izotek - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-25, 20:01   #1411
Kasandra117
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 99
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
Hej U mnie 5 dzień brania aknenorminu 2 razy po 20 mg... Czy to normalne że swędzi skóra? Twarz już się łuszczy...
Hej, u mnie dziś 4dzień brania acnenorminu w takiej samej dawce. Już dziś rano wstałam z suchymi ustami i suchą czerwoną twarzą. Ale damy radę; )
Kasandra117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 10:13   #1412
kredka20
Raczkowanie
 
Avatar kredka20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 305
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez TimeToTheGames Pokaż wiadomość
Napisze ktoś czy trądzik wrócił po kuracji izo czy nie ?
Nie ma reguły. To sprawa indywidualna, ale z tego co pamiętam, to badania mówią, że w około 90% przypadków nie wraca.
kredka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 10:46   #1413
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: izotek

W końcu dostałam receptę, jutro najprawdopodobniej kupię, oczywiście ceny z kosmosu, ale warto, jak widać...
Dostałam dwie tabletki raz dziennie, ale nie wiem, ile to jest gr substancji w tabletce O.o bo receptę matka wzięła
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 10:54   #1414
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez kredka20 Pokaż wiadomość
Nie ma reguły. To sprawa indywidualna, ale z tego co pamiętam, to badania mówią, że w około 90% przypadków nie wraca.
Na pewno nie jest to 90%
Ja czytałam ,że trądzik wraca ok 40% i te statystki wydaja sie bardziej prawdopodobne.
Nie ma co się oszukiwać bardzo wielu osobom niestety problem wraca często po 2-3latach ale wraca.
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 10:55   #1415
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez kredka20 Pokaż wiadomość
Nie ma reguły. To sprawa indywidualna, ale z tego co pamiętam, to badania mówią, że w około 90% przypadków nie wraca.
Też mi tak powiedziała moja pani dermatolog Uznała, że musiałabym mieć pecha,żeby trądzik wrócił-zobaczymy W razie nawrotu kurację należy powtórzyć. Ale podobno, nawet jeśli jest nawrót to twarz i tak jest w lepszym stanie niż przed pierwszą kuracją.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 13:13   #1416
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez TimeToTheGames Pokaż wiadomość
Hmmm... naczytałem się na wikipedii o skutkach ubocznych i chyba odstawię ten izotek i będę się leczył naturalnie.
Jeśli nie masz dużego problemu z tradzikiem i nie próbowałeś innych terapii np tetracykliną, to oczywiście sens kuracji izotekiem warto wziąć pod rozwagę. Dla mnie np to już chyba ostatnia deska ratunku, dlatego się zdecydowałam.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 18:58   #1417
soanya
Raczkowanie
 
Avatar soanya
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 277
Dot.: izotek

Witajcie!
Dołączam do Waszego grona Od początku sierpnia biorę Axotret. Ważę 50kg i moja dawka to 40 mg. Przed rozpoczęciem kuracji miałam robione oczyszczanie twarzy (sugestia dermatolog), nie widziałam, żeby ktoś pisał do tej pory o oczyszczaniu. Na początku oczywiście twarz wyglądała okropnie i do tego bolała przy dotykaniu, ale to efekt oczyszczania. Po kilku dniach ból przeszedł, zaczęła łuszczyć się skóra, ale już nic nowego nie wyskakuje . Do pielęgnacji używam Avene Clean-Ac żel-krem myjący i kremu nawilżającego. Suchość ust od pierwszego dnia kuracji. Zaczęły pojawiać się zajady i do tej pory z nimi walczę. Pomadki i wazelina nie dały rady, teraz testuję Blistex. Buzia wygląda już całkiem ładnie, gdyby tylko nie te przebarwienia . Mam jeszcze jeden objaw, który mnie martwi a mianowicie mam wrażenie, że moja wątroba jest powiększona. Nie mogę tego nazwać bólem, ale jest to takie dziwne uczucie. Pojawiło się to jakiś tydzień temu. Nie łykam nic osłonowego (dermatolog stwierdziła, że to według uznania). Czy ktoś z Was miał podobne przeboje ze swoją wątrobą?
soanya jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-26, 22:26   #1418
ikulinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8
Dot.: izotek

Witam
W zeszłym roku w październiku zaczęłam kurację izotekiem od dawki 20mg dziennie. w pierwszym miesiącu wiadomo było tragicznie, mocny wysyp i zero poprawy. Kiedy poszłam na wizytę kontrolną moja dermatolog stwierdziła, że zmniejszymy dawkę do 10mg (nie było ŻADNYCH skutków ubocznych oprócz lekko suchych ust!!). Pierwsze 2 tygodnie po zmniejszeniu dawki to był jeden wielki koszmar. Nadal ogromny wysyp i pryszcze, które już powyskakiwały wcale się nie goiły. W końcu dermatolog zgodziła się zwiększyć dawkę do 20mg. (zmniejszyła ją ponieważ twierdziła, że lepiej to robić powoli, żeby nie odczuwać zbyt środków ubocznych). Moja kuracja u tej pani trwała tylko 5 miesięcy (cały czas dawka 20mg). W lutym powiedziała, że nie muszę już tego brać, ponieważ buźka jest ładna. No cóż... Była ładna tylko jakoś do maja i wtedy znowu zaczął się koszmar. Moje pytanie brzmi: czy mogę ponownie zacząć brać izotek teraz na jesień?
ikulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 22:48   #1419
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez ikulinka Pokaż wiadomość
Witam
W zeszłym roku w październiku zaczęłam kurację izotekiem od dawki 20mg dziennie. w pierwszym miesiącu wiadomo było tragicznie, mocny wysyp i zero poprawy. Kiedy poszłam na wizytę kontrolną moja dermatolog stwierdziła, że zmniejszymy dawkę do 10mg (nie było ŻADNYCH skutków ubocznych oprócz lekko suchych ust!!). Pierwsze 2 tygodnie po zmniejszeniu dawki to był jeden wielki koszmar. Nadal ogromny wysyp i pryszcze, które już powyskakiwały wcale się nie goiły. W końcu dermatolog zgodziła się zwiększyć dawkę do 20mg. (zmniejszyła ją ponieważ twierdziła, że lepiej to robić powoli, żeby nie odczuwać zbyt środków ubocznych). Moja kuracja u tej pani trwała tylko 5 miesięcy (cały czas dawka 20mg). W lutym powiedziała, że nie muszę już tego brać, ponieważ buźka jest ładna. No cóż... Była ładna tylko jakoś do maja i wtedy znowu zaczął się koszmar. Moje pytanie brzmi: czy mogę ponownie zacząć brać izotek teraz na jesień?
chyba nie wziełaś odpowiedniej dawki..

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
W końcu dostałam receptę, jutro najprawdopodobniej kupię, oczywiście ceny z kosmosu, ale warto, jak widać...
Dostałam dwie tabletki raz dziennie, ale nie wiem, ile to jest gr substancji w tabletce O.o bo receptę matka wzięła
popytaj najpierw w aptekach, w mojej małej miejscowosci za lek musiałabym zapłacić 230zł (60 kapsułek/20 mg Aknenormin), natomiast w miescie odległym o 30km, gdzie jestem stosunkowo często już kupuję za 130zł.. Różnica jest.

Co do wyleczonych osób, mnie derma powiedziała, że ok 70% ludzi zostaje wyleczonych. Mówiła, że tamte statystyki są już nieaktualne.
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 13:21   #1420
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: izotek

Dzisiaj robiłam wyniki związane z cholesterolem i glicerydami i jak na moje oko wszystko w normie tj nic nie jest podwyższone na szczęście Zobaczymy, co na to jutro moja dermatolog. Póki co nie mam na szczęście,powiększonej wątroby, także na ten temat się nie wypowiem.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 18:01   #1421
ikulinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
chyba nie wziełaś odpowiedniej dawki..


popytaj najpierw w aptekach, w mojej małej miejscowosci za lek musiałabym zapłacić 230zł (60 kapsułek/20 mg Aknenormin), natomiast w miescie odległym o 30km, gdzie jestem stosunkowo często już kupuję za 130zł.. Różnica jest.

Co do wyleczonych osób, mnie derma powiedziała, że ok 70% ludzi zostaje wyleczonych. Mówiła, że tamte statystyki są już nieaktualne.
wiem, że nie wzięłam odpowiedniej dawki . pytałam, czy mogę ponowić kurację po tak niewielkiej przerwie
ikulinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 20:06   #1422
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez ikulinka Pokaż wiadomość
pytałam, czy mogę ponowić kurację po tak niewielkiej przerwie
Rzekomo po miesiącu już leku nie ma w organizmie, więc pewnie tak, ale to trzeba z lekarzem pogadać. Najlepiej tym razem z kompetentnym


Ja póki co szczęśliwa, 17.08 wzięłam ostatnią dawkę, już mi usta nie schną cera na tyle ładna, że wychodzę z domu bez podkładu (wielki sukces ), ciekawe, na jak dlugo
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 21:48   #1423
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: izotek

A moja cera jest wyniszczona, taka szara i rozowa jednocześnie :-( przebarwienia bledna, ale liczylam ze po zluszczeniu naskórka bedzie lepiej wygladac. :-( ale juz wole miec taka, niz cala w pryszczach.
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 11:01   #1424
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: izotek

tez robilam niedawno drugi raz wyniki i co prawda aspat mialam podwyższony o 5% w stosunku do normy, ale podwyższony dwukrotnie porównując z poprzednimi wynikami. czy tak jest ok? lekarz patrzyl tylko na to czy nie przewyzszaja normy
moja skora tez byla rozowa, momentami czerwona u mnie juz troche lepiej, chyba najgorszy wysyp mam za sobą, teraz krostki goją się. moj lewy policzek wyglada jak pole bitwy duzo tego siedzialo pod skórą ale to dobrze ze wyszlo na wierzch, bo zawsze myjąc czy kremując skóre czułam ze cos tam siedzi ale grubo pod skórą. w koncu bedzie gladko!
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 10:12   #1425
10september
Raczkowanie
 
Avatar 10september
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Polska wschodnia
Wiadomości: 269
Izotek - koniec kuracji

Witam!
Dnia 2 września zakończę kurację lekiem od trądziku Izotekiem. Zaczęłam 3 listopada 2013 i miałam cały czas dawkę 10 mg.

Pani dermatolog kazała mi smarować kremami na zaczerwienienia i zrobić peeling na skórę. Chciałam się dowiedzieć ile czasu jeszcze będzie ten lek w moim organizmie i jaki zabieg wykonać na skórę?

Pozdrawiam
__________________
15. VII. 2013r - zaczęłam ćwiczyć
01.III.2014r - zaczęłam zdrowo się odżywiać

Dzięki temu schudłam:
60kg -> 48kg
10september jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 12:03   #1426
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: Izotek - koniec kuracji

Wg ulotki lek w ciągu miesiąca jest usuwany z organizmu.
Co do zabiegów, najlepiej poradzić się profesjonalisty, bo wszystko zależy od stanu skóry (mi lekarz z zabiegami polecił poczekać ze 2-3miesiące).

Nie za mała dawka? Całkowita dawka musi być nie mniejsza niż 120mg/kg masy ciała. Przy 10mg nawet gdybyś przyjmowała rok, musiałabyś ważyć 30kg Porozmawiaj może z lekarzem, czy na pewno dobrze liczy
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 16:22   #1427
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Question co zrobic zeby wlosy nie wylecialy przy izoteku ?

co zrobic jezeli wlosy wylatuja mi garsciami (biore witaminy rozne ,szampony,odzywki ) nic nie pomaga,a mam zamiar wziac kuracje izotekiem ..co zrobic aby wlosy jeszcze bardziej nie zaczely wypadac ?
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 16:50   #1428
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: co zrobic zeby wlosy nie wylecialy przy izoteku ?

hej, zmagam się z tym samym problemem tyle że u mnie problem zaczął się kiedy zaczęłam stosować Izotek. Założyłam tu niedawno wątek na ten temat, otrzymałam wiele fajnych rad od Dziewczyn, także możesz tam zajrzeć
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 17:14   #1429
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Dot.: co zrobic zeby wlosy nie wylecialy przy izoteku ?

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
hej, zmagam się z tym samym problemem tyle że u mnie problem zaczął się kiedy zaczęłam stosować Izotek. Założyłam tu niedawno wątek na ten temat, otrzymałam wiele fajnych rad od Dziewczyn, także możesz tam zajrzeć
dasz linka?
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 05:31   #1430
10september
Raczkowanie
 
Avatar 10september
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Polska wschodnia
Wiadomości: 269
Dot.: Izotek - koniec kuracji

Cytat:
Napisane przez vilandravalo Pokaż wiadomość
Wg ulotki lek w ciągu miesiąca jest usuwany z organizmu.
Co do zabiegów, najlepiej poradzić się profesjonalisty, bo wszystko zależy od stanu skóry (mi lekarz z zabiegami polecił poczekać ze 2-3miesiące).

Nie za mała dawka? Całkowita dawka musi być nie mniejsza niż 120mg/kg masy ciała. Przy 10mg nawet gdybyś przyjmowała rok, musiałabyś ważyć 30kg Porozmawiaj może z lekarzem, czy na pewno dobrze liczy
Ustalała mi według mojej masy ciała.
__________________
15. VII. 2013r - zaczęłam ćwiczyć
01.III.2014r - zaczęłam zdrowo się odżywiać

Dzięki temu schudłam:
60kg -> 48kg
10september jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 06:56   #1431
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: Izotek - koniec kuracji

No nie wiem, dalej mi to nie pasuje ja wzięłam 6000mg na moje 45kg. A może Ty masz 2x10mg dziennie?
W wątku o Izoteku wypowiadała się jakaś dzewczyna, której lekarka po prostu zakończyła kurację szybciej, "bo buzia już ładna", więc z tymi lekarzami nigdy do końca nie wiadomo.
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 12:41   #1432
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: co zrobic zeby wlosy nie wylecialy przy izoteku ?

Proszę
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=775041
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 19:24   #1433
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: izotek

ja skonczylam kuracje juz jakis czas temu, na poczatku bylo ok, ale po miesiacu wszystko wrocilo... i nie wiem co mam teraz robic, czy dac juz spokoj, bo jestem wymeczona pa tych kilku miesiacach, czy za jakis czas sprobowac znowu...
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 15:05   #1434
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: izotek

Jaka dawke przyjelas i w jakmczasie?
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 17:06   #1435
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: izotek

kate_jk
prosze nie strasz! jak dlugo trwala twoja kuracja?
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 17:20   #1436
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: izotek

Czasami terapie trzeba powtorzyc ale proponuje z dermatologiem to ustalic...
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 19:49   #1437
ssea
Przyczajenie
 
Avatar ssea
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 19
Dot.: izotek

Ja biore Aknenormin dopiero od jakiegos tygodnia i zauwazylam sciagniecie i przesuszenie ust.
W KWC wynalazlam ten produkt: Uriage Bariederm i zamierzam go poszukac w aptekach, ale zastanawiam sie czy jest jakas alternatywa w razie gdybym go nie dostala. Mozecie cos polecic?

Do tego podraznienie oczu. Nie spodziewalam sie, ze skutki uboczne uderza tak szybko, a to dopiero poczatek :P
ssea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 22:10   #1438
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez ssea Pokaż wiadomość
Ja biore Aknenormin dopiero od jakiegos tygodnia i zauwazylam sciagniecie i przesuszenie ust.
W KWC wynalazlam ten produkt: Uriage Bariederm i zamierzam go poszukac w aptekach, ale zastanawiam sie czy jest jakas alternatywa w razie gdybym go nie dostala. Mozecie cos polecic?
Mi na usta pomógł Carmex, gdzieśtam dziewczyny jeszcze polecały Blistex, ale tego nie probowałam
Od razu zaopatrz się w dobre nawilżacze do twarzy i ciała
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 07:43   #1439
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: izotek

Ja też stosuję carmex w słoiczku i spisuje się bardzo dobrze także polecam Kiedyś stosowałam carmex w tubce wiśniowy i truskawkowy i te odradzam. Blistex med w sztyfcie używałam kiedyś przed kuracją Izotekiem, był ok, fajnie nawilżał, także też można spróbować, choć wg mnie Carmex w słoiczku jest lepszy
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 08:18   #1440
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: izotek

Ja stosowałam Carmex w sztyfcie, te w tubkach faktycznie jakoś gorzej działają. No i najbardziej pomaga ten zwykły, mimo że jak dla mnie zapach straszny
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-19 11:02:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.