Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-15, 22:32   #1201
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Ja tam wolę jak nie ma instruktora ze mną w aucie jak robię łuk bo on/ona ma zawsze jakieś złote rady typu "zwolnij" ,"wkręcaj się już" itp (a przecież ja wiem lepiej ).
Już nawet dobrze mi ten łuk wychodzi tylko jeszcze sporadycznie wjeżdżam na lewą linie

A powiedzcie mi czy wy jak jedziecie na łuku to dajecie troszeczkę gazu czy w ogóle i jedziecie na samym sprzęgle ??
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 22:47   #1202
BeRtA1111
Rozeznanie
 
Avatar BeRtA1111
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 570
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

matyldaaa, ja łuk zawsze robię na samym sprzęgle, prędkość wystarczająca i też wolę sama sobie robić, wtedy się skupiam, nikt mi nic nie mówi i wychodzi :PP a następna jazda dopiero we wtorek...
__________________
konsultantka Avon

KLIQ ---->http://kolekcja-kamieni.blogspot.com/

Wizaż wciąga!
BeRtA1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 05:41   #1203
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Na sprzęgle i to jeszcze wciśnietym - żeby się za bardzo nie rozpędzać. Bo ja normalnie wszystko szybko i wogóle a na tym łuku ma być wolno. Też jeżdzę sama. A nawet jak instruktor siedzi w środku to i tak się nie odzywa.
jomic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 07:51   #1204
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Cytat:
Napisane przez matyldaaaa Pokaż wiadomość

A powiedzcie mi czy wy jak jedziecie na łuku to dajecie troszeczkę gazu czy w ogóle i jedziecie na samym sprzęgle ??
na początku robiłam na samym sprzęgle teraz już tylko na gazie bo i troche szybciej
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 13:55   #1205
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Dzięki za odpowiedzi, ja też robię na samym sprzęgle, ale i tak ponoć za szybko

Dzisiaj na samym początku bardzo ładnie mi wychodził plac, a potem to była jakaś masakra Uczyłam się też trochę parkować pod biedronką i szło mi tak średnio, no ale jeszcze mam czas żeby się nauczyć

Jadę jutro z TŻ na weekend do Zakopanego więc mam nadzieję, że po wypoczynku będzie już tylko lepiej
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 15:02   #1206
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

A pod biedrą parkowałaś jak? prostopadle pewnie czy skośnie?

Ja za chwilkę wychodze na jazdy nie lubie popołudniami jeździć bo wtedy jest jeden wielki korek
A tak apropo szybkości, pamietam jak byłam z moim przyjacielem na jego pierwszym egzaminie, placyk zrobił pięknie wyjechał na miasto mija 10-20-30 minut wraca wysiada wkurzony jak sam skurczybyk. Nie zdał pytam się na czym, na co on mi że jechał po drodze na której była dziura na dziurze i jechał spokojnie żeby samochodu nie uszkodzić na co mu wredna małpa egzaminatorka " koniec egzaminu za niedynamiczna jazdę" Ten się wykłócał że przecież samochód, podwozie itp na co ona mu " To są samochody Państwowe a nie Pana niech sie Pan nie interesuje"
Ja teraz też jeżdżę po tej drodze i sama nie wiem jak tam mam jechać bo to iście szwajcarski ser
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 16:20   #1207
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Cytat:
Napisane przez siokoladka Pokaż wiadomość
A pod biedrą parkowałaś jak? prostopadle pewnie czy skośnie?
Prostopadle. Po prostu pojechałyśmy na koniec parkingu, żeby nikomu nie przeszkadzać i miałam sobie wybrać, na którym miejscu chcę zaparkować i zrobić to tak żeby było pomiędzy tymi liniami wyznaczającymi miejsca parkingowe. Pierwszy raz nie wyszło potem już było w miarę ok. Byłyśmy tam tylko chwilkę bo instruktorka stwierdziła, że jeszcze mam dużo czasu.

Instruktorka mówiła mi, że jedyne czego mi nie życzy to mieć kobiety egzaminatora na egzaminie (chyba są dwie u nas w WORDzie), bo są strasznie czepialskie. Jedna z nich na egzaminie dziewczyny, która uczyła się w moim ośrodku, nie miała się do czego przyczepić to wyciągnęła kartkę i jej rysowała skrzyżowania na szczęście dziewczyna wybroniła się i zdała.
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 19:55   #1208
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Jestem po kolejnych 3 godzinach jazdy. Nawet trochę więcej. Podoba mi się. Tak się nad ziemią unoszę. "Nie robisz błedów, ładnie panujesz nad sprzęgłem" - a ja tu sobie kryzysy funduję i się nakręcam. Tylko instruktor nie chce mi zdradzić metody na łuk - ale mam już swoją. Następne jazdy będą po ciemku. I spokojnie mogę go sobie podmienić na kogoś innego. AAAA, i w prostopadłym mieszczę się mędzy samochodami

Edytowane przez jomic
Czas edycji: 2010-09-16 o 19:57
jomic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 20:23   #1209
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Cytat:
Napisane przez matyldaaaa Pokaż wiadomość
Ja tam wolę jak nie ma instruktora ze mną w aucie jak robię łuk bo on/ona ma zawsze jakieś złote rady typu "zwolnij" ,"wkręcaj się już" itp (a przecież ja wiem lepiej ).
Już nawet dobrze mi ten łuk wychodzi tylko jeszcze sporadycznie wjeżdżam na lewą linie

A powiedzcie mi czy wy jak jedziecie na łuku to dajecie troszeczkę gazu czy w ogóle i jedziecie na samym sprzęgle ??
raczej na samym sprzęgle, chyba że jak wolno bardzo mi sie toczy to jak jade do produ to lekko gazu daje
jak robie łuk to mój instruktor też wysiada i patrzy jak robie
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą

Edytowane przez PPP90
Czas edycji: 2010-09-16 o 20:25
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 20:43   #1210
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

mój też wysiada. jak już mi powiedział co i jak to stoi obok. Tylko jak mi ginie z pola to nie wiem gdzie jest i boję się, czy go nie rozjadę... Twierdzi ze to jest przyzwyczajanie do tego, że łuk robi sie samemu. Ale coś w tym jest, że jak obok to idzie, raczej jedzie, idealnie a jak stoi obok to jakoś nie takoś.
jomic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 15:27   #1211
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Dziewczyny zdałam wczoraj egzamin za pierwszym podejściem czas się przenieść na wątek jak kupić samochód Dziękuję Wam za wsparcie Bywało ciężko, ale okazało się że jednak można. Dlatego nie załamujcie się! Wszelkie kryzysy przechodzą! Nie żegnam się, bo za dużo czasu tu spędziłam, żeby tak nagle zniknąć. W razie pytań służę pomocą
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 15:38   #1212
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Gratuluję
jomic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 16:14   #1213
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Dziewczyny zdałam wczoraj egzamin za pierwszym podejściem czas się przenieść na wątek jak kupić samochód Dziękuję Wam za wsparcie Bywało ciężko, ale okazało się że jednak można. Dlatego nie załamujcie się! Wszelkie kryzysy przechodzą! Nie żegnam się, bo za dużo czasu tu spędziłam, żeby tak nagle zniknąć. W razie pytań służę pomocą
o matko o matko to to już!!!???
Gratulacje!! czekamy na relację! )

u mnie wczoraj jazdy spokojnie, a wręcz już mi się nudzi
w sumie teraz bardziej uczę się ej spostrzegawczości, zwracania uwagi na linie znaki nie przekraczania tych 50-60 km bo umiem sobie pofolgować :P
a jak tam u was?
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 16:46   #1214
nika436
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Dziewczyny zdałam wczoraj egzamin za pierwszym podejściem czas się przenieść na wątek jak kupić samochód Dziękuję Wam za wsparcie Bywało ciężko, ale okazało się że jednak można. Dlatego nie załamujcie się! Wszelkie kryzysy przechodzą! Nie żegnam się, bo za dużo czasu tu spędziłam, żeby tak nagle zniknąć. W razie pytań służę pomocą
Gratulacje!
__________________
"Ciężka praca jeszcze nikomu nie zaszkodziła ale po co ryzykować?"

Edytowane przez nika436
Czas edycji: 2010-09-17 o 16:48
nika436 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 18:09   #1215
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Kiedy zaczęłyście łuk, parkowanie i takie tam?
Jestem ciekawa, bo jak na razie mam za sobą 3 godziny jazd, wszystkie po ciemku i w deszczu. Nie mogę się doczekać, kiedy będę miała słońce na jazdach
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 18:41   #1216
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Dziewczyny zdałam wczoraj egzamin za pierwszym podejściem czas się przenieść na wątek jak kupić samochód Dziękuję Wam za wsparcie Bywało ciężko, ale okazało się że jednak można. Dlatego nie załamujcie się! Wszelkie kryzysy przechodzą! Nie żegnam się, bo za dużo czasu tu spędziłam, żeby tak nagle zniknąć. W razie pytań służę pomocą
o kurczaki gratuluje!!
a tak sie martwilas
Ja tez jakos niedluggo mam egzamin i kurcze zaczelam sie stresowac, na poczatku sobie myslalam, ze to przeciez nie matura, ni zdam za pierwszym razem to moze za 2, nie ma stresu, a teraz jak slucham za jakie bledy oblewaja.. no words
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 19:05   #1217
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Siokoladka,nudzi Ci się na zwyczajnej drodze. Mi się nudziło od początku. Idę pojeździć jutro. 4 raz w tym tygodniu. Mamy bardzo ekspresowe tempo. Z prędkością to ja mam problem od początku. Ten gaz tak fajnie się wciska... W tym tygodniu mam ochotę na jazdę nocą. Zobaczymy co mi instruktor jutro wymyśli. Bo ostatnio zażyczyłam sobie skręcanie w lewo. W prawo było za nudno. Teraz chyba przymierza się do zawracania. Ostatnio przeciągnął mnie po ciasnych jednokierunkowych i rondach.
Wczoraj jak jeździłam to mieliśmy postój obok WORD-a. Dziewczyna zdawała egzamin o 19.00. Całkiem fajna pora. NA ulicach pusto, pieszych mniej. A jeszcze nie ciemna noc (póki co).
jomic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 19:07   #1218
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Cytat:
Napisane przez siokoladka Pokaż wiadomość
o matko o matko to to już!!!???
Gratulacje!! czekamy na relację! )
W sumie to nie mam co relacjonować. I teoria, i praktyka poszły gładko. Nie nastawiałam się, że zdam, bo jak już Wam się żaliłam, na kursie było średnio. Dopiero na dodatkowych godzinach, ostatnie dwie jazdy przed egzaminem, które poszły perfekt, dały mi nutkę nadziei. Ogólnie poszłam z nastawieniem "zdam, nie zdam - wszystko jedno" i się dzięki temu kompletnie nie stresowałam. Warunki też sprzyjające - i pogoda, i ulubiona marka samochodu się trafiła, i egzaminator (jak zobaczyłam gębę wiedziałam że źle nie będzie ). Placyk luz (oprócz tego że zapomniałam przy starcie wrzucić bieg - co notorycznie mi się zdarzało na jazdach - ale szybko się poprawiłam). Miasto też luz (no może oprócz tego, że gdy miałam zawrócić na wstecznym, wybierając sobie któryś z rzędu garaży przy drodze, cofając zatrzymałam się idealnie między dwoma ale pan nic mi nie powiedział). Na końcu pan powiedział, ze bardzo przyjemnie mu się ze mną jechało Znaczy to tyle, że nie ma rzeczy niemozliwych

Cytat:
Napisane przez Eroll Pokaż wiadomość
Kiedy zaczęłyście łuk, parkowanie i takie tam?
Jestem ciekawa, bo jak na razie mam za sobą 3 godziny jazd, wszystkie po ciemku i w deszczu. Nie mogę się doczekać, kiedy będę miała słońce na jazdach
Ja łuk zaczęłam jakoś po 4-5 jazdach, ale z tego co dziewczyny piszą nie ma reguły. Mój instruktor zabrał mnie wcześnie żebym wyczuła sprzęgło, niektóre dziewczyny natomiast pisały, że później, jak już wyczuły samochód.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 19:15   #1219
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Ja łuk zaczęłam jakoś po 4-5 jazdach,

Ale jak długich? Ja najczęsciej jeżdzę 1,5 -2 ( wczoraj ponad 3).
jomic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 19:26   #1220
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

2-godzinnych. Ale to był pierwszy łuk, przy pierwszym samochodzie. Ogółem uczyłam na trzech różnych samochodach i potem miałam już łuki na pierwszych jazdach kolejnymi markami.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 19:30   #1221
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Kolejne marki... Ja zaczynałam na citroenie, teraz toyota. Ale przydałby się jeszcze jakiś "stary" bez wspomagania itp. Pierwszy łuk robiłam chyba citroenem. Już nie pamiętam.
jomic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 19:52   #1222
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Cytat:
Napisane przez siokoladka Pokaż wiadomość
o matko o matko to to już!!!???
Gratulacje!! czekamy na relację! )

u mnie wczoraj jazdy spokojnie, a wręcz już mi się nudzi
w sumie teraz bardziej uczę się ej spostrzegawczości, zwracania uwagi na linie znaki nie przekraczania tych 50-60 km bo umiem sobie pofolgować :P
a jak tam u was?
siokoladka witaj w klubie, ja również mam problem z prędkością z dynamiką jazdy, zero problemu

gratuluje jaksy
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 20:28   #1223
4si4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 31
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Cześć dziewczyny,
można się przyłączyć?

Ja oblałam właśnie moje pierwsze podejście do egzaminu a juz byłam taka pewna że zdam, długo jeździłam na mieście i to w dodatku żadnego błędu nie miałam, zrobiłam wszytskie zadania egzaminacyjne z kartki, a tutaj za nieustąpienie pierszeństwa przez głupich pieszych i przez siebie..



następne podejście w czwartek

i dziewczyny co do gazu na łuku to uwaga!
w wytycznych napisane jest dokładnie że ruszenie z miejsca polega na popuszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
więc musicie to zrobić, potem w czasie łuku to według konieczności, nie wiecie jaki samochód dostaniecie na egzamin byle na początku dodac przy ruszaniu te dwa razy, a potem jak chcecie

chociaż ja zawsze na gazie jechałam i dość szybko
4si4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 20:43   #1224
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Cytat:
Napisane przez 4si4 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
można się przyłączyć?

Ja oblałam właśnie moje pierwsze podejście do egzaminu a juz byłam taka pewna że zdam, długo jeździłam na mieście i to w dodatku żadnego błędu nie miałam, zrobiłam wszytskie zadania egzaminacyjne z kartki, a tutaj za nieustąpienie pierszeństwa przez głupich pieszych i przez siebie..



następne podejście w czwartek

i dziewczyny co do gazu na łuku to uwaga!
w wytycznych napisane jest dokładnie że ruszenie z miejsca polega na popuszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
więc musicie to zrobić, potem w czasie łuku to według konieczności, nie wiecie jaki samochód dostaniecie na egzamin byle na początku dodac przy ruszaniu te dwa razy, a potem jak chcecie

chociaż ja zawsze na gazie jechałam i dość szybko
ja też swój pierwszy egz. oblałam czekam na kolejny.
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-18, 09:21   #1225
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Dziękuję

Co do ruszania z gazem. Gdy się uczyłam, ruszałam na łuku na półsprzęgle. Potem dowiedziałam się, że te samochody na których się uczę mają silnik diesla, a te które są na egzaminie - nie. Dlatego przy ruszaniu trzeba w nie włożyć więcej mocy (gaz). Faktycznie, gdy próbowałam na którejś jeździe ruszyć na półsprzęgle samochodem bez diesla, za każdym razem mi gasnął, więc warto dodać trochę gazu, dla pewności.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-18, 14:34   #1226
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

1/3 za mną. I jakos mnie to nie cieszy. Instruktor zadowolony, a ja mam porownanie tylko do ludzi z ktorymi jeździłam jako pasażer i mam przez to wrażenie ze w ciemnym lesie jeszcze jestem. W każdym razie z nowości to chyba tylko parkowanie równoległe mi zostało. Ale tym będę się martwić we wtorek.
Co do diesla i beznynki to nie ma porównania. Gdybym miała kupić sobie samochód to diesel jak nic. Lepiej jeździ, lepiej przyspiesza i mniej gaśnie.
jomic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 09:39   #1227
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Cytat:
Napisane przez jomic Pokaż wiadomość
Siokoladka,nudzi Ci się na zwyczajnej drodze. Mi się nudziło od początku. Idę pojeździć jutro. 4 raz w tym tygodniu. Mamy bardzo ekspresowe tempo. Z prędkością to ja mam problem od początku. Ten gaz tak fajnie się wciska... W tym tygodniu mam ochotę na jazdę nocą. Zobaczymy co mi instruktor jutro wymyśli. Bo ostatnio zażyczyłam sobie skręcanie w lewo. W prawo było za nudno. Teraz chyba przymierza się do zawracania. Ostatnio przeciągnął mnie po ciasnych jednokierunkowych i rondach.
Wczoraj jak jeździłam to mieliśmy postój obok WORD-a. Dziewczyna zdawała egzamin o 19.00. Całkiem fajna pora. NA ulicach pusto, pieszych mniej. A jeszcze nie ciemna noc (póki co).
Tak to jest fakt, zwyczajnie mi się nudzi
Byc może to bardzo źle że tak pewnie sie już czuje i może to byc zwiastun wielu podejść do egzaminu
Staram się teraz ustawiac sobie tak jazdy zeby jeździc z jakimś celem np jedziemy do Ikeii bo musze kupic lampe szybko wskakuje i później odwoże ją sobie do domu. Albo jadę na uczelnie coś załatwic, ja wiem ze to tak byc nie powinno ale mój instruktor nawet mówi że już jesteśmy gotowi na ten egzamin.
Oby miał racje

Cytat:
Napisane przez PPP90 Pokaż wiadomość
siokoladka witaj w klubie, ja również mam problem z prędkością z dynamiką jazdy, zero problemu

gratuluje jaksy
Przybijam więc 5tke!
Wszystko zbliża się ku końcowi czas zabrać sie za te 490 pytań chociaż nie powinno byc już tak trudno jak na początku kursu.
A co do silników ja na kursie jeźdże "gazowcem" mój tata daje mi jeździc swoim benzyniakiem a tż dieslem i stwierdzam że właśnie dieslem najlepiej mi się jeździ zaraz potem gazowcem a benzyną najcieżej nie wiem od czego to zależy
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 12:14   #1228
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Ja jeżdżę w celach instruktora... Co do nudzenia się to mam to od początku. Najgorsza jest prosta droga, w miarę pusta, dwa pasy i tylko 50km/h. Wtedy to mnie szlak trafia. Ale mój instruktor ostatnio torchę się rozgadał i jakoś mi lepiej. Na dodatek przypomina mi pierwsze jazdy "A pamietasz jak jechałąś pierwszy raz tutaj? Jakim zygzakiem?" Bardzo zabawne. Ostastnio tak sobie staliśmy w korku i już nawet było dobrze, bo 2 wrzuciłam, a tu światła. I tak sobiez tej 2 ruszyłam ( nieswiadoma), chcę zmienić bieg a tu szoking. I z pretensjami do niego ,że mi nic nie powiedział. A ten na to: Chciałem zobaczyć czy ci zgaśnie. (bo benzynka na 1 gaśnie przy moim subtelnym wciaksniu gazu). Chyba gdybym nie mówiła mu po imieniu miałabym jakiś większy respekt. I nie próbowala zapalić pracującego samochodu...
Z pytaniami walczę od początku kursu. I nadal są takie, których za nic nie mogę ogarnąć. I mimo że testy idą mi ok, to zaczynam się bać. Nie chcę się ich uczyć tylko na pamięć więc jeszcze trochę powalczę.

Edytowane przez jomic
Czas edycji: 2010-09-19 o 12:29
jomic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-20, 18:41   #1229
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

Właśnie wróciłam z weekendu i nie mogę się doczekać jazd, które mam w środę bo już mi się tęskni za jazdą, a naładowałam się tak energią, że mam nadzieję, że już nie złapie żadnego kryzysu

Poza tym zapisałam się na egzamin ale niestety u nas w WORDzie są takie kolejki, że jeszcze sobie poczekam. Z tym, że będę jeździć `L` tylko do końca września bo później wyprowadzam się na studia

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Dziewczyny zdałam wczoraj egzamin za pierwszym podejściem czas się przenieść na wątek jak kupić samochód Dziękuję Wam za wsparcie Bywało ciężko, ale okazało się że jednak można. Dlatego nie załamujcie się! Wszelkie kryzysy przechodzą! Nie żegnam się, bo za dużo czasu tu spędziłam, żeby tak nagle zniknąć. W razie pytań służę pomocą
Gratulacje

Cytat:
Napisane przez 4si4 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
można się przyłączyć?

Ja oblałam właśnie moje pierwsze podejście do egzaminu a juz byłam taka pewna że zdam, długo jeździłam na mieście i to w dodatku żadnego błędu nie miałam, zrobiłam wszytskie zadania egzaminacyjne z kartki, a tutaj za nieustąpienie pierszeństwa przez głupich pieszych i przez siebie..



następne podejście w czwartek

i dziewczyny co do gazu na łuku to uwaga!
w wytycznych napisane jest dokładnie że ruszenie z miejsca polega na popuszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
więc musicie to zrobić, potem w czasie łuku to według konieczności, nie wiecie jaki samochód dostaniecie na egzamin byle na początku dodac przy ruszaniu te dwa razy, a potem jak chcecie

chociaż ja zawsze na gazie jechałam i dość szybko
Witamy
Będę trzymać kciuki w czwartek

O tym dodawaniu gazu nie wiedziałam, na następnych jazdach na łuku spróbuję z dodatkiem lekkiego gazu. A tak przy okazji już wiem czemu wjeżdżam zawsze na lewą linię przy cofaniu na łuku. Męczyłam TŻa na weekendzie żeby mi pomógł rozkminić ten łuk i doszliśmy do wniosku, że za wcześnie odkręcam kierownice. Mam nadzieję, że teraz jak już to odkryłam nie będę miała żadnych problemów

Cytat:
Napisane przez siokoladka Pokaż wiadomość
Tak to jest fakt, zwyczajnie mi się nudzi
Byc może to bardzo źle że tak pewnie sie już czuje i może to byc zwiastun wielu podejść do egzaminu
Staram się teraz ustawiac sobie tak jazdy zeby jeździc z jakimś celem np jedziemy do Ikeii bo musze kupic lampe szybko wskakuje i później odwoże ją sobie do domu. Albo jadę na uczelnie coś załatwic, ja wiem ze to tak byc nie powinno ale mój instruktor nawet mówi że już jesteśmy gotowi na ten egzamin.
Oby miał racje


Przybijam więc 5tke!
Wszystko zbliża się ku końcowi czas zabrać sie za te 490 pytań chociaż nie powinno byc już tak trudno jak na początku kursu.
A co do silników ja na kursie jeźdże "gazowcem" mój tata daje mi jeździc swoim benzyniakiem a tż dieslem i stwierdzam że właśnie dieslem najlepiej mi się jeździ zaraz potem gazowcem a benzyną najcieżej nie wiem od czego to zależy

Ja od czasu do czasu zaglądam do tych pytań i nawet nieźle mi wychodzą, zawsze mieszczę się w tych 2 błędach (ale stresik, że na egzaminie mi się noga powinie jest dlatego przed egzaminem zamierzam ćwiczyć, tak jak to jest na płycie działami, jak popełnię błąd to dział od początku i tak do upadłego).
Pytania, których nie cierpię i w których popełniam błędy to te o przyczepce
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-20, 18:46   #1230
kaszkasz
Rozeznanie
 
Avatar kaszkasz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: z 2go piętra
Wiadomości: 640
GG do kaszkasz
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. III

witam

trochę się nie odzywałam

mój egzamin za 12 dni

od dzisiaj zaczęłam dokształty min. na 6biegowej yaris'ce
na takiej mam egzamin a kurs w większości na 5tce miałam, a różnica w jeździe jest

nie mogłam się doczekać tych dodatkowych godzin, tęskniło mi się za jazdą


jomic, ja jak szłam na egzamin teoretyczny to wydawało mi isę że pikuś bo w domu trzaskałam testy na 6tkę w 5 min ... nei uczyłam sie na pamięć tylko na zrozumienie ... ale jak już siadłam przed monitorem w WORD'dzie to nad każdym najgłupszym pytaniem 5 razy się zastanawiałam dopadł mnie tam stres jak cholera ...

super że masz z kim jeździć poza kursem .... ja niestety mogę liczyć tylko na instruktora z osk


4si4, witaj i nos do góry


jaksy GRATULACJE !


__________________
[...]
twoje blizny są twoją siłą

-------------------
kaszkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:53.