Mamusie lipcowe 2020 - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-19, 21:02   #1291
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Pani mówiła ze do 14 dni roboczych ale najczęściej są po 6 dniach. Jedzie to gdzieś daleko, gdzie w nasze święta tez pracują także szybko zleci Pani mówiła ze w niedziele material powinien już być na miejscu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To dobrze, pewnie po nowym roku będzie wszystko wiadomo. Kciuki za dobry wynik

Ja już ogarnęłam starszaka i śpi jak zabity. Biedny przeziębiony fest, jutro zamiast do przedszkola - idziemy do lekarza. Biorę co prawda opiekę, ale kto wie czy na 16 jednak nie pójdę do pracy na 4h - zobaczymy czy będą mnie potrzebować.
A mi dziś trochę kamień z serca spadł. Miło dostać raz na ruski rok pozytywny feedback z pracy. Obym równie pozytywne reakcje dostała od własnej rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 07:52   #1292
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
To dobrze, pewnie po nowym roku będzie wszystko wiadomo. Kciuki za dobry wynik

Ja już ogarnęłam starszaka i śpi jak zabity. Biedny przeziębiony fest, jutro zamiast do przedszkola - idziemy do lekarza. Biorę co prawda opiekę, ale kto wie czy na 16 jednak nie pójdę do pracy na 4h - zobaczymy czy będą mnie potrzebować.
A mi dziś trochę kamień z serca spadł. Miło dostać raz na ruski rok pozytywny feedback z pracy. Obym równie pozytywne reakcje dostała od własnej rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam podobnie. U mnie w pracy reakcja spoko, pogratulowali, no grzecznosciowy standard. Za to obawiam się reakcji głównie mojej matki, która już mnie żałuje przy starszaku, że taki wymagający. A tu jeszcze drugie na dokładkę tak szybko.
Tyle, że ja jestem zdania, że to jest sprawa rodziców i nie podobają mi się te wszystkie zszokowane reakcje, kiedy dziewczyny piszą, że ktoś powiedział, że się nie cieszy i wyszedł. No sorry, ale dorosła osoba powinna potrafić się zachować i nie robić drugiemu przykrości, więc ja bym zareagowała ostrzej i powiedziała, co o tym myślę. 🙂 Aczkolwiek nie podejrzewam mojej mamy o taką reakcję, bardziej przerażenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 08:31   #1293
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Ja od zawsze mówiłam, że chce szybko drugie dziecko więc dla nikogo to szokiem nie było.
Muszę jechać ze starszakiem na zakupy a oczywiście czuje się strasznie... Ale wolę dziś niż jutro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 08:59   #1294
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Ja od zawsze mówiłam, że chce szybko drugie dziecko więc dla nikogo to szokiem nie było.
Muszę jechać ze starszakiem na zakupy a oczywiście czuje się strasznie... Ale wolę dziś niż jutro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jak mój mąż o pierwsze staraliśmy się 2lata i mąż od razu stwierdził że nie ma co za długo zastanawiać się nad drugim


Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 09:24   #1295
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Ja dzisiaj jestem na krzywej cukrowej z powodu cukrzycy w poprzedniej ciąży. Blee..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Hej. Ja już się rozpisałam na czerwcowkach wiec tu tylko napisze, ze dzwonili do mnie z prenatalnych, ze wyniki z krwi wyszły zle i mam przyjechać na omówienie.

Ogólnie powiększyła mi się statystyka obecności zespołu downa na 1:365. Rozważam Nifty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
1:365 to nadal mega mega mega małe prawdopodobieństwo, nie denerwuj się na zapas!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 09:48   #1296
zabciaa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 98
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Lusiija, tak jak dziewczyny mówią, nie martw się na zapas. Będzie dobrze

Ja w pracy od szefowej najpierw usłyszałam zdanie "To było do przewidzenia" Ale zaraz też pogratulowała.
Za to teść niestety scenę zrobił, aż się popłakałam jak wyszliśmy od nich. I najgorsze, że w ogóle nie uważa, że cokolwiek nie na miejscu zrobił. No cóż.. Człowieka nie zmienię.

Kupiłam choinkę Zaraz gonię na zakupy do Pepco i Rossmana, a wieczorem pojadę po spożywkę.
Przyszły też może zasłony do salonu - zamówiliśmy z materiału Black out - są cudne Ale chyba nie zdążymy zamontować karniszy przed świętami.
zabciaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 10:13   #1297
Xylo93
Raczkowanie
 
Avatar Xylo93
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 424
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Ja powoli informuje pacjentki to część taktownie gratuluję a część ,,do kogo ja będę teraz chodzić?" No i matki historię porodów mi odwalają 🤦

Pół nocy się męczyłam, znowu wymioty 🤦 niech to się w końcu skonczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Xylo93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-20, 10:14   #1298
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj jestem na krzywej cukrowej z powodu cukrzycy w poprzedniej ciąży. Blee..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fuj, współczuję ale mam nadzieję, że wynik wyjdzie dobry.

U mnie z rodzicami jest problem nie z tym, że oni się przejmą, jak sobie poradzę z 2ką (tym bardziej, że Szymek ma prawie 5lat, a oni praktycznie nigdy nie pomagali, więc ciężko byłoby uwierzyć, że się przejmują), a tym że nie akceptują, że żyjemy tak bez ślubu. Zresztą zawsze coś negatywnego wynajdą. Jeśli coś głupiego usłyszę to będzie tym razem wojna. Więc z przyjemnością o tym nie myślę i wcale mi się nie spieszy z informowaniem ich.

My już w domu. Wzięłam na dziś opiekę i o ile nie będzie dramatu to nawet popołudniu nie idę do pracy. Najwyżej jakiś desperat będzie dłużej czekał na połączenie, na maila czy na zamówienie - już mi nie zależy dziś na ogarnianiu spraw ludzi, którzy się obudzili na kilka dni przed świętami 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 10:21   #1299
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Lusiija, te Pappa to tylko prawdopodobieństwo, nic nie przesądza. Oczywiście rozumiem stres, bo ja też się już na ten sam nastawiam. Wyniki Nifty na pewno poprawią Ci humor i uspokoją

Współczuję tym które wymiotowaly i dalej ich to męczy, ja nie miałam takiego zjazdu ani razu. Trochę się czuję przez to jak nie w ciąży w poniedziałek idę wreszcie ma USG, strasznie się stresuję, ale też nie mogę się doczekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 10:22   #1300
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Fuj, współczuję ale mam nadzieję, że wynik wyjdzie dobry.

U mnie z rodzicami jest problem nie z tym, że oni się przejmą, jak sobie poradzę z 2ką (tym bardziej, że Szymek ma prawie 5lat, a oni praktycznie nigdy nie pomagali, więc ciężko byłoby uwierzyć, że się przejmują), a tym że nie akceptują, że żyjemy tak bez ślubu. Zresztą zawsze coś negatywnego wynajdą. Jeśli coś głupiego usłyszę to będzie tym razem wojna. Więc z przyjemnością o tym nie myślę i wcale mi się nie spieszy z informowaniem ich.

My już w domu. Wzięłam na dziś opiekę i o ile nie będzie dramatu to nawet popołudniu nie idę do pracy. Najwyżej jakiś desperat będzie dłużej czekał na połączenie, na maila czy na zamówienie - już mi nie zależy dziś na ogarnianiu spraw ludzi, którzy się obudzili na kilka dni przed świętami 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jeśli żyjecie bez ślubu to jaka jest rożnica czy z 1 dzieckiem czy z 5?

Fiole powodzenia, ja krzywej w sumie jakoś źle nie wspominam, nawet dobre to było
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 10:40   #1301
NinaMandolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 59
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Hej dziewczyny.Bylam wczoraj u lekarza i miałam zwykle usg. Od ostatniego minęły 3 tygodnie.Wtedy to była mała kropeczka A teraz to już mały czlowieczek!Ale się szybko rozwija!Machal sobie wesoło głowa jakby słuchał muzyki i wierzgal nogami) szok!mam cały czas ten obraz przed oczami.a już w styczniu 3ciego idziemy z moim facetem na prenatalne.
NinaMandolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-20, 10:41   #1302
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez NinaMandolina Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.Bylam wczoraj u lekarza i miałam zwykle usg. Od ostatniego minęły 3 tygodnie.Wtedy to była mała kropeczka A teraz to już mały czlowieczek!Ale się szybko rozwija!Machal sobie wesoło głowa jakby słuchał muzyki i wierzgal nogami) szok!mam cały czas ten obraz przed oczami.a już w styczniu 3ciego idziemy z moim facetem na prenatalne.
Cudownie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 10:59   #1303
NinaMandolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 59
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Widzę że też nie macie za dobrych kontaktów z rodzicami...z.moim bratem ustaliliśmy że uroczyście rodzice dowiedzą się o ciąży podczas świąt...tymczasem ostatnio miałam taka kłótnię z mama która zaczęła mi wypominać różne rzeczy że po prostu wyszłam z rodzinnej imprezy...później do mnie dzwoniła powiedziałam jej że jestem w ciąży i żeby mi dała święty spokój i nie mam ochoty jej oglądać...
NinaMandolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 11:29   #1304
alexis77
Zadomowienie
 
Avatar alexis77
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 257
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Dziewczyny pomocy z tymi badaniami z krwi przed prenatalnymi. Jakie wykonac? Bo jest np beta wolna podjednostka beta a drugie o takiej samej nazwie tylko w nawiasie pisze kryptor dwa razy drozsze. Ktore? I podobnie z ta pappa. Wiem juz ze kryptor to nazwa aparatu. Wybrac wiec to drozsze?
alexis77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 11:56   #1305
Xylo93
Raczkowanie
 
Avatar Xylo93
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 424
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Fuj, współczuję ale mam nadzieję, że wynik wyjdzie dobry.

U mnie z rodzicami jest problem nie z tym, że oni się przejmą, jak sobie poradzę z 2ką (tym bardziej, że Szymek ma prawie 5lat, a oni praktycznie nigdy nie pomagali, więc ciężko byłoby uwierzyć, że się przejmują), a tym że nie akceptują, że żyjemy tak bez ślubu. Zresztą zawsze coś negatywnego wynajdą. Jeśli coś głupiego usłyszę to będzie tym razem wojna. Więc z przyjemnością o tym nie myślę i wcale mi się nie spieszy z informowaniem ich.

My już w domu. Wzięłam na dziś opiekę i o ile nie będzie dramatu to nawet popołudniu nie idę do pracy. Najwyżej jakiś desperat będzie dłużej czekał na połączenie, na maila czy na zamówienie - już mi nie zależy dziś na ogarnianiu spraw ludzi, którzy się obudzili na kilka dni przed świętami 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już widzę reakcje mojej rodziny jak poinformuje o ciąży 🤣 jak to tak bez ślubu ?!
A no normalnie, co mi ten papier zmieni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Xylo93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 12:03   #1306
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Xylo93 Pokaż wiadomość
Już widzę reakcje mojej rodziny jak poinformuje o ciąży 🤣 jak to tak bez ślubu ?!
A no normalnie, co mi ten papier zmieni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim nie chodzi o to kogo to uszczęśliwi czy co to zmieni na codzień. Dla nich zmieni, bo są bardzo wierzący i nie uznają życia na kocią łapę. To wystarczający powód. Niby mają prawo mieć swoje przekonania, ja mam na szczęście prawo mieć to gdzieś, ale problemu to nie rozwiązuje, więc przepaść między mną a moją rodziną będzie się powiększać, bo my w najbliższym czasie nie planujemy niczego zmieniać.
Na obecną chwilę nie wiem, czy mam ochotę im mówić i psuć sobie święta a w zasadzie, czy naprawdę muszę im mówić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez NinaMandolina Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.Bylam wczoraj u lekarza i miałam zwykle usg. Od ostatniego minęły 3 tygodnie.Wtedy to była mała kropeczka A teraz to już mały czlowieczek!Ale się szybko rozwija!Machal sobie wesoło głowa jakby słuchał muzyki i wierzgal nogami) szok!mam cały czas ten obraz przed oczami.a już w styczniu 3ciego idziemy z moim facetem na prenatalne.
🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 12:04   #1307
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Xylo93 Pokaż wiadomość
Już widzę reakcje mojej rodziny jak poinformuje o ciąży jak to tak bez ślubu ?!
A no normalnie, co mi ten papier zmieni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojj bez ślubu nie ładnie to teraz pewnie będzie pytanie "kiedy ślub? "

Jak tam po wizycie??

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 12:05   #1308
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez NinaMandolina Pokaż wiadomość
Widzę że też nie macie za dobrych kontaktów z rodzicami...z.moim bratem ustaliliśmy że uroczyście rodzice dowiedzą się o ciąży podczas świąt...tymczasem ostatnio miałam taka kłótnię z mama która zaczęła mi wypominać różne rzeczy że po prostu wyszłam z rodzinnej imprezy...później do mnie dzwoniła powiedziałam jej że jestem w ciąży i żeby mi dała święty spokój i nie mam ochoty jej oglądać...
Smutne to jest, jak najbliższa rodzina potrafi się zachować. Mam nadzieję, że się z czasem pogodzicie, choć widzę że też relacje typu "to skomplikowane".
Momentami mam wrażenie, że u mnie to będzie podobnie wyglądać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 12:28   #1309
lasicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 246
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

No niestety takie jest przekonanie pokolenia wyżej... Ja akurat jestem z tych którym na ślubie zależało ale rozumiem te osoby które ślubu brać nie chcą.
Czy ślub coś zmienił w moim życiu? Myślę że coś tam tak, niby wczesnej mieszkaliśmy razem, ale to był akademik, a po ślubie jako że i tak się zbliżał koniec roku akademickiego to kupiliśmy własne mieszkanie i zaczęliśmy już takie "dorosłe" życie. Ale między nami nic się nie zmieniło. Pewnie jak byśmy się poznali już np po studiach, zamieszkali razem to ten ślub by zupełnie nic nie zmienił. Dla mnie to była taka gruba krecha oddzielająca jeden etap życia od drugiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lasicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-20, 12:52   #1310
Syllova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 92
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Ja również jestem już po badaniach i przynajmniej na usg wszystko wygląda bardzo dobrze . Maleństwo ma 54 mm, jest bardzo aktywne i ruchliwe, drapało się po główce i machało rączkami . Przezierność 0, 74 mm, więc bardzo mała. Paluszki, kręgosłup, żeberka, kości udowe i kości żuchwy i noska na swoim miejscu.

Jedyne, co mnie cholernie wkurzyło, to fakt, że zamiast o 11:00 na badanie weszłam o 12:00, przez co mój Mąż nie mógł być obecny podczas badania - owszem, o jedenastej był obok, ale musiał wracać do korpo na spotkanie, a przecież nikt nie spodziewał się takiego opóźnienia... Dodatkowo recepcjonistka jeszcze się wykłócała, że to przecież normalne, że niektóre pacjentki potrzebują więcej czasu. Tylko że mój Mąż na takie gadanie reaguje alergicznie, bo zasugerował, że wtedy może zamiast co 20 min. wizyty powinno się rezerwować co 40 min. Ona natomiast w krzyk, że wtedy to te wizyty kosztowałyby dwa razy więcej... Raczej już tam nie wrócimy, bo szkoda nam naszego czasu i pieniędzy, bo ostatnio wizyty wynosiły nawet 700 zł.
Syllova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 13:01   #1311
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez NinaMandolina Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.Bylam wczoraj u lekarza i miałam zwykle usg. Od ostatniego minęły 3 tygodnie.Wtedy to była mała kropeczka A teraz to już mały czlowieczek!Ale się szybko rozwija!Machal sobie wesoło głowa jakby słuchał muzyki i wierzgal nogami) szok!mam cały czas ten obraz przed oczami.a już w styczniu 3ciego idziemy z moim facetem na prenatalne.
No niesamowite to jest jak dziecko szybko rośnie, po porodzie pierwszy rok to też zresztą jakiś kosmos. Jak patrzę na zdjęcia starszaka to uwierzyć nie mogę że był taki mały a co dopiero że był w brzuchu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 13:07   #1312
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Syllova, super, gratuluję udanej wizyty

Rzeczywiście bardzo drogie wizyty. Jeśli do tego jakość obsługi słaba to zmieniaj jak najprędzej

Ja się cieszę, że mam dobry pakiet w Medicover, nareszcie czuję że na coś się przydał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 13:17   #1313
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Syllova Pokaż wiadomość
Ja również jestem już po badaniach i przynajmniej na usg wszystko wygląda bardzo dobrze . Maleństwo ma 54 mm, jest bardzo aktywne i ruchliwe, drapało się po główce i machało rączkami . Przezierność 0, 74 mm, więc bardzo mała. Paluszki, kręgosłup, żeberka, kości udowe i kości żuchwy i noska na swoim miejscu.

Jedyne, co mnie cholernie wkurzyło, to fakt, że zamiast o 11:00 na badanie weszłam o 12:00, przez co mój Mąż nie mógł być obecny podczas badania - owszem, o jedenastej był obok, ale musiał wracać do korpo na spotkanie, a przecież nikt nie spodziewał się takiego opóźnienia... Dodatkowo recepcjonistka jeszcze się wykłócała, że to przecież normalne, że niektóre pacjentki potrzebują więcej czasu. Tylko że mój Mąż na takie gadanie reaguje alergicznie, bo zasugerował, że wtedy może zamiast co 20 min. wizyty powinno się rezerwować co 40 min. Ona natomiast w krzyk, że wtedy to te wizyty kosztowałyby dwa razy więcej... Raczej już tam nie wrócimy, bo szkoda nam naszego czasu i pieniędzy, bo ostatnio wizyty wynosiły nawet 700 zł.
Syllova, my weszliśmy 1.5h po czasie, jeszcze TŻ był obecny ale między jedną a drugą nocką i ledwo przytomny, więc rozumiem zdenerwowanie. Ale biorąc uwagę święta to też rozumiem terminy, bo niektórym naprawdę potrzeba 20min, a innym więcej i nikt nie chce marnotrawstwa czasu. Ja już niestety się przyzwyczaiłam, nawet prywatnie, do obsów🤷🤦 a nawet cieszę się, że w ogóle się załapałam na normalny termin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Muszę się umówić na wizytę w szpitalu w moim mieście, zapytać o wiele spraw. Chcę sobie zabookować salę 1osobową, więc muszę wiedzieć kiedy i ile by mnie kosztowała taka przyjemność. Jak urodziłam Szymka to spędziłam w szpitalu tydzień że względu na hemoglobinę na poziomie 6.iles i wylądowałam z takim towarzystwem, że osoby odwiedzające były o 21 jeszcze... Teraz chcę mieć święty spokój muszę też zapytać o porody w wodzie czy dostępność znieczulenia, bo przy porodzie starszaka mi tego odmówiono, bo nie dałam w łapę anestezjologowi z wyprzedzeniem 1 porodem się mniej przejmowałam niż teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 13:23   #1314
Syllova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 92
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez ewelkaw Pokaż wiadomość
Syllova, super, gratuluję udanej wizyty

Rzeczywiście bardzo drogie wizyty. Jeśli do tego jakość obsługi słaba to zmieniaj jak najprędzej

Ja się cieszę, że mam dobry pakiet w Medicover, nareszcie czuję że na coś się przydał
My też mamy bogaty pakiet w Medicover, ale problem stanowił fakt, że na usg prenatalne zapisano mnie dopiero na 10.01. (z braku terminów, bo sezon świąteczny), a wtedy będę już w 15. tygodniu i może już być za późno. Dlatego zdecydowałam się szukać czegoś szybciej na własną rękę.

Plusem Medicover są porody, kilka moich znajomych miało cesarki w szpitalu na Wilanowie i były więcej niż zadowolone.

NinaMandolina, gratulacje! To naprawdę niesamowite, że takie maleństwo już jest takie ruchliwe .

Michiru, z rodziną podobno wychodzi się najlepiej na zdjęciu . My co prawda niby wszystko zrobiliśmy w "bożej kolejności" - ślub, mieszkanie, teraz Maleństwo - ale ile ja się nasłuchałam o tym, że mój Mąż jest ateistą... Na szczęście nie utrzymujemy zbyt zażyłych relacji, więc liczymy, że nie będą się wtrącać w wychowanie naszego dziecka, chociaż jestem pewna, że swoje trzy grosze będą dorzucać .
Syllova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 13:24   #1315
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Ja też jestem po wizycie. Niestety prenatalmych nie udało się zrobić bo dziecko małe 42mm ale wszystko ok kolejną wizytę mam 3.01

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 13:58   #1316
Xylo93
Raczkowanie
 
Avatar Xylo93
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 424
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Anuszka9 Pokaż wiadomość
Ojj bez ślubu nie ładnie to teraz pewnie będzie pytanie "kiedy ślub? "

Jak tam po wizycie??

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Nam prenatalne się przesunęły na po świętach, w sobotę.
Już je słyszę.. odpowiadam że pierścionka nawet nie mam 🤣 i Tz różni minę numer 5 🤣
Cytat:
Napisane przez lasicaa Pokaż wiadomość
No niestety takie jest przekonanie pokolenia wyżej... Ja akurat jestem z tych którym na ślubie zależało ale rozumiem te osoby które ślubu brać nie chcą.
Czy ślub coś zmienił w moim życiu? Myślę że coś tam tak, niby wczesnej mieszkaliśmy razem, ale to był akademik, a po ślubie jako że i tak się zbliżał koniec roku akademickiego to kupiliśmy własne mieszkanie i zaczęliśmy już takie "dorosłe" życie. Ale między nami nic się nie zmieniło. Pewnie jak byśmy się poznali już np po studiach, zamieszkali razem to ten ślub by zupełnie nic nie zmienił. Dla mnie to była taka gruba krecha oddzielająca jeden etap życia od drugiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niestety tak jest. Jak prawnie się ureguluje testamentu to ślub mi nie jest potrzebny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Xylo93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 14:03   #1317
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Gratuluje dziewczyny wizyt

Ja już po pobraniu krwi na Nifty Pro. Po świętach powinny być wyniki wiec wszystko się okaże. Jak tak studiowałam krew to faktycznie odbiega mi od 1 MoM. I faktycznie jeden jest poniżej 0,5 by wpisać większe ryzyko, kość karkowa 1,6 wiec tez dość dużo jak na 11tygodni... jedynie jeden wynik mam niższy niż do zespołu Downa wiec pewnie stad skoczyło, ale nie wpadłam w 1:300. Niby 1:365 to małe ryzyko ale z jakiegoś powodu ta krew taka jest, nie wiem czy jak nie poszłabym np w 14 tyg to nie wyszłyby wyniki jeszcze bardziej przekonujące. Wiec wole to już wiedzieć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 14:49   #1318
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Ja uważam, że ślubu nie bierze się, bo jest potrzebny tylko bo się chce, bo w sumie to niewiele rzeczy jest potrzebnych więc w ogóle takie myślenie mi obce. Ja może i chcę, ale u nas jest to bardziej skomplikowane, więc go nie bierzemy, a moi rodzice tego nie przeboleli i nie przeboleją, więc mamy ograniczone kontakty od wielkiego dzwonu.
Ciężko mieć rodzinę, która robi problemy tam gdzie ich nie ma, to zwyczajnie przykre, bo powinni wspierać w jakikolwiek sposób, nawet święta tak naprawdę nie są prawdziwie rodzinne, ale pocieszam się tym, że jak nie chcą pewnych rzeczy zaakceptować to nie muszą, my nie musimy do nich na siłę chodzić, radzimy sobie sami i z pomocą rodziny TŻta.

Lusiija, na pewno będzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 15:44   #1319
zabciaa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 98
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

My ślub mamy, bo dla mnie było to ważne ze względów religijnych. TŻ nie miał nic przeciw.
Siostra jest tylko po cywilnym, bo jej obecny mąż jest po rozwodzie - i to już trudniej rodzinie przeżyć.
Za to teściom, niby się wydawało, że wszystko ok... Ale chyba w ogóle przeszkadza, że ich syn ma żonę i teraz będzie miał dziecko.
Zaraz po ślubie było jeszcze bajka. Choć czas budowy był ciężki, bo chciał, żeby było po jego, a ja się nie zgadzałam.
Potem teść się rozchorował (3 udary...), ale można powiedzieć, że do bardzo dużej sprawności wrócił i się zaczęło..
Że tata chory i pod tatę trzeba wszystko. Rom temu postanowiliśmy się przeprowadzić przed świętami i wigilię zrobić u siebie. Wiadomo, nie wszystko wykończone. To się niemal obrazili, że się wprowadzamy w taki stan i oni mają nam za złe, że TŻ ich nie słucha i nie zrobi tak jak oni chcą... I cyrk, że na wigilię nie przyjdą, bo syn się zbuntował..
Teraz podobna sytuacja z ciążą - kurcze nawet prawie ten sam okres czasu. Zamiast gratulacji usłyszeliśmy - jak dla mnie wyrzut i żal pomieszany z pretensją od teścia - że on ma żal że syn się stawa (taaa, stawia, bo nie jedzie na każde zawołanie, kiedy im pasuje. A tu zaznaczę, że niemal co tydzień w weekend u nich bywał) i cytuję "on już wybrał swoją drogę życiową i da mi święty spokój".
Szczerze - odczytałam to jako cios we mnie. Że wybrał żonę i swoją rodzinę... Żal mi strasznie bo święta i jakoś to boli podwójnie.
Wybaczcie, że się rozpisałam tak bardzo, ale musiałam z siebie wyrzucić..
zabciaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 16:41   #1320
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

My też bez ślubu. I też myślę, że ślubu powinno się chcieć, a nie potrzebować. Rozumiem też względy religijne 🙂 Skoro ktoś jednak celowo tego ślubu nie bierze, to wyciskanie mu, że bez tego nie ma rodziny, jest bzdurne i szkodliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-19 10:29:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.