Styczniowe mamusie 07 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-06-12, 10:06   #91
Siasiek
Zadomowienie
 
Avatar Siasiek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 640
Dot.: Styczniowe mamusie 07

U mnie zaczelo sie od 5 tygodnia, rano jakos tak niby normalnie chociaz bardzo dziwnie, jak na czas nie zjadlam sniadania tak moj brzuch dawal znak by otwarly sie drzwi do łazienki. Po sniadaniu scinal mnie sen, tak jak bym pol nocy nie przespala.Do pracy moge chodzic jak "mi sie podoba"(mam tylko limit godzin na miesiac) wiec spalam sobie do 11 czasem 12. Pozniej bylo lepiej ale koszmar zaczynal sie wieczorem, godzina 19 i niesamowity skret wszystkiego wewnatrz, nic nie pomagalo. Teraz po trzech tygodniach cierpienia czuje sie sto razy lepiej, brzuch nie daje o sobie znac, tylko jeszcze te drzemki w srodku dnia zostały

Co do brzucha - moj tez juz troche widac, ale chyba bardziej ta mala warstwe ktorej nigdy nie mialam( duzo plywalam, bylam nawet mistrzynia miasta na 50 m stylem klasycznym, dowolnym drugie) no i zrobily mi sie "boczki" jakos nie moge sie do nich przyzwyczaic, slodyczy nie jem, ostatnio nawet nie lubie slodzic herbaty a mimo wszystko przytylam .
To lece zrobic sobie owsianke bo juz ktos sie odzywa
__________________
C & N
13 01 2007 i 10 05 2011

I know we have our problems
But we're not the only ones
It's not about you, it's not about me
It's not about anger
It's more about the loneliness we feel
Siasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-12, 10:17   #92
Emi279
Raczkowanie
 
Avatar Emi279
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Góry- w zasięgu 4 ciekawych szczytów :)
Wiadomości: 201
GG do Emi279
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Stasiek, ja to już wogóle nie mogę patrzeć na słodycze (zresztą nigdy za nimi nie przepadałam), na sama myśl robi mi się niedobrze....
Co do tych Twoich drzemek - to Ci zazdroszczę. Ja niestety codziennie pracuję od 7-15 więc nie bardzo mogę sobie na nie pozwolić . A jak mi się strasznie chce spać!!! Właściwie cały czas chodzę jak lunatyk.Tragedia!
Ta senność chyba najbardziej z tego wszystkiego daje mi się we znaki
Emi279 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-12, 10:23   #93
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cytat:
Napisane przez marti86
dziewczyny nie wytrzymam i musze Wam pokazac swoj brzuch bo rosnie jak na drozdzachdolaczam zdjeciaroznica kolosalna do brzuszka sprzed dwpch miesecy kiedy to byl poprpostu wklesly

Marti - masz już rzeczywiście duży bębenek ...
śliczny! Duzo jesz? Ja miałam już dwa dni,kiedy czułam się naprawdę dobrze, a od niedzieli znowu wymiotuje.
fibian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-12, 10:34   #94
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
Witam wszystkie styczniowe mamusie
postanowilam dolaczyc do Was, co prawda zalozylam wczesniej watek "lutowe mamusie 2007", ale to bylo przed 1sza wizyta u lekarza, termin mam na 21.01
wg wyliczen lekarza obecnie jestem dokladnie w 8tyg.7dniu ciazy a malenstwo ma 18mm. na usg w czwartek widzialam i slyszalam malenkie pikajace serduszko kolejne usg mam juz za niecale 2 tyg., ze wzgledu na to, ze jednak ciaza jest zagrozona (mam 2 niewielkie krwiaki,lekarz mowi,ze sa one wynikiem zbyt niskiego poziomu hormonow, wiec przyjmuje luteine), ale najwazniejsze, ze malenstwo rozwija sie proawidlowo
ciesze sie, ze jest nas coraz wiecej na tym watku.
buziaki dla wszystkich mamus styczniowych i Waszych malenstw.
Chomiczka, GRATULACJE!!!
Jest nas coraz więcej
Masz rację, najważniejsz że Kruszynka rozwija się prawidłowo i wszytsko jest ok! Proszę dbać o siebie i o swoją Fasolkę
fibian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-12, 11:03   #95
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Styczniowe mamusie 07

U mnie brzuszka nie widać, bo został mi jeszcze po poprzedniej ciąży
Tzn nie widac zmian, choć wyraźnie już wyczuwam.

Chomiczko możesz coś więcej napisac o tych krwiakach? Gdzie one są umiejscowione i co lekarz powiedział. Czy miałas jakieś objawy?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-12, 11:37   #96
Emi279
Raczkowanie
 
Avatar Emi279
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Góry- w zasięgu 4 ciekawych szczytów :)
Wiadomości: 201
GG do Emi279
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Aaaaaaaaaaaaaa dziewczyny! Powiedzcie co mam powiedzieć memu mężowi, który strasznie chce pójść ze mną na to 1 USG. Ja po pierwsze niewiem sama jak to będzie a po 2 niewiem co moja gin na to powie. A on oświadczył mi że na jutro bierze urlop i jedzie ze mną ....
Nie dosyć że sama się boję co i jak to jeszcze będę musiała udawać odważną i zorientowaną we wszystkim przy moim TŻ
Miała któraś taką sytuację?
Emi279 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-12, 11:45   #97
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Thumbs up Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cytat:
Napisane przez Emi279
Aaaaaaaaaaaaaa dziewczyny! Powiedzcie co mam powiedzieć memu mężowi, który strasznie chce pójść ze mną na to 1 USG. Ja po pierwsze niewiem sama jak to będzie a po 2 niewiem co moja gin na to powie. A on oświadczył mi że na jutro bierze urlop i jedzie ze mną ....
Nie dosyć że sama się boję co i jak to jeszcze będę musiała udawać odważną i zorientowaną we wszystkim przy moim TŻ
Miała któraś taką sytuację?
Moj małz był ze mną na pierwszym USG a wyglądało to tak, że do gabinetu weszłam sama, pogadałam z lekarzem, zrobił mi USG dopochwowe a potem zawołam małża i jeszcze raz zrobil dla niego USG przez brzuszek i wszystko mu objaśniał.
Na drugim nie był, bo nie było go w Polsce a na trzecim byliśmy razem już tutaj.
Teraz też byliśmy razem na pierwszym USG (miałam przez brzuch) i tutaj małż był ze mną od poczatku wizyty.

Ty nie musisz sie w niczym orientować od tego jest lekarz i on Wam wszystko wyjaśni.
Jak wejdziesz do gabinetu to powiedz mu, ze jesteś tu z TŻ i że chcielibyście razem zobaczyć maleństwo, lekarz już wszystkim pokieruje
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-12, 19:01   #98
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cytat:
Napisane przez fibian
Marti - masz już rzeczywiście duży bębenek ...
śliczny! Duzo jesz? Ja miałam już dwa dni,kiedy czułam się naprawdę dobrze, a od niedzieli znowu wymiotuje.
dziekuje
kochana to jesczez potrwa jakies 3 tyg i bedziesz sie juz czula dobrzejuz z gorki
co do jedzenia to nie jem duzo ale regularnie czego wczesniej nie robilamteraz mam w swoim menu sniadania obiady kolacje i jakies [przekaskia jem glownie owoce wiec od nich mocno nie utyjea tak mi smakujaco do slodyczy to jak je kochalam tak teraz tez patrzec nie moge wiec chyba jest nas wiecej dziwuszki!!dobra lkece na mjm bo zaraz sie zaczynabuziaki
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-12, 20:13   #99
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Styczniowe mamusie 07

buuuu, niektórzy to sobie mjm mogą oglądać...

a ja zakuwam i idzie mi jak po grudzie! Trzymajcie kciuki za moje egzaminy 14, 20, 22 i 23 czerwca. A zwłaszcza w najbliższą środę, bo to kobyła ze statystyki, straszne...

pozdrawiam!
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-12, 22:21   #100
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Styczniowe mamusie 07

ja trzymam kciuki
teraz moge ogladac ale miesiac temu siedzialam i ostro zakuwalam do matury! wspolczuje wiem co znaczy sie uczyc w taka piekna pogode cos strasznego
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 08:56   #101
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Styczniowe mamusie 07

tym bardziej, jak się ma 32 lata...Nie żebym była pozbawiona władz umysłowych, ale czasem już człowieka coś trafia, że się całe życie uczy i uczy...Z jednej strony to naturalnie mój wybór, z drugiej, zwłaszcza teraz, coś się buntuje i chciałoby posiedzieć sobie na balkonie zamiast z nosem w notatkach...No nic, zmęczona jestem, a wyzwań przede mną jeszcze sporo.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-13, 09:45   #102
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Thumbs up Dot.: Styczniowe mamusie 07

Dziewczyny! w wolnych chwilach na dobry humorek polecam:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...463648&v=2&s=0

a tutaj jak rosną nasze brzuszki
http://www.noworodek.pl/index.php?ms=3&art=31
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 11:11   #103
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cytat:
Napisane przez marti86
dziekuje
kochana to jesczez potrwa jakies 3 tyg i bedziesz sie juz czula dobrzejuz z gorki
co do jedzenia to nie jem duzo ale regularnie czego wczesniej nie robilamteraz mam w swoim menu sniadania obiady kolacje i jakies [przekaskia jem glownie owoce wiec od nich mocno nie utyjea tak mi smakujaco do slodyczy to jak je kochalam tak teraz tez patrzec nie moge wiec chyba jest nas wiecej dziwuszki!!dobra lkece na mjm bo zaraz sie zaczynabuziaki
To jak się nie chce słodyczy to bedzie dziewczynka?? Dobrze Cie zrozumiałam?
Ja się czuję coraz gorzej
fibian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 11:19   #104
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cytat:
Napisane przez kasia191273
buuuu, niektórzy to sobie mjm mogą oglądać...

a ja zakuwam i idzie mi jak po grudzie! Trzymajcie kciuki za moje egzaminy 14, 20, 22 i 23 czerwca. A zwłaszcza w najbliższą środę, bo to kobyła ze statystyki, straszne...

pozdrawiam!
Kasiu - trzymam kciuki
fibian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 11:52   #105
Basia1810
Przyczajenie
 
Avatar Basia1810
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Hej! Jest nas coraz więcej - ja też będę styczniową mamusią. Termin mam na 5 stycznia 2007r.
Basia1810 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 13:47   #106
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Basiu1810 witaj!!!

Fibian- dzięki za wsparcie!

U mnie z samopoczuciem jakby nieco lepiej- nie pokładam się ciągle, nudności skutecznie zajadam, choć nadal jem bardzo niewiele rzeczy...W Holandii mamy od kilku dni po 40 stopni ciepła ( niewiarygodne, a jednak) i trochę mnie to męczy, choć zawsze kochałam tropiki.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-14, 07:36   #107
Emi279
Raczkowanie
 
Avatar Emi279
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Góry- w zasięgu 4 ciekawych szczytów :)
Wiadomości: 201
GG do Emi279
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cześć dziewczyny! wczoraj miałam 1 USG . Dzidzia maleńka bardzo- termin około 27.01 .
Wszystko niby OK, ale chyba zmienię gina; bo ta do której chodzę zbywała mnie poprostu. Bo jeżeli pytam o to czy mam brać jakieś witaminy prócz foliku ( chodziło mi o maternę np.) ona mówi mi że nie. A stwierdzenie że mimo iż jestem niskociśnieniowcem a teraz w ciąży ciśnienie mam średnio 80/60 i często słabne- moja gin spowiedziała iż będę mieć jeszcze niższe- to chyba przesada. Zero wsparcia, porad itp.... ;(
Zmieniam lekarza- już zadecydowałam....
Emi279 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-14, 07:54   #108
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Emi, materna nie jest teraz polecana / chyba nawet wycofana jest/ Kup sobie Falvit, tani i zdrowszy i skuteczny.
Ciśnienie w ciąży jest generalnie niższe niż w "normalnym" stanie. Norma to 110/70 mniej więcej. U Ciebie nisko...ale czy trzeba coś z tym zrobić, to musi ocenić lekarz i uspokoić pacjentke, nie zbywać takimi tekstami
Rzeczywiście warto mieć takiego ginekologa prowadzącego, który wykazuje nie tylko wiedzę, ale również zaangażowanie w zdrowie pacjentki i jest gotowy odpowiedzież na każde pytanie i spokojnie wszystko wyjaśnić.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-14, 09:16   #109
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Emi generalnie zasada jest taka, że w pierwszym trymetrze nie bierze sie innych witamin poza kwasem foliowym, chyba że są jakieś wskazania - ja biorę bo karmię piersią
A z ciśnieniem też różnie bywa, w ciaży niższe ciśnienie jest jakby fizjologiczne i nic sie z tym nie robi, możesz ewentualnie rano kawkę sobie wypić
Ja miałam całą ciążę ciśnienie podwyższone, oscylujące koło górnej normy i cały czas monitorowane ale ja mam ogólnie skłonnośc do nadciśnienia.

Ale oczywiście jeśli lekarka Ci nie odpowiada - to zmień
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-14, 09:21   #110
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Emi mi też lekarz powiedział,żebym na razie nie brała żadnych witamin oprócz kwasu foliowego. Na moją anemię zalecił mi jedzenie żelaza w naturalnej postaci: śliwki suszone, brokuły itp

Dziewczyny, ja zamiast czuć sięcoraz lepiej to czuję sięcoraz gorzej. Jest mi cały czas niedobrze, wymiotuję i nie mam siły. W piątek wydawało mi się że już przechodzi a tu od nowa. Już jestem tym bardzo zmęczona.
20 czerwca jade do gina - zobaczymy co on powie
fibian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-14, 09:29   #111
Emi279
Raczkowanie
 
Avatar Emi279
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Góry- w zasięgu 4 ciekawych szczytów :)
Wiadomości: 201
GG do Emi279
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Dzięki za informacje co do materny- na szczęście mam Was, bo bym sobie pewnie jeszcze zaszkodziła. Mariqa -dzięki
Fabian trzymaj się jakoś, pociesz się że kiedyś Ci przejdzie.
Mnie mdłości jakoś przeszły alebo też szykują się na wzmożony atak. Narazie OK.
Rzaba trzymaj się cieplutko i uważaj na to swoje ciśnienie- słyszałam ze podwyższone jest 100 razy niebezpieczniejsze od obnizonego...
Emi279 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-14, 09:38   #112
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Styczniowe mamusie 07

dziewczyny ja tez sie zaczynam zle czuc
calyczas boli mnie brzuch tak jakbymmiala @slyszlalam ze tak jest jak macica sie rozciaa alenie wiem czy toprawda
i do tego sutki tak mnie bola ze po prostu poezjawiecie moze co robic zeby je hartowac procz chodzenia bez stanika?lece na plaze bo gorac niesamowitytrzymajcie sie mamuski!!
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-14, 10:09   #113
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Marti, to normalne uczucie w ciąży, mnie cały czas tak brzuszek pobolewa, choć nie tak mocno i jeszcze jajniki ciagną.
A nadwrażliwość piersi niedługo się zmniejszy
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-14, 11:25   #114
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cytat:
Napisane przez marti86
dziewczyny ja tez sie zaczynam zle czuc
calyczas boli mnie brzuch tak jakbymmiala @slyszlalam ze tak jest jak macica sie rozciaa alenie wiem czy toprawda
i do tego sutki tak mnie bola ze po prostu poezjawiecie moze co robic zeby je hartowac procz chodzenia bez stanika?lece na plaze bo gorac niesamowitytrzymajcie sie mamuski!!
napisze, co czytalam na temat piersi:
- chodzenie bez stanika nie jest w ciazy wskazane, z powodu powiekszania sie i zwiekszenia wagi tychze
- hartowanie piersi ( masz na mysli przygotowanie do karmienia?) tez ponoc niespecjalnie ma sens. To znaczy nie udowodniono, ze cokolwiek to zmienia. Wklejam link: http://www.poradnik.rodzinny.pl/opdn/index.html, rozdział dot. karmienia piersią

Co sie zaleca, to chlodne masaze, ew. masaze z soli kuchennej ( pomijajac brodawki) i smarowanie piersi zapobiegajace ew. rozstepom.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-15, 09:35   #115
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Styczniowe mamusie 07

hej kochanejakos ostatnio nie moge znalesc czasu zeby posiedziec przed komputerem:/
co do hartowania to glownie mi chodzi o sutki zeby nie byly za bardzo nadwrazliwe ja pytajac sie wszytskich mam slyszlalam ze nalezy chodzic wlasnie bez stanika zeby sie hartowaly(zeby nie odczuwac tego strasznego bolu przy pierwszych karmieniach)no i prosic jesczez tz o pomocchybanie musze mowic jaka
a moze znacie jesczez jakies domowe sposoby?
lece nad jeziorko bo znow pogoda dopisuje a trzeba korzystac bo to ostatnie beztroskie lato dziewczeta
caluje Was mocno!!
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-15, 16:17   #116
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Styczniowe mamusie 07

widze ze nie tylko ja nie mam czasu
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-16, 07:45   #117
Basia1810
Przyczajenie
 
Avatar Basia1810
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Niektórzy to mają fajnie - jeziorko, a człowiek musi chodzić do pracy. Tylko Marti 86 uważaj na słońce bo w ciąży to nie jest wskazane żeby się opalać. A jeśli chodzi o samopoczucie to pocieszę Was wszystkie, że ja też czuję się fatalnie, cały czas mi niedobrze i ciągnie mnie na wymioty. Ale jeszcze ze 3 tygodnie i powinno by c po wszystkim - bo to ponoś do końca I trymestru. No to co - pozdrawiam i całuję wszystkich!
Basia1810 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-16, 13:50   #118
zora
Raczkowanie
 
Avatar zora
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 91
Talking Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cześć Dziewczyny!

Zapowiada sie na to, że ja też będę styczniową mamusią. Termin mam na 31 stycznia, chociaż ginekolog u którego byłam na początku wyznaczył mi termin na 1 lutego.
Miałam już robione 2 razy USG. Z ciążą wydaje się być wszystko w porządku. Niestety na prawywym jajniku ma torbiel 4,5 na 4,5 cm i trochę się boje jak ona wpłynie na ciąże, a przede wszystkim ciąża na nią, czy nie będzie się powiększać, itp. Lekarz mnie uspokaja, że to torbiel, która pod wpływem hormonów ciążowych sie nie powiększy, ale jak jej nie usune w trakcie porodu (przy cesarce), albo po porodzie, w przypadku gdybym rodziła naturalnie, to może mi zupełnie zniszczyć jajnik.
Na drugim USG widziałam i słyszałam bicie serduszka mojego maleństwa. Niesamowite!!! Jestem teraz pod koniec 6tc licząc od zapłodnienia, a na początku 8 tc licząc od ostatniej miesiączki.
Samopoczucie mam fatalne. Młdłości jeszcze jakość da się przeżyć, ale ta senność mnie wykańcza. Rano zawsze budze się strasznie zmęczona, jakbym cały poprzedni dzień i pół nocy pracowała w kamieniołomach. Od razu też strasznie powiększyły mi się piersi, staniki są przyciasne. I do tego okropnie bolą właściwie od samego poczęcia.

Pozdrawiam Was wszystkie gorąco!
zora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-16, 16:26   #119
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Styczniowe mamusie 07

mysle ze slpnce w malej ilosci nie szkodzi.tymabrdziej z ejestem do niego przyzwyczajona i wszytskie moje znajome ktore maja juzdzieci rowniez z brzuszkami chodzily na plazeja oczywiscie mam ze soba niezbedny parasoliczesto sie pod niego chowambuziaki i uwazajcie i dbajcie o siebie kobietki!!
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-16, 19:43   #120
lulanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 73
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Witam wszystkie styczniowe mamusie i serdecznie pozdrawiam.
Nieśmiało dołączam do was,mój przewidywany termin porodu to 8 lipiec.
Od 3 tygodnia ciąży dokuczały mi mdłości,póżniej przyplątała się zgaga,obecnie zaczynam trzeci miesiąc i jak dla mnie znalazłam skuteczny środek na tą dolegliwość(zjedzenie rannego herbatnika po prostu czyni cuda)żadnych mdłości itp.rzeczy...rewelacja na mnie podziałłało,polecam wypróbować.
Ale niestety ostatnio dokucza mi taka pełność mojego brzusia już widocznego,spodzienki wciągam lecz się nie dopinam.Tak się czuję jakby czegoś tam było za dużo no i do tego wzdęcia i gazy....nie mogę się z tym uporać,ta dolegliwość sięga mnie po wieczór na koniec dnia.Okropne uczucie przepełnienia...może znacie na to jakąś radę?

Pozdrawiam lulanka
lulanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.