Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57 - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-07, 12:44   #1411
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ja powiem Wam, że w ogóle nie pojmują robienia imprezy na chrzciny i komunię. (...)

Otóż mam szwagra i ten szwagier jest niepełnosprawny psychicznie i fizycznie od urodzenia. Ma uszkodzoną część mózgu. No i oczywiście dostaje z tego tytuły rentę w nieco śmiesznej kwocie, ale zawsze. Ale on nie ma tej renty przyznanej na stałe, tylko musi co 2 lata stawiać się przed komisją lekarską, żeby zobaczyli, że.... dalej jest niepełnosprawny.
Takie imprezy to często jedyna okazja, żeby się z rodziną zobaczyć. Często niektórych członków widuję tylko z takich okazji, plus pogrzeby i wesela.

Co do szwagra... no cóż powiedzieć, nikt niepełnosprawnym nie poprawi sytuacji, bo za mały elektorat. To się w głowie nie mieści.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 13:10   #1412
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

I zaczęła się wizażowa licytacja, kto jest bardziej alternatywny i niczego nie świętuje, albo bardziej postępowy i 1oo lat temu miał imprezę w knajpie. Nie wiem, co może tutaj być takie dziwne. Jak rodzina jest duża i ludzie się spotykają to świętują radosne z założenia wydarzenie, czyli właśnie chrzest dziecka czy komunię. W jednej rodzinie uzbiera się 60 osób, w innej 10. Od konkretnych ludzi zależy też czy dziecko będzie obsypane prezentami od góry do dołu, żeby się pokazać, czy jednak rodzina zachowa umiar, bo nie o górę prezentów w tym dniu chodzi.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 13:15   #1413
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Ja nigdy bym nie wyprawiła imprezy na kilkadziesiąt osób niezależnie od stopnia zażyłości, bo zwyczajnie bardzo źle się czuję na takich tłocznych spędach. Niemniej - gdybym miała organizować cokolwiek nawet na kilkanaście osób, to żadna siła nie zmusiłaby mnie do robienia chrzcin czy czegokolwiek w domu. Gotować kilka dni wcześniej, kupować dodatkową zastawę, sprzątać w domi i potem to zmywać - podziękuję, postoję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 13:17   #1414
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=c27114ece7e97a9e5dae0be d5be495ab318e4b93_5e17be8 29368c;87230299]A spotkaliście się z tym, żeby lokal zaklepywać na inny termin niż komunia (msza)? Bo dla wszystkich naraz nie starczy knajp, a imprezę przecież TRZEBA zrobić. Ja tak, u mnie w mieścinie się to praktykuje. [/QUOTE]

To już dla mnie gruba przesada

Cytat:
Napisane przez madame Emi Pokaż wiadomość
500 zł 20 lat temu miało kompletnie inną wartość niż teraz, więc niespecjalnie mnie dziwi, że w kościele było tyle "zmęczonych i zestresowanych matek" - ich rodzin raczej nie było stać na to, żeby dopłacać do przyjęć w restauracjach połowę ówczesnej średniej pensji.
Dokładnie. Dla moich rodziców 500 zł to było bardzo dużo pieniędzy.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
I zaczęła się wizażowa licytacja, kto jest bardziej alternatywny i niczego nie świętuje, albo bardziej postępowy i 1oo lat temu miał imprezę w knajpie. Nie wiem, co może tutaj być takie dziwne. Jak rodzina jest duża i ludzie się spotykają to świętują radosne z założenia wydarzenie, czyli właśnie chrzest dziecka czy komunię. W jednej rodzinie uzbiera się 60 osób, w innej 10. Od konkretnych ludzi zależy też czy dziecko będzie obsypane prezentami od góry do dołu, żeby się pokazać, czy jednak rodzina zachowa umiar, bo nie o górę prezentów w tym dniu chodzi.
Nie byłabym taka pewna co do pogrubionego
Zresztą ja cały czas mówię o sytuacjach, kiedy dziwię się, że ktoś organizuje właśnie dla pieniędzy. Wiele takich zaproszeń dostałam. Od osób w rodzinie, z którymi nie utrzymuję kontaktów i z którymi nie mam o czym porozmawiać, gdy się spotkamy przy jakiejś okazji. Nie odbieram wtedy takiego zaproszenia jako chęć świętowania jakiejś okazji, ale pretekst do zbierania pieniędzy.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 13:39   #1415
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=c27114ece7e97a9e5dae0be d5be495ab318e4b93_5e17be8 29368c;87230299]A spotkaliście się z tym, żeby lokal zaklepywać na inny termin niż komunia (msza)? Bo dla wszystkich naraz nie starczy knajp, a imprezę przecież TRZEBA zrobić. Ja tak, u mnie w mieścinie się to praktykuje. [/QUOTE]Tak, ja miałam przyjęcie w inny dzień niż ślub, bo tak mi było wygodnie.

U nas też w rodzinie się praktykowalo wynajęcie sali lub restaurację, jest nas mało, ale mieszkania też były małe
Zresztą ja mam w domu miejsce, ale mimo to nie mam przygotowanego miejsca na takie imprezy, nawet nie mam tak wielkiego stolu, nie chciałabym tez wszystkiego przygotowywać dla kilkunastu osób. Też bym miała problem z zastawą, szklankami, bo jednak na proszony obiad głupio raz każdemu talerz z innej bajki.

Teraz już są inne czasy i nie zapraszamy się na chrzty, komunie.

Z takich rzeczy jeszcze bardzo mnie dziwi pisanie w zaproszeniach, że młodzi chcą kasę na prezent. To mi się wydaje bardzo nieeleganckie. Mój kuzyn miał "zabawny" wierszyk, że chcą pieniądze, ponieważ zbierają na mieszkanko czy domek. Dla mnie coś strasznego. Tym bardziej, że większość i tak da pieniądze w dzisiejszych czasach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 13:45   #1416
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Tak, ja miałam przyjęcie w inny dzień niż ślub, bo tak mi było wygodnie.

U nas też w rodzinie się praktykowalo wynajęcie sali lub restaurację, jest nas mało, ale mieszkania też były małe
Zresztą ja mam w domu miejsce, ale mimo to nie mam przygotowanego miejsca na takie imprezy, nawet nie mam tak wielkiego stolu, nie chciałabym tez wszystkiego przygotowywać dla kilkunastu osób. Też bym miała problem z zastawą, szklankami, bo jednak na proszony obiad głupio raz każdemu talerz z innej bajki.

Teraz już są inne czasy i nie zapraszamy się na chrzty, komunie.

Z takich rzeczy jeszcze bardzo mnie dziwi pisanie w zaproszeniach, że młodzi chcą kasę na prezent. To mi się wydaje bardzo nieeleganckie. Mój kuzyn miał "zabawny" wierszyk, że chcą pieniądze, ponieważ zbierają na mieszkanko czy domek. Dla mnie coś strasznego. Tym bardziej, że większość i tak da pieniądze w dzisiejszych czasach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam taki dylemat - bo tak, niby nieeleganckie, ale z drugiej strony wiele osób dalej kupuje prezenty. Ja sama wolalabym, jak już mam coś dostać, kase niż mikser czy garnki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 13:46   #1417
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
(...)
Z takich rzeczy jeszcze bardzo mnie dziwi pisanie w zaproszeniach, że młodzi chcą kasę na prezent. To mi się wydaje bardzo nieeleganckie. Mój kuzyn miał "zabawny" wierszyk, że chcą pieniądze, ponieważ zbierają na mieszkanko czy domek. Dla mnie coś strasznego. Tym bardziej, że większość i tak da pieniądze w dzisiejszych czasach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zdziwiłabyś się... koleżanka niecały rok temu dostała paskudny zestaw sztućców, 2 obrusy w jakieś kwiatki, 2 komplety pościeli na rozmiar którgo nie używa, bardzo brzydki ogromny wazon i sokowirówkę. też wyszła z założenia, że ludzie już nie kupują prezentów... no i nie używa i nie będzie raczej używać niczego z tych prezentów.

sama uważałam, że takie wierszyki są niepotrzebne, dopóki nie zobaczyłam, że ludzie jednak kupują prezenty
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 13:49   #1418
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
zdziwiłabyś się... koleżanka niecały rok temu dostała paskudny zestaw sztućców, 2 obrusy w jakieś kwiatki, 2 komplety pościeli na rozmiar którgo nie używa, bardzo brzydki ogromny wazon i sokowirówkę. też wyszła z założenia, że ludzie już nie kupują prezentów... no i nie używa i nie będzie raczej używać niczego z tych prezentów.

sama uważałam, że takie wierszyki są niepotrzebne, dopóki nie zobaczyłam, że ludzie jednak kupują prezenty
U nas bylo podobnie, dostalismy reczniki, co ciekawe, nie byl to komplet, bylo ich chyba 8 - po 4 w dwoch roznych kolorach Dostalismy tez brzydkie (ale drogie) kieliszki do wina, ktore zaraz sprzedalismy.
Wolalabym dostac kase, nawet niewiele, ale moglabym dolozyc od siebie i kupic cos, co bedzie mi sie podobalo albo bedzie dla mnie praktyczne, te reczniki doslownie mnie rozwalily na lopatki.
A przedwczoraj z kolei z okazji "dawno sie nie widzielismy" dostalam komplet narzuty na lozko i poduszek, no za Chiny mi to nie pasuje ani do sypialni ogolnie, ani do zadnej poscieli, dramat
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 13:51   #1419
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
zdziwiłabyś się... koleżanka niecały rok temu dostała paskudny zestaw sztućców, 2 obrusy w jakieś kwiatki, 2 komplety pościeli na rozmiar którgo nie używa, bardzo brzydki ogromny wazon i sokowirówkę. też wyszła z założenia, że ludzie już nie kupują prezentów... no i nie używa i nie będzie raczej używać niczego z tych prezentów.

sama uważałam, że takie wierszyki są niepotrzebne, dopóki nie zobaczyłam, że ludzie jednak kupują prezenty
Dokladnie. U nas w rodzinie osoby po 40 niemal zawsze daja jakis prezent zamiast kasy - obojetnie czy na slub czy inne okazje, w efekcie czego np. moja mama ma w szafie komplety sztućców, pościeli czy jakis gadżetów kuchennych których nie otworzyla ani razu, mimo ze niektore maja po 10-15 lat
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 14:03   #1420
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

No ok, ale zawsze można to wystawić i sprzedać. Ja wychodzę z założenia, że ktoś może przyjść zupełnie bez prezentów, więc miło, jeśli chce coś podarować.
Jeśli bym się bała takich niespodzianek, to bym napisała jakoś subtelnie, że wszystko mam więc prezenty nieobowiązkowe. Przecież wtedy wiadomo, że ludzie przyniosą kasę, nie trzeba tego pisać wprost.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 14:08   #1421
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Takie imprezy to często jedyna okazja, żeby się z rodziną zobaczyć. Często niektórych członków widuję tylko z takich okazji, plus pogrzeby i wesela.

Co do szwagra... no cóż powiedzieć, nikt niepełnosprawnym nie poprawi sytuacji, bo za mały elektorat. To się w głowie nie mieści.
Jeśli to są osoby, które widuje się przy takich okazjach i które nie mają nawet chęci spotkać się dobrowolnie ot tak po prostu, to tym bardziej dziwi mnie chęć sztucznego utrzymywania kontaktu z tak naprawdę obcymi ludźmi.

Co zaś do niepełnosprawnych, to bardziej dziwi mnie, że ktoś to wymyślił i nie wykazał się przy tym nawet cieniem refleksji. Nie wpadł na to, że niepełnosprawni od urodzenia nie przestają być niepełnosprawni z czasem i taka komisja po prostu nie ma sensu i nie przyszło mu nawet do głowy, że wyprawa na drugi koniec Polski jest jednak problematyczna dla osoby, która ma choćby trudności z poruszaniem się. A może własnie ustawodawcy przyszło to do głowy i po cichu liczył, że część niepełnosprawnych nie dojedzie i będzie tak można zaoszczędzić na zasiłkach? To by przynajmniej jakoś ten debilizm uzasadniało.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 14:09   #1422
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
No ok, ale zawsze można to wystawić i sprzedać. Ja wychodzę z założenia, że ktoś może przyjść zupełnie bez prezentów, więc miło, jeśli chce coś podarować.
Jeśli bym się bała takich niespodzianek, to bym napisała jakoś subtelnie, że wszystko mam więc prezenty nieobowiązkowe. Przecież wtedy wiadomo, że ludzie przyniosą kasę, nie trzeba tego pisać wprost.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie zgadzam się, że to jest takie oczywiste.
dla mnie to jasno sugeruje: jeśli chcesz, to przynieść prezent, jeśli nie to nie. pieniądze to też prezent dla mnie to w ogóle nie sugeruje nieprzynoszenia prezentów w formie innej niż gotówka

ale też uważam, że poza nieoficjalną pocztą pantoflową, nie ma eleganckiego sposobu na zasugerowanie że nie chce się obrusów i sztućców.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 14:22   #1423
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nie wpadł na to, że niepełnosprawni od urodzenia nie przestają być niepełnosprawni z czasem i taka komisja po prostu nie ma sensu .
A tu nie chodzi o to, że w ten sposob się po prostu upewniaja, że ta osoba ciągle żyje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 14:30   #1424
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To teraz chrzest jak wesele, że się salę zamawia

O komunii słyszałam ( co też dziwi ), ale chrzest
Ja się ugotowani obiadu dla więcej niż 6 osób nie podejmę. U mnie takie imprezy jak chrzty czy roczki to:
- rodzice
- babcie
- chrzestni z dziećmi
- ewentualnie rodzeństwo (meza) z dziećmi
I to już jest kupa ludzi. Zwykle kilkanaście w porywach do 30. Dla mnie to się nadaje tylko do restauracji. Z tym że to obiad tort ewentualnie ciasto i koniec, do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 14:30   #1425
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87230791]A tu nie chodzi o to, że w ten sposob się po prostu upewniaja, że ta osoba ciągle żyje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

są inne, prostsze sposoby aby służby mogłby się dowiedzieć czy osoba żyje. każdy zgon jest notowany. nie można sobie tak oooo umrzeć bez echa.
takie dane są chociażby pod PESELem zapisane
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 14:37   #1426
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
są inne, prostsze sposoby aby służby mogłby się dowiedzieć czy osoba żyje. każdy zgon jest notowany. nie można sobie tak oooo umrzeć bez echa.
takie dane są chociażby pod PESELem zapisane
Czytałam kiedyś, że jednak takie przypadki się zdarzały. Tzn. gdzieś jakaś babcia umarła w domu, zgonu nie zgłoszono i rodzina dalej pobierała emeryturę, więc może Celestine_M ma rację, że może po prostu chcą wiedzieć, czy nie zakopaliśmy szwagra w ogródku i nie żyjemy jak królowie z jego renty. Z drugiej strony chyba łatwiej i taniej niż powoływać całą komisję lekarską byłoby po prostu przysłać pracownika MOPS-u do domu teściów. Taki mógłby przy okazji sprawdzić, czy szwagra nie bijemy i czy nie trzymamy go w piwnicy, a nie tylko, czy żyje.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 14:42   #1427
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Jeśli to są osoby, które widuje się przy takich okazjach i które nie mają nawet chęci spotkać się dobrowolnie ot tak po prostu, to tym bardziej dziwi mnie chęć sztucznego utrzymywania kontaktu z tak naprawdę obcymi ludźmi.
No. Moja zła rodzina. Ciocia z Florydy i wujek z Francji nie wpadają na herbatkę co tydzień, beznadzieja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Tak w ogóle to ja mam problem spotkać się z przyjaciółkamiod kiedy jesteśmy dorosłe.

Więc dla mnie to naturalne, że kogoś lubię, ale widzę to raz do roku albo dwóch.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 15:08   #1428
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość

Najbardziej wege się oburzają ci, którzy sami nie są świadomi i kiepsko jedzą (przynajmniej ja tak zauważyłam). Na obiad musi być miecho, bo będziesz chory, a nawet nie wiedzą, że to obciąża narządy.

A z podobnych rzeczy, jak byłam młodsza i przeszłam na kosmetyki nietestowane na zwierzętach to bardzo o tym trąbiłam dookoła i bardzo mnie dziwila mama mojego eks,
która
-przełączała wiadomości jak był pokazywany np. pies, żeby nie płakać, miała psa ze schroniska i ogólnie miłośniczka zwierząt, a nawet się tym nie zainteresowała i uważała (nie wprost), że to głupie. Mówiła, że to nic nie da i takie tam. Ok, ale ja jednak jako osoba kochająca przyrodę lepiej się czuje, że nie przykładem pośrednio ręki do cierpienia.
- kupowała mi zawsze z jakiejś okazji jakiś kosmetyk (oni tak robili) i zawsze było to coś testowanego, czego bym sama nie kupiła. A firm nietestujacych było już wtedy mnóstwo, wystarczyło zapytać syna, którego miała pod nosem. Tylko ta pani i tak by kupiła Garnier, czy cos w tym rodzaju, bo uważała, że tylko produkty reklamowane w tv są dobre (kolejna rzecz która mnie dziwi u ludzi) i by się wstydziła kupić coś np. Bialego Jelenia czy Barwy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mnie trochę też to dziwi, że ludzie często kupują coś "na pałę", żeby było, zamiast dać komuś kasę albo włożyć w to serce. Skoro tyle o tym mówiłaś to można było chociażby zapytać co potrzebujesz/jakie firmy wybrać, niż kupić komuś bubla bo znana marka.

W już w temacie, który poruszyłaś, że wielka empatia wobec zwierząt a jednocześnie na większą skalę, gdy bezpośrednio tego cierpienia nie widać to jej brak, to co mnie zdziwiło ostatnio to moja koleżanka, która myślałam, że w sumie jest wege, bo co chwilę wstawia na fejsa filmiki z radosnymi małymi świnkami i płacze nad ich losem, że ludzie je krzywdzący są okrutni bo to takie śliczne i urocze zwierzaki, zasługujące na naszą miłość i szacunek. Po czym widzę kilka dni temu zdjęcie z jakiejś imprezy, którą uszykowała, na którym stół syto zastawiony przeróżnego rodzaju mięchem i szynkami a ona wpieprzająca kiełbę z keczupem To się zdziwiłam.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 15:36   #1429
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Najbardziej wege się oburzają ci, którzy sami nie są świadomi i kiepsko jedzą (przynajmniej ja tak zauważyłam). Na obiad musi być miecho, bo będziesz chory, a nawet nie wiedzą, że to obciąża narządy.
To jest prawda na 150%. O moje zdrowie zawsze najbardziej martwią się najbardziej schorowani członkowie rodziny z cukrzycą, chorobami serca albo ciotka, które już jest tak gruba, że nie może wejść na drugie piętro. Oni są najbardziej przekonani, że umrę od niejedzenia mięsa.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 16:25   #1430
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie zgadzam się, że to jest takie oczywiste.
dla mnie to jasno sugeruje: jeśli chcesz, to przynieść prezent, jeśli nie to nie. pieniądze to też prezent dla mnie to w ogóle nie sugeruje nieprzynoszenia prezentów w formie innej niż gotówka

ale też uważam, że poza nieoficjalną pocztą pantoflową, nie ma eleganckiego sposobu na zasugerowanie że nie chce się obrusów i sztućców.
To chyba ta poczta pantoflowa to najlepszy sposób.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No. Moja zła rodzina. Ciocia z Florydy i wujek z Francji nie wpadają na herbatkę co tydzień, beznadzieja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Tak w ogóle to ja mam problem spotkać się z przyjaciółkamiod kiedy jesteśmy dorosłe.

Więc dla mnie to naturalne, że kogoś lubię, ale widzę to raz do roku albo dwóch.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas kiedyś rodzina trzymała się bardziej razem, a mieszkamy w różnych miastach. Trochę głupio byłoby się rozjechac po kościele, a zapraszalo się, bo to były jedyne okazję, kiedy rodzeństwo mojej mamy się spotykało we wspólnym gronie.
Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Mnie trochę też to dziwi, że ludzie często kupują coś "na pałę", żeby było, zamiast dać komuś kasę albo włożyć w to serce. Skoro tyle o tym mówiłaś to można było chociażby zapytać co potrzebujesz/jakie firmy wybrać, niż kupić komuś bubla bo znana marka.

W już w temacie, który poruszyłaś, że wielka empatia wobec zwierząt a jednocześnie na większą skalę, gdy bezpośrednio tego cierpienia nie widać to jej brak, to co mnie zdziwiło ostatnio to moja koleżanka, która myślałam, że w sumie jest wege, bo co chwilę wstawia na fejsa filmiki z radosnymi małymi świnkami i płacze nad ich losem, że ludzie je krzywdzący są okrutni bo to takie śliczne i urocze zwierzaki, zasługujące na naszą miłość i szacunek. Po czym widzę kilka dni temu zdjęcie z jakiejś imprezy, którą uszykowała, na którym stół syto zastawiony przeróżnego rodzaju mięchem i szynkami a ona wpieprzająca kiełbę z keczupem To się zdziwiłam.
Osoba o której wcześniej pisałam też nie jadła mięsa. Co ciekawe co dzień gotowała dla męża i syna obiad z mięsem + zupę na mięsie, kupowała im jakies lepsze szynki, bo przecież mężczyźni MUSZA.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 19:24   #1431
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Dziwi mnie infantylizm kosmetyczek/makijażystek i tego typu osób. Oglądam ich prace na fb czy instagramie, piszę wiadomość z pytaniem i atakują mnie rzęski, brewki, usteczka, pazurki, stópki i inne paskudztwa. Może to słabe, ale po dostaniu takiej odpowiedzi jakoś nie umiem spojrzeć na takie miejsce profesjonalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 23:35   #1432
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 675
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie infantylizm kosmetyczek/makijażystek i tego typu osób. Oglądam ich prace na fb czy instagramie, piszę wiadomość z pytaniem i atakują mnie rzęski, brewki, usteczka, pazurki, stópki i inne paskudztwa. Może to słabe, ale po dostaniu takiej odpowiedzi jakoś nie umiem spojrzeć na takie miejsce profesjonalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mnie dziwią ich tagi typu naturalny, delikatny makijaż, a wyglądają jak drag queens
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 06:06   #1433
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie infantylizm kosmetyczek/makijażystek i tego typu osób. Oglądam ich prace na fb czy instagramie, piszę wiadomość z pytaniem i atakują mnie rzęski, brewki, usteczka, pazurki, stópki i inne paskudztwa. Może to słabe, ale po dostaniu takiej odpowiedzi jakoś nie umiem spojrzeć na takie miejsce profesjonalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie ogolnie zdrobnienia irytuja. Stopki i paznokietki to ma noworodek, a nie dorosla kobieta
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 06:15   #1434
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Moja koleżanka, kobieta lat prawie 40, myje buzię. Jak to słyszę to mam ochotę powiedzieć - twarz, kurde, twarz. Buzię to ma dziecko.

Mój znajomy powiedział ostatnio, że kupił sobie płaszczyk i glanki...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 06:19   #1435
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Moja koleżanka, kobieta lat prawie 40, myje buzię. Jak to słyszę to mam ochotę powiedzieć - twarz, kurde, twarz. Buzię to ma dziecko.

Mój znajomy powiedział ostatnio, że kupił sobie płaszczyk i glanki...
Buzia mi nie przeszkadza, ale glanki mnie rozwalily, az sie na glos rozesmialam
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 06:22   #1436
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Buzia mi nie przeszkadza, ale glanki mnie rozwalily, az sie na glos rozesmialam
A mnie strasznie ta buzia przeszkadza, no nie pasuje mi do dorosłej kobiety. Ja mam twarz, nie buzię No jak to brzmi - nakładam podkład na buzię

Glanki to jeszcze ja mogę w żartach powiedzieć bo rozmiar 34-35 więc to takie mini glany ale dorosły facet?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 06:58   #1437
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Glanki to jeszcze ja mogę w żartach powiedzieć bo rozmiar 34-35 więc to takie mini glany ale dorosły facet?
Te mini glany to az uroczo brzmia
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 07:40   #1438
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Dziwi mnie, a wręcz nawet wnerwia, że firmy zmieniają sobie skład produktów. Skończył mi się krem, poszłam do sklepu po kolejny (już któreś opakowanie). Stoi na półce ten sam co zwykle, nazwa ta sama, szata graficzna może ciutkę zmieniona, ale dosłownie tyci tyci (kolorowy pasek przesunęli z góry na dół). Z rozpędu wzięłam. Dopiero w domu doczytałam, że grzebali w składzie, co najgorsze zwiększyli spf z 15 na 30. No niby fajne, filtry są ważne, wiem. Ale teraz krem nie jest kremowy, tylko gliniasty, wałkuje mi się na twarzy i coś czuję, że niedługo przywitam wysyp pryszczy. A najgorsze z najgorszych jest to, że znowu muszę szukać kremu idealnego.
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 07:46   #1439
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=c27114ece7e97a9e5dae0be d5be495ab318e4b93_5e17be8 29368c;87232576]Dziwi mnie, a wręcz nawet wnerwia, że firmy zmieniają sobie skład produktów. Skończył mi się krem, poszłam do sklepu po kolejny (już któreś opakowanie). Stoi na półce ten sam co zwykle, nazwa ta sama, szata graficzna może ciutkę zmieniona, ale dosłownie tyci tyci (kolorowy pasek przesunęli z góry na dół). Z rozpędu wzięłam. Dopiero w domu doczytałam, że grzebali w składzie, co najgorsze zwiększyli spf z 15 na 30. No niby fajne, filtry są ważne, wiem. Ale teraz krem nie jest kremowy, tylko gliniasty, wałkuje mi się na twarzy i coś czuję, że niedługo przywitam wysyp pryszczy. A najgorsze z najgorszych jest to, że znowu muszę szukać kremu idealnego. [/QUOTE]To samo robią z żywnością. Dają nawet spoko skład, pozwalają konsumentom się przyzwyczaić, po czym powoli przesuwają największy syf na pierwsze miejsce. Bo przecież kto sprawdza skład czegoś, co kupuje regularnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 07:49   #1440
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
To samo robią z żywnością. Dają nawet spoko skład, pozwalają konsumentom się przyzwyczaić, po czym powoli przesuwają największy syf na pierwsze miejsce. Bo przecież kto sprawdza skład czegoś, co kupuje regularnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, to prawda. Ale na żarciu już tak się kiedyś nacięłam, więc często czas kontroluję. Krem kupuję raz na pół roku, zawsze był spoko, straciłam czujność i .
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-26 12:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:34.