Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-04, 21:11   #1471
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Prestiżem może i tak, ale nie kasą. To tak jak z uczelniami wyższymi. Może i jest to jakiś prestiż, ale praca raczej dla idealistów, bo z pieniędzmi to się akurat nijak nie kojarzy.
A to się podobno zmieniło ostatnimi laty. Po moich studiach doktoranci na uczelni dorabiali po pracy bo ciężko im było się utrzymać, a teraz podobno mają zarobki na całkiem przyzwoitym poziomie po podwyżkach Gowina
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-04, 21:16   #1472
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
A to się podobno zmieniło ostatnimi laty. Po moich studiach doktoranci na uczelni dorabiali po pracy bo ciężko im było się utrzymać, a teraz podobno mają zarobki na całkiem przyzwoitym poziomie po podwyżkach Gowina
Tyle, że fajniejsze pieniadze i etat na uczelni to dopiero od tegorocznego naboru...
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 10:36   #1473
Inez24
Raczkowanie
 
Avatar Inez24
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 63
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Witam.
Melduję sie po dzisiejszej rozmowie.
Tutaj również mi sie podobało poza branżą trochę bo tutaj czekaloby mnie szkolenie od podstaw ale juz nie pierwszy raz więc jakos chyba by poszło.
Blisko domu , fajne godziny , weekendy wolne , spoko atmosfera o ile dalo wyczuc sie z rozmowy .
Tak więc jesli nie uda się w tej gdzie baaaardzo chcę mam szansę na cos tez spoko.

Ja szukam też od pazdziernika. Rozmów jakos tez około 10 . Z czego liczyłam na odzew z 3 ale nic z tego........
__________________
Byle do przodu
Inez24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 10:42   #1474
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Inez24 Pokaż wiadomość
Witam.
Melduję sie po dzisiejszej rozmowie.
Tutaj również mi sie podobało poza branżą trochę bo tutaj czekaloby mnie szkolenie od podstaw ale juz nie pierwszy raz więc jakos chyba by poszło.
Blisko domu , fajne godziny , weekendy wolne , spoko atmosfera o ile dalo wyczuc sie z rozmowy .
Tak więc jesli nie uda się w tej gdzie baaaardzo chcę mam szansę na cos tez spoko.

Ja szukam też od pazdziernika. Rozmów jakos tez około 10 . Z czego liczyłam na odzew z 3 ale nic z tego........
Ja idę jutro na recepcję do hotelu, ale bez przekonania - właściwie tylko dlatego, że w domu mnie namówili. Pewnie - zawsze to lepiej niż spędzić kolejne miesiące w domu, ale i tak oczekuję czegoś innego.
W ogóle zauważyłam, że robię się coraz bardziej wymagająca - oprócz takich rzeczy jak odpowiednia branża, zarobki, stabilność umowy, itp. zaczynam mieć konkretne wyobrażenia, z jakimi ludźmi chciałabym na codzień mieć do czynienia (nie mówię o wspólnej pracy, bo jednak celuję w oferty pracy bardziej indywidualnej), jak chciałabym, żeby się do mnie odnosili, itp., o przełożonych nie wspomnę - też tak macie?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 10:44   #1475
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Maggie, tez tak mam, ale potem jak przychodzi co do czego, to schodzę na ziemię i biorę to, co jest. Choc gdybym na rozmowie odniosła złe wrazenie i intuicja podpowiadałaby mi, że nie warto, to wtedy nawet pomimo zarobków, umowy itd., bym się na takie miejsce nie zdecydowała.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 10:50   #1476
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Maggie, tez tak mam, ale potem jak przychodzi co do czego, to schodzę na ziemię i biorę to, co jest. Choc gdybym na rozmowie odniosła złe wrazenie i intuicja podpowiadałaby mi, że nie warto, to wtedy nawet pomimo zarobków, umowy itd., bym się na takie miejsce nie zdecydowała.
Z tym, że ja na "schodzeniu na ziemię i braniu tego, co jest" nigdy dobrze nie wychodziłam. Teraz wydawało mi się, że to już będzie to - ale rozczarowała mnie atmosfera i organizacja pracy, no i okazało się, że nie jestem wystarczająco profesjonalna (co akurat nie jest moją winą).
Po tych wszystkich przygodach z rozmowami myślę sobie, że chyba nauczyłam się już robić dobre wrazenie, ale najwyraźniej wciąż mam problem z artykułowaniem, czego JA oczekuję. To, że organizacja pracy np. w ostatniej firmie szwankowała, zauważyłam od razu, ale zamiast zwrócić na to uwagę od razu, liczyłam, że z czasem się to zmieni. A potem obróciło się to przeciwko mnie.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-02-05 o 10:54
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 10:56   #1477
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86462936]Ja idę jutro na recepcję do hotelu, ale bez przekonania - właściwie tylko dlatego, że w domu mnie namówili. Pewnie - zawsze to lepiej niż spędzić kolejne miesiące w domu, ale i tak oczekuję czegoś innego.
W ogóle zauważyłam, że robię się coraz bardziej wymagająca - oprócz takich rzeczy jak odpowiednia branża, zarobki, stabilność umowy, itp. zaczynam mieć konkretne wyobrażenia, z jakimi ludźmi chciałabym na codzień mieć do czynienia (nie mówię o wspólnej pracy, bo jednak celuję w oferty pracy bardziej indywidualnej), jak chciałabym, żeby się do mnie odnosili, itp., o przełożonych nie wspomnę - też tak macie?[/QUOTE]

U mnie jakaś kompletna cisza. Nie wiem co jest grane. Może ferie Dobrze, że mam tę prezentację na drugi etap do zrobienia, to przynajmniej się czymś mogę zająć, poza odświeżaniem pracuj

To chyba normalne, że człowiek ma pewne oczekiwania po miejscu pracy. Ale potem jest tak jak mówi Stotek, czasami chciałabym wziąć cokolwiek. Chociaż potem pukam się w głowę, bo też nie chcę sobie "zniszczyć" CV, może to głupie myślenie i nawet w firmie krzak można się pewnie czegoś nauczyć, ale wolałabym jednak nie musieć sama siebie przekonywać, że dane miejsce jest fajne

Cytat:
Napisane przez Inez24 Pokaż wiadomość

Ja szukam też od pazdziernika. Rozmów jakos tez około 10 . Z czego liczyłam na odzew z 3 ale nic z tego........
Inez24, a to dzisiejsze miejsce ma Ci dać znać, czy jakby przyjmie Cię "z marszu"?
Hm. To może normalne statystyki. Gdzieś czytałam, że jedna rozmowa na 30 CV to sukces

P.s Stotku ale masz dziwny awatar, taki normalny
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-02-05 o 10:59
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-05, 11:03   #1478
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86462936]Ja idę jutro na recepcję do hotelu, ale bez przekonania - właściwie tylko dlatego, że w domu mnie namówili. Pewnie - zawsze to lepiej niż spędzić kolejne miesiące w domu, ale i tak oczekuję czegoś innego.
W ogóle zauważyłam, że robię się coraz bardziej wymagająca - oprócz takich rzeczy jak odpowiednia branża, zarobki, stabilność umowy, itp. zaczynam mieć konkretne wyobrażenia, z jakimi ludźmi chciałabym na codzień mieć do czynienia (nie mówię o wspólnej pracy, bo jednak celuję w oferty pracy bardziej indywidualnej), jak chciałabym, żeby się do mnie odnosili, itp., o przełożonych nie wspomnę - też tak macie?[/QUOTE]

Nad tym nie rozmyślam, nie mam na to wpływu, jak będzie źle to będę szukać znowu pracy. Dla mnie liczy się pierwsza grupa - branża, zarobki itd.na to mogę mieć jakiś wpływ, coś wiadomo od samego początku, w przypadku relacji z ludźmi jak wiadomo bywa różnie.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
U mnie jakaś kompletna cisza. Nie wiem co jest grane. Może ferie Dobrze, że mam tę prezentację na drugi etap do zrobienia, to przynajmniej się czymś mogę zająć, poza odświeżaniem pracuj

To chyba normalne, że człowiek ma pewne oczekiwania po miejscu pracy. Ale potem jest tak jak mówi Stotek, czasami chciałabym wziąć cokolwiek. Chociaż potem pukam się w głowę, bo też nie chcę sobie "zniszczyć" CV, może to głupie myślenie i nawet w firmie krzak można się pewnie czegoś nauczyć, ale wolałabym jednak nie musieć sama siebie przekonywać, że dane miejsce jest fajne



Inez24, a to dzisiejsze miejsce ma Ci dać znać, czy jakby przyjmie Cię "z marszu"?
Hm. To może normalne statystyki. Gdzieś czytałam, że jedna rozmowa na 30 CV to sukces

P.s Stotku ale masz dziwny awatar, taki normalny
U mnie też kompletna cisza, a jakieś dwa tygodnie temu było tak pięknie 1/2 telefony dzienne, od tygodnia posucha, zaczęłam się mocno denerwować, bo nie wiem o co chodzi.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2019-02-05 o 11:08
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 11:09   #1479
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
U mnie jakaś kompletna cisza. Nie wiem co jest grane. Może ferie Dobrze, że mam tę prezentację na drugi etap do zrobienia, to przynajmniej się czymś mogę zająć, poza odświeżaniem pracuj

To chyba normalne, że człowiek ma pewne oczekiwania po miejscu pracy. Ale potem jest tak jak mówi Stotek, czasami chciałabym wziąć cokolwiek. Chociaż potem pukam się w głowę, bo też nie chcę sobie "zniszczyć" CV, może to głupie myślenie i nawet w firmie krzak można się pewnie czegoś nauczyć, ale wolałabym jednak nie musieć sama siebie przekonywać, że dane miejsce jest fajne
A może to właśnie błąd, że się wiecznie godzimy bez mrugnięcia okiem na to, co jest, a potem i tak narzekamy, bo albo atmosfera pozostawia wiele do życzenia, albo przełożeni czy współpracownicy wchodzą nam na głowę, albo zaharowujemy się za niegodne tej harówki pieniądze? Zaciskamy zęby, a potem i tak obraca się to przeciwko nam, bo albo mamy ochotę uciec po pewnym czasie, albo nas zwalniają (u mnie zachodzi akurat ten drugi przypadek).
Przyszło mi do głowy, że oprócz tego, żeby wyszczególniać w wiadomościach, które wymagania potencjalnie spełniam na danym stanowisku, informować także o tym, jaki styl pracy preferuję (o ile nie jest to oferta pracy w której kładą nacisk na umiejętności pracy w zespole, bo wtedy wiadomo, że tego nie przeskoczę) i co sprzyja w moim przypadku efektywności. Tak, żeby uniknąć na przyszłość zgrzytów takich jak ostatnio.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 11:20   #1480
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

No moim zdaniem, ja jak juz nie mogę wytrzymac, to biorę co jest. O ile wlasnie intuicja mówi, że to będzie ok i warunki mi względnie pasują. Oczywiscie w granicach rozsądku (bo np. pracy za najnizszą na umowie zleceniu w zyciu bym nie wzięła, w obcnym układzie, gdy mogę sobie na to pozwolić). W razie czego szybko potem rezygnuję

@Kafka, zmieniłam sobie dzisiaj jakos tak nostalgicznie mi ostatnio

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

O co mi chodzi - chciałabym na przykład: pracę za 6000 brutto, umowa na stałe (po 3 miesiącach okresu próbnego), pakiet medyczny, blisko domu.
A co oferują:
- wynagrodzenie 4500 zł,
- umowa na 3 miesiące, potem 33, a potem na czas nieokreślony
- pakiet medyczny
- 30 km od domu

No i na to się mogę zgodzić, o ile pieniężnie dam radę. Choć lepiej mieć te 4500 brutto i szukac dalej, niż w imię honoru tego nie mieć. Gdyby zaproponowali jeszcze niżej, jakieś dziwne umowy, albo byli w ciul daleko, no to w życiu.
__________________
. . .

Edytowane przez stotek
Czas edycji: 2019-02-05 o 11:16
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 11:46   #1481
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-05, 11:49   #1482
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Mi to wszystko jedno. Uwazam, ze nawet przez te 3 miesiące mozna nie miec okazji się w 100% pokazać czy poznać firmy.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 11:56   #1483
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dziewczyny, czy któraś z Was spotkała się podczas rekrutacji z testami na dokładność ? Jak to mniej więcej wygląda ?
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 12:01   #1484
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No ba.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 12:06   #1485
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was spotkała się podczas rekrutacji z testami na dokładność ? Jak to mniej więcej wygląda ?
Pierwsze słyszę. Ja kiedyś musiałam wypełnić ankietę matematyczno - językowo - logiczną na czas.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 12:23   #1486
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę. Ja kiedyś musiałam wypełnić ankietę matematyczno - językowo - logiczną na czas.
Może to jakiś mix z testów analitycznych zobaczymy

Co myślicie o aplikowaniu do tych samych firm po kilka razy, na różne stanowiska, może to się zakończyć ostatecznym sukcesem ?

Wiem, że sporo osób startuje do korporacji po kilka razy na to samo bądź inne stanowisko, sama chyba zacznę tak wysyłać, co mi w sumie zależy.

Ciekawa jestem jednak Waszych opinii, też tak robicie, spotkałyście się z czymś takim ?
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 12:37   #1487
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

A może dostaniesz kolorowankę do wypełnienia

Ja aplikuję po kilka razy do tej samej firmy. Może to źle wygląda, ale z drugiej strony, jeśli stanowiska są w jakiś sposób podobne do siebie i odpowiadają mojemu doświadczeniu to wysyłam. Nie łudzę się, że wysłałam raz i przy kolejnej aplikacji wyłonią mnie z bazy w Excelu. Oczywiście może tak być, ale zamiast modlić się o to, ślę CV i już

Są trzy takie firmy, które bombarduję swoimi aplikacjami W jednej byłam za pierwszym razem, jak wysłałam CV, na rozmowie, ale szukali kogoś bardziej doświadczonego w dziedzinie, ale sami powiedzieli, żeby się do nich zgłaszać, jakby inna oferta mnie zainteresowałam. To jakiś czas temu wysłałam drugie CV.

Druga firma, którą zarzuciłam kilkoma moimi CV też w końcu się odezwała i na rozmowie przyznałam, że kilka razy już aplikowałam do nich, bo mi zależy na współpracy. Ale też wybrali kogoś bardziej doświadczonego w branży, jednocześnie mówiąc, żeby zgłaszać się do nich, jakby coś się pojawiło, co mnie zaciekawi.

No i trzecia firma, moja wypatrzona od kilku lat, która też dostała kilka moich ofert. Zaprosili mnie wreszcie na rozmowę i potem na drugi etap, no i to jest właśnie ta, która ma być za dwa tygodnie.

Więc jak widać, to nie jest nic strasznego, a sami rekruterzy nawet do tego zachęcają. A co więcej, można później przedstawić się jako osoba, której zależy na pracy w danym miejscu.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 12:40   #1488
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Mi też się zdarza wysylac do jednej firmy, ale na rozne stanowiska.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 12:51   #1489
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Może to jakiś mix z testów analitycznych zobaczymy

Co myślicie o aplikowaniu do tych samych firm po kilka razy, na różne stanowiska, może to się zakończyć ostatecznym sukcesem ?

Wiem, że sporo osób startuje do korporacji po kilka razy na to samo bądź inne stanowisko, sama chyba zacznę tak wysyłać, co mi w sumie zależy.

Ciekawa jestem jednak Waszych opinii, też tak robicie, spotkałyście się z czymś takim ?
Raz mi się to przydarzyło, że zaprosili mnie na rozmowę 2 razy w to samo miejsce, ale nie zostałam nigdzie wybrana.
Kafka, myślę, że rekrutujący do tego podchodzą bezdusznie: ani nie zwiększasz tym swoich szans, ani nie zmniejszasz.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-02-05 o 12:57
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-05, 13:01   #1490
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86463556]
Kafka, myślę, że rekrutujący do tego podchodzą bezdusznie: ani nie zwiększasz tym swoich szans, ani nie zmniejszasz.[/QUOTE]

Czy ja wiem, na pewno nie zwiększam nie wysyłając CV drugi raz, a wysyłając, to chyba własnie zwiększam, bo wpada do puli nadesłanych
Ale że rekruterzy tylko tak gadają "proszę wysyłać" to wiadomo, że to tylko kurtuazja, ale z drugiej strony mogliby mówić, że mają bazę i żeby im nie zaśmiecać skrzynki przy okazji innego ogłoszenia
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 13:11   #1491
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Czy ja wiem, na pewno nie zwiększam nie wysyłając CV drugi raz, a wysyłając, to chyba własnie zwiększam, bo wpada do puli nadesłanych
Ale że rekruterzy tylko tak gadają "proszę wysyłać" to wiadomo, że to tylko kurtuazja, ale z drugiej strony mogliby mówić, że mają bazę i żeby im nie zaśmiecać skrzynki przy okazji innego ogłoszenia
Z mojego doświadczenia wynika, że to nie ma znaczenia. Ale to jest tylko moje doświadczenie - może znajdzie się ktoś, kto powie, że tak, to mu pomogło.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 13:28   #1492
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja też wysyłam, w nosie już ma co będzie dalej, osiągnęłam już taki poziom wkurzenia.

Dostałam zaproszenie na rozmowę jutro, stanowisko takie sobie, ale najgorsze jest to, że firma jest w takim miejscu, że nie wiem, czy ja tam dojadę na rozmowę, o pracy i dojazdach to nawet nie ma co myśleć jedynie samochodem, a tego nie mam.

I tak myślę co robić - iść, nie iść....

Wzięłabym nawet taksówkę, ale aż tak mi chyba nie zależy, a zapłacę sporo, bo to kawał drogi ode mnie.

Na początku obstawiałam tramwaj+autobus, ale ten drugi kursuje dość rzadko, a ja też nie znam zbyt dobrze tej części miasta, to jakieś peryferia.
Kilka lat temu już zawaliłam rozmowę, bo błądziłam po jakiś polach, autostradach, więc doświadczenie z firmami na obrzeżach mam bardzo złe.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2019-02-05 o 13:30
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 13:30   #1493
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

niv_, jesli nie bedziesz miala potem jak dojechać do pracy albo bedzie to bardzo kłopotliwe i nieopłacalne, to darowałabym sobie rozmowe rekrutacyjna, szkoda czasu.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 13:33   #1494
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Ja też wysyłam, w nosie już ma co będzie dalej, osiągnęłam już taki poziom wkurzenia.

Dostałam zaproszenie na rozmowę jutro, stanowisko takie sobie, ale najgorsze jest to, że firma jest w takim miejscu, że nie wiem, czy ja tam dojadę na rozmowę, o pracy i dojazdach to nawet nie ma co myśleć jedynie samochodem, a tego nie mam.

I tak myślę co robić - iść, nie iść....

Wzięłabym nawet taksówkę, ale aż tak mi chyba nie zależy, a zapłacę sporo, bo to kawał drogi ode mnie.

Na początku obstawiałam tramwaj+autobus, ale ten drugi kursuje dość rzadko, a ja też nie znam zbyt dobrze tej części miasta, to jakieś peryferia.
Kilka lat temu już zawaliłam rozmowę, bo błądziłam po jakiś polach, autostradach, więc doświadczenie z firmami na obrzeżach mam bardzo złe.
A ile razy ja pobłądziłam, nawet nie zliczę
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 14:42   #1495
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 14:43   #1496
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja tak samo
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 14:45   #1497
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To ja też, ale i tak nieraz pobłądzę jestem antytalent jeśli chodzi o orientację w terenie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 14:56   #1498
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja tak samo, gubię się nawet w galerii handlowej
I mam czasem to szczęście, że na Googlach miejsce, do którego idę, jest akurat w remoncie, więc w rzeczywistości wygląda już inaczej
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 17:35   #1499
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Wysłałam dzisiaj kilka CV proszę o oklaski
Niestety nie w zawodzie, ale cóż począć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 17:37   #1500
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ja tak samo, gubię się nawet w galerii handlowej
I mam czasem to szczęście, że na Googlach miejsce, do którego idę, jest akurat w remoncie, więc w rzeczywistości wygląda już inaczej
Haha, ja też!
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:37.