Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20/Artilla/Juliperla - wątek zbiorczy! - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-08, 21:50   #1381
Boogini
Raczkowanie
 
Avatar Boogini
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Krzywe
Wiadomości: 100
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Cytat:
Napisane przez sylwia781 Pokaż wiadomość
Witam
Ja te tabletki biorę od 29 grudnia i trochę się martwię.
Plamienie oczywiście było 22 stycznia ale trwało 24 godzimy przez 21 tabletek bolały mnie piersi . Od około 18 stycznia czuje się dziwnie złe samopoczucie (mdłości.bóle brzucha i głowy,piersi od jakiś 2,3 dni mam tez lekkie zawroty głowy )
Czy to może być spowodowane tabletkami?
Czy ktoś tak miał?
Piersi zaczęły mnie boleć przy drugim opakowaniu (tyle, że ja nie robiłam przerwy, a teraz powinnam mieć okres). Samopoczucie też mam dziwne, ciągle się denerwuje, mam trudności ze skupieniem się i częste bóle głowy, które na szczęście przechodzą po podwójnej dawce apapa.
W trakcie pierwszego opakowania zero skutków ubocznych. Nie wiem czy wymienione wyżej są spowodowane przez tabletki
Boogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 15:26   #1382
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

ja zaczęłam brać te tabsy narazie mam 3 sztuki za sobą jak skonczę opakowanie zdam relację
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 16:55   #1383
karola2324
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 31
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

ja zaczęłam brać od 03.02.2011 (czwartku) żadnych skutków nie zauważyłam. tylko pojawiło mi się coś na boku brzucha/pleców nie wiem co to nie wykluczam że to od tabletek bo mnie nawet gin nie zbadał przy przepisywaniu ich i może to uczulenie aczkolwiek możliwe jest to ze to półpasiec.. ale nie wiem jutro idę do ogólnego lekarza i mi powie, a czy któraś z Was miała coś takiego przy braniu tabletek? bo może to rzeczywiście uczulenie.. ale teraz by mi wyskoczyło po tygodniu brania tabletek ;/ znaczy w poniedziałek to zauważyłam,czekam na odpowiedz a u nie tabletki kosztują 19,90
karola2324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 19:06   #1384
Pesymysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 89
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

ja je biore od listopada i jest ok. zero jakichkolwiek skutkow ubocznych, poza tym, ze do polowy pierwszego opakowania mialam plamienia, ale o tym lekarz uprzedzal. i umnie tez sa strasznie tanie bo daje za nie niecale 15zl:
Pesymysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 23:24   #1385
charlotty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Witam. Wcześniej stosowałam MIDIANE. Teraz też stosuje ARTIZIE. Dzisiaj wzięłam 16. tabletkę z pierwszego opakowania. Do tej pory jedynym skutkiem ubocznym były plamienia, które trwały jakieś 4-5 dni. Teraz już jest ok. Mam nadzieje, że tak zostanie i tabletki będą mi służyć Pozdrawiam!
charlotty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 08:08   #1386
karola2324
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 31
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

byłam u lekarza i na szczęście nie jest to uczulenie od tabletek(powiedziałam Pani doktór że zaczęłam brać tabletki hormonalne) ale ona powiedziała że to nie od tego, tak jak przypuszczałam mam półpaśca ;D a co to tabletek ja już biorę 10dni i cały czas mam okres też tak miałyście długo ? ;>
karola2324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 22:10   #1387
Bambino123
Wtajemniczenie
 
Avatar Bambino123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 687
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Ale czy to obfite plamienia? W pierwszych miesiącach stosowania tabletek mogą pojawić się plamienia więc to może właśnie one , a nie okres
Bambino123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-13, 15:59   #1388
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Cytat:
Napisane przez afadro Pokaż wiadomość
Kasiencja ja tez uważam że jak czujesz się dobrze to nie warto zmieniać pigułek. Może spróbuj kontrolować co jesz i w jakich ilościach i wprowadź w życie jakąś formę ruchu. Wydaje mi się, że może tak byc że każde pigułki mogą u Ciebie powodować tycie, o ile ten przyrost wagi spowodowany jest braniem pigułek.
Najlepsza forma ruchu przy tabletkach......hmmmmmmmm czyżby chodziło o seks No ja nie znam lepszej formy ruchu przy tabletkach To lepsze niż siłownia pod warunkiem, że się człowiek nie przyzwyczai do jednej pozycji hehehe

A wracając do sylvie20, to właśnie moja koleżanka na nie przeszła z Logestu.... w sumie nie pytałam o powód (może chodzi o kasę...), ale mówi, że bierze je już 17 dzień i póki co czuje się świetnie
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 16:46   #1389
karola2324
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 31
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

nie obfite.. okres dostałam 03 Lutego i do tej pory mam ogólnie był skąpy w tym miesiącu i mam do tej pory,może to nie okres już tylko się skończył a teraz plamienia..
karola2324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 16:50   #1390
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie 20

Dokładnie, bóle menstruacyjne i tabletki antykoncepcyjne nie idą w parze
Natomiast co do obfitości okresu, to indywidualna sprawa, tak, jak i indywidualną sprawą jest samopoczucie podczas przyjmowania tabletek, czy libido
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 22:19   #1391
Bambino123
Wtajemniczenie
 
Avatar Bambino123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 687
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

bardzo możliwe ja np w pierwszym miesiącu plamiłam jak w ostatnich dniach miesiączki i strasznie bolały mnie piersi
Bambino123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-14, 17:50   #1392
Pesymysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 89
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

właśnie z przykrościa dochodze do wniosku ze te bolace piersi sa od tabletek.... a juz sie cieszylam ze skutkow ubocznych brak ;p
Pesymysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 20:40   #1393
karola2324
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 31
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

skąd wiesz że to od tabletek ? może Ci się okres zbliża, u mnie jak na razie skutków ubocznych nie widać może za wcześnie na nie ale odpukać nie ma ;p a ile już bierzesz je?
karola2324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 14:19   #1394
dzastinabc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
GG do dzastinabc
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

witam wszystkich ja rowniez biore artizie juz 3 opakowanie i musze wam napisac, ze sa to moje pierwsze tabletki i nie zamierzam je zmienic na inne bo nie mam zadnych skutkow ubocznych a wrecz przeciwnie poprawila mi sie cera, skóra, włosy,,,nie mam juz tradzika i co wazne schudłam a piersi w ogole nie bola ale wiadomo kazdy organizm jest inny i kazde tabletki dzialaja inaczej na czlowieka dla jednego mogą być dobre a drugiemu dokuczac..pozdrawiam
dzastinabc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 18:32   #1395
Boogini
Raczkowanie
 
Avatar Boogini
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Krzywe
Wiadomości: 100
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

A ja cholera mam coraz obfitsze to plamienie
Boogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 10:24   #1396
Anulka89_kr
Raczkowanie
 
Avatar Anulka89_kr
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 80
Dot.: Sylvie 20

ja już od dłuższego czasu zażywam tabletki anty...były novynette,yaz i teraz biore sylvie20 ogólnie jestem z nich zadowolona, oprócz tego,że troszkę przytyłam nie widać tak tego bardzo,ale jednak...
pomimo to dzięki nim nie zwijam się już z bólu podczas miesiączki i mam ją bardzo krótko-3-4 dni;D
wiadomo na każdego pewnie te tabletki działają inaczej,ale je polecam
__________________

'Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca.'

Razem od 09.10.2008
Narzeczona od 07.01.2011

Anulka89_kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 12:11   #1397
dusia44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Exclamation Harmonet-proszę o szybką odpowiedź.

Witam.
Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę mojego pierwszego w życiu opakowania tabletek antykoncepcyjnych (Harmonet). Czy mogę nie robić tygodniowej przerwy przed drugim opakowaniem? czy można po tak krótkim czasie brania ich nie robić przerwy na okres?
Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
z góry dziękuje
dusia44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 12:15   #1398
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: Harmonet-proszę o szybką odpowiedź.

możesz nie robić przerwy
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 17:39   #1399
karola2324
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 31
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

dzastinabc to się ciesz ;p
Boogini ja właśnie od okresu jak dostałam i zaczęłam brać tabletki bo to moje pierwsze to do tej pory plamie.. bo okres to już nie jest miałam normalnie trochę skąpszy ale był ;D mam nadzieje że te palmienia się skończą! jutro idę się do gin zapisać i jak bd u niego to zapytam czy długo bd tak plamić i czy to normalne
karola2324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-17, 20:36   #1400
Semifredo
Raczkowanie
 
Avatar Semifredo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 152
Dot.: Harmonet-proszę o szybką odpowiedź.

Dosłownie 3 h temu byłam u swojego ginekologa, miałam plastry ,ale ponieważ są dość uciążliwe powiedzialam ze chce wrocic do tabletek. Bralam wcześniej Harmonet ( ktory mi zmienila 2 lata temu bo powiedziala ze to lek starej generacji) i Mercilon. Zapisala mi Mercilon bo powiedziala ze Harmonet jest w tej chwili wycofywany i ze go nie zapisuje bo dziewczyny sie denerwują że go dostać nie mogą a wycofują go dlatego że ten hormon z nich zawarty okazał się szkodliwy
Semifredo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 12:08   #1401
loguch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Witam,
Przyjmuję Artizie zaledwie od tygodnia i mam okropne mdłości, szczególnie nasilone nocą, do tego lekkie bóle żołądka, zwiększony apetyt i obniżony nastrój. Wiem, że takie objawy mogą być przelotne, bo organizm potrzebuje troche czasu, żeby sie przystosować ( to moje pierwsze tabletki anty.), ale te mdłości... nie daje sobie z nimi rady. Zastanawiam się nad odstawieniem Artizii i tu moje pytanie: Czy mogę ot tak je odstawić? Czy lepiej poczekać... a może spróbować czegoś osłonowego?
loguch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 12:22   #1402
dzastinabc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
GG do dzastinabc
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Także drogie kobitki nie pozostaje wam nic innego jak przejść się do ginekologa i powiedzieć o danych powikłaniach, które was dotyczą...wtedy lekarz powienien wam przepisac inne tabletki...
Nasunęlo mi sie jedna mysl, która może być związana z plamieniami a między innymi zapalenie dróg rodnych. Pamiętam kiedy znajoma mi opowiadała o tym i że miała badanie ginekologiczne no i wtedy lekarz przepisał jej taaakie duże kapsułki, które musiala je umieszczać w drogach rodnych przez ok tydzien i wtedy wszelkie plamienia zniknęły...dziś rowniez bierze tabletki i nie odczuwa żadnego dyskomfortu związanego z uławami, pamieniami itp. dlatego tez warto otwarcie mówić lekarzowi o swoich problemach

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
Napisane przez loguch Pokaż wiadomość
Witam,
Przyjmuję Artizie zaledwie od tygodnia i mam okropne mdłości, szczególnie nasilone nocą, do tego lekkie bóle żołądka, zwiększony apetyt i obniżony nastrój. Wiem, że takie objawy mogą być przelotne, bo organizm potrzebuje troche czasu, żeby sie przystosować ( to moje pierwsze tabletki anty.), ale te mdłości... nie daje sobie z nimi rady. Zastanawiam się nad odstawieniem Artizii i tu moje pytanie: Czy mogę ot tak je odstawić? Czy lepiej poczekać... a może spróbować czegoś osłonowego?
Zeby przyzwyczaic organizm do antykoncepcji hormonalnej potrzeba troche czasu, bo zachodza w nas różne procesy, które przeplatajac sie na wzajem przyczyniaja się do spadku naszego zadowolenia z ich korzystania.Samo branie tabletek jest dla nas szkodliwe bo negatywnie wplywa na nasz organizm.Jezeli juz sie decydujemy brac pigułki nie możemy sobie je odstawić tak ooo...znaczy sie mozemy ale na pewno to odczujemy, takie postepowanie jest jeszcze bardziej niezdrowe niz jak bierzemy je regularnie. dlatego radze Ci dokonczyc pakowanie i dopiero wtedy dać sobie z nimi spokój. To nie jest witamina C albo jakies cukierki.
dzastinabc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 17:57   #1403
Pesymysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 89
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Cytat:
Napisane przez karola2324 Pokaż wiadomość
skąd wiesz że to od tabletek ? może Ci się okres zbliża, u mnie jak na razie skutków ubocznych nie widać może za wcześnie na nie ale odpukać nie ma ;p a ile już bierzesz je?
nie zblizal mi sie zreszta w sumie prawie caly czas mnie bola.....

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

aha a tabletki biore od listpopada;D
Pesymysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 22:26   #1404
izunia2605
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

[QUOTE=Pesymysia;25254916]nie zblizal mi sie zreszta w sumie prawie caly czas mnie bola.....


Powiem Ci że ja własnie skończyłam drugie opakowanie i piersi jak bolały tak bolą. I czasem jest to już nie do zniesienia. Lekarz powiedził mi żę to się zdarza i związane jest z minimalnym (ale zawsze) wzrostem piersi. Fakt troche tu i ówdzie w nich przybyło

Co do plamienia to miałam podobnie, poszłam i okazało się własnie że musze blać tzw. globułki - antybiotyk do dróg rodnych i plamienie jak się pojawiło tak zniknęło wiec spkojnie. Idz do lekarza i wszytsko będzie oki

Edytowane przez izunia2605
Czas edycji: 2011-02-21 o 22:28
izunia2605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 13:06   #1405
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

No ale wiesz Klaudia, nie każdy lubi ekstremalne wyczyny w łóżku
Może pogrupujemy które pozycje jakie partie naszego ciała wyszczuplają i modelują
Jednak stawiałabym na racjonalną dietę, czyli jemy zdrowiej i mniejsze porcje, i zaczynamy się ruszać na początek mogą to być codzienne spacery, ale tak szybszym krokiem. Czasami zamiast jechać do szkoły/pracy można iść na nogach, albo wysiąść przystanek wcześniej. Wszystko się da zrobić trzeba tylko chcieć.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 13:14   #1406
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie 20

To prawda, że pigułki na każdego inaczej działają, choć warto dzielić się swoimi spostrzeżeniami. No ja przy sylvie nie przytyłam, jednak cały czas się pilnuję staram się ćwiczyć i w miarę nie obżerać, choć różnie to bywa.
Ale wiecie, że czasami mocne bóle przy miesiączkach mogą znaczyć że jakaś torbiel urosła, miałam tak parę lat temu no ale bóle wtedy miałam kosmiczne, prawie mdlałam-więc badajcie się kobietki regularnie i jak macie jakieś dolegliwości to idźcie do gina, lepiej dmuchać na zimne bo to nie przelewki.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 15:33   #1407
honey999
Rozeznanie
 
Avatar honey999
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: LBW
Wiadomości: 833
Dot.: Sylvie 20

witajcie.
ja własnie jestem po 6 opakowaniu i powiem co zauwazyłam
na +
mniejsze krwawienie
mniej bolesne

na -
pierwsze dwa miesiace problemy z cerą :/



ps. dziewczyny czy lekarz rodzinny moze wypisac mi recepte na tabletki ?
nie udalo mi sie dostac do swojego gina a w pon., musze wziasc juz tabletki
__________________
"Kiedy kłamstwo to za mało musi wystarczyć prawda..."
honey999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 15:57   #1408
natasia20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Daaaleko:-)
Wiadomości: 11 081
Dot.: Sylvie 20

Cytat:
Napisane przez honey999 Pokaż wiadomość
witajcie.
ja własnie jestem po 6 opakowaniu i powiem co zauwazyłam
na +
mniejsze krwawienie
mniej bolesne

na -
pierwsze dwa miesiace problemy z cerą :/



ps. dziewczyny czy lekarz rodzinny moze wypisac mi recepte na tabletki ?
nie udalo mi sie dostac do swojego gina a w pon., musze wziasc juz tabletki
U mnie jest z tym problem bo trzeba przechodzić kontrole ginekologiczna przy tabletkach nie wiem jak u innych dziewczyn
natasia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 18:15   #1409
karola2324
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 31
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

a długo brałaś te pigułki ? mam nadzieję ze nie drogie bo mój budżet ostatnio mały xd a ja myślałam ze te plamienia to są od tego ze zaczęłam brać tabletki, bo jutro ostatnią tabletkę biorę ;D a i właśnie jeszcze jedno pytanie a więc jutro ostatnią biorę jest 23 i ta 7 dniowa ma być przerwa to 24,25,26,27,28,01, 02 - jeszcze nie biorę i na 8 dzień mam zażyć czyli 03 tak? ;>
karola2324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 20:48   #1410
Pesymysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 89
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

tak jak masz napisane na ulotce, 7 dni przerwy czyli na 8 bierzesz fakt bol jest troche nie do wytrzymania juz, ale niestety nie zauwazam zeby byly chociaz minimalnie wieksze
Pesymysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 00:29:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.