Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-08, 12:06   #1201
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja będę starać się kupować to co niezbędne. Z takich bez których da sie żyć a chcę kupić ale może dopiero po urodzeniu to leżaczek i lampka żółw morski cloud b. Ciuszków już więcej nie kupuje narazie, może jedynie ze dwa kaftaniki choć jakoś mnie nie przekonują, ale nie wiem czy nie będą się czepiać na oddziale że w samym pajacu dziecko albo w body i pajacu

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Z belli to ja zawsze podpasek używałam i nie ma lepszych dla mnie i no wiecie zdrowszych więc chyba coś w tym jest.

Pieluchy za to dla dzieci podobno są strasznie twarde i mało elastyczne...

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Z belli to ja zawsze podpasek używałam i nie ma lepszych dla mnie i no wiecie zdrowszych więc chyba coś w tym jest.

Pieluchy za to dla dzieci podobno są strasznie twarde i mało elastyczne...

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Lista rzeczy dla mnie (pomijając dokumenty i wyniki badań ) może komuś się przyda.



Majtki siatkowe hartmann 6 szt.

Chusteczki intymne intimea różowe

Żel pod prysznic, płyn do higieny intymnej

Podkłady poporodowe bella

Maść na brodawki-floslek

Wkładki laktacyjne- Lansinoh, TT lub Lovi

Ręcznik papierowy

Laktator avent

2 koszule do karmienia

Koszula do porodu

Szlafrok

Kapcie

Skarpetki

Klapki

2,3 staniki do karmienia

Woda termalna

Pomadka do ust

2 ręczniki

Mp4

Biszkopty

Woda do picia z dziubkiem

Aparat fotograficzny

Pasta, szczoteczka, szampon

Kosmetyki kolorowe

Papier toaletowy

Jasiek lub rogal

Telefon, ładowarka
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 12:21   #1202
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Ja będę starać się kupować to co niezbędne. Z takich bez których da sie żyć a chcę kupić ale może dopiero po urodzeniu to leżaczek i lampka żółw morski cloud b. Ciuszków już więcej nie kupuje narazie, może jedynie ze dwa kaftaniki choć jakoś mnie nie przekonują, ale nie wiem czy nie będą się czepiać na oddziale że w samym pajacu dziecko albo w body i pajacu

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Z belli to ja zawsze podpasek używałam i nie ma lepszych dla mnie i no wiecie zdrowszych więc chyba coś w tym jest.

Pieluchy za to dla dzieci podobno są strasznie twarde i mało elastyczne...

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Z belli to ja zawsze podpasek używałam i nie ma lepszych dla mnie i no wiecie zdrowszych więc chyba coś w tym jest.

Pieluchy za to dla dzieci podobno są strasznie twarde i mało elastyczne...

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Lista rzeczy dla mnie (pomijając dokumenty i wyniki badań ) może komuś się przyda.



Majtki siatkowe hartmann 6 szt.

Chusteczki intymne intimea różowe

Żel pod prysznic, płyn do higieny intymnej

Podkłady poporodowe bella

Maść na brodawki-floslek

Wkładki laktacyjne- Lansinoh, TT lub Lovi

Ręcznik papierowy

Laktator avent

2 koszule do karmienia

Koszula do porodu

Szlafrok

Kapcie

Skarpetki

Klapki

2,3 staniki do karmienia

Woda termalna

Pomadka do ust

2 ręczniki

Mp4

Biszkopty

Woda do picia z dziubkiem

Aparat fotograficzny

Pasta, szczoteczka, szampon

Kosmetyki kolorowe

Papier toaletowy

Jasiek lub rogal

Telefon, ładowarka
Przepraszam, ale kosmetyki kolorowe zrobiły mi dzień:O) genberalnie mało się maluję, a juz zaraz po porodzie to ju\z na pewno Ale mam kolezanki, które między skurczami w nocy makeup robiły
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 13:45   #1203
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Wiecie co Dziewczyny, pewno 1/3 tego co kupimy i tak okaże się bezużyteczna Ja jeszcze niczego nie kupiłam, wciąż mam jakieś lęki. Przyznaję tylko, że "zaklepałam" sobie fotel do karmienia, bo znalazłam okazjonalnie na olx.
No i nie wytrzymałam, umówiłam się na usg 4d. Jutro mam wizytę.
Czego się boisz?
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 14:10   #1204
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Klementyna no wiesz przy wyjściu przynajmniej trochę chcę się ogarnąć ale to pewnie tylko tusz i puder.
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 15:00   #1205
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Klementyna no wiesz przy wyjściu przynajmniej trochę chcę się ogarnąć ale to pewnie tylko tusz i puder.
Nie no ja rozumiem Po prostu patrzyłam na siebie oczyma wyobraźniWiem, ze niektórzy bez makijazu czują się jak bez ubrania
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 15:03   #1206
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

PatiPee, noszę dziecko z in vitro. Wciąż nie mogę uwierzyć, że się udało i ciągle boję się czy szczęśliwie się urodzi. Na szczęście na razie wszystko przebiega dobrze, a te lęki to po prostu chyba w mojej głowie siedzą. Staram się myśleć pozytywnie i ogólnie to nie jestem w żadnej depresji czy coś, jednak strach mi towarzyszy
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 15:32   #1207
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez malinka1984 Pokaż wiadomość
Hej.Glukoze bada się między 24-28tc
mi położna poiedziała, że od 22 tc ale też zawszesłyszałam, że 24-28

Cytat:
Napisane przez UsMiEcHnIeTa89 Pokaż wiadomość
A używała któraś z mam podkladow innych niż Bella? Np tych z Hartmanna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
koleżanka, która ma 2 dzieci polecała je bardzo także ja na pewno biore je
__________________
Szymon
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-08, 15:34   #1208
UsMiEcHnIeTa89
Zadomowienie
 
Avatar UsMiEcHnIeTa89
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 147
GG do UsMiEcHnIeTa89
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Właśnie jakoś w ogóle jestem bardziej przekonana do hartmana jako firmy i widzę że ma dobre opinie jeżeli chodzi o podklady, kupię jedno opakowanie Belli gdyby ktoś się czepial w szpitalu:p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UsMiEcHnIeTa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 15:37   #1209
malinka1984
Zakorzenienie
 
Avatar malinka1984
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 3 769
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja jutro zaczynam 23tc a wizytę mam za tydzień więc pewnie dopiero wtedy zleci mi dr glukoze.
Jutro usg połówkowe na 11:20.Poprosimy o kciuki.
Ps.Czy wasze dzieci też się tak mało ruszają?Mój Wiktor bardzo bardzo rzadko w porównaniu do starszego brata jak był w brzuchu.
__________________
20.06.2009
2014 to będzie Nasz rok
28.07 beta >1560 Cudzie trwaj
23.08.14 Bąbelek ma już 2cm
27.10.14 Synuś całe 230 gram
Tp 31.03.2015
malinka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 15:52   #1210
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Malinka mój dzieciaczek jest pod tym względem bardzo zmienny... Są dni kiedy rusza się bardzo niewiele i takie, kiedy szaleje w brzuchu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 16:24   #1211
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez malinka1984 Pokaż wiadomość
Ja jutro zaczynam 23tc a wizytę mam za tydzień więc pewnie dopiero wtedy zleci mi dr glukoze.
Jutro usg połówkowe na 11:20.Poprosimy o kciuki.
Ps.Czy wasze dzieci też się tak mało ruszają?Mój Wiktor bardzo bardzo rzadko w porównaniu do starszego brata jak był w brzuchu.
Kciuki zaciśnięte!
Mój synek ma takie etapy aktywności po obiedzie i wieczorem, jak już leżę i mogę go dobrze poczuć. Jak już się rozszaleje, to sporo jest tych ruchów, czuję raz za razem. Ale pomiędzy potrafi dość długo nie dawać o sobie znać (albo ja go po prostu gorzej czuję jak chodzę czy siedzę w pracy).

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale kosmetyki kolorowe zrobiły mi dzień:O) genberalnie mało się maluję, a juz zaraz po porodzie to ju\z na pewno Ale mam kolezanki, które między skurczami w nocy makeup robiły
Oj, tam, bez przesady Każda kobieta inaczej podchodzi do sprawy. Ja się maluję na co dzień, ale do porodu nie zamierzam. Ale po porodzie czy na wyjście czemu nie - jak będę miała czas i ochotę Co w tym złego.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-08, 16:30   #1212
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Do porodu i tak się pewnie rozmaże wszystko hehehe ja do szpitala nigdy się nie maluje, ale na wizytę do gina zawsze
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 17:11   #1213
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

A wytlumaczcie proszę niedoswiadczonej :-D
Bo podkłady są na łóżko i w tych pierwszych dniach to się tylko podkłady ma i nie zakłada podpasek ani nic, w myśl zasady że ma się wietrzyc, czy jak to wygląda? I jak w tym wszystkim majtki siatkowe się mają?
Btw. nienawidzę podpasek :'(

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Cytat:
Napisane przez malinka1984 Pokaż wiadomość
Ja jutro zaczynam 23tc a wizytę mam za tydzień więc pewnie dopiero wtedy zleci mi dr glukoze.
Jutro usg połówkowe na 11:20.Poprosimy o kciuki.
Ps.Czy wasze dzieci też się tak mało ruszają?Mój Wiktor bardzo bardzo rzadko w porównaniu do starszego brata jak był w brzuchu.

Ja czuję bardzo różnie, są dni kiedy co chwile puka i stuka, są takie kiedy prawie wcale (albo zwyczajnie nie czuje). Wczoraj jak szłam spać to obrywalam po jelitach i wgl w krocze, dzisiaj niby coś czuję co jakiś czas delikatnie, ale generalnie cisza.
Trochę mnie to stresuje, ale jak mam takie cichsze dni, to staram się być spokojna i wysłuchuje się w ruchy wtedy wieczorem jak się wycisze i położę do łóżka, zazwyczaj wtedy przynajmniej raz kopnie, a to już mnie uspokaja

Co do glukozy ja idę 21, bo tak też pasuje mężowi, będzie ti wtedy skończony 25tc.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 18:07   #1214
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Hej dziewczyny. U mnie kryzys. Może któraś coś poradzi. Mój czterolatek od czwartku ma mocną biegunkę. Dostaje leki Nifurokzatyt i Dicoflor czy jakoś tak. Dwa dni było lepiej, od wczoraj znów to samo od początku. Prawie nic nie je, mało pije, ale staram się mu coś podtykać żeby się nie odwodnił. Wczoraj wieczorem mówił że trochę boli go ucho, od rano już nie bolało. Teraz znów pod wieczór jest płaczliwy i mówi o tym bolącym uchu. W nocy mało spał więc teraz już zasypia, ale w sumie nie wiem czy jechać z nim na pogotowie czy jutro znów do lekarza (u lekarza byliśmy wczoraj) W nocy i rano jeszcze była biegunka, potem się bawił i wydawało się że jest już lepiej. Nie wiem co zrobić.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

A do tego wszystkiego byłam dziś na usg tym prenatalnym i trochę mnie lekarz zmartwił. Niby dzieciaczek zdrowy, wszystko fajnie, tylko ma małe dziurki w sercu, przez co krew przepływa z jednej komory do drugiej. Podobno jest to niegroźne, prawdopodobnie samo to się pozrasta. Mówił, że możemy wykonać echo serca za 6 tygodni żeby sprawdzić. Możliwe jest, że urodzi się z tymi dziurami, ale nie jest to żadną wadą. Będzie z tym normalnie żyć. Więc się martwię o malucha i o starszaka.

Edytowane przez interewcia
Czas edycji: 2016-11-08 o 17:38
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 18:26   #1215
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
Kciuki zaciśnięte!
Mój synek ma takie etapy aktywności po obiedzie i wieczorem, jak już leżę i mogę go dobrze poczuć. Jak już się rozszaleje, to sporo jest tych ruchów, czuję raz za razem. Ale pomiędzy potrafi dość długo nie dawać o sobie znać (albo ja go po prostu gorzej czuję jak chodzę czy siedzę w pracy).



Oj, tam, bez przesady Każda kobieta inaczej podchodzi do sprawy. Ja się maluję na co dzień, ale do porodu nie zamierzam. Ale po porodzie czy na wyjście czemu nie - jak będę miała czas i ochotę Co w tym złego.
Ja rozumiem- mówiłam ze swojego punktu widzenia Nic w tym złego.
Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. U mnie kryzys. Może któraś coś poradzi. Mój czterolatek od czwartku ma mocną biegunkę. Dostaje leki Nifurokzatyt i Dicoflor czy jakoś tak. Dwa dni było lepiej, od wczoraj znów to samo od początku. Prawie nic nie je, mało pije, ale staram się mu coś podtykać żeby się nie odwodnił. Wczoraj wieczorem mówił że trochę boli go ucho, od rano już nie bolało. Teraz znów pod wieczór jest płaczliwy i mówi o tym bolącym uchu. W nocy mało spał więc teraz już zasypia, ale w sumie nie wiem czy jechać z nim na pogotowie czy jutro znów do lekarza (u lekarza byliśmy wczoraj) W nocy i rano jeszcze była biegunka, potem się bawił i wydawało się że jest już lepiej. Nie wiem co zrobić.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

A do tego wszystkiego byłam dziś na usg tym prenatalnym i trochę mnie lekarz zmartwił. Niby dzieciaczek zdrowy, wszystko fajnie, tylko ma małe dziurki w sercu, przez co krew przepływa z jednej komory do drugiej. Podobno jest to niegroźne, prawdopodobnie samo to się pozrasta. Mówił, że możemy wykonać echo serca za 6 tygodni żeby sprawdzić. Możliwe jest, że urodzi się z tymi dziurami, ale nie jest to żadną wadą. Będzie z tym normalnie żyć. Więc się martwię o malucha i o starszaka.
A nie macie dyżuru nocnego gdzies? I jak u niego z piciem leków? Elektrolity jeszcze spróbuj kupić i niech pije- one dobre przy boegunce i na odwodnienie..Ale smak kiepski...słony. Ale jednak chyba bym pojechała na dyzur, żeby sprawdzic czy wszystko ok.

O maluszka zrozumiałe, że się martwisz, ale skoro lekarz mówi, że nic grożnego- to ok. DUżo dzieci ma jakieś :drobne wady: mój też- do 7 rż ma się wszystko unormować.
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 18:31   #1216
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Mam pytanie o pieluchy, bo nie do końca wiem ile sobie wpisać w rozpiskę

Tetrowe - 15 sztuk (wystarczy?)
Flanelowe czy muślinowe? Ile sztuk, przyjmując, że chciałabym też używać ich jako otulaczy ?

Ile kocyków ? Wystarczy jeden grubszy i jeden cieńszy?
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 19:10   #1217
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Interewcia, jest taki lek na biegunkę Enterol. Można kupić na saszetki i wystarczy rozpuścić w łyżeczce wody, więc nie ma problemu z wypiciem dużej ilości płynu. Nie wiem jaką podejmiesz decyzję, ale jeśli zostaniesz w domu to może wybierz się z rana do przychodni i poproś o kroplówkę na miejscu. Zawsze to bezpieczniej, żeby młody się nie odwodnił.
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 19:38   #1218
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
PatiPee, noszę dziecko z in vitro. Wciąż nie mogę uwierzyć, że się udało i ciągle boję się czy szczęśliwie się urodzi. Na szczęście na razie wszystko przebiega dobrze, a te lęki to po prostu chyba w mojej głowie siedzą. Staram się myśleć pozytywnie i ogólnie to nie jestem w żadnej depresji czy coś, jednak strach mi towarzyszy
My wszystkie się martwimy, ale nie może nam to przysłonic radości z ciąży wiec kochana leć na zakupy i ciesz się ciążą! Bo dzidzia wszystko czuje.
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 19:50   #1219
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
Mam pytanie o pieluchy, bo nie do końca wiem ile sobie wpisać w rozpiskę

Tetrowe - 15 sztuk (wystarczy?)
Flanelowe czy muślinowe? Ile sztuk, przyjmując, że chciałabym też używać ich jako otulaczy ?

Ile kocyków ? Wystarczy jeden grubszy i jeden cieńszy?
Tetry miałam ok 15szt, flaneli ok. 8 szt. Biorą pod uwagę, że pralka chodziła codziennie lub prawie codziennie, to wystarczyło
Kocyk miałam jeden w domu, jeden do wózka, jeden zapasowy- bo też zdarzało się, ze został przesikany lub ulało się na niego Miałam wszystkie podobnej grubości- takie mieciutkie- chyba z Biedry i Pepco. Cienkiego typowego nie miałam, bo w gorąco przykrywałam własnie pieluszką.
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-08, 22:37   #1220
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

No to witam Piekne Panie cos o mnie: 4 ciaza, mam jedna Coreczke, teraz oczekuje drugiej termin na 6 marca
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 05:52   #1221
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Ja rozumiem- mówiłam ze swojego punktu widzenia Nic w tym złego.

A nie macie dyżuru nocnego gdzies? I jak u niego z piciem leków? Elektrolity jeszcze spróbuj kupić i niech pije- one dobre przy boegunce i na odwodnienie..Ale smak kiepski...słony. Ale jednak chyba bym pojechała na dyzur, żeby sprawdzic czy wszystko ok.

O maluszka zrozumiałe, że się martwisz, ale skoro lekarz mówi, że nic grożnego- to ok. DUżo dzieci ma jakieś :drobne wady: mój też- do 7 rż ma się wszystko unormować.
Mamy orsalit ale tak mało tego pije, że jakby wcale nie pił. Wczoraj dałam mu taką strzykawkę z paracetamolu i się bawił, nabierał i pił ten orsalit. Ale to i tak za mało.

---------- Dopisano o 05:47 ---------- Poprzedni post napisano o 05:44 ----------

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Interewcia, jest taki lek na biegunkę Enterol. Można kupić na saszetki i wystarczy rozpuścić w łyżeczce wody, więc nie ma problemu z wypiciem dużej ilości płynu. Nie wiem jaką podejmiesz decyzję, ale jeśli zostaniesz w domu to może wybierz się z rana do przychodni i poproś o kroplówkę na miejscu. Zawsze to bezpieczniej, żeby młody się nie odwodnił.
Enterol brał od piątku do niedzieli. W wodzie tak średnio podchodził bo taki drożdżowy smak miał, ale wymieszany z rozgniecionym bananem zjadł bez problemu.

---------- Dopisano o 05:52 ---------- Poprzedni post napisano o 05:47 ----------

Dziękuję za rady dziewczyny. Mam nadzieję, że dziś będzie lepiej. Zasnął po 18-tej i spał 12 godzin. Dwa razy chciał w nocy wody, ale już nie było biegunki. Na ucho dostał wieczorem paracetamol. Teraz mówił, że trochę go jeszcze boli. Umówię się dziś do lekarza, żeby zobaczył na to ucho. I przy okazji zapytam o to odwodnienie i wzmocnienie go. Oby tylko biegunka nie wróciła po śniadaniu.
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 07:05   #1222
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
A wytlumaczcie proszę niedoswiadczonej :-D
Bo podkłady są na łóżko i w tych pierwszych dniach to się tylko podkłady ma i nie zakłada podpasek ani nic, w myśl zasady że ma się wietrzyc, czy jak to wygląda? I jak w tym wszystkim majtki siatkowe się mają?
Btw. nienawidzę podpasek :'(

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------



Ja czuję bardzo różnie, są dni kiedy co chwile puka i stuka, są takie kiedy prawie wcale (albo zwyczajnie nie czuje). Wczoraj jak szłam spać to obrywalam po jelitach i wgl w krocze, dzisiaj niby coś czuję co jakiś czas delikatnie, ale generalnie cisza.
Trochę mnie to stresuje, ale jak mam takie cichsze dni, to staram się być spokojna i wysłuchuje się w ruchy wtedy wieczorem jak się wycisze i położę do łóżka, zazwyczaj wtedy przynajmniej raz kopnie, a to już mnie uspokaja

Co do glukozy ja idę 21, bo tak też pasuje mężowi, będzie ti wtedy skończony 25tc.
Kochana podkłady porodowe czyli te wielkie podpaski to się zakłada zaraz po porodzie, stad te majtki siateczkowe, żeby trzymały podkład ale jednocześnie były przewiewne i rana się wietrzyla. Nie wiem jak inne kobiety ale bez tych podkładów to nie da się funkcjonować, leci z Ciebie wtedy gorzej niż. Podczas okresu. Podkłady na łóżko są po to żeby je zabezpieczyć jak przeciętnie "podpaska", tak samo piżamy na zmianę e się przydadzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. U mnie kryzys. Może któraś coś poradzi. Mój czterolatek od czwartku ma mocną biegunkę. Dostaje leki Nifurokzatyt i Dicoflor czy jakoś tak. Dwa dni było lepiej, od wczoraj znów to samo od początku. Prawie nic nie je, mało pije, ale staram się mu coś podtykać żeby się nie odwodnił. Wczoraj wieczorem mówił że trochę boli go ucho, od rano już nie bolało. Teraz znów pod wieczór jest płaczliwy i mówi o tym bolącym uchu. W nocy mało spał więc teraz już zasypia, ale w sumie nie wiem czy jechać z nim na pogotowie czy jutro znów do lekarza (u lekarza byliśmy wczoraj) W nocy i rano jeszcze była biegunka, potem się bawił i wydawało się że jest już lepiej. Nie wiem co zrobić.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

A do tego wszystkiego byłam dziś na usg tym prenatalnym i trochę mnie lekarz zmartwił. Niby dzieciaczek zdrowy, wszystko fajnie, tylko ma małe dziurki w sercu, przez co krew przepływa z jednej komory do drugiej. Podobno jest to niegroźne, prawdopodobnie samo to się pozrasta. Mówił, że możemy wykonać echo serca za 6 tygodni żeby sprawdzić. Możliwe jest, że urodzi się z tymi dziurami, ale nie jest to żadną wadą. Będzie z tym normalnie żyć. Więc się martwię o malucha i o starszaka.
O kurcze to.dlugo ta biegunka. Robili mu jakieś badania? Do tego te ból ucha, mogło zapalenie dojść koniecznie do lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 07:55   #1223
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Witamy nową mamę

Say

Ja to podobnie jak Klementyna kupię takie ilości pieluszek, no może trochę mniej flaneli ale to pewnie wyjdzie w praniu.



Interewcia

Napisz czy się polepszyło
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 08:25   #1224
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Hej dziewczyny I ja po połówkowych, wszystko ok z dzidzią, jest spora. Pomimo że wszystko ok, mój lekarz prowadzący zalecił i tak zrobić ECHO serca. Tego się chyba nie robi standardowo, nie? On jest trochę za bardzo zapobiegliwy i najchętniej zleciłby wszystko co się da :p
Zaczęłam chodzić do szkoły rodzenia i bardzo fajna sprawa. Szczególnie, że darmowa. :p Nie sądziłam nawet, że karmienie piersią to taka skomplikowana sprawa i że na tyle rzeczy trzeba zwracać uwagę.

Moje dziewczę jest mega aktywne. Kopie mocno i bardzo często. Wczoraj podczas USG kilka razy się zupełnie obróciła, tak że lekarz miał problem żeby zrobić pomiary.
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 08:33   #1225
UsMiEcHnIeTa89
Zadomowienie
 
Avatar UsMiEcHnIeTa89
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 147
GG do UsMiEcHnIeTa89
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Arbuziak u mnie lekarz prywatny też mówi dla każdej kobiety w ciąży żeby robiła echo serca Ja akurat robiłam ze skierowania na nfz bo na początku Madzia miała zbyt wysokie tętno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UsMiEcHnIeTa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 08:34   #1226
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. U mnie kryzys. Może któraś coś poradzi. Mój czterolatek od czwartku ma mocną biegunkę. Dostaje leki Nifurokzatyt i Dicoflor czy jakoś tak. Dwa dni było lepiej, od wczoraj znów to samo od początku. Prawie nic nie je, mało pije, ale staram się mu coś podtykać żeby się nie odwodnił. Wczoraj wieczorem mówił że trochę boli go ucho, od rano już nie bolało. Teraz znów pod wieczór jest płaczliwy i mówi o tym bolącym uchu. W nocy mało spał więc teraz już zasypia, ale w sumie nie wiem czy jechać z nim na pogotowie czy jutro znów do lekarza (u lekarza byliśmy wczoraj) W nocy i rano jeszcze była biegunka, potem się bawił i wydawało się że jest już lepiej. Nie wiem co zrobić.


A do tego wszystkiego byłam dziś na usg tym prenatalnym i trochę mnie lekarz zmartwił. Niby dzieciaczek zdrowy, wszystko fajnie, tylko ma małe dziurki w sercu, przez co krew przepływa z jednej komory do drugiej. Podobno jest to niegroźne, prawdopodobnie samo to się pozrasta. Mówił, że możemy wykonać echo serca za 6 tygodni żeby sprawdzić. Możliwe jest, że urodzi się z tymi dziurami, ale nie jest to żadną wadą. Będzie z tym normalnie żyć. Więc się martwię o malucha i o starszaka.

Interewcia,
ja jestem zwolennikiem łączenia naturalnych metod z farmakologicznymi. Widzę, że dziewczyny pisały Ci już o tych drugich.
Z tych naturalnych polecam Ci napar z korzenia kobylaka (uratował życie mojemu bratu kiedy był kilkulatkiem i już leciał przez ręce). Dodatkowo suszone jagody, ale to bardziej w sezonie.


Co do maluszka to świetnie Cię rozumiem, bo byłam wczoraj na prenatalnych (zaczęłam 20tc) i też mnie lekarz trochę wystraszył.
Mały ma stosunkowo szerokie komory boczne (8,8mm). Norma wg jednych jest do 9, według innych do 10. W Niemczech w ogóle ponoć do 11.
Niby u chłopaków mają one tendencje do bycia większymi i jesteśmy w normie, ale za 2 tyg kontrola czy przypadkiem nie powiększają się (w wielu, wielu przypadkach powiększają się a potem zmniejszają i wszystko kończy się dobrze).


W najgorszym wypadku, jeśli nadal będą tylko rosły i rosły to można mówić o wodogłowiu. Wówczas na etapie życia płodowego wyciąga się ten płyn a zaraz po urodzeniu wstawia zastawkę.


Staramy się nie panikować, zwłaszcza, że przewertowaliśmy kilka artykułów i for, które nas uspokoiły. Poza tym lekarz powtarzał, że na ten moment jesteśmy w normie, ale wiecie jak to jest... myśl wraca


A jaką wielkość tych komór mają Wasze dzieci? Zwłaszcza chłopaki?





Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Kochana podkłady porodowe czyli te wielkie podpaski to się zakłada zaraz po porodzie, stad te majtki siateczkowe, żeby trzymały podkład ale jednocześnie były przewiewne i rana się wietrzyla. Nie wiem jak inne kobiety ale bez tych podkładów to nie da się funkcjonować, leci z Ciebie wtedy gorzej niż. Podczas okresu. Podkłady na łóżko są po to żeby je zabezpieczyć jak przeciętnie "podpaska", tak samo piżamy na zmianę e się przydadzą.
Dobrze, że piszesz, bo ten temat jest mi jeszcze zupełnie obcy. Chyba muszę pogadać z przyjaciółkami jak wygląda życie zaraz po porodzie, bo do tej pory nie dzieliły się szczegółowo tą wiedzą
__________________
27.03.2017
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 08:43   #1227
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość

Dobrze, że piszesz, bo ten temat jest mi jeszcze zupełnie obcy. Chyba muszę pogadać z przyjaciółkami jak wygląda życie zaraz po porodzie, bo do tej pory nie dzieliły się szczegółowo tą wiedzą
No z tego co słyszałam to rzeźnicko to wygląda i te wieelkie podpaski są niezbędne przez kilka dni. Ja miałam intensywne miesiączki i zawsze stresowało mnie spanie przez pierwsze dwa dni, żeby niczego nie wybrudzić. Jeśli ma być gorzej, to nie wiem czego się spodziewać Zastanawia mnie też kwestia pokazywania krocza po porodzie w szpitalu. Niby często podczas obchodu robi się to w łóżku na sali poporodowej. Ale jak w układzie gdzie mamy te podkłady i cieknie z nas? :/
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 09:07   #1228
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Witam się na półmetku! 21 tc


Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Tetry miałam ok 15szt, flaneli ok. 8 szt. Biorą pod uwagę, że pralka chodziła codziennie lub prawie codziennie, to wystarczyło
Kocyk miałam jeden w domu, jeden do wózka, jeden zapasowy- bo też zdarzało się, ze został przesikany lub ulało się na niego Miałam wszystkie podobnej grubości- takie mieciutkie- chyba z Biedry i Pepco. Cienkiego typowego nie miałam, bo w gorąco przykrywałam własnie pieluszką.
Dzięki kochana

Cytat:
Napisane przez youan Pokaż wiadomość
No to witam Piekne Panie cos o mnie: 4 ciaza, mam jedna Coreczke, teraz oczekuje drugiej termin na 6 marca
Witamy!

Cytat:
Napisane przez arbuziak Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny I ja po połówkowych, wszystko ok z dzidzią, jest spora. Pomimo że wszystko ok, mój lekarz prowadzący zalecił i tak zrobić ECHO serca. Tego się chyba nie robi standardowo, nie? On jest trochę za bardzo zapobiegliwy i najchętniej zleciłby wszystko co się da :p
Zaczęłam chodzić do szkoły rodzenia i bardzo fajna sprawa. Szczególnie, że darmowa. :p Nie sądziłam nawet, że karmienie piersią to taka skomplikowana sprawa i że na tyle rzeczy trzeba zwracać uwagę.

Moje dziewczę jest mega aktywne. Kopie mocno i bardzo często. Wczoraj podczas USG kilka razy się zupełnie obróciła, tak że lekarz miał problem żeby zrobić pomiary.
Super, że lekarz woli dmuchać i chuchać na zimne, przynajmniej będziesz miała pewność, że wszystko ok
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 09:42   #1229
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez arbuziak Pokaż wiadomość
No z tego co słyszałam to rzeźnicko to wygląda i te wieelkie podpaski są niezbędne przez kilka dni. Ja miałam intensywne miesiączki i zawsze stresowało mnie spanie przez pierwsze dwa dni, żeby niczego nie wybrudzić. Jeśli ma być gorzej, to nie wiem czego się spodziewać Zastanawia mnie też kwestia pokazywania krocza po porodzie w szpitalu. Niby często podczas obchodu robi się to w łóżku na sali poporodowej. Ale jak w układzie gdzie mamy te podkłady i cieknie z nas? :/
Zdejmujesz gacie na obchod😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 09:46   #1230
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Zdejmujesz gacie na obchod😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No się domyślam... Tylko co? Leżysz ubabrana we krwi?? Tak z deczka mało komfortowe, chociaż pewnie będzie mi już wszystko jedno.
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-25 15:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.