Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-08, 23:16   #91
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Diana nie była tak kryształowa za jaką jest uważana. Umiała się sprzedać odpowiednio mediom (w sensie zbudować swój wizerunek), doskonale wiedziała co robi i na co się pisze. Wiedziała o Kamili. Imponowała jej pozycja, jaką zapewniało to małżeństwo i nie chciała zrezygnować. Z tego co czytałam była słabo wykształcona, bo nie radziła sobie w normalnej szkole i posłano ja do takiej, gdzie uczy się arystokratki jak być żonami. Może wiedziała, że bez wykształcenia nie ma szans na świetlaną przyszłość i uwolnienie od toksycznych rodziców? A może miała nadzieję, że uda jej się mimo wszystko zbudować małżeństwo i rodzinę? Szkoda jej ale nie była nieświadomą łanią zaprowadzona na rzeź, jak ją niektórzy przedstawiają.

I mnie też się skończyła epoka. To była bardzo medialna postać, dla mnie była "od zawsze". Dla moich rodziców też. Wydawała się nieśmiertelna. Symbol Wielkiej Brytanii. Ciekawe jak teraz będzie wyglądała monarchia.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
A kto jest święty? W zasadzie nikt, nawet Matka Teresa nie była

Dla mnie to ona miała w sobie więcej z takiej nieswiadomej lani jednak, wkreconej w machinę. Mogli z nią robić co chcieli.

W sumie to wielu członków rodziny królewskiej dotyczy, bo nie tylko Diana, ale i Karol był w jakimś sensie ofiarą. I być może ich dzieci też.



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-08, 23:27   #92
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
A on jest przecież rozwodnikiem. Najwidoczniej już teraz może. Pomyśleć, że kiedyś Królowa nie mogła się nawet pokazywać publicznie w towarzystwie rozwodników. Kilkadziesiąt lat panowania, a jak świat się zmienił.
Nie, chyba nie.
Wydaje mi się że od tym względem w kościele anglikańskim działa to tak samo, jak w katolickim. Czyli Karol nie jest rozwodnikiem, tylko wdowcem.
Jeśli w kościele anglikańskim jednak działa to inaczej, to niech mnie ktoś poprawi.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 06:13   #93
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Diana już przed ślubem wiedziała o Camilli. Przecież jakby tę historię opisywała na wizażu, to każdy by jej powiedział, że sama się w to wrąbała, że wygrało parcie na suknię, kasę i pozycję. A za co Karol i Camilla mają teraz pokutować do końca życia, za miłość? Cała trójka była ofiarami presji.
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 06:21   #94
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Przepraszam, co?

Ja się dziwię, że im nie wstyd się pokazywać razem.
Ale dlaczego?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 05:21 ---------- Poprzedni post napisano o 05:18 ----------

Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
Diana już przed ślubem wiedziała o Camilli. Przecież jakby tę historię opisywała na wizażu, to każdy by jej powiedział, że sama się w to wrąbała, że wygrało parcie na suknię, kasę i pozycję. A za co Karol i Camilla mają teraz pokutować do końca życia, za miłość? Cała trójka była ofiarami presji.
Presji i poczynań Elżbiety i Filipa.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 06:32   #95
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ale dlaczego?
Ze wszystkich materiałów jakie na ten temat przerobiłam jasno wynikało, że owszem Diana wiedziała o Kamilii przed ślubem, ale to nie znaczyło, że Karol miał się zachowywać jak ostatni cham i kontynuować tę "znajomość" po zawarciu małżeństwa, sam fakt jak do Diany się zwracał, jak ją traktował przedstawia go jako ostatniego chama. Śmiałość Kamili w stosunku do Diany, dawanie jej do zrozumienia, że jest "tylko" żoną.
Dla mnie nieporozumienie, że oni w ogóle mogli wziąć ślub.

Skoro Karolowi tak nie pasowało, że go babka i matka swatają, to mógł wziąć przykład ze swojego wujka/dziadka Dawida wybrać miłość i rodziny się niejako wyrzec.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 06:44   #96
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Niech ktoś jeszcze powie, że Harry to dziecko Karola...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 06:45   #97
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 359
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Nie, chyba nie.
Wydaje mi się że od tym względem w kościele anglikańskim działa to tak samo, jak w katolickim. Czyli Karol nie jest rozwodnikiem, tylko wdowcem.
Jeśli w kościele anglikańskim jednak działa to inaczej, to niech mnie ktoś poprawi.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Przecież kościół anglikański powstał, bo król chciał kolejną żonę (i kolejną...), więc da się rozwiązać. Problem to rozwiedziona wybranka, co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-09, 06:52   #98
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ze wszystkich materiałów jakie na ten temat przerobiłam jasno wynikało, że owszem Diana wiedziała o Kamilii przed ślubem, ale to nie znaczyło, że Karol miał się zachowywać jak ostatni cham i kontynuować tę "znajomość" po zawarciu małżeństwa, sam fakt jak do Diany się zwracał, jak ją traktował przedstawia go jako ostatniego chama. Śmiałość Kamili w stosunku do Diany, dawanie jej do zrozumienia, że jest "tylko" żoną.
Dla mnie nieporozumienie, że oni w ogóle mogli wziąć ślub.

Skoro Karolowi tak nie pasowało, że go babka i matka swatają, to mógł wziąć przykład ze swojego wujka/dziadka Dawida wybrać miłość i rodziny się niejako wyrzec.
Zgadzam się z tym, że to małżeństwo nie powinno było powstać bo ani ona ani Karol nie mieli wsparcia wśród rodziny królewskiej. I on jej nie kochał, on jej pewnie nawet nie lubił a może i nienawidził. I to smutne, że aby żyć szczęśliwie musiałby wybrać i wyrzec się swojej rodziny i być dla Anglików wygnańcem.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 06:54   #99
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ze wszystkich materiałów jakie na ten temat przerobiłam jasno wynikało, że owszem Diana wiedziała o Kamilii przed ślubem, ale to nie znaczyło, że Karol miał się zachowywać jak ostatni cham i kontynuować tę "znajomość" po zawarciu małżeństwa, sam fakt jak do Diany się zwracał, jak ją traktował przedstawia go jako ostatniego chama. Śmiałość Kamili w stosunku do Diany, dawanie jej do zrozumienia, że jest "tylko" żoną.
Dla mnie nieporozumienie, że oni w ogóle mogli wziąć ślub.

Skoro Karolowi tak nie pasowało, że go babka i matka swatają, to mógł wziąć przykład ze swojego wujka/dziadka Dawida wybrać miłość i rodziny się niejako wyrzec.
Patrzysz na to za bardzo z perspektywy "zwykłego" człowieka. To nie jest tak że Karol wybrał sobie żonę tak jak Elżbieta Filipa. On został do tego zmuszony poniekąd dla dobra kraju. Myślisz że tak łatwo się wyrzec swojej rodziny, kraju i świata w jakim żyjesz? Narazic się na fale nienawiści? Karol w tym układzie też był ofiarą. A jeśli chodzi o wuja Elżbiety to tam nie tylko o miłość do kobiety chodzi ale też o miłośc do nazistów

Tak jeszcze odnosnie "tylko żony". Romanse w artystokracji nie są niczym niezwykłym a zwłaszcza jeszcze w wieku XX gdzie małżonków wybierali się pod kątem prestiżu a nie miłości. Od tego byli kochankowie. O życiu pozamałżeńskim Filipa chodzą wręcz legendy. Prapradziadek Karola to wręcz mial legendarne życie z kochankami. Zresztą jego kochanką która była nawet z nim gdy umierał była praprababka Kamili

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 07:04   #100
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym, że to małżeństwo nie powinno było powstać bo ani ona ani Karol nie mieli wsparcia wśród rodziny królewskiej. I on jej nie kochał, on jej pewnie nawet nie lubił a może i nienawidził. I to smutne, że aby żyć szczęśliwie musiałby wybrać i wyrzec się swojej rodziny i być dla Anglików wygnańcem.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
No cóż, może smutne, ale czasami trzeba trudnych wyborów, żeby postać człowiekiem.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Patrzysz na to za bardzo z perspektywy "zwykłego" człowieka. To nie jest tak że Karol wybrał sobie żonę tak jak Elżbieta Filipa. On został do tego zmuszony poniekąd dla dobra kraju. Myślisz że tak łatwo się wyrzec swojej rodziny, kraju i świata w jakim żyjesz? Narazic się na fale nienawiści? Karol w tym układzie też był ofiarą. A jeśli chodzi o wuja Elżbiety to tam nie tylko o miłość do kobiety chodzi ale też o miłośc do nazistów

Tak jeszcze odnosnie "tylko żony". Romanse w artystokracji nie są niczym niezwykłym a zwłaszcza jeszcze w wieku XX gdzie małżonków wybierali się pod kątem prestiżu a nie miłości. Od tego byli kochankowie. O życiu pozamałżeńskim Filipa chodzą wręcz legendy. Prapradziadek Karola to wręcz mial legendarne życie z kochankami. Zresztą jego kochanką która była nawet z nim gdy umierał była praprababka Kamili

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Jestem zwykłym człowiekiem, więc tak na to patrzę. Trochę dziwi mnie, że ktoś potrafi odbierać Kamilę i Karola jako poszkodowanych w tej sytuacji.

Skoro już tak bardzo chcieli utrzymać ten romans, to mogli się z tym tak nie obnosić i nie wbijać szpili Dianie.
Kiedy okazało się, że i ona ma kochanka to wielkie halo i straż meldujaca co robi, ale jak Karol od lat wesoło obracał Kamilę, to nikt nic nie widzi.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 07:11   #101
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
No cóż, może smutne, ale czasami trzeba trudnych wyborów, żeby postać człowiekiem.



Jestem zwykłym człowiekiem, więc tak na to patrzę. Trochę dziwi mnie, że ktoś potrafi odbierać Kamilę i Karola jako poszkodowanych w tej sytuacji.

Skoro już tak bardzo chcieli utrzymać ten romans, to mogli się z tym tak nie obnosić i nie wbijać szpili Dianie.
Kiedy okazało się, że i ona ma kochanka to wielkie halo i straż meldujaca co robi, ale jak Karol od lat wesoło obracał Kamilę, to nikt nic nie widzi.
Hmm łatwo się mówi kiedy nie stoi się przed takimi decyzjami i taką presją. Poza tym w jednym i drugim przypadku nie zostałby człowiekiem według wielu ludzi dlatego ja do całej rodziny królewskiej i jej zasad mam bardzo mieszane uczucia.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 07:23   #102
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Hmm łatwo się mówi kiedy nie stoi się przed takimi decyzjami i taką presją. Poza tym w jednym i drugim przypadku nie zostałby człowiekiem według wielu ludzi dlatego ja do całej rodziny królewskiej i jej zasad mam bardzo mieszane uczucia.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Ja też zdecydowanie mam mieszane uczucia. Pewne rzeczy, etykiety, wymuszone zachowania pochodzące z jeszcze z XIXw powinny tam pozostać. No ale wtedy Dwór nie byłby tak fascynujący
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 07:42   #103
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja też zdecydowanie mam mieszane uczucia. Pewne rzeczy, etykiety, wymuszone zachowania pochodzące z jeszcze z XIXw powinny tam pozostać. No ale wtedy Dwór nie byłby tak fascynujący
Tylko że ta fascynacja odbywa się ludzkim kosztem.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 08:30   #104
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

smutna i w pewnym sensie 'zaskakująca' ta wiadomość o śmierci Królowej Elżbiety (przez to przyzwyczajenie, że zawsze była i jest- no taki stały element kultury światowej), ale jak wczoraj zostałam zapytana ' na co zmarła?" to mnie z leksza zatkało.


Z innej mańki, bliżeszej i wg mnie ważniejszej (ale po mediach i forach widać, że juz ludzie sie niemal wcale nie interesują "śmierć jednostki to tragedia, śmierć milionów to tylko statystyka' )
wojsku Ukraińskiemu chyba się powoli udaje kontrofensywa w obwodzie charkowskim. O ok 50 km ruskich przepchneli (około 700 km2). Rosjanie uciekają, a kadyrowcy są wykorzystywani jako oddziały zaporowe, ktore mają strzelać do uciekających.

jak 80 lat temu...


Słyszalam plotki o tym juz w czerwcu, że na sierpień jest przygotowywana większa ofensywa ukraińska, ale nie bardzo w to mi sie chciało wierzyć.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 08:37   #105
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Hmm łatwo się mówi kiedy nie stoi się przed takimi decyzjami i taką presją. Poza tym w jednym i drugim przypadku nie zostałby człowiekiem według wielu ludzi dlatego ja do całej rodziny królewskiej i jej zasad mam bardzo mieszane uczucia.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Ja też. I smutne jest to, że te zasady przekreśliły szansę na szczęśliwe życie conajmniej trzem osobom w tej rodzinie w XX wieku (Edwardowi VIII, Karolowi i Malgorzacie) a kilkadziesiąt lat później już nie miały znaczenia (Harry i Megan).

Edytowane przez Elliott_2020
Czas edycji: 2022-09-09 o 08:40
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 08:48   #106
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Ja też. I smutne jest to, że te zasady przekreśliły szansę na szczęśliwe życie conajmniej trzem osobom w tej rodzinie w XX wieku (Edwardowi VIII, Karolowi i Malgorzacie) a kilkadziesiąt lat później już nie miały znaczenia (Harry i Megan).
U Edwarda VIII to chyba jednak bardziej o nazistów chodziło, niż o kobietę.
A Harremu samodzielne wybranie żony to chyba akurat dobrze nie zrobiło.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 08:52   #107
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89343362]smutna i w pewnym sensie 'zaskakująca' ta wiadomość o śmierci Królowej Elżbiety (przez to przyzwyczajenie, że zawsze była i jest- no taki stały element kultury światowej), ale jak wczoraj zostałam zapytana ' na co zmarła?" to mnie z leksza zatkało.


Z innej mańki, bliżeszej i wg mnie ważniejszej (ale po mediach i forach widać, że juz ludzie sie niemal wcale nie interesują "śmierć jednostki to tragedia, śmierć milionów to tylko statystyka' )
wojsku Ukraińskiemu chyba się powoli udaje kontrofensywa w obwodzie charkowskim. O ok 50 km ruskich przepchneli (około 700 km2). Rosjanie uciekają, a kadyrowcy są wykorzystywani jako oddziały zaporowe, ktore mają strzelać do uciekających.

jak 80 lat temu...


Słyszalam plotki o tym juz w czerwcu, że na sierpień jest przygotowywana większa ofensywa ukraińska, ale nie bardzo w to mi sie chciało wierzyć.[/QUOTE]




Drażni mnie ze informacje są tak znikome, no ale rozumiem dlaczego.
Trzymam bardzo kciuki.
No i chyba Putinowi nie uda się 15 września zrobić politycznego przejęcia Chersonia w takiej sytuacji? Oby.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 08:57   #108
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
U Edwarda VIII to chyba jednak bardziej o nazistów chodziło, niż o kobietę.

A Harremu samodzielne wybranie żony to chyba akurat dobrze nie zrobiło.
Ale przynajmniej miał wybór i zyje jak chce. Lepiej żeby mu wybrano wybrankę?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 09:02   #109
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 09:04   #110
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Może chodzi o to, że ogólnie sporo osób widziałoby jako następcę Williama i tym samym Kate jako królową małżonkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 09:09   #111
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Latami ludzie snuli jakieś internetowe plotkarskie domysły, że po śmierci Elżbiety Karol nie zasiądzie na tronie, tylko od razu William. I teraz chyba załapali zdziwienie.
Swoją drogą nigdy nie rozumiałam, dlaczego część ludzi tak uważa.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 09:10   #112
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To że Kamila jest niegodna tego bo przecież była kochanka z którą Karol zdradzał Diane. Ale to że to Karol zdradzał Diane i jest królem nie jest aż takim problemem

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 09:15   #113
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
To że Kamila jest niegodna tego bo przecież była kochanka z którą Karol zdradzał Diane. Ale to że to Karol zdradzał Diane i jest królem nie jest aż takim problemem

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Smutny standard

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 09:20   #114
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
To że Kamila jest niegodna tego bo przecież była kochanka z którą Karol zdradzał Diane. Ale to że to Karol zdradzał Diane i jest królem nie jest aż takim problemem

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Podwójne standardy, które są standardem.

Ale tak jest w wielu płaszcz życia. Facetowi można więcej.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 11:25   #115
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 979
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Myślę że się zmieni dużo. Podobno Karol już od dawna miał w planach zmniejszyć ilość członków rodziny królewskiej. Na pewno kontrowersyjne będzie to czy Kamila będzie królowa czy królewska małżonka. Będzie na pewno musial zdobyć zaufanie. Dla prawie wszystkich Elżbieta była królową od kiedy pamiętają

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Elżbieta wydała oficjalne oświadczenie, że wolą jej jest, aby została po jej śmierci Królową Małżonką.
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 11:43   #116
Pugslove
Raczkowanie
 
Avatar Pugslove
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 274
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Elżbieta wydała oficjalne oświadczenie, że wolą jej jest, aby została po jej śmierci Królową Małżonką.
No jestem ciekawa jakie tam będą roszady w rodzinie królewskiej jeżeli Karol III będzie odcinał ludzi od kasy. Imo, najbardziej Harry Meghan się odezwą.. Dzieci Anny, Andrzeja czy Edwarda też mają się o co bać. Też tak myślicie?
Pugslove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 11:50   #117
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Latami ludzie snuli jakieś internetowe plotkarskie domysły, że po śmierci Elżbiety Karol nie zasiądzie na tronie, tylko od razu William. I teraz chyba załapali zdziwienie.
Swoją drogą nigdy nie rozumiałam, dlaczego część ludzi tak uważa.
Bo pewnie Wiliam jest bardziej atrakcyjny medialnie - ładniejszy, ma atrakcyjną żonę, urocze dzieci, itd. Choć wydaje mi się, że mit wokół Karola i Kamili też ma spory potencjał - rozdzieleni romantyczni kochankowie, których historia skończyła się szczęśliwie, a nawet bardzo, bo zostali królem i królową.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 12:29   #118
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na swiecie- luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
U Edwarda VIII to chyba jednak bardziej o nazistów chodziło, niż o kobietę.
A Harremu samodzielne wybranie żony to chyba akurat dobrze nie zrobiło.
Chodzi mi jedynie o to, że nie mógł być z kobietą, którą kochał, bez wyrzeknięcia się rodziny i zrezygnowania z korony (już abstrahując od pronazistowskich sympatii obojga). Raczej nikt nie chciałby być postawiony przed takim wyborem.
A co do Harryego to nie wiem o co Ci chodzi. Niby w jakim sensie źle mu to zrobiło? Zrobił to co chciał.
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 14:02   #119
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
To że Kamila jest niegodna tego bo przecież była kochanka z którą Karol zdradzał Diane. Ale to że to Karol zdradzał Diane i jest królem nie jest aż takim problemem

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
W samo sedno. Jeszcze żeby tylko męska część w ten sposób myślała, to by było poniekąd zrozumiałe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 14:17   #120
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Ciekawa jestem, z jaka pompa beda przedstawiane wydarzenia zwiazane z koronacja nowego krola i pochowaniem krolowej.
Nie wiem, jaka czesc tych pieniedzy pochodzi z kieszeni podatnika (z tego co wiem np. majatek przekazany przez Elzbiete dla syna nie podlega opodatkowaniu? jesli ktos moglby sprostowac jesli mowie nieprawde), ale przesadna pompa na pewno nie bedzie dobrze odebrana przez ludzi ze wzgledu na kryzys, ktory ma ostatnio miejsce w Wielkiej Brytanii. Z tego co wiem, zycie w Wielkiej Brytanii staje sie aktualnie jeszcze ciezsze niz w innych krajach - ceny energii wystrzelily w gore jeszcze bardziej niz u nas, zjawisko biedy jest po prostu coraz czestsze... Bardzo drogie obchodzenie takich uroczystosci to troche policzek w twarz, nie sadzicie?
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-04 16:43:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.