Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-06, 13:07   #1321
sabi84
Przyczajenie
 
Avatar sabi84
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 13
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Witam, niedawno kupiłam soczewki Colourvue - Big eyes Pretty hazel.
W sumie są podobne do tych na reklamie, trochę wkurzają mnie te duże otwory na źrenicę, bo czasem jak słońce na człowieka pada to źrenica się kurczy i widać trochę naturalnego koloru oka.

Mają krzywiznę 8.6 i średnicę 14 mm. Nie konsultowałam ich zakupu z okulistą, ale są nawet wygodne w noszeniu.

W linku macie jak wyglądają na niebieskich oczach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg colourvue-mój.jpg (35,4 KB, 683 załadowań)
sabi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 14:21   #1322
Oliveira79
Zadomowienie
 
Avatar Oliveira79
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 847
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

sabi84 masz sliczny naturalny kolor - nie zmieniaj go!
Oliveira79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 16:18   #1323
sabi84
Przyczajenie
 
Avatar sabi84
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 13
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez Oliveira79 Pokaż wiadomość
sabi84 masz sliczny naturalny kolor - nie zmieniaj go!
a dziękuję

widzisz, większość marzy żeby mieć błękitne oczka, a ja z kolei mam odchył w drugą stronę i podobają mi się u ludzi tylko ciemne
sabi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 09:14   #1324
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

sabi - obydwa odcienie rewelacyjne!

majka - na tych zdjęciach wyglądają bardzo fajnie. Fakt, mogliby przy tak jasnych odcieniach nie dawać tak mocnych obwódek, ale ponieważ nie widzimy całej Twojej twarzy, niczego nie możemy powiedzieć.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 11:00   #1325
anetka2121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 9
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Soczewki sa Images, kolor light blue.
anetka2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 21:06   #1326
sOoOomeboOody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

przyłącze sie . ja mam naturalny kolor oczu zielony . niedawno kupiłam soczewki ColourVUE BIG EYES odcień dolly black na stronie lensespro.com . i wszystko by było fajnie gdyby nie to że dziura na źrenice jest za duża i "wystaje" mój naturalny kolor =/ zastanawiam sie czy to jest może wina średnicy czy co ?? ale gdy zamawiałam soczewki to krzywizna do wyboru była tylko 8,6 a moze to wina moich źrenic ? odnosze wrażenie że one wiecznie są skurczone ;/ albo mi soczewka opada w dół .. bardzo bym chciala miec takie czarne oczy ale z tą dziurą to troche głupio wyglada =[
sOoOomeboOody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 21:11   #1327
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Te soczewki już tak mają niestety, lepiej to wygląda na brązowych oczach.
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-09, 11:56   #1328
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Niestety, big eyesy są wielkie, ale też mają dużą dziurę... Krzywizna i średnica nie mają nic do tego, tak już stworzył je producent - gdyby otwór był mniejszy, w słabszym świetle widziałabyś tylko mgłę. Rozwiązaniem jest chyba nieprzebywanie w mocnym oświetleniu, wtedy źrenice są powiększone... Jeśli soczewka nie jest na środku oka, tylko lata, zbyt mocno się przemieszcza, to może być kwestia parametrów, ale problem polega na tym, że producenci wypuszczają na rynek "standardy", które pasują 60-80% osób, a pozostali mogą jedynie oglądać je na innych. Pozostałe parametry im się nie opłacają, a szkoda!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 21:13   #1329
sOoOomeboOody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

a to szkoda dzieki za odp trzeba sie z tym pogodzic a nie wiecie czy są moze soczewki które nie maja otworu na źrenice? bo coś słyszałam
sOoOomeboOody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 23:09   #1330
anetka2121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 9
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

czesc dziewczyny! jezeli kupie soczewki kolorowe z diametrem 14.5 a ja nosze 14.2 to soczewka bedzie mi latac po oku? bede gorzej widziec? i czy to rzeczywiscie zly promien krzywizny, jesli dziura w soczewce nie nachodzi mi odpowiednio na zrenice, z jednej strony widze przez kolor, co nie jest przyjemne, a z drugiej duzo mojego koloru, dzieki za odp
anetka2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 02:35   #1331
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

sOoOomeboOody - tak, ale to są tylko delikatnie podkreślające. Na źrenicę też mają nałożony barwnik, ale nie przeszkadza w widzeniu.

anetka2121 - może tak, a może nie. Jeśli zmieniasz model soczewki, musisz udać się do lekarza, by było to zrobione porządnie, ponieważ możesz tego pożałować. Druga sprawa - najprawdopodobniej krzywizna.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-11, 08:58   #1332
sabi84
Przyczajenie
 
Avatar sabi84
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 13
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez sOoOomeboOody Pokaż wiadomość
przyłącze sie . ja mam naturalny kolor oczu zielony . niedawno kupiłam soczewki ColourVUE BIG EYES odcień dolly black na stronie lensespro.com . i wszystko by było fajnie gdyby nie to że dziura na źrenice jest za duża i "wystaje" mój naturalny kolor =/ zastanawiam sie czy to jest może wina średnicy czy co ?? ale gdy zamawiałam soczewki to krzywizna do wyboru była tylko 8,6 a moze to wina moich źrenic ? odnosze wrażenie że one wiecznie są skurczone ;/ albo mi soczewka opada w dół .. bardzo bym chciala miec takie czarne oczy ale z tą dziurą to troche głupio wyglada =[
to nie jest wina krzywizny, byłam ostatnio u okulisty i się okazało, że mam krzywiznę 8.6 (soczewki maja identyczną) a i tak otwór na źrenicę jest za duży

Dziewczyny czy mogłbyście polecić jakąś firmę produkującą soczewki bez tego otworku bezbarwnego ? szukam na allegro i nic
sabi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 09:03   #1333
babsztylet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 30
Dot.: zmiana koloru oczu

Witam,
moje kolorowe soczewki kosztowaly jakies 30 złotych wiecej niz standardowe (Johnson&Johnson, miesieczne). Czekalam na nie kilka dni ale to dlatego, ze mam duza wade wzroku. Normalnie, mozna je kupic od reki. Miałam kolor bodajze morski i efekt był sliczny. Jedyna wada to, ze czasem sie przesuwaly i mialam zielone bialko;P Ogólnie polecam - niewielki wydatek a fajan metamorfoza.
Tym wątkiem witam sie na forum
babsztylet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 09:58   #1334
anetka2121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 9
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

babsztylet, a jaki masz naturalny kolor? moze dodasz fotki
anetka2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:14   #1335
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez sabi84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy mogłbyście polecić jakąś firmę produkującą soczewki bez tego otworku bezbarwnego ? szukam na allegro i nic
A jaki kolor Cię interesuje? Bez tego otworu na źrenice kupisz tylko soczewki podkreślające kolor jasnych oczu:
Focus Softcolors
Acuvue 2 Colours Enhancers
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:26   #1336
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
1. Przejrzenie tego wątku albo pokrewnego ze zdjęciami.

2. Uczulenie na zakup soczewek zmieniających kolor (np. Acuvue Colours OPAQUE, Freshlook COLORS), a nie podkreślających (np. Acuvue Colours ENHANCERS, Freshlook COLORBLENDS, Freshlook DIMENSIONS, Focus Softcolors).

3. Jeśli nie nosisz zwykłych, to kontakt z okulistą w celu dobrania i pierwszej aplikacji.
Moim zdaniem Freshlooki colorblend zmieniają kolor, co można zauważyć w załaczniku - naturalne oczy moje - brąz, a w załącznikach właśnie w colorblendsach zielonych i szafirowych
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg naturalki.jpg (14,7 KB, 356 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zielone.jpg (10,3 KB, 550 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg niebieskie.JPG (33,5 KB, 704 załadowań)
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 14:59   #1337
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

hihi - niebieskie super! Zieleń niestety przykryta brązem, chyba że to kwestia zdjęcia. Masz rację z tym zmienianiem, wg producenta Colorblends to "miesięczne sferyczne soczewki kontaktowe subtelnie zmieniające kolor każdych oczu". Subtelnie, ale każdych

Polecam przewodnik Ciba Vision z grafikami rezultatów użycia na różne kolory oczu, do pobrania tutaj.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 15:07   #1338
babsztylet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 30
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez anetka2121 Pokaż wiadomość
babsztylet, a jaki masz naturalny kolor? moze dodasz fotki
naturalne mam zielone. z piwna obwodka wokol zrenic. niestety nie pamietam koloru soczewek ale, jak pisalam, byl one zielonkawo - morskie. dzieki temu kolor moich oczu sie drastcznie nie zmienil, tylko zostal fajnie podkreslony i stal sie duzo bardziej intensywny. polecam, warto sporoboac, szczegolnie jesli ktos juz nosi soczewki i jego oko dobrze je toleruje
babsztylet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 15:08   #1339
babsztylet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 30
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez babsztylet Pokaż wiadomość
naturalne mam zielone. z piwna obwodka wokol zrenic. niestety nie pamietam koloru soczewek ale, jak pisalam, byl one zielonkawo - morskie. dzieki temu kolor moich oczu sie drastcznie nie zmienil, tylko zostal fajnie podkreslony i stal sie duzo bardziej intensywny. polecam, warto sporoboac, szczegolnie jesli ktos juz nosi soczewki i jego oko dobrze je toleruje
a fotek chwilowo nie mam przy sobie, pisze z pracy jak znajde, chetnie sie pochwale
babsztylet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-11, 16:40   #1340
sOoOomeboOody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

no coż musze sie pogodzic z tymi duzymi otworkami . a moze znajde w koncu kiedys soczewki bez takich duzych otwórków . chociaz o czarne to trudno .
sOoOomeboOody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 17:35   #1341
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Może inne niż big eyesy... Poza tym, tak jak pisałam, na imprezach nie będzie to widoczne, bo światło jest słabsze i źrenica większa. A na co dzień, wiadomo, nie ma sensu chodzić w kolorowych.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 08:45   #1342
sida!
Raczkowanie
 
Avatar sida!
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 88
Send a message via Skype™ to sida!
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

hihi czy te colorblendsy są wygodne? Ja kupiłam wczoraj 2 opakowania freshlooków colors - poradzili mi, że lepiej kryje, a ja mam naturalne oko dość ciemne. Jestem strasznie nie zadowolona!!! Oczy mnie od tych soczewek bolą! nie mogę w nich chodzić! poprostu dramat!! Aż mi się kręci w głowie od nich! I mało tego wcale mi nie zmieniły koloru. Wogóle nie widać różnicy
__________________
... tolerancja kończy się tam gdzie zaczyna się cierpienie drugiego człowieka...
sida! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 08:57   #1343
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez sida! Pokaż wiadomość
hihi czy te colorblendsy są wygodne? Ja kupiłam wczoraj 2 opakowania freshlooków colors - poradzili mi, że lepiej kryje, a ja mam naturalne oko dość ciemne. Jestem strasznie nie zadowolona!!! Oczy mnie od tych soczewek bolą! nie mogę w nich chodzić! poprostu dramat!! Aż mi się kręci w głowie od nich! I mało tego wcale mi nie zmieniły koloru. Wogóle nie widać różnicy
Ja na codzień nosze soczewki Ciba Visions, więc jestem do nich przyzwyczajona, ale mam standardową krzywiznę, a moc miałam dobraną przez okulistę...

Ty miałaś robione badanie przez okuliste?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 13:30   #1344
sida!
Raczkowanie
 
Avatar sida!
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 88
Send a message via Skype™ to sida!
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

ja na codzień noszę pure visions, wziełam specjalnie freshlooki bo mają tą samą krzywiznę. Naprawdę nie jestem w stanie w nich chodzić! kręci mi się aż od nich w głowie...
__________________
... tolerancja kończy się tam gdzie zaczyna się cierpienie drugiego człowieka...
sida! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 13:36   #1345
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez sida! Pokaż wiadomość
ja na codzień noszę pure visions, wziełam specjalnie freshlooki bo mają tą samą krzywiznę. Naprawdę nie jestem w stanie w nich chodzić! kręci mi się aż od nich w głowie...
Uu... to dziwne, nie umiem pomóc
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 13:48   #1346
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Mi colorblends też podrażniały oczy, ale mogłam w nich chodzić, tylko że bardzo krótko bo szybko wysychało mi oko. Żadnych zawrotów głowy nie miałam Masz krople do soczewek? Może spróbuj bardziej nawilżać oczy? (na dyskomfort powinno pomoc, ale jeśli masz zawroty to lepiej zrezygnować z tych soczewek )
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 15:21   #1347
sida!
Raczkowanie
 
Avatar sida!
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 88
Send a message via Skype™ to sida!
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

wyciągnełam je po 15 minutach i w nich nie chodzę. Wydaje mi się, że te zawroty głowy były przez to, że soczewka przy każdym mrugnięciu mi się lekko przesuwała i obraz miałam nieostry. Nie sądziłam, że od źle dobranych soczewek aż tak mogą boleć oczy i cała głowa. A soczewki noszę już 12 lat Dziewczyny Wam też się przesuwały te Freshlooki na oku? Miałam soczewki Johnsona, Acuvue i jeszcze jakieś inne dawno, dawno ale nigdy czegoś takiego nie miałam...
__________________
... tolerancja kończy się tam gdzie zaczyna się cierpienie drugiego człowieka...
sida! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 20:36   #1348
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Dziewczyny, wytłumaczcie mi, bo analizuję problem, ale potrzebna mi jest porada kogoś kto nie jedne soczewki nosił A tu widzę znawczynie.

Zawsze kupowałam soczewki o promieniu zakrzywienia 8.4 (zgodnie z receptą). Problem w tym, że większość soczewek, które wynalazłam dziś w Internecie ma 8.6 owej "krzywizmy bazowej". Sęk w tym, że sprawdzałam na stronie producenta i nie istnieją w innych parametrach.

Jak objawiać się może założenie 8.6, gdy zalecane jest 8.4? Robiłyście takie eksperymenty? Będą mi spadać? Nie przykleją się do oka?
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 20:56   #1349
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Było o tym już tu wiele razy... Jeśli zmieniasz model, idź do lekarza, zaoszczędzisz czas, nerwy i ew. komplikacje... A w internecie możesz śmiało kupować później.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 21:44   #1350
anetka2121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 9
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez babsztylet Pokaż wiadomość
naturalne mam zielone. z piwna obwodka wokol zrenic. niestety nie pamietam koloru soczewek ale, jak pisalam, byl one zielonkawo - morskie. dzieki temu kolor moich oczu sie drastcznie nie zmienil, tylko zostal fajnie podkreslony i stal sie duzo bardziej intensywny. polecam, warto sporoboac, szczegolnie jesli ktos juz nosi soczewki i jego oko dobrze je toleruje
ja tez mam naturalne zielone to moze tez beda mi sie podobac, bo wlasnie chce morskie one sa firmy Johnson&Johnson?
anetka2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-26 15:01:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.