Mamy lipcowe 2022 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-10, 21:05   #121
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja dwa tygodnie temu przechodziłam Covida prawdopodobnie, tylko paracetamol i syrop prawoslazowy mnie ratowały. A wszystkich wokół oszukiwałam że 150 leków biorę, żeby nikt się nie domyślił .
Ja chcę pracować jak najdłużej, właśnie 7-8 miesiąc. Mam nadzieję że się.uda. Szef akurat niedawno zatrudnił ot tak jednego młodzika to się akurat przez ten czas przyuczy... Dlatego na razie nic nie mówię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 22:04   #122
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez MokkaLady Pokaż wiadomość
zdrówka! Musimy teraz uważać na każde przeziębienie - obyś szybko wyzdrowiała





Mi też jest ostatnio często zimno, nie pomyślałam, że mogłoby to być związane z ciążą. Może to być połączone i z ciążą i pogodą. Ja jestem cały czas zmęczona i mam mało energii, chodzę spać o 21 bo dłużej nie jestem w stanie wysiedzieć





Ja miałam te same badania krwi co Ty (oprócz Bety - nie miałam jej w ogóle robionej). Ale dostałam teraz skierowanie na WR, sprawdzenie grupy krwi i toksoplazmozę.


Dziewczyny które pracują jak myślicie jak długo będziecie chciały pracować zanim pójdziecie na zwolnienie? Ja powiedziałam już mojemu szefowi żeby wcześniej go przygotować i żeby może zaczął szukać kogoś na moje miejsce, ale on myśli że ja będę tak do 7. lub 8. miesiąca w pracy a ja planuję pracować do końca stycznia. Mój lekarz jest zdania, że kobieta powinna zaraz po wykryciu ciąży iść na zwolnienie
Ale ze mnie oszust 😁 miałam jeszcze mocz, glukozę i toxo 😁 jakiegoś zacmienia dostalam

Pytalam lekarza skąd takie uczucie zimna i okazuje się, ze to progesteron tak nas załatwia 😉 w pierwszej ciąży miałam to samo plus dreszcze w nocy. Na szczęście w drugim trymestrze nastąpiła zmiana i chodziłam najchętniej bez czapki i szalika przy mrozie -10😁

W pierwszej ciąży poszłam na zwolnienie pod koniec 4 miesiąca. Kręgosłup nie dawał mi spokoju i codziennie odliczalam minuty do wyjścia a najczęściej wpadaly nadgodziny. Z tego co wiem ciężarne kobiety nie powinny zostawać na nadgodzinach ale mało którego pracodawcę to interesuje chyba🤷☠♀️ plus byłam wykończona psychicznie przez szefostwo. Na zwolnieniu byłam innym człowiekiem, naprawdę, poczułam ogromna ulgę.

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że ta podwyższona temperatura to było takie jednodniowe. Najgorsze, że nie możemy brać wszystkich leków takich jak przed ciążą. No nic miodek, cytryna, domowy sok z malin i odpoczynek. Marka Prenalen ma fajne "naturalne" suplementy dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Tylko niestety nie do dostania we wszystkich aptekach. Jak tylko pojawił mi się katar to mąż profilaktycznie kupił mi tej marki tabletki do ssania na gardło. Chętnie bym sięgnęła po czosnek bo sprawdza się idealnie w przeziębieniach ale niestety mam zgagę i wzdęcia więc wolę nie ryzykować.
Oo proszę o rady co brac moja córka dopiero co wyzdrowiała po tygodniowej chorobie a mnie zaczęło bolec gardło a dziś juz kaszel dokucza. Mamy suche powietrze w domu niestety a nawilżacz stoi u dziecka w pokoju. Leki jakieś kupię, ale zastanawiam się nad domowymi sposobami


Musiałyście juz po mistrzowsku udawać, ze wcale nie jesteście w ciąży? ja dostałam u teściów piwo z alko i nie miałam pojęcia co zrobić bo poprosiłam o zerowke 🤷☠♀️ na szczęście: 1. Maż usypiał dziecko i udałam ze idę do niego pomóc. Oczywiście z piwem, ktore pozniej za mnie wypił😉 2. Mieliśmy w torbie piwa zero, które przywieźliśmy właśnie dla mnie. Przelalismy je do mojego kufla i wyszłam udając, ze mam to samo piwo co nalali teściowie 😁 biedny mąż, jak tylko zasnelo dziecko musiał wypić kufel piwa niemal duszkiem
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-11, 06:56   #123
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Kosmiczna_Astronautka Pokaż wiadomość
Ale ze mnie oszust miałam jeszcze mocz, glukozę i toxo jakiegoś zacmienia dostalam

Pytalam lekarza skąd takie uczucie zimna i okazuje się, ze to progesteron tak nas załatwia w pierwszej ciąży miałam to samo plus dreszcze w nocy. Na szczęście w drugim trymestrze nastąpiła zmiana i chodziłam najchętniej bez czapki i szalika przy mrozie -10

W pierwszej ciąży poszłam na zwolnienie pod koniec 4 miesiąca. Kręgosłup nie dawał mi spokoju i codziennie odliczalam minuty do wyjścia a najczęściej wpadaly nadgodziny. Z tego co wiem ciężarne kobiety nie powinny zostawać na nadgodzinach ale mało którego pracodawcę to interesuje chyba🤷♀️ plus byłam wykończona psychicznie przez szefostwo. Na zwolnieniu byłam innym człowiekiem, naprawdę, poczułam ogromna ulgę.



Oo proszę o rady co brac moja córka dopiero co wyzdrowiała po tygodniowej chorobie a mnie zaczęło bolec gardło a dziś juz kaszel dokucza. Mamy suche powietrze w domu niestety a nawilżacz stoi u dziecka w pokoju. Leki jakieś kupię, ale zastanawiam się nad domowymi sposobami


Musiałyście juz po mistrzowsku udawać, ze wcale nie jesteście w ciąży? ja dostałam u teściów piwo z alko i nie miałam pojęcia co zrobić bo poprosiłam o zerowke 🤷♀️ na szczęście: 1. Maż usypiał dziecko i udałam ze idę do niego pomóc. Oczywiście z piwem, ktore pozniej za mnie wypił 2. Mieliśmy w torbie piwa zero, które przywieźliśmy właśnie dla mnie. Przelalismy je do mojego kufla i wyszłam udając, ze mam to samo piwo co nalali teściowie biedny mąż, jak tylko zasnelo dziecko musiał wypić kufel piwa niemal duszkiem
Nie, jeszcze nie musiałam udawać, ale u Was prawdziwa konspiracj

Miałam jechać w następny weekend na szkolenie do Gdańska, to przyznałam się zaraz po tescie koleżance z pracy, która za niego odpowiada, że nie jadę, bo nie wiem jak będę się czuć a nie chcę komuś zabierać miejsca.

Za to TZ powiedział tylko rodzicom, na święta powinna przyjechać też jego siostra z rodziną, i jeśli teściowie się nie wygadaja, to dopiero przy świątecznym winky, dowie się, że ja nie mogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-11, 09:37   #124
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Kosmiczna Astronautka, mega sposób. Ale też spoko, że mogliście wykorzystać dziecko i moment usypiania. U nas w domu rodzinnym TZ mieszka jego siostra z mężem i dzieckiem, a mama jest aktualnie za granicą. Ta siostra jak.sie.przyjedzie to często proponuje wino, czy coś. Chcieliśmy w święta powiedzieć jego mamie ale okazało się że nie przyjeżdża. Dopiero w połowie stycznia. Do świąt dam radę unikać wyjazdów tam zrzucając na nawał pracy, ale w święta obawiam się że będziemy musieli powiedzieć. Mam tylko nadzieję że utrzyma to w tajemnicy. Najgorsze że jego rodzina to plotkarze i wystarczy że jednej osobie powie to wszyscy już będą wiedzieć. A bardzo mi zależy żeby mama dowiedziała się bezpośrednio od nas. No i dalszej rodzinie chce powiedzieć jak już będę miała pewność że wszystko jest w porządku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2021-12-11 o 09:39
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-11, 16:00   #125
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamy lipcowe 2022

A u nas już większość wie, chociaż chcieliśmy poczekać do końca pierwszego trymestru. Niestety przez tego krwiaka i nakaz leżenia potrzebowałam pomocy, bo tz za granicą i jakoś tak poszlo że cała rodzina już wie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-11, 16:47   #126
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 31 065
Dot.: Mamy lipcowe 2022

U mnie tylko najbliższa rodzina wie oraz koleżanki i koledzy z pracy. Nie jestem tego typu osobą, która lubi się każdą nowiną czy czymkolwiek chwalić.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-11, 17:17   #127
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

My wybralismy święta bo 1. Zaraz po wizycie u ginekologa, wiec będziemy pewni czy jest ok 2. Można powiedzieć wszystkim bez ryzyka, ze ktoś dowie się od innego członka rodziny i będzie mu przykro. I tak powiemy jednego dnia jednym rodzicom a drugiego innym, ale raczej nikt się nie wygada jeśli będzie ok to w końcu poczuję te Święta, na razie jakoś ciężko mi się przestawić z takiego trybu oczekiwania.



Jeśli chodzi o konspiracje to fakt😅 udało się, ale tylko dzięki temu, ze mąż zapomniał schować moje piwa do lodówki i były nadal w pokoju w święta zawsze można udawać, ze boli brzuch później pewnie większość powie ze się domyślała skąd ten bol brzucha albo padną sławne słowa: a co Ty? W ciąży jesteś?



Zaglądajcie na inne fora ciążowe?
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-11, 18:27   #128
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Dziewczyny a jak z Waszą cera w ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-11, 18:28   #129
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak z Waszą cera w ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie jak na razie ok, nie mogę narzekać .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-11, 18:50   #130
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 31 065
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak z Waszą cera w ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie stan cery taki sam jak przed ciążą.

Dzisiaj zrobiłam przegląd swoich wszystkich kosmetyków które mam, zarówno pod względem dat ważności jak i składów. Jako, że jestem fanką naturalnych, organicznych kosmetyków to nie boję się ich używać w ciąży ale niestety niektóre z nich miały w składzie kwasy więc musiałam sobie trochę o nich poczytać. Niestety cześć poszła w odstawkę.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-11, 19:24   #131
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Do mnie przyplątała się jakaś infekcja :/ mam luteinę dopochwową i w poprzednich ciążach jak je stosowałam to też często cos mnie łapało wizyta dopiero 21.12. Muszę jutro podjechac do apteki po cos dla ciężarnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-11, 23:25   #132
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

U mnie cera się pogorszyła 😒 nie jakos super mocno, ale dekolt i twarz są pełne podskórnych wyprysków. Nie pryszczy, tylko coś jak wysypka.



Ja tez biore luteinę 🙄 co prawda chyba małą dawkę bo jedna tabletkę 100. Kaszle i boli mnie gardło a w aptece dostałam tylko tabletki isla🙄 nawet syropu mi nie zaproponowano. Szprycuję się miodem cytryna i malinami plus popijam lipę i efektu zero🤷🏼☠♀️

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:23 ----------

Odnośnie kwasów w kosmetykach- jakie kwasy masz na myśli? W pierwszej ciąży odstawiłam wszystkie a okazało się, ze niesłusznie. Szczególnie, jeśli jest mowa o niskich stężeniach. Retinol jest stanowczo zakazany, to wiem na pewno. Ale z tego co czytałam zakaz często wynika z możliwości wystąpienia przebarwień, nie z wpływu na płód czy przebieg ciąży
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-12, 06:30   #133
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Chyba glikolowy można stosowac.

U mnie cera w gorszym stanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-12, 09:38   #134
MokkaLady
Raczkowanie
 
Avatar MokkaLady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 337
Dot.: Mamy lipcowe 2022

U mnie cera bez zmian.
Ale też dużą część kosmetyków odstawiłam bo boję się używać (mam kwas azelainowy i na ten temat znalazłam różne informacje w internecie). Wiem też, że kwasu mlekowego nie możemy używać (Bandi odpisało mi jak zapytałam czy mogę używać ich peelingu do skóry głowy).
Ja ubolewam ponieważ bardzo lubię różne kwasy stosować, ale boję się ryzykować, że zaszkodzę dziecku.
MokkaLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-12, 12:04   #135
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja bym stosowała oba te kwasy o ile maja niskie stężenia 🤷🏼☠♀️ W wielu publikacjach są nawet wskazane jako niskiego ryzyka, tyle, ze w niskich stężeniach bo mogą podrażnić. Nie wpływają na dziecko tylko naszej skórze mogą zaszkodzić. Ale! Oczywiście każdy musi patrzeć na siebie i robić tak, żeby czuć się bezpiecznie. Wiec absolutnie nie namawiam. Po co stosować i codziennie się martwic, to się mija z celem. To w koncu tylko 9 miesięcy



Glikolowy 5% używam w toniku a mlekowy i migdałowy znajduje się w moim żelu do twarzy
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-12, 15:37   #136
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 31 065
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Z tego co wyczytałam w necie to na pewno nie wolno używać retinolu i kwasu salicylowego. Ten drugi może powodować poronienia czy przedwczesny poród. Jeżeli macie jakiś kosmetyk np.do mycia twarzy i jakiś kwas jest prawie na końcu w składzie to nie ma co panikować. Chodzi o to, że cera w ciąży jest bardziej uwrażliwiona, skłonna do pękających naczynek. I na pewno nie wolno stosować kosmetyków z filtrem chemicznym tylko mineralny. Chemiczny zawiera awobenzon i oxybenzon, który jest podejrzewany o związek z występowaniem ADHD i negatywnym wpływem na rozwój systemu nerwowego u dziecka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-12, 21:10   #137
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Dokładnie choć ostatnio nawet o salicylowym czytałam, ze jakieś nowe badania dopuszczają. Działa chyba dobrze na cerach tradzikowych, ja mam suchą, wiec w sumie już nie szukałam.



Jutro zabieram się do porządków świątecznych 😂 z takim sapaniem sprzątanie kuchni zajmie mi cały dzień 😂
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 07:44   #138
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy lipcowe 2022

A u mnie z cerą super żadnego pryszcza od początku ciąży a dziś mam 11 tydzień+3.
Za to z dnia na dzień robię się okrąglejsza, w pracy planuję powiedzieć po świętach, ale już teraz ludzie dziwnie na mnie patrzą..
Co do jedzenia to niestety większość mi nie smakuje.
Mogłabym jeść non stop bułeczkę z masełkiem i żółtym serem i pomidorem albo spagetti albo frytki.
Wszystkie warzywa oprócz pomidora- ble. Ryby- ble, mięso- ble.
Zupa tylko pomidorowa albo barszcz.. no i ochota oczywiście na maka, kfc, pizzę i słodycze. Staram się panować nad sobą
Ubolewam nad tym bo przed ciążą byłam fanką wszelkiego rodzaju sałatek. Sałatę mogłam samą jeść a teraz nie mogę na nią patrzeć.
I weź tu zdrowo się odżywiaj Jak nic nie smakuje..
A i piwa non stop mi się chce, czasem kupię smakowe 0% ale to też kurczę puste kalorie są



Będziecie zapisywać się do szkoły rodzenia czy na jakąś gimnastykę?
Ja mam plan żeby zapisać się do tej szkoły plus na jakąś jogę czy jakieś inne ćwiczenia. Nie chcę być ciężarną która leży na kanapie
Od marca planuje iść na zwolnienie to będę mieć na to czas
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 08:40   #139
sylwiaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Dzisiaj o 14:20 mam pierwsza wizyta, trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok bo trochę się denerwuje mam nadzieję że ten 13 będzie szczęśliwy
Jeśli wszystko będzie dobrze to popołudniu powiemy rodzicom. Pracuje w firmie rodzinnej, tata jest moim szefem więc przy okazji szef tez się dowie narazie chcę pracować, ale też nie zamierzam nikomu udowadniać, że ciąża to nie choroba i można tyrać do porodu bo uważam że to powinien być też czas dla nas żeby się przygotować, odpocząć i wyspać na zapas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwiaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-13, 09:38   #140
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Sylwia ja też dziś mam pierwszą wizytę. Rano byłam na pobraniu bety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 10:03   #141
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Kciuki za dzisiejsze wizyty

A ja w tej ciąży mam zamiar lezec tyle ile tylko się da
Cerę miałam super, ale ostatnio podjadlam trochę słodkiego i dzisiaj już mnie wypryszczylo.

Co do świąt to też mam zacząć wszytsko robić wcześniej i powoli tym bardziej że jak narazie głównie mam leżeć. Wizyta mi przepadła bo akurat byłam ze starszakiem w szpitalu i nie było jak wysjc, więc kolejna dopiero 22.12

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 10:04   #142
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Powodzenia dziewczyny
Dajcie znać jak po Trzymam kciuki
U mnie 22.12 prenatalne..
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 11:58   #143
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Kciuki za wizyty! Czekamy na wieści fajnie, ze wszystkie mamy wizyty w podobnym czasie będzie co porównywać



Bułka z masłem, serem i pomidorem to życie 😂💪🏼 Ja mam zachcianki od tygodnia 😅 chce mi sie mięsa i to np w znienawidzonym kebabie, burgerze itp🤦☠♀️ A normalnie poza serem i masłem jem wegańsko 😂 trudno- zjem mięso kto wie, może to znak, ze mam jakieś niedobory 🤷🏼☠♀️ Mam tez ochotę na bardzo ostre potrawy, podobnie jak w pierwszej ciąży.
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 12:57   #144
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 31 065
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja mam teraz fazę na kanapki z serem żółtym i rzodkiewką. Tak wygląda od kilku dni moja kolacja W ogóle nie mam ochoty na mięso. Czasami zjem kurczaka i tyle.

Ja kolejną wizytę mam dopiero 5 stycznia bo byłam w tamtym tygodniu. Jutro muszę zapisać się na badania prenatalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 13:13   #145
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Hej, dziewczyny, beta 89000 🤭

Pisze to bo do tej pory trochę nie wierzyłam
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2021-12-13 o 13:14
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 14:43   #146
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny, beta 89000 🤭

Pisze to bo do tej pory trochę nie wierzyłam
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super wynik


Byłam na wizycie w 7+3, mam założoną kartę ciąży i 14 mm w środku

Następna wizytę mam 17.01, a prenatalne dzień później, i ustalimy czy robić samo usg czy pappe też (tak zrozumiałam ginekologa).

Jak będą dolegliwości, to będzie też zwolnienie. Teraz nie brałam, bo mam jeszcze 4 dni stacjonarne, a potem nauka zdalna do 10.01, to chyba dam radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez agugus90
Czas edycji: 2021-12-13 o 15:00
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 15:40   #147
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Gratulacje dziewczyny to świetne wiadomości

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Oo z rzodkiewka i solą tez bardzo chętnie odkryłam ze odrzuca mnie koncentrat pomidorowy, przeciery, pomidory w puszce i ketchup 😂 śmieszna ta ciąża, na jej początku pomidorowa wcinalam litrami
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 16:35   #148
MokkaLady
Raczkowanie
 
Avatar MokkaLady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 337
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Z tego co wyczytałam w necie to na pewno nie wolno używać retinolu i kwasu salicylowego. Ten drugi może powodować poronienia czy przedwczesny poród. Jeżeli macie jakiś kosmetyk np.do mycia twarzy i jakiś kwas jest prawie na końcu w składzie to nie ma co panikować. Chodzi o to, że cera w ciąży jest bardziej uwrażliwiona, skłonna do pękających naczynek. I na pewno nie wolno stosować kosmetyków z filtrem chemicznym tylko mineralny. Chemiczny zawiera awobenzon i oxybenzon, który jest podejrzewany o związek z występowaniem ADHD i negatywnym wpływem na rozwój systemu nerwowego u dziecka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zainteresowałaś mnie tym tematem. Właśnie sprawdziłam że krem z filtrem który używam (z Dermedic) ma i filtry mineralne i chemiczne (ma w składzie oxybenzon). Polecisz jakiś krem z filtrami mineralnymi do twarzy? Nie pomyślałam wcześniej żeby sprawdzić czy krem z filtrem ma jakieś złe dla nas składniki. Dzięki za tą informację!
MokkaLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 17:30   #149
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja po wizycie. Jestem totalnie z niej niezadowolona. Tylko tyle dobrego że płód się rozwija prawidłowo, wg komputera wychodzi 8tydz+3. No licząc od miesiączki to tak, choć ona mi tłumaczyła że komputer liczy wg wymiarów i punktów, które znajduje. No ok. Mniejsza o to. Ma 18 mm.
Pokazałam jej wyniki badań ogólnych które robiłam w ok. 5 tygodniu. Wyszedł mi tam niedobór żelaza, ferrytyny, D3. Kazała mi brać tylko kwas foliowy, D3 się wstrzymać, a żelazo powtórzyć bo morfologia wyszła niby dobrze. Jak dla mnie to jest dziwne.
Dała skierowanie na badania grupy krwi, przeciwcial tylko że to wszystko prywatnie. I nie wiem, czy je robić czy poczekać do tego 11 stycznia kiedy mam wizytę na NFZ, niech mi przepiszą jeszcze raz.
Poza tym nic mi nie powiedziała o żadnych prenatalnych, dodatkowych badaniach. Dalej czuje się jak dziecko we mgle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 17:49   #150
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 31 065
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Poza tym nic mi nie powiedziała o żadnych prenatalnych, dodatkowych badaniach. Dalej czuje się jak dziecko we mgle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Badania prenatalne zaleca się głównie kobietom ciężarnym po 35. roku życia, które są pierwszy raz w ciąży albo nie rodziły w okresie 2-5 lat. Także gdy ginekolog stwierdzi w czasie ciąży nieprawidłowy wynik badania USG. Na następnej wizycie zapytaj lekarza o te badania. Każda kobieta ma do nich prawo. Ciekawa tylko jestem czy wszyscy lekarze wystawiają skierowania na badania prenatalne.
__________________

Edytowane przez agatanaturalnie
Czas edycji: 2021-12-13 o 18:00
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-08 12:16:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.