Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-21, 21:39   #121
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Question po operacji

Witam,
jestem miesiac po operacji usuniecia torbieli z jajnika. Mialam normalne ciecie na brzuszku
i tak sie wlasnie zastanawiam ile czasu musi minac od operacji zebym mogla sie np. opalac (naturalnie i solarium), isc do sauny czy na basen?
zapomnialam sie zapytac lekarki a na kolejna wizyte ide dopiero za miesiac.
Co prawda na razie nie planuje wypadu na solarium ale tak z ciekawosci sie pytam

pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 22:35   #122
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: po operacji

Hmm.. Dziś oglądałam program na Tvnstyle dla młodych mam i wprawdzie mówili tam o ranach po cesarskim cięciu, ale rana cieta po operacji to rana i chyba bez różnicy czy po wycięciu torbieli, czy cesarce. No i muszę Cie zmartwić, bo podawali tam długi czas. Rana musi się najpierw zupełnie zagoić i trochę poczekać, bo będą powstawały przebarwienia lub niedobarwienia na skórze. W każdym razie ten miesiąc do wizyty odpuść sobie na pewno. A dalej zapytaj się lekarki.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 10:20   #123
MKUBUS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 5
Dot.: torbiel na jajniku

czesc, ja rowniez mam klopot bo mam torbiel na jajniku okolo 5 cm i doktor przepisla mi luteina, czy ktoras z was bral te tabletki na torbiel i co sie po nich stalo, czy ona sie w chloenla, czy rosla, pomozcie?
MKUBUS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 08:57   #124
betizo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z Warszawy
Wiadomości: 5
Dot.: torbiel na jajniku

Mkubus,
ja dwa lata temu miałam ten sam problem, 5 cm torbiel na lewym jajniku. Początkowo też próbowano leczyć mnie różnymi rzeczami m.in. luteiną, jednak nic nie odniosło skutku. Ja jestem ostrą przeciwniczką hormonów, gdyż cały czas uważam, że wzięło się to u mnie z powodu zaburzonej gospodarki hormonalnej. Przez dwa lata brałam pigułki, które wciąż mi zmieniano, w zależności od tego, do którego lekarza akurat się wybrałam. A ponieważ studiowałam w innym mieście było to nieuniknione.
betizo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 12:41   #125
mryba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1
Torbiele cd

Witam wszystkie dziewczyny borykające się z tą chorobąJa właśnie wczoraj się dowiedziałam że mam torbiel (znowu). Mam 24 lata, pierwszy raz wykryto torbiel u mnie w zeszłym roku. Była ona dwukomorowa i miała wymiary 5,5 cm x 5,2 cm. Byłam u 3 gin i każdy miał inne zdanie - 1-szy powiedział ze jak zajdę w ciąże to mi przejdzie, 2-że tylko i wyłacznie operacja(laparoskopia) A ja posłuchałam 3 - kazał mi brać pigułki antykoncepcyjne przez 2 cykle i jak nie minie to pod nóż. I przeszłoLekarz nr.2 powiedział że cuda się zdarzaja...Wspomnę że brałam przez kilka lat pigułki ale po ich odstawieniu (jakieś 2 lata temu )nic się nie działo No i po tym jak zniknęło byłam zachwycona A tu w lutym b.r. po braku okresu okazało się znowu się zrobiła tylko jest jednokomorowa i ma 3 cm. I dostałam Duphaston, który miał mi pomóc. Ale wczoraj się okazało że nie pomógł-torbiel urosła i ma teraz 6 cm i dostałam skierowanie na operację Cholernie się boję i nie wiem co mam zrobić To już drugi raz!Lekarz powiedział że muszę coś z nią zrobić bo po 1.może się uzłośliwić 2.może pęknąć a wtedy po mnie I jeszcze staramy się o dzidziusia ale przez tę torbiel jak na razie nic z tego nie wyszłoCo o tym myślicie?Będę wdzięczna za każdą wypowiedźPozdrawiam
mryba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 18:52   #126
AnielicaS
Rozeznanie
 
Avatar AnielicaS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 772
GG do AnielicaS
Dot.: Torbiele cd

Witam Kochane
Chciałam się coś Was zapytać, ale najpierw opowieść
Obecny cykl zaczęłam jakoś dziwnie, tzn. bodajże 3 dni plamienia, a potem takie średnie krwawienie, jak na mnie i trwał strasznie długo prawie 1.5 tygodnia z tymi plamieniami (zazwyczaj mam 1 dzień okropnie obfity i trwa ok. 6-7 dni). Teraz mam/miałam, bo dokładnie nie umię określić, dni płodne i zauważyłam, że od pewnego czasu mnie coś kłuje prawy jajnik. Dorwałam z ciekawości ten wątek i czytam, i czytam, i chyba się przeraziłam czy nie mam torbieli? Jak myślicie? Jest to torbiel, czy poprostu ból owulacyjny? Napomknę, że to jest drugi miesiąc od odstawienia pigułek anty. Przyznam się szczerze, że przez prawie 4 lata wizyt u gina, ani razu nie miałam robionego usg i się przeraziłam, bo tylko cytologia wchodziła w grę Bez sensu są ci lekarza, bo gdybym nie poczytałam trochę ostatnio to nie wiedziałam, że mam robić nie tylko cytologię, ale także usg A to już 3 lekarz, którego zmieniłam
__________________
"Nadzieja to słup wspierający świat.
Nadzieja to marzenie budzącego się człowieka."
AnielicaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 19:07   #127
Acka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 664
Dot.: torbiel na jajniku

dziewczynki mam pytanie,jakie są objawy torbieli na jajniku? I czy lekarz po badaniu może ją stwierdzić,czy trzeba robić też inne badania?
Acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-24, 19:19   #128
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: torbiel na jajniku

Na pewno nie ma sie co na zapas martwić.Jeżeli podejmiesz leczenie unikniesz na pewno takich skutków.Na pewno torbiel wykrywa badanie usg jak równiez db badanie przez lekarza ginekologa.Torbiele niestety się zdażają .Ja tez miałam usuwany torbiel i jak na razie wszystko jest ok ale trzeba tez pamietać aby być pod stała kontrolą lekarza ginekologa.

pzdr
asia26"-
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 19:52   #129
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Arrow Dot.: Torbiele cd

Cytat:
Napisane przez AnielicaS
Witam Kochane
Chciałam się coś Was zapytać, ale najpierw opowieść
Obecny cykl zaczęłam jakoś dziwnie, tzn. bodajże 3 dni plamienia, a potem takie średnie krwawienie, jak na mnie i trwał strasznie długo prawie 1.5 tygodnia z tymi plamieniami (zazwyczaj mam 1 dzień okropnie obfity i trwa ok. 6-7 dni). Teraz mam/miałam, bo dokładnie nie umię określić, dni płodne i zauważyłam, że od pewnego czasu mnie coś kłuje prawy jajnik. Dorwałam z ciekawości ten wątek i czytam, i czytam, i chyba się przeraziłam czy nie mam torbieli? Jak myślicie? Jest to torbiel, czy poprostu ból owulacyjny? Napomknę, że to jest drugi miesiąc od odstawienia pigułek anty. Przyznam się szczerze, że przez prawie 4 lata wizyt u gina, ani razu nie miałam robionego usg i się przeraziłam, bo tylko cytologia wchodziła w grę Bez sensu są ci lekarza, bo gdybym nie poczytałam trochę ostatnio to nie wiedziałam, że mam robić nie tylko cytologię, ale także usg A to już 3 lekarz, którego zmieniłam
Witaj
kłucie,bóle,plamienia...t o bardzo możliwy objaw torbieli...
Dlatego czym predzej powinnaś wykonać USG,ono zobrazuje Twoj stan...
Piszesz,ze odstawiłas tabletki,a to rowniez moze miec wpływ na powstanie torbieli,bo przy braku pewnego hormonu moze dojść do jej wytworzenia...
Ale wszystko musi stwierdzić profesjonalista.

Pozdrawiam i mam nadzieje,ze wszystko będzie ok
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 10:14   #130
betizo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z Warszawy
Wiadomości: 5
Dot.: torbiel na jajniku

Aby wykryć torbiel najlepiej jest zrobić usg. Podczas zwykłego badania lekarz może coś zauważyć, ale nie musi. U mnie nie dawało to praktycznie żadnych objawów, czasem tylko mnie zabolał jajnik, ale wydawało mi się to zupełnie normalne, owulacja i te sprawy. Wierzcie mi, że szłam na usg, jak na rutynowe badanie i w życiu się tego nie spodziewałam! Przeżyłam szok. Tym bardziej, że nie miałam pojęcia z czym wiąże się taka torbiel. Oczywiście miałam najczarniejsze wizje... Okazało się, że bardzo dużo kobiet to dotyka, o czym dowiedziałam się z najróżniejszych forów. Naczytałam się jednak różnych głupot w internecie, co mi wcale nie pomogło, a wręcz przeciwnie! Także dziewczynki pamiętajcie aby nie zawierzać ślepo wszystkiemu, co napiszą. Każdy przypadek może być inny! Myślę, że przede wszystkim liczy się pozytywne myślenie!
Ja wzięłam się w garść. Poszłam na operację, gdyż w moim przypadku nie było już innej możliwości, torbiel była duża 5x6 cm i żadne leczenie nie odniosło skutku. Nie każdy tak musi mieć, ponieważ wiem,że niektóre torbiele, szczególnie jak są nieduże, potrafią się cofnąć.
Ja zdecydowałam się na klasyczną operację, chociaż wiem, że laparoskopia jest znacznie mnie inwazyjna. Podjęłam taką decyzję, ponieważ dobry lekarz, który mnie prowadził, wykonywał tego typu zabiegi tylko tą metodą.
Jajnik pozostał nienaruszony, a torbiel wyrzucona!
Później byłam leczona Decapeptylem (podejrzenie endometriozy) (jeśli któraś z Was chciałaby coś o tym wiedzieć, to piszcie).
W lipcu miną 3 lata, a ja jestem zdrowa!(kurczę jak ten czas zleciał, byłam pewna, że dwa).
Pozdrawiam Was serdecznie.
W razie czego piszcie.
P.s. Jeśli to możliwe, nie bierzcie pigułek, bo nie warto.
Ja do dzisiaj mam plamienia okołomiesiączkowe po odstawieniu hormonów. A to już 5 lat!!!
betizo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 15:21   #131
myszqus
Przyczajenie
 
Avatar myszqus
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 5
Dot.: torbiel na jajniku

Ja obecnie jestem rok po operacji torbieli, byłam najmłodszą pacjentką na odddziale (17 lat). Niestey torbiel była tak duża że w gre wchodziło jedynie cięcie wzdłuż brzucha po czym została mi okropna blizna. Małe torbiele usuwa się laparoskopowo, w tym celu robi się tylko trzy małe dziurki wokół pępka. Kobieta która miała operacje w ten sam dzień co ja metodą laparoskopową na następny dzień już wstała a chyba po 3-4 dniach wypisali ją do domu. W moim przypadku trwało to dłużej, wracając po tygodniu do domu nie mogłam się jeszcze swobodnie wyprostować. Torbiel jajnika jest schorzeniem dość powszechnym, wiele kobiet je ma, dlatego trzeba byś dobrej myśli i skontaktowac się z dobrym lekarzem, który doradzi co zrobić z tym "intruzem".
myszqus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 16:19   #132
bundesbaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Bratysława, Słowacja
Wiadomości: 21
po laparoskopii-kiedy współżycie?

Drogi Panie Doktorze, drogie wizażanki!

Ponad tydzień temu miałam operację laparoskopowego usunięcia torbieli z jajnika.
Ze szpitala zwolniono mnie pare dni temu, czuje się świetnie, wszystko się dobrze goi.

Kiedy będę mogła znowu podjąć współżycie?

Jeszcze jedno pytanie: czy wolno mi bedzie używać tamponów podczas najbliżej miesiączki?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
bundesbaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 18:06   #133
Królikowata
Raczkowanie
 
Avatar Królikowata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 84
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Witajcie Drogie Wizażystki! Dzisiaj po raz pierwszy wykryto u mnie 5cmx4cm torbiel . Poszłam do lekarza, bo po odstawieniu pigułek (Diane35 - brałam je ponad rok z powodu PCOS), do tej pory nie pojawił mi się okres - od początku kwietnia, a poza tym cały czas mnie bolało podbrzusze, zwłaszcza przy siedaniu .
Jestem przerażona - jutro idę do lekarza z wynikami USG i nie wiem, co mnie czeka . Boję się, że nagle mne zapiszą na operację, a teraz mi się zaczyna sesja i wszystkie egzaminy za pasem . Jeszcze na dodatek mnie doktor robiący USC nastraszył, że może to być torbiel krwotoczna i wykrył, poza pęcherzykami na drugim jajniku, jakiś pęcherzyk w macicy (a wynik testu ciążowego był ujemny) . Nie wiem, co o tym myslec, nie wiem, co mnie czeka, jak zwykle przed sesja mi się zdrowie sypie .
Królikowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 15:22   #134
dagastop
Raczkowanie
 
Avatar dagastop
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 52
Question Torbiele

WITAM.Chciałabym podzielić się z Wami moją historią i ewentualnie poprosić o porady lub rozmowę z kimś kto przeszedł lub przechodzi to co ja.W wieku 16 lat wykryto u mnie torbiel lewego jajnika. Był na tyle duży, że zdecydowano się na operację. W trakcie operacji okazało się że oprócz tego jednego, dużego torbiela jest także mnóstwo małych,które "oplatały" jakby mój jajnik.Zdecydowano o usunięciu lewego jajnika razem z lewym jajowodem.Po pół roku okazało się, że torbiel pojawił sie także na prawym jajniku.I tak przez całe 5 lat torbiele pojawiały się ,znikały, żeby znowu się pojawić.Teraz mam 21 lat. Miesiąc temu okazło się że znowu na prawym jajniku jest 5 cm torbiel.W ciagu tych 5 lat miałam robiona laparoskopie.Leczono mnie w szpitalach farmakologicznie, przez praktycznie cały ten okres mam przepisane jakieś tabletki teraz np Diane. Lekarze mówią że to konieczne żeby torbiele nie rosły. Nie wiem co zrobić mam juz tego dosyć.Chciałabym zajść w ciąże ale po laparoskopii lekarz powiedział mi że jedyna szansą na dziecko dla mnie jest in vitro.Ale oprócz tej laparoskopii nie zrobiono mi ani mojemu męzowi żadnych innych badań na płodność. Mam podobno bardzo dużo zrostów ponieważ w wieku 18 lat miałam także usunięty wyrostek robaczkowy.Co o tym sądzicie??Pomóżcie
dagastop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 15:53   #135
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Torbiele

Witam,
dagastop, wiem lub przynajmniej domyslam sie co przezywasz. Ja ponad miesiac temu mialam wycinana torbiel (ponad 6 cm). Operacja byla przeprowadzona metoda tradycyjna czyli rozciecie brzuszka. Teraz jestem na Cilescie tak na wszelki wypadek zeby sie cos nie robilo. Ale to sie okaze czy tak naprawde jest wszystko ok za jakies 2 tyg. bo ide na kontrole.
Dziwi mnie dlaczego u Ciebie mimo brania przez CIebie tabletek nadal pojawialy sie torbiele. Przeciez tabletki (mowie tu o anty.) maja wlasnie na celu m.in. zahamowanie tworzenia sie ew. torbieli.
I dlaczego lekarz powiedzial Ci ze po laparoskopii mozesz sie starac o dzieciaczka tylko metoda in vitro? przeciez masz drugi jajnik.

pozdrawiam
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 16:02   #136
dagastop
Raczkowanie
 
Avatar dagastop
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 52
Dot.: Torbiele

Dzieki za odpowiedz Ja też się dziwie czemu te torbiele się mmo wszystko pojawiają...Nie wiem... A jeśli chodzi o dziecko...Mam drugi jajnik ale lekarz powiedział ze jest on "zmeczony" i zniszczony tymi torbielami, że jest słaby.Oprócz tego mam niedrożny jajawód, któremu nie można pomóc z uwagi na zrosty pooperacyjne.
Bede trzymać kciuki żeby w czsie Twojej wizyty okazało się że wszystko jest wporządku.Ja tez miałam tak rozcinany brzuch za pierwszym razem więc prawdopodobnie mamy takie same blizny <smutne ale trzeba potrafić się z tego smiać > Pozdrawiam
dagastop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 16:13   #137
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Torbiele

Tak popatrzyc to kobiety dostaja w zyciu za swoje
To rzeczywiscie u Ciebie nie jest ciekawie z tym jajnikiem ale bede trzymala kciuki aby bylo wszystko ok u CIebie

Szczerze mowiac to sie troche boje tej wizyty u lekarza bo nie wiem co moge uslyszec dzisiaj zaczynam drugie opakowanie Cilestu i mam nadzieje ze cos one pomoga ale zauwazylam ze np. wczoraj czy tak w polowie poprzedniego okresu troche mnie cos bolalo w okolicy prawego jajnika (tego na ktorym mialam torbiel) i teraz to sie troche boje czy tam znowu sie cos nie dzieje pomimo tabletek
A po jakim czasie wyskoczyla CI kolejna torbiel? czy to "zaraz" tak po operacji czy minal jakis dluzszy czas?
Masz racje, trzeba sie smiac, przynajmniej probowac
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 15:13   #138
MKUBUS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 5
Dot.: torbiel na jajniku

Dziewczyny, czy moglybyscie mi doradzic, poniewaz wslanie skonczylam brac LUTEINE i poslzma na USG, fakt, ze torbiel sie zmniejszyl, ale nie mam okresu.Zatrzymala mi sie okres, czy to normalne, czy burze hormonow mamw srodku?
Pozdrawiam
Monika
MKUBUS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 20:44   #139
netka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 19
Do Pana Doktora !!!!

Witam !!Mam 22 lata i problem z nieregularnymi miesiaczkami. Moje cykle wahaja sie od 33 dni do 50-60 dni. Stosowalam luteine, kilka miesiecy tabletki antykoncepcyjne i okres dalej jest nieregularny. Przy okazji przechodzilam zapalenie jajnikow i mialam torbiele na jajniku. Przy stosowaniu tavletek anty okres oczywiscie byl regularny ale nie chce w taki sposob doprowadzac do wyregulowania, tym bardziej ze narazie nie chce stosowac tabletek. Dodatkowo czesto odczuwam bole podbrzusza i to nie w czasie okresu( tylko pierwszy dzien) ale po skonczeniu miesiaczki bole sie nasilaja. Ostatnio usg mialam robione w sierpniu: Trzon macicy w przodopochyleniu o wym. 40x27mm, echostruktury prawidlowej. Endometrium grubosci 4mm, prawidlowe. jajnik prawy o wym. 31x20mm, jajnik lewy 34x22mm, oba z pecherzykami wzrastajacymi srednicy 8-10mm, bez widocznego pecherzyka dominujacego.
Czy wynik jest prawidlowy?Bardzo denerwuja mnie te nieregularne miesiaczki bo nigdy nie wiem kiedy dostane okres. Prosze o jakakolwiek porade. Dziekuje i pozdrawiam.
Aneta
netka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-07, 20:50   #140
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Do Pana Doktora !!!!

Dlaczego nie idziesz z tym do swojego lekarza? On najlepiej Ci doradzi i zinterpretuje ''Twój przypadek''
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 21:10   #141
netka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 19
Dot.: Do Pana Doktora !!!!

Ja napisalam moj lekarz ( inni u ktorych bylam) przepisuja luteine lub/i tabletki anty mimo moich obaw....Dlatego chcialam sie poradzic.
netka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 21:32   #142
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Do Pana Doktora !!!!

To idź do innego lekarza. Przez internet nie da się nikogo zbada ani wyleczyc.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 08:09   #143
justam1
Przyczajenie
 
Avatar justam1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14
Dot.: Do Pana Doktora !!!!

hm luteina to rozumiem, ale aby tabletki anty byly przepisywane w tej sytuacji bez badan hormonalnych, to nie dobrze. Zmien lekarza i zrob badania hormonalne, mozesz miec za malo jakiegos hormonu, np progesteronu(tak jak w moim przypadku to bylo- i tez mam nie regularne cykle raz co 30 dni innym razem 90 :/ ) Trzymaj sie
justam1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 08:37   #144
betizo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z Warszawy
Wiadomości: 5
Dot.: torbiel na jajniku

Mkubus,
powinnaś skonsultować to z lekarzem. Fakt, że trochę to dziwne, bo ja brałam luteinę na wywołanie okresu. Ale może wszystko będzie ok, może po prostu trochę Ci się przesunie okres. Długo się opóźnia?
betizo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:09   #145
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: torbiel na jajniku

Ja miałam torbiel na jajniku ale na szczęście sam się wchłonął podczas miesiączki-lekarz tłumaczył, że to dzięki dużej dawce hromonów, jaka jest wytwarzana przed miesiączką. U mnie na szczęście obyło się bez tabletek, ale z tego co tu czytam mogło być znacznie gorzej. Właściwie to jak to jest,że u jednych kobiet trzeba od razu operować,u innych leczy się tabletkami a jeszcze u innych (w tym u mnie) sprawa się sama rozwiązuje?
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 11:34   #146
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: torbiel na jajniku

własnie wróciłam od ginekologa, podczas badania wyczuł mocno powiększone jajniki. Podejrzewa torbiele. Dostałam skierowanie na usg. Strasznie się martwię.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 17:44   #147
netka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 19
Dot.: Do Pana Doktora !!!!

Dzieki wszystkim za odpowiedz. bede musiala udac sie do kolejnego ginekologa bo widze ze Ci u ktorych sie leczylam sa niekompetentni. Podrawiam
netka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 21:24   #148
aga21087
Zakorzenienie
 
Avatar aga21087
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 4 583
GG do aga21087
Dot.: torbiel na jajniku

spray niejestes sama ja dzis oj gdzie ja nie bylam u 2 ginekologow i na badaniu krwi jutro mam isc na USG obaj ginekolodzy podejrzewaja torbiel jestem przerazona co to bedzie??? do tego bardzo mnie boli ten jajnik
__________________
Spij słodko mały aniołku[*]
aga21087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 09:39   #149
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Torbiele-proszę o odpowiedż Pana doktora

Witam,

Przepraszam, że zakładam nowy wątek dotyczący torbieli ale z już istniejących nie dowiedziałam się tego czego bym chciała. Mój ostatni cykl (przy regularnych do tej pory) opóznił się 6 dni, testy ciążowe były negatywne. Po wizycie u lekarza dowiedziałam się że może to byc wina torbieli. Potwiedziło to teraz badanie usg dopochwowe. Mam dwie torbiele na jednym i drugim jajniku. Lekarz powiedział, że są małe i powstały w wyniku niepekniętych pęcherzyków. Za dwa tygodnie mam kolejną kontrolę. Ale chciałam zapytać co jest powodem niepekających pęcherzyków? Co należałoby sprawdzić w moim przypadku? Leczę się juz jakiś czas, miałam hsg, robione wszystkie badania ale było to już jakiś czas temu.Miałam też monitoring cyklu i wtedy wszystko było w porządku. Jakie badania powinnam powtórzyć? Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam serdecznie
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 11:02   #150
bechante
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9
GG do bechante
Dot.: torbiel w jajniku

witamnic sie nie martw.a torbiel to chyba na jajniku a nie w ,zreszta niewazne wiemy o co chodzi.ja mialam juz 6 torbieli i tylko jedna trzeba bylo usuwac operacyjnie,bo byla juz duza i ogolnie zaniedbalam sprawe.w wieku 15 lat nie wpadlam na to ze bol brzucha rowna sie wizycie u ginekologa.a reszte torbiel leczono mi tabletkami antykoncepcyjnymi lub innymi z hormonami i po miesiacu nie bylo juz sprawy.teraz torbiele traktuje jako swoich gosci,ktorych trzeba sie chwilowo pozbyc a i tak wroca.tak wiec nie ma strachu,to powszechny problem i jakos kobiety sobie z nim radza wiec i my damy rade.pozdrawiam
bechante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.