Kwietniowe Panny Młode - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-24, 07:36   #1201
pannaEcia
Raczkowanie
 
Avatar pannaEcia
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 142
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Cytat:
Napisane przez assiuci Pokaż wiadomość
U nas wypadło tydzień przed naszym weselem, wesele dobrego kolegi tz. Nie wiem czy będziemy robić zatem wieczór panieński / kawalerski bo nie bardzo mamy jak
My mamy ślub 2kwietnia, wiec tydzień wcześniej nam wypada Wielki Piątek i Sobota W sumie każdy weekend komuś coś nie pasowało i w końcu będę miała panieński już 5 marca. Najważniejsze żeby było towarzystwo i dobra zabawa

Edytowane przez pannaEcia
Czas edycji: 2016-04-25 o 13:40
pannaEcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 07:38   #1202
assiuci
Zakorzenienie
 
Avatar assiuci
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 503
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Cytat:
Napisane przez pannaEcia Pokaż wiadomość
My mamy ślub 2kwietnia, wiec tydzień wcześniej nam wypada Wielki Piątek i Sobota W sumie każdy weekend komuś coś nie pasowało i w końcu będę miała panieński już 5 marca, a TŻ kawalerski 19go czyli 2 tygodnie przed. Najważniejsze żeby było towarzystwo i dobra zabawa
Też prawda. I mnie to się okaże pewnie bo moja swiadkowa to zakręcona dziewczyna więc może coś wymyślić jeszcze Ale na nic nie nastawiam się.
assiuci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 09:04   #1203
Guapa_
Ole' guapa!
 
Avatar Guapa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 163
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Cześć Ślubuję 2 kwietnia i jeszcze nie mamy wszystkiego załatwionego. Obawiam się że to się nigdy nie skończy, a chciałabym już zająć się tylko sobą
- zaproszenia wysłaliśmy 2 dni temu, termin potwierdzenia: 10 marca
- dj-a załatwiliśmy wczoraj
- wczorajszy dzień był owocny, zamówiliśmy też obrączki
- fotografa załatwiliśmy wcześniej, 2 tygodnie temu
- chciałabym jeszcze kamerę (tylko do kościoła) więc to trzeba byłoby załatwić do końca miesiąca
- zostało nam jedno spotkanie w poradni i drugie spotkanie z księdzem
- w niedzielę spotykamy się z organistą omawiać szczegóły oprawy muzycznej
- dekoracją kościoła zajmie się pani z parafii, o tym nie myślę
- dekoracja sali to też nie nasza sprawa, mamy ją w cenie i nie chcę nic więcej
- tortu kupować nie musimy, mamy go w cenie
- został alkohol do kupienia, ale to sprawa narzeczonego i niech on o tym myśli, ja najchętniej zrezygnowałabym z alkoholu w ogóle
- przymiarkę sukni mam 11 marca
- nie mam jeszcze żadnych dodatków ani żadnego pomysłu - to jest największy problem jak na razie
- zapisałam się na próbna fryzurę i próbny makijaż ale nie wiem czy to dobre miejsce, fryzjerka nie zna moich włosów, rozważam więc opcję aby umówić się jeszcze do mojej dotychczasowej fryzjerki - to drugi co do ważności problem


Bardzo się cieszę że ślub jest w kwietniu, to mój ulubiony miesiąc. Nie planowaliśmy tego specjalnie, tak wyszło - to najbliższy termin, w którym damy radę pozałatwiać wszystkie formalności a nie jest w Wielkim Poście.
Guapa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 09:53   #1204
assiuci
Zakorzenienie
 
Avatar assiuci
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 503
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Cytat:
Napisane przez Guapa_ Pokaż wiadomość
Cześć Ślubuję 2 kwietnia i jeszcze nie mamy wszystkiego załatwionego. Obawiam się że to się nigdy nie skończy, a chciałabym już zająć się tylko sobą
- zaproszenia wysłaliśmy 2 dni temu, termin potwierdzenia: 10 marca
- dj-a załatwiliśmy wczoraj
- wczorajszy dzień był owocny, zamówiliśmy też obrączki
- fotografa załatwiliśmy wcześniej, 2 tygodnie temu
- chciałabym jeszcze kamerę (tylko do kościoła) więc to trzeba byłoby załatwić do końca miesiąca
- zostało nam jedno spotkanie w poradni i drugie spotkanie z księdzem
- w niedzielę spotykamy się z organistą omawiać szczegóły oprawy muzycznej
- dekoracją kościoła zajmie się pani z parafii, o tym nie myślę
- dekoracja sali to też nie nasza sprawa, mamy ją w cenie i nie chcę nic więcej
- tortu kupować nie musimy, mamy go w cenie
- został alkohol do kupienia, ale to sprawa narzeczonego i niech on o tym myśli, ja najchętniej zrezygnowałabym z alkoholu w ogóle
- przymiarkę sukni mam 11 marca
- nie mam jeszcze żadnych dodatków ani żadnego pomysłu - to jest największy problem jak na razie
- zapisałam się na próbna fryzurę i próbny makijaż ale nie wiem czy to dobre miejsce, fryzjerka nie zna moich włosów, rozważam więc opcję aby umówić się jeszcze do mojej dotychczasowej fryzjerki - to drugi co do ważności problem


Bardzo się cieszę że ślub jest w kwietniu, to mój ulubiony miesiąc. Nie planowaliśmy tego specjalnie, tak wyszło - to najbliższy termin, w którym damy radę pozałatwiać wszystkie formalności a nie jest w Wielkim Poście.
Witamy my zaczęliśmy planować już przeszło rok temu a wam szybko się udało większość spraw załatwić prześledź nasze wcześniejsze wpisy znajdziesz może jakieś inspiracje dla siebie
Ja też zapisałam się do innej fryzjerki niż zawsze tak samo kosmetyczki ale po to są próbne fryzury itp aby zobaczyć czy ktoś ogarnie to co masz na glowie
Zaproszenia już dawno wysłane, czekamy na odpowiedzi, suknie w większości prawie gotowe
My wódki, obrączek i księdza nie mamy jeszcze zalatwionego.
assiuci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 10:00   #1205
AnA_1989
Rozeznanie
 
Avatar AnA_1989
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 580
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Powiem Wam jak u nas wyglądało załatwianie USC, bo już mamy wszystko go z głowy. Myśleliśmy, że uda się to załatwić u TŻ (ślub u mnie w mieście). Dobrze, że zadzwonił, a nie poszliśmy tam osobiście, bo się okazało, że muszą sobie pościągać dokumenty. Trwało to tydzień i babka zadzwoniła i powiedziała, że już są, ale... musimy teraz iść do mojego USC, bo tam jest ślub Do USC zadzwoniła moja mam by się dowiedzieć jak są otwarci i czy na pewno są tam papiery TŻ. I jej kobitka powiedziała, że nie ma... ale moja mama kobita domyślna poprosiła o powtórne sprawdzenie i przeliterowała nazwisko TŻ (bardzo często jest mylone- ortografia) i faktycznie okazało się, że jednak były. No to w pewien piękny dzień wybraliśmy się do Trn, chyba 45 po otwarciu, bo mieliśmy dużo jeszcze załatwień. Kartka na drzwiach nas rozbawila: "z powodu wprowadzenia elektronicznej rejestracji dokumentów czas obsługi klienta uległ WYDŁUŻENIU. Średni czas obsługi klienta 30 MIN! " . Porażka. Mieliśmy szczęście, że przed nami były tylko osoby, które już siedziały w gabinecie, bo jak wychodziliśmy to ładna już była kolejka. W gabinecie trochę czasu spędziliśmy, ale raczej sami, bo Pani komputer i inne potrzebne rzeczy (oprócz wniosku do wypełnienia) miała w innym pomieszczeniu, także raczej jej nie było niż była. Jak już wydrukowała co trzeba to przyszedł zastępca kierownika zarzucił kilkoma paragrafami, powiedział co i jak, kazał podpisać i zaprosił nas następnym razem z jakimś dzidziusiem

A teraz panieński... chcieliśmy zrobić w ostatni weekend marca, bo ciężko będzie z wolnym w kwietniu, ale że święta to padło na pierwszy weekend kwietnia. Dziewczyn najbliższych się uzbierało tyle, że nie wiemy z siostrą gdzie je przenocować, bo u siostry (świadkowej) trochę mało miejsca (a to inne miasto). Nie mam pojęcia co na ten panieński przygotuje, ale byłam w tamtym roku u kuzynki TŻ na panieńskim. Zamówiła jej siostra fotografa (ich kolega) porobił nam kilka fotek, siedziałyśmy i grałyśmy w tabu, popijały drinki. Była lista z pytaniami, na które odpowiedział narzeczony PM, a ona teraz miała zgadywac jego odpowiedzi (oczywiscie pytania dotyczyły ich). Za kilka dobrych pytani dostawał prezent: drewniane łyzki, ksiażke kucharska, wałki do włosów,itp., potem dostała tez bielizne na ktora sie złozyłysmy. Pisałyśmy jej tez na kartkach rady na udane małżeństwo Potem jej siostra pozbierała te nasze wypociny i miała jej zrobic taki pamiatkowy album. Oczywiscie byl tort z peniskiem i muzyka. Ogolnie bardzo spokojnie i kulturalnie, przesympatycznie spedziłysmy ten czas, ale bez policji sie nie obyło (zartowałysmy, że to moze "przebrani policjanci" ale jednak nie). Wredna sasiadka, z która PM mieli od dawna problem nawet ten wieczór postanowiła jej uprzykrzyc (a tak jak mówie, było cicho i spokojnie, że wiekszość mieszkańców bloku by nawet nie zauwazyła ze była jakas imprezka). Pomimo wszystko mi się taki panieński nawet podobał

Edytowane przez AnA_1989
Czas edycji: 2016-02-24 o 11:23
AnA_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 10:14   #1206
assiuci
Zakorzenienie
 
Avatar assiuci
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 503
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

AnA_1989 fajny ten wieczór panieński! właśnie takie imprezy najlepsze są.

Co do urzędu my chyba raczej nie musimy iść, tylko do parafii tz po zaświadczenia bo slub bierzemy w mojej.
Jednak po ten swistek do ślubu konkordatowego musimy iść :p
assiuci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 10:20   #1207
Guapa_
Ole' guapa!
 
Avatar Guapa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 163
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Cytat:
Napisane przez assiuci Pokaż wiadomość
My wódki, obrączek i księdza nie mamy jeszcze zalatwionego.

Jak się dowiedzieliśmy, że na obrączki czeka się miesiąc, to sobie zdaliśmy sprawę że przy jakimś opóźnieniu możemy nie zdążyć W jednym tylko punkcie termin był dwutygodniowy i tam właśnie zamówiliśmy. Na szczęście nie chcieliśmy żadnych udziwnień, 100% klasyki, więc nie było problemu że termin może i krótszy ale nie mają tego co chcemy.
Guapa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-24, 10:33   #1208
Krysilla
Rozeznanie
 
Avatar Krysilla
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 666
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Widzę, że panieński na tapecie. Ja powiedziałam świadkowej, zw nie chce jakiś klubów i gołym facetów. Wolałabym typową posiadówkę z jedzeniem, drinkami i plotkami. Ale z tego co ostatnio liczyłam, to po prostu zabraknie mi weekendów. Bo a to moja mama ma urodziny, a to teściowie wyjeżdżają i musze się zaopiekować z TŻtem ciocią w tym czasie, TŻ wraca ze statku dopiero w połowie marca. Po drodze jest Wielkanoc itd. Nie mam pojęcia jak to zorganizować
__________________
Insta
Krysilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 11:36   #1209
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Cytat:
Napisane przez assiuci Pokaż wiadomość
Dokładnie, ja też tego zdania! Usiąść z koleżankami i popic po spokoju na domowej imprezce hehe
Tak wyglądał mój panieński, nie żałuję A odbył się na miesiąc przed ślubem
Cytat:
Napisane przez pannaEcia Pokaż wiadomość
Ja już wiem, że na wieczór panieński idziemy na escape the room.
No to jest alternatywa, na którą bym się skusiła Byłam przy innej okazji w takim pokoju i polecam, świetna zabawa

My na obrączki czekaliśmy ponad miesiąc, było drobne opóźnienie, mamy obrączki dwukolorowe.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 11:40   #1210
szafrana
Raczkowanie
 
Avatar szafrana
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 116
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Ja też nie chcę żadnych gołych fagasów czy tortów w kształcie penisa.
Też wolałabym usiąść w swoim gronie poplotkować, pośmiać się, powspominać i napić się.
Jeszcze nie wiem jak będzie wyglądał mój panieński..

My świstek z urzędu dostaliśmy od ręki. Jako, że jestem z Krakowa to do urzędu poszliśmy zaraz po świętach, żeby sobie pobrali mój akt chrztu. Dzwoniłam do urzędu, aż nie powiedzieli, że już go mają. I jak już go pobrali to wtedy pojechaliśmy po papier do ślubu konk. I jak mowie, dostaliśmy go od razu. Ma ważność 6 miesięcy od daty wydania, więc równie dobrze można go wyciągnąć pół roku przed ślubem, a nie pod koniec marca.
szafrana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 11:43   #1211
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Cytat:
Napisane przez szafrana Pokaż wiadomość
My świstek z urzędu dostaliśmy od ręki. Jako, że jestem z Krakowa to do urzędu poszliśmy zaraz po świętach, żeby sobie pobrali mój akt chrztu. Dzwoniłam do urzędu, aż nie powiedzieli, że już go mają. I jak już go pobrali to wtedy pojechaliśmy po papier do ślubu konk. I jak mowie, dostaliśmy go od razu. Ma ważność 6 miesięcy od daty wydania, więc równie dobrze można go wyciągnąć pół roku przed ślubem, a nie pod koniec marca.
Cooo? A po co urzędnikom akty chrztu
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-24, 11:58   #1212
AnA_1989
Rozeznanie
 
Avatar AnA_1989
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 580
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Szafrana chyba miała na myśli akt urodzenia:P

My długo czekaliśmy na obrączki, ale dlatego, że nam się po prostu nie spieszyło i to w sumie kobitka, u której my zamawiali nas ponaglała, by się spotkać i je przymierzyć czy odebrać. Ostatecznie od umowy do odbioru to upłynęło ze 2 miesiące, ale święta były pomiędzy więc specjalnie my troszkę przedłużali to wszystko. Ostatecznie dostaliśmy jeszcze rabat za to, że nam się nie spieszyło. Najważniejsze, że nam się podobają Wymarzone
AnA_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 12:17   #1213
szafrana
Raczkowanie
 
Avatar szafrana
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 116
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Tak, tak, tak, chodziło mi o akt urodzenia

Ja już wczeeeeśniej pisałam, że mam obrączki od mojej mamy (nie moich rodziców)
Klasyczne, złote, i jakby pół okrągłe. Juz wypolerowane z grawerem I czekają
szafrana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 12:42   #1214
assiuci
Zakorzenienie
 
Avatar assiuci
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 503
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Cytat:
Napisane przez Guapa_ Pokaż wiadomość
Jak się dowiedzieliśmy, że na obrączki czeka się miesiąc, to sobie zdaliśmy sprawę że przy jakimś opóźnieniu możemy nie zdążyć W jednym tylko punkcie termin był dwutygodniowy i tam właśnie zamówiliśmy. Na szczęście nie chcieliśmy żadnych udziwnień, 100% klasyki, więc nie było problemu że termin może i krótszy ale nie mają tego co chcemy.
Właśnie też idziemy w klasykę i tam gdzie kiedyś byliśmy Pani powiedziała że ok.2tyg do miesiąca się czeka, tz niedługo wraca także załatwimy od razu ta sprawę biorąc pod uwage ze mają być proste i bez żadnych (chyba) grawerow myślę że w 2tygodniach się wyrobimy

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez szafrana Pokaż wiadomość
Tak, tak, tak, chodziło mi o akt urodzenia :p
A akt urodzenia potrzebny? Mam nikt o nim nie mówił
assiuci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 12:56   #1215
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Nie chcecie grawerów? One często są w cenie
Ja czasem ściągam obrączkę, żeby przeczytać grawer, jakoś tak lepiej mi się robi wtedy
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 13:00   #1216
AnA_1989
Rozeznanie
 
Avatar AnA_1989
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 580
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Cytat:
Napisane przez assiuci Pokaż wiadomość



A akt urodzenia potrzebny? Mam nikt o nim nie mówił
Tak, ale to mają w urzędach zazwyczaj albo sobie ściągają
AnA_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 13:27   #1217
Guapa_
Ole' guapa!
 
Avatar Guapa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 163
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Oświećcie mnie po co ta wizyta w USC? Kiedy należy to zrobić? Czy z tym idzie się potem do księdza?

Edytowane przez Guapa_
Czas edycji: 2016-02-24 o 13:30
Guapa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 13:34   #1218
AnA_1989
Rozeznanie
 
Avatar AnA_1989
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 580
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Potrzebujesz do kościoła dokument z USC, że nie ma przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa. Konkordacik. Ślub kościelny bez cywilnego nie istnieje dla państwa, dlatego potrzebna jest ta wizyta. Do tego ustalacie przyszłe nazwiska (żony i dzieci). Dokument jest ważny 6 miesięcy. Potem już ksiądz wysyła potrzebne dokumenty do urzędu

Edytowane przez AnA_1989
Czas edycji: 2016-02-24 o 13:36
AnA_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 13:44   #1219
Guapa_
Ole' guapa!
 
Avatar Guapa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 163
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Ok, czyli jeszcze to nas czeka... Mam nadzieję że da się to załatwić od ręki. U mnie utrudnia sprawę fakt, że w międzyczasie zmieniałam nazwisko, ale wierzę że nie będę przez to musiała ściągać z rodzinnego miasta aktu urodzenia.
Guapa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-24, 13:54   #1220
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Cytat:
Napisane przez Guapa_ Pokaż wiadomość
Ok, czyli jeszcze to nas czeka... Mam nadzieję że da się to załatwić od ręki. U mnie utrudnia sprawę fakt, że w międzyczasie zmieniałam nazwisko, ale wierzę że nie będę przez to musiała ściągać z rodzinnego miasta aktu urodzenia.
Być może będzie to konieczne, ale jeśli w porę dasz znać urzędnikom to sami go sobie ściągną Jeśli ich nie uprzedzisz to możliwe, że będziesz musiała odwiedzać urząd kilka razy i od ręki niestety tego nie załatwisz.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 15:24   #1221
assiuci
Zakorzenienie
 
Avatar assiuci
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 503
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Nie chcecie grawerów? One często są w cenie
Ja czasem ściągam obrączkę, żeby przeczytać grawer, jakoś tak lepiej mi się robi wtedy
Nie wiem właśnie, w razie co i po ślubie można ;P tylko że pomysłu nie mam co byśmy tam mogli wygrawerowac pomyślę nad tym, jeszcze trochę czasu jest.


Cytat:
Napisane przez AnA_1989 Pokaż wiadomość
Tak, ale to mają w urzędach zazwyczaj albo sobie ściągają
Aaaaaa no to fajnie myślałam że więcej zachodu z tym będzie hehe
assiuci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 16:18   #1222
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Cytat:
Napisane przez assiuci Pokaż wiadomość
Nie wiem właśnie, w razie co i po ślubie można ;P tylko że pomysłu nie mam co byśmy tam mogli wygrawerowac pomyślę nad tym, jeszcze trochę czasu jest.
My mamy klasycznie: imię małżonka i data ślubu
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 17:17   #1223
assiuci
Zakorzenienie
 
Avatar assiuci
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 503
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
My mamy klasycznie: imię małżonka i data ślubu
no właśnie ja jakbym robiła to coś innego niż imię małżonka i nie mam pomysłu, chciałabym coś krótkiego albo romantycznego... sama nie wiem:P muszę z tż pogadać, może on ma jakiś pomysł

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

iiii właśnie się dowiedziałam że tż za tydzień wraca na 100%

a do tego zrobiłam aż 14 pierogów dzisiaj haha cały tydzień będę je jadła chyba )
assiuci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 18:34   #1224
szafrana
Raczkowanie
 
Avatar szafrana
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 116
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

W urzędzie potrzebny jest akt urodzenia. Jeżeli jest to załatwiane w inny mieście niż rodzinne, to wtedy tak jak w moim przypadku ściągają go sobie. Akt urodzenia TŻ był na miejscu i przy nas otwierał księgę i wpisywał to co trzeba a mój ściągnął.

Ja na grawerze mam imiona i datę. Też chciałam co innego, ale zdecydowaliśmy się na nasze imiona i datę tę jedyną
szafrana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 18:46   #1225
assiuci
Zakorzenienie
 
Avatar assiuci
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 503
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

pewnie u nas też na tym zostanie jakoś nie mam koncepcji o moglibyśmy wygrawerować... "na zawsze twój/twoja i data" może coś takiego?
Jak któraś ma jakiś pomysł na coś oryginalnego to podzielcie się pomysłami :P
assiuci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 19:08   #1226
szafrana
Raczkowanie
 
Avatar szafrana
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 116
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

P. chciał amor vincit omnia czy jakoś tak - miłość zwycięży wszystko, potem ja kombinowałam, żeby był napis Kocham Cię! - P. lub A., podpis imieniem. I jeszcze kombinowałam, żeby było nasze pismo, ale dałam sobie spokój.

Ja po ślubie planuje sobie zrobić tatuaż w miejscu nie widocznym konkretniej na żebrach, ale w miejscu, gdzie zasłaniać będzie biustonosz spodobało mi się sempre fidelis - zawsze wierny, ale doczytałam, że to marynarka wojenna ma w herbie czy gdzieś
Myślę nad jakimś napisem po łacinie
szafrana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 19:44   #1227
assiuci
Zakorzenienie
 
Avatar assiuci
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 503
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

O tych grawerach pomyślę jak wróci tz i pogadamy

A co do tatuażu chciałam sobie zrobić na nadgarstku ale tz nie chce nawet o tym słyszeć. Nie podobają mu się i lepiej żebym na d... sobie zrobiła :p Ale myślę że to przekonam tylko położenie zmienie
A co do Twojego to przecież nie każdy musi wiedzieć skąd się wziął, napis sam w sobie super
assiuci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 19:56   #1228
szafrana
Raczkowanie
 
Avatar szafrana
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 116
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Matko kochana! Zapomniałabym!
Kupiłam sobie dzisiaj buty! O matko jaka byłam szczęśliwa przy kasie, że znalazłam haha

A co do tatuażu, to u mnie tata mówi, że zrób sobie na d&pie
a tż mówi, że też jakiś zrobi

Wstąpiłam też do Triumpha, ale już nie chciało mi się szukać ani przymierzać, bo za butami chodziłam dobre 4 godziny i plecy mi chciały pęknąć.

Kupiliśmy też naklejki na buty i niby pudełko na koperty. Zwykłe białe z przykrywką w Pepco za 15 zł

Edytowane przez szafrana
Czas edycji: 2016-02-24 o 19:57
szafrana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 19:59   #1229
assiuci
Zakorzenienie
 
Avatar assiuci
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 503
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Cytat:
Napisane przez szafrana Pokaż wiadomość
Matko kochana! Zapomniałabym!
Kupiłam sobie dzisiaj buty! O matko jaka byłam szczęśliwa przy kasie, że znalazłam haha

A co do tatuażu, to u mnie tata mówi, że zrób sobie na d&pie
a tż mówi, że też jakiś zrobi

Wstąpiłam też do Triumpha, ale już nie chciało mi się szukać ani przymierzać, bo za butami chodziłam dobre 4 godziny i plecy mi chciały pęknąć.

Kupiliśmy też naklejki na buty i niby pudełko na koperty. Zwykłe białe z przykrywką w Pepco za 15 zł
Gratulacje butów! )
Pudełko też chyba kupię zwykle i zrobię kokardke ze wstążki w naszym przewodnim kolorze, każdy i tak będzie wiedział o co chodzi
Mi dziś doszła ostatnia część mojej bielizny slubej)

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

A naklejki na buty gdzie kupiliscie i jakie?
Pochwal się butami ) )
assiuci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 20:12   #1230
szafrana
Raczkowanie
 
Avatar szafrana
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 116
Dot.: Kwietniowe Panny Młode

Naklejki kupiliśmy w sklepie 'galeria ślubna' przy rynku w Kielcach

W przyszłym tyg będę szukać bielizny. I mam nadzieję, że będzie jak z butami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160224_210352.jpg (57,9 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160224_210436.jpg (146,2 KB, 12 załadowań)
szafrana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-22 12:36:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.