Jaki język obcy wybrać? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-10, 17:58   #121
chansone
Raczkowanie
 
Avatar chansone
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: zapewne z komputera ^^
Wiadomości: 185
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

A podoba ci się niemiecki?

Bo mi się wydaje, że skoro znasz bardzo dobrze niemiecki, to nauka np. holenderskiego czy właśnie skandynawskiego byłaby dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? raz - języki podobne, właściwie z tej samej rodziny, więc będzie ci relatywnie łatwiej dwa - języki mało popularne, a moim zdaniem połączenie popularny + niszowy jest świetne

ja, podobnie jak koleżanka wyżej, znam angielski, niemiecki i francuski. Obecnie uczę się tych trzech języków na raz, chcę je doszlifować jeszcze. Uznałam, że nie ma potrzeby zaczynania nowego języka, skoro za rok idę na studia, na filologię, a poza tym przede mną matura i gdzie by tu znaleźć czas na naukę czwartego języka?
U mnie wygląda to tak:
angielski - mocne b2/słabiutkie c1 (chcę dojść do pełnego c1 jeszcze przed studiami)
francuski - średnie b1 (bardzo zależy mi na b2 przed studiami - planuję studia albo późniejszą emigrację, a język - wiadomo ... mus )
niemiecki - a2 - lubię, podoba mi się, ale nie jest dla mnie priorytetem

I idę na filologię albo któryś z języków skandynawskich, niderlandzkich lub włoskim. Przy czym skłaniam się chyba ku niderlandziemu, czyli holenderskiemu. Myślicie, że połączenie niemiecki + polski + angielski + francuski + holenderski ma sens? Bo w sumie Holandia jest sąsiadem Francji ...
chansone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 15:09   #122
lalika
Rozeznanie
 
Avatar lalika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z daleka:)
Wiadomości: 995
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Witam,

mieszkam w Czechach i tu, w filiach miedzynarodowych korporacji najlbardziej poszukiwany i najlepiej"platny" jest jezyk holenderski.

ja sie ucze arabskiego od grudnia 2011. Mysle jeszcze nad rosyjskim.

Probowalam cale zycie uczyc sie niemieckiego, ale go nei cierpie i nie moglam sie go nauczyc. Gramatyka owszem ale zeby mowic plynnie to juz nie...
lalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 12:14   #123
rouge_manteau
Raczkowanie
 
Avatar rouge_manteau
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 121
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

A jak jest z rosyjskim? przydaję się? bo właśnie planuję iść na filologię rosyjską lub bałkańską i nie wiem co się bardziej opłaca.
rouge_manteau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 18:24   #124
saru00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 27
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Ja jestem na fil. rosyjskiej, wzięłam ją właśnie z nadzieją na perspektywy. Mój prowadzący uważa, że jest przyszłość. I każdy z jego kolegów z roku znalazł dobrą pracę. Warto się jednak wyspecjalizować (ja mam taki zamiar) na coś technicznego lub biznesowego. Bo język Puszkina raczej jest wart nieco mniej.

Do tego mam pytanie. Na tej filologii mam do wyboru drugi język słowiański. Zastanawiam się nad czeskim i a serbsko-chorwackim. Jak myślicie, co jest lepszym wyborem?
saru00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 18:48   #125
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez saru00 Pokaż wiadomość
Ja jestem na fil. rosyjskiej, wzięłam ją właśnie z nadzieją na perspektywy. Mój prowadzący uważa, że jest przyszłość. I każdy z jego kolegów z roku znalazł dobrą pracę. Warto się jednak wyspecjalizować (ja mam taki zamiar) na coś technicznego lub biznesowego. Bo język Puszkina raczej jest wart nieco mniej.

Do tego mam pytanie. Na tej filologii mam do wyboru drugi język słowiański. Zastanawiam się nad czeskim i a serbsko-chorwackim. Jak myślicie, co jest lepszym wyborem?
Ja bym brała czeski. Ostatnio dużo się o nim słyszy.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 20:08   #126
Szecheryzada
Raczkowanie
 
Avatar Szecheryzada
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 118
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez saru00 Pokaż wiadomość
J
Do tego mam pytanie. Na tej filologii mam do wyboru drugi język słowiański. Zastanawiam się nad czeskim i a serbsko-chorwackim. Jak myślicie, co jest lepszym wyborem?
Także wydaje mi się, że czeski może być do brym rozwiązaniem
Szecheryzada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 22:47   #127
saru00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 27
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

No tak, ale chorwacki jest na tyle podobny do serbskiego (bo źle napisałam, chociaż to zależy od punktu widzenia, jedni uznają za dwa różne, inni za ten sam), że w zasadzie pomyślałam, że byłyby to dwa języki i to używane na dosyć dużym obszarze, co może być pomocne w przyszłości. A z drugiej strony właśnie sąsiadujemy z Czechami...
saru00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-28, 07:32   #128
Szecheryzada
Raczkowanie
 
Avatar Szecheryzada
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 118
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez saru00 Pokaż wiadomość
No tak, ale chorwacki jest na tyle podobny do serbskiego (bo źle napisałam, chociaż to zależy od punktu widzenia, jedni uznają za dwa różne, inni za ten sam), że w zasadzie pomyślałam, że byłyby to dwa języki i to używane na dosyć dużym obszarze, co może być pomocne w przyszłości. A z drugiej strony właśnie sąsiadujemy z Czechami...
chyba zależy, co chcesz robić i gdzie mieszkasz

Branża też ma duże znaczenie.
Szecheryzada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 09:37   #129
rouge_manteau
Raczkowanie
 
Avatar rouge_manteau
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 121
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez saru00 Pokaż wiadomość
Ja jestem na fil. rosyjskiej, wzięłam ją właśnie z nadzieją na perspektywy. Mój prowadzący uważa, że jest przyszłość. I każdy z jego kolegów z roku znalazł dobrą pracę. Warto się jednak wyspecjalizować (ja mam taki zamiar) na coś technicznego lub biznesowego. Bo język Puszkina raczej jest wart nieco mniej.

Do tego mam pytanie. Na tej filologii mam do wyboru drugi język słowiański. Zastanawiam się nad czeskim i a serbsko-chorwackim. Jak myślicie, co jest lepszym wyborem?
Tak też słyszałam, że jest przyszłościowy, w końcu Rosja to mocarstwo Tylko na mojej uczelni z tego co widziałam jest tylko jedna specjalizacja dla zerowych wiedza o współczesnej Rosji. A wg Ciebie łatwy jest to język w gramatyce czy wymowie?

A czeski to będę miała, bo innego do wyboru nie ma i na twoim miejscu też chyba bym wzięła czeski jeden jezyk , a serbsko-chorwacki dwa to mogły by ci się mylić, a myślę że lepiej skupić się na jednym, Chorwacja-turystyka głównie, a Czechy bogatsze od Polski i bardziej 'zachodnie'.
rouge_manteau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 14:38   #130
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Angielski - oczywista oczywistość i absolutne minimum.

Poza tym niemiecki, hiszpański, francuski, a za 15 - 30 lat chiński
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 15:07   #131
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez Maggie93 Pokaż wiadomość
Angielski - oczywista oczywistość i absolutne minimum.

Poza tym niemiecki, hiszpański, francuski, a za 15 - 30 lat chiński
a dlaczego 15-30 lat?
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-28, 15:25   #132
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
a dlaczego 15-30 lat?
tak strzelam oczywiście ale wiele się mówi o tym, że Chiny stają się coraz większą potęgą i że to one będą głównym kontrahentem w wielu branżach.
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 16:04   #133
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez Maggie93 Pokaż wiadomość
tak strzelam oczywiście ale wiele się mówi o tym, że Chiny stają się coraz większą potęgą i że to one będą głównym kontrahentem w wielu branżach.
wiesz co - wydaje mi się, że już są...i że właśnie teraz chiński jest na topie (chociaż nie ma dużo ofert dla osób ze znajomością chińskiego), ale oczywiście mogę się mylić...
codziennie przeglądam oferty pracy i zauważyłam, że obecnie jest dużo ofert w Krakowie z holenderskim i francuskim
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 16:16   #134
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
wiesz co - wydaje mi się, że już są...i że właśnie teraz chiński jest na topie (chociaż nie ma dużo ofert dla osób ze znajomością chińskiego), ale oczywiście mogę się mylić...
codziennie przeglądam oferty pracy i zauważyłam, że obecnie jest dużo ofert w Krakowie z holenderskim i francuskim
No właśnie pojawiają się, ale na apogeum przyjdzie jeszcze czas
Znam już kilka rodzin, w których dzieci oprócz angielskiego/niemieckiego/hiszpańskiego, zaczynają się uczyć chińskiego
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 16:47   #135
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

jakbym miała dziecko to tez bym wysłała na chiński
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 17:01   #136
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
jakbym miała dziecko to tez bym wysłała na chiński
ja pewnie też
Od urodzenia uczyłabym je dwóch lub nawet trzech języków, a jak zacznie chodzić do szkoły, to by poszło uczyć się kolejnego
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 17:21   #137
rouge_manteau
Raczkowanie
 
Avatar rouge_manteau
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 121
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez saru00 Pokaż wiadomość
Ja jestem na fil. rosyjskiej, wzięłam ją właśnie z nadzieją na perspektywy. Mój prowadzący uważa, że jest przyszłość. I każdy z jego kolegów z roku znalazł dobrą pracę. Warto się jednak wyspecjalizować (ja mam taki zamiar) na coś technicznego lub biznesowego. Bo język Puszkina raczej jest wart nieco mniej.

Do tego mam pytanie. Na tej filologii mam do wyboru drugi język słowiański. Zastanawiam się nad czeskim i a serbsko-chorwackim. Jak myślicie, co jest lepszym wyborem?
O to super, że jakieś są Każdemu się kojarzy rosyjski z komuną i że trudny alfabet. Niestety u mnie dla zerowych gdzie ja będę jest tylko spec wiedza o współczesnej Rosji, to nie wiem do czego się to łapie.

A ja mam właśnie czeski na 2 roku, ale wyboru innego nie ma. Na twoim miejscu nie wiem co bym wybrała, gdyby był sam chorwacki...
rouge_manteau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 01:47   #138
saru00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 27
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

są różnego rodzaju kursy czy studia podyplomowe, trochę pieniędzy trzeba wyłożyć, ale raczej warto. W Toruniu, słyszałam (mam koleżanki), jest super poziom, u mnie we Wrocławiu trochę gorzej

no właśnie! sąsiadujemy z Czechami i czeski może być bardziej przydatny (bo planuję nauczyć się tego drugiego języka słowiańskiego na poziomie minimum dobrym) i dużo więcej ofert pracy w internecie, ale z drugiej strony chorwacki to od razu serbski, duży zasięg języka, niesamowita kultura i Chorwacja ma niedługo wejść do Unii... A nóż, a widelec...
saru00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 04:06   #139
krishna1910
Przyczajenie
 
Avatar krishna1910
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 11
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Witam


Gimnazjum skończyłam z dobrze nauczona podstawą i dobrym rozszerzeniem.Wkraczając w progi liceum stanęłam przed wyborem języków.Angielski, który bardzo lubię wybrałam na kontynuację.A na profilu na którym będę,miałam do wyboru jeszcze jeden.Francuski bądź niemiecki.Drugi język bardzo mnie raził.Pomimo to ze język niemiecki miałam przez cale gimnazjum po dwie godziny tygodniowo czułam się z nim źle.Tępo mi szła nauka tego języka.Po prostu nie lubię go.Dziewczyna,która namawiała nas aby kontynuować niemiecki opierała się na tym, że warto kończyć naukę tego, który zaczęliśmy, gdyż w ciągu 3 lat liceum nie zdążymy opanować nowego języka, w tym wypadku francuskiego.Może i ma racje, ale ja i tak wybrałam francuski.Stwierdziłam, że nie ma sensu męczyć się kolejne 3 lata skoro i tak tego języka nie polubię.Pewna pani mnie poparła mówiąc,że dobrze zrobilam. Jej znajoma pojechała do Francji do pracy.Opiekowała się dzieciakiem i szkoląc tam język a rodzice dzieciaka traktowali ja jak normalnego domownika i zabierali wszędzie .;] mimo wszystko mam angielski, którym zawsze i wszędzie sie dogadam.Pozdrawiam ;]
__________________
[ross_i]944854[/ross_i]
krishna1910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 07:34   #140
Szecheryzada
Raczkowanie
 
Avatar Szecheryzada
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 118
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

To i ja się wypowiem

Od przedszkola nieprzerwanie uczę się angielskiego, który jest - moim zdaniem - u mnie na dobrym już poziomie. Orientacyjnie może b2 (jestem w liceum).
Od 12 roku życia uczyłam się portugalskiego dodatkowo. Język mi się spodobał, zależało mi, żeby mieć podstawy, a tutaj w 4 lata opanowałam dość przyzwoity poziom - a2/b1.
Zamierzam jeszcze zacząć po maturze naukę frnacuskiego, bo ponoć portugalski i francuski mają dość podobną gramatykę, oprócz tego baardzo mi sie podoba :serce:
Szecheryzada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 09:33   #141
rouge_manteau
Raczkowanie
 
Avatar rouge_manteau
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 121
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez saru00 Pokaż wiadomość
są różnego rodzaju kursy czy studia podyplomowe, trochę pieniędzy trzeba wyłożyć, ale raczej warto. W Toruniu, słyszałam (mam koleżanki), jest super poziom, u mnie we Wrocławiu trochę gorzej

no właśnie! sąsiadujemy z Czechami i czeski może być bardziej przydatny (bo planuję nauczyć się tego drugiego języka słowiańskiego na poziomie minimum dobrym) i dużo więcej ofert pracy w internecie, ale z drugiej strony chorwacki to od razu serbski, duży zasięg języka, niesamowita kultura i Chorwacja ma niedługo wejść do Unii... A nóż, a widelec...
Właśnie słyszałam, że jest ciężko na umk. Mam jeszcze swój pierwszy kierunek i nie wiem czy podołam. Dzięki pomyśle o tych kursach.

Myślę, że łączenie czeskiego z rosyjskim będzie łatwiejsze i nauka tego języka dostarczy sporo śmiechu http://www.slowka.pl/forum/viewtopic.php?id=478
rouge_manteau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 10:14   #142
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez Szecheryzada Pokaż wiadomość
To i ja się wypowiem

Od przedszkola nieprzerwanie uczę się angielskiego, który jest - moim zdaniem - u mnie na dobrym już poziomie. Orientacyjnie może b2 (jestem w liceum).
Od 12 roku życia uczyłam się portugalskiego dodatkowo. Język mi się spodobał, zależało mi, żeby mieć podstawy, a tutaj w 4 lata opanowałam dość przyzwoity poziom - a2/b1.
Zamierzam jeszcze zacząć po maturze naukę frnacuskiego, bo ponoć portugalski i francuski mają dość podobną gramatykę, oprócz tego baardzo mi sie podoba :serce:
Wiecie co, w Polsce to jest porazka jezeli chodzi o nauczanie jezykow w szkolach. Ty uczysz sie od przedszkola i jestes na poziomie B2... W czasie mojej edukacji w podstawowce, gimnazjum i liecum - wszedzie bylo to samo - caly czas powtorka czasow, te same nudne tematy, ktore w ogole nie rozwijaly. Moja nauka hiszpanskiego w LO wygladala tak, ze Pani stwierdzila, ze ma problemy osobiste i NIE BEDZIE NAS UCZYC, BO NIE. No sorry, ale wtedy juz calkiem bylam zniechecona. Jednak angielskiego konsekwentnie uczylam sie sama od gimnazjum, bo powtarzam - to co bylo w szkolach wolalo o pomste do nieba. Poza tym nie rozumiem, jak mozna zatrudnic laske, ktora zna angielski gorzej ode mnie i trzeba jej mowic co znacza niektore slowa albo poprawiac bledy gramatyczne.... Dlatego ja stawiam na samodzielna nauke jezyka angielskiego, a teraz robie podejscie do hiszpanskiego. A jak bylo u Was w szkolach? Moze tylko ja mialam takiego nieustannego pecha do nauczycieli jezykow obcych....
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 10:39   #143
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Z angielskiego zawsze miałam dobre nauczycielki (uczę się 13 lat), z niemieckiego tylko przez dwa lata (uczę się 9 lat), ale też zawsze (i nie tylko jeśli chodzi o języki) najważniejsza jest samodzielna praca Niestety w szkołach zazwyczaj poziom jest bardzo nierówny, trzeba mieć szczęście i trafiać na dobrych nauczycieli i dobre grupy, albo po prostu polegać przede wszystkim na sobie, korzystać z płyt dołączonych do podręczników, oglądać zagraniczne tv, słuchać piosenek itd.
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 17:47   #144
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Dokladnie, dlatego dobrze, ze bedac w szkole postawilam na samodzielna nauke Wyszlam na tym swietnie!
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 18:46   #145
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez monika1379 Pokaż wiadomość
Wiecie co, w Polsce to jest porazka jezeli chodzi o nauczanie jezykow w szkolach. Ty uczysz sie od przedszkola i jestes na poziomie B2... W czasie mojej edukacji w podstawowce, gimnazjum i liecum - wszedzie bylo to samo - caly czas powtorka czasow, te same nudne tematy, ktore w ogole nie rozwijaly.
Nauka języka w szkole to generalnie ciężki temat Dużo zależy od nauczyciela (tego czy angażuje się w pracę z uczniami, czy wymaga czy może tylko odbębnia temat), jak również od poziomu klasy (moja podstawówka i gimnazjum to były bardzo prowincjonalne szkoły o słabym poziomie, moją klasę ciężko było ogarnąć wychowawczo, o zachęceniu do nauki nie mówiąc, dzieciaki były bardzo mało ambitne), bo przecież nauczyciel musi pracować z całą klasą, a nie tylko z jednym uczniem, któremu na nauce zależy.
Co do materiału - niestety, ale muszę się zgodzić, że najczęściej wybierane przez nauczycieli podręczniki powtarzają ten sam materiał... Nie zaglądając do książki można przewidzieć o czym będą jej kolejne rozdziały: sport, praca, szkoła, rodzina, itd. Takie rzeczy powinny być na poziomie podstawówki/gimnazjum. Potem byłoby korzystniej i sto razy ciekawiej jakby tematy dotyczyły węższych zagadnień, poruszały jakieś bardziej sprecyzowane kwestie...
Cytat:
Dlatego ja stawiam na samodzielna nauke jezyka angielskiego, a teraz robie podejscie do hiszpanskiego.
Samodzielna praca to zdecydowanie podstawa jeśli chce się dobrze opanować język nawet, gdy chodzi się też na jakiś kurs albo uczy w szkole Ja od 2 lat uczę się sama, na jesień planuję wspomóc się kursem żeby mieć możliwość rozmowy z lektorem.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 19:41   #146
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Wypowiem się jako nauczycielka/lektor języka. Nie zawsze ograniczone postępy uczniów w szkole są winą nauczyciela. Niestety standardy wymagań są tak "przegramatyzowane", że aby wszystko zrealizować, trzeba ograniczać to, co najważniejsze - komunikację. Często bywa tak, że ktoś uczy się w szkole przez kilka lat i ledwo osiąga poziom a2 i ma spore kłopoty z prowadzeniem rozmów w języku obcym. A tymczasem przy zajęciach indywidualnych, czy nawet grupowych, ale prowadzonych z punktem ciężkości przesuniętym w kierunku sprawnej komunikacyjnej, bez problemów przeskakuje o poziom lub nawet dwa w ciągu roku.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 22:30   #147
Majka90x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 93
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

U mnie też była tragedia z angielskim w szkole... Będę teraz na 4 roku studiów, angielski miałam od 2 klasy podstawówki i tkwię na poziomie b2... Ciągle wałkowane te same zagadnienia Niby się człowiek orobi tych testów jak durny, ćwiczonka, uzupełnianki, jakieś testy na czasy i inne tam gramatyczne rzeczy a potem jak przychodi co do czego to słowa z siebie nie można wydusić jak sie napotka na swej drodze obcokrajowca Stanowczo za mały nacisk kładzie się w szkołach na rozmawianie, używanie języka w praktyce tak jak w życiu codziennym a za dużo na ślęczenie z ołóweczkiem w ćwiczonkach ;/ Teraz już i tak jest u mnie zdecydowanie lepiej dzięki znajomym z zagranicy z którymi staram się spędzać jak najwięcej czasu bo mam wrażenie że jeden głupi wieczór z nimi i umiem powiedziec więcej niż po kilkunastu lekcjach w szkole, poza tym taki kontakt baardzo poszerza słownictwo, tak samo jak oglądanie filmów po angielsku, słuchanie audiobooków, czytanie książek w oryginale itp. Strasznie żałuję ze wcześniej (na etapie gimnazjum) nie wzięłam się za siebie bo do tej pory już bym śmigała po angielsku Także młodsze pokolenie jeśli mnie słyszycie uczcie się same jak najwięcej, obcujcie z językiem ile się da bo to przeciez nie musi być trudne i nudne jest wiele opcji każdy znajdzie coś dla siebie Zebyście potem nie płakały tak jak ja
Majka90x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 21:25   #148
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Pomyliłam wątki xD
Ale jak już pytanie jakich języków warto się uczyć, to powtórzę za swoim dziekanem - angielski to nie język obcy. Uczę się w praktyce, rzuciłam się na głęboką wodę idąc na studia z wykładowym ang. Pierwszy miesiąc tragedia, a później olśnienie. Nigdy nie oglądałam żadnych filmów w oryginale (nie lubię i koniec), audiobooków, itp. Irytowało mnie jak nie rozumiałam paru słów z książki, dlatego jedyna do tej pory jaką przeczytałam po ang, to ostatnia część Pottera
Najlepiej uczyć się w praktyce, np przez kontakt z obcokrajowcami (polecam Erasmusów, chociaż u niektórych ten język leży)
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2012-08-07 o 21:33
parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 15:43   #149
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

od zawsze uczę się angielskiego, od trzech lat francuski w szkole+ dodatkowo. W szkole średniej będę mieć kontynuację tych dwóch języków+ niemiecki prywatnie. Chcę opanować te trzy języki perfekcyjnie. I są to trzy najbardziej rozchwytywane języki na świecie (ew. hiszpański). Jednakże ostatnio słyszę, że ludzie zaczynają się uczyć języków takich jak czeski, szwedzki itp. Gdyś tłumaczy do tych języków wciąż brakuje. ja osobiście mam dobrą głowę do języków, uczę się szybko, zawsze chcę być najlepsza, toteż w gimnazjum brałam dodatkowe lekcje i.. no z uczniów w gimnazjum miałam największą wiedzę ; ) jednakże uzdolnienia językowe wcale nie motywują mnie do tego by uczyć się np. czeskiego.
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 07:32   #150
motylkowa07
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 51
Dot.: Jakiego języka warto się teraz uczyć?

sorki za odświeżenie
motylkowa07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-03 09:52:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.