Stepper II - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-24, 10:43   #121
cappala
Raczkowanie
 
Avatar cappala
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 138
Talking Dot.: Stepper II

należą mi się się baty ....nie ćwiczyłam od czwartku....ale sama na to zasłużyłam....bo tak rozochocona waszymi postępami i wizją lata codziennie zwiększałam poziom ćwiczeń i dodawałam coraz nowsze...że nie wspomnę o steperze- 2 razy dziennie o dużo za dużo.....i się przetrenowałam...o ile to możliwe ?

...grunt, że tyłek to mnie bolał nawet kiedy siedziałam ,nie wspominając o tym co się działo jak chodziłam....i całe ciało było jednym wielkim bólem....odpuściłam więc 4 dni i od dziś zaczynam znów ale już bardziej umiarkowanie....

madziarella słonko wstaw od nowa swoje zdjęcia, a nawet kilka więcej....to chyba najlepsza motywacja

...a na dziś melduję poranek z tvn24 i steper 30min
+ cała seria ośmiominutówek(buns,legs, arms,stretching i abs)
__________________

...Raz łapię chwile te słodziutkie, choć krótkie. Innym razem te bezpowrotne, ulotne...
cappala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 11:38   #122
sylwusia3688
Rozeznanie
 
Avatar sylwusia3688
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 579
Dot.: Stepper II

Jednak wczoraj nie poćwiczyłam. Źle się czułam cały dzień i do tego pokłóciłam się z TŻ Ale dzisiaj godzinka zaliczona


Żeby jeszcze tylko udało mi się odzywczaić od słodyczy i śmieciowego jedzenia
__________________
Zaczynam nowe życie...

Jillian
Tiffoczki
Mel B
Zumba

Edytowane przez sylwusia3688
Czas edycji: 2009-02-24 o 12:06
sylwusia3688 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 12:21   #123
cappala
Raczkowanie
 
Avatar cappala
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 138
Smile Dot.: Stepper II

Mam rozwinięte mieśnie bo dawniej dużo ćwiczyłam na steperze. Chciałam schudnąć i pomyślałam, że stepper będzie dla mnie idealnym rzwiazaniem, zaczęłam więc ćwiczyć codziennie godzinę na najlżejszym obciażeniu, długo nie widziałam efektu więc pomyślałam, że to dlatego, że mam za mały opór, więc zwiększyłam i tak co jakiś czas zwiększałam bo myślałam, że im będzie mi ciężej tym szybciej schudne i nie zauważyłam nawet kiedy moje nogi (a własnie łydki szczególnie) zamieniły się w kłody mieśni Tak bardzo teraz tego żałuję
A rozciagam się codziennie i efektu nie ma

wybaczcie babeczki że nie podaję linku do tego tekstu ale skopiowałam tekst, a potem już zapomniałam gdzie go znalazłam...no w każdym razie co wy na to?...ja też zauważam ten efekt, o czym pisałam...może i łydki są twarde, ładne..ale optycznie duże!..co mnie czasem przeraża....

madziarella
rozwiej wszelkie wątpliwości i daj odpowiedz!
__________________

...Raz łapię chwile te słodziutkie, choć krótkie. Innym razem te bezpowrotne, ulotne...
cappala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 14:24   #124
Madziarella
Zadomowienie
 
Avatar Madziarella
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 1 282
Dot.: Stepper II


cappala
z tymi batami,to nie zupełnie tak ,że Ci się należą ,skoro dałaś sobie tak w kość to nic dziwnego,że potem nie dałaś rady,więcej nie koniecznie znaczy lepiej...a te 8 minutówki też sobie rozłóż , jednego dnia nogi..innego ręce...itd.
lepiej zrób w dniu 2x8min legs itd.
Dziewczynki...ja od początku ćwiczyłam na najlżejszym obciążeniu...i małym(płytkim )schodku. Nie było mowy o rozbudowaniu ,mięśni...Nie jestem ekspertem..ale nie wydaje mi się ,żeby łydki czy cokolwiek podczas ćwiczeń na stepperze mogły się rozbudować...żeby mięśnie się rozbudowały trzeba naprawdę przerzucić dużo..większych ciężarów.ja mam stepper bez obciążenia...i nie mam pojęcia jakie jest obciążenie na stepperze...
Wydaje mi się ,że to raczej spalił się tłuszczyk z łydek i mięśnie stały się widoczniejsze..bardziej zarysowane..co może sprawiać wrażenie rozrostu mięśni...Piszę to ze swojego doświadczenia...ja tak samo miałam takie wrażenie...zresztą do tej pory mam
Poza tym nawet się nie rozciągałam....i na zdjęciach na pewno nie zauważyłyście jakiś rozbudowanych mięśni....
Pewnie to też dużo zależy od budowy i predyspozycji..
Proponuję wstawić fotkę i wtedy ocenimy czy się rozbudowały te łydki czy nie rozbudowały
Jeśli macie steppery z obciążeniem to ćwiczcie na najlżejszym obciążeniu żeby spalić tłuszcz...

cappala dzięki za tą motywacje ze zdjęciami.. ja już swoje wstawiałam teraz czekam na Wasze foty ,żeby mnie zmotywowały...bo jakoś sama siebie nie motywuję....

Edytowane przez Madziarella
Czas edycji: 2009-02-24 o 14:35
Madziarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 16:52   #125
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Stepper II

Przy ujemnym bilansie nie da sie rozbudowac miesni. Czesto rozbudowa jest mylona z zarysem miesni. Przy odchudzaniu jak zmiejsza sie BF czyli poziom tłuszczu w organizmie to wtedy miesnie staja sie po prostu bardziej widoczne
Niedawno robiłam próbe , ćwiczyłam nogi przy ujemnym bilansie z ciezarem do 130 kg ani jeden cm mi nie przybył
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..


Edytowane przez anniaa
Czas edycji: 2009-02-24 o 16:53
anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 17:02   #126
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Stepper II

Przyjechała paczka ze stepperem
mam taki model: http://fitbay.pl/stepper-skretny-z-l...0s-p-1169.html i wygląda naprawdę solidnie Cicho pracuje i w ogóle Tylko mam takie pytanko, do tych, które posiadają taki lub podobny model. Czy regulacja wysokości pedałów = regulacja oporu? Bo widzę tylko jedną śrubę i reguluje się nią tylko wysokość pedałów.. Ale to chyba jest jedno i to samo tak?
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 17:28   #127
Madziarella
Zadomowienie
 
Avatar Madziarella
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 1 282
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez gohs Pokaż wiadomość
Przyjechała paczka ze stepperem
mam taki model: http://fitbay.pl/stepper-skretny-z-l...0s-p-1169.html i wygląda naprawdę solidnie Cicho pracuje i w ogóle Tylko mam takie pytanko, do tych, które posiadają taki lub podobny model. Czy regulacja wysokości pedałów = regulacja oporu? Bo widzę tylko jedną śrubę i reguluje się nią tylko wysokość pedałów.. Ale to chyba jest jedno i to samo tak?

ja mam taki sam stepper jak na twoim linku
Regulacja wysokości pedałów nie równia się regulacji oporu....
Ty masz stepper z regulacją wysokości pedałów... Na początku ćwicz na najpłytszym schodku... potem żeby wymodelować sylwetkę...możesz zwiększyć schodek.....
Madziarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 17:29   #128
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Stepper II

Ja mam pozyczony stepper i nienajnowszy,taki najprostszy ale wystarczajacy do ćwiczeń.Ćwiczę na największym obciążeniu i się trochę przestraszyłam,że mogę łydki rozbudowac:\Choć tak jak pisze Madziarella nie ćwiczymy wyczynowo więc moze źle nie będzie
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-02-24 o 17:32
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 17:57   #129
magda270
Rozeznanie
 
Avatar magda270
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 833
GG do magda270
Dot.: Stepper II

Hej dziewczyny

Dzisiaj okropnie się czuję, głowa pęka a czym bliżej nocy to gorzej.
Dlatego już wcześniej zaliczyłam
2x30min steppera
ćwiczenia na biceps i triceps

Madziarellko tak jak pisałam stepper wszedł mi w krew i też się zawziełam . Teraz choćby się waliło i paliło to 2 razy muszę śmigać.
Brzuch na razie odpuszczam bo mam jeszcze @ i może dlatego tak się dzisiaj kijowo czuję

Edytowane przez magda270
Czas edycji: 2009-02-24 o 17:59
magda270 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 18:28   #130
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez magda270 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Dzisiaj okropnie się czuję, głowa pęka a czym bliżej nocy to gorzej.
Dlatego już wcześniej zaliczyłam
2x30min steppera
ćwiczenia na biceps i triceps

Madziarellko tak jak pisałam stepper wszedł mi w krew i też się zawziełam . Teraz choćby się waliło i paliło to 2 razy muszę śmigać.
Brzuch na razie odpuszczam bo mam jeszcze @ i może dlatego tak się dzisiaj kijowo czuję
Madzia, może należało wziąć jakąś tabletkę przeciwbólową trzymaj się cieplutko

jak Ty znajdujesz siły na ćwiczenia...ja wracając z pracy na 17 jestem w domu,jeśli robię obiad to jest on najwcześniej na 18...a dziś był na 19(pizza ) i jestem najedzona i nie mam siły...za jakieś 2 godz dopiero zrobię a6w i na stepper juz nie mam czasu bo chcę się położyć wcześniej czyli około22 bo ostatnio ciągle zmęczona jestem...no i po prostu leń ze mnie,że nie ćwiczę codziennie

dziś będzie a6w dzień 15,agrafka
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 18:32   #131
Madziarella
Zadomowienie
 
Avatar Madziarella
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 1 282
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez magda270 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Dzisiaj okropnie się czuję, głowa pęka a czym bliżej nocy to gorzej.
Dlatego już wcześniej zaliczyłam
2x30min steppera
ćwiczenia na biceps i triceps

Madziarellko tak jak pisałam stepper wszedł mi w krew i też się zawziełam . Teraz choćby się waliło i paliło to 2 razy muszę śmigać.
Brzuch na razie odpuszczam bo mam jeszcze @ i może dlatego tak się dzisiaj kijowo czuję

madziunia podziwiam i trzymam kciuki...ja jak miałam @ to zero ćwiczeń a Ty twardzielko...dajesz radę..

szatanka radziłabym jednak zmniejszyć opór ...jeśli chcesz spalić tłuszczyk... więcej i ciężej nie znaczy lepiej ....można się zniechęcić....
Madziarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 18:38   #132
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Madziarella Pokaż wiadomość
ja mam taki sam stepper jak na twoim linku
Regulacja wysokości pedałów nie równia się regulacji oporu....
Ty masz stepper z regulacją wysokości pedałów... Na początku ćwicz na najpłytszym schodku... potem żeby wymodelować sylwetkę...możesz zwiększyć schodek.....
Dzięki za info Czyli na niskim schodu lepiej spala się tłuszczyk, a na wyższym bardziej pracują mięśnie? Dobrze rozumiem?
Pierwsze podejście za mną: 15 minut, 716 kroków, 100 kcal To było na dość wysokim "schodku" i czuję łydki dość solidnie, także od następnego razu trochę sobie zmniejszę poziom trudności
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 19:19   #133
micra85
Raczkowanie
 
Avatar micra85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 292
GG do micra85
Dot.: Stepper II

a ja dzis melduje:
1h steppera,
0,5h twistera,
40 min rowerka,
__________________
60kg.. 59.. 58..57..56... 55,,, 54.. 53 ..52.. 51.. 50.. 49. .48kg

BMI 22 - jest OK
micra85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 20:30   #134
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Stepper II

ja dzis 40min stepper
agrafka
(brzuszkow sie nie chcialo robic)

micra85 wow pol godziny twistera?! ja nie moge na tym cwiczyc- juz po minucie mam takie dziwne uczucie- jakby kolke?
jakie masz po twisterze efekty? ja sie zniechecilam i poki co lezy w szafie...
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 20:57   #135
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Stepper II

Hmmm, a mam jeszcze takie pytanko... Czy czujecie po stepperze mięśnie ud? Bo ja właściwie tylko łydki... Nie wiem, może to też zależy od tego w jaki sposób się steppuje?
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:11   #136
wsiowy_gupek
Zakorzenienie
 
Avatar wsiowy_gupek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 10 954
GG do wsiowy_gupek
Dot.: Stepper II

Dzięki za odp

Hmm a lepiej zainwestować w własny stepper czy w 2 karnety miesieczne na siłke i tam ewentualnie na stepperze zasuwac?
Mam na razie plus minus 150 zł i w najblizszym czasie to sie nie zmieni

Od razu mówie, że nie chce mięśni, nigdzie dla jasności (na brzuchu też nie) tylko zgu troszke tłuszczyku...Dlatego pytam co lepiej się mi opłaci...
Moje wymiary obecne i te do których dąże w podpisie...
__________________
I'll kill Raszpla!!!
I swear, I'll kill her...


Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!
wsiowy_gupek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:14   #137
micra85
Raczkowanie
 
Avatar micra85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 292
GG do micra85
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
ja dzis 40min stepper
agrafka
(brzuszkow sie nie chcialo robic)

micra85 wow pol godziny twistera?! ja nie moge na tym cwiczyc- juz po minucie mam takie dziwne uczucie- jakby kolke?
jakie masz po twisterze efekty? ja sie zniechecilam i poki co lezy w szafie...

jak narazie to twister mnie straaaaasznie nudzi dzis wytrzymalam pol godz tylko dlatego ze ogladalam 100-dniówke od siostry to jakos zlecialo. A efektow zadnych nie widze, pewnie dlatego ze dopiero kilka razy na nim cwiczylam i to zazwyczaj 15min bo jak wyzej napisalam za nudny jest
co do Twojej kolki to nie mam pojecia czemu tak masz, moze Madziarellka bedzie wiedziala
__________________
60kg.. 59.. 58..57..56... 55,,, 54.. 53 ..52.. 51.. 50.. 49. .48kg

BMI 22 - jest OK
micra85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:15   #138
Madziarella
Zadomowienie
 
Avatar Madziarella
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 1 282
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez gohs Pokaż wiadomość
Hmmm, a mam jeszcze takie pytanko... Czy czujecie po stepperze mięśnie ud? Bo ja właściwie tylko łydki... Nie wiem, może to też zależy od tego w jaki sposób się steppuje?

stepperując na palcach będziesz bardziej czuła mięśnie łydek i przednią część ud...
kładąc nacisk na pięty będziesz bardziej czułą tylnią część ud i tyleczek ....
a tak w sumie to stepper działa na wszystkie mięśnie bardziej lub mniej od pasa w dół ...
Madziarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:27   #139
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez micra85 Pokaż wiadomość
jak narazie to twister mnie straaaaasznie nudzi dzis wytrzymalam pol godz tylko dlatego ze ogladalam 100-dniówke od siostry to jakos zlecialo. A efektow zadnych nie widze, pewnie dlatego ze dopiero kilka razy na nim cwiczylam i to zazwyczaj 15min bo jak wyzej napisalam za nudny jest
co do Twojej kolki to nie mam pojecia czemu tak masz, moze Madziarellka bedzie wiedziala
Ja może znawczynią nie jestem, ale słyszałam, że kolka łapie jeśli się nie rozgrzeje trochę mięśni przed twisterem. I przyznam, że mnie też nudzi Nie ćwiczę na nim często, ale pierwszą zmianą ja zauważyłam jest to, że tłuszczyk w zboczków przesunął się jakby bardziej na przód brzucha Więc no jakiś efekt jest, jeszcze spalić to co z przodu odstaje i będzie git

Cytat:
Napisane przez Madziarella Pokaż wiadomość
stepperując na palcach będziesz bardziej czuła mięśnie łydek i przednią część ud...
kładąc nacisk na pięty będziesz bardziej czułą tylnią część ud i tyleczek ....
a tak w sumie to stepper działa na wszystkie mięśnie bardziej lub mniej od pasa w dół ...
Thnx za odpowiedź
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 21:34   #140
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez micra85 Pokaż wiadomość
jak narazie to twister mnie straaaaasznie nudzi dzis wytrzymalam pol godz tylko dlatego ze ogladalam 100-dniówke od siostry to jakos zlecialo. A efektow zadnych nie widze, pewnie dlatego ze dopiero kilka razy na nim cwiczylam i to zazwyczaj 15min bo jak wyzej napisalam za nudny jest
co do Twojej kolki to nie mam pojecia czemu tak masz, moze Madziarellka bedzie wiedziala
oo to jak zobaczysz efekty to daj znac hehe
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:45   #141
micra85
Raczkowanie
 
Avatar micra85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 292
GG do micra85
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
oo to jak zobaczysz efekty to daj znac hehe
od razu dam znać
mam nadzieje ze szybko bede miala sie czym pochwalic
__________________
60kg.. 59.. 58..57..56... 55,,, 54.. 53 ..52.. 51.. 50.. 49. .48kg

BMI 22 - jest OK
micra85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 09:32   #142
cappala
Raczkowanie
 
Avatar cappala
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 138
Dot.: Stepper II

madziarella dzięki za odpowiedź ...zgodnie z radą rozłożę ośmiominutówki na 2 dni,a steper ograniczam max.do godzinki dziennie
miłego dnia dziewczynki.

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

babeczki już dawno powinnam śmigać na steperze, a jeszcze po necie śmigam ale mam usprawiedliwienie...poszp erałam troszkę na forach dotyczących stepera i mam dla nas co nieco nowości....może to i wiemy ,ale przeczytajcie:
/a teraz to już naprawdę zmykam.../



jak i kiedy ćwiczyć na steperze aby spalać tluszczyk i ocalic mase miesniowa a jednoczesnie rozbudowac sobie bardziej nogi?
jesli priorytetem jest zachowanie miesni, to:
cwiczyc miedzy posilkami
NIE cwiczyc na czczo,
NIe cwiczyc po treningu silowym,
NIE cwiczyc przed ostatnim z zalozenia czysto bialkowym posilkiem.

wstaje rano ok 7 pije kawe wychodze z psem wracam i na steper ok 7:30 - 8-30 czy lepiej bez kawy?
bez większego znaczenia - w przeciętnej kawie jaką ludziska robia sobie w domu jest około 40 mg kofeiny, dawka która nieco (w małym stopniu) wspomaga odchudzanie to 200 mg, tak więc nie oczekuj żadnych cudów

Od niedawna posiadam steper z regulacja sily nacisku, celem cwiczen na nim ma byc ogólne wyszczuplenie ud. Nie chciałabym by na udach pojawily sie takie bułki nad kolanami po zewnętrznej stronie. Bardziej zależy mi na wyszczupleniu górnej części uda. Proszę o jakieś wskazówki na temat ćwiczeń. Czy schodki mają być krótkie i częste czy takie wydłużone??? Nie chciałabym narobić sobie niechcianych efektów.
Kroki krótkie i szybkie, tempo na pograniczu zadyszki (tak, żeby jeszcze dało się rozmawiać, ale z trudem - niewielki zapas tlenowy)

MAM PYTANIE ODNOŚNIE STEPERA -czy ćwiczenia na nim można nazwać aerobami ?
CHODZI MI O AEROBY ABY ZRZUCIĆ TŁUSZCZ - czy steper jest dobrym pomysłem ?

Jeśli chodzi o aeroby, to stepper jest zamiennikiem rowerka. Ćwiczyć trzeba przy podwyższonym tętnie, takim, które umożliwia jeszcze rozmowę, ale na granicy możliwości jej prowadzenia. Tłuszcz zaczyna się spalać po ok. 20min ćwiczenia, więc im dłużej, tym więcej się spali. Najlepsze momenty do aerobów domowych to rano na czczo (śniadanie min. godzinę po zakończeniu) i wieczorem min. godzinę po ostatnim posiłku, po ćwiczeniu na noc tylko mineralka.

które partie mięśni dolnej cześci ciała pracują w zależności od ułozenia nóg na pedałach stepperu.
Środek ciężkości przesunięty do przodu - chodzimy 'z palców' i akcentujemy silniej czworogłowe i łydki. Środek ciężkości przesunięty do tyłu - chodzimy 'z pięt' i akcentujemy dwugłowe i pośladkowe. co do rozwijania miesni u kobiet - rozwijają sie tak wolno ze naprawde nie ma sie co przejmowac..


Moja dziewczyna zaczela korzystac ze steppera z nadzieja iz zrzuci zbedny tluszczyk z nog i troche jej wyszczupleja, a nogi zaczely nabierac masy miesniowej i jeszcze bardziej sie powiekszyly. Ktos mi moze wyjasnic ten proces jaki zachodzi w jej nogach, czyu ona zrzuci tluszczyk, czy aby nogi byly chudsze musi przestac cwiczyc
Żeby chudnąć niezbędna jest dieta z ujemnym bilansem kalorycznym. To raz.
Jeżeli nie ma diety to tłuszcz nie spada, ale rosną mięśnie. I to się stało u Twojej dziewczyny.

Nabyłam ostatnio stepper i zastanawiam się jak ćwiczyć, aby ładnie wymodelowac pośladki, spalić kalorie, ale wysmuklić nogi. Nie chcę ich rozbudować, a boję się, że ćwicząc nieprawidłowo, będzie to jedyny efekt.
Budowanie masy to przedewszystkim cwiczenia z obciążeniem.
Jesli masz mozliwość zmiany "obciażenia" w stepperku to uzywaj tych lzejszych. Poza tym staraj się "chodzić" minimum 30 min. Optymalnie było by ok 45min.
__________________

...Raz łapię chwile te słodziutkie, choć krótkie. Innym razem te bezpowrotne, ulotne...

Edytowane przez cappala
Czas edycji: 2009-02-25 o 09:34
cappala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 12:16   #143
Katrina5
Raczkowanie
 
Avatar Katrina5
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 67
Dot.: Stepper II

Cappala wielkie dzięki za podane wskazówki
__________________
akceptujmy ludzi takimi, jakimi są
Katrina5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 13:45   #144
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: Stepper II

hej dziewczyny.przymierzam sie do kupna stepperka.chcialabym zeby mial on zarowno regulacje oporu jak i wysokosc pedalow.ale z tego co widze na allegro to steperki maja albo jedno albo drugie.czy sa zatem takie ktore maja obie te funkcje?a jesli nie to jaki lepiej wybrac?z regulacja oporu czy wysokoscia kroków?
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 13:46   #145
magda270
Rozeznanie
 
Avatar magda270
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 833
GG do magda270
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Madziarella Pokaż wiadomość
madziunia podziwiam i trzymam kciuki...ja jak miałam @ to zero ćwiczeń a Ty twardzielko...dajesz radę..

szatanka radziłabym jednak zmniejszyć opór ...jeśli chcesz spalić tłuszczyk... więcej i ciężej nie znaczy lepiej ....można się zniechęcić....
Dzięki, ja muszę zrzucić do świąt , chodziarz trochę, więc teraz się uparłam. A że jestem zodiakalnym koziorożcem , które są uparte , to Mi to dobrze wychodzi.
Tylko szkoda , z brzuchem u Mnie cienizna , poczekam aż Mi się skończy@ i podejmę jeszcze jedną próbę. Pisałaś że jesz dużo orzechów , ale przecież one mają strasznie dużo kalorii.






Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
Madzia, może należało wziąć jakąś tabletkę przeciwbólową trzymaj się cieplutko

jak Ty znajdujesz siły na ćwiczenia...ja wracając z pracy na 17 jestem w domu,jeśli robię obiad to jest on najwcześniej na 18...a dziś był na 19(pizza ) i jestem najedzona i nie mam siły...za jakieś 2 godz dopiero zrobię a6w i na stepper juz nie mam czasu bo chcę się położyć wcześniej czyli około22 bo ostatnio ciągle zmęczona jestem...no i po prostu leń ze mnie,że nie ćwiczę codziennie

dziś będzie a6w dzień 15,agrafka
Dzięki , w końcu byłam zmuszona wziąć jakieś prochy i przestało
Co do sił, to tak sobie wszystko ustawiłam ,że Mi na razie starcza
magda270 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 14:10   #146
Madziarella
Zadomowienie
 
Avatar Madziarella
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 1 282
Dot.: Stepper II

[b][quote=[/B]magda270;11155318]Dzięki, ja muszę zrzucić do świąt , chodziarz trochę, więc teraz się uparłam. A że jestem zodiakalnym koziorożcem , które są uparte , to Mi to dobrze wychodzi.
Tylko szkoda , z brzuchem u Mnie cienizna , poczekam aż Mi się skończy@ i podejmę jeszcze jedną próbę. Pisałaś że jesz dużo orzechów , ale przecież one mają strasznie dużo kalorii]






Większość tłuszczów obecnych w orzechach stanowią korzystne dla zdrowia kwasy tłuszczowe jedno- i wielonienasycone. Natomiast zawartość kwasów tłuszczowych nasyconych, podwyższających stężenie cholesterolu we krwi, jest niska. Tłuszcze jednonienasycone a zwłaszcza wielonienasycone obniżają stężenie cholesterolu LDL (złego cholesterolu) i zmniejszają stężenie lipidów w surowicy krwi


Poza korzystnymi kwasami tłuszczowymi, białkiem oraz błonnikiem pokarmowym, każdy rodzaj orzecha zawiera swoisty dla siebie zestaw witamin i składników mineralnych. Większość orzechów jest bogata w witaminę E...itd. ble ble ble....

Nie mówię tu o objadaniu się ,ale orzechy są zdrowe i potrzebne w zdrowej diecie...chociaż maja sporo kalorii..garść orzechów zamiast chipsów czy batona bedzie odpowiednia

Edytowane przez Madziarella
Czas edycji: 2009-02-25 o 14:21
Madziarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 15:28   #147
magda270
Rozeznanie
 
Avatar magda270
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 833
GG do magda270
Dot.: Stepper II

Dzięki Madziarellko , ale tak mi zależy że chyba na razie przestane je spożywać

Zwiększyłam stawkę dzisiaj już było 40min steppera
Jeszcze wieczorkiem no i ćwiczenia na łapy

Swoją drogą po wskazówkach cappali okazuje się że źle wszystko robiłam.
A Ty Madziarellko jak ćwiczyłaś po jedzeniu przed?
magda270 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 15:56   #148
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Stepper II

hm ja do tej pory cwiczylam miedzy posilkami... przez tydzien sprobuje cwiczyc wieczorem
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 16:01   #149
magda270
Rozeznanie
 
Avatar magda270
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 833
GG do magda270
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
hm ja do tej pory cwiczylam miedzy posilkami... przez tydzien sprobuje cwiczyc wieczorem

No właśnie ja po śniadaniu a wieczorem przeważnie przed kolacją.
Ale rano nie dam rady ćwiczyć przed śniadaniem bo mam za dużo na głowie a nie uśmiecha Mi się wstawać jeszcze godzinę wcześniej czyli o 5 rano
magda270 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 16:25   #150
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez magda270 Pokaż wiadomość
No właśnie ja po śniadaniu a wieczorem przeważnie przed kolacją.
Ale rano nie dam rady ćwiczyć przed śniadaniem bo mam za dużo na głowie a nie uśmiecha Mi się wstawać jeszcze godzinę wcześniej czyli o 5 rano
ja wlasnie cwiczylam zawsze godzine po obiedzie a pozniej jadlam bialkowa kolacje...
rano tez nie mam zamiaru wczesniej wstawac bo spioch ze mnie a 5 to dla mnie srodek nocy
postaram sie cwiczyc po kolacji
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-06 14:30:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.