Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;) - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-06-08, 19:43   #1411
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez sylwia7_89 Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie, wlasnie zamierzam zakupic rower, tylko zastanawiam sie czy miejski czy gorski, jezdzic zamierzam jednak po miescie no czasami poza miasto to niby lepszy miejski ale z drugiej strony czy za rok czy 2 lata ta moda na miejskie nie minie? jak Wam sie wydaje którym lepiej sie jezdzi?
Ja jeżdżę na miejskim, głównie po asfalcie i robię na raz kilkanaście km i myślę, że taki rower jest najwygodniejszy. Rower górski jest mniej wygodny, tyle, że łatwiej go dopasować do osoby jeżdżącej, jak ktoś się bawi w profesjonalne jeżdżenie.
Ja dzisiaj zrobiłam 22 km, na liczniku 142 km, czyli w sumie 307. 1/5 pokonana, a za 2 tygodnie, jak dobrze pójdzie, rozpoczynam wakacje W ogóle zauważyłam ostatnio więcej osób na rowerach, ale raczej to osoby profesjonalnie bawiące się w jazdę rowerem - nie to, co ja.

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
a macie może jakieś sprawdzone sposoby na bolący nadgarstek? oprócz opaski uciskowej i nieużywania go?
Być może jakaś maść p. bólowa? Coś rozgrzewającego?

U mnie łokieć prawie przeszedł, jestem przeszczęśliwa, bo prawie go nie odczuwam Tyle, że z drugiej strony ciągle mam katar, praktycznie od końca kwietnia
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 18:22   #1412
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Rowerkowo :)

Jezdze rowerem juz jakis czas najmniej po 11 km dziennie (przewaznie jest więcej) juz od jakiegoś miesiaca i żadnych efektów na nogach i pośladkach nie widze. Dlaczego tak?

Wy macie jakieś efekty po rowerku?
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 11:12   #1413
kromi
Raczkowanie
 
Avatar kromi
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 153
Dot.: Rowerkowo :)

To zależy jak jeździsz i w jakim terenie... Daj sobie jeszcze trochę czasu i nie zapomnij o pracy nad górą.
kromi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 12:27   #1414
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Rowerkowo :)

U mnie było podobnie do takich ćwiczeń także należy suplementy diety dobre brać i zdrowo się odżywiać aby efekty widać było.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 13:28   #1415
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: Rowerkowo :)

a w jakim czasie przejeżdżasz te 11 km i jaka to droga?
bo 11 km to nie jest jakoś dużo
i na jaki efekt liczysz?
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 18:49   #1416
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Odp: Dot.: Rowerkowo :)

Cytat:
Napisane przez ankazranka88 Pokaż wiadomość
Jezdze rowerem juz jakis czas najmniej po 11 km dziennie (przewaznie jest więcej) juz od jakiegoś miesiaca i żadnych efektów na nogach i pośladkach nie widze. Dlaczego tak?

Wy macie jakieś efekty po rowerku?
Ja jeżdżę co weekend i to zazwyczaj z 30 km. Też nie widzę efektów

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 19:08   #1417
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Rowerkowo :)

Rower bardzo rozwija mięśnie. To zależy jak szybko jeździsz. Ja przez 1,5 tygodnia jeździłam po 2h dziennie i nabawiłam się tylko rozstępów od zbyt szybkiego wzrostu masy mięśniowej. Potem przystopowałam do 1-1,5godziny dziennie, a teraz od 2 tygodni leje i nie pedałuje. Jakiegoś spadku tłuszczyka z ud nie zauważyłam;-( Muszę przerzucić się na jakieś inne ćwiczenia. Znacie jakieś szybkie na uda?

Edytowane przez 201607111040
Czas edycji: 2013-06-11 o 19:09
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 22:10   #1418
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Rowerkowo :)

Dieta pewnie lezy i kwiczy to raz. A dwa rower to kario, a to wolnooo spala tluszcz.
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 08:47   #1419
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 508
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez improbable Pokaż wiadomość
Mieszkam przy Muzeum Narodowym/Moście Poniatowskiego. Wolno się wyjeżdża z centrum, bo dużo ludzi, światła - to uciążliwe. A ileż można jeździć do Powsina! Wiele razy tam byłam i się znudziło A interesuje mnie szybka jazda i niewiele przerw, więc najlepiej ulice z małym ruchem samochodowym.
Polecam Wał Miedzeszyński - tam są piękne, długie, gładkie ścieżki
Ścieżki wzdłuż lewego brzegu Wisły są w tym roku na wielu odcinkach remontowane i nieprzejezdne, ale już np. ścieżki wzdłuż Wału Zawadowskiego, za mostem siekierkowskim, to czysta przyjemność.
Dość przyjemnie jedzie się nad zalew Zegrzyński, ale nie byłam już ładnych parę lat.
Z Powsina mozna się wybrać do Konstancina Jeziornej - dość dobre ma warunki dla rowerzystów. Albo dalej, do Zalesia Górnego.

Małe uliczki z niewielkim ruchem to także Włochy, Ursus, Anin, Rembertów
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 11:09   #1420
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj zrobiłam 22 km, na liczniku 142 km, czyli w sumie 307. 1/5 pokonana, a za 2 tygodnie, jak dobrze pójdzie, rozpoczynam wakacje W ogóle zauważyłam ostatnio więcej osób na rowerach, ale raczej to osoby profesjonalnie bawiące się w jazdę rowerem - nie to, co ja.

i zazdroszczę wakacji
Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Być może jakaś maść p. bólowa? Coś rozgrzewającego?

U mnie łokieć prawie przeszedł, jestem przeszczęśliwa, bo prawie go nie odczuwam Tyle, że z drugiej strony ciągle mam katar, praktycznie od końca kwietnia
no właśnie trochę się boję przeciwbólowych, bo jednak dzięki bólowi nie wykręcam nadgarstka tam gdzie nie powinnam, ale może rzeczywiście coś rozgrzewającego na noc boli mnie od Wielkanocy i to wcale nie przez rower, szlag
a Tobie łokieć sam przeszedł czy coś stosowałaś?

a katar - może to alergia?
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 12:44   #1421
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

jak już maść to chłodząca a nie rozgrzewająca!
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 22:13   #1422
MiaColucci
Rozeznanie
 
Avatar MiaColucci
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 544
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Hej, mam takie pytanie do tych któzy jeżdżą

Czy jazda na rowerze mocno obciąża kolana ?

Miałam w sierpniu dosyć poważy uraz kolana i ćwicząc z różnymi trenerkami na youtube (jak przed urazem) od razu kolana daja znac.
Zastanawiam się właśnie jak to jest z rowerem. bo przez brak ruchu pare kg od razu wpadło dodatkowych.
__________________
Keep calm and love animals
MiaColucci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 22:22   #1423
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

dobrze ustawiony rower jest ok na kolana (opinia ortopedy) aczkolwiek zalezy tez jaki mialaś uraz - najlepiej spytaj swojego lekarza.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 22:59   #1424
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Ja kolejny raz naciągnęłam achillesa i rower znów poszedł w odstawkę
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 23:27   #1425
rachuciachu
Rozeznanie
 
Avatar rachuciachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Zgadzam się, że problemy z kolanami nie wykluczają jazdy na rowerze.
Mój ortopeda stwierdził, że jazda na rowerze jest czasem mniej szkodliwa dla kolan niż np. długie marsze. Sama mam problem z rzepką w prawym kolanie plus przeprosty w obydwu i rower nie pogorszył ich stanu. Chociaż rzeczywiście, jeśli jeżdżę na źle dobranych przełożeniach to czasem mnie pobolewają.
Uważaj tylko by nie mieć źle ustawionego siodełka i jeśli masz korbę np. biopace to zmień na zwykłą okrągłą i powinno być ok.
__________________

rachuciachu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 09:37   #1426
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Dzień dobry, mogę się przyłączyć?

Nie jeździłam lata, ostatnio kupiłam sobie rower, zwykły taki, dzisiaj wrócił z serwisu, znaczy wczoraj, ale dzisiaj dopiero zaliczyłam pierwszą jazdę z nim. Coś fantastycznego jak dla mnie Dawno się tak szczęśliwa nie czułam. Dystans malutki, bo i kondycja szwankuje i brak sił w nogach i ciągle pod górkę, ale z czasem się wyrobię
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 23:04   #1427
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
Dzień dobry, mogę się przyłączyć?

Nie jeździłam lata, ostatnio kupiłam sobie rower, zwykły taki, dzisiaj wrócił z serwisu, znaczy wczoraj, ale dzisiaj dopiero zaliczyłam pierwszą jazdę z nim. Coś fantastycznego jak dla mnie Dawno się tak szczęśliwa nie czułam. Dystans malutki, bo i kondycja szwankuje i brak sił w nogach i ciągle pod górkę, ale z czasem się wyrobię
Pewnie, że możesz A dystans to sprawa indywidualna. Ważne, żebyś miała fun z jazdy

Długo nie jeździłam, bo był gorący czas zaliczeń. W sumie jeszcze mam 4 egz., ale już nie ma takiej gorączki. Ja dziś 27 km, wczoraj i przedwczoraj po 20. Teraz będę starała się nie odpuszczać i jeździć codziennie, ale zobaczymy jak wyjdzie. Na liczniku nieco do 400 brakuje... A kondycja jest już bardzo fajna.

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
a Tobie łokieć sam przeszedł czy coś stosowałaś?

a katar - może to alergia?
Mi przeszło samo, bo tak się leczy naderwanie, ale na ból pomagałam sobie maściami. Mi pomagały rozgrzewające, szczególnie przed jazdą.

Co do kataru - kurczę, sama nie wiem, o co kaman. Alergii nigdy nie miałam, wątpię w to. Ale z drugiej strony pierwszy raz tak mam, że nie mogę go doleczyć. Niby na godzinę jazdy 2 razy użyję chusteczki, to jednak lekki dyskomfort. Jeżdżę wieczorami, kiedy jest już chłodno, zarzucam coś cieplejszego, bo jest mi zimno
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-16, 07:44   #1428
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

A to super Bo z dnia na dzień widzę poprawę W samej sobie. A że rower mam stosunkowo krótko, to i powoli dystans zwiększam
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 10:01   #1429
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Odp: Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
Dzień dobry, mogę się przyłączyć?

Nie jeździłam lata, ostatnio kupiłam sobie rower, zwykły taki, dzisiaj wrócił z serwisu, znaczy wczoraj, ale dzisiaj dopiero zaliczyłam pierwszą jazdę z nim. Coś fantastycznego jak dla mnie Dawno się tak szczęśliwa nie czułam. Dystans malutki, bo i kondycja szwankuje i brak sił w nogach i ciągle pod górkę, ale z czasem się wyrobię
Z czasem nabierzesz sił ja jakiś czas temu ledwo co robiłam 10-15 km a w sobotę na liczniku zobaczyłam 45 km i powiem szczerze, że nogi zaczęłam czuć pod sam koniec jazdy. Bardziej bolała od siodełka

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 11:01   #1430
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Odp: Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

pierwsza jazda 7km, trzecia - 20km Nabieram wprawy. I pokochałam nocną jazdę
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 11:10   #1431
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 508
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Dziś po raz pierwszy pojechałam rowerem do pracy. Równa godzina pedałowania. Ale warto było Jeśli pogoda się nie zepsuje, chcę codziennie jeździć.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 12:02   #1432
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Też mam zamiar do pracy pedałować, bo fajną ogólnie trasę mam, przez las
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 19:17   #1433
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Odp: Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
pierwsza jazda 7km, trzecia - 20km Nabieram wprawy. I pokochałam nocną jazdę

Nie boisz się nocą? Jeździsz po mieście?

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Dziś po raz pierwszy pojechałam rowerem do pracy. Równa godzina pedałowania. Ale warto było Jeśli pogoda się nie zepsuje, chcę codziennie jeździć.
Świetnie Ja mam ochotę od przyszłego sem. jeździć na studia, dopóki się pogoda nie zepsuje. W jedną stronę mam tylko ok. 10 km. Z drugiej strony mogłabym jednak mieć problem z zostawianiem roweru na dłuższy czas. Moja uczelnia jest tak jakby pod miastem i mieszka tam sporo ludzi

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
Też mam zamiar do pracy pedałować, bo fajną ogólnie trasę mam, przez las
Lubisz przez las? Ja to mam jakąś fobię i nienawidzę przez las Ale ja trochę 'księżniczkuję', wkurza mnie każdy ptak czy wiewiórka. Poza tym zawsze mnie jakiś komar utnie. Jak na razie to tylko na jednej trasie muszę jechać przez las - tylko z 500 m.

Dziś nie jeździłam, bo spałam, ale wczoraj 19 km. Jeszcze tylko jutro i czwartek i prawie wakacje (tylko wpisy).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 21:01   #1434
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość

Nie boisz się nocą? Jeździsz po mieście?

Lubisz przez las? Ja to mam jakąś fobię i nienawidzę przez las Ale ja trochę 'księżniczkuję', wkurza mnie każdy ptak czy wiewiórka. Poza tym zawsze mnie jakiś komar utnie. Jak na razie to tylko na jednej trasie muszę jechać przez las - tylko z 500 m.

Dziś nie jeździłam, bo spałam, ale wczoraj 19 km. Jeszcze tylko jutro i czwartek i prawie wakacje (tylko wpisy).
Tak, po mieście, mamy fajną obwodnicę wraz ze ścieżką obok. Genialny asfalt
Przez las lubię, może nie ciemną nocą, ale ogólnie lubię, tylko ja do pracy to mam taką ścieżkę usypaną, więc się jedzie fajnie, w cieniu, szeroko

Dzisiaj 27km zajeździłam rower, serio - pedały mi pękły muszę sobie zrobić przerwę, bo mnie mięśnie strasznie bolą. Za szybko i za dużo jeździłam ostatnio po uprzedniej wieloletniej przerwie.
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 21:53   #1435
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

ja wczoraj 62
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 00:37   #1436
rachuciachu
Rozeznanie
 
Avatar rachuciachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Odp: Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość

Moja uczelnia jest tak jakby pod miastem i mieszka tam sporo ludzi
Studiujesz przypadkiem na AONie? ;>

Dziewczyny, a ja mam do Was pytanie o bieliznę.
Jeździcie w majtkach z wkładkami rowerowymi, jesteście jakieś w stanie polecić? (chodzi o tzw 'figi' czy bokserki- nie o szorty rowerowe)
Nie jestem z tych osób, które jeżdżą na rowerze wyłącznie w "obciślaczkach" z lycry- zdarza mi się czasem założyć moje legginsy, gdy jadę w długą trasę, lub czysto rekreacyjnie.
Na co dzień jednak dojeżdżam na uczelnię i ogólnie poruszam się rowerem po mieście mając na sobie zwykłe, 'cywilne' ubrania- ciężko byłoby mi się wszędzie przebierać.
Ale mam spory problem z bielizną (szczególnie ostatnio, jak zrobiło się ciepło)- zaczęła mnie strasznie obcierać. Jakiś tydzień temu miałam obtarte wargi sromowe aż do krwi, innym razem pachwiny i chyba nie muszę mówić jak bardzo to bolało. :/
Jakieś rady, jak tego unikać i z czego może to wynikać?
__________________


Edytowane przez rachuciachu
Czas edycji: 2013-06-19 o 00:38
rachuciachu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 08:10   #1437
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 508
Dot.: Odp: Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość

Świetnie Ja mam ochotę od przyszłego sem. jeździć na studia, dopóki się pogoda nie zepsuje. W jedną stronę mam tylko ok. 10 km. Z drugiej strony mogłabym jednak mieć problem z zostawianiem roweru na dłuższy czas. Moja uczelnia jest tak jakby pod miastem i mieszka tam sporo ludzi
Rower przypinaj do stojaka, ja tak robię. Przypuszczam, że nie Ty jedna dojeżdżałabyś rowerem na uczelnię, więc pewnie stoi przed nią co najmniej kilka innych rowerów?


Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Lubisz przez las? Ja to mam jakąś fobię i nienawidzę przez las Ale ja trochę 'księżniczkuję', wkurza mnie każdy ptak czy wiewiórka. Poza tym zawsze mnie jakiś komar utnie. Jak na razie to tylko na jednej trasie muszę jechać przez las - tylko z 500 m.
Ja nawet lubię jechać przez las, pod warunkiem, że leśny dukt jest twardy, ubity i przejezdny a mało piaszczysto-korzeniowy. Nie za bardzo tylko lubię jechać przez las w nocy, jakoś tak...straszno

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Cytat:
Napisane przez rachuciachu Pokaż wiadomość

Dziewczyny, a ja mam do Was pytanie o bieliznę.
Jeździcie w majtkach z wkładkami rowerowymi, jesteście jakieś w stanie polecić? (chodzi o tzw 'figi' czy bokserki- nie o szorty rowerowe)
Nie jestem z tych osób, które jeżdżą na rowerze wyłącznie w "obciślaczkach" z lycry- zdarza mi się czasem założyć moje legginsy, gdy jadę w długą trasę, lub czysto rekreacyjnie.
Na co dzień jednak dojeżdżam na uczelnię i ogólnie poruszam się rowerem po mieście mając na sobie zwykłe, 'cywilne' ubrania- ciężko byłoby mi się wszędzie przebierać.
Ale mam spory problem z bielizną (szczególnie ostatnio, jak zrobiło się ciepło)- zaczęła mnie strasznie obcierać. Jakiś tydzień temu miałam obtarte wargi sromowe aż do krwi, innym razem pachwiny i chyba nie muszę mówić jak bardzo to bolało. :/
Jakieś rady, jak tego unikać i z czego może to wynikać?
Na rower zakładam zwykłe, bawełniane figi (nie stringi i broń Boże, nie bokserki, te drugie są mega niewygodne i wpijają się w krocze), a na to bawełniane (takie dresowe) lub płócienne szorty. Tych wszystkich sztuczności z lycry unikam. Wkładek rowerowych nie noszę. Siodełko mam szerokie, wygodne.

Poczekaj, aż obtarcia się zagoją (stosuj płyn do higieny intymnej łagodzący podrażnienia) i dopiero wsiadaj na rower. Tylko oddychające tkaniny - bawełna, żadnego elastanu czy lycry.

Co do ubrań, to ja na rower zakładam specjalne, wygodne,wypróbowane ciuchy "na rower", a po przyjściu do pracy przebieram się w "cywilne" (łącznie z butami, i niekiedy bielizną)
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 21:55   #1438
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Odp: Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

lycra górą! :P

ale ja jeżdżę w kolarkach a nie w normalnych ciuchach ;p I bieliznę zdecydowanie polecam bawełnianą (stringi też są ok, ale czysta bawełna i bez jakiś falbanek i pierdółek).
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 09:32   #1439
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Hej - hej

witam wszystkie nowe roweromaniaczki

co do bielizny, to na dłuższe wyprawy zakładam gatki bezszwowe, sportowe - nic nie uwiera i nie odparza.
Po mieście jeżdżę w zwykłych bawełnianych gatkach.

Polecam mieć w domu sudocrem - niestety od siodełka pupa może się odparzyć, szczególnie w takie upały jak teraz.
Radzę też jak jeździcie rowerem mieć w torbie ze sobą małą apteczkę - woda utleniona, plastry i bandaż elastyczny - jestem taka mądra, bo jakiś czas temu sama ze 3 razy gdzieś się otarłam i w nadgarstek zwichnęłam i oczywiście był problem, bo nic przy sobie nie miałam. I zmądrzałam po tym jak po ostatniej kraksie w najbliższej aptece za plaster i wodę utlenioną zostałam wykasowana, tak że przy kasie kilka razy pytałam się "ile?" bo miałam wrażenie, że źle słyszę

A i pamiętajcie o czymś na głowę! Czapka z daszkiem, kapelusz, chustka.
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 14:37   #1440
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Odp: Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez rachuciachu Pokaż wiadomość
Studiujesz przypadkiem na AONie? ;>
Nie

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Rower przypinaj do stojaka, ja tak robię. Przypuszczam, że nie Ty jedna dojeżdżałabyś rowerem na uczelnię, więc pewnie stoi przed nią co najmniej kilka innych rowerów?
Właśnie nie ma stojaka ani nikogo, kto jeździ rowerem. Tu jest jeden instytut i tak maksymalnie może być 300 osób na raz w budynku. Widzę kilku motocyklistów, ale rowerów po prostu nie ma.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-21 16:38:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.