Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-09, 13:50   #1381
Pchlaczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 993
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
i co, masz wtedy dylac na poczte z awizem??

jestem za otwarciem watku z bulwersami zwiazanymi z PP
Na szczęście nie do mnie owe słowa zostały skierowane, lecz do pani, która odbierała przesyłkę na podst. awiza twierdząc, że calutki dzień była w domu i tego dnia listonosza nie było (tzn. nie dzwonił domofonem, ani do drzwi mieszkania).
__________________



Pchlaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 13:59   #1382
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez halcia211 Pokaż wiadomość
jak na razie Pani Sprzedająca zaproponowała obniżkę ceny o 15 % czyli po co to wszystko, już jej przecież proponowałam obniżenie ceny i byłoby po sprawie, ale w odpowiedzi na moją propozycję napisała mi że mogę jej wytoczyć sprawę w sądzie i tyle
Regino, to jest wlasnie to "pierwsze slowo sprzedajacego", o ktorym pisalam wyzej

halciu, satysfakcjonuje Cie wysokosc obnizki ceny?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 14:07   #1383
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Pchlaczek Pokaż wiadomość
Wszystko jest możliwe Ostatnio dowiedziałam się na poczcie, że listonosz nie roznosi dużych i grubych kopert (czyt. listów poleconych z odlewkami), bo mu się nie chce i do torby mu się nie mieszczą To po co takie przyjmują??? No, ale to nadawałoby się chyba do innego wątku o bulwersach związanych z działaniem PP, jest takowy?

Ja tez tak mialam z listonoszem. Najpierw ostrzegłam, ze pojde nakablowac,, jak nie poskutkowało poszłam na poczte, ale ze on tam nie podlega to nic nie dało. Ale jak znowu odwalił taki numer, to poszłam, kazałam zawołac listonosza i przy babkach w okienku i przy kolejce poinformowałam go, ze jezeli jeszcze raz nie dostarczy mi paczki jak bede w domu to pojde prosto do jego zwierzchnika ze skargą w dwoch kopiach za potwierdzeniem odbioru Od tego czasu nosi wszystko.

No sorry, ale on do poczty ma 50 m, a ja musze wystawac po godzinie zeby cos odebrac, bo mu sie nie chcialo. Faktycznie mowił, ze ma małą torbę, ale widziałąm, ze nie musi tego targać, tylko ma taką walizeczkę na kółkach ktorą ciągnie sobie za sobą. Zatem poinformowałam, ze mnie to nie interesuje i ze nie zauwazyłam, zeby w regulaminie poczty polskiej była informacja, ze jak przesyłka wieksza to listonosz nie wezmie.

a i ostatnio dowiedziałam sie czemu panowie wożący paczki są tacy skuteczni w ich dostarczaniu - po prostu jesli wypiszą awizo zamiast dostarczyc to nikt im nie zapłaci za ta usługę. Szkoda, ze z listonoszami tak nie ma

------------

A w temacie to znowu dostałam brudne perfumy. Nie wiem jak komuś moze nie byc wstyd wysyłac taki syf.
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 14:11   #1384
halcia211
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 014
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

jasne, że mnie satysfakcjonuje - może kwota nie jest wysoka (cena również nie była duża) ale sam fakt, że oferowała obniżkę ceny ma dla mnie znaczenie - to znaczy, że jednak ja mam trochę racji z niewystarczającym zabezpieczeniem przesyłanego przedmiotu ( już nie wnikam czy jednak sie poczuwa czy też nie chce negatywa i dlatego proponuje obniżkę
halcia211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 14:13   #1385
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Sama miałam okazję się o tym przekonać. Kiedyś nieświadoma niczego dbając o bezpieczeństwo kupionego flakonu zapłaciłam za paczkę, a przyszły miękkie bąble z naklejonym drukiem paczkowym. Trochę byłam zdziwiona (niemile), ale na szczęście wszystko było OK. Nie miałam pojęcia, że tak można

paczką mozna nawet nadac przedmiot bez opakowania

Cytat:
Napisane przez Pchlaczek Pokaż wiadomość
Wszystko jest możliwe Ostatnio dowiedziałam się na poczcie, że listonosz nie roznosi dużych i grubych kopert (czyt. listów poleconych z odlewkami), bo mu się nie chce i do torby mu się nie mieszczą To po co takie przyjmują??? No, ale to nadawałoby się chyba do innego wątku o bulwersach związanych z działaniem PP, jest takowy?

u nie na poczcie jest tak samo. Nieraz było tak ze TZ od rana siedziala w chacie a idac na zakupy wyjmował avizo .
Podobno listonosz nie ma obowiązku roznoszenia listow w gabarycie b. tylko listy w gab a i paczki-bo od paczek ma prowizje...z czym zreszta wiąża sie inne bulwersujące wydarzenia- ze np listonosz bierze paczke do swojego domu byle by jej na poczcie nie zostawic i niezawizowac i tak mozna sie z nim mijac przez 2 tygodnie np, ale aviza nie zostawi, bo mu prowizja przepadnie.....
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 14:14   #1386
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Ja tez tak mialam z listonoszem. Najpierw ostrzegłam, ze pojde nakablowac,, jak nie poskutkowało poszłam na poczte, ale ze on tam nie podlega to nic nie dało. Ale jak znowu odwalił taki numer, to poszłam, kazałam zawołac listonosza i przy babkach w okienku i przy kolejce poinformowałam go, ze jezeli jeszcze raz nie dostarczy mi paczki jak bede w domu to pojde prosto do jego zwierzchnika ze skargą w dwoch kopiach za potwierdzeniem odbioru Od tego czasu nosi wszystko.
pin3sko, wtedy trzeba isc do tej placowki pocztowej, pod ktora podlega ow doreczyciel, ja mialam taka sama sytuacje (znaczy, ze listonosze nie podlegali pod "moja" filie pocztowa) i sie pofatygowalam do kierownika listonoszowego. efekt - wszystkie awiza i przesylki nierejstrowane z ebaya (mialam problem z tym, ze listonosz nie wrzucal doslownie co 2 - 3 - go awiaza, zas przesylki nierejestrowane ginely co druga) zaczely, co do jednej sztuki, trafiac do mojej skrzynki.

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
a i ostatnio dowiedziałam sie czemu panowie wożący paczki są tacy skuteczni w ich dostarczaniu - po prostu jesli wypiszą awizo zamiast dostarczyc to nikt im nie zapłaci za ta usługę. Szkoda, ze z listonoszami tak nie ma
a, no popa, to i ja teraz wiem, dlaczego mi tak na reke ida i dzwonia do mnie z pytaniem czy moze brat furtke otworzyc (albo proponuja, ze podjada jeszcze raz o innej, mi pasujacej, porze)
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 14:29   #1387
Pchlaczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 993
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
paczką mozna nawet nadac przedmiot bez opakowania




u nie na poczcie jest tak samo. Nieraz było tak ze TZ od rana siedziala w chacie a idac na zakupy wyjmował avizo .
Podobno listonosz nie ma obowiązku roznoszenia listow w gabarycie b. tylko listy w gab a i paczki-bo od paczek ma prowizje...z czym zreszta wiąża sie inne bulwersujące wydarzenia- ze np listonosz bierze paczke do swojego domu byle by jej na poczcie nie zostawic i niezawizowac i tak mozna sie z nim mijac przez 2 tygodnie np, ale aviza nie zostawi, bo mu prowizja przepadnie.....
Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
pin3sko, wtedy trzeba isc do tej placowki pocztowej, pod ktora podlega ow doreczyciel, ja mialam taka sama sytuacje (znaczy, ze listonosze nie podlegali pod "moja" filie pocztowa) i sie pofatygowalam do kierownika listonoszowego. efekt - wszystkie awiza i przesylki nierejstrowane z ebaya (mialam problem z tym, ze listonosz nie wrzucal doslownie co 2 - 3 - go awiaza, zas przesylki nierejestrowane ginely co druga) zaczely, co do jednej sztuki, trafiac do mojej skrzynki.


a, no popa, to i ja teraz wiem, dlaczego mi tak na reke ida i dzwonia do mnie z pytaniem czy moze brat furtke otworzyc (albo proponuja, ze podjada jeszcze raz o innej, mi pasujacej, porze)
Jeśli chodzi o paczki, to zależy od doręczyciela, ale przeważnie dostaję awiza poobijane dokładnie pieczątką z numerem telefonu (tak, żeby na pewno go nie przeoczyć ) i jak zadzwonię, to paczka jest doręczana za ok. godzinę. No i teraz już wiem dlaczego - PROWIZJA

Z kolei nie mam problemu z przesyłkami nierejestrowanymi z zagranicy (tych chyba lepiej pilnują ). Do skrzynki nie wrzucają, bo zazwyczaj się nie mieści, ale awizo zawsze jest Bo w przypadku przesyłek rejestrowanych krajowych, to różnie to bywa. Nie chce mi się wykłócać, wysłuchując argumentów w stylu: "pewnie nikogo w całej klatce nie było w domu i listonosz nie miał jak się dostać do skrzynki", więc jak się czegoś spodziewam, to idę i pytam. Całe szczęście , że na dowód osobisty wydają i awiza nie trzeba
__________________



Pchlaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 19:22   #1388
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez pinkpanther69 Pokaż wiadomość
To dzwoń dzisiaj do rzecznika praw konsumenta, zazwyczaj pierwszy "zastraszający" telefon wystarcza. A jak nie to na policję, co odeślesz kompa, a potem będziesz się pół roku prosić o pieniądze trzeba cos z tym zrobić, bo podejrzewam, że 90% kupujących tak robi w balona, a oni po jakimśczasie odpuszczają
Dzis wyslalam (a raczej pospamowalam, bo inaczej nic do goscia nie dociera) ze rezygnuje z zakupu, jutro mu paczke odsylam. I o dziwo, za 15 mi nzadzwonil do mnie z pytaniem co mi sie dzieje z laptopem Wyjasnilam, powiedzial zebym odeslala na ich koszt, a oni wgraja mi wlasciwy system. Tak tez zrobilam. Kurier juz zabral przesylke.
Mam tylko nadzieje, ze do mnie tez odesle na swoj koszt

Cytat:
Napisane przez Pchlaczek Pokaż wiadomość
Wszystko jest możliwe Ostatnio dowiedziałam się na poczcie, że listonosz nie roznosi dużych i grubych kopert (czyt. listów poleconych z odlewkami), bo mu się nie chce i do torby mu się nie mieszczą To po co takie przyjmują??? No, ale to nadawałoby się chyba do innego wątku o bulwersach związanych z działaniem PP, jest takowy?
Jakie to szczescie, ze "moj" listonosz w pracy (mlody chlopak) uwielbia swoja prace i roznoszenie przesylek. Takze wszystkie odleweczki i nie tylko dostarcza mi do rak wlasnych a jak jakas sirota zle zaadresuje to tez wie, ze to do mnie
Zmienilam swoj adres dostawy na ten do pracy, bo u siebie na osiedlu mam tak walnietego listonosza, starego piernika, ktory awizo zostawial jak mial humor, a paczki oddawal sasiadom albo w pobliskim sklepie (!) - sklep nalezal do sasiadow.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
jestem za otwarciem watku z bulwersami zwiazanymi z PP
jestem za

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Ja tez tak mialam z listonoszem. Najpierw ostrzegłam, ze pojde nakablowac,, jak nie poskutkowało poszłam na poczte, ale ze on tam nie podlega to nic nie dało. Ale jak znowu odwalił taki numer, to poszłam, kazałam zawołac listonosza i przy babkach w okienku i przy kolejce poinformowałam go, ze jezeli jeszcze raz nie dostarczy mi paczki jak bede w domu to pojde prosto do jego zwierzchnika ze skargą w dwoch kopiach za potwierdzeniem odbioru Od tego czasu nosi wszystko.

A w temacie to znowu dostałam brudne perfumy. Nie wiem jak komuś moze nie byc wstyd wysyłac taki syf.
Pin3sko, jakas ty bojowa I bardzo dobrze. Trzeba ludzi uczyc. Ja widocznie za mala aferke zrobilam na poczcie, bo moj osiedlowy listonosz nadal zostawial paki u sasiadow albo zostawial awizo, podczas gdy ja siedzialam w domu.

Co do brudnej butelki. Wspomnij o tym komentarzu. Niech jej bedzie wstyd jakie perfumy taki wlasciciel (no, ten byly, nie ty)
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 19:42   #1389
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
u nie na poczcie jest tak samo. Nieraz było tak ze TZ od rana siedziala w chacie a idac na zakupy wyjmował avizo .
To jeszcze nic. Mój listonosz, jak nie zastanie nikogo w domu, to zamiast zostawić awizo, chowa nam przesyłki do garażu!
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 20:14   #1390
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
To jeszcze nic. Mój listonosz, jak nie zastanie nikogo w domu, to zamiast zostawić awizo, chowa nam przesyłki do garażu!

ale jak to?
nie boi sie? ze np zgłosicie zaginiecie i bedzie miał problem , bo przeciez pokwitowania odbioru nie ma....
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 20:24   #1391
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Sama miałam okazję się o tym przekonać. Kiedyś nieświadoma niczego dbając o bezpieczeństwo kupionego flakonu zapłaciłam za paczkę, a przyszły miękkie bąble z naklejonym drukiem paczkowym. Trochę byłam zdziwiona (niemile), ale na szczęście wszystko było OK. Nie miałam pojęcia, że tak można

Bo paczkę można nadać w bąblach, a polecony w pudełku. Nie jest jednak tak, że paczka w bąblach=polecony w bąblach. Paczki lecą oddzielnym transportem i są "lepiej traktowane" czytaj nie poniewierają się w torbie pana listonosza...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 22:32   #1392
Regina Phalange
Rozeznanie
 
Avatar Regina Phalange
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 792
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
hm, nie wiem, dlaczego akurat mnie zacytowalas, skoro, zdaje sie, ogolnie dziewczyny wyrazily taka postawe, nadto ja wyrazilam sceptycyzm spory
ale oczywiscie, chocby poprzez wszczecie tego sporu, tez uwazam, jak skarbiatko, ze moze to cos dac.
a co do tego, co sprzedajacy pisza wczesniej, to naprawde, mozna byloby ksiazke napisac - po czym sie czesto z tego wycofuja
kojarze co najmniej kilka spraw dziewczyn od nas, ktore sie "nie daly" - i wywalczyly swoje. a totalnym wzorem jest tutaj dla mnie selya
Hmmm...ależ ja w pełni postawę "walczyć o swoje" popieram. Tylko, że w tym przypadku wątpiłam czy sprzedająca 'zmieni śpiewkę'...i po tym jak stwierdziłaś, że nie odpuściłabyś, pomyślałam, że masz opracowany jakiś skuteczny plan działania w podobnych sytuacjach

Cytat:
Napisane przez Pchlaczek Pokaż wiadomość
Wszystko jest możliwe Ostatnio dowiedziałam się na poczcie, że listonosz nie roznosi dużych i grubych kopert (czyt. listów poleconych z odlewkami), bo mu się nie chce i do torby mu się nie mieszczą To po co takie przyjmują??? No, ale to nadawałoby się chyba do innego wątku o bulwersach związanych z działaniem PP, jest takowy?
Mnie listonosz grzecznie poprosił, czy gdyby były jakieś duże przesyłki, może ich nie przynosić, tylko zostawiać awizo w skrzynce. I wiecie co? Po moim pozwoleniu ani razu z tej możliwości nie skorzystał przynosi grzecznie do domu nawet ciężkie flakony perfum (być może jego pytanie dotyczyło przesyłek 1-2 kg, bo i takie mogą być nadane listem)

Cytat:
Napisane przez halcia211 Pokaż wiadomość
jak na razie Pani Sprzedająca zaproponowała obniżkę ceny o 15 % czyli po co to wszystko, już jej przecież proponowałam obniżenie ceny i byłoby po sprawie, ale w odpowiedzi na moją propozycję napisała mi że mogę jej wytoczyć sprawę w sądzie i tyle
Ano po to, że myślała, że Cię zniechęci do dalszych działań i sprawa rozejdzie się po kościach. Ale na szczęście się przeliczyła
Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Regino, to jest wlasnie to "pierwsze slowo sprzedajacego", o ktorym pisalam wyzej

halciu, satysfakcjonuje Cie wysokosc obnizki ceny?
i całe szczęście, że wszystko dobrze się skończyło. Grunt to pewność swoich racji i dobre argumenty
Regina Phalange jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 13:57   #1393
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

http://allegro.pl/item1070716429_dol...20_ml_edp.html

Ja już się kiedyś bulwersowałam nt. przekłamywania pojemności używanych perfum. O proszę - tutaj wedle Pani pozostała połowa. Musiałabym być szpotawa na jedno oko, by w to uwierzyć.

Albo tutaj:

http://allegro.pl/item1068953518_ken..._niepelna.html

Zwłaszcza, jak ktoś miał flakon tych perfum w łapie i wie, że w dolnej części mieści się mniej.

Pffff.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2010-06-10 o 14:11
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 14:54   #1394
studentkaAM
Zakorzenienie
 
Avatar studentkaAM
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kłobuck/Zabrze
Wiadomości: 4 171
GG do studentkaAM Wyślij wiadomość przez MSN do studentkaAM
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/item1070716429_dol...20_ml_edp.html

Ja już się kiedyś bulwersowałam nt. przekłamywania pojemności używanych perfum. O proszę - tutaj wedle Pani pozostała połowa. Musiałabym być szpotawa na jedno oko, by w to uwierzyć.

Albo tutaj:

http://allegro.pl/item1068953518_ken..._niepelna.html

Zwłaszcza, jak ktoś miał flakon tych perfum w łapie i wie, że w dolnej części mieści się mniej.

Pffff.
ło matko Szczególnie ta druga aukcja Dlatego wystawiając perfumy zawsze mierzę ilość perfum w pozycji pionowej i poziomej.
__________________
Zapachy na wymianę

Szukam odlewki N. Ricci Love in Paris. Proszę o PW
studentkaAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 16:28   #1395
dooo
Zakorzenienie
 
Avatar dooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3 163
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Przyszłam się pożalić na własną głupotę ... sprzedałam buty i ja głupia kobieta zapomniałam odhaczyć opcję paczki ekonomicznej - czyli na aukcji wyskoczył koszt 0.00 zł ... podałam tylko koszty priorytetowej .....

Pani buty nowiutkie kupiła ..... i kasa wpłynęła.... oczywiście z zaznaczoną opcją, że życzy sobie paczkę ekonomiczną ....

Tyle lat żyję na świecie i wciąż się dziwię jak można tak perfidnie wykorzystywać czyjś błąd
dooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 16:43   #1396
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez dooo Pokaż wiadomość
Przyszłam się pożalić na własną głupotę ... sprzedałam buty i ja głupia kobieta zapomniałam odhaczyć opcję paczki ekonomicznej - czyli na aukcji wyskoczył koszt 0.00 zł ... podałam tylko koszty priorytetowej .....

Pani buty nowiutkie kupiła ..... i kasa wpłynęła.... oczywiście z zaznaczoną opcją, że życzy sobie paczkę ekonomiczną ....

Tyle lat żyję na świecie i wciąż się dziwię jak można tak perfidnie wykorzystywać czyjś błąd

Dlaczego perfidnie, być może naprawdę sądziła, że masz taką "promocję". Wszak wielu sprzedających oferuje przesyłkę gratis...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 16:50   #1397
dooo
Zakorzenienie
 
Avatar dooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3 163
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Dlaczego perfidnie, być może naprawdę sądziła, że masz taką "promocję". Wszak wielu sprzedających oferuje przesyłkę gratis...
Jak dostanę odpowiedź na mojego maila w którym wyjaśniłam pomyłkę dam znać ... mam nadzieję, że Twoja wiara w ludzi będzie uzasadniona

Zapomniałam dodać, że wcześniej Pani nie reagowała na moje maile, a pieniądze wpłaciła dopiero po przypomnieniu o transakcji z all ..... zresztą może jestem dziś w kiepskim humorze i nie mam racji ;-)

Edytowane przez dooo
Czas edycji: 2010-06-10 o 16:56 Powód: dopisek
dooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 16:56   #1398
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Jeśli ię nie zgodzi, to niestety nie masz się na czym oprzeć jednak sądzę, że kupująca zrozumie i zapłaci lub zrezygnuje z zakupu. Ja bym na pewno tak zrobiła, tzn. wybrała którąś z tych opcji
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 16:57   #1399
dooo
Zakorzenienie
 
Avatar dooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3 163
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Jeśli ię nie zgodzi, to niestety nie masz się na czym oprzeć jednak sądzę, że kupująca zrozumie i zapłaci lub zrezygnuje z zakupu. Ja bym na pewno tak zrobiła, tzn. wybrała którąś z tych opcji
Jeśli się nie zgodzi to będę zmuszona wysłać ..... trudno
dooo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-10, 16:58   #1400
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Przyszłam się pożalić na sprzedawcę legginsów, zebyscie dziewczyny dbały o podejście do klienta i płaciły miłym ludziom a nie hamom.

Zapłaciłam za przesyłkę paczką 15 zł, a facet bezczelnie wysyła przesyłki listem, co kosztuje go (ma umowę) kilka (3-5 zł) złotych.
Wszędzie ma jedną odpowiedz - nikt u niego pracować za darmo nie będzie

Pewnie wiekszosc allegrowiczek wie o jakie legginsy chodzi, ten sprzedawca ma bardzo duzą sprzedaż, choć konto chyba nowe - bo komentarzy dopiero 300.

Legginsy przez niewyraźne zdjęcie wygladaja bardzo korzystnie, w rzeczywistości juz nie.
Są takie same jak wszędzie indziej na allegro - tylko na zdjęciach się tego nie dostrzeże, bo są nieostre.
Nie wiem czy można wsadzić jego login, żeby całe miliony wizazanek się ustzegły, bo facet mnie bardzo zirytował i nie zostawie tego bez echa.

Jeszcze mnie straszy - komentarze są wzajemne, czyli ze dostanę negatyw za negatyw.




do doo
:
jest takie prawo, że jeśli widać ewidentny błąd a ty pani to napisałas w miare szybko - to umowa kupna sprzedaży jest nieważna.
Ludzie na allegro tak np wystawiają samochody za 200 zł, itp
nie wiem tylko jakie to ma odniesienie przy cenie wysyłki
miałaś coś moze w aukcji napisane, co wskazuje ze ewidentnie to błąd?

źródło http://forumprawne.org/prawo-cywilne...-aukcji-2.html
__________________
Dbam o włoski. Piję drożdze. Ćwiczę fitness i trening Ewy Chodakowskiej. Jestem wege.

Edytowane przez fortepianistka
Czas edycji: 2010-06-10 o 17:04
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:14   #1401
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Łómarłam <pada>

http://allegro.pl/item1072985602_inc...iej_50_ml.html

Obaczcie koszty wysyłki tych, jakże okazyjnych, perfum.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:17   #1402
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Łómarłam <pada>

http://allegro.pl/item1072985602_inc...iej_50_ml.html

Obaczcie koszty wysyłki tych, jakże okazyjnych, perfum.
Łanno, Ty nie umieraj, jeno cofnij sie o kilkanascie postow - to stara zagrywka, zeby oszukac All na prowizji. jeno tu byli subtelniejsi
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:21   #1403
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

A jak wyśle babka zwyklym listem za 5 lub 8 zl jak w opisie to pewnie zaginą
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:27   #1404
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
A jak wyśle babka zwyklym listem za 5 lub 8 zl jak w opisie to pewnie zaginą
To samo pomyślałam....

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Łanno, Ty nie umieraj, jeno cofnij sie o kilkanascie postow - to stara zagrywka, zeby oszukac All na prowizji. jeno tu byli subtelniejsi
No, zdecydowanie bałabym się łoptować za tą łopcją wysyłki nierejestrowanej - sądzę, że nie wysłaliby fokle, zarobek byłby niedostateczny bez skrojenia 15 czy 20 zł na wysyłce

A ta opcja list ekonomiczny to pewnie po to, żeby w wyszukiwarce wysoko wychodziło jak ktoś (jak ja) sortuje po kosztach wraz z wysyłką...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:34   #1405
Goldlight
Zona najukochanszego Meza
 
Avatar Goldlight
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Matlock Island
Wiadomości: 2 745
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Traci przekretem za to, ze ten sam rodzaj przesylki jest "polecony" kilkanascie zlotych doplaty - ciekawe czy jakby zglosilo sie aukcje to Allegro by interweniowalo...

Swoja droga z tych wszystkich aukcji wklejanych tutaj - ta najbardziej traci przekretem przez duze "p"
__________________
ILOVEMY Husband!!!
Goldlight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:36   #1406
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
A ta opcja list ekonomiczny to pewnie po to, żeby w wyszukiwarce wysoko wychodziło jak ktoś (jak ja) sortuje po kosztach wraz z wysyłką...
moze byc, acz nie wykluczam, ze wlasnie chodzi o to, co poddala Marsiglia, ze licza, ze ludzie zaryDZykuja i wybiora opcje nierejestrowane, a wtedy - wiadomix, przesylki takie gina

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Goldlight Pokaż wiadomość
Swoja droga z tych wszystkich aukcji wklejanych tutaj - ta najbardziej traci przekretem przez duze "p"
a nie uwazasz, ze wiekszy przekret to krem za 1 zl, zas jego przesylka za 50 zl?^^
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:43   #1407
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość


a nie uwazasz, ze wiekszy przekret to krem za 1 zl, zas jego przesylka za 50 zl?^^
Ale tamta to była wręcz jajcarska, a tutaj ktoś mógłby się ewentualnie nie skapnąć (jakby pojęcia nie miał o kosztach wysyłki).
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:55   #1408
Goldlight
Zona najukochanszego Meza
 
Avatar Goldlight
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Matlock Island
Wiadomości: 2 745
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Zgadzam sie - jak cos kosztuje zlotowke to czlowiek zawsze spojrzy na koszty wysylki. Gdy jest to jakis Avon czy Oriflame (ktore czesto wystepuja w limitowanych edycjach np. jako splashe na Boze Narodzenie) to jak buteleczka jest za 15 zl to mozna sie pomylic i nie spojrzec na wysylke.

Wstyd przyznac ale czasem mi sie to zdarza i spojrze po fakcie na wysylke Na szczescie na allegro raczej nie ryzykuje, jak kupuje to czesto nisze lub stare limitowanki a tego to raczej nikt nie podrabia (i za wysylke place powyzej 15 w przypadku wysylki kurierem a nie PP).

Swoja droga to moj listonosz nigdy nie nosi przesylek np z odlewkami tylko dostaje awizo - mimo, ze ja lub TZ jestesmy w domu Interweniowalam dziesiat razy ale nic nie wskoralam.
__________________
ILOVEMY Husband!!!
Goldlight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 11:29   #1409
magdulenka
Zakorzenienie
 
Avatar magdulenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: B-awaria ;)
Wiadomości: 8 630
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/item1070716429_dol...20_ml_edp.html

Ja już się kiedyś bulwersowałam nt. przekłamywania pojemności używanych perfum. O proszę - tutaj wedle Pani pozostała połowa. Musiałabym być szpotawa na jedno oko, by w to uwierzyć.

Albo tutaj:

http://allegro.pl/item1068953518_ken..._niepelna.html

Zwłaszcza, jak ktoś miał flakon tych perfum w łapie i wie, że w dolnej części mieści się mniej.

Pffff.
Chyba i ja musze przylaczyc sie do zbulwersowanych

Te "przeklamane" pojemnosci wkurzaja mnie, ale jeszcze bardziej kiedy pisze do sprzedajacej/sprzedajacego, ze prosze o zdjecie flakonu w innej pozycji, zeby stwierdzic faktyczna ilosc i dostaje odpowiedz:
"ze jak nie chce, to mam nie kupowac"


Kolejna sprawa, ktora wkrotce doprowadzi do wydluzenia mojej osobistej czarnej listy kupujacych - zero kontaktu po zakupie, zero wplaty, albo wplata dokonana przez osoby trzecie - bez jakiegokolwiek odnosnika - za kogo, od kogo, nic...
Chyba zaczne to jako darowizny traktowac

Oj, ludzia smieszne sa
__________________
Wciąż szukam...





5269
magdulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 12:05   #1410
molasses disaster
Raczkowanie
 
Avatar molasses disaster
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 207
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Strasznie denerwuje mnie mentalność niektórych sprzedających, jakaś chora mściwość...

Kupiłam perfumy na Allegro, z jednej strony mea culpa - nie dałam aukcji do weryfikacji, ale z drugiej, mam prawo oczekiwać, że dostanę oryginał, skoro wskazuje na to większość komentarzy.

Była to wredna podróba, dodatkowo korek brudził na czarno, odesłałam. Zwrócono mi pieniądze. Wystawiłam więc neutral, że to podróbka, ale sprzedający bez problemu zwraca pieniądze. W odpowiedzi dostałam idiotyczny pieniacki negatyw,bez ładu i składu, że jestem wysłannikiem konkurencji, który psuje tylko opinie . I że do transakcji nie doszło (jak nie doszło, jak doszło???) . Żałuję, że nie dałam negatywa od razu ...


Denerwuje mnie też to, że nie można już ufać komentarzom innych kupujących odnośnie oryginalności - zerowe pojęcie o oryginalności (95% to pewnie w perfumerii nawet nie było), albo przyzwolenie na kupowanie podrób...


Edit: wybaczcie, ale ten komentarz tak mnie dziś po prostu rozbroił (ręce opadły i wylądowały w sąsiada piętro niżej ) , że MUSZĘ Wam po przekopiować (chociażby do pośmiania)

"WYSŁANNIK KONKURENCJI -OSZUST PSUJĄCY OPINIE !!!! DŁUGO WACHAŁA BO ZREZYGNOWAŁA Z ZAKUPU TO NALEŻY ODDAĆ PIENIĄŻKI - DO TRASAKCJI NIE DOSZŁO WYSŁANNIK KONKURENCJI LECZ MNIE TAKIE COŚ NIE RUSZA !!! POZDRAWIAM !!!"

Edytowane przez molasses disaster
Czas edycji: 2010-06-11 o 12:32
molasses disaster jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.