Mamusie styczniowe 2020 cz.2 - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-30, 11:03   #1381
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, zapraszamy


Właśnie posiedziałam na balkonie ze śpiącym bobasem w chuście i poczytałam książkę, słońce przygrzewało. Jak to dobrze robi dla głowy. Tylko później zobaczyłam, że małej też grzało w buzię a może nie powinnam jej tak wystawiać bez filtra? używacie jakichś kremów, możecie coś polecić?
Tez sie wlasnie zastanawiam czy na kazde wyjscie teraz smarowac ja juz kremem.
Kupilam jej dermedic sunbrella 50 ale jeszcze nie stosowalam.
U nas dzis deszcz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 11:03   #1382
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny

Czy mozna jeszcze do Was dolaczyc? Jestem mama grudniowa ale nasz watek umarl (albo zyje na fb) a fajnie poczytac o podobnych problemach i podzielic sie swoimi czasem wiec Was podczytuje
Corka jest z 11 grudnia wiec 20 tyg. juz za nami.
Trafiła mi się waga sumo bo waży już ok. 9 kg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pamietam Cie z grudniowek pierwsza ciąże która straciłam miałam termin na 30 listopada i chwile byłam na grudniówkach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 11:09   #1383
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Oo a do grudniowek czemu nie dolaczylas wczesniej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jakoś do tej pory wygodnie czytało mi się wszystkie wątki z ukrycia
Powiem więcej, Ciebie kojarzę z wątku staraczkowego który też podczytuję od 2,5 roku, a jakże - z ukrycia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 11:17   #1384
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Ja to już nie mam sil do tego wszystkiego, dziś to już siedzę i płacze.
Od urodzenia ciagle tylko przez cały dzień płacze i jęki, pośmieje się może 2 minuty jak się mocno wysilam a tak w kółko jęki i płacze, nic jej nie pasuje, już jak słyszę to jej jeczenie ponad 3 miesiące to mi aż coś pulsuje non stop w głowie i zaczęło mi szumiec w prawym uchu co nigdy w życiu nie miało miejsca.
Mam wrażenie, ze ciagle boli ja ten brzuch, czasem jej się ulewa, moim zdaniem ma tez refluks, jeszcze ta krew w kupie, już nic praktycznie nie jem i nie pije tylko suche bułki z masłem bez mleka i kurczaka z gotowana marchewka na obiad i woda. Latanie od lekarza do lekarza bez żadnego efektu. Nie spi wcale w nocy tez wybudzają ja te strzelające wodniste kupy które robi praktycznie przy każdym karmieniu. Mam już serdecznie dość tego wszystkiego.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję Ci bardzo 😟 wiem jak nieraz ja tracę cierpliwość a nie mam znów tak najgorzej. Nie pamiętam czy już pisałaś masz jakąś pomoc?

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Cytat:
Napisane przez verna_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny mi ostatnio pomaga babcia męża, tzn siedzi z małym przed domem jak on śpi w wózku, a ja mogę sobie coś porobić... Jejku, ale jak ona go opatula😐 powiem że nie trzeba a przychodzę i tak przykryty to kocykiem, to jej swetrem. Przesadzam?
Moja głównie nie może przeżyć jak mała płacze i wymyśla co ją może boleć i pomimo że babcie mam najlepszą na świecie to już mnie nieraz drażni jej wzdychanie i przeżywanie.

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, zapraszamy


Właśnie posiedziałam na balkonie ze śpiącym bobasem w chuście i poczytałam książkę, słońce przygrzewało. Jak to dobrze robi dla głowy. Tylko później zobaczyłam, że małej też grzało w buzię a może nie powinnam jej tak wystawiać bez filtra? 🙈 używacie jakichś kremów, możecie coś polecić?
Ja przed wyjściawsze smaruje ale później jak gdzieś jestem dłużej to zapominam. Mam z Nivea.
Ja mam pytanie, siedzicie z dziećmi w słońcu? Zastanawiam się jak już ją będę miała w nosidle jak chronić jej główkę.

Ano i dziewczyny jesteśmy po szczepieniu. Nie było źle płakała przy każdym ukłuciu ale bez histerii zaraz się uspokoiła i spała potem w aucie. Oby te najbliższe trzy dni przeszły gładko bo trochę się stresuje.

Edytowane przez martuniaaa25
Czas edycji: 2020-04-30 o 11:20
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 11:22   #1385
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
U mnie dziś to samo :/ na początku płakała, później udało mi się niby ja uspokoić i oddaliłam się trochę od domu, w pewnym momencie jak się zaczęła drzeć to biegłam z tym wózkiem do domu ale nie dało rady, wiec ja niosłam i pchałam wózek ehh masakra


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------




Ale Ci zazdroszczę, przydałby mi się chociaż jeden taki dzień, już mi głowa peka od jej marudzenia


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------




Powiedz mi Kochana która konkretnie masz chustę i jaki szum z yt konkretnie uspokaja małego i czy dajesz ten szum głośno czy cicho?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja ze swojej strony polecam aplikację „vacuum cleaner for baby sleep”
Mojej córce nie wszystkie szumy z yt pasowały, a przy tym się uspokaja. Na początku daję na max, a jak się uspokaja to stopniowo ściaszam a w międzyczasie włączam szumisia. Mamy oryginalnego od Misie Szumisie, ale mamy wyjęte serduszko i głośność na max. Jak serduszko było w pluszaku to nic nie pomagało moja po prostu lubi jak jest głośno. W kompletnej ciszy nie umie spać, najpier jęczy a po 3 minutach się wybudza i od nowa marudzi, przy szumisiu prześpi całą noc a w dzien godzinne drzemki. Na darcie paszczki na spacerze pomaga tylko aplikacja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 11:24   #1386
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Współczuję Ci bardzo 😟 wiem jak nieraz ja tracę cierpliwość a nie mam znów tak najgorzej. Nie pamiętam czy już pisałaś masz jakąś pomoc?

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------



Moja głównie nie może przeżyć jak mała płacze i wymyśla co ją może boleć i pomimo że babcie mam najlepszą na świecie to już mnie nieraz drażni jej wzdychanie i przeżywanie.

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------



Ja przed wyjściawsze smaruje ale później jak gdzieś jestem dłużej to zapominam. Mam z Nivea.
Ja mam pytanie, siedzicie z dziećmi w słońcu? Zastanawiam się jak już ją będę miała w nosidle jak chronić jej główkę.

Ano i dziewczyny jesteśmy po szczepieniu. Nie było źle płakała przy każdym ukłuciu ale bez histerii zaraz się uspokoiła i spała potem w aucie. Oby te najbliższe trzy dni przeszły gładko bo trochę się stresuje.
Ja później zasłoniłam książką 😅 a tak to staram się chodzić w cieniu albo tyłem do słońca. Chyba kupię jej coś na głowę z daszkiem. I krem chyba ten co Milawo, poczytałam u pana tabletki i wydaje się fajny.


Oby było dobrze! U nas szczepienie wczoraj rano, popołudnie tragedia, od wieczora już lepiej i dziś zupełnie normalnie.
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 12:17   #1387
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Jezu, jak w lutym była u nas mama TŻ to mi też non stop przykrywała Młodego. Co go odkryłam i wyszłam to ona cyk za kocyk i znowu przykryty. Jeszcze gadała „mama odkrywa, a ja cię zaraz znowu przykryję”. Teraz by chyba zawału dostała, że gołe stopy, albo na dworze bez czapki.





Jasne, zapraszamy!
Też lubiłam Was podczytywać, żeby wiedzieć co mnie może czekać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------




Netka, nie poddawaj się. Próbowałaś szukać gdzieś na jakichś grupach na fb? Może np jest grupa mam z Twojej okolicy i ktoś poleci dobrego specjalistę?

I nie ograniczaj aż tak swojej diety, bo to też niestety przynosi więcej szkody niż pożytku Zobacz np ten artykuł https://mataja.pl/2015/10/eliminacja...wej-u-dziecka/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuje, tak należę do kilku grup na FB, dziewczyny kazały wszystko odstawić łącznie z wit D, od dziś odstawiam, zobaczymy ehh

Patrzyłam te chusty z Twojego polecenia i chyba zamówię ta moja pierwsza chusta w rozmiarze M, bo moja wazy już 8 kg... jestem już tak zdesperowana, ze kupiłabym chyba wszystko żeby tylko pomogło


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Współczuję Ci bardzo wiem jak nieraz ja tracę cierpliwość a nie mam znów tak najgorzej. Nie pamiętam czy już pisałaś masz jakąś pomoc?



---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------







Moja głównie nie może przeżyć jak mała płacze i wymyśla co ją może boleć i pomimo że babcie mam najlepszą na świecie to już mnie nieraz drażni jej wzdychanie i przeżywanie.



---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------







Ja przed wyjściawsze smaruje ale później jak gdzieś jestem dłużej to zapominam. Mam z Nivea.

Ja mam pytanie, siedzicie z dziećmi w słońcu? Zastanawiam się jak już ją będę miała w nosidle jak chronić jej główkę.



Ano i dziewczyny jesteśmy po szczepieniu. Nie było źle płakała przy każdym ukłuciu ale bez histerii zaraz się uspokoiła i spała potem w aucie. Oby te najbliższe trzy dni przeszły gładko bo trochę się stresuje.

Dziękuje, popołudniami mama ja bierze godzinę i się nią zajmuje, bo inaczej chyba bym już oszalała


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Skarpeciara12 Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony polecam aplikację „vacuum cleaner for baby sleep”
Mojej córce nie wszystkie szumy z yt pasowały, a przy tym się uspokaja. Na początku daję na max, a jak się uspokaja to stopniowo ściaszam a w międzyczasie włączam szumisia. Mamy oryginalnego od Misie Szumisie, ale mamy wyjęte serduszko i głośność na max. Jak serduszko było w pluszaku to nic nie pomagało moja po prostu lubi jak jest głośno. W kompletnej ciszy nie umie spać, najpier jęczy a po 3 minutach się wybudza i od nowa marudzi, przy szumisiu prześpi całą noc a w dzien godzinne drzemki. Na darcie paszczki na spacerze pomaga tylko aplikacja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuje, pobiorę i spróbujemy tez tego!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 12:47   #1388
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Co do filtrów to tu jest też fajne zestawienie https://matkaaptekarka.pl/kremy-z-mi...uv-moje-top-4/
Też muszę coś zamówić. Przed weekendem i tak nie dojdzie to przez kilka dni coś wybiorę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:52   #1389
mamalinkaa
Raczkowanie
 
Avatar mamalinkaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 371
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Witam nowe dziewczyny
Wito miał być styczniowy a jest grudniowy chłopak.
Co do przykrywania ja też walczę.. A propo wczoraj u nas jakieś 23 stopnie mały w body na krótki rękaw a moja mama czy aby nie przesadzam. Mówię jej sama łazisz rozebrana a dziecku się każesz kisic..
Czapeczkę mamy fajna kupiona w zeszłym tygodniu w Kik.
A gondola jest już za mała ale jesteśmy aktualnie na wsi a spacerówka w mieście. Screenshot_20200430-145046.jpgScreenshot_20200430-145156.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 14:09   #1390
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez mamalinkaa Pokaż wiadomość
Witam nowe dziewczyny
Wito miał być styczniowy a jest grudniowy chłopak.
Co do przykrywania ja też walczę.. A propo wczoraj u nas jakieś 23 stopnie mały w body na krótki rękaw a moja mama czy aby nie przesadzam. Mówię jej sama łazisz rozebrana a dziecku się każesz kisic..
Czapeczkę mamy fajna kupiona w zeszłym tygodniu w Kik.
A gondola jest już za mała ale jesteśmy aktualnie na wsi a spacerówka w mieście. Załącznik 7714714Załącznik 7714715

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie kiedy nie trzeba zakładać dziecku już czapki? Wiadomo że od temperatury ale czy do jakiegoś wieku nie musi mieć choćby cienkiej? Ja to nie wiem czy mojej nie przegrzewam w domu dalej wszystko na długi rękaw i dół też a noc jeszcze śpiworek. I dziewczyny macie normalnie okna pootwierane? Czy np w jednym pomieszczeniu tylko? Jestem cały czas w panice żeby jej nie zawiało.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 14:20   #1391
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
No właśnie kiedy nie trzeba zakładać dziecku już czapki? Wiadomo że od temperatury ale czy do jakiegoś wieku nie musi mieć choćby cienkiej? Ja to nie wiem czy mojej nie przegrzewam w domu dalej wszystko na długi rękaw i dół też a noc jeszcze śpiworek. I dziewczyny macie normalnie okna pootwierane? Czy np w jednym pomieszczeniu tylko? Jestem cały czas w panice żeby jej nie zawiało.
Nie musi moja już multum razy była na dworze bez czapki. Moja mama też nie mogła tego przeżyć

Ja dopiero od niedawna zakładam małej tylko krótkie body i legginsy. Sprawdzam kark i jest ciepła, więc tak zostawiam. Ale szczerze to mi ciężko z tym, bo moje dzieci były wczesno-jesienne i jak były takie leżące to obowiązkowo długie rękawy, na spacery kombinezon itp. I dziwnie mi patrzeć na taką małe dziecko bez tej warstwy ubrań 🤣 Malutka u nas leży na podłodze niedaleko otwartego balkonu jak jest ciepło.

Dzisiaj od rana piski. A najbardziej się cieszy jak rodzeństwo jest odpiskiwuje. Mi już głowa pęka od tego. Wcześniej tylko rano piszczała, a dzisiaj robi przerwy tylko podczas snu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 15:04   #1392
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas tez duzo jęczenia. Juz nie wiem czy to skok czy jeszcze po szczepieniu. Ale nie narzekam bo jak czytam co piszesz netkaa to moje problemy przy tobie to nic. Mam nadzieję że masz chociaz jakas pomoc? Trzymaj się kochana jeszcze mi tak przyszlo do glowy, że moze warto teraz skorzystac ze wielu dobrych lekarzy, nawet z drugiego konca Polski robi konsultacje online? mozna umowic przez znanego lekarza.

Ja chcialam kupic sunbrella bo ma dobry sklad, ale w 3aptekach nie bylo więc wzielam pharmaceris 50. Dzis pierwszy raz posmarowalam, wczesniej zawsze byla w cieniu. Ja juz sie trochę na spacerach opalilam wiec mysle ze trzeba smarować, nawet jak nie ma jakiegoś mega slonca..

Co do zlotych rad i tekstow dziadkow, to procz smoczka standardowa rada zeby nie spala na mnie, zebym jej tyle nie nosila, BO SIE PRZYZWYCZAI. Mam juz tego po dziurki w nosie. Czasem jest na mnie doslownie 15min ale akurat w momencie jak dzwonia lub zrobię zdjecie i im wysylam i od razu odpowiedz "znowu spi na tobie, ale sie przyzwyczaila", szkoda gadac.



Czesc mamy grudniowe, fajnie ze jestescie

Edytowane przez Rose08
Czas edycji: 2020-04-30 o 15:14
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 15:12   #1393
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Mój też już kilka razy bez czapki, jak było ok. 20st, oczywiście moja mama też - załóż czapkę... chociaż mu uszko zasłoń, bo mu nawieje... a na dworze cieplutki, delikatny wiaterek tylko wiał i słoneczko Wczoraj w lesie też TŻ pytał czy nie musi mieć.

Ja normalnie wietrzę mieszkanie, czasami wręcz chcę zrobić przeciąg, nie uciekam do drugiego pokoju. W domu mamy jakieś 23 stopnie i już dzisiaj przebierałam Młodego z długiego na krótki rękaw, bo aż był za ciepły. I coraz rzadziej zakładam mu skarpetki, chyba że już stopki ma bardzo zimne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 15:23   #1394
Maziula2020
Raczkowanie
 
Avatar Maziula2020
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 236
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Mój też już kilka razy bez czapki, jak było ok. 20st, oczywiście moja mama też - załóż czapkę... chociaż mu uszko zasłoń, bo mu nawieje... a na dworze cieplutki, delikatny wiaterek tylko wiał i słoneczko Wczoraj w lesie też TŻ pytał czy nie musi mieć.

Ja normalnie wietrzę mieszkanie, czasami wręcz chcę zrobić przeciąg, nie uciekam do drugiego pokoju. W domu mamy jakieś 23 stopnie i już dzisiaj przebierałam Młodego z długiego na krótki rękaw, bo aż był za ciepły. I coraz rzadziej zakładam mu skarpetki, chyba że już stopki ma bardzo zimne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My już od jakiegoś czasu krotki rękaw i bez skarpetek
Bez czapki już był kilka razy
U nas cały czas okna otwarte ale bez przeciągu

Wybrałam dziś jednak chuste na spacer nie wiem czy on czuł że jestem zestresowana tym wyjściem bo zaczął płakać jak go wiązalam?? Rozkrecil się na Full ale jakoś mu przeszło i dopiero poszłam, spał 2godziny na spacerze
Dziś chyba pod ta chustę to za grubo go ubralam Na krótki rękaw dałam mu bluze niepotrzebnie myślę że było mu za goraco

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Maziula2020
Czas edycji: 2020-04-30 o 15:24
Maziula2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 15:28   #1395
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Maziula2020 Pokaż wiadomość
My już od jakiegoś czasu krotki rękaw i bez skarpetek
Bez czapki już był kilka razy
U nas cały czas okna otwarte ale bez przeciągu

Wybrałam dziś jednak chuste na spacer nie wiem czy on czuł że jestem zestresowana tym wyjściem bo zaczął płakać jak go wiązalam?? Rozkrecil się na Full ale jakoś mu przeszło i dopiero poszłam, spał 2godziny na spacerze
Dziś chyba pod ta chustę to za grubo go ubralam Na krótki rękaw dałam mu bluze niepotrzebnie myślę że było mu za goraco

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Ja w chustę zakładam body na krótki lub długi rękaw i sama biorę większy sweter lub bluzę, jak jest chłodniej to po prostu zakrywam jeszcze swoim ubraniem
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 15:41   #1396
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja tez czesciej juz ubieram jej krotki rekaw i bez skarpetek. A potem TZ wraca z pracy i jej zaklada
Od 2 nocy testujemy tez spanie w samym body z dlugim rekawem. Spi z nami niestety wiec jest przykryta tez do polowy koldra. Do tej pory spala w pajacu i noce zaczely byc srednie od jakiegos czasu.
I faktycznie troche lepiej ze spaniem. Wczoraj zasnela po 19 i pierwsza pobudka po 2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 15:51   #1397
Maziula2020
Raczkowanie
 
Avatar Maziula2020
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 236
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Ja tez czesciej juz ubieram jej krotki rekaw i bez skarpetek. A potem TZ wraca z pracy i jej zaklada
Od 2 nocy testujemy tez spanie w samym body z dlugim rekawem. Spi z nami niestety wiec jest przykryta tez do polowy koldra. Do tej pory spala w pajacu i noce zaczely byc srednie od jakiegos czasu.
I faktycznie troche lepiej ze spaniem. Wczoraj zasnela po 19 i pierwsza pobudka po 2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój śpi od jakiegos czasu w body na krótki rękaw przykryty kocykiem z nami w lozku
Ostatnie trzy noce mamy rewelacyjne jedna pobudka ok 1-2 i śpi do 7-8

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Weszłam na str Lidla myślę może będzie można zamówić online ciuchy te które mają być od 4.05 A tam już brak rozmiarow
Za to wskoczyly mi jakieś kapeluszo- czapki od 7.05

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Maziula2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 15:56   #1398
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja chyba od miesiąca ubieram w domu body z krótkim rękawem i spodenki, czasem bez skarpetek. Smaruję kremem odkąd samą mnie przygrzało. Mam krem babydream z filtrem 50. Całkiem przyjemny. Świetna ta czapka z KIK. Ja niestety nie mam tu żadnego, a czapki to nasza zmora.. Albo na oczach albo uszy odkryte. Zakładam małemu, takie cieniutkie letnie, bo jakoś się boję, że go przewieje i złapie jakieś zapalenie, chociaż wiem i czytałam że zapalenie nie jest z wiatru. Mimo wszystko jednak wolałabym żeby nadal był bez żadnych dolegliwości i opieki lekarskiej. A w domu otwieram wszystkie okna, no chyba że jest bardzo silny wiatr na dworze to wtedy tak żeby nie było przeciągu..

W ogóle tak czytam i stwierdzam, że mi się złote dziecko trafiło. Teraz jak są ładne dni mały potrafi przespać w gondoli 3-4 godziny w ciągu dnia. Poza tym ładnie przesypia noce i budzi się tylko na jedzenie. No i to co dodaje energii- uśmiech Dużo się uśmiecha, często się śmieje na głos i można się już z nim fajnie powygłupiać

Aktualnie wszystko jest w buzi i wszystko mamy obślinione..
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 17:33   #1399
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Maziula2020 Pokaż wiadomość
Mój śpi od jakiegos czasu w body na krótki rękaw przykryty kocykiem z nami w lozku
Ostatnie trzy noce mamy rewelacyjne jedna pobudka ok 1-2 i śpi do 7-8

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Weszłam na str Lidla myślę może będzie można zamówić online ciuchy te które mają być od 4.05 A tam już brak rozmiarow
Za to wskoczyly mi jakieś kapeluszo- czapki od 7.05

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Ja codziennie sprawdzałam stronę Lidla czy może te ubranka wrzucą. I co? Jak chciałam kupić legginsy (na których mi najbardziej zależało) to już małej rozmiaru nie było. Nie wiem kiedy to się wyprzedało. Wkurza mnie ta strona. Połowy rzeczy nie wrzucają a jak wrzucą to większości i tak nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 17:45   #1400
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja ostatnio w nocy polowałam, bo w poniedziałek nic nie było, a chyba w nocy z poniedziałku na wtorek się pojawiło. No mnie też to wkurza, bo ciągle tylko, że rozmiar lub towar wkrótce będzie dostępny, ale o dziwo wtedy jak zamawiałam wszystko było dostepne.
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 21:23   #1401
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Faktycznie dziś już nie ma rozmiarów ubrań które zamówiłam.. Czyli trzeba czatować i sprawdzać nie codziennie, a kilka razy dziennie albp trzeba mieć szczęście
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 01:39   #1402
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Nie da rady odstawić tych kropelek, mała nie spi, cały czas ma twardy brzuch, poci się aż jest cała mokra, nie wytrzymam tego ehh..... musiałam jej podać espumisan zobaczymy co dalej, zamknięte koło.... nie mam sily....


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 05:37   #1403
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Z tymi ubrankami to mam wrażenie, że na h&m jest to samo, co próbuję dodać do koszyka to niedostępne rozmiary a niektóre ubranka na 68 już mamy na styk, nie wiem czy już szukać większych czy jeszcze trochę w tym pochodzi.


Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Nie da rady odstawić tych kropelek, mała nie spi, cały czas ma twardy brzuch, poci się aż jest cała mokra, nie wytrzymam tego ehh..... musiałam jej podać espumisan zobaczymy co dalej, zamknięte koło.... nie mam sily....


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Poszukaj jakiegoś gastrologa, który konsultuje online, kogoś polecanego, tak jak pisały dziewczyny. Lepiej było po espumisanie?
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 06:11   #1404
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Nie da rady odstawić tych kropelek, mała nie spi, cały czas ma twardy brzuch, poci się aż jest cała mokra, nie wytrzymam tego ehh..... musiałam jej podać espumisan zobaczymy co dalej, zamknięte koło.... nie mam sily....


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Karmisz ją piersią czy mm?

W jednej z grup na fb bardzo polecają ten masaż (5x dziennie) na brzuszkowe problemy https://youtu.be/9QASBHDmn84


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 06:56   #1405
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Właśnie netka, teraz jest dobry czas do tego, więc spróbuj poszukać jakiegoś dobrego gastrologa z teleporadą
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 07:43   #1406
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Dziś się za to wezmę, poszukam kogoś


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:08 ----------

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Karmisz ją piersią czy mm?

W jednej z grup na fb bardzo polecają ten masaż (5x dziennie) na brzuszkowe problemy https://youtu.be/9QASBHDmn84


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Karmie piesia...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 08:51   #1407
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Netkaa, w moim miescie polecana z dobrymi opiniami gastrolog dziecieca dr borys-iwanicka. Widze ze na konsultacje online, nawet bez tragedii bo 100zl. Moze bedziesz chciala skorzystac tak czy inaczej trzymam kciuki zeby bylo lepiej

https://www.znanylekarz.pl/agnieszka...diatra/wroclaw
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 09:03   #1408
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Netkaa, w moim miescie polecana z dobrymi opiniami gastrolog dziecieca dr borys-iwanicka. Widze ze na konsultacje online, nawet bez tragedii bo 100zl. Moze bedziesz chciala skorzystac tak czy inaczej trzymam kciuki zeby bylo lepiej

https://www.znanylekarz.pl/agnieszka...diatra/wroclaw

Dziękuje!
W poniedziałek tylko może chociaż zrobię ten posiew moczu i kalu, chciałabym tez jeszcze zrobić chociaż te usg brzuszka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 17:20   #1409
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja dzisiaj za namową mamy znowu wyszłam z Małym w wózku na dwór. I w sumie to nie jest tak, że on nie lubi gondoli, bo owszem, płacze, ale uspokaja się jak już jesteśmy pod klatką. On chyba bardziej nie lubi świeżego powietrza, niż wózka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 17:30   #1410
Maziula2020
Raczkowanie
 
Avatar Maziula2020
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 236
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj za namową mamy znowu wyszłam z Małym w wózku na dwór. I w sumie to nie jest tak, że on nie lubi gondoli, bo owszem, płacze, ale uspokaja się jak już jesteśmy pod klatką. On chyba bardziej nie lubi świeżego powietrza, niż wózka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiesz że ja ostatnio też tak zaczęłam myśleć, że może mój ma jakoś za dużo bodźców na zewnątrz albo że tyle siedział w domu o trzeba to pomału przyzwyczajać? Nie wiem może to głupie co pisze...
Maziula2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 07:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.