Wrażenia z powrotu do Polski-dla byłych emigrantów - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-14, 13:44   #121
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Poczytam wątek w wolnej chwili, bo bardzo chciałabym wrócić do Polski. Trzyma mnie tu tylko zdrowy rozsądek (praca).

Na poczatku (kiedy jeszcze dobrze nie znałam angielskiego i mało rozmawiałam z Anglikami) wydawali mi się milutcy, teraz wiem że potrafią być fałszywi i wredni
__________________
na zawsze  
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:30   #122
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

zgadzam sie z Peggy niby anglicy sa mili usmiechaja sie how are u itd a nie zdaza sie dobrze odwrocic i obgaduja za plecami, nie znosze tego ich nawyku!
ale generalnie ludzie sa bardziej otwarci, zycie latwiejsze niz w PL

Jak jade na urlop do PL srednia raz na rok to pierwszego dnia mam maly szok dlaczego wszyscy rozmawiaja po Polsku taka glupawka
nie lubie w Polsce szarej codziennosci, niemiłych babsztyli w urzędach, CEN
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 10:12   #123
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
zgadzam sie z Peggy niby anglicy sa mili usmiechaja sie how are u itd a nie zdaza sie dobrze odwrocic i obgaduja za plecami, nie znosze tego ich nawyku!
ale generalnie ludzie sa bardziej otwarci, zycie latwiejsze niz w PL

Jak jade na urlop do PL srednia raz na rok to pierwszego dnia mam maly szok dlaczego wszyscy rozmawiaja po Polsku taka glupawka
nie lubie w Polsce szarej codziennosci, niemiłych babsztyli w urzędach, CEN
Też mam ten szok "dlaczzego wszyscy mówią po polsku" , później zaczynaja mnie uszy boleć od przekleństw, ale i tak tęsknie
__________________
na zawsze  
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 01:21   #124
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Anglicy sa tak samo falszywi i wredni jak wiekszosc naszych 'ziomkow' gdzie Polak Polakowi wilkiem.

To 'great' u angoli tez jest tlumaczone na polski ile to nie zarabiaja, albo ile to nie naciagaja, w zaleznosci od stanu zaufania

Jesli rozmawiasz z obca osoba nie dziwne ze nie uslyszysz detali z jego zycia, pani w Zabce tez sie nie wywnetrza obcej osobie.
i rowniez w polsce wszyscy nie narzekaja, jest mnostwo osob ktore odpowie ci 'dziekuje, bardzo dobrze'

a w UK wszyscy rozmawiaja po polsku gdzie sie nie obroce ostatnio to slysze polski, a jak nie slysze, to potykam sie o puszke Zywca
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 19:34   #125
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Ja akurat mieszkam w mały mieście (7,5 tyś) i Polaków nie ma tu zbyt dużo. Ale jak jadę na zakupy do dużego miasta to gdy wsłucham sie w tłum, zawszę jakieś "urwa" usłyszę
Bakteryika zgadzam się z Toba, są ludzie i ludziska a narodowość nie ma tu nic do rzeczy. Nie mniej jednak jeszcze żadna Polka nie słodziła mi w oczy, jednocześnie obrabiając moje dupsko przed przełożoną.

Jeśli chodzi o Polaków to ja niestety na fajnych w UK nie trafiłam, serio. Pierwsze pytanie od przecietnego krajana to "gdzie pracujesz?" i "ile zarabiasz?". Niestety 3/4 moich polskich znajomych nadużywa alkoholu (i jara zielsko).

Ależ ja jestem marudna To nie tak że mi się tu nic nie podoba a nasi to najgorsi Zawsze się cieszę jak w moim otoczeniu pojawia się "swój". Prywatne kontakty towarzyskie wole jednak mieć z Czechami, Węgrami czy Francuzami

Polacy w Polsce są fajniejsi niż Ci Wyemigrowani
__________________
na zawsze  

Edytowane przez _Peggy
Czas edycji: 2012-03-17 o 19:37
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 20:19   #126
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość

Polacy w Polsce są fajniejsi niż Ci Wyemigrowani
__________________
15.10.2010-
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 23:03   #127
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Ja akurat mieszkam w mały mieście (7,5 tyś) i Polaków nie ma tu zbyt dużo. Ale jak jadę na zakupy do dużego miasta to gdy wsłucham sie w tłum, zawszę jakieś "urwa" usłyszę
Bakteryika zgadzam się z Toba, są ludzie i ludziska a narodowość nie ma tu nic do rzeczy. Nie mniej jednak jeszcze żadna Polka nie słodziła mi w oczy, jednocześnie obrabiając moje dupsko przed przełożoną.

Jeśli chodzi o Polaków to ja niestety na fajnych w UK nie trafiłam, serio. Pierwsze pytanie od przecietnego krajana to "gdzie pracujesz?" i "ile zarabiasz?". Niestety 3/4 moich polskich znajomych nadużywa alkoholu (i jara zielsko).

Ależ ja jestem marudna To nie tak że mi się tu nic nie podoba a nasi to najgorsi Zawsze się cieszę jak w moim otoczeniu pojawia się "swój". Prywatne kontakty towarzyskie wole jednak mieć z Czechami, Węgrami czy Francuzami

Polacy w Polsce są fajniejsi niż Ci Wyemigrowani
Kochana jakbym moją sis która mieszka w USA słyszała . Ma swoją grupke zaufanych przyjaciół a jak spotyka Polaka gdzieś tam na mieście i zagada bo jest strasznie spragniona polskiego języka to padają pytania o których mówisz . Trochę przykro tego słuchać. Ja sama jak wyjeżdżam na wakacje i usłyszę polski język to nastawiam ucha i aż uszy więdną - k.....k.... jak przecinki lecą
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 01:02   #128
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Ja chyba jestem w innej anglii

Bo mieszkam juz w 2 miescie i polski slysze sporadycznie..a podobno sporo polakow..a tez nastawiam uszu..i raczej slysze normalne rozmowy:P
Nie rozumiem co zlego jest w pytaniu odnosnie miejsca pracy..
W polsce ludzie pytaja o to samo..zreszta anglicy tez wlascie od razu o to pytaja...to dosc normalne pytanie..aczkolwiek nie zawsze chce sie na nie pracujac za granica odpowiadac
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 08:53   #129
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez banana84 Pokaż wiadomość
(...)
Nie rozumiem co zlego jest w pytaniu odnosnie miejsca pracy..
W polsce ludzie pytaja o to samo..zreszta anglicy tez wlascie od razu o to pytaja...to dosc normalne pytanie..aczkolwiek nie zawsze chce sie na nie pracujac za granica odpowiadac
To prawda, gdy kogoś poznaję naturalnym wydaje mi się pytanie co robi w życiu, gdzie pracuje albo jaki kierunek studiuje. Sama także odpowiadam na podobne pytania i zawsze uważałam je za normalny element konwersacji. Poza tym to faktycznie nie jest specyfika Polaków, bo Hiszpanie i Austriacy również zadają je często na początku rozmowy.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 09:20   #130
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Witajcie Ja wróciłam 2,5 roku temu z UK do kraju. I chcę wracać z powrotem. Do tej pory jestem zła na samą siebie, że postanowiliśmy z TŻ (za moją namową ) wrócić. Będąc w UK idealizowałam Polskę, tęskniłam za rodziną. Po powrocie bardzo szybko dotarło do mnie, jak wielki błąd popełniliśmy.W listopadzie TŻ wyjechał z powrotem, teraz ja z synkiem szykujemy się do wyjazdu do niego. Nie warto wracać ale to moje osobiste zdanie.Wiadomo, że nie każdy żałuje powrotu. Pozdrawiam
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 12:26   #131
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez aniusia82 Pokaż wiadomość
Witajcie Ja wróciłam 2,5 roku temu z UK do kraju. I chcę wracać z powrotem. Do tej pory jestem zła na samą siebie, że postanowiliśmy z TŻ (za moją namową ) wrócić. Będąc w UK idealizowałam Polskę, tęskniłam za rodziną. Po powrocie bardzo szybko dotarło do mnie, jak wielki błąd popełniliśmy.W listopadzie TŻ wyjechał z powrotem, teraz ja z synkiem szykujemy się do wyjazdu do niego. Nie warto wracać ale to moje osobiste zdanie.Wiadomo, że nie każdy żałuje powrotu. Pozdrawiam
Co najbardziej odrzuca cię od Polski?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-22, 14:19   #132
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;33075194]Co najbardziej odrzuca cię od Polski?[/QUOTE]

Tez jestem ciekawa

Ja boję się że po powrocie do kraju nie będę mogła znaleźć pracy, bo od znajomych wiem że różnie patrzą a "zagraniczne doświadczenie"
__________________
na zawsze  
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 14:29   #133
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Tez jestem ciekawa

Ja boję się że po powrocie do kraju nie będę mogła znaleźć pracy, bo od znajomych wiem że różnie patrzą a "zagraniczne doświadczenie"
tez sie o to martwimy i coraz bardziej sklaniamy sie do pozostania tu
Uwazam,ze praca sie znajdzie, ale kwestia tego jaka bedzie płaca

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Cytat:
Napisane przez aniusia82 Pokaż wiadomość
Witajcie Ja wróciłam 2,5 roku temu z UK do kraju. I chcę wracać z powrotem. Do tej pory jestem zła na samą siebie, że postanowiliśmy z TŻ (za moją namową ) wrócić. Będąc w UK idealizowałam Polskę, tęskniłam za rodziną. Po powrocie bardzo szybko dotarło do mnie, jak wielki błąd popełniliśmy.W listopadzie TŻ wyjechał z powrotem, teraz ja z synkiem szykujemy się do wyjazdu do niego. Nie warto wracać ale to moje osobiste zdanie.Wiadomo, że nie każdy żałuje powrotu. Pozdrawiam
ja tez tesknie...bardzo tesknie i chyba za bardzo idealizuje, za to mój maz kaze mi ,,zejsc na ziemie,,Mnie tez przestrzegaja przed powrotem,z e bede żałowac...
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:35   #134
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
tez sie o to martwimy i coraz bardziej sklaniamy sie do pozostania tu
Uwazam,ze praca sie znajdzie, ale kwestia tego jaka bedzie płaca

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------


ja tez tesknie...bardzo tesknie i chyba za bardzo idealizuje, za to mój maz kaze mi ,,zejsc na ziemie,,Mnie tez przestrzegaja przed powrotem,z e bede żałowac...
Mój też mnie ściąga na ziemię Ale też chce wrócić, tylko najpierw chce odłożyć...

Ja mam też problem że od razu po szkole średniej wyjechałam, w PL jedynie dorabiałam. Nie powiem bym tu pracowała na wysokim stanowisku, ale przynajmniej jest to opłacalne. Myślę o powrocie na studia (max. jeszcze 3 lata tutaj).
__________________
na zawsze  
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:42   #135
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Mój też mnie ściąga na ziemię Ale też chce wrócić, tylko najpierw chce odłożyć...

Ja mam też problem że od razu po szkole średniej wyjechałam, w PL jedynie dorabiałam. Nie powiem bym tu pracowała na wysokim stanowisku, ale przynajmniej jest to opłacalne. Myślę o powrocie na studia (max. jeszcze 3 lata tutaj).
Im dluzej sie odkłada powrót tym gorzej, z roku na rok coraz trudniej...tez mielismy wyznaczone,z e za 3 lata wracamy, ale chyba plany Nam sie zmieniaja
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:42   #136
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Tez jestem ciekawa

Ja boję się że po powrocie do kraju nie będę mogła znaleźć pracy, bo od znajomych wiem że różnie patrzą a "zagraniczne doświadczenie"
To pewnie zalezy gdzie sie tej pracy szuka. Jesli u polskiego pracodawcy to oczywieste jest ze tego nie doceni Natomiast u pracodawcy zagranicznego inwestujacego w Polsce jestem pewna ze takie doswiadczenie ma ogromne znaczenie .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 16:20   #137
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Moja przyjaciolka miala podobnie jak aniusia82. Byla z partnerem w Holandi ale tesknilo jej sie za krajem, za rodzina, przyjaciolmi. Wrocili... I po roku jej partner musial wyjezdzac za chlebem. Bo prace owszem mieli ale za jakie pieniadze. Potem przyjaciolka byla na bezrobociu przez 6 miesiecy co tylko pogorszylo ich sytuacje finansowa. Wracaja... W maju przyjaciolka dojezdza do partnera i zaczynaja na nowo w Holandii. Stwierdzila ze nie zaluje ze wrocila do PL bo to byla najlepsza szkola zycia i najwiekszy kopniak jaki kiedykolwiek dostala.

Ja wroce jak dostane 5 tysi na reke Ale to jest nierealne w Polsce aby miec taka pensje, wiec zostaje tutaj Poza tym chce aplikowac o obywatelstwo brytyjskie pod koniec roku
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 17:03   #138
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Wydaje mi sie że "reakcje" po powrocie zależne sa od tego jakie dana osoba ma wobrażenie (i doświadczenie) o życiu w PL, oraz od tego jaki ma temperament. Wiecie, nam zależy by odłożyć na dom lub remoncik (w zalezności od tego ile tu jeszcze zostaniemy, albo budowa domu albo remont 1/2 domu teściow). Później możemy zarabiać tyle byleby starczało na normale życie. Nie mamy wygórowanych wymagać. Mały ogródek, ja, on i kot

Ja w PL na początku pewnie szukałabym jakiejkolwiek pracy, bo co osoba liceum może robić? Kasa w Biedronce to szczyt moich mozliwości Jak sobie pomyślę że tu zarabiam w tydzień więcej niż w PL zarobiłabym przez miesiąc to mi się gorąco robi Dlatego chcę studiować....

Wiecie, ja i TŻ mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu. Płacimy słono a warunki nie są fajne (słyszę jak sąsiad sika). Remontu nie możemy zrobić, kota mieć ani nawet zmienić wykładziny. A ja się chyba starzeje, chce w końcu być na swoim Dyskutowaliśmy o zakupie czegos tutaj, ale boje się uwiązać kredytem na 20 lat, kiedy wiem że nie chcę tu być.
__________________
na zawsze  
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 18:00   #139
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Witam! Nie wracajcie dziewczyny do kraju. Tu się nie da żyć! W UK oboje mieliśmy pracę, stać nas było na wynajem mieszkania i jeszcze mogliśmy odłożyć. TŻ ciągle powtarzał, nie chcę wracać do PL, nie ma sensu - a ja swoje- kochanie, znajdziemy oboje pracę, wynajmiemy mieszkanie i będzie super. Po powrocie okazało się, że wcale nie jest tak kolorowo. Brak pracy, a jak już to za kiepskie pieniądze. Wszędzie chamstwo , zawiść i zazdrość . Klapki spadły mi z oczu. Więc kiedy TŻ dostał propozycję pracy za granicą, nie zastanawialiśmy się długo. Pozdrawiam
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-22, 18:47   #140
lamia1980
Raczkowanie
 
Avatar lamia1980
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 454
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

aniusia82 popieram w 100% ja zjechałam prawie 4 lata temu do dziś tego żałuję nigdzie nie jest kolorowo ale w pl jest strasznie nie chodzi o pracę bo kiedyś tam ją się znajdzie ale warunki pracy, traktowanie przez pracodawcę, warunki płacowe ja mam niesamowity mobbing w pracy to mobilizuje mnie do wyjazdu wiem, że dostanę jeszcze od życia w dupsko ale tu dostaję cały czas i zanosi się na to, że będzie jeszcze gorzej

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

lucaa_rules zapomnij o takich zarobkach w warszawie już tyle nie dają standard to 3600 brutto czy 2600 na rękę ale to już z kilkuletnim doświadczeniem w danej branży bez doświadczenia najniższa krajowa i najlepiej student z dwoma językami itd ja też nabrałam się na te super realia w pl, kończyłam jedne z najlepszych studiów w pl i niestety nic to nie daje nic a nic z pracą po znajomości też jest ciężko bo na jedno miejsce jest 150 osób polecone i wybierają najtańszą i najlepszą wolę pracować na początku na zmywaku. wiem, że śmieszne co piszę ale ja już co swoje w pl przeszłam. lepiej byłam traktowana w roi w fabryce niż w pl na dobrym stanowisku
__________________
Wszystkie JOANNY łączcie się! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post35572795
lamia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 18:50   #141
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Ja w PL na początku pewnie szukałabym jakiejkolwiek pracy, bo co osoba liceum może robić? Kasa w Biedronce to szczyt moich mozliwości Jak sobie pomyślę że tu zarabiam w tydzień więcej niż w PL zarobiłabym przez miesiąc to mi się gorąco robi Dlatego chcę studiować....

Wiecie, ja i TŻ mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu. Płacimy słono a warunki nie są fajne (słyszę jak sąsiad sika). Remontu nie możemy zrobić, kota mieć ani nawet zmienić wykładziny. A ja się chyba starzeje, chce w końcu być na swoim Dyskutowaliśmy o zakupie czegos tutaj, ale boje się uwiązać kredytem na 20 lat, kiedy wiem że nie chcę tu być.
A myslisz ze studia az tak wiele Ci ułatwia
Równie ciezko jest dostac prace po studiach jak i po liceum...
Teraz liczy sie chyba dobry fach w reku, szczescie i znajomosci

Mi tez by wystarczalo zarabianie tak by starczało na zycie...owszem, ale boje sie, ze nie osiagne tego spokoju, ktory mam tutaj...zero stresu, biurokracji, wszystko mozna szybko i łatwo zalatwic...jednak pzrez te kilka lat przyzwyczailam sie do takiego ,,spokojnego,, zycia.

my własnie staramy sie o kredyt

Cytat:
Napisane przez lamia1980 Pokaż wiadomość
aniusia82 popieram w 100% ja zjechałam prawie 4 lata temu do dziś tego żałuję nigdzie nie jest kolorowo ale w pl jest strasznie nie chodzi o pracę bo kiedyś tam ją się znajdzie ale warunki pracy, traktowanie przez pracodawcę, warunki płacowe ja mam niesamowity mobbing w pracy to mobilizuje mnie do wyjazdu wiem, że dostanę jeszcze od życia w dupsko ale tu dostaję cały czas i zanosi się na to, że będzie jeszcze gorzej
no i własnie o to chodzi

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez lamia1980 Pokaż wiadomość
aniusia82 popieram w 100% ja zjechałam prawie 4 lata temu do dziś tego żałuję nigdzie nie jest kolorowo ale w pl jest strasznie nie chodzi o pracę bo kiedyś tam ją się znajdzie ale warunki pracy, traktowanie przez pracodawcę, warunki płacowe ja mam niesamowity mobbing w pracy to mobilizuje mnie do wyjazdu wiem, że dostanę jeszcze od życia w dupsko ale tu dostaję cały czas i zanosi się na to, że będzie jeszcze gorzej

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

lucaa_rules zapomnij o takich zarobkach w warszawie już tyle nie dają standard to 3600 brutto czy 2600 na rękę ale to już z kilkuletnim doświadczeniem w danej branży bez doświadczenia najniższa krajowa i najlepiej student z dwoma językami itd ja też nabrałam się na te super realia w pl, kończyłam jedne z najlepszych studiów w pl i niestety nic to nie daje nic a nic z pracą po znajomości też jest ciężko bo na jedno miejsce jest 150 osób polecone i wybierają najtańszą i najlepszą wolę pracować na początku na zmywaku. wiem, że śmieszne co piszę ale ja już co swoje w pl przeszłam. lepiej byłam traktowana w roi w fabryce niż w pl na dobrym stanowisku
az dostalam oczopląsu od Twojego
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 19:14   #142
lamia1980
Raczkowanie
 
Avatar lamia1980
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 454
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

http://www.forum-bankowe.pl/forum-pr...-bp-vt4638.htm

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

najgorsze to jest to, że w pl nie można się przebranżowić mimo ukończonych kilku kierunków, kupę kursów zawodowych nie mogę znaleźć pracy w innej branży wszystkie drzwi pozamykane ale mam nadzieję, że jeszcze <słonko> uśmiechnie się do mnie
__________________
Wszystkie JOANNY łączcie się! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post35572795
lamia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 19:45   #143
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Potwierdze - z doswiadczenia osoby pracujacej swego czasu w jednej z siociowych agencji pracy w PL, ze bardzo wiele aplikacji bylo odrzucanych przez klientow czyli firmy wlasnie z powodu pobytu danej osoby za granica. I robily to zarowno polskie jak i "zagraniczne" firmy. Nawet CV czasem nie chcieli obejrzec, gdy byla wzmianka o tym ze ktos byl na emigracji.

I tyczylo sie to zarowno biurka jak i pracownikow fizycznych.

Gdy probowalismy ich przekonac naczesciej mowili ze taka osoba zaraz znow ucieknie, ze dawali juz szanse takim ale wiadomo, ze oni tyle nie zarobia co na zachodzie i koniec i kropka.

No a gdy jakas firma dopuszczala takich kandydatow to ich oczekiwania finasowe byly jednak wyzsze niz pozostalych. Niby zdawali sobie sprawe ze w Polsce mniej dostana - ale i tak chcieli wiecej niz inni.

Mnie tez z powodu wyjadow odrzucano pewnie nie raz...nawet 2 lata po powrocie z islandii pytano mnie na rozmowach czy nie zamierzam wyjedzac


Duzo osob wyjedza by zarobic na mieszkanie/dom..siedzi kilka lat..oszczedza..czesto robi cos malo ciekawego...teskni..wraca do pl, kupuje/buduje ten dom i zonk - bo za cos ten dom i siebie trzeba utrzymac..a te pare lat za granica to tylko przeszkoda w znalezieniu pracy i a i placa kiepska.A przyzwyczajeni juz do dobrego.


Co do przebranzowienia to pewnie tutaj jest ciut lepiej - ale moja hostka (jestem teraz au pair) wlasnie zajmuje sie czyms takim zawodowo - czyli pomaga w zmianie kariery i z tego co mowila to wcale takie proste nie jest.

Edytowane przez banana84
Czas edycji: 2012-03-22 o 19:49
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 20:38   #144
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Peggy - ja tez bym chciala miec normalne zycie jak kazdy zreszta

I tak jak mowila blonde_hair, studia tez nie zawsze ulatwiaja. Ja jestem po studiach i jakos nikt nie byl chetny aby prace mi dac... a tutaj to owszem czemu nie

I ja tez nie mam mega wymagan, ale po co mam sobie znizac poziom zycia i zyc od pierwszego do pierwszego, zero przyjemnosci (nie mowie o co tygodniowych imprezach), jakies kino, ksiazka, jakies spodnie na pupe to chyba nie sa jakies wygorowane wymagania? A za minimalna krajowa to ciezko byloby to osiagnac.

Jak ktos chce wrocic to niech wraca i sie przekona na wlasnej skorze, bo roznie sie w zyciu uklada Ja tam kazdemu zycze jak najlepiej niezaleznie od kraju zamieszkania

Wniosek z tego smutny jednak: lepiej nam zyc za granicami kraju, bo wlasny kraj nie ma nic do zaoferowania
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 11:51   #145
Nebula
Zakorzenienie
 
Avatar Nebula
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 326
GG do Nebula
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

hey dziewczyny, ciesze sie ze trafilam na ten watek ) Bede sledzic opinie na pewno...
sama sie zastanawiam co zrobic. I jak na poczatku dziewczyny pisaly 'tesknei za czyms do Pl, ale nie wiem konkretnie za czym...' po czesci wiem za czym - do rodziny, narzeczonego i znajomych. ale to tylko jeden aspekt, ciagnie mnie cos do 'miejsca gdzie sie wychowalam'. Poki co za granica jestem z potrzeby rozwoju - latwiej mi bylo tutaj znalezc satysfakcjonujacy temat pracy doktorskiej (jestem inzynierem..Niestety zakres badan i rozwoju w Pl lezy ze wzgledu na brak finansow i rozwinietego sektora przemyslowego). niemniej... chcialabym wrocic po doktoracie, albo moze po tak zwanym post-docu. ale juz sama nie wiem... jak moj narzeczony do mnie dolaczy to tez moge zmienic podejscie. Nie ukrywam, ze na wiecej moge sobie pozwolic... wynajmuje mieszkanie, moge raz na miesiac isc na zakupy, a wyjsciad o kina czy restauracji ze znajomymi zdarzaja sie nawet raz na tydzien. w Pl raczej byloby ciezko... w restauracji ze znajomymi w Pl to ja bylam kilka razy na pizzy i na tym koniec...

poki co - jeszcze 2,5 roku na emigracji. Potem...sie okaze. chetnie do tego czasu wyrobie sobie zdanie oparte o cos wiecej niz moje sentymenty
__________________
Lubisz metal? Poznaj Strain!
Nebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 23:53   #146
Tygrys
Maskotka Wizaz.pl
 
Avatar Tygrys
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Wielka Brytfanna
Wiadomości: 1 874
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
/.../

Polacy w Polsce są fajniejsi niż Ci Wyemigrowani
Nieprawda
__________________
Wredny, nieuprzejmy, złośliwy, dwulicowy, brzydki... po prostu Ja .
/p.s. franca ze mnie, zgryzoty i frustracje wylewam na tym forum/
Tygrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 15:07   #147
Nebula
Zakorzenienie
 
Avatar Nebula
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 326
GG do Nebula
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez Tygrys Pokaż wiadomość
Nieprawda
Poki co moje doswiadczenie pokazuje jakies 5:0 dla nieuprzejmosci ponadprzecietnej poza granicami. Mam wrazenie, ze Polak za granica od razu zachowuje sie jak 'mighty john czego to ja nie moge i jaki to ja nie jestem za☠☠☠isty, jedz mi z reki'...w Polsce az takich nie spotkalam. a jestem z Warszawy, ktora jak juz slyszalam od jakis Krakowian...'slynie z buractwa i wiesniactwa' ))
__________________
Lubisz metal? Poznaj Strain!
Nebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 19:06   #148
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Polacy w Polsce są fajniejsi niż Ci Wyemigrowani
Cytat:
Napisane przez Tygrys Pokaż wiadomość
Nieprawda
Prawda, prawda
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 21:17   #149
Tygrys
Maskotka Wizaz.pl
 
Avatar Tygrys
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Wielka Brytfanna
Wiadomości: 1 874
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez asienka213 Pokaż wiadomość
Prawda, prawda
Nieprawda bo ja wciąż w UK
__________________
Wredny, nieuprzejmy, złośliwy, dwulicowy, brzydki... po prostu Ja .
/p.s. franca ze mnie, zgryzoty i frustracje wylewam na tym forum/
Tygrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 19:17   #150
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

Cytat:
Napisane przez Tygrys Pokaż wiadomość
Nieprawda bo ja wciąż w UK

Jesteś wyjątkiem, który potwierdza regułę.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-17 23:23:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.