Kindle- kupić? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-24, 07:46   #121
zonexy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: Kindle- kupic?

W kindlu(Classic) w wersji oprogramowania 4.0.1 jes mozliwoasc zmiany trybu odświeżania.

Co do osób które chca kupić kindla osobiście bym sie wstrzymal jeszcze pare miesięcy ponieważ Amazon ma otworzyc oddzial na Polske, wtedy bede tansze a i gwarancja pewnie dluzsza(w krajach unii 2-lata).
zonexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 09:50   #122
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Dzisiaj dostałam swojego Kindle'a i zastanawia mnie czy to jego 'zacinanie się' przy przewracaniu stron czy wchodzeniu do menu jest normalne?

Poza tym, czy można ustawić w nim język polski?
mój Kindle też się co jakiś czas przycina, ale nie przy przewracaniu stron, przy zmianie czcionki. czasem muszę tę czynność powtarzać kilka razy, bo się zacina.

co do menu w języku polskim - da się tak zrobić, ale tracisz gwarancję, więc nie wiem czy jest sens.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 17:48   #123
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Kindle- kupic?

No ja właśnie też byłam zdecydowana oszczędzać na czytnik, ale po tym chyba zmieniam zdanie. Ewentualnie będę używać tylko do notatek by nie bawić się w kserowanie czegoś na raz.
Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Oj to szkoda, bo ja liczyłam, że to będzie oszczędność, a skoro i tak trzeba płacić sporo za książki, to chyba się nie zdecyduję


---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Przeróbki w Calibre to tylko sekund. Wrzucasz dokument, klikasz "konwertuj" i już Czcionki normalnie powiększają się na czytniku i wszystko gra

Mam Kindle3 Moim zdaniem wielkość ekranu jest idealna. W ogóle czytnik jest bardzo wygodny, świetnie się czyta na leżąco. Ja czytam przede wszystkim po angielsku, więc bardzo przydaje się wbudowany słownik - można sobie przejechać kursorem i wyświetla się u dołu albo u góry strony rameczka z angielskim tłumaczeniem słowa przy którym się stanie. Klawiatura jest bardzo poręczna i w ogóle jestem zakochana w moim czytniku

Ja bym czytała głównie po rosyjsku, tam też są takie udogodnienia? Są słowniki, rosyjsko rosyjskie lub polsko rosyjskie?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 14:01   #124
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Kindle- kupic?

Dawno Was nie podczytywałam.
Ktoś kiedyś wspominał, że Kindle otwiera oddział w Polsce czy coś w ten deseń. Nadal to aktualne?
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 20:52   #125
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Dawno Was nie podczytywałam.
Ktoś kiedyś wspominał, że Kindle otwiera oddział w Polsce czy coś w ten deseń. Nadal to aktualne?
Nigdzie nie jest to oficjalnie potwierdzone przez Amazon a jedynie domysły polskich fanów kindle
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 21:03   #126
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Kindle- kupic?

Szkoda
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 21:09   #127
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Szkoda
Też niezmiernie żałuje
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-18, 19:38   #128
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: Kindle- kupic?

mam Touch i polecam mega ułatwia czytanie w obcym języku
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 14:13   #129
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez Panna Mia Pokaż wiadomość
mam Touch i polecam mega ułatwia czytanie w obcym języku
jak?
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 14:43   #130
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
jak?
Ma wbudowany słownik dzięki czemu jak nie znamy słówka można bardzo szybko sprawdzić

Dzięki Kindle też zaczęłam czytać książki po angielsku. Gorąco polecam ten czytnik, to jeden z lepszych zakupów ostatnich lat.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 15:01   #131
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ma wbudowany słownik dzięki czemu jak nie znamy słówka można bardzo szybko sprawdzić

Dzięki Kindle też zaczęłam czytać książki po angielsku. Gorąco polecam ten czytnik, to jeden z lepszych zakupów ostatnich lat.
niedotykowe tez maja wbudowany czytnik, angielski. jak ktos chce czytac w innym jezyku, to sam musi sobie ten czytnik wgrac

myslalam, ze jeszcze czyms sie rozni od Kindle 4, ktorego posiadam, ale chyba tylko tym, ze jest dotykowy.
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 16:34   #132
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Kindle- kupic?

Mi chodziło ogólnie o Kindle, bo wszystkie, które są w sprzedaży mają słownik przecież ja sobie wgrałam darmowy słownik angielsko-polski Bu Mato.

Kindle Touch mało różi się od Kindle Classic (4), który osobiście posiadam. Z tego co mi wiadomo jest nieco większy, w przeciwieństwie do Classic ma głośniki i wyjście słuchawkowe, no i występuje też w wersji 3g. Ja zrezygnowałam z tego modelu, ponieważ bałam się, że będę przypadkowo przełączała sobie strony. Kindle Classic spełnia w zupełności moje wymagania. Żałuję trochę, że jak go kupowałam to nie było jeszcze czarnego modelu, który niedawno wypuścili, bo wydaje mi się, że ma lepszy kontrast.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 17:20   #133
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Mi chodziło ogólnie o Kindle, bo wszystkie, które są w sprzedaży mają słownik przecież ja sobie wgrałam darmowy słownik angielsko-polski Bu Mato.

Kindle Touch mało różi się od Kindle Classic (4), który osobiście posiadam. Z tego co mi wiadomo jest nieco większy, w przeciwieństwie do Classic ma głośniki i wyjście słuchawkowe, no i występuje też w wersji 3g. Ja zrezygnowałam z tego modelu, ponieważ bałam się, że będę przypadkowo przełączała sobie strony. Kindle Classic spełnia w zupełności moje wymagania. Żałuję trochę, że jak go kupowałam to nie było jeszcze czarnego modelu, który niedawno wypuścili, bo wydaje mi się, że ma lepszy kontrast.
A classic nie ma wejścia słuchawkowego? Można do niego wgrywać mp3 np. z dialogami do nauki języka?
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 17:25   #134
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
A classic nie ma wejścia słuchawkowego? Można do niego wgrywać mp3 np. z dialogami do nauki języka?
Nie to najtańszy model i w związku z tym najbardziej okrojony.

Tutaj jest porównanie modeli: http://swiatczytnikow.pl/porownanie-...keyboard-i-dx/
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 17:32   #135
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Kindle- kupic?

Dzięki za link. Nie pamiętam który z tych z klawiaturą jest najbardziej polecany. A klawiatura - bo łatwiej robić notatki (podobno?).

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Dźwięk: Nie Tak (głośniki stereo, wyjście słuchawkowe, audiobooki, MP3, angielski syntezator mowy)Ale:
Obsługiwane formaty MOBI, PRC, TXT, PDF – bezpośrednio
CBZ (ZIP z obrazkami), JPG, GIF, PNG (Touch w ograniczonym stopniu)
DOC, DOCX, RTF, HTML, JPG, GIF, PNG – konwertuje Amazon
EPUB – konwersja ręczna
To w końcu to Mp3 można wgrać i czytać czy nie? Mi chyba najbardziej odpowiada wersja ostatnia (ale co ona taki duży?)
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 17:39   #136
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Dzięki za link. Nie pamiętam który z tych z klawiaturą jest najbardziej polecany. A klawiatura - bo łatwiej robić notatki (podobno?).
na tych bez klawiatury zle sie pisze, bo wyswietla sie prostokat z literkami i musisz po kolei streowac tak przyciskami, zeby trafic na wybrana literke i tak tworzysz slowa. pisze sie powoli.
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 17:43   #137
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Kindle- kupic?

Dźwięk można odtwarzać z modeli Touch, Touch 3g, Keyboard i DX. Z tego co mi wiadomo najnowszy model Kindle Paperwhite, który aktualnie jest wysyłany tylko w stanach też nie ma głośników ani wyjścia słuchawkowego.


No i ostatni - Kindle DX jest najwiekszy, dzięki czemu wygodniej będzie się czytało na nim pdf'y i różną dokumentację (z tego co wiem używają go często w pracy), ale jest do tego ciężki. Do czytania zwykłych książek (nie w formacie pdf) model 6 calowy sprawdza się bardzo dobrze, myślę że większego ekranu nie trzeba bez klawiatury robienie notatek to raczej mordęga- przynajmniej na classicu, nie wiem jak touch by się sprawdzał.

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2012-09-19 o 17:45
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 21:09   #138
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Kindle- kupic?

Mnie Kindle niebywale ułatwił życie, w internecie można dostać (legalnie czy mniej nielegalnie) prawie każdą książkę. Jest mały, wszędzie się mieści, bateria wytrzymuje bardzo długo, pomieści mase książek. Dla kogoś, kto lubi czytać jest to naprawdę nielada gratka.

Edytowane przez ileenka
Czas edycji: 2012-09-19 o 23:06
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 22:28   #139
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Kindle- kupic?

ja tam uważam że klawiatura nie jest niezbędna - nie używam właściwie funkcji notatek na Kindle Classic. łatwiej się to robi na Kindle Touch, ale on z kolei nie ma tych wygodnych przycisków bocznych do przerzucania stron.

tak jak napisała Ariada - czytanie książek w języku obcym to bajka nie znam słowa, dojeżdżam do niego kursorem i od razu mam tłumaczenie

aha, i niektórzy narzekają że ekran jest za mały, ale dla mnie jest akurat, bardzo poręczny, wygodny, mieści się w dłoni.
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 23:48   #140
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez kasiencja Pokaż wiadomość
ja tam uważam że klawiatura nie jest niezbędna - nie używam właściwie funkcji notatek na Kindle Classic. łatwiej się to robi na Kindle Touch, ale on z kolei nie ma tych wygodnych przycisków bocznych do przerzucania stron.

tak jak napisała Ariada - czytanie książek w języku obcym to bajka nie znam słowa, dojeżdżam do niego kursorem i od razu mam tłumaczenie

aha, i niektórzy narzekają że ekran jest za mały, ale dla mnie jest akurat, bardzo poręczny, wygodny, mieści się w dłoni.
Dlaczego? Ja wiem, że robiłam bym różne notatki od jedno wyrazowych to całych zdań - kindle jest mi potrzebny do nauki, by nie drukować wszystkiego, by mieć to zawsze pod ręką.
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 06:13   #141
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Kindle- kupic?

no bo po prostu włączasz klawiaturkę i naciskasz przyciski na ekranie z tego co wiem, jak na telefonie dotykowym (moja koleżanka ma Toucha właśnie i tak mówiła, ale poprawcie mnie jeśli się myle). Nie chodzi to jakoś super płynnie, ale na pewno pisze się szybciej niz wybierajac literki tylko przy pomocy strzałek co jest dość upierdliwe.

http://swiatczytnikow.pl/porownanie-...keyboard-i-dx/ tu jest szczegołowe porownanie.
http://swiatczytnikow.pl/recenzja-ki...tanie-z-niego/ a tu jest o robieniu notatek na Touch
__________________
How I choose to feel is how I am.


Edytowane przez kasiencja
Czas edycji: 2012-09-20 o 06:17
kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 08:12   #142
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Kindle- kupic?

Potwierdzam-do robienia notatek i czytania w języku obcym Touch tysiąc razy wygodniejszy.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 08:14   #143
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Potwierdzam-do robienia notatek i czytania w języku obcym Touch tysiąc razy wygodniejszy.
Do robienia notatek może i tak, ale czy do czytania w innym języku bardziej wygodny od classic? Według mnie minimalnie mi dojście do słowa zajmuje maksymalnie parę sekund.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 08:43   #144
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Potwierdzam-do robienia notatek i czytania w języku obcym Touch tysiąc razy wygodniejszy.
Już mi mieszacie, jeszcze nidawno do notatek polecano tutaj ten z klawiaturą
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 09:38   #145
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Do robienia notatek może i tak, ale czy do czytania w innym języku bardziej wygodny od classic? Według mnie minimalnie mi dojście do słowa zajmuje maksymalnie parę sekund.
Mnie denerwowało, kiedy słowo było na środku środkowego wersu, a w Touchu zajmuje to sekundę, niezależnie od tego, gdzie to słowo jest

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Już mi mieszacie, jeszcze nidawno do notatek polecano tutaj ten z klawiaturą
Mam porównanie tylko Classic do Toucha, tego z klawiaturą nie miałam w rękach.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 09:49   #146
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Kindle- kupic?

dziewczyny, a jak wyswietlacz w Touch'u? majac dlugie paznokcie jestem w stanie go porysowac i trafic paznokciem w dane slowo, czy musze wciskac opuszkiem palca?
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 10:12   #147
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Mnie denerwowało, kiedy słowo było na środku środkowego wersu, a w Touchu zajmuje to sekundę, niezależnie od tego, gdzie to słowo jest
Wiadomo, że jest szybciej wyszukać w ten sposób słowo, ale czy jest to "tysiąc razy wygodniejsze"? Nie powiedziałam, bo brzmi to tak jakby czytanie angielskich książek na Classicu było mordęgą (zakładając, że używamy słownika), a tak wcale nie jest. Czyta się szybko i wygodnie wolniej zaznacza się słowa, ale nie jest to uciążliwe przecież.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 10:16   #148
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Kindle- kupic?

Jasne, że nie jest mordęgą Wg mnie jest po prostu wygodniej wyszukać nie odrywając się od czytanego zdania. Pewnie jeśli ktoś sprawdza z naprawdę dużą częstotliwością, to doceni to jeszcze bardziej.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 10:24   #149
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Jasne, że nie jest mordęgą Wg mnie jest po prostu wygodniej wyszukać nie odrywając się od czytanego zdania. Pewnie jeśli ktoś sprawdza z naprawdę dużą częstotliwością, to doceni to jeszcze bardziej.
Teraz się mogę zgodzić ja akurat sprawdzam średnio 4 może 5 słów na stronę i nie odczuwam czasu, który zużywam na dojeżdżanie kursorem. Od zdania jakoś specjalnie też już się nie odrywam, bo mam już średnie wyczucie jak długo trzymać przycisk

A jak jest w touchu ze śladami na ekranie? Zrezygnowałam też z tego modelu, bo bałam się, że będzie ciągle upaćkany, bo lubię jeść podczas czytania
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 10:28   #150
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Kindle- kupic?

Ja akurat raczej nie jem przy czytaniu, a jeśli mam już brudną ręką, to klikam drugą. Ślady jakieś tam mam, ale są widoczne tylko "pod światło", przy czytaniu nie. Swoją drogą muszę go w końcu czymś przetrzeć
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-12 18:28:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.