Dzieci z Afryki czekają na pomoc - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-03, 14:54   #91
elar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 28
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Pracuję w szkole podstawowej. Zastanawiam się czy mogę też przeprowadzić taką akcję - zbiórkę słodyczy czy też witamin typu Vibovit dla dzieci z Tanzanii? Jedyny kłopot byłby chyba z wysłaniem tego.
elar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:57   #92
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Pomysł z pudełkiem super
Zbiórka w szkole także , jeśli nie będzie tego tona to myślę, że uda się zorganizować zbiórke na pokrycie kosztów wysyłki.
W szkole podstawowej moich dzieci od 6 lat dzieci robią zbiórki i poszło juz kilkadziesiąt kg.
Może udałoby się takze doprowadzic do adopcji , jest to bardzo wychowawcze i dzieci chetnie pomagają, równiez rodzice , kiedy maja zdjęcie to wiedzą komu pomagają.
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 16:41   #93
elar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 28
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Mamy już chłopczyka z Zambii i prowadzimy zbiórkę komórek w celach na misje ale myślę, że drobnych słodyczy, takich jak lizaki udałoby się trochę zebrać
elar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 17:15   #94
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Też myślę, że zbiorka się uda , oby dyrekcja się zgodziła
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 11:08   #95
Maitiri
Raczkowanie
 
Avatar Maitiri
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 41
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Witajcie,
Cieszę się, że udało mi się tu dotrzeć Super, że powstał na tym forum wątek dla dzieci z Tanzanii, one naprawdę bardzo potrzebują pomocy!!
Możecie mnie znać z wątku z Zambii, jednak udzielałam się mało i pod innym Nickiem. Ale super, że widzę starych "wyjadaczy". Wierzę, że wspólnie uda nam się rozkręcić i adopcję w Tanzanii. Bo dzieci czekają na adopcję już od sierpnia 2012, w Kamerunie również.
Jeśli chodzi o małe ciuszki. W ośrodku przebywają nowo narodzone maluszki, bliźniaki, brat i siostra. To dla nich Siostra napisała apel o ubranka, kocyki i inne rzeczy dla niemowląt. Bliźniaki mają teraz około 3 miesięcy. Rzeczy dla niemowląt przydadzą się zawsze!! Nawet jeśli już nie dla bliźniaków, to dla innych dzieciaczków.
Paczki, koperty dochodzą do Tanzanii bez problemu. Ja wysłałam już 3 koperty, z czego dwie na pewno dotarły, jedna szła tylko 3 tygodnie!! W przyszłym tygodniu wysyłam paczkę, bo jednak wychodzi taniej w ogólnym rozrachunku, poza tym nie zmieszczę już wszystkiego w kopertę. Dziewczyny wysyłajcie! Tam się naprawdę wszystko przydaje. Szczególnie jeśli miałybyście jakieś materiały edukacyjne do przedszkola. Tam są gołe ściany i dzieci siedzą na podłodze.
Nie wiem czy ktoś wspominał, ale jest teraz akcja na FB: Pościel i kocyki dla dzieci Afryki. Jeden komplet kocyka i pościeli to koszt 39 zł. Najpilniejsza potrzeba w Tanzanii to 90 kompletów. Jeśli każda z nas dołożyłaby swoją cegiełkę, uzbieramy tyle ile trzeba i dzieci nie będą marznąć
Załączam fotkę plakatu akcji. 39 zł to mniej niż koszt wysłania 2kg koperty bąbelkowej, a może bardzo pomóc. Proszę przekazujcie dalej
Wszystkie informacje znajdziecie na stronie: http://www.majaprzyszlosc.org.pl/kocyki-dla-afryki/
Potrzebna jest również pilna pomoc w wyremontowaniu sali przedszkolnej, bo warunki są straszne, tak się nie da żyć ani uczyć. Zbiórka prowadzona jest na siepomaga: http://www.siepomaga.pl/f/majaprzyszloscfundacja/c/746

Uff, chyba pierwszy raz się tak rozpisałam
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Maitiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 11:32   #96
Maitiri
Raczkowanie
 
Avatar Maitiri
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 41
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Chyba zapomniałam dodać plakat Umieściłam w załączeniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg majaprzyszlosc_org__pl-kocyki-dla-afryki_.jpg (96,7 KB, 7 załadowań)
Maitiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 11:33   #97
Maitiri
Raczkowanie
 
Avatar Maitiri
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 41
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

No pięknie, cały mój długaśny post się nie załadował. Ale następny owszem. I nie wiem gdzie go teraz szukać
Maitiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 12:42   #98
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Właśnie dostałam wiadomość od pani Elżbiety że wysłała do mnie paczkę z ubrankami dla dzieci. Dziękuję bardzo w imieniu swoim jak i również w imieniu dzieci.
Czekam na kolejne paczuszki..
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 13:21   #99
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez Maitiri Pokaż wiadomość
No pięknie, cały mój długaśny post się nie załadował. Ale następny owszem. I nie wiem gdzie go teraz szukać
Maitri witaj
To może odpocznij i zacznij od nowa pisanie, bo raczej nigdzie nie zobaczysz niezaładowanego tekstu. Ja jak pisze cos długiego to przed wysłaniem kopiuje, to sie tu zdarza.
A to maleństwo w avatarze to kto?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 14:35   #100
Maitiri
Raczkowanie
 
Avatar Maitiri
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 41
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Witaj Mama I wszyscy!
Maleństwo w Avatarze to siostra bliźniaczka, jedno z maleństw, które przyszły w Tanzanii na świat w styczniu. Pisałam właśnie między innymi, że ten apel, o którym wspominałaś był z powodu bliźniaków, a to jest siostrzyczka bliźniaczka I że warto wysyłać też te maleńkie rzeczy, bo oni tam nic nie mają. Nawet jeśli nie dla bliźniąt, to dla innych maluszków, które przecież ciągle przychodzą na świat się przyda. Ja wysłałam już trzy koperty, z czego wiem na pewno, że dwie dotarły. Jedna szła tylko 3 tygodnie!! Więc proszę się nie obawiać. Wszystko dochodzi. W przyszłym tygodniu mam w planach wysłać paczkę. Raz, że wychodzi ostatecznie zdecydowanie taniej, dwa, że nie zmieszczę wszystkiego w kopertę.
To tak na szybko Oj, dużo pisałam. Może wieczorkiem mi się uda, to napiszę raz jeszcze. O ile mi złośliwiec nic na to nie poradzi, bo napisałam w sprawie zniknięcia postu
Maitiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 14:46   #101
Maitiri
Raczkowanie
 
Avatar Maitiri
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 41
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Witaj Mama I wszyscy!
Maleństwo w Avatarze to siostra bliźniaczka, jedno z maleństw, które przyszły w Tanzanii na świat w styczniu. Pisałam właśnie między innymi, że ten apel, o którym wspominałaś był z powodu bliźniaków, a to jest siostrzyczka bliźniaczka I że warto wysyłać też te maleńkie rzeczy, bo oni tam nic nie mają. Nawet jeśli nie dla bliźniąt, to dla innych maluszków, które przecież ciągle przychodzą na świat się przyda. Ja wysłałam już trzy koperty, z czego wiem na pewno, że dwie dotarły. Jedna szła tylko 3 tygodnie!! Więc proszę się nie obawiać. Wszystko dochodzi. W przyszłym tygodniu mam w planach wysłać paczkę. Raz, że wychodzi ostatecznie zdecydowanie taniej, dwa, że nie zmieszczę wszystkiego w kopertę.
To tak na szybko Oj, dużo pisałam. Może wieczorkiem mi się uda, to napiszę raz jeszcze. O ile mi administrator nic na to nie poradzi, bo napisałam w sprawie zniknięcia postu
Maitiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 21:13   #102
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Maitri, jest tu Twój post z dzisiaj z 12.08 i drugi z plakatem, to ten co zaginął czy jeszcze inny?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 01:17   #103
Markos
Raczkowanie
 
Avatar Markos
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 280
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
(...) Też mam nadzieję, że ktoś nowy się włączy (...)
No to jestem Cześć Dziewczyny
Markos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 07:26   #104
Maitiri
Raczkowanie
 
Avatar Maitiri
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 41
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Luba, dzięki! Już wszystko pojawiło się na swoim miejscu, nie mam pojęcia jak się znalazł ten pierwszy post
Witaj "nowy" Markos
Maitiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 07:42   #105
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Markos to Ty?
jak jeszcze przyjdzie pita, Norton i NewRock to padne

witaj, witaj
Cuda sie dzieją na tym forum, odnajdują sie zaginione posty i ludzie

Maitri 3 tyg mówisz ? to rekord chyba, przecież to z 9 000 km jakie maleństwo, pewnie ubranka dla niego były, jak dobrze, ze pomogłaś tej Mamie

Anastazja a Twoje dziecko? masz zdjecie?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 08:55   #106
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cześć Markos Kogo moje piękne oczy widzą?

Maitri, nowym użytkownikom przez kilka dni posty się nie pojawiają. To taka ochrona antyspamowa, czy po kilku postach nie zacznie się jakaś reklama niepłatna czy coś. Tzn. mod zalogowany widzi Twoje wpisy.

Ja do Anecz wysyłam kilka bodziaków, to może akurat na Twoje dzieci będą

MAMA, szczerze tą wątpię, że chłopaki się odezwą tyyyle ich nie było Nawet się mogę założyć a jak przegram zakład a oni się zameldują to wpłacę na przedszkole kwotę od głowy

Czy Norton jest Jezuitą? Bo oglądałam ostatnio program o Jezuitach i tak jakby mi mignął tam

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Na fb powstał wątek czy grupa dla rodziców adopcyjnych. Może akurat im się uda tam wszystkich przenieść, bo nasze próby były nieudane Pamiętacie jak próbowaliśmy pisać i na jakimś forum Pyziulki i później chyba sda i ciągle wracaliśmy na Wizaż?
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 10:05   #107
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Norton nie jest jezuitą tylko Marianhill o ile pamiętam.

Tyle, że ta grupa na FB to jest dla rodziców adopcyjnych dzieci z Zambii.

Jak sama mówisz, wszystkiego próbowaliśmy i nie ma to jak wizaż .

Zakładasz się, że nie przyjdą...
kurcze chłopaki chodźcieeeeeee !!!!!!
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 11:29   #108
quaderno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 27
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez Markos Pokaż wiadomość
No to jestem Cześć Dziewczyny


Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Markos to Ty?
jak jeszcze przyjdzie pita, Norton i NewRock to padne
przyjdą na pewno wszystko to tylko kwestia czasu (albo siła przyciągania )
quaderno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 13:16   #109
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Tyle, że ta grupa na FB to jest dla rodziców adopcyjnych dzieci z Zambii.

Jak sama mówisz, wszystkiego próbowaliśmy i nie ma to jak wizaż .

Zakładasz się, że nie przyjdą...
kurcze chłopaki chodźcieeeeeee !!!!!!
Ad.1. Tak, dla rodziców adopcyjnych z Zambii. Nie wiem czy to dobry pomysł, że grupa zamknięta, bo tutaj mógł wejść każdy, nie tylko rodzic i poczytać, wielu dzięki temu się zdecydowało - dzięki atmosferze, żartom itp.

Ad.2. I mam nadzieję że zakład przegram
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 13:30   #110
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez Markos Pokaż wiadomość
No to jestem Cześć Dziewczyny
No nie! A myślałam ostatnio gdzie się podziewasz


Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Ad.1. Tak, dla rodziców adopcyjnych z Zambii. Nie wiem czy to dobry pomysł, że grupa zamknięta, bo tutaj mógł wejść każdy, nie tylko rodzic i poczytać, wielu dzięki temu się zdecydowało - dzięki atmosferze, żartom itp.

Ad.2. I mam nadzieję że zakład przegram
Jak grupa jest zamknięta, to nie ma wielkich szans na to, że dołączą nowi ludzie. Szkoda.
A wizaż jaki jest taki jest, ale tutaj się wszytsko rozkręciło, tutaj MAMA zaczęła wszytsko swoim pierwszym postem i jak się to ładnie wszystko potoczyło.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 13:54   #111
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Nawet na naszej klasie miałyśmy wątek , ale nie ma to jak wizaż .
Z resztą nie wiem czy pamietacie ale pierwsza paczka jaką wysyłałam to była maszynka do waty cukrowej i na jej zakup dostałam pieniadze od właściciela portalu to była bardzo, bardzo miłe i nigdy tego nie zapomnę .

Dlatego wierzę bardzo, bardzo, że uda się pomóc dzieciaczkom też i tym razem

Zapraszamy Wszystkich do nas
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 23:45   #112
Markos
Raczkowanie
 
Avatar Markos
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 280
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Dzięki za tak miłe przywitanie
Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Cześć Markos Kogo moje piękne oczy widzą?
Że masz piękne oczy to wiem......
Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
No nie! A myślałam ostatnio gdzie się podziewasz
Jestem, jestem. Fakt, że dosyć długo mnie nie było na forum Wizażu ale z uzależnienia od pomagania trudno się wyleczyć, co widać i po Was. A z resztą wcale się leczyć z tego powodu nie zamierzam.
No to teraz czas na Tanzanię i Kamerun (i co tam jeszcze Ava wymyśli). Tym bardziej, że dopada mnie jakiś syndrom opuszczonego "ojca". Zakończyła mi się adopcja Stevena w Zambii, ze względu na wyprowadzkę rodziny w rejon zbyt odległy od misji. Studentka z Rwandy - Beatrice, którą się opiekowałem za pośrednictwem Fundacji Watoto właśnie skończyła studia. Została mi tylko Chiteu w Zambii. Więc może Tanzania? Tym bardziej, że osobiście poznałem s.Rut (przemiła, bardzo skromna i wrażliwa osoba) na spotkaniu w Warszawie wraz z Avą i panią Magdą z Watoto, gdzie rozważaliśmy sposoby pomocy dzieciom znajdującym się w jej misji. No nic, trzeba działać
Markos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 14:45   #113
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Markos no prosze, takie znajomości i siedzisz cicho :P
a to puste gniazdo to trzeba wypełnić

Dzisiaj w TVN rano była Anna Chmielewska, dziewczyna, która spokojnie sobie żyła, pracowała jako architekt, wybrała się pewnego razu do Tybetu na treking. Zeszła z utartych ściezek i zobaczyał prawdziwe ubogie życie tamtejszych ludzi, których normalnie turyści nie widza. Od tego czasu wraca tam 2 razy w roku i zawozi ubrania, leki i zarobione samodzielnie pieniądze + to co dobrzy ludzie wpłacą na Fundacje. Podkreślała, jak ważne i nie bez znaczenia są wpłaty po 5,10 zł . Bez specjalnej reklamy z gronem znajomych zostawiają w Nepalu namacalną pomoc
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 22:05   #114
Norton
Raczkowanie
 
Avatar Norton
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Rheinland-Pfalz
Wiadomości: 290
GG do Norton
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Markos to Ty?
jak jeszcze przyjdzie pita, Norton i NewRock to padne

witaj, witaj
Cuda sie dzieją na tym forum, odnajdują sie zaginione posty i ludzie
Słyszałem, że MAMA ma zamiar paść Czy to będzie jakieś wyjątkowe padnięcie? Proszę o jakieś szczegóły.

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Czy Norton jest Jezuitą? Bo oglądałam ostatnio program o Jezuitach i tak jakby mi mignął tam
No pięknie przerobili mnie na Jezuitę. Polecam oglądanie innych programów. Jedynie gdzie mogłem mignąć to na FB-ku.


Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Norton nie jest jezuitą tylko Marianhill o ile pamiętam.
Kim Norton był tym był. Teraz to model unowocześniony, lepiej funkcjonujący, używany do pracy z niepełnosprawnymi , sprawdza się w użytkowaniu.

A tak poza tym, to cieszę się na widok "starej ekipy". Nie śledziłem długi czas wątku "Misja w Zambii" i nie wiem co się działo. Gdzieś tu coś wyczytałem, że on jest niby zamknięty?

Ważne jest, że nadal udziela się pomocy, tej materialnej jak również i tej modlitewnej. Mam nadzieję, że będę tu częściej zaglądał. Nawet i po to, aby Was pozdrowić.
__________________
Klub Adopcja Serca
Norton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 12:09   #115
Maitiri
Raczkowanie
 
Avatar Maitiri
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 41
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Witaj Norton i wszyscy
Cieszę się, że jest tyle chętnych osób, żeby pomóc tym dzieciom Dziękuję za wszystkie rzeczy, które wysyłacie do Tanzanii!
Osobiście Siostry Rut nie miałam okazji poznać, ale wiem, że to ciepła, dobra i serdeczna osoba.
"Zaadoptowałam" dwie dziewczynki z Tanzanii. W załączeniu fotki dziewczynek. Jedną kruszynkę mam w avatarze, ale nie widać tam zbyt dobrze. Jedna z dziewczynek to bliźniaczka, która w styczniu tego roku przyszła na świat, ma na imię Vestina. Druga dziewczynka ma dwa latka i na imię Clara. Obie mają swoje miejsce głęboko w moim sercu.
Zachęcam wszystkich, którzy mają możliwość, do takiej formy pomocy
Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Clara marzec 2013.jpg (91,4 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF6527.jpg (102,6 KB, 19 załadowań)
Maitiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 12:29   #116
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Norton No to przegrałam zakład, lecę przelew zrobić
Ale fajnie, stara ekipa się zebrała

W głowie mam taki pomysł na reklamę tego wątku: W pewnym momencie każdy z nas przerywa swoją pracę: ja odpinam fartuch, zamykam kosz z praniem, dzieci oddaję mężowi na ręce i wychodzę w niewiadomym kierunku. MAMA kończy parzenie ziół i czyszczenie domu sodą oczyszczoną i gdzieś idzie. Markos zapłakany chowa do szuflady zdjęcia swoich dorosłych dzieci i też gdzieś wychodzi. Spotykamy się w jakimś biurze i tam Ava zamyka kompa z misją w Zambii a otwiera z misją w Tanzanii i mówi: "Przedszkole w Tanzanii potrzebuje remontu" i w tle muzyka z Jamesa Bonda

Maitri , och jakie cudowności Ta maleńka śpiąca poprostu och i ach

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Norton Pokaż wiadomość
A tak poza tym, to cieszę się na widok "starej ekipy". Nie śledziłem długi czas wątku "Misja w Zambii" i nie wiem co się działo. Gdzieś tu coś wyczytałem, że on jest niby zamknięty?

Ważne jest, że nadal udziela się pomocy, tej materialnej jak również i tej modlitewnej. Mam nadzieję, że będę tu częściej zaglądał. Nawet i po to, aby Was pozdrowić.
Ad.1. Norton, wątek istnieje, adopcja i działalność także, ale jest nowa ekipa rządząca i nowa strona

Ad.1. Zaglądaj, zaglądaj
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 14:41   #117
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Norton wieeelkie dzięki, że przyszedłeś no to padam, a szczegóły..hmmm przed franciszkaninem no to chyba na kolana . Zwłaszcza, ze teraz z Papieżem macie jednego patrona

Seona przelew zrobiony?

Już wczoraj miałam napisać garść statystyk na chwilę obecną:
W Tanzanii z 50 dzieci udało znaleźć się pomoc, czyli oddać w adopcję serca dobrym ludziom 28 . Może te osoby tu kiedyś przyjdą i opowiedzą o swoich adopcjach, przedstawią życiorysy dzieciaczków i zdjęcia .
Także 22 dzieci jeszcze czeka

W Kamerunie czeka jeszcze 25 dzieci.

Bez pomocy nie będą mogły chodzić do szkoły, przedszkola no i niektóre z nich nie mają szans na choc 1 ciepły posiłek dziennie.
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 02:49   #118
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
MAMA, szczerze tą wątpię, że chłopaki się odezwą tyyyle ich nie było Nawet się mogę założyć a jak przegram zakład a oni się zameldują to wpłacę na przedszkole kwotę od głowy
Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Ad.2. I mam nadzieję że zakład przegram
Przegrałaś i płacisz ;P

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Markos to Ty?
jak jeszcze przyjdzie pita, Norton i NewRock to padne
Cytat:
Napisane przez Norton Pokaż wiadomość
Słyszałem, że MAMA ma zamiar paść Czy to będzie jakieś wyjątkowe padnięcie? Proszę o jakieś szczegóły.
MAMA, fotę dawaj ;P jak padłaś ;P

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj w TVN rano była Anna Chmielewska, dziewczyna, która spokojnie sobie żyła, pracowała jako architekt, wybrała się pewnego razu do Tybetu na treking. Zeszła z utartych ściezek i zobaczyał prawdziwe ubogie życie tamtejszych ludzi, których normalnie turyści nie widza. Od tego czasu wraca tam 2 razy w roku i zawozi ubrania, leki i zarobione samodzielnie pieniądze + to co dobrzy ludzie wpłacą na Fundacje. Podkreślała, jak ważne i nie bez znaczenia są wpłaty po 5,10 zł . Bez specjalnej reklamy z gronem znajomych zostawiają w Nepalu namacalną pomoc
Bardzo fajna inicjatywa!

Cytat:
Napisane przez Norton Pokaż wiadomość
Kim Norton był tym był. Teraz to model unowocześniony, lepiej funkcjonujący, używany do pracy z niepełnosprawnymi , sprawdza się w użytkowaniu.
lol ;P

---------- Dopisano o 02:49 ---------- Poprzedni post napisano o 02:07 ----------

Cytat:
Napisane przez anecz38 Pokaż wiadomość
Jeszcze u cioci w sklepie postawiłam karton zobaczymy czy ktoś zechce pomóc.....
Super akcja z tym pudłem! Jak efekty? Bardzo dobra kartka ze zdjęciem i bardzo dobry tekst!! Oby więcej osób tak robiło…!

Cytat:
Napisane przez Maitiri Pokaż wiadomość
Pościel i kocyki dla dzieci Afryki. Jeden komplet kocyka i pościeli to koszt 39 zł. Najpilniejsza potrzeba w Tanzanii to 90 kompletów. Jeśli każda z nas dołożyłaby swoją cegiełkę, uzbieramy tyle ile trzeba i dzieci nie będą marznąć
Załączam fotkę plakatu akcji. 39 zł to mniej niż koszt wysłania 2kg koperty bąbelkowej, a może bardzo pomóc. Proszę przekazujcie dalej
Wszystkie informacje znajdziecie na stronie: http://www.majaprzyszlosc.org.pl/kocyki-dla-afryki/
Bardzo dobry, profesjonalny plakat! Świetnie wygląda!

Share'nąłem na Facebooku.

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
W głowie mam taki pomysł na reklamę tego wątku: W pewnym momencie każdy z nas przerywa swoją pracę: ja odpinam fartuch, zamykam kosz z praniem, dzieci oddaję mężowi na ręce i wychodzę w niewiadomym kierunku. MAMA kończy parzenie ziół i czyszczenie domu sodą oczyszczoną i gdzieś idzie. Markos zapłakany chowa do szuflady zdjęcia swoich dorosłych dzieci i też gdzieś wychodzi. Spotykamy się w jakimś biurze i tam Ava zamyka kompa z misją w Zambii a otwiera z misją w Tanzanii i mówi: "Przedszkole w Tanzanii potrzebuje remontu" i w tle muzyka z Jamesa Bonda
Świetny scenariusz! Jak dacie radę się spotkać, to kto wie…
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 08:58   #119
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
Przegrałaś i płacisz ;P




MAMA, fotę dawaj ;P jak padłaś
Właśnie miałam zrobic sobie fote jak padam, ale widać tylko sufit na zdjeciu :P
ale teraz wstałam, pozbierałam się i odpisuje

Seona mi to bardziej na Aniołki Charliego wyglada a nie na Jemsa Bonda

o i widzę że ładnie wpłaciłaś

Słuchajcie ludzie, potrzebna jakas burza mózgów; jak rozpowszechnić bardziej te zbiórkę na remont przedszkola

Teraz chyba pora deszczowa w tym rejonie Afryki aż ciarki przechodza jak sobie pomyślę, że dzieci tam na tym mokrym betonie siedzą

A odnośnie przedszkola to taki mail od s.Ruth Wam wkleję :
"Po wielkich poszukiwaniach dostalam nauczyciela ,ktory ma pelne przygotowanie do nauki dzieci.Byl to naprawde wielki wyczyn a to dlatego ,ze malo kto chce mieszkac w buszu."

i historia pewnej dziewczynki

"historia Clary: Otoz w zeszlym roku w Wielkim tygodniu przed Zmartwychwstaniem Ksiadz Biseko jadac do nas z Musomy. Zobaczyl na ppoboczu lezaca kobiete, stanal i okazalo sie ,ze ta kobieta jest w ciazy, psychicznie chora, niedozywiona i wycienczona. I taka nam przywiozl. Po dwoch dniach nastapil porod, urodzila sie dziewczynka. Matka na jej widok zaczela ja bic.wiec musielismy ja zabrac. I od dnia urodzenia do dzisiaj opiekujemy sie Clara,ale do jej opieki szczegolnie zostala wyznaczona Jolanda, ktora w Mji wa huruma posluguje od wielu lat. Takze Clara spi wlasnie z Nia. Clara jest dziewczynka bardzo madra, juz chodzi i jest bardzo ciekawa zycia a oprocz tego duzo sie usmiecha. Dla nas wszystkich jest taka mala perelka."

Sytuacja u s.Ruth wyglada tak, że na miejscu w buszu gdzie to przedszkole trzeba wyremontowac to siostra nie ma neta. Jak ma pieniądze to raz na 2,3 tyg. jedzie do miasta, gdzie jest poczta i robi zakupy.
Wspaniale byłoby tka na bieżąco móc sie z nią kontaktować i pewnie łatwiej by w ten sposób trafić do ludzie, ale niestety jest jak jest .
Mam nadzieje, ze to nie jest przeszkoda żeby znaleźć dzieciaczkom pomoc....
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 10:12   #120
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Seona przelew zrobiony
zrobiony

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
Przegrałaś i płacisz ;P

Świetny scenariusz! Jak dacie radę się spotkać, to kto wie…
Ad.1. New Rock Jak tak dalej pójdzie to butów dzieciom na wiosnę nie kupię, ale przedszkole będzie w Tanzanii

Ad.2. To jeszcze tylko reżysera i siiiiuu

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Seona mi to bardziej na Aniołki Charliego wyglada a nie na Jemsa Bonda

Sytuacja u s.Ruth wyglada tak, że na miejscu w buszu gdzie to przedszkole trzeba wyremontowac to siostra nie ma neta. Jak ma pieniądze to raz na 2,3 tyg. jedzie do miasta, gdzie jest poczta i robi zakupy.
Wspaniale byłoby tka na bieżąco móc sie z nią kontaktować i pewnie łatwiej by w ten sposób trafić do ludzie, ale niestety jest jak jest .
Mam nadzieje, ze to nie jest przeszkoda żeby znaleźć dzieciaczkom pomoc....
Ad.2. MAMA z nas to aniołki i to piękne i seksowne, ale chłopaki

Ad.2. MAMA ale jest szansa, żeby tam się jakoś podłączyć? Nie wiem, potrzebny komp czy co? Siostra Józefa w buszu a neta miała Może i s. Ruth jakoś da radę się załatwić?

Anecz,
dzisiaj poniedziałek to może paczki zaczną dochodzić? My zaraz idziemy na spacer i idę wysłać swoją skromną paczuszkę, w środku jest 10 zł. Proponuję, żebyś ubrania wpakowała w worek próżniowy Wtedy zajmą o wiele mniej miejsca i można dołożyć coś innego. Worki nie są drogie. Qrde, mogłam dołożyć parę zł to byś kupiła worek ode mnie, bo ja żadnego wolnego nie mam

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

MAMA zmieniłam tytuł, dopisałam ile dzieci może kogoś to zachęci. Dopisałam tylko dzieci z Tanzanii, bo taka lista 50 dzieci, to duuużo i przeraża trochę

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

MAMA wyedytuj może swój pierwszy post i podaj tam linki do adopcji z Kamerunu i Tanzanii.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-29 16:12:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.