Mężczyzna bez prawka - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-17, 00:14   #121
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Mężczyzna bez prawka

I tak. Facet bez drygu do prowadzenia jest dla mnie gorszy. Dla niektorych niski a sla mnie facet bez prawka. Taki lajf nie podniecajcie sie tak.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 00:15   #122
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Cytat:
Napisane przez love_wizaz Pokaż wiadomość
A co sądzicie: czy dziewczyna, która nie posiada prawka, moze wymagac tego, ze facet ma miec ?
Niezgodne z moim poczuciem sprawiedliwości. Nie wymagam więcej niż sama mogę dać.
Jeśli jednak dziewczyna uważa, że sama ma inne wartościowe atuty - np. potrafi genialnie gotować - i szuka kogoś, z kim będą się nawzajem umiejętnościami uzupełniać, to to może być ok, zwłaszcza jeśli znajdzie kogoś, kto podobnie myśli i kto na taki układ przystaje. Tak samo może działać w drugą stronę.
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 00:18   #123
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Zgadzam sie z jinx. W kwestii umiejetnosci nie moge wymagac od faeta czegos czego sama nie potrafie.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 00:22   #124
Speeddemons
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 62
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość
Uważam, że obsługa pralki jest trudniejsza od prowadzenia samochodu ;-)
Myślenie podczas jazdy samochodem za siebie i za innych też jest ważne, dobra koncentracja, szybkość reakcji, opanowanie. Na drodze nie jesteśmy sami a są ludzie, którzy zdali prawko i nie powinni nigdy wyjechać na drogę, bo sieją zagrożenie. Nie każdy się nadaje do bycia kierowcą, niestety wiele osób o tym zapomina.
Speeddemons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 00:22   #125
2011607111034
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 269
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Czyli jak genialnie gotuję, to mogę nie mieć prawa jazdy? Uff, jezu, jak dobrze. Jak dobrze. A już się bałam.
2011607111034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 00:36   #126
telka146
Rozeznanie
 
Avatar telka146
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 657
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Moj ex nie miał prawka i było mi to obojętne. Sama tez nie mam (jeszcze). Uważam, ze w moim mieście samochod jest potrzeby tylko jesli ma sie dzieci. W innym wypadku komunikacja miejska jest tak dobrze rozwinięta ze zupełnie wystarcza. Czasem taksówkę mozna wziąć jesli zachodzi taka potrzeba.
telka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 00:39   #127
bambarylla
Rozeznanie
 
Avatar bambarylla
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z hołdy
Wiadomości: 559
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Zabawne, to co piszecie.
Sama jezdze autem, ale jest wiele osob, ktore sie do tego nie nadaja.
I to niezaleznie od plci.
Nie wszyscy powinni prowadzic i dla mnie nie jest to zaden wyznacznik meskosci.
No ale to moje zdanie.
Mam takie samo zdanie. Miałam faceta, który nie miał prawa jazdy i problemem to nie było. Jest mnóstwo o wieeele ważniejszych umiejętności, które sprawiają, że ktoś jest warty zainteresowania. Mężczyzna może mieć prawko i samochód, ale co z tego, kiedy jeździ nieodpowiedzialnie.

Sama prawa jazdy nie mam i daję sobie bez niego radę (a nie mieszkam w dużym mieście, gdzie można wszędzie dojechać autobusem czy tramwajem - wręcz przeciwnie). O ile chętnie zrobiłabym sobie takie na motocykl, to samochodem trochę bałabym się jeździć, zwłaszcza z pasażerami.
__________________
"Ludzie są jak skarpetki - nie każdy ma parę i jeśli się nie myją, to śmierdzą."
bambarylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-17, 01:31   #128
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Mężczyzna bez prawka

znam się na roślinach - powinnam tego też wymagać od faceta?
Albo uznać, że ktoś, kto nie rozróżnia jodły od świerku jest upośledzony, bo to podstawowa wiedza?
Albo patrzeć z wyższością na ludzi bez wyobraźni przestrzennej?
A przy okazji - tylko ostania łamaga nie potrafi narysować prawidłowo brzozy.

__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 01:54   #129
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
znam się na roślinach - powinnam tego też wymagać od faceta?

Elfir, tylko że tam nie było: "wymagam od partnera wszystkiego, co sama potrafię", a: "nie wymagam od partnera czegoś, jeśli sama tego nie potrafię".
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 07:09   #130
201604301932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Ja mieszkam w duzym miescie i prawka nie mam, korzystam z roweru i komunikacji. Porazaja mnie koszty, przy kredycie na mieszkanie, na auto srednio mnie stac. Gdybym jednak w przyszlosci miala miec dzieci, pewnie zrobilabym prawko i kupila auto. Podobnie, widze te umiejetnosc u partnera - dopoki nie ma dzieci, nie widze potrzeby na auto i prawko. Z drugiej strony, moi rodzice odchowali 3 dzieci, a zadne nie ma prawda i auta. Do sklepow, szkoly, czy przychodni bylo blisko, do pracy jezdzili komunikacja.

Jednak obecnie model jest czesto taki: mieszkaja w X, pracuja w Y, dzieci chodza do szkoly/przedszkola w Z. W takich przypadkach, ciezko bez auta.
201604301932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 08:58   #131
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Hmm, sama mam prawko, ale tylko w portfelu. Nie jeżdżę samochodem, bo gdy chciałam, to rodzice nie pozwalali przez parę lat tknąć swojego auta, a potem się ocknęli i nagle zaczęli mnie namawiać na jazdę, ale za późno. Teraz sama za kółko nie wsiądę, zresztą tata się nakręcił, by mnie uczyć jeździć co oznacza że trzyma rękę na ręcznym ciągle, jeżdżę dwa km w kółko bez nawet skrzyżowania i ciagle na mnie wrzeszczy, więc podziękowałam. Może kiedyś się nauczę z kimś spokojnym i opanowanym, na razie mi nie trzeba jeździć nigdzie, ale jednak jak pomyślę o facecie, ktory nie ma prawka... Jestem przeciwna rownouprawnieniu, facet musi dbac o rodzice i dom, a jak, jeśli jest przywiazany do innych posiadaczy samochodów/autobusów?
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-17, 09:27   #132
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Ja powiem tak: jakby mi facet powiedział, że nie ma prawa jazdy, bo np.:
- zamierza do końca życia jeździć rowerem, bo to kocha,
- jest wojującym ekologiem i nie będzie dobijał środowiska,
- jego religia tego zabrania,
- taka jest tradycja w jego rodzinie od pokoleń,
- nie interesuje go to,
- itp.

to zrozumiałabym i nie byłby to problem

Ale jakby mi facet powiedział, że nie ma prawa jazdy, bo próbował zdać egzamin i 13 razy oblał, bo 7 razy wjechał pod prąd, 1 raz w samochód przed nim, 2 razy prawie potrącił pieszych, 2 razy przerysował pół auta parkując, a raz nie mógł w ogóle ruszyć, to NIE! Nie zrozumiałabym!

Jakby 13 razy oblał, bo 26 razy nie włączył migacza (chyba za drugim razem to jest oblanie), to też nie zrozumiałabym! Potem zapomni, że dziecko w samochodzie zostawił.

Sytuacje pośrednie do rozważenia
Pisze to blondynka z prawem jazdy od lat i jeżdżąca codziennie
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 09:28   #133
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Nie była to dla mnie dyskwalifikująca wada. Mój facet nie miał prawka jak się związaliśmy i zrobił jak miał jakieś 26 lat, po 5 latach bycia razem. Nie naciskałam na nic, nie mieszkamy jeszcze razem, a i tak oboje mieszkamy w miejscach, gdzie jest w miarę dobry dojazd.
W takich tematach fajnie wychodzą kompletnie skrajne środowiska w jakich ludzie żyją - ciekawie jest to poczytać, serio. I teraz powiem całkiem serio - nie znam ani jednego faceta 20 i więcej lat bez prawka. [a sory, znam, ale jest chory i to wyklucza prowadzenie, takie wpadki pomijam, no są rzeczy których się nie przeskoczy]. Mogą nie mieć samochodu - nie każdego stać, nie każdy potrzebuje, bo np. mieszka w centrum. Ale prawko ma każdy. Nigdy nikt nawet nie pyta 'masz prawko?' bo to oczywiste.
Hehe, różnimy się motzno

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;53132387]
Tak Tzn u mnie może nie konkretnie tynkowanie, ale umiejętność robienia rzeczy typy podłączenie bojlera, położenie kafelek, zrobienie podwieszanego sufitu, wymiana gniazdka, itp.
To chyba rzecz, na która najbardziej lecę
[/QUOTE]

Ja też, to dla mnie nie odłączne atrybuty męskości Ja nie mówię, że musi być specjalistą. Ale normalnie by mi było wstyd, jakby mi majstrzy robili remont i poprosili go o pożyczenie klucza francuskiego, a on by zapytał 'a jak to wygląda?"

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Dziwi mnie podejście że facet musi mieć prawo jazdy. To jak "kobieta musi dobrze gotować"
Ja uważam, że 'dobrze gotować' to nie. Ale ugotować ziemniaka + kotleta usmażyć [nie musi być super, byle nie spalić na popiół] to powinien każdy człowiek mający 2 zdrowe ręce

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
Ale tu chodzi o tynkowanie na własne, małe, domowe potrzeby. Sama poprawiałam u siebie ściany "na chłopski rozum". Byłam z facetem, dla który potrafił zrobić o wiele trudniejsze rzeczy. Kiedyś kilkumetrowa, ciężka (metalowa) brama od hali mi się zerwała. Myślałam, że bez specjalistów się nie obejdzie, a on pożyczył od sąsiada spawarkę, wlazł na dach większego pojazdu, zawołał kilku gości do przytrzymania bramy i ją przyspawał. Zapytałam się go po tym, gdzie i kiedy spawać się nauczył, odpowiedział - przed chwilą w internecie.
Kiedy pralka nam się zepsuła to ją naprawił, nie mając wcześniej kompletnie z takimi rzeczami do czynienia. Rozłożył ją, obczaił co i jak i naprawił.

Do tego sam był wymagający wobec mnie: "pójdziesz ze mną wymienić koła, popatrzysz, a jedno sama zrobisz, nie będziesz życiowym sierotą".

Są jeszcze tacy mężczyźni. Rzadko, ale są. Co ja zrobię, że lubię właśnie takich.
Ja bym chyba zgłupiała, jakbym musiała co chwila fachowca wołać. U mnie wszelkie drobne usterki zawsze naprawiał ojciec - od zapchnej zmywarki po zepsute hamulce. Teraz robi to mąż. [Uprzedzając pytanie - tak, jak się rozwiodę albo go nie będzie to owszem, umiem zrobić to sama. Nie perfect, ale zadziała. Może poza samochodem, bo to zbyt ryzykowne jak laik zmienia hamulce. Tym bardziej byłabym zażenowana, gdyby mój facet nie umiał ]

Cytat:
Napisane przez harvvey Pokaż wiadomość
Mieszkam na obrzeżach miasta z kiepskim dojazdem, więc bardzo szybko zrobiłam prawo jazdy. Przez 3 lata byłam z facetem bez prawka ("nie lubię samochodów, wolę rower") i faktycznie bywały sytuację, że pomagałam jego znajomym, jego gdzieś zawiozłam w nagłych wypadkach, zawsze czekał na mnie żeby zrobić większe zakupy itp. - nie był to dla mnie jakiś wielki problem, bo jeździć lubię, ale w sumie dopiero teraz, mając faceta z prawkiem, widzę różnice.

Rozumiem, że da się żyć bez samochodu, ale jeżeli jedna osoba jest zmotoryzowana, to wsparcie w drugiej osobie, która również ma prawo jazdy, znacznie ułatwia życie i podział obowiązków. Teraz wielką ulgą są dla mnie zmiany na dłuższych trasach, czy chociażby to, że możemy pojechać do znajomych za miasto na grilla i ja mogę się napić piwka, bo TŻ wróci.
100% się podpisuję
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 09:40   #134
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 842
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Nie wyobrażam sobie, aby facet na dłuższą metę nie miał prawka. Długo żyliśmy bez auta, mieszkajac w mieście, gdzie była świetnie rozwinięta komunikacja wewnętrzna i do innych miast. Teraz, żeby pojechać na wakacje jak co roku, musielibyśmy jechać pociągiem i dwoma busami (dodam, że z psem), do moich rodziców - dwa albo trzy razy przesiadka z pociągu w pociąg i do busa, w sumie ok. 8 godzin w opcji najkrótszej, gdzie jazda autem trwa 3. Ja mam prawo jazdy, zdałam za pierwszym razem, mąż kilka razy nie zdał u tego samego egzaminatora już lata temu. Teraz robi znów, bardzo dobrze mu się jeździ (tak odnośnie tego, że ktoś nie lubi jeździć - on wtedy nie lubił, teraz lubi), niebawem ma egzamin. I będzie zdawał do skutku, skoro jeździ dobrze, bezpiecznie i to lubi. Nie wyobrażam sobie faceta bez prawka przy obecnym życiu, choćby z uwagi na to, ze nie zawsze ja będę w stanie prowadzić jeśli gdzieś pilnie trzeba bedzie pojechać.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 09:50   #135
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Ciekawa interpretacja dbania o rodzinę .
Facet z prawem jazdy jest dbajacym o rodzine. Facet używający busa jest nie dbający .
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 09:50   #136
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Chyba nie znam faceta bez prawka, znam za to takich, którzy zrobili je "bo facet musi" i teraz albo nie jeżdżą bo się boją, albo jeżdżą i stwarzają zagrożenie na drodze. Zdecydowanie wolałabym pierwszy typ faceta.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 09:56   #137
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
Oczywiście, że wynajmuje się ludzi. Ale sposoby na budowanie domu, rozwiązania w nim zastosowane- są różne. Możesz oczywiście zdać się we wszystkim na innych. Ale jeśli chcesz mieć dom dostosowany do własnych potrzeb - musisz samodzielnie zdecydować czy np. decydujesz się na ogrzewanie kominkowe, gazowe, czy stawiasz piec, czy może studnię głębinową; podłączasz się do kanalizacji czy budujesz przydomową oczyszczalnię. Energia? baterie solarne, mniejszy wiatrak czy jednak ciągniemy kabel do wsi? Materiały, sposoby pokrycia dachu i milion innych rzeczy - to wszystko musisz przemyśleć i do siebie dostosować. No chyba że mówisz: "panowie, zbudujcie mi jakiś dom", a potem przychodzisz i... masz ów szałas.
No to już wiem w czym problem. Ty budową domu nazywasz to, co ja nazywam wyborem projektu.
Cytat:
Napisane przez krolowazimy Pokaż wiadomość
Jasne, spoko. Ja natomiast sobie nie wyobrażam, że kończę pracę o 19:00 i napierdzielam do koleżanki na plotki lub na siłownię komunikacją miejską Albo że targam swoje dwutygodniowe zakupy przez pół miasta lub jestem uzależniona od jednego sklepu z okolicy. Albo że nie mogę zorganizować sobie łikendu/wakacji objazdowych fajną trasą. Brak możliwości prowadzenia auta kojarzy mi się ze strasznymi ograniczeniami. A co dopiero w pracy! Jak dojechać do siedziby klienta? Gdybym miała dzieciaki, to już w ogóle, kaplica - przedszkole, praca, lekarz.

Uważam, że obsługa pralki jest trudniejsza od prowadzenia samochodu ;-)


W sumie wychodzi mi na to, że z mężczyzną bez prawa jazdy nie doszłabym do porozumienia
Ja rozumiem, że potrzebujesz samochodu i wiele spraw ci on ułatwia. Nie rozumiem natomiast dlaczego nie umiesz sobie wyobrazić, że inni nie potrzebują.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 09:58   #138
centryfuga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Jako mężczyzna muszę zgodzić się z tymi wizażankami, które piszą że facet prawko mieć musi. Tak to już jest, że płeć predysponuje do pewnych rzeczy - mężczyznę do bycia mądrym i zaradnym, kobietę do bycia ładną i wychowywania dzieci. Jeśli przedstawiciel/ka danej płci któregoś z tych wymogów nie spełnia - nie powinien/na zwyczajnie wkraczać w związek.
centryfuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 10:08   #139
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie, aby facet na dłuższą metę nie miał prawka.
To masz slaba wyobraznie :P

Edytowane przez 201611240917
Czas edycji: 2015-10-17 o 10:09
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-17, 10:14   #140
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Widac jak rozne sa wymagania kobiet Ale, to fajnie
Kazdy facet ma szanse trafic na swoja wybranke dzieki temu.
Ja np wole zeby moj facet dobrze zarabial i stac go bylo na te nieszczesne taxi i ekipe remontowa niz zeby sam mial kuc sciany :P
Zupelnie mnie nie kreca prace fizyczne u facetow.
Ale np umiejetnosc programowania jest dla mnie sexy
No to mamy podobny gust .
Oczywiście, nie pogardzę facetem z młotkiem i śrubokrętem, ale to nie jedyny sposób, żeby mi zaimponować.
I gotowanie też uważam za sexy.


Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
Elfir, tylko że tam nie było: "wymagam od partnera wszystkiego, co sama potrafię", a: "nie wymagam od partnera czegoś, jeśli sama tego nie potrafię".
Ale to była podstawowa wiedza, bardziej jak wiązanie sznurówek .


Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Ja powiem tak: jakby mi facet powiedział, że nie ma prawa jazdy, bo np.:
- zamierza do końca życia jeździć rowerem, bo to kocha,
- jest wojującym ekologiem i nie będzie dobijał środowiska,
- jego religia tego zabrania,
- taka jest tradycja w jego rodzinie od pokoleń,
- nie interesuje go to,
- itp.

to zrozumiałabym i nie byłby to problem
Serio??? Ja bym go uznała za dziwaka troche, ok, ma prawo do swoich poglądów, ale uciekam od radykałów.
Wolałabym kogoś, kto chociaż próbował.


Cytat:
Napisane przez centryfuga Pokaż wiadomość
Jako mężczyzna muszę zgodzić się z tymi wizażankami, które piszą że facet prawko mieć musi. Tak to już jest, że płeć predysponuje do pewnych rzeczy - mężczyznę do bycia mądrym i zaradnym, kobietę do bycia ładną i wychowywania dzieci. Jeśli przedstawiciel/ka danej płci któregoś z tych wymogów nie spełnia - nie powinien/na zwyczajnie wkraczać w związek.
Genialne trollopodsumowanie tego seksistowskiego wątku.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 10:17   #141
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Mężczyzna bez prawka

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;53134556]No to już wiem w czym problem. Ty budową domu nazywasz to, co ja nazywam wyborem projektu.
[/QUOTE]

Nie, to nie to. W całym czasie budowy zdarzają się setki różnych problemów, które trzeba dobrze rozwiązać. Zdarzają się też majstrzy, którzy partolą robotę i jeśli tego w porę nie zauważysz to masz potem problem. Można powiedzieć: to znajdź dobrego majstra. Nie zawsze jednak jest się w stanie rozpoznać dobrego majstra, czasem nawet i ci z polecenia zawodzą.
Nie bez powodu mówi się: "pierwszy dom budujesz dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie". Ja ten pierwszy już po części za sobą mam, dzięki uczestniczeniu w budowie domu rodziców.
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 10:26   #142
Sharlottka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 228
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Mój mąż nie ma, ja też. Jeśli będziemy potrzebowali samochodu, to pewnie zrobimy. Mieszkamy w centrum dużego miasta, do pracy dostajemy się tramwajem albo piechotą, na wakacje autokarem/samolotem/pociągiem. Problem późnych powrotów rozwiązuje taksówka.
Prawo jazdy to nic szczególnego, ani na plus, ani na minus. Za to gdyby facet miał licencję pilota, albo chociaż szybowcową, to na pewno by mnie tym wprowadził w zachwyt
Sharlottka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 10:28   #143
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Ale to była podstawowa wiedza, bardziej jak wiązanie sznurówek .
A i owszem, to było w podstawówce, pewnie nie powstrzymałabym się i pożartowałabym sobie z takiej osoby. Jednak mimo wszystko takie braki w wiedzy nie mają aż takiego znaczenia, póki nie zaczynają mieć wpływu na nasze życie. Jeśli nie odróżnia np. drewna sosny od brzozy to trudno, ot głuptas. Ale jeśli nie potrafi się tego raz dwa nauczyć i nie mogę na niego liczyć, by chociaż raz na ruski rok pomógł mi w zakupie opału, bo będę się martwić, że przywiezie mi sosnę zamiast brzozy, no to mam już problem, bo wybrałam idiotę.

Dodane: przepraszam, nie przywiezie, bo nie potrafi obsługiwać maszyn. Przyniesie na plecach

Edytowane przez _Jinx_
Czas edycji: 2015-10-17 o 10:33
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 10:31   #144
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
Nie, to nie to. W całym czasie budowy zdarzają się setki różnych problemów, które trzeba dobrze rozwiązać. Zdarzają się też majstrzy, którzy partolą robotę i jeśli tego w porę nie zauważysz to masz potem problem. Można powiedzieć: to znajdź dobrego majstra. Nie zawsze jednak jest się w stanie rozpoznać dobrego majstra, czasem nawet i ci z polecenia zawodzą.
Nie bez powodu mówi się: "pierwszy dom budujesz dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie". Ja ten pierwszy już po części za sobą mam, dzięki uczestniczeniu w budowie domu rodziców.
To, o czym piszesz, można porównać do umiejętności rozpoznania dobrego samochodu, wybrania się do odpowiedniego mechanika itp. A w tym wątku miała być mowa o samym prowadzeniu i posiadaniu prawka.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 10:35   #145
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
A i owszem, to było w podstawówce, pewnie nie powstrzymałabym się i pożartowałabym sobie z takiej osoby. Jednak mimo wszystko takie braki w wiedzy nie mają aż takiego znaczenia, póki nie zaczynają mieć wpływu na nasze życie. Jeśli nie odróżnia np. drewna sosny od brzozy to trudno, ot głuptas. Ale jeśli nie potrafi się tego raz dwa nauczyć i nie mogę na niego liczyć, by chociaż raz na ruski rok pomógł mi w zakupie opału, bo będę się martwić, że przywiezie mi sosnę zamiast brzozy, no to mam już problem, bo wybrałam idiotę.

Dodane: przepraszam, nie przywiezie, bo nie potrafi obsługiwać maszyn. Przyniesie na plecach
Ty to chyba jakiegos drwala potrzebujesz
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 10:36   #146
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Mężczyzna bez prawka

U mnie prawko to jest takie ,,must have'' bo w moim mieście bardzo ciężko jest z komunikacją miejską. Jak mieszkałam w mieście studenckim to autem się nawet nie opłacało mi jeździć, bo tramwaj/autobus miałam pod nosem i do celu docierałam szybciej niż kierowcy samochodów, ponieważ dla autobusów były dodatkowe pasy i nie było stania w korkach.

Obecnie mieszkam i pracuje w mieście, gdzie mieszka 70 tys. ludzi i nie ogarniam, jak ktoś sobie radzi bez prawka tutaj (chociaż nie znam ani jednej takiej osoby). Autobusy nie docierają na wiele osiedli i np. jak bym chciała pojechać do swojego faceta autobusem to musiałabym wysiąść w połowie drogi i potem 20-25 minut przejść pieszo. NIE CHCE mi się po prostu tyle chodzić, tym bardziej przy kiepskiej pogodzie, jak autem będę na miejscu w 7 minut. W dodatku musiałabym wracać do domu przed godziną 19. Poza tym porównywalnie wychodzą opłaty za paliwo z przejazdami autobusem, bo bilety są BARDZO drogie.

Chciałabym faceta z prawkiem, dla mnie to jest bardzo ważne. Ja jestem dosyć towarzyską osobą i mam potrzebę spotykania się także z innymi ludźmi niż mój chłopak i nie wyobrażam sobie, żeby 30 km jechać gdzieś taxi i potem dzwonić po taxi na powrót (jak chcę się napić drinka). Ja nie potrafię zastąpić sobie samochodu rowerem, czy hulajnogą jak niektórzy. Z wakacjami też jest problem, do niektórych miast trzeba jechać z kilkoma przesiadkami i podróż zamiast trwać 2 h samochodem, trwałaby 6 h. Już pomijam to ile razy musiałam wieczorem nagle jechać do pracy, a na autobus musiałabym czekać do 6 rano.

Edytowane przez vouvray
Czas edycji: 2015-10-17 o 10:41
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 10:36   #147
Terrence
Raczkowanie
 
Avatar Terrence
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 427
GG do Terrence
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Mój mąż nie ma prawka, jeżdżę ja. Pewnie, że fajnie, gdyby miał i mam nadzieję, że kiedyś zrobi, bo to będzie ułatwienie, ale nie wiążę męskości z posiadaniem prawa jazdy. Wiele kobiet też nie posiada, a zwłaszcza kiedyś nie posiadało, wozili je mężowie, więc wychodziło na to samo, że w rodzinie był jeden kierowca i jakaś tragedia się nie działa. Ale im więcej kierowców (i aut) tym lepiej, wiadomo, nie daj Boże coś się stanie, że nie będę mogła prowadzić albo auto się zepsuje i dupa, pojawiają się straszne ograniczenia. Swoją drogą ja już teraz nie wyobrażam sobie życia bez auta, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia, bo kiedyś się obywałam.
Terrence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 10:39   #148
201604301932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Ty to chyba jakiegos drwala potrzebujesz

Jeden z moich Ex, programista, potrafil duzo naprawic, ale... nie chcialo mu sie i zawsze wolal fachowca, gdy cos sie popsulo. Zarabial bardzo dobrze i stwierdzal zawsze w takich sytuacjach "Za bardzo cenie swoj czas, zeby sie w tym grzebac, dam uczciwym ludziom zarobic".


Wiec, ktos moze nawet miec te umiejetnosci drwala, ale nie oznacza to automatycznie, ze bedzie chcial z nich korzystac. Ludzie sa rozni.
201604301932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 10:43   #149
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Ty to chyba jakiegos drwala potrzebujesz
A myślisz, że nie? Przedwczoraj chłopak, którego mam na oku, sam z siebie porąbał mi drewno. Coś czuję, że może z tego wyjść miłość mojego życia, zwłaszcza jak sobie pomyślę o tych silnych dłoniach
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 10:45   #150
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Mężczyzna bez prawka

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
A myślisz, że nie? Przedwczoraj chłopak, którego mam na oku, sam z siebie porąbał mi drewno. Coś czuję, że może z tego wyjść miłość mojego życia, zwłaszcza jak sobie pomyślę o tych silnych dłoniach
Powodzenia
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-12 23:47:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.