Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57 - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-06, 05:05   #1351
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Niezgodna - chyba 2 części "pełne", jedna połówka i koniec, nie ma ciągu dalszego.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Serio? Bylam przekonana, ze skonczyli serie, ale moze cos przegapilam

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Pamiętam, że lata temu byłam w kinie na "Jestem numerem 4". Film się zapowiadał na to, że będą dalsze części, a chyba nigdy nie powstały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dalsze czesci powstaja wtedy, gdy pierwsza czesc jest pozytywnie odebrana przez publike i zarabia kase. Ten film byl dosc sredni i pewnie po prostu im sie nie oplacalo krecic tego wiecej.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 06:30   #1352
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Podczytuje niektóre watki w odchowalni. Jestem w szoku, że nadal ma miejsce chrzczenie dzieci zg na presję rodzinną choć samemu albo sie nie wierzy albo jest nam to obojętne. 21 wiek. To już nawet nie zdziwienie, to szok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 08:44   #1353
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

U mnie też zawsze było tylko 1 danie - albo zupa, albo tzw. "drugie", czyli np mięso z ziemniakami/kaszą. I jakoś każdy się najadał.

A jak idę do rodziny chłopaka, to jest festiwal żarcia i wchodzi zupa, ledwo odloze łyżkę po jedzeniu i wchodzi mięso (zwykle min. 2 rodzaje i każdego trzeba spróbować) z ziemniakami i warzywa (tylko dla nich surówka jest np kukurydza z majonezem, na szczęście zawsze jest też cos typu ogórki albo buraczki). Jak zje się drugie danie, to zaraz wstawiana jest woda na herbatę, robi się kawę i wjeżdża ciasto.
Na szczęście teraz już na wstępie dostaje pytanie, czy jem zupę. Zwykle nie jem, chyba że jest jakaś "nowość", to próbuje tylko odrobinę.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:29   #1354
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Dziwi mnie uznawanie, że to nie jest nic złego, jeśli rodzina wyprawi zmarłemu ateiście pogrzeb w kościele, bo "pogrzeb jest dla rodziny i pewnie im było łatwiej". Rozumiem, że ja jako ateistka mogę katolikowi wyprawić pogrzeb świecki, bo ten pogrzeb jest dla mnie? Wtedy to dopiero by była afera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2019-10-06 o 09:32
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:34   #1355
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Zostanie matka to dość duże wydarzenie w życiu człowieka. Dziwne gdyby przejść wobec tego obojętnie. To że kobieta zaczyna poruszać temat macierzyństwa nie oznacza jeszcze że zapomniała że jest kobietą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No ja to widzę inaczej w niektórych znanych mi przypadkach. Nie mówię, o przechodzeniu obojętnie czy poruszaniu tematu macierzyństwa, ale o przesadzie. Bo dla mnie, ale podkreślam dla mnie przesadą jest wstawiać pierdyliard zdjęć swojego dziecka w różnych pozach, oznaczaniu kiedy skończył miesiąc, pół roku i rok a przy małej ilości postów związanych nie-z-dzieckiem pisać "mama ma wychodne" Na szczęście unfollow załatwia sprawę.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:47   #1356
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Jestem wege, maz nie ale w sumie ze ja nie gotuje miesa to prawie go nie ja, nie ma problemu zeby dziecko tez bylo wege. Mamy nowe mieszkanie. Zapraszamy rodzicow i probojemy wytlumaczyc jednym i drugim,ze nie chcemy miesa i prosimy o nieprzywozenie kotletow.


No i jedni i drudzy jadaja u siebie bezmiesne obiady-jakies ryze z jalkami,placki ziemniaczane etc. Ale nagle problem chociaz bywaja u nas z czestoltliwoscia raz na kilak miesiecy.
No i jak my mozemy zadac,zeby kotletow nie przywozili oni jedza kotlety! Oni zjedza te kotlety!
Kurde ja nie wiem czemu ludziom tak trudno ogarnac,ze ktos u siebie nie chce padliny w domu. To serio taki problem zjesc raz na pol roku obiad bez miesa?
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 10:27   #1357
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
Jestem wege, maz nie ale w sumie ze ja nie gotuje miesa to prawie go nie ja, nie ma problemu zeby dziecko tez bylo wege. Mamy nowe mieszkanie. Zapraszamy rodzicow i probojemy wytlumaczyc jednym i drugim,ze nie chcemy miesa i prosimy o nieprzywozenie kotletow.


No i jedni i drudzy jadaja u siebie bezmiesne obiady-jakies ryze z jalkami,placki ziemniaczane etc. Ale nagle problem chociaz bywaja u nas z czestoltliwoscia raz na kilak miesiecy.
No i jak my mozemy zadac,zeby kotletow nie przywozili oni jedza kotlety! Oni zjedza te kotlety!
Kurde ja nie wiem czemu ludziom tak trudno ogarnac,ze ktos u siebie nie chce padliny w domu. To serio taki problem zjesc raz na pol roku obiad bez miesa?

Najlepsze, że nagle też wszyscy są ekspertami od żywienia i dietetyki i padają argumenty, że no jak to tak bez mięsa? Że:
a) gdzie białko?!1 co z niedoborami?!!11
b) tym się nie da najeść, bo właściwie co Ty jesz? pewnie trawę i kamienie
c) krzywdzisz dziecko swojo ideologio!1
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 10:47   #1358
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Ja jak byłam wege i ktoś mi się pytał co jem, to odpowiadałam, że właściwie nic, przeprowadzam fotosyntezę.
Ale teraz jem mięso (przestałam być wege po 8 latach), ale nie każde. Jem tylko piers z kurczaka, kiełbasę z grilla (takiej z patelni czy w zupie nie tkne) i od czasu do czasu boczek zesmazony na skwarke jako dodatek np. Do tostow. No i jak idę do ciotki, to kotlety mielone, natomiast sama ich nie robię. Tylko i wyłącznie piers z kurczaka w różnych kombinacjach.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 10:55   #1359
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Wiecie co mnie wkurza strasznie?
Powstały fajne filmy, do których... Nie ma kontynuacji.
Seria niezgodna
Eragon
Percy Jackson
I pewnie wiele innych, ale teraz mi przyszły do głowy te
No kurde, jackson odkrywa, że Thalia żyje i... Koniec, nie ma dalszego ciągu.
Eragon - typ na końcu przecina zasłonę i odsłania swojego smoka - i koniec.
Niezgodna - chyba 2 części "pełne", jedna połówka i koniec, nie ma ciągu dalszego.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Pracy Jackson to nie wiem, bo mnie nie interesuje.

Eragon to koniec i bardzo dobrze, bo ten film zniszczył wszystkie wątki z książki, nie miał czego i jak ciągnąć.

A niezgodna to nie jest Divergent? Nie byłam fanką, ale o uszy mi się obiło, że ostatni film wyszedł, ale w systemie od razu na DVD, więc może dlatego Cię ominęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 11:36   #1360
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Albo mój znajomy, w wieku 25 lat, kredyt na mieszkanie + za chwilę kredyt na auto za 50 tys na dojazd do pracy 3 km. I zarobki razem z żoną ok 3 tyś i dziecko.
I bank mu dał następny kredyt?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Trochę mnie dziwią sesje noworodkowe, ledwo dziecko się urodzi, a już na sesję, owijaja w jakieś gałgany i wsadzają do wiaderek, koszykow, na jakieś mini łóżka. Albo koniecznie laska z gołym torsem trzymająca dziecko na wysokości biustu - i prosto na fejsa.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Dziewczyna z mojej pracy jest pod koniec 2 miesiąca ciąży i już planuje sesję noworodkową oraz zamawia salę na chrzest.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 12:22   #1361
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;87228077]I bank mu dał następny kredyt?



Dziewczyna z mojej pracy jest pod koniec 2 miesiąca ciąży i już planuje sesję noworodkową oraz zamawia salę na chrzest.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]



Mnie zamawianie sali na chrzest wcale nie dziwi. W niektórych miejscach serio trzeba z dużym wyprzedzeniem, żeby było miejsce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 12:28   #1362
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Podczytuje niektóre watki w odchowalni. Jestem w szoku, że nadal ma miejsce chrzczenie dzieci zg na presję rodzinną choć samemu albo sie nie wierzy albo jest nam to obojętne. 21 wiek. To już nawet nie zdziwienie, to szok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Siostra tża tak zrobiła, sami ślubu nie mają, do kościoła nie chodzą (jedynie na pogrzeby i wesela), ale chrzciny musiały być. Jak poruszyliśmy temat, to mama tża się oburzyła, że oni sobie mogą żyć jak chcą, ale dziecko musi być ochrzczone. To się zdziwi, jak się kiedyś nasze dzieci pojawią


Nie chodzę do kościoła to jestem konsekwentna, nie spowiadam się, nie chrzczę dzieci, nie biorę ślubu etc. Jak mnie coś nawróci, to prędzej pomyślę o kościele protestanckim, jakoś mi się wydaje o wiele cieplejszy.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 13:04   #1363
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Siostra tża tak zrobiła, sami ślubu nie mają, do kościoła nie chodzą (jedynie na pogrzeby i wesela), ale chrzciny musiały być. Jak poruszyliśmy temat, to mama tża się oburzyła, że oni sobie mogą żyć jak chcą, ale dziecko musi być ochrzczone. To się zdziwi, jak się kiedyś nasze dzieci pojawią


Nie chodzę do kościoła to jestem konsekwentna, nie spowiadam się, nie chrzczę dzieci, nie biorę ślubu etc. Jak mnie coś nawróci, to prędzej pomyślę o kościele protestanckim, jakoś mi się wydaje o wiele cieplejszy.
Też mnie te chrzty dziwią. Jakby więcej osób się stawiało i było konsekwentne to by nie było gadek w stylu "wszyscy pojda do komunii a Twoje dziecko nie" bo po prostu by więcej dzieci nie szło i tym samym nie byłoby takiego przeżywania tego wydarzenia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 14:04   #1364
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Też mnie te chrzty dziwią. Jakby więcej osób się stawiało i było konsekwentne to by nie było gadek w stylu "wszyscy pojda do komunii a Twoje dziecko nie" bo po prostu by więcej dzieci nie szło i tym samym nie byłoby takiego przeżywania tego wydarzenia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Albo religie w szkole- rodzice nie chodzą na msze albo dwa razy w roku, ale dziecku każą chodzić, bo wszyscy chodzą. Albo uczestniczyć całym sobą w nabożeństwach albo nie zawracać gitary. O albo komunie- ile to już słyszałam komentarzy, że olaboga dziecko za rok do komunii to trzeba będzie z nim do kościoła chodzić. A kto kogo zmusza? A no tak, bo co ludzie powiedzoo
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 14:11   #1365
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Mi się wydaje, że niektórzy chrzczą i posyłają do komunii dla kasy
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 14:13   #1366
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Albo religie w szkole- rodzice nie chodzą na msze albo dwa razy w roku, ale dziecku każą chodzić, bo wszyscy chodzą. Albo uczestniczyć całym sobą w nabożeństwach albo nie zawracać gitary. O albo komunie- ile to już słyszałam komentarzy, że olaboga dziecko za rok do komunii to trzeba będzie z nim do kościoła chodzić. A kto kogo zmusza? A no tak, bo co ludzie powiedzoo
U mnie w rodzinie podobnie. Ani brat ani bratowa nigdy do kościoła nie chodzili a jak ich córka ma komunię w przyszłym roku to bratowa lata z nią co niedzielę do kościoła jak na sraczkę i jak brat chciał gdzieś młodą zabrać to bratowa się nie zgodziła, no bo przecież musi iść na mszę i nie ma mowy, żeby ten jeden raz nie poszła.

Pamiętam tak samo jak my byliśmy dziećmi - rodzice nigdy do kościoła nie chodzili (z nami też) a nam kazali. Szybko doszło do tego, że zamiast do kościoła szliśmy sobie do parku a te pare groszy na ofiarę przeznaczaliśmy na lody
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 14:53   #1367
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
U mnie w rodzinie podobnie. Ani brat ani bratowa nigdy do kościoła nie chodzili a jak ich córka ma komunię w przyszłym roku to bratowa lata z nią co niedzielę do kościoła jak na sraczkę i jak brat chciał gdzieś młodą zabrać to bratowa się nie zgodziła, no bo przecież musi iść na mszę i nie ma mowy, żeby ten jeden raz nie poszła.

Pamiętam tak samo jak my byliśmy dziećmi - rodzice nigdy do kościoła nie chodzili (z nami też) a nam kazali. Szybko doszło do tego, że zamiast do kościoła szliśmy sobie do parku a te pare groszy na ofiarę przeznaczaliśmy na lody
Hipokryzja w czystej postaci
Trochę nie wierzę, że dla kasy. Przecież komunię czy chrzciny teraz urządza się w lokalu, wszystko kosztuje, jedzenie, alkohol. A nie oszukujmy się, prócz chrzestnych chyba nikt setkami nie rzuca
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 14:58   #1368
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Hipokryzja w czystej postaci
Trochę nie wierzę, że dla kasy. Przecież komunię czy chrzciny teraz urządza się w lokalu, wszystko kosztuje, jedzenie, alkohol. A nie oszukujmy się, prócz chrzestnych chyba nikt setkami nie rzuca

Też wątpię, że dla kasy. Raczej jest to myślenie w stylu "no trzeba, bo co inni powiedzą" i nieumiejętność radzenia sobie z byciem "wyoutowanymi" rodzicami w takiej sytuacji - wszyscy idą tylko nie nasze dziecko.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 15:36   #1369
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;87228416]Mi się wydaje, że niektórzy chrzczą i posyłają do komunii dla kasy [/QUOTE]
Na chrzest może nie tyle, bo to impreza z zasady się nie zwracająca chyba (chociaż tu miała szansę, bo wszyscy goście byli raczej starsi, pewnie my daliśmy najmniej w kopertę).


Ja już teraz wiem, że żadnych zmuszeń do chrztu nawet nie będę słuchać. Za to bardzo podoba mi się idea "sip and see" jako taka impreza na przedstawienie dziecka rodzinie I do tego tak na prawdę wystarczy własne mieszkanie/taras/ogród i catering, jak się chce obciąć koszty sali (co i tak nie powinno być bardzo drogie w takiej sytuacji).
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 17:02   #1370
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Na chrzest może nie tyle, bo to impreza z zasady się nie zwracająca chyba (chociaż tu miała szansę, bo wszyscy goście byli raczej starsi, pewnie my daliśmy najmniej w kopertę).


Ja już teraz wiem, że żadnych zmuszeń do chrztu nawet nie będę słuchać. Za to bardzo podoba mi się idea "sip and see" jako taka impreza na przedstawienie dziecka rodzinie I do tego tak na prawdę wystarczy własne mieszkanie/taras/ogród i catering, jak się chce obciąć koszty sali (co i tak nie powinno być bardzo drogie w takiej sytuacji).
Oo taka impreza też mi się podoba

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 17:34   #1371
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Też wątpię, że dla kasy. Raczej jest to myślenie w stylu "no trzeba, bo co inni powiedzą" i nieumiejętność radzenia sobie z byciem "wyoutowanymi" rodzicami w takiej sytuacji - wszyscy idą tylko nie nasze dziecko.
Nie zapominaj, że dziecko (w kontekście komunii) też jest wyoutowane. I dla niego to jest o wiele trudniejsza sytuacja.

Nie zmienia to faktu, że tak nie powinno być, ale jedynym sensowym rozwiązaniem tego problemu jest rozdział religii od szkoły.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 17:50   #1372
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Najlepsze, że nagle też wszyscy są ekspertami od żywienia i dietetyki i padają argumenty, że no jak to tak bez mięsa? Że:
a) gdzie białko?!1 co z niedoborami?!!11
b) tym się nie da najeść, bo właściwie co Ty jesz? pewnie trawę i kamienie
c) krzywdzisz dziecko swojo ideologio!1

Bo za dziecko nie mozna wybierac! Samo moze wybrac wegetarianizm,ale dopiero jak 18 skonczy. Zreszta odnosnie chrztow-tak samo. Starasze pokolenie jakos nie rozumie ze i ochrzczenie i nieochrzczenie to jest wybor



Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Też mnie te chrzty dziwią. Jakby więcej osób się stawiało i było konsekwentne to by nie było gadek w stylu "wszyscy pojda do komunii a Twoje dziecko nie" bo po prostu by więcej dzieci nie szło i tym samym nie byłoby takiego przeżywania tego wydarzenia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Tez zawsze slysze ze dziecko bedzie plakac ze nie ma komunii i nie dostaje prezentow. Tezie tej zaprzecza kilka przypadkow znajomych z pracy-corka kolezanki zapytana przez matke czy jej nie szkoda,ze nie bedzie miala imprezy komunijnej stwierdzila, ze co Ty mamo, ona sie cieszy,ze nie musi ciagle do kosciola chodzic jak inne dzieci
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 17:53   #1373
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87228818]Nie zapominaj, że dziecko (w kontekście komunii) też jest wyoutowane. I dla niego to jest o wiele trudniejsza sytuacja.

Nie zmienia to faktu, że tak nie powinno być, ale jedynym sensowym rozwiązaniem tego problemu jest rozdział religii od szkoły.[/QUOTE]I o to mi chodzi. Jakby więcej rodziców nie uprawiało hipokryzji to by nie było żadnego wyoutowania i przykrości ze strony innych dzieci czy rodziców. Bo teraz faktycznie może być dla dziecka ciężkie, że jako jedyne ze szkoły nie bedzie miał komunii a raczej imprezy po komunii i prezentów. Po prostu to powinno być oddzielone od szkoły.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 18:01   #1374
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87228818]Nie zapominaj, że dziecko (w kontekście komunii) też jest wyoutowane. I dla niego to jest o wiele trudniejsza sytuacja.

Nie zmienia to faktu, że tak nie powinno być, ale jedynym sensowym rozwiązaniem tego problemu jest rozdział religii od szkoły.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
I o to mi chodzi. Jakby więcej rodziców nie uprawiało hipokryzji to by nie było żadnego wyoutowania i przykrości ze strony innych dzieci czy rodziców. Bo teraz faktycznie może być dla dziecka ciężkie, że jako jedyne ze szkoły nie bedzie miał komunii a raczej imprezy po komunii i prezentów. Po prostu to powinno być oddzielone od szkoły.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Patrząc z mojej perspektywy i mojej siostry - obie byłybyśmy szczęśliwsze nie idąc do komunii. Obie gdy tylko mogłyśmy odsunęłyśmy się od kościoła i do bierzmowania już nie szłyśmy. Nikt nie był zainteresowany, żeby odpowiedzieć mi na pytania (szczególnie te dotyczące wieeelu nieścisłości z przemówień księży).



Komunia kojarzy mi się wyłącznie z wstawaniem na roraty o chorej godzinie rano, zmarnowanymi godzinami na siedzeniu bez sensownie w kościele, zimnem w ławkach, uczeniu się dziesiątek niepotrzebnych rzeczy na pamięć i niebotycznym wstydem podczas spowiedzi.

Odkąd nie jestem zmuszana do udziału w tym procederze czuję się znacznie lepiej - nikt nie wbija mnie w wieczne poczucie winy.


W szkole opowiadanie o prezentach trwało całe dwa dni. A koleżanka, której rodzice byli ateistami, miała w tym czasie wycieczkę. I wszyscy jej zazdrościli wyprawy, a nie sobie nawzajem prezentów
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 18:16   #1375
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87228818]Nie zapominaj, że dziecko (w kontekście komunii) też jest wyoutowane. I dla niego to jest o wiele trudniejsza sytuacja.

Nie zmienia to faktu, że tak nie powinno być, ale jedynym sensowym rozwiązaniem tego problemu jest rozdział religii od szkoły.[/QUOTE]


Prawda, że dziecko również wyoutowane, to nie ulega wątpliwościom. Jednak tak czy siak decyzja należy na tym etapie do rodziców, którzy podejmują ją często dlatego, że właśnie wypada/wszyscy to my też a nie, że jest w tym jakiś głębszy sens, jaki ma komunia czy jakieś tam sakramenty same w sobie dla wierzących.

Zgadzam się, powinien być rozdział. Ewentualnie jakieś zajęcia ogólne dotyczące religii w ogóle - różnicach w znanych religiach, pojmowaniu świata przez wierzących z różnych stron świata i pozytywnych/negatywnych skutkach religii, a nie jednej konkretnej, "słusznej".
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 18:33   #1376
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Ja dziecka nie będę chrzcić, więc do komunii też nie pójdzie (chyba że jako dorosła świadoma osoba). Coraz więcej osób podejmuje taką decyzję, więc wątpię żeby moja córka była jedyną osobą w klasie, która nie będzie uczęszczać na religię. To już nie lata 90, szczególnie na zachodzie Polski.
Wycieczka to w sumie fajny pomysł
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 18:45   #1377
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość

Tez zawsze slysze ze dziecko bedzie plakac ze nie ma komunii i nie dostaje prezentow. Tezie tej zaprzecza kilka przypadkow znajomych z pracy-corka kolezanki zapytana przez matke czy jej nie szkoda,ze nie bedzie miala imprezy komunijnej stwierdzila, ze co Ty mamo, ona sie cieszy,ze nie musi ciagle do kosciola chodzic jak inne dzieci
Taa... tak strasznie te dzieci płaczą, takie są nieszczęśliwe.

Od dziewięciu lat mnie straszą jaka to moja córka nie będzie odsunięta i wyalienowana. Tym, no i ogniem piekielnym. Od dziewięciu lat wysłuchuję jaką krzywdę jej robię brakiem chrztu, tym, że nie chodzi na religię, nie pójdzie do komunii i będą ją palcami wytykać. Tymczasem właśnie obserwuję jak nawet rodzice ochrzczonych dzieci w trzeciej klasie wypisują je z religii (wcześniej chodziły), źeby uniknąć przygotowań komunijnych i całego tego cyrku. Nikt nie czuje się wyoutowany. A dziecku to raczej zazdroszczą, że sobie dwa razy w tygodniu godzinę wcześniej do domu wychodzi.
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 09:45   #1378
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie uznawanie, że to nie jest nic złego, jeśli rodzina wyprawi zmarłemu ateiście pogrzeb w kościele, bo "pogrzeb jest dla rodziny i pewnie im było łatwiej". Rozumiem, że ja jako ateistka mogę katolikowi wyprawić pogrzeb świecki, bo ten pogrzeb jest dla mnie? Wtedy to dopiero by była afera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, ja tak samo się dziwię, chyba, że ten ateista ma to gdzieś

Jeśli chodzi o chrzciny, komunie to ludzie mnie szokują.
Kolega z pracy mlody antyklerykał, po ślubie cywilnym zanim zapisał dziecko na chrzest pomstowal mi w biurze, jak to on do biskupa napiszę, jeśli mu ksiądz będzie robił problemy. Chrzestni też niepraktykujacy.
Inni znajomi agresywni ateiści, ale stwierdzili, że swoje przyszłe dziecko ochrzcza i posla do komunii, żeby nie bylo wytykane palcami. A mieszkali w mieście wojewódzkim, gdzie raczej każdy ma to gdzieś.
Nawet mój mąż stwierdzil, że jeśli się zgodzę to on pojdzie sam ochrzcić nasze ewentualne dziecko, a nawet kolendy nie przyjmujemy. Na szczęście znam go i wiem, że temat umrze, bo się rozmysli i nie chciałoby mu się samemu lecieć
Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Najlepsze, że nagle też wszyscy są ekspertami od żywienia i dietetyki i padają argumenty, że no jak to tak bez mięsa? Że:
a) gdzie białko?!1 co z niedoborami?!!11
b) tym się nie da najeść, bo właściwie co Ty jesz? pewnie trawę i kamienie
c) krzywdzisz dziecko swojo ideologio!1
Najbardziej wege się oburzają ci, którzy sami nie są świadomi i kiepsko jedzą (przynajmniej ja tak zauważyłam). Na obiad musi być miecho, bo będziesz chory, a nawet nie wiedzą, że to obciąża narządy.


A z podobnych rzeczy, jak byłam młodsza i przeszłam na kosmetyki nietestowane na zwierzętach to bardzo o tym trąbiłam dookoła i bardzo mnie dziwila mama mojego eks,
która
-przełączała wiadomości jak był pokazywany np. pies, żeby nie płakać, miała psa ze schroniska i ogólnie miłośniczka zwierząt, a nawet się tym nie zainteresowała i uważała (nie wprost), że to głupie. Mówiła, że to nic nie da i takie tam. Ok, ale ja jednak jako osoba kochająca przyrodę lepiej się czuje, że nie przykładem pośrednio ręki do cierpienia.
- kupowała mi zawsze z jakiejś okazji jakiś kosmetyk (oni tak robili) i zawsze było to coś testowanego, czego bym sama nie kupiła. A firm nietestujacych było już wtedy mnóstwo, wystarczyło zapytać syna, którego miała pod nosem. Tylko ta pani i tak by kupiła Garnier, czy cos w tym rodzaju, bo uważała, że tylko produkty reklamowane w tv są dobre (kolejna rzecz która mnie dziwi u ludzi) i by się wstydziła kupić coś np. Bialego Jelenia czy Barwy.

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;87228077]I bank mu dał następny kredyt?



Dziewczyna z mojej pracy jest pod koniec 2 miesiąca ciąży i już planuje sesję noworodkową oraz zamawia salę na chrzest.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Tak, sama się dziwię, bo z pierwszym mieli kłopoty. Chyba, że przez pożyczkę miał na myśli pożyczkę np. od teściów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 09:57   #1379
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87228162]Mnie zamawianie sali na chrzest wcale nie dziwi. W niektórych miejscach serio trzeba z dużym wyprzedzeniem, żeby było miejsce.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]
To teraz chrzest jak wesele, że się salę zamawia

O komunii słyszałam ( co też dziwi ), ale chrzest
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 10:02   #1380
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To teraz chrzest jak wesele, że się salę zamawia

O komunii słyszałam ( co też dziwi ), ale chrzest
Mnie też dziwią takie rzeczy.
Moja komunia była w domu - byli chrzestni z dziećmi, dziadkowie i najbliższa rodzina (rodzeństwo rodziców z dziećmi), w sumie może z 20 osób (w tym z 10 dzieci, bo moja ciotka miała dużo).

Nie rozumiem, po co organizować jakieś wielkie przyjęcia na salach czy w restauracjach. Sama zawsze odmawiam udziału w takich uroczystościach, szczególnie jeśli dostaję zaproszenie na chrzciny dziecka mojej kuzynki, z którą nie utrzymuję kontaktu i widzę ją raz na 2 lata.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-26 12:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.