Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część VIII - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-29, 17:01   #1291
Gang Olsena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość

Hehe

Więc witamy i u nas
Z wzajemnością.
Gang Olsena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 17:04   #1292
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Asiczka Pokaż wiadomość


Dziękuję Karo poszukam też sama, ale jak znajdziesz to daj linka to doczytam dokładnie o co chodzi
http://forum.gp24.pl/kto-widzial-iwo...age__st__25920, post 25933
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 17:08   #1293
Gang Olsena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Napisano 23 październik 2010 - 22:58
Janusz_G

Będę dalej twierdził z uporem załóżmy - maniaka , że Iwona była celem namierzanym już wcześniej . Osoby przewijające się w wątku - Pan w bermudach - 50/50% mógł być obserwatorem - pilnującym Ofiarę . Co do pana ręcznika to mam pewność 100% że jest osobą która tym się zajmuje zawodowo . Był ostatnim ogniwem na trasie Iwony . W tym czasie nie zanotowano innych porwań w okolicy Trójmiasta . Nie odnotowano również gwałtów w tej okolicy .
Zmierzam do tego że Iwona nie była przypadkową ofiarą . Nie była też ofiarą dla tzw - "zabawowiczów " - określenie policji . Brak jakichkolwiek śladów po Iwonie wskazuje na profesjonalistów . Ok jakie wnioski z tego należało by wysunąć ?
1) - Grupa przestępcza otrzymała konkretne zlecenie na Iwonę
2) - Przygotowania trwały zakładam kila tygodni - logistyka tego wymagała . - co mam na myśli , otóż do przetrzymania w pierwszej dobie danej osoby trzeba zorganizować lokal . Rozpoznać teren .Rozpoznać zwyczaje ofiary . Poznać ewentualnych jej znajomych .
Takie zlecenie musiało kosztować na moje oko tak koło 100 tyś zł.
Pytanie - kto był zleceniodawcą ?, dla czego Iwona ? i w jakim celu nastąpiło porwanie .
Gang Olsena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 17:10   #1294
karo3006
Raczkowanie
 
Avatar karo3006
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 485
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
dzięki
__________________
Jest jeszcze kąt dla mnie na ziemi, kąt jak Twe ramiona rozwarty i zawsze można biec do Ciebie, przeczekać burze, ostre wiatry....
karo3006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 17:10   #1295
anlaya
Zakorzenienie
 
Avatar anlaya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 146
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Na tych zdjęciach nie ma też ręcznika o ile się nie mylę... tak jakby był odnaleziony... To tragiczne, że niektóre twarze można rozpoznać bez najmniejszego problemu, a tych najważniejszych nie...
anlaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 17:15   #1296
Gang Olsena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

I to jest pytanie na dziś!
Kto był zleceniodawcą, w jakim konkretnie celu nastąpiło porwanie?
Nie tylko G. Olsena sobie je zadaje.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Czego nam brakuje co żeśmy przeoczyli . - Uważam że istotną sprawą jest wcześniejsza logistyka - tzn lokalizacja w pobliżu celu . Czyli Lokum . Zakładam że musiałoby być w promieniu paru kilometrów , mieszkanie nie rzucające się w oczy z ewentualnym podwójnym wyjściem .
Dalej - dysponowanie odpowiednim zapleczem - samochodami .
oraz stałą kontrolą sytuacji .

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

To tak w skrócie - Jest to moja opinia , poparta spostrzeżeniami jak i pewnymi informacjami .

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

http://forum.gp24.pl, post 25933
Gang Olsena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 17:17   #1297
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Gang Olsena Pokaż wiadomość
I to jest pytanie na dziś!
Kto był zleceniodawcą, w jakim konkretnie celu nastąpiło porwanie?
Nie tylko G. Olsena sobie je zadaje.
Skoro Janusz tak pisze to może wie coś więcej....
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 17:23   #1298
Gang Olsena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Pytanie, przy 100 tysiącach złotych kosztów porwania, kto w burdelu za granicą dałby za nieznaną młodą dziewczynę taką kasę, by na tym godziwie jeszcze zarobić?

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

I niezmienne pytanie, o motyw!
Kto miał taką silną motywację i takie pieniądze na przygotowania?
I co chciał na tym ugrać?
Co można ugrać wykładając na początek 100 tysięcy na samo przygotowanie porwania?
Gang Olsena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 17:25   #1299
muciula25
Rozeznanie
 
Avatar muciula25
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Całkiem milusia wyspa
Wiadomości: 688
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Gang Olsena Pokaż wiadomość
Pytanie, przy 100 tysiącach złotych kosztów porwania, kto w burdelu za granicą dałby za nieznaną młodą dziewczynę taką kasę, by na tym godziwie jeszcze zarobić?

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

I niezmienne pytanie, o motyw!
Kto miał taką silną motywację i takie pieniądze na przygotowania?
I co chciał na tym ugrać?
Co można ugrać wykładając na początek 100 tysięcy na samo przygotowanie porwania?

A malo to bogatych psychopatów?Se ubzdurał,że właśnie Iwona i,że każde pieniądze wchodza w grę.
Oczywiście teoretycznie odpowiadam tylko przypuszczalnie na Twoje pytanie
__________________
Rzucając we mnie kłamstwem przegrałeś bo ja rzuciłam w ciebie prawdą której ty nie udźwignąłeś ....
muciula25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 17:30   #1300
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

I tu jeszcze odpowiedz pana Janusza na pytanie, ktore zadal mu kingincrimson (w sprawie pana Bermuda i Recznika):

http://forum.gp24.pl/kto-widzial-iwo...age__st__25960, 25961
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 17:32   #1301
Gang Olsena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez muciula25 Pokaż wiadomość
A malo to bogatych psychopatów?Se ubzdurał,że właśnie Iwona i,że każde pieniądze wchodza w grę.
Oczywiście teoretycznie odpowiadam tylko przypuszczalnie na Twoje pytanie
I w którym burdelu ją poznał, że wyłożył 100 tysięcy na początek?
Pretty Woman w Sopocie. Część druga, Porwanie.
Nie róbmy sobie jaj, przed nami zaduszki a nie wielkanoc.

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
I tu jeszcze odpowiedz pana Janusza na pytanie, ktore zadal mu kingincrimson (w sprawie pana Bermuda i Recznika):

http://forum.gp24.pl/kto-widzial-iwo...age__st__25960, 25961
Janusz, na tak konkretne stwierdzenie mam dwa bardzo konkretne pytania.
1. Co to znaczy - "mamy ręcznika", "mamy bermuda"? Mamy - to znaczy kto go ma? My = internauci, czy my w sensie - policja go ma?
2. Skąd tak kategoryczne stwierdzenie o obywatelu Niemiec lub polskim Niemcu?


Policja - z tym ze jest to jeszcze w sferze działań operacyjnych .
Osoba była widziana przez innych świadków w innym miejscu - jest to teraz sprawdzane .
Co do bermudziaża to w tym sensie ze Internauci go skojarzyli i jest to również trop brany pod uwagę - jego zachowanie oraz prawdopodobna rola .
Jest to zbitka informacji która dotarła do nas , tą lub inna drogą . Czekam , teraz czekam co dalej , jakie kroki poczyni nasza władza i czy czegoś nie spieprzy .
To wszystko - bo wiem do czego zmierzasz - jest tropem , ale równie dobrze może się okazać fałszywym . Mam nadzieję że nie .

Edytowane przez Gang Olsena
Czas edycji: 2010-10-29 o 18:03
Gang Olsena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 17:35   #1302
obalam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ale to jest naciągane :/
przecież tam jest inna perspektywa i nie da się dokładnie podzielić tego odcinka drogi aby obliczyć czas... to jest bez sensu...
Przecież tam na dole jest mapka i z tej perspektywy jak najbardziej da się to obliczyć. Poza tym jest to 100m odcinek, który przy średnim tempie marszu człowieka 5km/h pokonuje się w 1 min i 12 sek - czyli wszystko jak najbardziej pasuje.
http://lublin.com.pl/artykuly/pokaz/...cja,autora%5D/

Edytowane przez obalam
Czas edycji: 2010-10-29 o 17:37
obalam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 18:06   #1303
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

a ja jestem ciekawa skąd się wzięła akurat kwota 100 tys zł? jak ktoś to obliczył mamy na forach jakiś ekspertów z "branży" ??
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 18:07   #1304
obalam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
który facet? Bermud?
Od kiedy do klubu się chodzi w krótkich spodniach? Nie sądzę aby się w klubie poznali (o ile w ogóle się znają). Może prędzej na działce.
A spójrz na pierwsze zdjęcie z Dream Clubu:
http://party-info.pl/?page_id=335
obalam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 18:13   #1305
Asiczka
Rozeznanie
 
Avatar Asiczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 578
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odszukanie
i co śmieszniejsze ja to czytałam ale jakoś nie zajarzyłam że o to chodzi ehhh
__________________
Bywa, że marzenia o rycerzu na białym koniu przekreśla romans ze stajennym.
Asiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 18:16   #1306
obalam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Póki co brak odpowiedzi ze strony Dream Club. ;/


Ufff...w końcu to przeczytałam. ;P Troszkę tego sporo. ;P
Moje zdanie jest takie:
po 1 - "bermuda boy" (cały czas mnie śmieszy to określenie Ryha ) moim zdaniem nie ma nic wspólnego z zaginięciem Iwony; to,że jest na obu monitoringach,to przypadek (sama raz tak miałam,że w ciągu jednego dnia w odstępach kilkugodzinnych, w różnych miejscach dość sporo od siebie oddalonych, widziałam 3 razy tą samą parę - chłopaka z dziewczyną, zupełnie mi nieznajomych,ale charakterystycznych,więc zwróciłam na nich uwagę) - tak więc hipotezę,jakoby bermuda boy był zamieszany w zaginięcie Iwony OBALAM ;P
po 2 - napisałeś,cytując (niestety nie można skopiować,co mi utrudnia sprawę ;P) "Może to jakiś jej były chłopak? Ona go już nie kocha a on nie może tego przeboleć" - uważam,że bermuda boy kompletnie nie jest w typie Iwony, nie jest chłopakiem, który by się jej spodobał, za bardzo taki "misiowaty" - tak więc to tezę również OBALAM ;P
Melisa86, powalająca argumentacja. Podziwiam Cię - stosując taką argumentację chyba możesz wszystko na tym forum OBALIĆ.
obalam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 18:19   #1307
Gang Olsena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez ry-bcia Pokaż wiadomość
a ja jestem ciekawa skąd się wzięła akurat kwota 100 tys zł? jak ktoś to obliczył mamy na forach jakiś ekspertów z "branży" ??
Trzeba spytać Janusza, to on podawał kwotę sto tysięcy. ;-)
Może Rutkowski mu wyliczył?
W tym przypadku nie widzę powodów by nie wierzyć w wyliczenia Rutkowskiego.
Gang Olsena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 18:28   #1308
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Gang Olsena Pokaż wiadomość
Trzeba spytać Janusza, to on podawał kwotę sto tysięcy. ;-)
Może Rutkowski mu wyliczył?
W tym przypadku nie widzę powodów by nie wierzyć w wyliczenia Rutkowskiego.
Nie twierdze, że nie wierzę w tę kwotę, zastanawiam się tylko co tyle kosztuje
Jeśli ktoś tyle wyłożył to znaczy, że korzyści z porwania miały być dużo większe. Pytanie jakie by to mogły być korzyści?
Okup na dzień dobry już odpada bo nikt się nie odezwał (no chyba że porywacze gdzieś ją ukryli a gdy jechali do "budki" zadzwonić po okup zginęli w wypadku samochodowym)
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 18:31   #1309
Gang Olsena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez ry-bcia Pokaż wiadomość
Nie twierdze, że nie wierzę w tę kwotę, zastanawiam się tylko co tyle kosztuje
Jeśli ktoś tyle wyłożył to znaczy, że korzyści z porwania miały być dużo większe. Pytanie jakie by to mogły być korzyści?
Okup na dzień dobry już odpada bo nikt się nie odezwał (no chyba że porywacze gdzieś ją ukryli a gdy jechali do "budki" zadzwonić po okup zginęli w wypadku samochodowym)
Dwie godziny wcześniej zadawałem dokładnie te same pytania.
Nie znam stawek za przestępczą roboczogodzinę ;-) ale skoro takie podano (zapewne Rutkowski) to myślę, że możemy przyjąć je za prawdziwe.

Edytowane przez Gang Olsena
Czas edycji: 2010-10-29 o 19:09
Gang Olsena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 18:45   #1310
muciula25
Rozeznanie
 
Avatar muciula25
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Całkiem milusia wyspa
Wiadomości: 688
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Gang Olsena Pokaż wiadomość
I w którym burdelu ją poznał, że wyłożył 100 tysięcy na początek?
Pretty Woman w Sopocie. Część druga, Porwanie.
Nie róbmy sobie jaj, przed nami zaduszki a nie wielkanoc.

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------



Janusz, na tak konkretne stwierdzenie mam dwa bardzo konkretne pytania.
1. Co to znaczy - "mamy ręcznika", "mamy bermuda"? Mamy - to znaczy kto go ma? My = internauci, czy my w sensie - policja go ma?
2. Skąd tak kategoryczne stwierdzenie o obywatelu Niemiec lub polskim Niemcu?


Policja - z tym ze jest to jeszcze w sferze działań operacyjnych .
Osoba była widziana przez innych świadków w innym miejscu - jest to teraz sprawdzane .
Co do bermudziaża to w tym sensie ze Internauci go skojarzyli i jest to również trop brany pod uwagę - jego zachowanie oraz prawdopodobna rola .
Jest to zbitka informacji która dotarła do nas , tą lub inna drogą . Czekam , teraz czekam co dalej , jakie kroki poczyni nasza władza i czy czegoś nie spieprzy .
To wszystko - bo wiem do czego zmierzasz - jest tropem , ale równie dobrze może się okazać fałszywym . Mam nadzieję że nie .

No fakt "jaców" nie róbmy
__________________
Rzucając we mnie kłamstwem przegrałeś bo ja rzuciłam w ciebie prawdą której ty nie udźwignąłeś ....
muciula25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 18:46   #1311
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Gang Olsena Pokaż wiadomość
Nie znam stawek za przestępczą roboczogodzinę
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 19:03   #1312
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Gang Olsena Pokaż wiadomość
Trzeba spytać Janusza, to on podawał kwotę sto tysięcy. ;-)
Może Rutkowski mu wyliczył?
W tym przypadku nie widzę powodów by nie wierzyć w wyliczenia Rutkowskiego.
Z tego co wyczytałam to Janusz pisał że obracał się w takich kręgach i miał takich znajomych, stąd wie.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 19:10   #1313
Gang Olsena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Z tego co wyczytałam to Janusz pisał że obracał się w takich kręgach i miał takich znajomych, stąd wie.
A aktualne stawki w Polsce ;-) podpowiedział Rutkowski.
Gang Olsena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 19:35   #1314
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Wkleję jedną wizję uratowaną ze starej oficjalnej strony:

Wizję opisał użytkownik - Maniek:

Cytat:
tym razem podam adres... otóż w wizji słyszałem że "Iwona jest w Gdańsku na ul. S........ej 4" Po wizji skoncentrowałem się jeszcze na tej sprawie i zobaczyłem liczbę 448 oraz że w nazwie ulicy jest litra L. Szukając w googlach znalazłem ul. Starowiślną 4. Co ciekawe, miejsce to jest tuż obok ul. Wyzwolenia, którą to ulicę wskazywał Jackowski. Dodam że w momencie wizji nie wiedziałem o tym że Jackowski podawał nazwy ulic... Czy ktoś może sprawdzić to miejsce? A liczba 448, być może oznacza nr działki albo jakiś inny nr budynku... albo nr rej samochodu... może nr włazu do kanału...
Forum jasnowidzów:
http://www.afterlife-knowledge.com.p...er=asc&start=0
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.



Edytowane przez titina
Czas edycji: 2010-10-29 o 19:38
titina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 20:05   #1315
Tomasz Matkowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 22
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Dobry wieczór,
widzę że wałkujemy ostatnio motyw porwania dla okupu lub dla wymuszenia czegoś.
teoria bardzo prawdopodobna, ale tylko w jednym wypadku - jeżeli została zmontowana po to by zmylić sprawców/sprawcę.
Jeżeli tak jest, to podpisuję się pod nią obiema rękami.

Natomiast jeżeli ktoś na serio tak myśli, to odpowiedź jest prosta.
Ten rodzaj nacisku można stosować gdy osobę porwaną łączą z obiektem na który chcemy wywrzeć nacisk więzi najściślejsze z możliwych.
W otoczeniu Iwony widzę tylko jedną osobę która dla Iwony wytrzasnęłaby okup nawet spod ziemi i oddałaby wszystko co ma.
Tylko... jaki to byłby łup? salon fryzjerski w Sopocie? Trzypokojowe mieszkanie w bloku? Bez żartów. Samo porwanie kosztowałoby drożej, a jeszcze jakieś przetrzymywanie! Przecież rzekomy gang musiałby opłacić milczenie wszystkich osób biorących udział w akcji. Ile może kosztować milczenie w akcji za którą można pójść na długie lata do więzienia? Odpowiem krótko i precyzyjnie: dużo.
Padają porównania do sprawy Olewnika. tylko że tam w grę wchodziła fortuna. Prawdziwa fortuna.
Poza tym powierzenie inwigilacji takiej operetkowej postaci jak pan Ręcznik byłoby totalną amatorszczyzną - chyba że porwania podjął się gang Olsena
to znaczy ten gang z filmu, to nie żadna aluzja do żadnego internauty, uchowaj Boże.
Dziwny przedmiot, który Bermuda ma za pasem jest o wiele ciekawszym i bardziej konkretnym wątkiem.
Kształt pod koszulą Bermuda jest dość wyraźny, co więcej występuje na obu nagraniach, również w Sopocie.
Wygląda rzeczywiście na pistolet, dość sporych rozmiarów. Ponieważ widać kształt dość wyraźnie, można wnioskować, że kabura jest mała, nie obejmująca lufy ani końca rękojeści. Kabura jest leworęczna, jako że pistolet jest skierowany rękojeścią w prawo - do wyrwania lewą ręką.
Czy to znaczy, że Bermud jest mańkutem? Niekoniecznie. To może świadczyć, że chce jednocześnie komuś grozić pistoletem a prawą rękę mieć wolną. Na przykład żeby kogoś popchnąć, wepchnąć do auta, żeby zatrzasnąć drzwi, zwolnić hamulec ręczny i zmieniać biegi. A przede wszystkim - żeby w czasie jazdy pistolet mieć po lewej stronie - dalej od pasażera. Z prawej ręki pasażer mógłby mu go wyrwać.
Tomasz Matkowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 20:11   #1316
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Tomasz Matkowski Pokaż wiadomość
Dobry wieczór,
widzę że wałkujemy ostatnio motyw porwania dla okupu lub dla wymuszenia czegoś.
teoria bardzo prawdopodobna, ale tylko w jednym wypadku - jeżeli została zmontowana po to by zmylić sprawców/sprawcę.
Jeżeli tak jest, to podpisuję się pod nią obiema rękami.

Natomiast jeżeli ktoś na serio tak myśli, to odpowiedź jest prosta.
Ten rodzaj nacisku można stosować gdy osobę porwaną łączą z obiektem na który chcemy wywrzeć nacisk więzi najściślejsze z możliwych.
W otoczeniu Iwony widzę tylko jedną osobę która dla Iwony wytrzasnęłaby okup nawet spod ziemi i oddałaby wszystko co ma.
Tylko... jaki to byłby łup? salon fryzjerski w Sopocie? Trzypokojowe mieszkanie w bloku? Bez żartów. Samo porwanie kosztowałoby drożej, a jeszcze jakieś przetrzymywanie! Przecież rzekomy gang musiałby opłacić milczenie wszystkich osób biorących udział w akcji. Ile może kosztować milczenie w akcji za którą można pójść na długie lata do więzienia? Odpowiem krótko i precyzyjnie: dużo.
Padają porównania do sprawy Olewnika. tylko że tam w grę wchodziła fortuna. Prawdziwa fortuna.
No właśnie mnie dziwi że niektórzy piszą że to taka strasznie bogata rodzina. Gdyby byli naprawdę bogaci to mieszkali by w willi z basenem a Iwona jeździłaby balować limuzyną z własnym szoferem.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 20:23   #1317
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez Tomasz Matkowski Pokaż wiadomość
Dziwny przedmiot, który Bermuda ma za pasem jest o wiele ciekawszym i bardziej konkretnym wątkiem.
Kształt pod koszulą Bermuda jest dość wyraźny, co więcej występuje na obu nagraniach, również w Sopocie.
Wygląda rzeczywiście na pistolet, dość sporych rozmiarów. Ponieważ widać kształt dość wyraźnie, można wnioskować, że kabura jest mała, nie obejmująca lufy ani końca rękojeści. Kabura jest leworęczna, jako że pistolet jest skierowany rękojeścią w prawo - do wyrwania lewą ręką.
Czy to znaczy, że Bermud jest mańkutem? Niekoniecznie. To może świadczyć, że chce jednocześnie komuś grozić pistoletem a prawą rękę mieć wolną. Na przykład żeby kogoś popchnąć, wepchnąć do auta, żeby zatrzasnąć drzwi, zwolnić hamulec ręczny i zmieniać biegi. A przede wszystkim - żeby w czasie jazdy pistolet mieć po lewej stronie - dalej od pasażera. Z prawej ręki pasażer mógłby mu go wyrwać.
Możecie na mnie krzyczeć i wieszać psy ale jak dla mnie facet w bermudach w sopocie i w jelitkowie to nie ten sam facet - co obala założenie "śledzenia punktowego"
Ponadto skoro ma broń to opcje są 3:
1. facet służbowo posiada broń (jest np policjantem)
2. to wytypowany do porwania Iwony profesjonalista - ulubiona ostatnio opcja
3. przypadkowa osoba która ma broń zapewne nielegalnie

1 i 2 opcja jak dla mnie odpada - bo ktoś kto obcuje z bronią na co dzień nie nosi jej w taki sposób, że byle internauta jest w stanie ją dostrzec na mega niewyraźnym monitoringu i to z takimi szczegółami jakie opisujesz??
Jeśli zas chodzi o opcję nr 3 tu można by podpiąć rzekomego nieszczęśliwie zakochanego mściciela - tylko zaraz nasuwa mi sie pytanie czy taki człowiek jest w stanie zaplanować zbrodnie doskonałą po której brak jakichkolwiek śladów??? jak strasznie musiałby być zraniony żeby coś takiego zrobic? no i skąd wiedziałby że Iwona tam będzie??

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
No właśnie mnie dziwi że niektórzy piszą że to taka strasznie bogata rodzina. Gdyby byli naprawdę bogaci to mieszkali by w willi z basenem a Iwona jeździłaby balować limuzyną z własnym szoferem.
Na ten temat wiemy tyle, że to normalna rodzina, mająca mieszkanie na trochę lepszym osiedlu ale nawet nie wykończone, żyjąca ot jak inni ludzie.
Pojawiają się spekulację ze ojczym jest powiązany rodzinnie z jakąś trójmiejską szychą o tym samym nazwisku ale przecież nie ma żadnych dowodów na to że to nie jest tylko zbieżność nazwisk

titina odnośnie wizji to mi strasznie zapadł w głowę ten rysunek (chyba antyanioła) z tymi drzwiami z motywem listków - grzebałam pół dnia w necie co by to mogło być

Edytowane przez ry-bcia
Czas edycji: 2010-10-29 o 20:34
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 20:35   #1318
Tomasz Matkowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 22
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Jeśli zas chodzi o opcję nr 3 tu można by podpiąć rzekomego nieszczęśliwie zakochanego mściciela - tylko zaraz nasuwa mi sie pytanie czy taki człowiek jest w stanie zaplanować zbrodnie doskonałą po której brak jakichkolwiek śladów??? jak strasznie musiałby być zraniony żeby coś takiego zrobic? no i skąd wiedziałby że Iwona tam będzie??[/QUOTE]

bardzo dobre pytania
Już postawienie właściwych pytań jest krokiem do przodu
spróbuję odpowiedzieć w miarę moich skromnych możliwości.
1. czy mógł to zaplanować?
Jeżeli jest na świecie ktoś kto potrafi zaplanować zbrodnię doskonałą, to właśnie osoba psychicznie niezrównoważona. Ponieważ taki czlowiek jest nieprzewidywalny. Nie działa według schematów sprawdzonych przez wszystkie gangi i znanych doskonale policyjnym specom.
Osoba niezrównoważona nie musi mieć niskiego ilorazu inteligencji. Wręcz przeciwnie!!!
2. skąd wiedzial że Iwona tam będzie. to kluczowe pytanie. Nie mógł wiedzieć z wyprzedzeniem. Nikt, nawet sama Iwona, nie wiedział że będzie klótnia, że Iwona się obrazi i pójdzie piechotą kilka kilometrów nad ranem. Tego nie wiedział nawet sam Pan Bóg
A więc facet po prostu to widział. Albo był w dyskotece, albo przed.
Tu się rozdzi pod-pytanie: czy znalazł się tam przypadkiem? Mogło tak być. Ale mogło też być że systematycznie łaził za Iwoną - i to by nas sprowadzało do naszego zakochanego psychola.
Tomasz Matkowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 20:45   #1319
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

no ale gdyby rzeczywiście za nią łaził to sądzisz, że ona by tego nie zauważyła - pamiętaj że jako głównego podejrzanego traktujesz tu bermuda z jelitkowa - to nie jest drobny chłopiec który się ukryję za byle latarnią? jak dla mnie ten facet ma conajmniej z 40 stke? skąd by ją znał?
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 20:51   #1320
Tomasz Matkowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 22
Dot.: Zaginęła Iwona Wieczorek z Trójmiasta - wejdź i pomóż nam jej szukać !!! część

Cytat:
Napisane przez ry-bcia Pokaż wiadomość
no ale gdyby rzeczywiście za nią łaził to sądzisz, że ona by tego nie zauważyła - pamiętaj że jako głównego podejrzanego traktujesz tu bermuda z jelitkowa - to nie jest drobny chłopiec który się ukryję za byle latarnią? jak dla mnie ten facet ma conajmniej z 40 stke? skąd by ją znał?

tak. zauważyłaby. dlatego on się jej blisko nie pokazuje. zarówno w Sopocie jak i w Jelitkowie, robi wszystko żeby ona go nie widziała.
dlatego nie sądzę, żeby był W dyskotece. raczej pod.To znaczy przed. Na zewnątrz siedział sobie gdzieś i patrzył na krzywy domek w którym jego niedostępna ukochana bawi się z innymi, i rozkoszował się myślą jak bardzo jest pokrzywdzony.
ciekaw jestem czy przejrzano pod jego kątem monitoring sprzed krzywego domku.
Tomasz Matkowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.