Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-03, 14:15   #1411
adusia1234567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7
GG do adusia1234567
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Hej, mam pytanie, mam meble "małgośka" niebieskie i pomarańczowo beżowy tapczaan. Jaki kolor ścian bd pasował? myślałam o czerwieni, ale nie taki ostry kolor, tylko taki przybrudzony...
adusia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 11:44   #1412
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez adusia1234567 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie, mam meble "małgośka" niebieskie i pomarańczowo beżowy tapczaan. Jaki kolor ścian bd pasował? myślałam o czerwieni, ale nie taki ostry kolor, tylko taki przybrudzony...
Pomarańczowy, czerwony i niebieski, to może być odrobinkę za dużo. Te meble "małgośka" to z kolekcji BRW, tak? Bazy tego producenta są dostępne w aplikacji do aranżacji wnętrz NET+ (w zakładce "BRW - nowoczesne systemy modułowe"), więc tam możesz stworzyć pokój, wstawić meble z tego kompletu, a następnie wypróbować różne kolory ścian.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 19:20   #1413
adusia1234567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7
GG do adusia1234567
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

ok, dzięki
adusia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 14:24   #1414
DomoweTekstylia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Sprawdzałam tę aplikację i rzeczywiście bardzo fajnie i w prosty sposób można wszystkie koncepcje wypróbować. Świetna sprawa.
DomoweTekstylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 11:00   #1415
maugorzata03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Hej! Mam problem, nie mam pojęcia na jaki kolor pomalować ściany. Mam beżową kanapę i w takim samym stylu fotele. Meble mam jasno brązowe. Myślałam nad bordowym i szarym, co o tym sądzicie? Macie jakieś inne pomysły na barwy? Pomóżcie!
maugorzata03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 13:04   #1416
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Dziewczyny, ja tez mam probem, a rozwiazanie musi byc dosc pilne!!! Mianowicie: jaki kolor scian bedzie pasował do tych płytek?

Myslalam nad jakims bezem, lekkim zoltym, piaskowym, ale moze wy macie jakies fajniejsze pomysly??
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 14:09   #1417
nysia16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

ja sama mam problem bo czka mnie remont pokoju mam bardzo mały pokój ale chciałabym go zmienić myślałam nad ładnym malinowym różem jedna ścianę nim pomalować ale nie wiem czy będzie to pasować do moich jasnych mebli jasnego łózka i jasnej podłogi POMOCY
nysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-12, 00:05   #1418
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

na pewno bedzie. Malina fajnie wspolgra z jasnymi dodatkami. Kolezanka takie ma polaczenie i wyglada to super!
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 10:49   #1419
melissa89
Wtajemniczenie
 
Avatar melissa89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 113
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

dziewczyny może mi doradzicie, właśnie zaczynam remont pokoju, meble mam w kolorze buku, część będzie biała, kanapę w kolorze jagodowy - wrzos coś takiego ( jest dwukolorowa)... nie wiem jeszcze jakie będę miała panele, tutaj też wszelkie rady mile widziane.. pokój mam dosyć spory, dlatego myślałam, żeby rozdzielić go na dwie strefy, taką bardziej wypoczynkową a drugą do pracy, czyli biurko lapotop itd....
myślałam o pomalowaniu dwóch ścian na odcień jaśniejszy jakiś waniliowy coś takiego, a pozostałych dwóch na jakiś ciemniejszy odcień, może coś w fioletem, żeby pasowało do kanapy.. a Wy jakie kolory polecacie? wszelkie sugestie mile widziane
__________________
insta mam i ja

Edytowane przez melissa89
Czas edycji: 2010-07-12 o 13:13
melissa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 19:27   #1420
LuckyCharm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 61
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez nysia16 Pokaż wiadomość
ja sama mam problem bo czka mnie remont pokoju mam bardzo mały pokój ale chciałabym go zmienić myślałam nad ładnym malinowym różem jedna ścianę nim pomalować ale nie wiem czy będzie to pasować do moich jasnych mebli jasnego łózka i jasnej podłogi POMOCY
Będzie pasować na pewno! Ale nie maluj całego pokoju na malinowo, bo jeśli jest mały to go tylko optycznie pomniejszysz! Może jedna ściana, albo np pasek na środku...
LuckyCharm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 17:19   #1421
melissa89
Wtajemniczenie
 
Avatar melissa89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 113
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

nikt mi nie chce pomóc?
__________________
insta mam i ja
melissa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 01:05   #1422
kinga350
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

hej. mam pytanie? będę miała remont pokoju w najbliższym czasie (jakieś 2tyg.) i muszę wybrać kolor a jest mi strasznie ciężko.. pokój mam wielki, jedna cała ściana to okna i balkon.
Myślałam może o fiolecie z czymś? brązie z jakimś kremowym? tylko nie wiem zupełnie czy by to pasowało. Mam 17 lat, i nie chciałabym żeby ten pokój wyglądał też jakoś smutno.. dziękuję z góry za pomoc.
kinga350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 17:11   #1423
Artemidasa
Raczkowanie
 
Avatar Artemidasa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: NO
Wiadomości: 445
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Hej!

Ja mam trochę więcej lat, ale brązu nie wybieraj! Uważam, że najlepiej stawiać na bardziej "żywe" kolory? A czy dzielisz np. pokój na część dzienną i sypialnianą? Przy dużym pokoju jest taka możliwość. Poszukaj w sieci takich połączeń... i wtedy kolorami można się pobawić

A ja mam taki o to kłopot Mam bardzo mały pokój (ok. 9m2). Krótkie ściany – na jednej jest duże okno (od samego rana do ok.13-14 pokój jest nasłoneczniony), na drugiej krótkiej ścianie są drzwi. Pokój ten będzie służył za równo jako pokój dzienny jak i sypialnia. W pokoju na pewno będzie komoda w kolorze sosny oraz łóżko w tym samym odcieniu. Na podłodze będą panele.
Pierwotnie myślałam o tym, aby te dwie krótkie ściany pomalować na jakiś ciemniejszy kolor. A długie na coś jasnego. Myślałam o połączeniu fioletu z cafe de late.
Jednak teraz odmieniła mi się koncepcja i wymyśliłam sobie, aby jedną długą ścianę pomalować na inny kolor.
Chciałabym nadmienić, że nie wyobrażam sobie życia z białymi ścianami (w domu są już pomieszczenia w kolorze żółtym, brązowym i waniliowym, więc nie chcę tych kolorów dublować – co jest oczywiste). Wiem, iż małe pomieszczenia powinny być w kolorze jasnym, jednak bardzo lubię mocne i zdecydowane kolory…
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, pomysły…
Pozdrawiam
Artemidasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 11:21   #1424
nysia16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez LuckyCharm Pokaż wiadomość
Będzie pasować na pewno! Ale nie maluj całego pokoju na malinowo, bo jeśli jest mały to go tylko optycznie pomniejszysz! Może jedna ściana, albo np pasek na środku...



Tak mam zamiar tylko jedną ścianę pomalować tylko bałam sie ze nie bedzie to pasowało do moich jasnych mebli i podłogi
nysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 23:50   #1425
Nimphadora
Raczkowanie
 
Avatar Nimphadora
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 184
Dot.: Jaki pomalować ściany?

Bardzo proszę o pomoc
Planuję przemalować pokój. Kupiłam już farby. Lato liliowe i lato jagodowe Nobilesa. Mam zamiar zrobić na ścianach takie paski jak tu http://c.meble.pl/gfx/meble/pl/meble.../6627_pl_1.jpg
Moje pytanie wiąże się z tym, że nie chciałabym malować wszystkich ścian w ten sposób, bo to chyba będzie już lekka przesada... Chciałabym pomalować tak 2 ściany a pozostałe dwie po całości tym jaśniejszym kolorem. Problem w tym że nie wiem które... Pasowałoby dwie równoległe do siebie, ale chcę żeby te paski było widać... Jeśli zdecyduję się na ścianę przy której stoi łóżko (paski byłyby bardzo widoczne), ale równolegle do niej jest ściana z meblościanką, szafą i oknem (pasy prawie całkowicie zakryte).
Gdybym zdecydowała się na ścianę przy której stoi tylko biurko (pięknie wyeksponowana moje paski) wtedy musiałabym pomalować skośną
typowo poddaszową ścianę, a to nie bardzo pasuje i źle wygląda. Co mam zrobić? Pomalować wszystkie, może 3, a może wybrać którąś ze złych opcji? Pomożecie?

http://i30.tinypic.com/2l9qpme.jpg mój pokój

Przepraszam za jakość i styl "szkicu" mojego pokoju, ale to taka prowizorka
Nimphadora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 06:41   #1426
Artemidasa
Raczkowanie
 
Avatar Artemidasa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: NO
Wiadomości: 445
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Hm... ja bym raczej zdecydowała się tyko na jedną ścianę, ponieważ pasy mogą się znudzić... tak jak wtedy, gdy na ścianach stosuje się różne wzory.
Artemidasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 22:51   #1427
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Dziewczyny, skoro jestesmyy przy dwukolorowych scianach, to doradzcie mi, ktore (ktora) i jak sciane pomalowac na inny kolor? Mam dwie farby z Magnatu, tajemniczy almandyn i noc kairu. Sa to dosc intensywne barwy. Pokoj mam prostokatny, jednak blizszy kwadratowi 2,5x3,5.

na przeciwko wejscia jest okno, po lewej bedzie lozko, a po prawej beda jakies niskie meble (to ma byc sypialnia).
Wiekszosc pokoju bedzie w almandynie (to jest taki zgaszony niebieski, wpadajacy w leciutki fiolet) i nie mam pomyslu na noc kairu (mocny, ciemny fioleto-roz). Mozecie mi cos doradzic?
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 21:06   #1428
Artemidasa
Raczkowanie
 
Avatar Artemidasa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: NO
Wiadomości: 445
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Dziewczyny, skoro jestesmyy przy dwukolorowych scianach, to doradzcie mi, ktore (ktora) i jak sciane pomalowac na inny kolor?

na ciemniejszy kolor maluje się krótkie ściany, a na jaśniejszy długie - taka jest zasada - podobno...
Artemidasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 10:42   #1429
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

No wiesz, zalezy jaki efekt chce sie ociagnac, wiec wydaje mi sie, ze ta zasada nie jest uniwersalna.
Glownie chodzi mi o to, JAK pomalowac ściany w innym kolorze niz bazowy. Czy najlepiej cala jedna sciane, od rogu do rogu, czy moze zrobic 2-5 cm ramy tak, by kolory sie w siebie wtapialy. Moze jakies pasy pionowe? A moze cos innego? Kompletnie nie mam pomyslu.

Edytowane przez pumas
Czas edycji: 2010-07-19 o 10:44
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 17:26   #1430
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Dziewczyny, skoro jestesmyy przy dwukolorowych scianach, to doradzcie mi, ktore (ktora) i jak sciane pomalowac na inny kolor? Mam dwie farby z Magnatu, tajemniczy almandyn i noc kairu. Sa to dosc intensywne barwy. Pokoj mam prostokatny, jednak blizszy kwadratowi 2,5x3,5.

na przeciwko wejscia jest okno, po lewej bedzie lozko, a po prawej beda jakies niskie meble (to ma byc sypialnia).
Wiekszosc pokoju bedzie w almandynie (to jest taki zgaszony niebieski, wpadajacy w leciutki fiolet) i nie mam pomyslu na noc kairu (mocny, ciemny fioleto-roz). Mozecie mi cos doradzic?
Ja bym tym ciemniejszym pomalowała jedną ścianę (całą) za łózkiem, a na łóżko dała jakąś kapę i poduszki w kolorach fajnie się komponujących ze ścianą. Mnie się widzą amarantowe i może do nich jakieś fioletowe bo fajnie by wyglądały przy leciutko fioletowych ścianach i tej ciemnej, ale to już kwestia upodobań Zielone przy fioletach też powinny zdać egzamin,a jeśli wolisz spokojniejsze zestawienia, to białe/szare/zgaszony róż/beże...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 17:57   #1431
czerybka
Raczkowanie
 
Avatar czerybka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wiatrakowo
Wiadomości: 331
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

witam!
we wrześniu będę robiła jadalnie. meble będą z brw o takie :http://brw.com.pl/pl/kolekcja/12-Jadalnia/83-Mateo
Strasznie mi się podoba połączenie z czarną ścianą. tylko mam pewien problem. Czarna będzie tylko ta na którj są meble. co do reszty to nie mam pojęcia. Wiem że do czarnego pasuje wszystko ale nie chciałabym przesadzić. pomóżcie dziewczyny!!
czerybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 19:15   #1432
aluska81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam! mam dylemat w jakim kolorze pomalowac moja sypialnie??? Meble są takie same jak i na zdjeciach! teraz mam kolor pomarańczowy ale już mi sie znudził i pomyslałam nad kolorami: rubin i jasny beż co wy na to??? dodam że pokój jest na zachód Proszę o pomoc
aluska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 10:10   #1433
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

to zestawienie kolorystyczne jest ok. Dosc popularne ostatnio.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 10:38   #1434
aluska81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

a może masz jakieś inne propozycje uwzględniając mój kolor mebli??? bo zalezy mi żeby wszystko ze sobą ładnie współgrało
aluska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 12:26   #1435
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Do tych mebli pasuja rowniez stonowane kolory bezu, capuccino, niebieskiego, szarosci, zieleni.
Na pewno nie pomaranczowy, rozowy, czerwony - ogolnie raczej nie cieple barwy, bo meble same w sobie sa cieple.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 12:50   #1436
karolinkal1
Raczkowanie
 
Avatar karolinkal1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: z domu;p
Wiadomości: 275
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

dziewczyny mam problem ponieważ w środę malarz przychodzi i mam zamiar pomalować pokój dzienny na czerwono-beżowo
tzn dwie ściany na czerwono i dwie na beżowo, tylko mam dylemat ktore ściany jak ;/ wiem że napewno ściana na której będą meble będzie czerwona ale co dalej nie mam bladego pojęcia. Na tej gdzie sofa będzie kinkiet...
tutaj rysunek pokoju, doradzcie proszę)
__________________
Warto mieć marzenia...by doczekać się ich spełnienia


Edytowane przez karolinkal1
Czas edycji: 2010-07-26 o 12:55
karolinkal1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 13:13   #1437
aluska81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

czyli nie bardzo pasuje rubin i jasny beż w mojej sypialni do tych mebli???? :/ może doradź mi jak Ty byś pomalowała mój pokój
aluska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 15:54   #1438
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Aluska, rubin pasuje - ja mowie o rozowym, takim hmmm... amarantowym?? Takim ostrym, cieplym.
Sama mam problem z kolorami scian, wiec nie jestem dobrym doradca.
A co bys powiedziala na zestawienie, ktore ja planuje? tajemniczy almandyn i noc kairu z Magnatu. Moze Ci podpasuje Najlepiej wejdz na strone duluza, dekorala, jest wiele fajnych inspiracji.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 19:00   #1439
aluska81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Pumas już to zrobiłam ale chciałabym się kogoś doradzic bo zawsze to lepiej jak ktos Ci podpowie i doradzi! teraz mam tylko problem z jakiej firmy dostane rubin i jasny beż:/ bo widziałam na jednym z forum właśnie w takim kolorze pomalowana ale były podane tylko kolor a nie nazwa farby
aluska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 19:13   #1440
AgaaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

jaki kolor scian proponujecie do takich mebli? pokoj jest duzy i stosunkowo jasny
AgaaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-29 17:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.