Mamusie październik 2021 cz. 3. - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-17, 15:14   #1171
a_n_n_a87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez anilani Pokaż wiadomość
U mnie jak już pisałam możliwości indukcji są ograniczone, więc już mi wszystko jedno... I tak mam przeczucie, że skończy się na cc. A dlaczego tak szybko musicie wywoływać? Nie wiem czy dobrze pamiętam że chodzi o cukrzycę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam cukry przekroczone na czczo indukcja sama w sobie mi nie przeszkadza, tylko pytanie kiedy zdecydują, że wywołujemy

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
a_n_n_a87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 15:16   #1172
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez zubi89 Pokaż wiadomość
Dla mnie 3,5 kg to jeszcze okruszek powyżej to już większy bobas.To my wczoraj skończyliśmy zerówki i też już na niego na styk. W ogóle to wysłałam męża po 1 a kupił zerówki...no nic jeszcze mamy trochę 1 więc w tygodniu go wyśle drugi raz. Chyba, że dam radę to sama już pójdę.Dasz radę ale rozumiem bo sama już się martwię co to będzie jak mąż wróci do pracy na szczęście będzie z nami do 12 listopada.

U nas czwarty trymestr w pełni..trochę to męczące bo chciałabym coś więcej zrobić w mieszkaniu niż tylko leżeć dupa na łóżku.

Nie wiem jak to możliwe bo apetyt to ja mam a waga dalej leci w dół już 600 g brakuje mi do wagi że stycznia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas jak była położna to mówiła, że córka jest taka fajna, bo ona ma pod opieką maluszki co mają po 2,5
Ja jak wątpiłam w chłopa to zamawiałam w Rossmanie z odbiorem w drogerii i w kilka godzin było gotowe zamówienie a mąż tylko odebrał. Dobra opcja, bo wiedziałam, że mam to co potrzebuje
Wow do 12.11 to kawał czasu zazdroszczę.
My dzisiaj mamy 6 rocznicę ślubu i dostaliśmy od mojej siostry tort jej roboty. Jest świetna w te klocki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 15:18   #1173
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Serio zerówki puszczacie dalej? U nas królują nadal i mam wrazenie że Mała się w nich topi

Jesteśmy po 5km spacerze mała śpi caly czas od 10 przebudza się tylko na cyca a rozmawiamy normalnie teraz Stan Borys naparza w głośnikach mam wrażenie że im głośniej tym jej się lepiej śpi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Dokładnie, nie oddawajcie tych zerówek za szybko, dziecko ponad 3 kg raczej jeszcze w nie wejdzie, za to jedynki są już wyraźnie większe i mój mimo >3 kg na liczniku się w nich topi (ale i tak używam juz 1, bo 0 się skończyły, 1 dostałam duży zapas, a zużyłam mało). Oddać zawsze można później, jakby faktycznie były za małe.
Ja muszę trochę ponarzekać, oszaleję chyba do wiosny ze strachu przed jakąś infekcją wszędzie trąbią o tym RSV, w szpitalu tez przed nim przestrzegali, więc jak starszak choćby kichnie, to już mam wizję, że małego zarazi a z wczesniakiem ryzyko szpitala jest o wiele większe (on nawet jeszcze tp nie osiągnął...). A dostać się teraz do pediatry, to dramat, drugi tydzień czekam, żeby iść na wizytę patronażową i chyba się nie doczekam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie racja bo tu też chodzi czy jest długi czy krótki to może wezmę zerówki i jedynki.

Dzięki dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 15:18   #1174
zubi89
Zakorzenienie
 
Avatar zubi89
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 373
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
U nas jak była położna to mówiła, że córka jest taka fajna, bo ona ma pod opieką maluszki co mają po 2,5
Ja jak wątpiłam w chłopa to zamawiałam w Rossmanie z odbiorem w drogerii i w kilka godzin było gotowe zamówienie a mąż tylko odebrał. Dobra opcja, bo wiedziałam, że mam to co potrzebuje
Wow do 12.11 to kawał czasu zazdroszczę.
My dzisiaj mamy 6 rocznicę ślubu i dostaliśmy od mojej siostry tort jej roboty. Jest świetna w te klocki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O dobrą opcją muszę tak zrobić dzięki

Wszystkiego najlepszego z okazji 6 rocznicy oj zjadłabym tort ale już nie długo męża urodziny to będzie jedzony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
~15.09.2012r




Niespodzianka 21.10.2021r.
zubi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 15:40   #1175
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
U nas jak była położna to mówiła, że córka jest taka fajna, bo ona ma pod opieką maluszki co mają po 2,5
Ja jak wątpiłam w chłopa to zamawiałam w Rossmanie z odbiorem w drogerii i w kilka godzin było gotowe zamówienie a mąż tylko odebrał. Dobra opcja, bo wiedziałam, że mam to co potrzebuje
Wow do 12.11 to kawał czasu zazdroszczę.
My dzisiaj mamy 6 rocznicę ślubu i dostaliśmy od mojej siostry tort jej roboty. Jest świetna w te klocki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak robię w ross, bo mój tż to nigdy nie wracał z tym, co mu zlecalam
Mój miał 2,3 kg jak wyszedł do domu, to dopiero był okruch

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 15:52   #1176
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez zubi89 Pokaż wiadomość
O dobrą opcją muszę tak zrobić dzięki

Wszystkiego najlepszego z okazji 6 rocznicy oj zjadłabym tort ale już nie długo męża urodziny to będzie jedzony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję
Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Też tak robię w ross, bo mój tż to nigdy nie wracał z tym, co mu zlecalam
Mój miał 2,3 kg jak wyszedł do domu, to dopiero był okruch

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nom maluszek, ale teraz to będzie dopiero przybierał na wadze
A takie zamówienia to najlepsza opcja jak jest się przykutym do dziecka w domu albo zwyczajnie się nie chce. Faceci ciężko ogarniają takie tematy Teraz każde wyjście do sklepu lub rosska będzie prawie jak wypad na miasto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 16:04   #1177
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Dokładnie, nie oddawajcie tych zerówek za szybko, dziecko ponad 3 kg raczej jeszcze w nie wejdzie, za to jedynki są już wyraźnie większe i mój mimo >3 kg na liczniku się w nich topi (ale i tak używam juz 1, bo 0 się skończyły, 1 dostałam duży zapas, a zużyłam mało). Oddać zawsze można później, jakby faktycznie były za małe.
Ja muszę trochę ponarzekać, oszaleję chyba do wiosny ze strachu przed jakąś infekcją wszędzie trąbią o tym RSV, w szpitalu tez przed nim przestrzegali, więc jak starszak choćby kichnie, to już mam wizję, że małego zarazi a z wczesniakiem ryzyko szpitala jest o wiele większe (on nawet jeszcze tp nie osiągnął...). A dostać się teraz do pediatry, to dramat, drugi tydzień czekam, żeby iść na wizytę patronażową i chyba się nie doczekam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A Twój starszak chodzi do przedszkola/szkoły? Bo nie pamiętam dokładnie ile ma lat. Chyba to tam dzieciaki najczęściej łapią te zarazki. Ja totalnie rozumiem ten strach przed chorobami - sama nie posyłam starszej do żłobka głównie ze względu na to. Nie dość, że sama by chorowała, to jeszcze zaraziłaby siostrę.

U nas wizyt patronażowych i bilansów w pandemii nie ma. I w takim okresie przeziębień to chyba lepiej. No ale z wcześniakiem to rozumiem, że wolisz iść.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Dziękuję Nom maluszek, ale teraz to będzie dopiero przybierał na wadze
A takie zamówienia to najlepsza opcja jak jest się przykutym do dziecka w domu albo zwyczajnie się nie chce. Faceci ciężko ogarniają takie tematy Teraz każde wyjście do sklepu lub rosska będzie prawie jak wypad na miasto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie 5 min spacer do paczkomatu to już wielkie wyjście 😂 a zakupy w rossie zawsze robię online. Mąż co prawda sam robi większość zakupów dla dzieci (pieluchy, mleko, soki itd.), no ale chyba nie chciałabym, żeby wybierał mi np. szampon 🙈
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-17, 16:20   #1178
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Jutro mój mąż wraca do pracy. Mega mi smutno i troszkę się stresuję jak poradzę sobie z dwójką dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tez będę mieć ten stres za tydzien :/
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 16:23   #1179
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
A Twój starszak chodzi do przedszkola/szkoły? Bo nie pamiętam dokładnie ile ma lat. Chyba to tam dzieciaki najczęściej łapią te zarazki. Ja totalnie rozumiem ten strach przed chorobami - sama nie posyłam starszej do żłobka głównie ze względu na to. Nie dość, że sama by chorowała, to jeszcze zaraziłaby siostrę.

U nas wizyt patronażowych i bilansów w pandemii nie ma. I w takim okresie przeziębień to chyba lepiej. No ale z wcześniakiem to rozumiem, że wolisz iść.



Dla mnie 5 min spacer do paczkomatu to już wielkie wyjście a zakupy w rossie zawsze robię online. Mąż co prawda sam robi większość zakupów dla dzieci (pieluchy, mleko, soki itd.), no ale chyba nie chciałabym, żeby wybierał mi np. szampon
Starszy ma 5 lat, przedszkole bardzo lubi, ma tam swoich kumpli, nie mogę mu tega zabrać, to jego główny kontakt z rówieśnikami.
Na tym patronażu mieliśmy skonsultować kilka rzeczy, takie zalecenie ze szpitala, ale ani w naszej przychodni na nfz nie mamy terminu, ani prywatnie, tragedia...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 17:07   #1180
niem
Raczkowanie
 
Avatar niem
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 384
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Kawowa, a w jakim mieście takie problemy z pediatrą? My w piątek byliśmy zważyć Małą, przybrała z 2380 g na 2680 g i ja już naprawdę widzę różnicę. Nie wyobrażam sobie urodzić dziecka > 3 kg, bo starsza choć ciut cięższa też nie osiągnęła tej wagi.

Co do porodu z indukcji to mam porównanie i dla mnie te skurcze naturalne to jak zwykła miesiączka, a niestety te po oksytocynie to tragedia w moim odczuciu.

Czy Wasze szpitale przyjmują ciuszki dla maluszków? Ja chciałabym teraz odłożyć i oddać właśnie.
niem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 17:13   #1181
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez niem Pokaż wiadomość
Kawowa, a w jakim mieście takie problemy z pediatrą? My w piątek byliśmy zważyć Małą, przybrała z 2380 g na 2680 g i ja już naprawdę widzę różnicę. Nie wyobrażam sobie urodzić dziecka > 3 kg, bo starsza choć ciut cięższa też nie osiągnęła tej wagi.

Co do porodu z indukcji to mam porównanie i dla mnie te skurcze naturalne to jak zwykła miesiączka, a niestety te po oksytocynie to tragedia w moim odczuciu.

Czy Wasze szpitale przyjmują ciuszki dla maluszków? Ja chciałabym teraz odłożyć i oddać właśnie.
My też już byliśmy u pediatry i godziny przyjęć a w przychodni pusto 🤷 Ale drobniaczek z waszej małej. U mnie pierwsza urodziła się 2940 a młodsza 3580. W poniedziałek zobaczę ile przybrała Ale widać, że jest większa niż siostra.
Ja się cieszę, że starsza jeszcze nie idzie do przedszkola. Wiem, że dużo traci, ale ja bym zwariowała z tymi wszystkimi chorobami...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-17, 17:16   #1182
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez niem Pokaż wiadomość
Kawowa, a w jakim mieście takie problemy z pediatrą? My w piątek byliśmy zważyć Małą, przybrała z 2380 g na 2680 g i ja już naprawdę widzę różnicę. Nie wyobrażam sobie urodzić dziecka > 3 kg, bo starsza choć ciut cięższa też nie osiągnęła tej wagi.

Co do porodu z indukcji to mam porównanie i dla mnie te skurcze naturalne to jak zwykła miesiączka, a niestety te po oksytocynie to tragedia w moim odczuciu.

Czy Wasze szpitale przyjmują ciuszki dla maluszków? Ja chciałabym teraz odłożyć i oddać właśnie.
W Poznaniu, ale problem jest z wizytami dla zdrowych dzieci. Teraz tylu chorych, że wszystkie terminy są dla nich. Z chorym dzieckiem bym bez problemu miała termin od reki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 17:24   #1183
anilani
Raczkowanie
 
Avatar anilani
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 440
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez a_n_n_a87 Pokaż wiadomość
Mam cukry przekroczone na czczo indukcja sama w sobie mi nie przeszkadza, tylko pytanie kiedy zdecydują, że wywołujemy

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Mocno masz przekroczone? Nie da się ich wyregulować dietą/insuliną?
Ja też właśnie mam stwierdzoną cukrzycę ze względu na podwyższoną glukozę na czczo, ale jakoś po dłuższej walce udało się to ogarnąć dietą (przy wynikach w okolicach 100 diabetolog jeszcze nie wprowadził insuliny, dał szansę diecie). I dzięki temu, że tej insuliny nie ma, to lekarze pozwalają na czekanie, mówią, że przy insulinie trzeba by było szybciej wywoływać, a tak to jeszcze na spokojnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anilani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 17:28   #1184
a_n_n_a87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez anilani Pokaż wiadomość
Mocno masz przekroczone? Nie da się ich wyregulować dietą/insuliną?
Ja też właśnie mam stwierdzoną cukrzycę ze względu na podwyższoną glukozę na czczo, ale jakoś po dłuższej walce udało się to ogarnąć dietą (przy wynikach w okolicach 100 diabetolog jeszcze nie wprowadził insuliny, dał szansę diecie). I dzięki temu, że tej insuliny nie ma, to lekarze pozwalają na czekanie, mówią, że przy insulinie trzeba by było szybciej wywoływać, a tak to jeszcze na spokojnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam stwierdzonej cukrzycy, krzywa wyszła ok, ale ze względu na cukrzycę w pierwszej ciąży, to miałam mierzyć sobie cukier. Do około 17 września były w normie. Teraz że tak powiem za późno na insulinę zanim dostałabym się do diabetologa to pewnie zdążyłabym urodzić

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
a_n_n_a87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 17:33   #1185
anilani
Raczkowanie
 
Avatar anilani
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 440
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez a_n_n_a87 Pokaż wiadomość
Ja nie mam stwierdzonej cukrzycy, krzywa wyszła ok, ale ze względu na cukrzycę w pierwszej ciąży, to miałam mierzyć sobie cukier. Do około 17 września były w normie. Teraz że tak powiem za późno na insulinę zanim dostałabym się do diabetologa to pewnie zdążyłabym urodzić

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Jeżeli te wyniki nie są mocno przekroczone, nie ma insuliny i wszystko inne jest w porządku to może też pozwolą Ci jeszcze poczekać spokojnie w domu na rozwój sytuacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anilani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 17:41   #1186
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Mała nie przybrała na wadze wiec zaczynamy KPI i na typowym karmieniu się chyba poddaje. Szkoda ale musi jeść. Butle w półśnie nawet zje a niestety cycka nie i jest ryk.

Nie będę ukrywać jest mi przykro bo łatwiej było by z cyckiem niż z odciagamiem i butelkami No ale jeszcze KPI biorę pod uwagę, jutro przyjdzie mi podwójny laktator bo mam pojedynczy i zajmuje mi czasu
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 17:43   #1187
a_n_n_a87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez anilani Pokaż wiadomość
Jeżeli te wyniki nie są mocno przekroczone, nie ma insuliny i wszystko inne jest w porządku to może też pozwolą Ci jeszcze poczekać spokojnie w domu na rozwój sytuacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie pozwolą

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
a_n_n_a87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 17:58   #1188
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;88952120]Mała nie przybrała na wadze wiec zaczynamy KPI i na typowym karmieniu się chyba poddaje. Szkoda ale musi jeść. Butle w półśnie nawet zje a niestety cycka nie i jest ryk.

Nie będę ukrywać jest mi przykro bo łatwiej było by z cyckiem niż z odciagamiem i butelkami No ale jeszcze KPI biorę pod uwagę, jutro przyjdzie mi podwójny laktator bo mam pojedynczy i zajmuje mi czasu[/QUOTE]No to kiepsko Przykro mi. Ale pewnie dasz radę z KPI
Ja jutro się dowiem jak nam idzie karmienie, ale raczej nie spodziewam się, że będzie źle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 17:59   #1189
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Słyszałam od znajomych ze często z pierwszym dzieckiem maja problemy z KP a z kolejnymi już nie. No nic, zobaczymy w środę co dalej.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-17, 17:59   #1190
a_n_n_a87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;88952120]Mała nie przybrała na wadze wiec zaczynamy KPI i na typowym karmieniu się chyba poddaje. Szkoda ale musi jeść. Butle w półśnie nawet zje a niestety cycka nie i jest ryk.

Nie będę ukrywać jest mi przykro bo łatwiej było by z cyckiem niż z odciagamiem i butelkami No ale jeszcze KPI biorę pod uwagę, jutro przyjdzie mi podwójny laktator bo mam pojedynczy i zajmuje mi czasu[/QUOTE]Przykro mi, że tak wyszło

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
a_n_n_a87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 18:04   #1191
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Starszy ma 5 lat, przedszkole bardzo lubi, ma tam swoich kumpli, nie mogę mu tega zabrać, to jego główny kontakt z rówieśnikami.
Na tym patronażu mieliśmy skonsultować kilka rzeczy, takie zalecenie ze szpitala, ale ani w naszej przychodni na nfz nie mamy terminu, ani prywatnie, tragedia...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem, to już duży chłopiec i na pewno tego potrzebuje. Moja ma dopiero rok i osiem miesięcy, więc aż tak nam się nie spieszy.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;88952120]Mała nie przybrała na wadze wiec zaczynamy KPI i na typowym karmieniu się chyba poddaje. Szkoda ale musi jeść. Butle w półśnie nawet zje a niestety cycka nie i jest ryk.

Nie będę ukrywać jest mi przykro bo łatwiej było by z cyckiem niż z odciagamiem i butelkami No ale jeszcze KPI biorę pod uwagę, jutro przyjdzie mi podwójny laktator bo mam pojedynczy i zajmuje mi czasu[/QUOTE]

Kurczę, szkoda :/ ale to ona butli tak normalnie nie chce? Bo piszesz o karmieniu w półśnie.
Najważniejsze, żeby zdrowo się najadała, metoda się nie liczy �� Powodzenia!

Edit.
Ok, już załapałam sens wypowiedzi.

Edytowane przez A_Lios92
Czas edycji: 2021-10-17 o 18:05
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 19:17   #1192
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;88952160]Słyszałam od znajomych ze często z pierwszym dzieckiem maja problemy z KP a z kolejnymi już nie. No nic, zobaczymy w środę co dalej.[/QUOTE]A wiesz, że coś w tym jest. Znajome miałam co im mówili, że nie dadzą rady karmić przez budowę sutka. I pierwsze dziecko było karmione odciaganym mlekiem. A magia przy drugim, bo bez problemu złapał i jakoś sutek nie miał złej budowy 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 19:46   #1193
karla906
Wtajemniczenie
 
Avatar karla906
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 254
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Karolina kciuki za Was
Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Jutro mój mąż wraca do pracy. Mega mi smutno i troszkę się stresuję jak poradzę sobie z dwójką dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem u Was ten stres. Mój mąż od stycznia całkiem zmienia pracę itd i ogl też dwoje dzieci, i takie noce itp mnie przerażają. Choroby również. Liczę po prostu na jakaś łaskę z nieba

Moja córka urodziła się 3kg i była maleńka, ale jak sobie wyobrażę dziecko 2kg to okruszek, a z kolei 4,5 to mi się wydaje wielkie w praktyce wiadomo ze wszystkie noworodki tak ogl są malutkie 🥰

Wczoraj o północy znów prawie jechaliśmy do szpitala ale się wyciszyło, ciekawe ile takich prób jeszcze przed nami. Dziś rodzice przyjechali i cały dzień próbuje się nimi nacieszyć, jutro jadą do Zakopca i będą czekać, jeśli urodze do końca tygodnia to wrócą jeszcze poznać wnusie

Kciuki za Was wszystkie dziewczyny, za karmienie, zdrowie, porody...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karla906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 20:17   #1194
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez niem Pokaż wiadomość
Kawowa, a w jakim mieście takie problemy z pediatrą? My w piątek byliśmy zważyć Małą, przybrała z 2380 g na 2680 g i ja już naprawdę widzę różnicę. Nie wyobrażam sobie urodzić dziecka > 3 kg, bo starsza choć ciut cięższa też nie osiągnęła tej wagi.

Co do porodu z indukcji to mam porównanie i dla mnie te skurcze naturalne to jak zwykła miesiączka, a niestety te po oksytocynie to tragedia w moim odczuciu.

Czy Wasze szpitale przyjmują ciuszki dla maluszków? Ja chciałabym teraz odłożyć i oddać właśnie.
Dużo osób o tym mówi. Dlatego, boje się wywołania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 20:28   #1195
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cuddly ojej przykro mi bardzo
Co do kpi bardzo wspierałam moja przyjaciółkę swego czasu ona ponad rok karmiła - dla niej mega pomocą był właśnie laktator podwójny i specjalny dopasowany pod kpi biustonosz. Swoje kosztował ale był wybawieniem.

Karolina jak tam?

Ja dzisiaj u Małej odkryłam paskudne odparzenia pod paszkami aż jej się sączyły już. Mąż nie zwrócił uwagi ja też przez przypadek zupełny.

Trzeci wieczór pod rząd padam k 17/18 z masakryczna migrena ((((( Mala miała dzisiaj w dzień parę h aktywności więc mam nadzieję że nocka będzie lepsza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 20:29   #1196
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Rozumiem, to już duży chłopiec i na pewno tego potrzebuje. Moja ma dopiero rok i osiem miesięcy, więc aż tak nam się nie spieszy.
No właśnie, jakby miał 2-3 lata to bym nawet się nie zastanawiala i zostawiła w domu co najmniej do stycznia... A tak to klops.. Tyle dobrego że 5-latek już tak nie pakuję wszystkiego do buzi i można my trochę zasady higieny wpoić, tak sobie powtarzam..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 20:31   #1197
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Niem to ja mam na odwrót - jak mi powiedzieli ze podłączają kroplówkę to chciałam z tym 4cm rozwarciem za przeproszeniem spie.przac z porodówki i mało się nie popłakałam. Pierwszy poród bolał jak SK......drugi z oxy do 10cm nic czułam prawie nic
Niesamowicie mnie szokuje to jak różne potrafią być organizmy, różnie reagować, ba nawet jeden organizm jak różnie przechodzi ciążę i poród.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 20:39   #1198
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;88952120]Mała nie przybrała na wadze wiec zaczynamy KPI i na typowym karmieniu się chyba poddaje. Szkoda ale musi jeść. Butle w półśnie nawet zje a niestety cycka nie i jest ryk.

Nie będę ukrywać jest mi przykro bo łatwiej było by z cyckiem niż z odciagamiem i butelkami No ale jeszcze KPI biorę pod uwagę, jutro przyjdzie mi podwójny laktator bo mam pojedynczy i zajmuje mi czasu[/QUOTE]Szkoda, ale czasem nic się nie poradzi... Laktator podwójny to super rzecz, do tego są takie zestawy hands free, to oszczędza czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 20:49   #1199
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Dzięki dziewczyny


Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Cuddly ojej przykro mi bardzo
Co do kpi bardzo wspierałam moja przyjaciółkę swego czasu ona ponad rok karmiła - dla niej mega pomocą był właśnie laktator podwójny i specjalny dopasowany pod kpi biustonosz. Swoje kosztował ale był wybawieniem.

Karolina jak tam?

Ja dzisiaj u Małej odkryłam paskudne odparzenia pod paszkami aż jej się sączyły już. Mąż nie zwrócił uwagi ja też przez przypadek zupełny.

Trzeci wieczór pod rząd padam k 17/18 z masakryczna migrena ((((( Mala miała dzisiaj w dzień parę h aktywności więc mam nadzieję że nocka będzie lepsza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tez właśnie kupiłam laktator medela i do niego biustonosz
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 20:51   #1200
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Cuddly ojej przykro mi bardzo
Co do kpi bardzo wspierałam moja przyjaciółkę swego czasu ona ponad rok karmiła - dla niej mega pomocą był właśnie laktator podwójny i specjalny dopasowany pod kpi biustonosz. Swoje kosztował ale był wybawieniem.

Karolina jak tam?

Ja dzisiaj u Małej odkryłam paskudne odparzenia pod paszkami aż jej się sączyły już. Mąż nie zwrócił uwagi ja też przez przypadek zupełny.

Trzeci wieczór pod rząd padam k 17/18 z masakryczna migrena ((((( Mala miała dzisiaj w dzień parę h aktywności więc mam nadzieję że nocka będzie lepsza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja przyjaciółka przy KPI nie kupowała specjalnego biustonosza tylko wycięła dziury w sportowym. Wyszło na to samo a ile kasy mniej zapłaciła
Po tym co napisałaś jutro obejrzę moją czy nie ma gdzieś na ciele odparzeń...
Powodzenia z migrenami. Mam nadzieję, że ci przejdą 🤞

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez bonnie_j
Czas edycji: 2021-10-17 o 21:20
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-01 14:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.