Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-02, 11:07   #1201
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
nie martw się, na pewno bawi się z dziećmi i już jej lepiej
Pewnie tak, ale to też dla niej pierwszy dzień bez pieluchy. Słyszałam jak płakała, bo Pani ją od razu na nocnik posadziła, mimo, że powiedziałam im, że Klara sama woła
Chciałabym nie musieć pracować i siedzieć z nią w domu
Ehh..przejdzie mi, muszę trochę pomarudzić
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 14:49   #1202
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Ajka to nie tak
Ja jestem w domu z mala i tez mi zle. Zle sie czuje z tym ze tylko maz zarabia, zyjemy od 10 do 10. Ale z drugiej strony ona sie nie nadaje puki co do zlobka/przedszkola i tutaj kolo sie nakreca. Wiem ze bylyby problemy a ja bym nie dawala rady jej oddawac z placzem i tak siedzimy w domu.

Dzisiaj czytalalysmy o brzydkim kaczatku...wybuchnela placzem, bo kaczatko bylo smutne i nikt go nie chcial.
Wiekszosc bajek musze modyfikowac,szczegolnie tych klasycznych..boi sie zlych postaci, a przy smutnych tez smutna a czasem jak dzis wybucha placzem.
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 17:35   #1203
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Malwina_a Pokaż wiadomość
Ajka to nie tak
Ja jestem w domu z mala i tez mi zle. Zle sie czuje z tym ze tylko maz zarabia, zyjemy od 10 do 10. Ale z drugiej strony ona sie nie nadaje puki co do zlobka/przedszkola i tutaj kolo sie nakreca. Wiem ze bylyby problemy a ja bym nie dawala rady jej oddawac z placzem i tak siedzimy w domu.

Dzisiaj czytalalysmy o brzydkim kaczatku...wybuchnela placzem, bo kaczatko bylo smutne i nikt go nie chcial.
Wiekszosc bajek musze modyfikowac,szczegolnie tych klasycznych..boi sie zlych postaci, a przy smutnych tez smutna a czasem jak dzis wybucha placzem.
w jednej książeczce mamy wersję czerwonego kapturka że wilk zamknął babcie w skrzyni/kufrze
Mym szewczyka Dratewkę i na jednej karcie jest ta nieszczęsna wiedźma czy czarownica. Kiedyś pół dnia przeżywał tą czarną postać
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 21:13   #1204
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

My też mamy książkę z bajkami w wersji soft, mały dostał taką od babci

U nas nadal zima w pełni, robiliśmy iglo :P

Zabawa nożyczkami też była, ciął przy użyciu dwóch rączek i chyba się podobało, bo chciał jeszcze potem Wymodziliśmy m.in. kartkę na urodziny dla męża, bo ma niedługo
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 11:33   #1205
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Malwina_a Pokaż wiadomość
Ajka to nie tak
Ja jestem w domu z mala i tez mi zle. Zle sie czuje z tym ze tylko maz zarabia, zyjemy od 10 do 10. Ale z drugiej strony ona sie nie nadaje puki co do zlobka/przedszkola i tutaj kolo sie nakreca. Wiem ze bylyby problemy a ja bym nie dawala rady jej oddawac z placzem i tak siedzimy w domu.

Dzisiaj czytalalysmy o brzydkim kaczatku...wybuchnela placzem, bo kaczatko bylo smutne i nikt go nie chcial.
Wiekszosc bajek musze modyfikowac,szczegolnie tych klasycznych..boi sie zlych postaci, a przy smutnych tez smutna a czasem jak dzis wybucha placzem.
Wiem, są dwie strony medalu. Ja poszłam do pracy jak Młoda miała 1,5 roku. Już od roku pracuję, ale wtedy tego bardzo potrzebowałam - o finanse chodziło także. Jednak czasami chciałbym móc spędzać z nią więcej czasu.
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 09:56   #1206
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

A powiedzcie mi mamy dzieciaków przedszkolaków jak jest z jedzeniem w przedszkolu? Dziciaki jedzą? Smakuje im? Nie jest to jedzenie ubogie w warzywa i owoce?
Jakieś mam takie odczucia (pewnie względem mojego przedszkola i tego co pamiętam) że ponieważ dzieci grymaszą to jedzenie jest jakieś takie bardziej pod gust przeciętnego dziecka - np. obiad na słodko, nalesniki, kluski na parze, makaron z serem i cukrem.
Raz weszłam na strone pobliskiego przedszkola a tam królowała na śnaidanie zupa mleczna.
Kompletnie nie dla mojego Emila.

Jutro rano jedziemy do teściów na caly weekend albo i do poniedziałku bo rodzice będą czyścić i malować schody.
Mam nadzieję że jakoś to będzie
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 10:18   #1207
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Nela, nie wiem jak w przedszkolu, ale w żłobku jedzenie jest przyzwoite. Różnorodne śniadania (różne pasty kanapkowe - jajeczne, twarożkowe i inne, owsianki z różnymi dodatkami, zupa mleczna z kluskami też jest ). Reszta dań też różnorodna. Lista owoców jest najmniej różnorodna - bo dzieci dostają tylko jabłko, banana lub gruszkę. Desery swojej roboty- kisiele owocowe, pianki i cuda na kiju. Czasami w menu pojawia się serek Danio i sok Bobofruit jako przekąska. Zupy to samo - codziennie inna - botwinkowa, buraczkowa, kapuśniak, krupnik, kalafiorowa i inne.
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-05, 11:13   #1208
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

U nas w przedszkolu też bardzo zróżnicowane i zdrowe jedzenie. Lu większość je. Ale jak już jej się przyniesie takie jedzenie do domu, odmawia jedzenia Zdecydowanie woli np. domowe zupy
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 11:16   #1209
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Hej

Jak patrzyłam ostatnio na stronce naszego przedszkola na menu to też wyglądało całkiem fajnie

Nela ja w ten weekend też jadę do teściów, nie mogę się doczekać

Robiliśmy dzisiaj z Pawełkiem ten odcisk w masie solnej, damy tacie na urodziny

A teraz idziemy na dwór na sanki i bawić się w naszym iglo mozolnie budowanym przez kilka dni
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 11:24   #1210
karol_ak
Raczkowanie
 
Avatar karol_ak
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 307
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

hej
nela to pewnie zależy od placówki, w większości są dostępne jadłospisy to można popodglądać która placówka co oferuje
podobno lepiej gdy ma własną kuchnię i sami przyrządzają posiłki, u nas w żłobku jest catering ale w miarę przyzwoity, teraz szukam przedszkola dla synka to zwracam uwagę na żywienie i nawet jestem zdziwiona pozytywnie bo jednak w większości te jadłospisy wyglądają ok, przynajmniej jak dla mnie tak jak pisze ajka śniadania pasty, twarożki, czasem parówka z szynki, u nas akurat nie ma w ogóle dań mlecznych, zup mlecznych itp Obiad zawsze zupa, codziennie inna, drugie danie warzywa z mięsem plus makron, ryż, ziemniaki, kasza codziennie coś innego, rzadko naleśniki z serem ale nie ma potraw na słodko w ramach obiadu na deser bywa marnie, póki owoc to ok banan jabłko budyń czy galaretka, ale zdarza się ciastko lubisie czy coś w tym stylu, czasem ciasto z owocami. Generalnie mój syn słodkiego/ciastek nie je, w domu nie chce, a tam wcina aż mu się uszy trzęsą
na początku z jedzeniem może być słabo bo dzieciak w ramach adaptacji odmawia jedzenia, nie chce siadać do stolika z innymi dziećmi i takie tam, ale z czasem dłuższym lub krótszym się przyzwyczaja Mój synek po 3-4 tygodniach chodzenia do żłobka jadł i je tam ładnie, czasem mam wrażenie że lepiej niż w domu, aha no i je tam rzeczy których w domu ruszyć nie chce np. budyń

w ogóle to cześć, podczytuje na bieżąco
karol_ak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 12:38   #1211
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Dzięki dziewczyny

mój ma dziś dzień marudy ale nie ma sie co dziwić skoro wiercił się przez długi czas na łóżku zamiast spać...nie wiem czemy tak.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-05, 14:04   #1212
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

O widze,ze temat jedzenia w przedszkolach, ostatnio sama o tym myslalam. Mamy dwa przedszkola, w jednym jadlospis na stronce a tam mnostwo nabialu i slodkich dan. Niewiem jak w tym drugim.

Ciekawa jestem jak z dziecmi z alergia?one maja inne jedzenie?
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 16:19   #1213
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Malwina_a Pokaż wiadomość
O widze,ze temat jedzenia w przedszkolach, ostatnio sama o tym myslalam. Mamy dwa przedszkola, w jednym jadlospis na stronce a tam mnostwo nabialu i slodkich dan. Niewiem jak w tym drugim.

Ciekawa jestem jak z dziecmi z alergia?one maja inne jedzenie?
też się zastanawiam....i jak dzieciaki reagują i jak nasze dzieci sobie poradzą z "odmiennością".

W poniedziałek jedziemy na eeg - na 18, oby nie usnął w aucie.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 19:44   #1214
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Nela trzymam kciuki
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 08:39   #1215
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Malwina_a Pokaż wiadomość

Ciekawa jestem jak z dziecmi z alergia?one maja inne jedzenie?
trzeba pytać w przedszkolach, czy jest możliwość dostosowania posiłków dla dzieci z alergią. Zwykle jest, ale lepiej dopytać. Daje się listę rzeczy "zakazanych" i kuchnia/catering przygotowują odpowiednie jedzenie
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 09:32   #1216
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Malwina_a Pokaż wiadomość
O widze,ze temat jedzenia w przedszkolach, ostatnio sama o tym myslalam. Mamy dwa przedszkola, w jednym jadlospis na stronce a tam mnostwo nabialu i slodkich dan. Niewiem jak w tym drugim.

Ciekawa jestem jak z dziecmi z alergia?one maja inne jedzenie?
Nie wiem, jak to wygląda w praktyce, ale w teorii, to przy przejęciu dziecka do żłobka wypełniasz kartę o dziecku - i tam są właśnie do wpisania takie pozycje - jak choroby, alergie i przyjmowane leki np. było też konkretne pytanie o dietę dziecka.

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
też się zastanawiam....i jak dzieciaki reagują i jak nasze dzieci sobie poradzą z "odmiennością".

W poniedziałek jedziemy na eeg - na 18, oby nie usnął w aucie.
Moja zawsze po dłuższej przewie w żłobku, jak wraca to robi rzadsze kupy, ale po dwóch, trzech dniach wszystko wraca do normy
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 11:35   #1217
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Hej piekę właśnie ciasto, a potem się dziwię ze dooopa rośnie.

Kobiety poratujcie jakimś ponyslem na wycieczkę. W sobotę chcemy gdzieś jechać z mala. Raczej atrakcje wewnątrz. Wiecie ze moja koza nie polubila śniegu? Zdecydowanie ma to po rodzicach. Oboje nie cierpimy śniegu
Myślałam o egzotarium o którym ostatnio pisała Nela. Chyba ze macie coś jeszcze fajnego.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 14:04   #1218
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Mandi a czemu piszesz o corce koza?

Moja sie od wrzesnia nazywa kózką Agatka...masakra. sama stwierdzila ze jest kozka po wizycie w mini zoo. I w kolko kozka to,kozka tamto.

U nas snieg lubi ale nie moze wiac. Jak wieje to odrazu chce wracac.

W zbroslawicach jest jakas duza sala zabaw,palmiarnia,aqua park, przejazd lodka pod ziemia w reptach,kraina sw mikolaja troche dalej.
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 09:08   #1219
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Hej

Zasypalo nas sniegiem. Ja chce juz wiosne.

Wczraj w koncu nigdzie nie pojechalismy. Dziwnym trafem udalo nam sie dluzej pospac,potem poszlam biegac i nie wiadomo kiedy zrobilo sie pozno na wyjazd. Za to poszlismy na spacer i bylismy w palmirni. Bardzo lubie chodzic zima do palmiarni.

Malwina czasami mowie o corci koza, bo to moja malutka skaczaca kozka. I raczej mowie tak o niej kiedy nie slyszy.
Do corci mowie ze jest moja ksiezniczka lub gwiazdeczka. To wtedy z oburzeniem mnie poprawia i mowi: nie jestem ksiezniczka, jestem Amelka.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-08, 21:30   #1220
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Hej Wam

Mandi a Wy z tym śniegiem to tak zawsze? Ja jako dziecko zimę lubiłam, potem wręcz przeciwnie a teraz znowu dostrzegam jej piękno i staram się czerpać jak najwięcej Mały zachwycony a ja razem z nim

Wczoraj oczywiście spacer i sanki obowiązkowe, dzisiaj już nosa nie wyściubialiśmy, bo śnieg cały dzień sypał - jakby było go mało :P Zimę w tym roku mamy z prawdziwego zdarzenia Tylko mnie coś chyba bierze, bo od wczoraj ból gardła mi doskwiera, mam nadzieję, że na tym poprzestanie...

I sama wybieram się na podobną wycieczkę, ale mojego męża coś ciężko przekonać
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 07:58   #1221
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Hej

Zasypalo nas sniegiem. Ja chce juz wiosne.

Wczraj w koncu nigdzie nie pojechalismy. Dziwnym trafem udalo nam sie dluzej pospac,potem poszlam biegac i nie wiadomo kiedy zrobilo sie pozno na wyjazd. Za to poszlismy na spacer i bylismy w palmirni. Bardzo lubie chodzic zima do palmiarni.

Malwina czasami mowie o corci koza, bo to moja malutka skaczaca kozka. I raczej mowie tak o niej kiedy nie slyszy.
Do corci mowie ze jest moja ksiezniczka lub gwiazdeczka. To wtedy z oburzeniem mnie poprawia i mowi: nie jestem ksiezniczka, jestem Amelka.
Hehe, no właśnie mamuśka, to Amelka a nie jakaś tam księżniczka u nas jest czasem tak, że mała jest marudna i przypomina jej się smoczek - że ona chce dida - to ja jej mówię przekomarzając się, że Klarcia jest dzdzią i biorę ją na ręce, tak jak niemowlaka. Wtedy ona się śmieję i mówi - mama, to nie dzidzia, to Klarcia! i się śmieje, ale chociaż przestaje wołać o smoczka
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 08:22   #1222
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Hej. Weekend do przeżycia ale wiem jedno - teście nie nadają się do pilnowania dzieci.
Ciągłe krzyki, strofowanie, straszenie to nie dla nas....Kilka razy upomniałam teściową a później machnęłam ręką bo ona to ma już we krwi.

Mandi, gdzie w końcu byliście?
My na wiosnę koniecznie musimy jechać do ogrodów Kapias koło Pszczyny.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 08:52   #1223
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez katja_22 Pokaż wiadomość
Hej Wam

Mandi a Wy z tym śniegiem to tak zawsze? Ja jako dziecko zimę lubiłam, potem wręcz przeciwnie a teraz znowu dostrzegam jej piękno i staram się czerpać jak najwięcej Mały zachwycony a ja razem z nim

Wczoraj oczywiście spacer i sanki obowiązkowe, dzisiaj już nosa nie wyściubialiśmy, bo śnieg cały dzień sypał - jakby było go mało :P Zimę w tym roku mamy z prawdziwego zdarzenia Tylko mnie coś chyba bierze, bo od wczoraj ból gardła mi doskwiera, mam nadzieję, że na tym poprzestanie...

I sama wybieram się na podobną wycieczkę, ale mojego męża coś ciężko przekonać
Jako dziecko lubiłam śnieg, po prostu teraz wolę wygrzewać kości w słońcu. No chyba, że idę biegać to mi snieg nie przeszkadza hihi

Wczoraj napadało sniegu i mąż wziął małą na sanki i nawet jej się podobało. Może wcześniej jak z nią byłam to nie miała dnia?

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
Hej. Weekend do przeżycia ale wiem jedno - teście nie nadają się do pilnowania dzieci.
Ciągłe krzyki, strofowanie, straszenie to nie dla nas....Kilka razy upomniałam teściową a później machnęłam ręką bo ona to ma już we krwi.

Mandi, gdzie w końcu byliście?
My na wiosnę koniecznie musimy jechać do ogrodów Kapias koło Pszczyny.
Teście mają jakieś stare metody wychowawcze, niestety najczęściej w takim wypadku najlepiej jest machnąć ręką. Jak teściowa jest u nas to też wiele rzeczy mi się nie podoba, ale dużo bezpieczniej jest to olać i się nie odzywać.
W końcu byliśmy na spacerze i w palmiarni. Za późno wstaliśmy, ja jeszcze szłam biegać i już nie było czasu na wyjazd.
Może za dwa tygodnie nam się uda.
Ogrody bardzo fajnie wyglądają. Z utęsknieniem czekam na wiosnę.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 09:45   #1224
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

A to ja tak samo, ale póki co cieszę się tą zimą Młody bardzo lubi śnieg, czasem ciężko do domu wrócić, albo rzuca hasło, że idziemy do domku a ładuje się do iglo

Teściowa moja ma teraz tydzień wolnego i chciała, żebyśmy zostali, ale chyba bym zwariowała, ona uwielbia się droczyć z Pawełkiem, w efekcie usłyszała, że kocha wszystkich oprócz niej i nie chciał się z nią pożegnać
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 11:02   #1225
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cztałam wczoraj na grupie RB że jedna mama ścięła się z teściową a ta w efekcie wyzwała ją od matki patologicznej bo kp długo, bo śpi z dzieckiem i coś tam jeszcze. Dziewczyna już do niej nie jeździ bo teście nie życzą sobie jej obecności i nie wie co robić bo mąż dziecko tam zabiera.
Nie wiem co tam jej dziewczyny radziły bo za bardzo mnie to zbulwersowało.
Co teściowej do tego? I zastanawiam się kiedy wprowadzili to pranie mózgu na temat krótkiego kp i tego że z dzieckiem nie powinno się spać.

Kiedyś rozmawiałam ze szwagierką i ona mówiła że bardzo prawdopodobne że jej mąż jest tak bardzo uczuciowy i ją bardzo szanuje bo jego mama dużo miłości mu okazywała.
To by się chyba zgadzało bo jeśli się nie mylę to u włochów jest normą że synusie długo z mamusiami śpią a wiecie co się o włochach mówi
I dziwi mnie że ona do swoich dwóch synów nie jest taka mimo że chwali teściową za to jak postępowała z jej mężem

A ja lubię śnieg, mój mały też, sanki na razie nie bardzo ale to się pewnie zmieni
Jedynie mnie wczoraj wkurzał śnieg jak szłam od teściowej na aqua cycling bo ani kawałek chodnika nie odśnieżyli częściowo szłam ulicą - na szczęście większość drogi była przez osiedla.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 12:40   #1226
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

No wiec dlatego ja wole zamknac buzie na klodke i nic nie mowic. Bo nawet jak robia cos co mnie niesamowicie wkurza to i tak jest latwiej niz potem znosic przez lata jakies zale itp.
A druga rzecz to ze rozmowa nic nie daje Tesciowej staram sie mowic w sposob delikatny. Ale np mojej mamie mowie prosto z mostu o co mi chodzi i czego sobie nie zycze. Jednak nie ma to sensu bo obie i tak robia jak chca.
Na szczescie nie mieszkam z zadna z nich wiec da sie przezyc.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 13:28   #1227
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

U mnie to wyglądało tak, że obie mamy się wtrącały i do obu jak grochem o ścianę, ale jest lepiej niż było

U nas patologia na całego dziewczynie współczuję, niefajna sytuacja...

Edytowane przez katja_22
Czas edycji: 2015-02-09 o 13:32
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 13:47   #1228
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Wspolczuje wam.
U nas rodzice sie nie wtracaja do naszego wychowania. Nigdy nie bylo z zadnej strony konfliktow na ten temat,uwazaja ze nasze dziecko,nasza sprawa.
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 14:25   #1229
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Nasi koniec końców mówią to samo, ale ile się nagadali albo zrobili wbrew nam...
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 15:46   #1230
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

jak mnie wkurza to hasło "niech sobie popłacze, nic mu nie będzie" albo "ooo co tak dziecko wymusza, nauczyliście go tak"albo wczoraj mąż go bierze na ręce jak już wychodziliśmy do domu a teściowa "przecież ma nóżki no ale jak go tak nauczyliście to tak macie" ręce mi opadły własnego dziecka nie mogę znieść ze schodów albo przytulić jak mu źle
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-02 10:14:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.