Trądzik: hormony, anytkoncepcja - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-31, 08:44   #1351
ilustris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Czy istnieje taka możliwość, żeby diane 35 nie działało na trądzik? Biorę je z polecenia ginekologa jako środek antykoncepcji, jednak powinno być jakies polepszenie cery - u mnie na odwrót. Biorę 2 miesiące i jest tragicznie - moja twarz to wielkie pole minowe odkąd zaczełam brac tabletki!
ilustris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 07:40   #1352
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Musisz poczekać dłużej... ja czekałam ponad 4 miesiące ;/
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 18:01   #1353
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Witam proszę o pilną pomoc bo już nie wiem co robić ! pisałam już na ginekologii ale chce usłyszeć opinie innych dziewczyn mam nadzieje że Cherry jeszcze tu zagląda bo kiedyś mi pomogła Więc napisałam na pewnej stronie do lekarza gdyż nie wiedziałam jak mam postąpić

"Witam mój problem dotyczy ostrej biegunki, której towarzyszą silne bóle brzucha. Mam ją od wczoraj 27.1.13, do tego biorę tabletki antykoncepcyjne (Diane35, biegunki dostałam w niedzielę, czyli 12 tabletka i dzisiaj nadal trwa 13 tabletka). Jak mam postępować dalej - brać tabletki normalnie jak dotychczas? Czy miały szansę się wchłonąć? I co jeśli się nie wchłonęły i dostanę okresu? Proszę o poradę, jak mam postępować?"

A on mi odpisał

" W związku z ryzykiem niepełnego wchłonięcia tabletki powinna Pani zażyć dodatkową tabletką w dniu dzisiejszym. Jeśli dojdzie do wystąpienia krwawienia z odstawienia (spowodowanego zmniejszeniem stężenia hormonów we krwi) to należy kontynuować obecne opakowanie, a po jego zakończeniu może Pani rozpocząć następne opakowanie (bez stosowania 7-dniowej przerwy). Jeśli w ciągu 7 dni przed zdarzeniem miał miejsce stosunek niezabezpieczony prezerwatywą to istnieje ryzyko ciąży i przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży wykonując test ciążowy z moczu"


Nie wzięłam dodatkowej tabletki bo nie wiadomo ile się hormonu się wchłonęło tabletki biorę nadal normalnie i nie wiem czy łączyć opakowania? czy po zakończeniu tego opakowania jak zawsze zrobić przerwę i zacząć następne opakowanie. Czy od nowego opakowania będe normalnie zabezpieczona? i co myślicie czy jest możliwość ciąży?
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 14:53   #1354
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez cysiaa1991 Pokaż wiadomość
Witam proszę o pilną pomoc bo już nie wiem co robić ! pisałam już na ginekologii ale chce usłyszeć opinie innych dziewczyn mam nadzieje że Cherry jeszcze tu zagląda bo kiedyś mi pomogła Więc napisałam na pewnej stronie do lekarza gdyż nie wiedziałam jak mam postąpić

"Witam mój problem dotyczy ostrej biegunki, której towarzyszą silne bóle brzucha. Mam ją od wczoraj 27.1.13, do tego biorę tabletki antykoncepcyjne (Diane35, biegunki dostałam w niedzielę, czyli 12 tabletka i dzisiaj nadal trwa 13 tabletka). Jak mam postępować dalej - brać tabletki normalnie jak dotychczas? Czy miały szansę się wchłonąć? I co jeśli się nie wchłonęły i dostanę okresu? Proszę o poradę, jak mam postępować?"

A on mi odpisał

" W związku z ryzykiem niepełnego wchłonięcia tabletki powinna Pani zażyć dodatkową tabletką w dniu dzisiejszym. Jeśli dojdzie do wystąpienia krwawienia z odstawienia (spowodowanego zmniejszeniem stężenia hormonów we krwi) to należy kontynuować obecne opakowanie, a po jego zakończeniu może Pani rozpocząć następne opakowanie (bez stosowania 7-dniowej przerwy). Jeśli w ciągu 7 dni przed zdarzeniem miał miejsce stosunek niezabezpieczony prezerwatywą to istnieje ryzyko ciąży i przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży wykonując test ciążowy z moczu"


Nie wzięłam dodatkowej tabletki bo nie wiadomo ile się hormonu się wchłonęło tabletki biorę nadal normalnie i nie wiem czy łączyć opakowania? czy po zakończeniu tego opakowania jak zawsze zrobić przerwę i zacząć następne opakowanie. Czy od nowego opakowania będe normalnie zabezpieczona? i co myślicie czy jest możliwość ciąży?
Witaj Kochana Po jakim czasie od połknięcia tabletki dostałaś biegunki. Tabletka wchłania się 3-4 godziny od połknięcia i jeśli w tym czasie biegunki nie było to tabletka prawdopodobnie się wchłonęła.

Jeśli chodzi o sprawę zabezpieczenia to wszystkie stosunki przed tą biegunką są bezpieczne, dziwne jest dla mnie bardzo zdanie tego lekarza że musisz sie martwić o stosunki sprzed tygodnia. Nie spotkałam sie nigdy z podobnym zdaniem innych ginekologów, no chyba że był by to tydzień przerwy i przy pierwszej tabletce dostała byś biegunki. Teraz zabezpieczaj się dodatkowo. Ja na Twoim miejscu bym nie robiła 7- dniowej przerwy i połączyła opakowania.
Jak się teraz czujesz?
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 15:09   #1355
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Dziękuje Cherry Teraz jest ok w czasie choroby brałam 12 i 13 tabletkę a stosunek był 4 dni przed ,ale dla świętego spokoju zrobiłam test (wyszedł negatywny) .Mnie tak samo zdziwiło zdanie tego lekarza bo jak by tak było to co chwile jakaś kobieta stosująca tabletki zachodziła by w ciąże bo nikt nie przewidzi ze za kilka dni będzie mieć biegunkę czy wymioty i może dojść do zapłodnienia . Jak na razie biorę tabletki normalnie zostały mi jeszcze dwie. Napisałam do mojej ginekolog o tej sytuacji i czy jest możliwość ciąży i odpisała mi że

"Jeśli stosunek był 4 dni przed choroba to mało prawdopodobne żeby zaszła Pani w ciążę
Mozna brać leki w/g schematu
W razie wątpliwości proszę wpisać sie na wizytę"

Zapytałam się jeszcze czy mogę myśleć że jestem już zabezpieczona

"myślę, że tak, pod warunkiem, że nie współżyła Pani w trakcie infekcji..."

Wole się zabezpieczać do końca tego opakowania dla świętego spokoju i od nowego będę mam nadzieje normalnie zabezpieczona? i myślę żeby zrobić przerwę tak jak napisał mój lekarz i po 7 dniach rozpocząć nowe opakowanie co o tym wszystkim sądzisz Cherry? ( w tym miesiącu muszę się zapisać do lekarza żeby zmieniła mi tabletki bo to już prawie dwa lata od kiedy je biorę :/ mam nadzieje że trądzik nie powróci ...)

Edytowane przez cysiaa1991
Czas edycji: 2013-02-03 o 15:10
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 07:58   #1356
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Ja bym dla świętego spokoju połączyła te opakowania i wtedy na pewno będziesz zabezpieczona od pierwszej tabletki nowego opakowania. A jak chcesz zrobić przerwę i brać wg schematu to bym się dodatkowo zabezpieczała przez pierwsze 7 tabletek z nowego opakowania, jestem zdania ze lepiej być przezornym w tych sprawach A potem jak będziesz mieć zmieniane tabletki to pewnie gin będzie Ci kazała nie robić 7 dniowej przerwy.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 14:47   #1357
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Dzięki za rade dla świętego spokoju zabezpieczę się dodatkowo przed 7 dni nowego opakowania. Ciekawa jestem jakie tabletki dostane strasznie boję się powrotu trądziku bo wiem z doświadczenia,że tylko hormony mi pomagają :/
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 15:34   #1358
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

cysiaa1991 ja właśnie myślę czy nie odstawić tej Atywii bo czuję się jak wieloryb jestem na diecie i ćwiczęm 4 razy w tyg. a ani waga ani cm w obwodzie mi nie spadają ;/ nie wspominająć o GIGANTYCZNYM cellulicie jaki mam na udach, pośladkach i brzuchu;/ ale boję się nawrtou trądziku, bo nadal mam strasznie dużo blizn po ostatnim wysypie...
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 17:31   #1359
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Miska203 może zmień tabletki? ja jestem na Diane już prawie 2 lata (muszę już zmienić na inne) i czuje się ok nie przytyłam ,ale z to cellulit mam straszny na udach w końcu coś za coś:/. Boje się co będzie jak zacznę brać inne tabletki to trądzik wróci...:/
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 23:15   #1360
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez cysiaa1991 Pokaż wiadomość
Miska203 może zmień tabletki? ja jestem na Diane już prawie 2 lata (muszę już zmienić na inne) i czuje się ok nie przytyłam ,ale z to cellulit mam straszny na udach w końcu coś za coś:/. Boje się co będzie jak zacznę brać inne tabletki to trądzik wróci...:/
Też miałam cellulit na tabletkach Ile ja się z nim namordowałam. Nie martw się na zapas, Diane wiecznie brać nie możesz, w razie czego (tfu tfu) zawsze zostają jeszcze inne leki.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 16:41   #1361
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cherry jakie inne leki masz na myśli? z mojego doświadczenia tylko Diane skuteczne mi pomogła. Kremy typu Epiduo Skinoren tylko jeszcze bardziej mnie podrażniały nie dość że miałam pełno syfków to do tego całą czerwoną twarz a antybiotyk Tetrarysal pomógł tylko w małym stopniu:/. Zaczynam się stresować już 5 dzień przerwy a okresu nie ma zawsze dostawałam tego dnia rano a teraz nic zaczynam się znowu stresować ....:/
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-11, 12:38   #1362
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

dziewczyny jaki jest u was koszt badan hormonalnych plciowych i tarczycy. Zadzwonilam przed chwila do jednego lab. i koszt kazdego hormonu liczeny jest osobno kazdy ok. 30 zl. OMG!!!
ewentualnie do jakiego lekarza udac sie po skierowanie ?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 17:17   #1363
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez cysiaa1991 Pokaż wiadomość
Cherry jakie inne leki masz na myśli? z mojego doświadczenia tylko Diane skuteczne mi pomogła. Kremy typu Epiduo Skinoren tylko jeszcze bardziej mnie podrażniały nie dość że miałam pełno syfków to do tego całą czerwoną twarz a antybiotyk Tetrarysal pomógł tylko w małym stopniu:/. Zaczynam się stresować już 5 dzień przerwy a okresu nie ma zawsze dostawałam tego dnia rano a teraz nic zaczynam się znowu stresować ....:/
Chodzi mi o leki które zmniejszają poziom testestoronu, a nie są tabletkami antykoncepcyjnymi.
Byłaś chora, organizm może być osłabiony a stresując się mu nie pomagasz. Dla świętego spokoju zrób test, może wtedy się uspokoisz i nie będziesz stresować.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 21:13   #1364
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Nawet nie wiedziałam że takie lekarstwa są dobrze że mi powiedziałaś Cherry .Na szczęście dostałam dzisiaj okresu uffff
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 20:38   #1365
Kasjopeja 2am
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 66
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Dziewczyny, mam pytanie.
Od 15 lat mam trądzik, mnóstwo kuracji - i hormony i aknenormin i trądzik zawsze wraca. Ostatnio lekarz kazał mi zbadać hormony bardziej szczegółowo. Wszystko jest w normie, ale zastanawiam się czy znaczenia nie ma np stosunek testosteronu do prolaktyny?
Moje wyniki:
TSH 2,32 (0,27-4,2)
Prolaktyna 202,5 (102-496)
DHEA-SO4 210,50 (98,8-340)
Testosteron 36,79 (8,4-48,10) - czyli wysoki, ale w normie

Brałam kiedyś Dianę-35, nawet Androcur, antykoncepcyjnie Midinę i Yasminellę, ale nigdy w trakcie ich brania nie widziałam wpływu na cerę - nie było ani lepiej, ani gorzej.
Nie wiem czy z tymi wynikami jest sens iść do endokrynologa? Czy może zrobić jeszcze jakieś badania, które robi się przy diagnozie trądziku hormonalnego? Przeczytałam że trzeba zbadać stosunek LH/FSH, ale z tym muszę poczekać do 3 d.c.
Kasjopeja 2am jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 09:56   #1366
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Ja w związku z podwyższonym testosteronem wolnym i androstendionem dostałam Cilest. Na twarzy z trądzikiem jest praktycznie bez zmian, mam tylko wrażenie, że szybciej odrastają mi włoski na brodzie i wąsik.
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 09:09   #1367
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Dziewczyny , może Wy mi doradzicie bo już sama nie wiem co mam zrobić:/ We wcześniejszych wątkach opisywałam mój problem z cerą itd. na te problemy pomogły mi tabletki Atywia, które biorę od grudnia, wcześniej brałam dwa opakowania YAZ-u ( przypomnę jeszcze że mam PCO i mega niski estradiol no i bardzo zachwiany stosunek FH do FHS)... No więc zawsze jak brałam tabsy, trochę pobolewały mnie nogi ale to lekceważyłam i się nie przejmowałam...ale od jakiegoś miesiąca mam okropne bóle nóg, bardzo szybko mi drętwieją, ogólnie pojawia si.ę często kłucie w różnych miejscach ciała ale najczęściej w łydkch...I pojawiło mi się też parę malutkich pajączków... Poszłam z tym do ginekologa na NFZ ( na tego u którego się dotychczas leczyłam na razie niestety mnie nie stać) i jak tylko powiedziałam mu swoje objawy poradzil jedno " odstawic tabletki" ... Powiedzial ze jest ryzyko zakrzepicy i on mi recepty na tabsy na pewno nie wypisze.
No tak, mogę odstawić tabsy, ale wiem, że na twarzy znowu będę miała poligon, i pewnie nieregularne cykle i wszystkie objawy związane z PCO , na które w sumie powinnam brac tabletki. I teraz nie wiem co mam zrobić..Nie stać mnie na prywatną wizytę a na NFZ na razie nie mam możliwości w najbliższym czasie isć.... Doradzicie mi jakos? WIem, że takie rzeczy musze konsultowac z lekarzem, ale co Wy byscie zrobily na moim miejscu? Z góry dzięki..


miaursula a od kiedy bierzesz te tabletki? Mi się zaczęło poprawiać dopiero po 4 miesiacach...
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 18:03   #1368
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

miska203 PCO leczy się nie tylko tabletkami anty- to tylko jedna z możliwości. Najlepiej by było gdyby lekarz przepisał Ci lek niehormonalny obniżający testosteron (spironol, flutamid, androcur, może są jeszcze inne leki, ale to już lekarz musi Ci dobrać odpowiedni dla Ciebie), na wywołanie miesiączki tez są leki. Nie zamartwiaj się więc na zapas, bo tabletki anty to tylko jedno z możliwości.

Na pewno rzuciła bym jak najszybciej tabletki, bo z tymi objawami które masz nie ma żartów!

Edytowane przez _cherry_
Czas edycji: 2013-02-28 o 18:04
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 19:01   #1369
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cherry dzięki za odpowiedź... Zostało mi 5 tabletek do końca opakowania, nie chce tak przerywać w polowie cyklu... Chyba będę musiała znowu wydać tyle kasy i iść do lekarza załamuje mnie to że na NFZ tak długo trzeba czekać żeby się dostać do kogoś kompetentnego, kto pokieruje dokładnie co i jak..
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-05, 16:31   #1370
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Witam byłam wczoraj u gina i dostałam nowe tabletki (cilest) po 2 latach brania Diane 35. Lekarz powiedział mi że zapisała mi je ponieważ powinny podtrzymać efekt Diane (brak trądziku) ,ale gdy przejrzałam ulotkę to skład mają inny... Strasznie się boje powrotu trądziku... Może któraś z Was brała te tabletki ??
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 16:42   #1371
freak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 77
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Ja biorę Cilest już 1,5 roku. Nie zauważyłam po nim poprawy cery (mimo że mój ginekolog zapewniał mnie że będę zadowolona pozytywnym skutkiem ubocznym brania Cilestu w postaci pięknej cery), ale inna sprawa jest taka, że mój trądzik nie był spowodowany hormonami. Podobno Cilest zaraz po Diane jest najlepszy jeśli chodzi o zwalczanie trądziku hormonalnego.
freak123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 17:44   #1372
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Ja od miesiąca przyjmuję Cilest. Dostałam je ze względu na podwyższone androgeny. Mam trądzik i póki co, jest bez zmian. Prawdopodobnie powinnam przyjmować Diane35, ale boję się tych tabletek.
Przy Cileście boli mnie głowa, mam plamienia i 21-dniowe cykle.
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 19:20   #1373
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Nie miesiąc to jeszcze za mało, musisz poczekać conajmniej 3

w niedzielę miałam taki napad bólu nog, ze masakra...wyskoczyly mi na wierzch wszystkie zyly i jak to zobaczylam powiedzialam sobie KONIEC... zadnych tabletek wiecej, Poszlam do gina, powiedzial ze mam je odstawic. Boje sie powrotu trądziku , na same wakacje to będzie jakas masakra;( ale wolę mieć brzydką cerę , a nie dostac zakrzepicy;/
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 19:49   #1374
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Mi Diane bardzo pomogła na cerę przed braniem miałam straszny trądzik na który nic nie pomagało a stosowałam masę produktów jak i domowe sposoby i nic a po Diane w ciągu 3 miesięcy wszystko zniknęło zobaczmy jak będzie na nowych tabletkach...
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 21:20   #1375
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez miska203 Pokaż wiadomość
Nie miesiąc to jeszcze za mało, musisz poczekać conajmniej 3

w niedzielę miałam taki napad bólu nog, ze masakra...wyskoczyly mi na wierzch wszystkie zyly i jak to zobaczylam powiedzialam sobie KONIEC... zadnych tabletek wiecej, Poszlam do gina, powiedzial ze mam je odstawic. Boje sie powrotu trądziku , na same wakacje to będzie jakas masakra;( ale wolę mieć brzydką cerę , a nie dostac zakrzepicy;/
Ale ten napad bólu głowy miałaś po Cileście? Ja jestem akurat w trakcie 7-dniowej przerwy i dzisiaj miałam spory ból. Nie wiem, czy to wina tabletek, czy nie - mnie ogólnie często boli głowa.

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez cysiaa1991 Pokaż wiadomość
Mi Diane bardzo pomogła na cerę przed braniem miałam straszny trądzik na który nic nie pomagało a stosowałam masę produktów jak i domowe sposoby i nic a po Diane w ciągu 3 miesięcy wszystko zniknęło zobaczmy jak będzie na nowych tabletkach...
Bo to się chyba tak bierze, że najpierw Diane, a potem, by utrzymać efekt - Cilest na przykład. A miałaś jakieś dolegliwości przy przyjmowaniu Diane? Bóle głowy, tycie? Pisałaś, że brałaś te leki przez 2 lata. To chyba baaardzo długo...
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 07:10   #1376
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

miaursula miałam napad bólu nóg a nie głowy głowa mnie nie bolała, tylko nogi i klucie w klatce piersiowej. A ginekolog u którego bylam u siebie w miejscowosci, zreszta ordynator oddzialu ginekologicznego, powiedzial ze on pacjentkom pod zadnym pozorem nie wypisuje tabletek w dwoch przypadkach :
a) jak je glowa boli
b) jak je nogi bolą

Więc lepiej dla pewnosci zbadaj sie, bo ja juz widzialam ze z tym nie ma zartow
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 14:28   #1377
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Miaursula mi Diane bardzo pomogła a ze skutków ubocznych to chyba nie miałam ani jednego waga nie skoczyła samopoczucie dobre może troszkę libido spadło ,ale to chyba normalne przy tabletkach. Mam nadzieje że przy nowych tabletkach też będę się dobrze czuć czas pokaże
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 09:26   #1378
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Czyli bardzo korzystnie wpłynęła na Ciebie Diane35. Ja najbardziej obawiam się chyba wzrostu wagi. Nie wiem, czy mam ku temu powody, bo jestem szczupła i jakichś wielkich skłonności do tycia nie zauważam, ale mimo to - boję się. Do tego ta afera z wycofywaniem tych tabletek...
Mnie po Cileście to zsypuje trochę. Może nie ma tragedii, ale najlepiej też nie jest.
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 18:41   #1379
Ingush
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik-leczenie retinoidami czy hormonalne? Pomocy!!

Hej! Mam 18 lat i ostatnio tez stanęłam przed decyzja- albo retinoidy albo antykoncepcja. Z racji tego, ze żaden dermatolog nie przepisalby mi izotretoiny bez antykoncepcji to zdecydowalam sie isc do ginekologa te tabletki. Chcialam pierw zobaczyc czy moze kuracja hormonalna pomoze.

Oczywiscie musialam zrobic sobie badania. Testosteron wolny,androstenedione TSH oraz DHEAS mialam w normie. Lekarz zrobil mi dopochwowe USG oraz kazal jeszcze sprawdzic poziom Progesteronu, LH i FSH. Od kad zaczelam miesiaczkowac zawsze mialam okres regularny. Nigdy z tym problemow nie mialam. Byl on troche bolesny ale tak to czasem bywa wiec nigdy nie myslalam, ze moze byc cos nie w normie.

Okazalo sie, ze mam wczesne stadium PCOS (liczne pecherzyki grafa mi sie kumuluja w jajnikach, zachwiana proporcja FSH do LH oraz progesteron bliski 0.)

Mysle, ze badania sa jak najbardziej wskazane bo ja w zyciu nie pomyslalabym, ze moj tradzik jest hormonalny lub tworzy sie poprzez jakies niedobory hormonow.
Ingush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 09:56   #1380
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Po kilkumiesięcznej bieganinie od lekarza do lekarza, proszenia o coś co powinnam z miejsca uzyskać, pod koniec grudnia przebywałam kilka dni w szpitalu w celu wykonania mi zleconych przez lekarza badań (diagnostyka hormonów, badania ginekologiczne i inne badania krwi) w styczniu trafiłam z powrotem do mojego lekarza (gin endo) z plikiem kartek z wynikami badań ze szpitala i cóż... okazało się, iż nie wykonano mi kliku zleconych badań (m. in nie zbadano krzepliwości krwi co przy lekach hormonalnych jest bardzo ważne). lekarz powiedział, że nie jest w stanie postawić diagnozy, że muszę wrócić do szpitala w celu wykonania badań których brakuje. Myślałam, że coś mnie trafi, kilka razy chodziłam do szpitala w celu przejrzenia karty, część wyników po prostu nie została wydrukowana, części nie było i szpitala nie obchodziło czy były zlecone czy nie, koniec końców dostałam nowe skierowanie, ale znów musiałam swoje odczekać (odpowiedni dzień cyklu, ech...) i wykonano mi brakujące badania (na szczęście już bez konieczności pozostawiania w nim przez kilka dni).
Teraz po upływie ponad pół roku od pierwszej wizytu u lekarza, który zasugerował iż to hormony odpowiadają za stan mojej skóry, zaczynam terapię. PCO na szczęście wykluczone, ale zaburzenia hormonalne są spore, dodatkowo mam dramatycznie niski poziom witaminy D w organiźmie. Dostałam od lekarza Atywie i kilka innych leków, czekam teraz na 1 dzień cyklu by rozpocząć branie Atywii. Trochę się boję, bo nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, jedynie jakieś leki hormonalne które i tak bardzo źle znosiłam. Boję się skutków ubocznych, muszę poczytać czy da się je jakoś zminimalizować w razie czego.

A jak tam u Was??
__________________


Edytowane przez ~Veronique
Czas edycji: 2013-03-19 o 09:58
~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-04 16:07:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:43.