Atrederm - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-11, 23:26   #1291
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Atrederm

a powiedzcie mi dla zwiększenia działania atre i ogólnie retenoidów po ok 1h kw.HA z kw.linolowym tylko nie wiem jak go kupic gdzie itp.Słyszałem, że w jakimś chemiku, ale hmm gubie się w tym sklepie! Nie ma jakiegoś innego miejsca ?

I jeszcze jedno pytanko dotyczące lipoderminy to po prostu wymieszać z atre i wmasować ?
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 08:52   #1292
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Atrederm

czy ktoś poza mną stosuje teraz atrederm ?? kurcze szkoda, że nic mocniejszego nie ma bo na jesień pewnie bym się skusił niby jest zorac 0,1%, ale on odpowiada z tego co wyczytałem 0,05 atre aby na pewno ?>
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 17:11   #1293
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
czy ktoś poza mną stosuje teraz atrederm ?? kurcze szkoda, że nic mocniejszego nie ma bo na jesień pewnie bym się skusił niby jest zorac 0,1%, ale on odpowiada z tego co wyczytałem 0,05 atre aby na pewno ?>
Ja, ciągle męczę flaszkę 0,025, kiedy mi się skończy, pójdę wyprosic o 0,05, w kazdym razie, na pewno nie zamierzam przerywać kuracji na lato. Co do drugiego pytania, nie wiem niestety
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 21:46   #1294
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Atrederm

ja się boję przerywać ! Co do atre 0,05% jestem w stanie załatwić cena jakoś 27-28zł , ale wyczytałem na necie teraz, że ze względu na podłoże jakie ma atre jest mocniejsze od tego zoraca 0,1, ale czekam na opinie specjalistów
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 21:50   #1295
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Atrederm

Wyczytałam dokładnie to samo co Ty, że liczy się głównie podłoże A co do Atre, zapamiętam Cię na przyszłość, jakby chirurg nie zechciał mi wystawić recepty
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 23:09   #1296
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Atrederm

Atre jest na bazie alkoholu, dlatego ma silne działanie. Co do Zoracu to nie wiem (nie używałam), ale biorąc pod uwagę, że ma postać żelu, to raczej podłoża alkoholowego nie ma. Sądzę, że atre jest mocniejszy, ale to taka moja amatorska teoria.

Co do zwiększenia "mocy" działania retinoidów - mam tutaj jakiś link: http://www.biochemiaurody.fora.pl/re...etody,493.html
Tylko weź poprawkę na to, że posty były pisane jeszcze przed rozsławieniem atre na polskim rynku i dlatego Zorac jest oceniany jako najsilniejszy.
HA można kupić na mazidłach czy biochemii urody. Kwasu linolowy solo - nie mam pojęcia.

Mocni zawodnicy z was. Ja zrezygnowałam z atre do września.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 01:42   #1297
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Atrederm

Olka - a bo dla mnie zrezygnowanie ze słońca to żadne poświęcenie, tylko wygodny pretekst Zresztą, moja cera coraz lepsza, nie miałabym serca przerywać kuracji...

A co do kwasu linolowego - to nie wiem, czy jest do kupienia solo, to jest jeden z kwasów tłuszczowych, tzn występuje w olejach roślinnych, o ile mnie pamięc nie myli, najwięcej go w oleju słonecznikowym. Czyli np. zmieszać olej słonecznikowy albo macerat, jak kto woli, z HA, i na twarz Tak wygląda moja interpretacja, zastrzegam sobie prawo do zmiany zdania, gdy wypowie się ktoś mądrzejszy
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-22, 07:53   #1298
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Atrederm

kw.linolowy można dorwac w aptece na LU wyczytałem
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 19:25   #1299
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
kw.linolowy można dorwac w aptece na LU wyczytałem
chodzi Ci o CLA? nie orientujesz się, ile takie coś kosztuje?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 23:22   #1300
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Atrederm

na LU luknij
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 15:42   #1301
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Atrederm

dziewczyny czytam i czytam o tym Atredermie i same albo większośc pozytywów. mam blizny po tradzki smaruję maściami typu cepan , contractubex wydałam naprawdę dużo kasy na te maści i szczerze bez zachwytu Błagam powiedzcie czy naprawde one spłyca blizny dodam ze tradzkiu już nie mam czasem coś wyskoczy przed @ ale to w normie.
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-29, 22:16   #1302
barman23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Atrederm

Jeszcze jedno pytanie, jaki jest najlepszy sposób na odstający martwy naskórek ? Jakieś peelingi czy może jednak coś innego, a jeśli peeling to mechaniczny czy enzymatyczny i jakie produkty Wy polecacie ? Dzięki wielkie za odp.
Pozdrawiam
barman23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 08:18   #1303
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Atrederm

Partymix atraderm w twoim przypadku to chyba najlepiej metoda kligmana. Zagugluj sobie , wyskoczy ci wątek na LU gdzie dziewczyny to testują. U Ciebie chodzi o to głównie aby jak najbardziej się złuszczyć i spłycić blizny.

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Cytat:
Napisane przez barman23 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie, jaki jest najlepszy sposób na odstający martwy naskórek ? Jakieś peelingi czy może jednak coś innego, a jeśli peeling to mechaniczny czy enzymatyczny i jakie produkty Wy polecacie ? Dzięki wielkie za odp.
Pozdrawiam
Na skórki dobrze działa masowanie oliwką. Taki masaż trochę musi potrwać. Ja robię najpierw peeling enzymatyczny a potem ok 10 minut delikatnie masuję oliwką. Taki duet daje u mnie najlepsze efekty chociaż i tak dalekie od tego co bym chciała, bo skórki usunięte i tak za chwilę (godzinę) wracają. Jedynym sposobem na jako takie panowanie nad łuszczeniem jest jego zaplanowanie. Ja smaruję się w środę bo wtedy wiem że zaczynam się łuszczyć w piątek wieczorem, sobotę i trochę w niedzielę. Jeżeli smaruję się 2 razy to wtedy środa i czwartek - do poniedziałku sytuacja w miarę opanowana.
arba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 10:24   #1304
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Atrederm

[QUOTE=arba;13017134]Partymix atraderm w twoim przypadku to chyba najlepiej metoda kligmana. Zagugluj sobie , wyskoczy ci wątek na LU gdzie dziewczyny to testują. U Ciebie chodzi o to głównie aby jak najbardziej się złuszczyć i spłycić blizny.

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------


arba przeczytałam o tej metodzie i chyba dla mnie zbyt ekstramalna boję sie palenia twarzy zaczerwienien bo w sumie mam białą nie czerwoną z paroma plamami na kościach rzuchwy i te pory rozrzeszone tona takich dziurek jak po igłach. Nie jestem pewna czy takie mocne mikstury je zweżą ,a boje sie wypalenia sobie gębusi
Może zaczne od atredermu poprostu stopniowo od słabszego ewentulanie po silniejszy. Poza tym abra ja nie potrafie mieszac tych mikstur jakies nazwy skąplikowane terroinka ?? co to wogóle jest .!!
Chciała sie skusić na mazidła com ale przeraza mnie własnie to mieszanie mikstur
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 13:06   #1305
Lils121
Rozeznanie
 
Avatar Lils121
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 725
Dot.: Atrederm

Czy Atrederm pomoże w zwalczeniu prosaków? bo mam ich dość dużo. Mam również cerę naczynkową, czy takie złuszczanie nie pogorszy jej stanu? mam Atrederm 0,05, użyłam go może 2 razy bo moja twarz nie była zbyt ładna po nim no i boję się o te naczynka.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Lils121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 14:23   #1306
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Lils121 Pokaż wiadomość
Czy Atrederm pomoże w zwalczeniu prosaków? bo mam ich dość dużo. Mam również cerę naczynkową, czy takie złuszczanie nie pogorszy jej stanu? mam Atrederm 0,05, użyłam go może 2 razy bo moja twarz nie była zbyt ładna po nim no i boję się o te naczynka.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
jesli chodzi o naczynka nie wiem napewno ci wypaliało i sie łuszczyło o to w tym chodzi może mogłas zacząc od słabszego 0.025 ?
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 18:39   #1307
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Lils121 Pokaż wiadomość
Czy Atrederm pomoże w zwalczeniu prosaków? bo mam ich dość dużo. Mam również cerę naczynkową, czy takie złuszczanie nie pogorszy jej stanu? mam Atrederm 0,05, użyłam go może 2 razy bo moja twarz nie była zbyt ładna po nim no i boję się o te naczynka.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Lils 121 ja mam skórę skłonną do rumienia, używam Atrederm od ponad roku, wcześniej Retin A. Nie stwierdziłam pogorszenia w tym temacie. Może zacznij od RetinuA(jeżeli jeszcze go produkują) lub Zoracu - są bez alkoholu. Bo moim zdaniem to alkohol może Ci zrobić kuku a Atrederm ma go w swoim składzie.
arba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 18:46   #1308
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Atrederm

retin a produkują ale jest na recepte atrederm o nizszym stezeniu soprzedaja bez recepty ten wyzszy już z rec.
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 09:36   #1309
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Lils 121 ja mam skórę skłonną do rumienia, używam Atrederm od ponad roku, wcześniej Retin A. Nie stwierdziłam pogorszenia w tym temacie. Może zacznij od RetinuA(jeżeli jeszcze go produkują) lub Zoracu - są bez alkoholu. Bo moim zdaniem to alkohol może Ci zrobić kuku a Atrederm ma go w swoim składzie.

To napisz może jakąś recenzję.. jakie miałaś problemy i jak ten atrederm się sprawdził.Miło by było i nie jednemu pomoże.
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 09:40   #1310
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
To napisz może jakąś recenzję.. jakie miałaś problemy i jak ten atrederm się sprawdził.Miło by było i nie jednemu pomoże.
zgadzam sie
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 08:43   #1311
Zocha47
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Atrederm

hejka ja stosuje atrederm 0,25 tydzień. Skora się nie łuszczy, tylko swędzi i piecze i jest czerwona. I do tego mam straszny wysyp. Mogę przy atredermie uzyc benzacne 5%, zeby zasuszyc te 'niespodzianki'?
Z góry dzięki za odp.
Zocha47 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 08:49   #1312
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Atrederm

nie radzę bo istne piekło może na twarzy się wytworzyć odczekaj troszkę
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 09:52   #1313
Zocha47
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Atrederm

a chociaż 'pasta do zębów?' muszę czymś to wysuszyć...
Zocha47 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 09:57   #1314
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Zocha47 Pokaż wiadomość
a chociaż 'pasta do zębów?' muszę czymś to wysuszyć...
zartujesz??? tak sie zastanawiam ile Ty wiesz na temat Atre, skoro przyszedl Ci do glowy TAKI pomysl???
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 11:05   #1315
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Zocha47 Pokaż wiadomość
hejka ja stosuje atrederm 0,25 tydzień. Skora się nie łuszczy, tylko swędzi i piecze i jest czerwona. I do tego mam straszny wysyp. Mogę przy atredermie uzyc benzacne 5%, zeby zasuszyc te 'niespodzianki'?
Z góry dzięki za odp.
może ten wysyp działa oczyszczająco i zniknie . raczej nie smaruj niczym innym twarzy bo atre to antybiotyk i nie wolno mieszać może nie smaruj co dzien twarzy tylko co 2 zeby ustało sedzenie i czerwona skóra.
jeśli się nie łuszczy to nie oznacza ze nie działa
A jak długo używasz?
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 12:20   #1316
Zocha47
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Atrederm

używam atre dopiero tydzień, smaruje się właśnie co 2 dzień. Trzymam go na buzi 20 min i zmywam, a potem smaruje Aknemycinem ( tak zalecila pani dermatolog). On troche lagodzi te pofraznienia. Pzrez jaki czas one sie utrzymuja? Skora strasznie mnie piecze, broda cala w "wulkanach". Bez pudru nie moge wyjsc z domu Kiedy ma nastapic jakas poprawa?

nie ma rady, trzeba byc cierpliwym
Zocha47 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 12:25   #1317
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Zocha47 Pokaż wiadomość
używam atre dopiero tydzień, smaruje się właśnie co 2 dzień. Trzymam go na buzi 20 min i zmywam, a potem smaruje Aknemycinem ( tak zalecila pani dermatolog). On troche lagodzi te pofraznienia. Pzrez jaki czas one sie utrzymuja? Skora strasznie mnie piecze, broda cala w "wulkanach". Bez pudru nie moge wyjsc z domu Kiedy ma nastapic jakas poprawa?

nie ma rady, trzeba byc cierpliwym
skoro takie zalecenia dał dermatolog trzymała by się tego i niczy inny nie mazaiała buzi bo moga one dodatkowo podrażniać.
Kiedy może byc poprawa chyba nikt na to ci nie odpowie bo każda skóra inaczej reaguje.
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 00:18   #1318
little_girl_blue
Przyczajenie
 
Avatar little_girl_blue
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2
Dot.: Atrederm

Witam!
Mam dość poważny problem - stosuję od kilku dni Atrederm 0,05% na skórę pleców, ramion i dekoltu. Lekarz zalecił stosowanie codziennie wieczorem, do tego antybiotyk Tetralysal. Od dwóch dni mam ogromne, czerwone, suche plamy. Odstawiłam Atrederm, zaognione miejsca ciągle smaruję masłem nawilżającym, ale niewiele to daje.
Co dziwne, lekarz powiedział mi, że po spłukaniu Atredermu mogę wychodzić na słońce - wydaje mi się to bardzo ryzykowne.
Nie wiem, co mam robić - nie mogę chodzić w golfach z racji temperatury, nie wiem, czy stosować lek, czy odstawić. Nie mogę skontaktować się z lekarzem, bo wyjechał na urlop.

Pomocy?
little_girl_blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 08:59   #1319
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Atrederm

ja bym odstawił natłuszczał i poczekał aż się zagoi
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 08:59   #1320
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez little_girl_blue Pokaż wiadomość
Witam!
Mam dość poważny problem - stosuję od kilku dni Atrederm 0,05% na skórę pleców, ramion i dekoltu. Lekarz zalecił stosowanie codziennie wieczorem, do tego antybiotyk Tetralysal. Od dwóch dni mam ogromne, czerwone, suche plamy. Odstawiłam Atrederm, zaognione miejsca ciągle smaruję masłem nawilżającym, ale niewiele to daje.
Co dziwne, lekarz powiedział mi, że po spłukaniu Atredermu mogę wychodzić na słońce - wydaje mi się to bardzo ryzykowne.
Nie wiem, co mam robić - nie mogę chodzić w golfach z racji temperatury, nie wiem, czy stosować lek, czy odstawić. Nie mogę skontaktować się z lekarzem, bo wyjechał na urlop.

Pomocy?
na słonce bym nie wychodziła a jesli juz to po posmarowniu filtrów wysokich, po atre skóra powinna sie łusczyć i schodzić nawet płatami , możliwe ze te czerwone plamy bedą schodzić ?? trudno mi tu odpowiedziec ale możliwe że ta dawka jest dla ciebie za mocna i to co dzien może jak skóra sie uspokoi smaruj 2, 3 razy w tyg a potem zwiększ czestotliwość.
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 16:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.