Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-23, 11:26   #1321
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Mi się udało zmniejszyć ilość domowego plastiku o około 70%
Super! A gdzie dokładnie go ograniczyłaś?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 11:34   #1322
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Zrezygnowałam z nabiału i mleka i kupuję mięso i ryby w specjalistycznych sklepach.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 11:52   #1323
angiestone
Raczkowanie
 
Avatar angiestone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Minimalizm w zyciu

Polecam mydło Aleppo. Ja kupuję w sklepach internetowych, ale wiem ze i w Rossmanie jest. Trzeba sprawdzić tylko czy to nie jest jakaś podróbka udająca mydło (wystarczy spojrzeć na skład).

Ja mam odziedziczona paskudnie suchą skórę, która łuszczy się, swędzi, piecze itp. Zawsze po prysznicu musiałam się ostro balsamować, bo jak nie to prawie mi pękała.
Od kilku miesięcy używam mydła Aleppo jest jest ekstra. Ma w sobie olej laurowy, oliwe z oliwek. Niestety ze względu na taki skład trochę śmierdzi, ale można się przyzwyczaić
Po pierwsze jest mega wydajne. Mi jedna kostka (a są duże) starcza na kilka miesięcy. Po prysznicu skóra jest miękka i przede wszystkim ma na sobie lekką powłokę, takiego nawilżenia. Nic lepiącego itp. po prostu nie jest "tępa", ale lekko nawilżona. Używam po niej balsamu, ale ostatnio jak były takie straszne upały i brałam prysznic kilka razy dziennie, to odpuszczałam sobie balsam (po prostu sie lepiłam od niego w tym skwarze). I mydło dawało radę samo. Serio moje nogi wreszcie nie obierają sie same ze skóry

Polecam też mydła z Ministerstwa Dobrego Mydła. Generalnie uważam zamianę żelu na mydło za świetną sprawę. Zero plastiku, bardziej wydajne, ergo mniej wydajemy. I skóra w lepszym stanie.

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Mydło Dove chyba będzie najlepsze. Spoko są też z Rossmana Alterra i Isana.
Bo Dove, J&J to produkty mydłopodobne. Mają SLS, oleje mineralne (dlatego z olejków lepszy jest Hipp czy Babydream niż J&J, bo nie mają w sobie olejów mineralnych i innego świństwa).

Alterra jest ok. Tak jak pisałam w Rosku jest Aleppo. Można coś znaleźć. Niestety dużo niby eko produktów w drogeriach, tylko takie udaje i wystarczy spojrzeć na skład, a tam SLS, parabeny, parafina i "parfum".:non o:

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Tak w ogóle to chciałam sie przywitać w tym wątku. Super że taki powstał na wizazu.

Ja staram się ograniczać w produkcji plastiku, śmieci itp. Sumiennie od stycznia wprowadziłam challenge "zero zakupów ciuchowych przez pól roku" i wytrwałam odkryłam przy okazji ile fajnych ubrań mam, jak mogę stylizować te, które mi się niby nie podobały. Wyrzuciłam też sporo. Taki półroczny detoks pomógł mi też zweryfikować moje potrzeby zakupowe. Teraz wiem dokładnie jakiś elementów garderoby mi brakuje.

Mogę podzielić się trikiem z bananem Nie wiem czy był już tu wspominany.
Właśnie zostały mi skórki po bananach. Ja je wykorzystuję do czyszczenia i nabłyszczania skóry - buty, portfel, pasek itp. Świetnie zbiera zanieczyszczenia, a olejki ze skórki nawilżają. Wystarczy po wszystkim przetrzeć szmatką. Nic się nie lepi itp. Stary patent. Ja tak traktuję swój portfel, który mam chyba z 15 lat i wygląda super. I nie śmierdzi, jak pasty do butów.
angiestone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 11:59   #1324
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Kostki Balea też nie można dostać ani na allegro ani w drogeriach z chemią niemiecką, wszędzie niedostępna, więc być może ogólnie znika. Szkoda, bo była tania i łatwo dostępna, plus delikatniejsza dla skóry, bo miała niby pH 5.5, a Dove ma chyba z 7.
DM on-line te już nie ma syndetu Balea, więc możliwe, że wycofują. W stacjonarnym dawno nie byłam, więc nie jestem na bieżąco z ofertą.

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Mi się udało zmniejszyć ilość domowego plastiku o około 70%
Podziwiam i gratuluję

Cytat:
Napisane przez angiestone Pokaż wiadomość
Polecam mydło Aleppo. Ja kupuję w sklepach internetowych, ale wiem ze i w Rossmanie jest. Trzeba sprawdzić tylko czy to nie jest jakaś podróbka udająca mydło (wystarczy spojrzeć na skład).

Ja mam odziedziczona paskudnie suchą skórę, która łuszczy się, swędzi, piecze itp. Zawsze po prysznicu musiałam się ostro balsamować, bo jak nie to prawie mi pękała.
Ja miałam takie problemy właśnie po mydle Aleppo. Nie ma drugiego kosmetyku, który spowodowałby u mnie więcej problemów skórnych.


Cytat:
Napisane przez angiestone Pokaż wiadomość
Bo Dove, J&J to produkty mydłopodobne. Mają SLS, oleje mineralne (dlatego z olejków lepszy jest Hipp czy Babydream niż J&J, bo nie mają w sobie olejów mineralnych i innego świństwa).

Alterra jest ok. Tak jak pisałam w Rosku jest Aleppo. Można coś znaleźć. Niestety dużo niby eko produktów w drogeriach, tylko takie udaje i wystarczy spojrzeć na skład, a tam SLS, parabeny, parafina i "parfum".:non o:
To nie są produkty mydłopodobne tylko syndety. I jak nazwa wskazuje są to produkty myjące z syntetycznych składników, które dla wielu cer są lepszą alternatywą od zasadowych mydeł na naturalnych składnikach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 12:03   #1325
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Zrezygnowałam z nabiału i mleka i kupuję mięso i ryby w specjalistycznych sklepach.
A na mięso bierzesz swoje pojemniki czy tam już w reklamówkę/jak zapakują? Ja kupuję mięso raczej też na wagę, ale pakują u nas tak, że np. wędlina jest w takim kawałku folii, a na to papier. Fakt faktem jest tego plastiku mniej, niż kupić w plastikowym opakowaniu, ale dalej jest.

Cytat:
Napisane przez angiestone Pokaż wiadomość
Tak w ogóle to chciałam sie przywitać w tym wątku. Super że taki powstał na wizazu.
hej
Trik z bananem chyba już był, ale jak jakieś znasz, to dawaj, zawsze ktoś może nie znać

Co do mydła z Apello - ja kiedyś próbowałam i nie byłam zadowolona, ale szczerze przyznam, że nie wiem, na ile było prawdziwe, już nawet nie pamiętam, gdzie było kupione. Może jeszcze się przekonam i spróbuję drugi raz Używasz go tylko do skóry, czy mówisz też o włosach? Bo ja je chyba na włosy brałam właśnie.


Cytat:
Napisane przez angiestone Pokaż wiadomość
Niestety dużo niby eko produktów w drogeriach, tylko takie udaje i wystarczy spojrzeć na skład, a tam SLS, parabeny, parafina i "parfum".:non o:
Zgadza się
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 12:20   #1326
angiestone
Raczkowanie
 
Avatar angiestone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość

Co do mydła z Apello - ja kiedyś próbowałam i nie byłam zadowolona, ale szczerze przyznam, że nie wiem, na ile było prawdziwe, już nawet nie pamiętam, gdzie było kupione. Może jeszcze się przekonam i spróbuję drugi raz Używasz go tylko do skóry, czy mówisz też o włosach? Bo ja je chyba na włosy brałam właśnie.
Tylko na ciało. Na włosy myślałam o szamponie w kostce, ale jakoś się boję moje są wymagające.

Wiem, że mydło Aleppo, jak wszystko, nie będzie pasować wszystkim. Mi bardzo poprawiło stan skóry. Ja właśnie cierpiałam latami przez produkty z SLS, żele, mydła Dove itp. Jak widac każda skóra jest inna.
angiestone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 12:20   #1327
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
DM on-line te już nie ma syndetu Balea, więc możliwe, że wycofują. W stacjonarnym dawno nie byłam, więc nie jestem na bieżąco z ofertą.



Podziwiam i gratuluję



Ja miałam takie problemy właśnie po mydle Aleppo. Nie ma drugiego kosmetyku, który spowodowałby u mnie więcej problemów skórnych.




To nie są produkty mydłopodobne tylko syndety. I jak nazwa wskazuje są to produkty myjące z syntetycznych składników, które dla wielu cer są lepszą alternatywą od zasadowych mydeł na naturalnych składnikach.
Dzięki, ale nie ma za co. Mi nabiał szkodzi, nawet bez laktozy. Od lat próbowałam i po jakimś czasie wracałam, teraz jakoś tak naturalnie mi to przyszło. Do mleka nie wrócę, ale serki wiejski mogą mnie kiedyś znowu pokonać.

Lovebird u mnie wszystko pakują w papier, ale taki dziwny.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu





Edytowane przez pingwin2
Czas edycji: 2019-06-23 o 12:21
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-23, 12:22   #1328
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cześć
Cieszę się, ze powstał taki wątek!

Sama staram się kupować w sklepach zero waste do pojemników - kasze, makarony, płatki, przyprawy, chemię do domu. Mam szczęście, ze blisko mnie jest jeden dobrze zaopatrzony sklep. W UK wszystko jest pakowane w tony plastiku.

Używam mydła dermaglin do twarzy, do włosów kostki lush albo 4szpaki. Są super. Lush różni się między sobą. Z tym, ze mam problemy skórne i mi bardziej oleje szkodzą, za to sls czy parabeny nie przeszkadzają wcale. Do włosów tylko szampony w kostce, nie lubię myć mydłem.

Ta kostka to była isana med czerwona? Dostałam ja ostatnio w rossmanie (dodatkowo spełnia moje wymagania co do składu, a to rzadkość ) ale jeszcze nie użyłam.
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 12:25   #1329
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Dzięki, ale nie ma za co. Mi nabiał szkodzi, nawet bez laktozy. Od lat próbowałam i po jakimś czasie wracałam, teraz jakoś tak naturalnie mi to przyszło. Do mleka nie wrócę, ale serki wiejski mogą mnie kiedyś znowu pokonać.

Lovebird u mnie wszystko pakują w papier, ale taki dziwny.
Ja bez mleka też mogę, ale bez sera to nie Sery też Ci szkodzą?
Robiłam mleko owsiane przez ostatnie 2-3 miesiące, ale ostatnio jakoś nie mogę się zebrać i znowu kupujemy gotowe. Być może powód jest też taki, że to sklepowe zwyczajnie lepiej smakuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 12:35   #1330
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

yuy90, hej

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Robiłam mleko owsiane przez ostatnie 2-3 miesiące, ale ostatnio jakoś nie mogę się zebrać i znowu kupujemy gotowe. Być może powód jest też taki, że to sklepowe zwyczajnie lepiej smakuje.
Dobrze, że mi przypomniałaś, specjalnie wiórki kokosowe kupiłam na mleko
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 12:41   #1331
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bez mleka też mogę, ale bez sera to nie Sery też Ci szkodzą?
Robiłam mleko owsiane przez ostatnie 2-3 miesiące, ale ostatnio jakoś nie mogę się zebrać i znowu kupujemy gotowe. Być może powód jest też taki, że to sklepowe zwyczajnie lepiej smakuje.
Ja nie jem serów żółtych, tylko serki wiejskie jadałem. Braku mleka bez laktozy nie odczuwam, a tych roślinnych nie używam. Problem polega na tym, że bez laktozy naturalnie chudnę a i tak chuda jestem, po latach odżywiania się głównie serkiem wiejskim trochę nie mam co jeść.
Moja siostra też woli kupne roślinne niż te robione.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-23, 12:46   #1332
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Wrocław, sklep Bez pudła
Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was kupowała metalową maszynkę wielorazową?
Jaaaa! Wilkinson, w Rossmannie.
Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Zrezygnowałam z nabiału i mleka i kupuję mięso i ryby w specjalistycznych sklepach.
Ja w prawdzie do końca nabiału nie porzuciłam, bo kupuję masło i czasem jakiś ser do sałatki, ale kiedyś to była podstawa mojej diety i nie wyobrażałam sobie życia bez tego. Jestem w szoku jak mi to w miarę gładko poszło. Za mięsem nigdy nie przepadałam, więc to w ogóle pestka. Dzięki temu odkryłam ile warzyw lubię. Pieczywo też mocno ograniczam, bo kiedyś też sporo tego szło.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 12:53   #1333
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
yuy90, hej

Dobrze, że mi przypomniałaś, specjalnie wiórki kokosowe kupiłam na mleko
Też dodawałam, oraz daktyle, no ale dla mnie to nie to samo, co te kupne. Do kupnych roślinnych też się musiałam przyzwyczaić po odstawieniu krowiego, ale roślinne własnej produkcji to dla mnie kolejne obniżenie smaku niestety.

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Ja nie jem serów żółtych, tylko serki wiejskie jadałem. Braku mleka bez laktozy nie odczuwam, a tych roślinnych nie używam. Problem polega na tym, że bez laktozy naturalnie chudnę a i tak chuda jestem, po latach odżywiania się głównie serkiem wiejskim trochę nie mam co jeść.
Moja siostra też woli kupne roślinne niż te robione.
Serek wiejski też swego czasu namiętnie jadałam, potrafiłam wsunąć połowę takiego wiaderka, ale bolał mnie potem żołądek, to jednak za dużo białka na raz.

Nie wiem, co takiego jest w tych gotowych mlekach owsianych i innych, że są po prostu lepsze od domowych. Ja robiąc owsiano-kokosowe w domu nawet dodaję więcej składników, bo i daktyle, czasem śliwki suszone, cynamon, a pomimo tego nie może się to równać ze sklepowym, gdzie w składzie stoją woda, płatki owsiane i sól
Robienie samemu jest o wiele tańsze, mniej śmieci się produkuje, resztę po odlaniu mleka można wykorzystać do owsianki, no ale smak nie ten
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 13:06   #1334
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Jaaaa! Wilkinson, w Rossmannie.
Kurczę, w rossnecie znalazam teraz na szybko tylko z wymiennymi wkładami, taką masz? Czy na żyletki? Bo ja chciałam kupić na żyletki i między dwoma się zastanawiałam (różniły się długością). Teraz, jak tego Wilkinsona szukałam, to wyskoczyła mi w jakimś innym sklepie online taka na żyletki, kilka razy tańsza od tamtych, które wcześniej oglądałam. Chyba się przyjrzę tym teraz, może nie warto przepłacać
Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Ja w prawdzie do końca nabiału nie porzuciłam, bo kupuję masło i czasem jakiś ser do sałatki, ale kiedyś to była podstawa mojej diety i nie wyobrażałam sobie życia bez tego. Jestem w szoku jak mi to w miarę gładko poszło. Za mięsem nigdy nie przepadałam, więc to w ogóle pestka. Dzięki temu odkryłam ile warzyw lubię. Pieczywo też mocno ograniczam, bo kiedyś też sporo tego szło.
Ja uwielbiam nabiał i dużo mnie kosztuje ograniczanie, ale też nie rezygnuję zupełnie. W ogóle nie rezygnuję z jajek, dosyć często jem sery, czasem śmietana czy jogurt. Mleko już praktycznie tylko roślinne, jeśli w ogóle. Ale racja, ja też odkrywam teraz coraz więcej warzyw i innych produktów, których wcześniej nie jadłam (np. różne kasze)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Też dodawałam, oraz daktyle, no ale dla mnie to nie to samo, co te kupne. Do kupnych roślinnych też się musiałam przyzwyczaić po odstawieniu krowiego, ale roślinne własnej produkcji to dla mnie kolejne obniżenie smaku niestety.
Nie, nie, ja po prostu robię kokosowe, bez żadnych dodatków i takie mi o wiele bardziej smakuje, niż to kupne. Ale nigdy nie zastanawiałam się nad tym, żeby dodać tam coś jeszcze, np. cynamon, świetny pomysł!
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 13:08   #1335
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Zrezygnowałam z nabiału i mleka i kupuję mięso i ryby w specjalistycznych sklepach.
Ja się przerzuciłam na mleko w szklanych butelkach (marki Robico). Mają wprawdzie plastikową nakrętkę, ale i tak lepsze to niż karton.
Niedawno napisałam też do jednego z producentów nabiału. Mają w ofercie mleko z gospodarstw ekologicznych i serki na bazie tego mleka, tylko co z tego jak pakują to wszystko w plastik który zaburza ludziom gospodarkę hormonalną? Może z czasem się nad tym zastanowią i przynajmniej mleko będą pakować w szkło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 13:11   #1336
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Kurczę, w rossnecie znalazam teraz na szybko tylko z wymiennymi wkładami, taką masz? Czy na żyletki? Bo ja chciałam kupić na żyletki i między dwoma się zastanawiałam (różniły się długością). Teraz, jak tego Wilkinsona szukałam, to wyskoczyła mi w jakimś innym sklepie online taka na żyletki, kilka razy tańsza od tamtych, które wcześniej oglądałam. Chyba się przyjrzę tym teraz, może nie warto przepłacać ) !


Pytanie nie do mnie, ale mam wilkinson z rossmana (ta czarna z tworzywa) i jakaś metalowa z amazona. Obie bardzo lubię, golenie jest szybkie, ciężko się zaciąć tymi maszynkami. Łatwo zachowac higienę. Odkazam alkoholem izopropylowym.
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 13:18   #1337
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez yuy90 Pokaż wiadomość
Pytanie nie do mnie, ale mam wilkinson z rossmana (ta czarna z tworzywa) i jakaś metalowa z amazona. Obie bardzo lubię, golenie jest szybkie, ciężko się zaciąć tymi maszynkami. Łatwo zachowac higienę. Odkazam alkoholem izopropylowym.
Dzięki
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 13:27   #1338
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Dzięki
Ja mięsa specjalnie nie lubię, jajka uwielbiam, a dieta warzywna nie dla mnie, bo jestem na wysokobiałkowej, więc mam problem.
Chimay ja nie wiem jak takie mleka smakują, ale coś muszą do tych kurnych dodawać jeśli smak tak się różni.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 13:38   #1339
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Ja mięsa specjalnie nie lubię, jajka uwielbiam, a dieta warzywna nie dla mnie, bo jestem na wysokobiałkowej, więc mam problem.
A fasole?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-23, 13:51   #1340
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Kurczę, w rossnecie znalazam teraz na szybko tylko z wymiennymi wkładami, taką masz? Czy na żyletki? Bo ja chciałam kupić na żyletki i między dwoma się zastanawiałam (różniły się długością). Teraz, jak tego Wilkinsona szukałam, to wyskoczyła mi w jakimś innym sklepie online taka na żyletki, kilka razy tańsza od tamtych, które wcześniej oglądałam. Chyba się przyjrzę tym teraz, może nie warto przepłacać

Ja uwielbiam nabiał i dużo mnie kosztuje ograniczanie, ale też nie rezygnuję zupełnie. W ogóle nie rezygnuję z jajek, dosyć często jem sery, czasem śmietana czy jogurt. Mleko już praktycznie tylko roślinne, jeśli w ogóle. Ale racja, ja też odkrywam teraz coraz więcej warzyw i innych produktów, których wcześniej nie jadłam (np. różne kasze)


Mam całą czarną, na żyletki, kosztowała ok. 15 złotych. Nie widzę jej w apce. Pewnie wycofana. Ale w zapowiedziach widzę jakiegoś innego Wilkinsona i żyletki do niego.
Właśnie, też jajka jem, z wolnego wybiegu. Mleko roślinne też kupuję, ale nie rzadko nie umiem skończyć kartonu, podczas gdy z krowim nie miałam takiego problemu, np. nalewałam sobie w kubek i piłam. Pewnie też przez to, że nie jem już tak często jak kiedyś musli, bo są strasznie słodkie. Nie wiem gdzie dorwać jakieś fajne, a żeby zrobić sama to jestem za leniwa. Jeśli mam ochotę na serek/jogurt, to kupuję roślinny, ale nie są zbyt smaczne, mają tekturowy posmak. Jedynie smaczne są Alpro, bo smakują niemal jak mleczne. Ale kosztują 3-4 złote za kubeczek wielkości małego Monte, więc rzadko sobie pozwalam
Ja jeszcze odkryłam jakie pyszne są kotlety warzywne i zaczęłam używać więcej przypraw. Kaszę najbardziej kocham bulgur, najlepiej przyrządzoną z przecierem pomidorowym i mieloną papryką Jedyna kasza, którą średnio lubię, to gryczana.

Edytowane przez brandie
Czas edycji: 2019-06-23 o 13:52
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 13:53   #1341
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
A fasole?
Fasola nie jest pełnowartościowym białkiem.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 14:03   #1342
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Mam całą czarną, na żyletki, kosztowała ok. 15 złotych. Nie widzę jej w apce. Pewnie wycofana. Ale w zapowiedziach widzę jakiegoś innego Wilkinsona i żyletki do niego.
Poszukam

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie dorwać jakieś fajne, a żeby zrobić sama to jestem za leniwa.
Jeśli chodzi o skład i mało cukru to w Lidlu kiedyś widziałam. Ale zbyt leniwa jesteś, żeby za każdym razem sobie rano robić taką owsiankę? Może warto po prostu kupić płatki owsiane/jakieś inne, orzechy, rodzinki, suszone/liofilizowane owoce i inne dodatki i zmieszać samemu w większym słoiku? To tak naprawdę tylko chwila, a masz mieszankę gotową na ileś śniadań.
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 14:13   #1343
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Poszukam



Jeśli chodzi o skład i mało cukru to w Lidlu kiedyś widziałam. Ale zbyt leniwa jesteś, żeby za każdym razem sobie rano robić taką owsiankę? Może warto po prostu kupić płatki owsiane/jakieś inne, orzechy, rodzinki, suszone/liofilizowane owoce i inne dodatki i zmieszać samemu w większym słoiku? To tak naprawdę tylko chwila, a masz mieszankę gotową na ileś śniadań.


Ta czarna jest dalej dostępna w rossie i naturze, można tez osobno dokupić żyletki. Widziałam tez żyletki isany
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 14:20   #1344
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Poszukam



Jeśli chodzi o skład i mało cukru to w Lidlu kiedyś widziałam. Ale zbyt leniwa jesteś, żeby za każdym razem sobie rano robić taką owsiankę? Może warto po prostu kupić płatki owsiane/jakieś inne, orzechy, rodzinki, suszone/liofilizowane owoce i inne dodatki i zmieszać samemu w większym słoiku? To tak naprawdę tylko chwila, a masz mieszankę gotową na ileś śniadań.
Owsiankę kiedyś jadłam nocną, wieczorem zalewałam wszystko i rano była gotowa. W sumie na te upały byłaby fajna teraz
Z dużym słoikiem pomyślę, już druga osoba mi to radzi, że ciężko dostać coś gotowego bez tony cukru. Dam tonę wiórków kokosowych
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 14:34   #1345
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Owsiankę kiedyś jadłam nocną, wieczorem zalewałam wszystko i rano była gotowa. W sumie na te upały byłaby fajna teraz
Z dużym słoikiem pomyślę, już druga osoba mi to radzi, że ciężko dostać coś gotowego bez tony cukru. Dam tonę wiórków kokosowych
Ja robię sama muesli. Kupuję różne płatki, nie tylko owsiane (np. żytnie, orkiszowe), do tego kupuję suszone owoce i orzechy na wagę. W Auchan jest bardzo fajny dział "Bazarek" z mnóstwem produktów na wagę. Dzięki niemu mogę sobie kupić po trochu różnych składników i sprawdzić czy dana mieszanka będzie mi pasować smakowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 14:37   #1346
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Owsiankę kiedyś jadłam nocną, wieczorem zalewałam wszystko i rano była gotowa. W sumie na te upały byłaby fajna teraz
Z dużym słoikiem pomyślę, już druga osoba mi to radzi, że ciężko dostać coś gotowego bez tony cukru. Dam tonę wiórków kokosowych
Od lat robię domowa granolę, zajmuje to 5 minut. Wszystkie gotowe płatki to mega syf i miliony kcal.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 14:40   #1347
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Od lat robię domowa granolę, zajmuje to 5 minut. Wszystkie gotowe płatki to mega syf i miliony kcal.
Nie wszystkie. Są też dobre mieszanki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 14:40   #1348
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Poszukam

Jeśli chodzi o skład i mało cukru to w Lidlu kiedyś widziałam. Ale zbyt leniwa jesteś, żeby za każdym razem sobie rano robić taką owsiankę? Może warto po prostu kupić płatki owsiane/jakieś inne, orzechy, rodzinki, suszone/liofilizowane owoce i inne dodatki i zmieszać samemu w większym słoiku? To tak naprawdę tylko chwila, a masz mieszankę gotową na ileś śniadań.
Mam w domu całą półkę pełną takich pojedynczych składników, płatki owsiane, orkiszowe, gryczane, kukurydziane niesłodzone, amarantus, siemię, mieszanka orzechów, wiórki, suszone owoce. Jak już mnie czasem najdzie na owsiankę, to robię ją sobie w zależności od tego, na co mam ochotę. Trwa to nie wiem, ze 2 minuty? Gotowe musli to syf, no chyba że niektóre bio, ale one z kolei są drogie.
Tylko granoli mi się nie chce robić samemu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 14:55   #1349
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Nie wszystkie. Są też dobre mieszanki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jakie ogolniedostepne są ok.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 15:29   #1350
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam w domu całą półkę pełną takich pojedynczych składników, płatki owsiane, orkiszowe, gryczane, kukurydziane niesłodzone, amarantus, siemię, mieszanka orzechów, wiórki, suszone owoce. Jak już mnie czasem najdzie na owsiankę, to robię ją sobie w zależności od tego, na co mam ochotę. Trwa to nie wiem, ze 2 minuty? Gotowe musli to syf, no chyba że niektóre bio, ale one z kolei są drogie.
Tylko granoli mi się nie chce robić samemu.
Tak, to nie zajmuje dużo czasu, ale mi o wiele łatwiej przychodzi wziąć ze słoika, niż zastanawiać się, co dzisiaj dodać Jak mam ochotę akurat na coś innego, to jak mówisz, w szafie też mam sporo składników i od razu można zrobić inną wersję.
Inna opcja jest taka, żeby mieć w słoiku jakąś taką bazę np. mix płatków (ja też używam różnych) i ziaren, a owoce i orzechy dodawać już według uznania i aktualnej ochoty do miseczki. Wtedy jak mamy świeże owoce, idą świeże, a jak nie, to jakieś suszone. Mi po prostu o wiele łatwiej jest odkręcić słoik i wsypać kilka łyżek mieszanki, niż otwierać każde opakowanie po kolei i sypać po trochu
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-12 11:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.