Czerwone policzki- wielki problem - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-22, 00:01   #1321
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Amanityn, moim zdaniem solarium przy cerze naczynkowej i rumieniu to jakieś nieporozumienie. Przy tych problemach należy przecież unikać gorąca, słońca i ogólnie promieniowania, a także zmian temperatur. Ja ograniczam się nawet z bardzo ciepłymi kąpielami w wannie..
Rozumiem, że chcesz zakryć jakoś czerwone policzki, ale ten sposób jest złudny, naprawdę. Daje tylko chwilowe poczucie, że jest lepiej, ale nie likwiduje przyczyny, wręcz pogarsza sytuację. Piszesz, że starasz się nie przesadzać, a jednak chodzisz na solarium regularnie co tydzień. Jeszcze raz powtórzę, że moim zdaniem mija się to z celem.
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 08:31   #1322
waldi1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 109
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Przepraszam czegos tu nie rozumiem. Czy to prowakacja jakas czy ta osoba serio Pisze? jak mozna leczyc sie solarium? przeciez to najwieksze zlo dla czerwonej skory co z tego ze mu przykryje na miesiac, dwa ? cale zycie na solarium bedziesz chodzil?? NIeporozumienie co wy robicie. Gratuluje pomyslow
waldi1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 10:17   #1323
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Tez nie rozumiem 0_0 Ja natomiast zaierzam zrobic teraz nowy eksperyment i zakupic aparat do jonoforezy, poniewaz dobrze robi mi wapn zewnetrznie oraz wit. C wiec spróbuje wprowadzic te jony głebiej do skóry niz w postaci serum/okładów. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 11:25   #1324
gunia17
Raczkowanie
 
Avatar gunia17
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 281
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Cytat:
Napisane przez amanityn Pokaż wiadomość
ja się staram nie przesadzać z solarium...max 8 minut raz w tygodniu. Skóra nie jest aż tak wysuszona a przynajmniej ma inny koloryt. Inaczej jestem blady jak ściana
hehe no własnie o to chodzi, żeby być bladym.
Jeżeli teraz nie jest wysuszona, to będzie : )
ja też jestem blada, ale tak już jest. coś za coś. Odradzam Ci solarium.
8 minut to zabójcza dawka sztucznego słońca dla Twojej skóry ; )

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuska_90 Pokaż wiadomość
Tez nie rozumiem 0_0 Ja natomiast zaierzam zrobic teraz nowy eksperyment i zakupic aparat do jonoforezy, poniewaz dobrze robi mi wapn zewnetrznie oraz wit. C wiec spróbuje wprowadzic te jony głebiej do skóry niz w postaci serum/okładów. Zobaczymy co z tego wyjdzie
ile kosztuje takie cudo?

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Gunia198501 Pokaż wiadomość
Witam
Musze się przyznac ze ten natłok informacji mnie troszkę przytłaczaza dużo tego i już sama nie wiem co powinnam dodać do codziennej pielegnacji
Teraz używam tylko:
-cetaphil do demakijażu i nawilżania
-finacea-krem na noc
i to koniec z kosemetyków,dobra kosmetyczka raz na 2-3 m-ce, do tego ostra dieta-całkowicie wyeliminowałam białka i jest poprawa w ciągu dnia,już nie jestem strasznie czerwoną 24h/dobe tylko troszke czerwona,nic sie niestety nie zmieniło jeżeli chodzi o kapiel w wannie (choc widze duża poprawe gdy nakładam sobie maseczke i w niej się kąpie) i gdy wchodze z zimnego do ciepłego-jestem bordowa!!
Będe wdzięczna za jakąś pojedynczą propozycje,pamietając zeby kosmetyk był wyjątkowo delikatny bo mnie wszystko uczula???
Z góry dzięki
mam pytanie: pomogła Ci coś finacea? jak długo ją stosujesz?

btw. robił już ktoś w końcu te badania na nużeńca?
gunia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 11:53   #1325
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Te aparaty domowe kosztuja ok. 200 zł, czyli niemało ale robiac zabiegi w gainecie i tak trzeba zrobic ok 10 x 30-40 zł wiec.... Tymbardziej ze ja chce sobie bardziej czyste substancje wprowadzic czyli Ca2+ i kwas askorbinowy, bez zbyt wielu dodatkow które sa w tych wszystkich ampułkach w salonach kosmetycznych (bo mam tez tradzik i nie chce zeby mnie cos zapchało)
Jak sie nie przyda na to, to moze sobie przynajmniej wykorzystam na potliwosc dłoni, bo w tym temacie podobno hit. Niby nie mam jakiegos duzego z tym problemu ale jako masazystka lepiej zebym go w ogole nie miała W kazdym razie jakis pozytek z aparatu na pewno zrobie
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 14:06   #1326
waldi1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 109
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Przedstawie wam co na dzien dzisiejszy uzywam i mi dobrze sluzy:
1. rano Cetaphil Emulsja do przemywania buzi super nie wysusza potem klade Rubialina zmniejsza mi rumien praktycznie rumienia nie widac potem krem tlusty jak sa mrozy jak jest duze Slonce Uzywam filtru. Sluzy Mi tez dobrze krem Total Extreme Avence super nawilza i zmniejsza Zaczerwienienia skory ) staram sie unikac slonca a gosc se na solarke chodzi nie no to mnie rozbroilo

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

gunia 17 ja tez mysle o tych badaniach ale u mnie w Miescie nie moge znalesc chce przebadac sie na nuzenca, Na bakterie Pylori oraz hormony to sa 3 powody ktore powodowac moga rumien
Ewunia 17 powiedz mi cos wiecej o tym aparacie moze ja tez sprobuje Nie myslalas O laserach Lub ipL?
waldi1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 12:44   #1327
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Ja kupiłam aparat firmy activ F-805 GALVANIC (bo nie wiem czy mozna link z allegro wklejac), jak dojdzie to sobie porobie zabiegi i zobaczymy czy cokolwiek to daje. Zdam relacje. Zaryzykowałam bo z doswiadczenia wiem ze jest zdecydowana roznica jak np posmarujemy bolące kolano naproxenem itp, a jak wprowadzimy to za pomocą jonoforezy. Impuls elektryczny powoduje chwilową zwiekszoną przepuszczalnosc błony kom. wiec po prostu skoro mi juz ta wit. C przypasowała i okłady z wapnia to chce zwiekszyc skutecznosc i nakładac to jonoforezą. Te zabiegi sie robi, ale teraz juz zadko bo są teraz nowe - droższe i z bardziej zauwazalną skutecznoscią (czyli lasery, koagulacje itp). O laserze myśle ale nadal sie boje, najpierw spróbuje tego + kremy które polecasz ( i inni) + wróce do filtra.
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 07:56   #1328
Gunia198501
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 34
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Witam wszystkich
dzisiaj a raczej przez ostatnie dni znowu mam dosyc
obchodze się ze swoją cera jak ze smierdzacym jajkiem,polowy rzeczy nie jem,nie pije,nie stosuje a i tak jest źle
Rozgoryczenie siegneło zenitu jak w sobote zamiast cieszyc sie z urodzinowej imrpezki ze zjaomymi nie myslalam o niczym innym jak o palących policzkach-wystarczyło 3 stopnie więcej w pokoju i jeden drink zeby usłyszec 5 razy czy nie mam gorączki bo wyglądam na rozpaloną-na chwile obecną mam dosyc
Gunia17-stosuje finacee już prawie trzy m-ce i nie wiem na ile i czy w ogole mi pomaga-wiem tylko tyle ze to jedyna rzecz która moge nalozyc na buzie i nie jest gorzej
Źle mi
Gunia198501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 08:02   #1329
pandrov
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 177
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Gunia a powiedz mialas juz to badanie na nuzenca bo mowilas ze w piatek masz miec? W ogoleeco dermatolog mowi o tolwojej cerze jakas diagnoze ktos ci postawil?
pandrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 08:53   #1330
czarnussssssss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Gunia przykro to slyszec, ja mam tak samo, dlatego jak pije zawsze mam make up bo wole nie widziec co sie dzieje z moja twarza. Robilas badania hormonow i na hp? Moze poszukaj w internecie dobrego lekarza kolo Twojej miejscowosci http://www.znanylekarz.pl sama sobie z tym nie poradzisz jak mialam juz taka faze, ze palila mnie skora prawie 24 godziny na dobe zrobilam 6 ipl troszke pomoglo nie pali juz non stop, no ale nie ma tez ogromnej roznicy
czarnussssssss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 09:25   #1331
Gunia198501
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 34
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

w swoim miescie byłam u kilku dermatologów,gdzie tylko jeden stwierdził że to trądzik różowaty-resza ze taka moja uroda
Tak jak pisalam bylam tez u Pani dermatolog 300km od mojej miejscowosci,przepisala mi finacee i izotek-po niecałym tygodniu z niego zrezygnowałam bo zdecydowanie wiecej szkód niż pozytku
testy na hormony robilam,na tarczyce równiez i wszystko oki
Na nuzeniec jeszcze nie bo mam problem z wolnym w pracy-początek roku i wariacje
najbardziej denerwuje mnie to ze zadnego kremu nie moge uzyc-a widomo ze wysuszona skóra sie czerwieni
ja cały dzien mam podkład,bez niego nie moge patrzec w lustro ale i to nie bardzo pomaga
nie pamietam dnia zebym kładła się spac lub wstawała bez czerwonych policzków
Gunia198501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 10:07   #1332
pandrov
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 177
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

A masz na buzi jakies grudki krostki chrostki drobne? Lub na rekach przedramionach udach czerwone punkciki/krostki?
pandrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 10:21   #1333
Gunia198501
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 34
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Cytat:
Napisane przez pandrov Pokaż wiadomość
A masz na buzi jakies grudki krostki chrostki drobne? Lub na rekach przedramionach udach czerwone punkciki/krostki?
na buzi raczej nie,rzadko kiedy cos mi wyskoczy i mysle że mieści się w normie-ale na przedramieniach i udach zdecydowanie tak-stad balsam jaki kupiłam z rokietnika,uzywam kilka dni wiec za którko żeby coś stwierdzic
ale musze sie przyznac że chciałam spróbowac i delikatnie balsamem posmarowałam sie na buzi i masakra jakas
ale nie wypadaja mi rzesy wiec sama nie wiem
ale jak myslisz-to przez nużeniec mam tak wyczuloną twarz na wszystko???
Gunia198501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 13:07   #1334
pandrov
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 177
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Gunia, wejdz na google.pl wybierz na gorze zakladke Grafika i wpisz wpierw:
1. Keratosis Pilaris
2.
Keratosis Rubra Pilaris Faciei

I zobacz, czy któryś z Keratosis Pilaris przypomina Twój stan.

Powiem, tylko że KP występuja na rękach, udach, itp, a KRPF na twarzy z rumieniem/czerwoną buzią.

Edytowane przez pandrov
Czas edycji: 2012-01-24 o 13:08
pandrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 13:43   #1335
czarnussssssss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Gunia co do tej tarczycy to najlepiej zrobic usg tarczycy bo znam kilka osob co badania wyszly im dobrze a na usg okazalo sie co innego. Czytalam kiedys ze mozna sprawdzic czy ma sie nuzenca idac na basen z woda chlorowana jezeli po basenie twarz bedzie blada itp to znaczy, ze ma sie nuzenca... to taka ciekawostka
czarnussssssss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 21:13   #1336
gunia17
Raczkowanie
 
Avatar gunia17
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 281
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Gunia, moja imienniczko, nie poddawaj się : )
kiedyś słyszałam o odczulaniu. Skoro wszystko Cie uczula, może warto zrobić testy alergiczne.
Przy nużeńcu mogą, ale nie muszą wypadać rzęsy. Robiłaś badania na helicobacter pylori? Może masz nadciśnienie? Używałaś kiedyś sterydy/ tabletki antykoncepcyjne? To wszystko negatywnie wpływa na naszą cerę.
Powiem Ci, że najlepiej, jak się przebadasz na nużeńca. Te "cudowne" krostki chyba ma każdy z nas. hm wiele rzeczy tak naprawdę powoduje rumień: dieta, stres, wysiłek, alkohol...negatywne myślenie.
Będzie dobrze! ( :
gunia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 16:17   #1337
QubaRS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Witam,
dokładnie popieram "ulena1988"tak samo powiedział mój lekarz, że jeżeli po 3 razach nie ma żadnego efektu to nie będzie robił bo tylko stracę pieniądze jestem po 4 razach i jest ok ;D
miałem ten sam problem i co wy czyli rumień policzków i troszkę czoła i kiedyś wszedłem na tą stronę poczytać o IPL i niby efektach bo kremy to porażka nic nie dają ! tylko wszyscy praktycznie mówią, że nic nie daje a raptem raz czy dwa był na tym zabiegu i myśli, że cuda się staną a tego ile lat skórę niszczył nie bierze pod uwagę ja czytają te "wasze" wypowiedzi dostałem jeszcze większego doła, że już nic nie pomoże ale podjąłem męską decyzję i postanowiłem pójść na zabiegi IPL z myślą, że najwyżej 2 tys bo tyle przeznaczyłem pójdzie na marne. Powiem tak jestem po 4 zabiegu i praktycznie co zostało z rumienia to tyle co nic jedynie jak jest zimno to lekko czerwone ale myślę, że jeszcze z 3 razy się przejdę i będzie ok ;D co najważniejsze już nie mam gorących policzków jak wcześniej oraz czerwonej twarzy przy jedzeniu posiłków ciepłych. Także wszystkim radzę niech sami odżałują troszkę pieniędzy i spróbują bo na każdego działa IPL inaczej zresztą jak i np leki na jednego tak a na drugiego inaczej dodam, że również miałem przeciwwskazania do tych zabiegów ale zaryzykowałem i nie żałuję i z czystym sumieniem polecam tylko na to potrzeba troszkę cierpliwości koszt 320 zł cała twarz a teraz tylko idę na policzki koszt 170 zł bo czoło ok już jest
używam kremu Pharmaceris SPF15 możecie polecić coś z większym filtrem ?
Pozdrawiam.

Edytowane przez QubaRS
Czas edycji: 2012-01-25 o 16:22
QubaRS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 22:47   #1338
fakeboobs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 27
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...aHPtvHkYa-553e

http://keratosispilaris.me/wp-conten...bra-Faceii.jpg

i na rekach http://www.lavera.com/_images/html/k...is-pilaris.jpg

mam identyczne objawy
fakeboobs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 07:32   #1339
ulenka1988
Raczkowanie
 
Avatar ulenka1988
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 147
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

QubaRS tak popieram twoją wypowiedz IPL działa ale tylko wtedy jak pojdzie sie do dobrego specjalisty policzki nie dokuczaja mi jak wczesniej teraz stosuje filtry wysokie i nawet monitor mnie nie drazni jest spoko naprawde nei narzekam dbam o buzie jak moge jedynei co mnei drazni to naczynko nanosie ktore sie nie schowało ale pojde na lased diodowy i usunę po laserach stosuje kremy i i żele do cery naczynkowej witaminki i jest fajnie a i filtry oczywiscie...Trzeba trafic na swoj laser ja wydałam duzo kasy szukajac odpowiedniego dla siebie i Ipl z seri Harmony xl byl idealny Ja wydalam pr 2000zł na to i żal mi kasy ze stracilam pr tyusiąc na laser ktory mi nei pomagał.... a tu pomogło od razu w tym roku usuwac bede naczynka na nosie otwarte i bede zadowolona Lecz zawsze obchodze sie z buzią bardzo ostrożnie i tak juz zostanie że bede sie bać czy to nei wróci
ulenka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-26, 10:42   #1340
pandrov
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 177
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Ja też podejrzewam u siebie KP na ciele i KPRF na twarzy, nie żaden różowaty trądzik. Ta przypadłość jest w 101% mylona przez dermatologów z Roseceą (tr. różowatym). Jeżeli naprawdę masz KP na rękach a na twarzy KPRF to 50% sukcesu, bo zdiagnozowałeś się szybciej niż nie jeden pewnie dermatolog o którego byłeś, większość z nich nie ma pojęcia o tej chorobie.

Gamonie, czyt. dermatolodzy nie potrafią tych dwóch chorób rozróżnić, pewnie nawet nie umią googlować ;p http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...4OR0PtxSNsqix4 tutaj przedstawione jest KPRF na górze Rosecea na dole

Moje KPRF akurat na twarzy wyglada mniej-wiecej tak: http://archderm.ama-assn.org/content...dob60027f1.jpg ale chyba troszke mnie hardkorowo i bardziej sklaniam sie ku http://img163.imageshack.us/img163/1593/40082734.jpg ;p
A KP na ciele (rękach) tak: http://hairlossblog.zenagen.com/wp-c...ug-photo-2.jpg (dosłownie identycznie)

U facetów, KPRF na twarzy widać chyba najbardziej gdy troszkę zarost ma się wiekszy, ale i bez niego widać grudki i rogowacenie.

Ja nad KPRF zaczałem myslec, gdy przypominialem sobie wlasnie o moich krostkach na rekach ktore juz mam na udach i plecahc (klasyczne KP), wtedy tez zaczalem sie interesowac KPRF, czytalem szukalem, i ztwierdzilem ze KPRF to i ja na twarzy mam :/ Najlepszy dowod to rogowacenie przy uszach, jak na wielu zdjechach w google mozna zobaczyc... normalnie jak linijką odbierzone rogowacenie (zczerwienienie) przy uszach typu: http://img163.imageshack.us/img163/1593/40082734.jpg

KP i KPRF to nic innego jak rogowacenie.. KP to same grudki chrostki na ciele, KPRF to to samo ale z zaczerwienieniem twarzy....

Jak to leczyć? Czytam, czytam czytam, wybieram najlepsze metody, aktualnie nie podjąłem się leczenia, bo ciągle czytam Najważniejsze to jest NAWILŻANIE i basta! Wiem, że warto zainteresować się naturalnymi olejkami takimi jakolejek z białego grejpfruta , olejek z wiesiołka, olejek z drzewa herbacianego,olej z pachnotki, olej z nasion malin, olejek z ROKIETNIKA (glowny olejek do walki z tym dziadowstewem), takze spore ilosci spozywania oleju lnianego, oliwy z oliwek, oleju manuka. Bardzo wazna jest dieta, weglowodany o niski IG, duzo warzyw, i WITAMIN a najwiecej Witaminy A, bo rogowacenie najczesciej ejst genetyczne lub gdy nie dostaraczamy witaminy A. Do tego jak najdelikatniejsze dermokosmetyki bez parabenów, slsów i innych świnst typu Paraffinum liquidum etc. Na pewno, nie można robić mechanicznych pilingów twarzy. Metodą którą chwalą na forach zagranicznych są lasery PDL (barwnikowe) typu VBEAM, które na rogowacenie są dobre ponoć. Bardzo wazna role poprostu gra tutaj DIETA, WITAMINY i MINERALY, nawilzanie... Bardzo czesto czytalem, ze KP na ciele mija z wiekiem, odnosnie KPRF nie dostrzeglem takich informacji, wiec pewnie trzeba walczyc z nim do upadlego ;]

Nie wiem co tam, jeszcze Wam napisac, najlepiej wejdzcie na forum o KP (zagraniczne) i poczytajcie - http://www.keratosispilaris.org/forum.php

Wiem, że pisali tam, że dobre jest nawilżanie AmLactinem, nie dostępne w polsce, ale na amazon.com mozna kupic, stosuja tez kremy typu Eucerin Redness, nie ktorym nawet pomaga Propranolol (sordek uspakajajacy)...

Dodam, ze poki nie znajde swojego zlotego srodka na te przypadlosc, to smaruje sie na noc tylko nawilzaczem Physiogelem kremem, bez parabenow i innego szajsu, a na dzien filtr mineralny SVR SPF 50 Ecran Teinte, na wizazu o rogowaceniu tez jest temat, https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=48344&page=24 wiele osob poleca mocznik, ale przy KP moze dobry, ale na twarz gdy ktos ma KPRF moze byc sieczka i podraznienia, bo to urea...

Ja bylem u deratologa i powiem ze nie postawil takiej diagonzy ktora sam sobie postawilem i jestem chyba bardziej pewniejszy niz on :P Ten to mnie o drazu na IPL wzial i nic nie dal, ale za to nie rosl mi zarost na twarzy, dlatego rogowacenie mialem mniejsze w ten czas, wszystko zaczyna mi sie skladac w jedna calosc, moze nareszcie ;-)


pozdro.

Edytowane przez pandrov
Czas edycji: 2012-01-26 o 11:11
pandrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 12:04   #1341
QubaRS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Mi się udało trafić widać na dobrego gościa tym bardziej się stara bo to dalszy mój sąsiad co pół roku temu się wprowadził ;D także nie oszczędza tych strzałów na mnie i nawet czasami ciężko wytrzymać bo w to samo miejsce przywali z 3,4 razy ;D
Ja jestem bardzo zadowolony z efektów niestety człowiek głupi i nigdy żadnych kremów ochronnych nie używałem jak i do opalania jak i na zimę, więc musiało się tak skończyć i z moją twarzą było naprawdę kiepsko ;p tym bardziej bo wczasach w tym roku ;/ siedzenie przed kompem 30 minut powodowało jakbym miał gorączkę taki rozpalony byłem, wiecznie czerwony na policzkach ;/ a teraz pół dnia siedzieć mogę i nic ;D
a tak po za tym to ulenka1988 możesz napisać jakich tych kremów używasz bo właśnie mi się kończy i może bym zmienił na coś większego bo obecnie mam spf 15 ;p
QubaRS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 16:08   #1342
gunia17
Raczkowanie
 
Avatar gunia17
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 281
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

pandrov, jesteś za☠☠☠isty! przez weekend usiądę i poczytam.
czyli chodzi o zwykle rogowacenie, tak?
gunia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 18:56   #1343
pandrov
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 177
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Nom,
KP (Keratosis Pilaris) - rogowacenie na ciele (uda, plecy, rece itp)
KPRF (Keratosis Pilaris Rubra Faceii - rogowacenie na twarzy plus czerwone poliki przez to.

A co u siebie tez podejrzewasz? :P

Na necie latwo znalezc zdjecia
KPRF - http://www.google.pl/search?hl=pl&cp...FNDgtQb2kKTdBw
KP - http://www.google.pl/search?hl=pl&cp...w=1024&bih=629

Edytowane przez pandrov
Czas edycji: 2012-01-26 o 19:03
pandrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 20:48   #1344
gunia17
Raczkowanie
 
Avatar gunia17
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 281
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

hehe i wystarczy, że się będę smarować olejami, taak?
hm no pasowałoby, ale nie wiedziałam, że rogowacenie może powodować aż taki rumień, jak na fotkach.
serio, pełen zaskok : )

tak sobie czytam teraz Twój post i powiem Ci, że faktycznie, wszystko składa się w logiczną całość. Ja pozamawiam jakieś oleje w necie, może coś pomoże ; )
witamina A? a kupię i zobaczę : ) pisz, jakby co. ja na to forum, które Ty poleciłeś też wejdę sobie przez weekend.
pozdro!

Edytowane przez gunia17
Czas edycji: 2012-01-26 o 20:55
gunia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 22:08   #1345
pandrov
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 177
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Hehe nie wiem czy to wystarczy aby calkowicie wyleczyc, na pewno wspomoze leczenie, oleje nie tylko na skore ale i do picia, czyli tak jak pisalem zdrooowa dieta witamina a, to lepiej na allegro kup sobie witaminy i mi eraly firmy olimp 120 kapsulek dla sportowcow tam dawka witaminy A to jakies 250% zapotrzebowania dziennego do tego biotyna ktora tez wspomaga leczenie rogowacenia, tez jest w tych witaminkach olimpu. Mozes te wejsc na amazon.com i tam wpisac w wyszukwarke "keratotis pilaris" znajdzie ci wiele dobrych kremow i balsamow ktore w polsce nie sa dostepne a sa bardzo efektywne, w dodatku z komentarzami i opisami, warto tez zainteresowac sie kremem/balsamem AmLactin. Na pewno rogowacenie i rumien leczy sie tez laserowo laserem PDL tutaj przyklad chlopaka ktory leczyl chyba vbeamem swoje KPRF wlasnie na tym forum zagranicznym wszystko opisuje tutaj wraz z fotami zeby je zobaczyc chyba trzeba sie zalogowac http://www.keratosispilaris.org/lase...first-pdl.html a ty pod swiatlo na policzkach masz tarke, chrostki drobne jak kaszka?
Dodam ze KPRF na twarzy reaguje bardzo na alkohol wejscue z zimnego do cieplego i na odwrot, no i wiatr mroz, jak widac choroba podobna bardzo do tr rozowatego wiekszosc dermow czesto na odwal stawia diagnoze ze to rozowaty gdytylko zobaczy czerwone policzki, zalosne ;p na razie ja ciagle czytam i na sto procent nie doradze ci co bedzie dla ciebie najlepsze musisz tez czytac i testowac .




a zaoogowac sie tam

Edytowane przez pandrov
Czas edycji: 2012-01-26 o 22:24
pandrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 08:03   #1346
waldi1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 109
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Hehe wiecie ja juz nie wiem Sam co ja mam. Diagnoze mam postawiona posterydowe zapalenie skory i ze przez sterydy mam zniszczona cere no ale nie wiem zastanawiam sie jest Tyle chorob zwiazanych z rumieniem. ja mam czasem chrostki na ramionach i plecach wiem ze jestem alergikiem juz sam nie wiem mam rumien pod oczami since strasznie sucha cere na twarzy Chrostki tez czesto mam na nogach i rekach nie wiem z czego co wy o tym myslicie? pandrov, gunia?

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

oprocz tych olejkow na rogowacenie stosuje sie kremy z mocznikiem tak ? a cos jeszcze? witamina c czy cos? kremy z witamina a ? moze to jest trop bo nie wierze zE Tradzik rozowaty w wieku 18 lat mi sie zaczal chociaz moze jestem jakis wyjatkowy
waldi1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 10:40   #1347
Gunia198501
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 34
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Witam
Bardzo mocno sie zmobilizowałam,poscierała m w pracy,zalatwiłam dwie godziny wolnego i dzisś miałam zrobić test na nużeniec.Uprzednio telefon do pracowni czy takowe badanie wykonuje-odpowiedź że oczywiście od 7 rano mogę się już zgłosic.Tak wiec pojechalam dzisiaj po czym okazuje sie że badania nie robią,krótkie ścieranie ze zostałam wprowadzona w błąd i z łaską dostaję diwe szklane płytki do domu-mam umieścić tam dwie brwi lub rzęsy,szczelnie zakleić taśmś klejącą i jak to Pani powiedziała "możemy spróbować"
Pytanie do tych co badanie juz mieli-czy tak ono powinno wyglądać???gdzieś wyczytałam że szczoreczką powinno się "zeskrobać" troszeczkę naskóra z twarzy,tam gdzie jest problem no ale sama już nie wiem???????????
Tyle dobrego ze pobrali mi krew i będe wiedzieć czy mam hp
Zaścianek totalny
Zaczynam składać wszystko w jedną całość i myślę że może też mam KP i KPRF?a czy on jest powiązany z nużeńcem??tzn czy znana jest jego przyczyna?co go wywołuje???tez przez weekend posiedze na forum wiec może w poniedziałek podzielimy się uwagami
aha i kupuje Physiogel kremtrzymam kciuki że po nim wszystko bedzie oki bo jak tu nawilżać buzie jak nie mam czym
Gunia198501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 11:56   #1348
pandrov
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 177
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Pisalem od czego Kp sie robi ale chyba nie bede juz tyle pisal bo i tqk malo kto czyta jak o to samo pyta ;p test na nuzenca zrob gdzie indziej bo potraktowali cie nie fajnie, nic im nie zanos to ma zrobic laborantka a nie ty, zeskrobuja skalpelem naskorek i wyrywaja rzese, co do physiogelu dla mnie okej a jak dla ciebie to nie wiem ja go stosuje tylko na noc. Kupowal ktos kosmetyki na amazon.com?

Najlepiej znajdz na google jakies przykladowe zdjecie kp i kprf ktore przypomia twoj stan

Edytowane przez pandrov
Czas edycji: 2012-01-27 o 11:59
pandrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 12:21   #1349
Gunia198501
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 34
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Cytat:
Napisane przez pandrov Pokaż wiadomość
Pisalem od czego Kp sie robi ale chyba nie bede juz tyle pisal bo i tqk malo kto czyta jak o to samo pyta ;p test na nuzenca zrob gdzie indziej bo potraktowali cie nie fajnie, nic im nie zanos to ma zrobic laborantka a nie ty, zeskrobuja skalpelem naskorek i wyrywaja rzese, co do physiogelu dla mnie okej a jak dla ciebie to nie wiem ja go stosuje tylko na noc. Kupowal ktos kosmetyki na amazon.com?

Najlepiej znajdz na google jakies przykladowe zdjecie kp i kprf ktore przypomia twoj stan
Ale ja przeczytałam wszystko,naprawde i bardzo dziękuję i deoceniam więc prosze się na mnie nie denerwowacprzeczytałam że może mieć podstawy genetyczne lub brak witaminy A ale albo gdzies przeoczyłam albo zdazyłam zapomnieć czy jest powiązany z nużeńcem?
Gunia198501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 12:29   #1350
pandrov
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 177
Dot.: Czerwone policzki- wielki problem

Moze byc ale nie musi z demodexem, byl tutaj wklejany juz link gdzie kobietka miala kp i demodex, http://translate.google.com/translat...ent-guide.html
pandrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-07 17:49:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.