Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-06, 15:02   #1471
Domi_001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 362
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ultra- ja wczoraj mojemu małemu dałam do zabawy ciecz nienewtonowska. Dwie godziny dziecka nie było
nie mam jeszcze zdjęć z sesji.

My po rehabilitacji, Pani pochwaliła nas ze tak szybko się zjawilysmy. Pokazała kilka prostych ćwiczeń i kazała kupić poduszkę korygującą .. mówi że to idealny czas żeby jej zmienić te preferencje jednej strony, później było by ciężej. No i już ma trochę odksztalcona główkę ale na szczęście da się to skorygować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domi_001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 15:10   #1472
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Czy tylko mój wyje kiedy nie śpi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raczej nie. Moja z reguły też, chyba że ma śpiący dzień to wtedy jest w miarę spokój. Ale to zdecydowanie nie dzisiejszy dzień. Dziś we dwie na raz uraczyły mnie swoim płaczem. Nic tylko wystrzelić się w kosmos, tam przynajmniej dźwięki się nie rozchodzą
Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
My dziś odwiedziliśmy pediatrę z tym ropiejącym oczkiem, dostaliśmy kropelki - antybiotyk :/
Taki domiejscowy antybiotyk (na skórę czy do oczka) to nie to samo co dosustny więc się nie przejmuj. Naszej na oczko pomógł pokarm, ale ono nadal nieco bardziej łzawi.

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Nie tylko

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
A co twoja też?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Domi_001 Pokaż wiadomość
Ultra- ja wczoraj mojemu małemu dałam do zabawy ciecz nienewtonowska. Dwie godziny dziecka nie było
nie mam jeszcze zdjęć z sesji.

My po rehabilitacji, Pani pochwaliła nas ze tak szybko się zjawilysmy. Pokazała kilka prostych ćwiczeń i kazała kupić poduszkę korygującą .. mówi że to idealny czas żeby jej zmienić te preferencje jednej strony, później było by ciężej. No i już ma trochę odksztalcona główkę ale na szczęście da się to skorygować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo dzięki ci dobra kobieto za pomysł!
Fajnie że szybko zadziałaliście Śladu nie będzie.
A propos główki. Po doswiadczeniu z Alicją, mówiłam kuzynce żeby kładła córkę raz na jedną raz na drugą stronę. Ale ta bojąc się że dziecko się obróci na buzię i udusi kładła tylko na wznak. Teraz ma tak płaską glowę ta dziewczynka, a kuzynka żałuje, bo nie bardzo da się teraz coś z tym zrobić..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 15:16   #1473
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Dziewczyny, pogorszył się Wam wzrok w ciąży? Mi trochę się pogorszył, ale czytałam, że to normalne i minie po porodzie. Póki co nie minęło i nie wiem czy iść do okulisty czy zaczekać np do końca połogu.

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 15:29   #1474
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pogorszył się Wam wzrok w ciąży? Mi trochę się pogorszył, ale czytałam, że to normalne i minie po porodzie. Póki co nie minęło i nie wiem czy iść do okulisty czy zaczekać np do końca połogu.

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
Takie mam wrażenie.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Raczej nie. Moja z reguły też, chyba że ma śpiący dzień to wtedy jest w miarę spokój. Ale to zdecydowanie nie dzisiejszy dzień. Dziś we dwie na raz uraczyły mnie swoim płaczem. Nic tylko wystrzelić się w kosmos, tam przynajmniej dźwięki się nie rozchodzą


Taki domiejscowy antybiotyk (na skórę czy do oczka) to nie to samo co dosustny więc się nie przejmuj. Naszej na oczko pomógł pokarm, ale ono nadal nieco bardziej łzawi.



A co twoja też?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Ooo dzięki ci dobra kobieto za pomysł!
Fajnie że szybko zadziałaliście Śladu nie będzie.
A propos główki. Po doswiadczeniu z Alicją, mówiłam kuzynce żeby kładła córkę raz na jedną raz na drugą stronę. Ale ta bojąc się że dziecko się obróci na buzię i udusi kładła tylko na wznak. Teraz ma tak płaską glowę ta dziewczynka, a kuzynka żałuje, bo nie bardzo da się teraz coś z tym zrobić..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jak nie śpi to placze
Nawet moje idealne Cudo

Ale zazwyczaj jednak śpi

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 15:39   #1475
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pogorszył się Wam wzrok w ciąży? Mi trochę się pogorszył, ale czytałam, że to normalne i minie po porodzie. Póki co nie minęło i nie wiem czy iść do okulisty czy zaczekać np do końca połogu.

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
Mi sie pogorszył po pierwszej ciąży i do normy już nie wrócił. Po drugiej i teraz nic się nie działo.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 16:05   #1476
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pogorszył się Wam wzrok w ciąży? Mi trochę się pogorszył, ale czytałam, że to normalne i minie po porodzie. Póki co nie minęło i nie wiem czy iść do okulisty czy zaczekać np do końca połogu.

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
Tak niestety wyraznie mi sie pogorszyl. Okulary do patrzenia w dal nie daja rady
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 16:06   #1477
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Bardzo. Z tym, że mój się pogorszył już trochę przed ciążą i teraz muszę koniecznie iść zrobić okulary, bo bardzo kiepsko widzę. Aż wstyd.

Ponarzekałabym sobie, ale cholera, nie mam na co! Właśnie przez godzinę porządkowałam materiały świąteczne a moja mała w tym czasie leżała na macie nawet mi koleżanka ostatnio powiedziała "wiesz, Ty w ogóle nie wyglądasz na zmęczoną czy niewyspaną" no jak mam wyglądać, jak wcale tak się nie czuję? Wysypiam się dobrze, zmęczenie na poziomie absolutnie normalnym, nic ponad normę. W sumie to starsza bardziej daje mi popalić niż młoda
Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pogorszył się Wam wzrok w ciąży? Mi trochę się pogorszył, ale czytałam, że to normalne i minie po porodzie. Póki co nie minęło i nie wiem czy iść do okulisty czy zaczekać np do końca połogu.

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
Bardzo. Z tym, że mój się pogorszył już trochę przed ciążą i teraz muszę koniecznie iść zrobić okulary, bo bardzo kiepsko widzę. Aż wstyd.

Ponarzekałabym sobie, ale cholera, nie mam na co! Właśnie przez godzinę porządkowałam materiały świąteczne a moja mała w tym czasie leżała na macie nawet mi koleżanka ostatnio powiedziała "wiesz, Ty w ogóle nie wyglądasz na zmęczoną czy niewyspaną" no jak mam wyglądać, jak wcale tak się nie czuję? Wysypiam się dobrze, zmęczenie na poziomie absolutnie normalnym, nic ponad normę. W sumie to starsza bardziej daje mi popalić niż młoda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-06, 17:13   #1478
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Dobrze, że nie tylko mój płacze. No idzie zwariować. Najgorzej kiedy nie śpi i beczy, a ja muszę Matiego położyć spać
Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pogorszył się Wam wzrok w ciąży? Mi trochę się pogorszył, ale czytałam, że to normalne i minie po porodzie. Póki co nie minęło i nie wiem czy iść do okulisty czy zaczekać np do końca połogu.
Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
Tak, mi się pogorszył.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 17:17   #1479
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Zgadzam się, że można zwariować.

Zajrzałam na wrześniówki a tam wszystkie odciągają pokarm, rozkręcają laktację i dokarmiają mm walcząc z zaparciami (i kolkami ale to u mnie to samo). Nas to też za miesiąc czeka, czy akurat im tak się złożyło?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 18:06   #1480
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że można zwariować.



Zajrzałam na wrześniówki a tam wszystkie odciągają pokarm, rozkręcają laktację i dokarmiają mm walcząc z zaparciami (i kolkami ale to u mnie to samo). Nas to też za miesiąc czeka, czy akurat im tak się złożyło?
Alicia wrześniowa i nie ma takich problemów

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 18:26   #1481
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Myslalam ze to jakis skok rozwojowy

Wsiadlam dzis pierwszy raz po ciazy w samochod i pojechalam do sklepu 2km dalej na chwile. Ale dziwnie
Tak naprawde pierwszy raz sie oddalilam bez dziecka od... Stycznia poczulam sie znowu jak tylko i wylacznie ja. I nikt postronny nie mial po czym zauwazyc czy mam dziecko czy nie. No normalnie doswiadczenie graniczne
Juz nie mowiac o tym jak latwo sie wsiada do samochodu i jezdzi bez brzucha i ile tam jest miejsca
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-06, 19:04   #1482
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Też to lubię chociaż jak długo jestem poza domem to tęsknię mega i jeszcze bardziej doceniam powrót i bycie z małą
Kiedy wypada pierwszy skok rozwojowy? Nawet nie wiem...
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Myslalam ze to jakis skok rozwojowy

Wsiadlam dzis pierwszy raz po ciazy w samochod i pojechalam do sklepu 2km dalej na chwile. Ale dziwnie
Tak naprawde pierwszy raz sie oddalilam bez dziecka od... Stycznia poczulam sie znowu jak tylko i wylacznie ja. I nikt postronny nie mial po czym zauwazyc czy mam dziecko czy nie. No normalnie doswiadczenie graniczne
Juz nie mowiac o tym jak latwo sie wsiada do samochodu i jezdzi bez brzucha i ile tam jest miejsca
Też to lubię chociaż jak długo jestem poza domem to tęsknię mega i jeszcze bardziej doceniam powrót i bycie z małą
Kiedy wypada pierwszy skok rozwojowy? Nawet nie wiem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 19:17   #1483
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Też to lubię chociaż jak długo jestem poza domem to tęsknię mega i jeszcze bardziej doceniam powrót i bycie z małą
Kiedy wypada pierwszy skok rozwojowy? Nawet nie wiem... Też to lubię chociaż jak długo jestem poza domem to tęsknię mega i jeszcze bardziej doceniam powrót i bycie z małą
Kiedy wypada pierwszy skok rozwojowy? Nawet nie wiem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


6 tydzień

Czekam na niego ze strachem ale może będzie jak że starszakami, że nawet nie zauważyłam żadnej zmiany
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 20:07   #1484
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
6 tydzień



Czekam na niego ze strachem ale może będzie jak że starszakami, że nawet nie zauważyłam żadnej zmiany
I tego Ci życzymy

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 20:17   #1485
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pogorszył się Wam wzrok w ciąży? Mi trochę się pogorszył, ale czytałam, że to normalne i minie po porodzie. Póki co nie minęło i nie wiem czy iść do okulisty czy zaczekać np do końca połogu.

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
Tak. Zdecydowanie. Przed 1 ciąża miałam +0,5 po było 0,75. Teraz pewnie jest już 1 Jeszcze kilka dzieci i będę ślepa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 05:28   #1486
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Podobno ok 6 tygodnia pojawia się też problem z karmieniem i trzeba przykładać cały czas dziecko. Ja doświadczyłam tego przy starszym i prawie płakałam, że pokarm się skończył. Kilka dni wiszenia na cycku i znów rzeka mleka pewnie stąd u wrzesniowek teraz walki

Byłyśmy wczoraj na kontroli i też mamy skierowanie do fizjo. Ja już sama zauważyłam, że mała preferuje jedną stronę i ta główka robi się płaską bardziej po prawej. Trochę moja wina, bo karmię z prawej ręki...czyli lewy cycek normalnie, a prawy spod pachy. Zmieniam to, ale mała ma problem z chwytaniem tej piersi, jak trzymam ja lewa ręka i czasami kapituluje. Trzeba faktycznie pilnować tej główki.
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 06:06   #1487
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

U mnie mala preferuje lewa strone i ciezko ja lrzekonac do lezenia na drugiej, patrzenia w druva strone ale glowka na razie chyba prosta.

Za to jak to drżenie i prężenie sie nie skonczy do 6 tygodnia to mamy isc do neurologa takze mam nadzieje ze obedzie sie bez tego.

Dzisiaj raz wstalam do niej jak juz chwile plakala - nie moglam sje dobudzic z polsnu i dopiero po chwili sie zorientosalam ze dziecko mi placze. A drugi raz w ogole sie nie obudzilam, maz z drugiego pokoju przyszedl bo tam dzisiaj spal. Masakra. Nikt kogo znam tak nie ma. Nie chce zeby lezala i plakala ale jak to przeskoczyc?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 06:44   #1488
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że można zwariować.



Zajrzałam na wrześniówki a tam wszystkie odciągają pokarm, rozkręcają laktację i dokarmiają mm walcząc z zaparciami (i kolkami ale to u mnie to samo). Nas to też za miesiąc czeka, czy akurat im tak się złożyło?


Też ostatnio mnie to zainteresowało, bo u nas chyba każda kp plus mm czy odciąganie jak potrzeba? Ciekawe, że tam trafiło na tyle dziewczyn z trudnościami z laktacją. Na szczęście przeczytałam o tym niedawno, bo znowu bym pogłębiała w sobie poczucie, że jestem beznadziejną matką i się nie interesuję wystarczająco. Bardzo podziwiam za wytrwałe i regularne odciąganie, podgrzewanie, za walkę. Ja bym olała kp.

Skoro mąż ją słyszy, niech cię budzi albo sam przejmie. Każdy ma inną tolerancję niewyspania. Nie dokładaj sobie wyrzutów.

Wrócił mi okres
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 07:00   #1489
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

On ja tez raz slyszy raz nie. I nie wstaje od razu. Dzisiaj sie dosc wyspalam wiec mam nadzieje zd bedzid lepiej...

No wlasnie ja bylam w szoku co tam sie dzieje na watku. Podziwiam, ja robie drame ze do cycka musze przystawiac i leci jak z kranu.
Ale np w szpitalu na noworodkach bylo 5 osob i tylko ja karmilam z cycka. Reszta odciagala albo mm. Wiec widocznie u nas wyjatkowo wszystkie karmia glownie z piersi.

Juz?! O matko no to winszuje... modle sie zeby mi nie wrocil z rok
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 07:04   #1490
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Może kup sobie nianię elektroniczną i polz sobie część dla rodzica obok ucha. Tam jest regulacją głośności...Nie ma bata, żeby Cię nie obudziło
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 07:21   #1491
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Chyba tak zrobie

Mloda wczoraj spala praktycznie caly dzien, potem cala noc i teraz dalej spi. Nie rozumiem tego dziecka

No i ciagle jest zolta choxiaz tydzien temu bilirubine miala 9,5 czy 9,7.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 07:25   #1492
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Mamy Październikowe 2019 cz.4

Mówiłam, że jestem inna Śpię zamiast karmić i takie są skutki

Śpi, bo dzieciaki nie ogarniają ciągle czasu, a akurat ma potrzebę, więc sobie nie żałuje

Też mi się wydaje, że u nas wyjątkowo obficie i łatwo idzie kp.

A mój przy bilirubinie 10 miał tylko białka żółte, ale on był bardzo siny, a potem wpadał w róż. Położne się dziwiły, że taki zupełnie nieżółty mój chłopak
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.

Edytowane przez Laura Rose
Czas edycji: 2019-11-07 o 07:28
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 07:40   #1493
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Kiedy mija ból brzucha u dzieciaków?

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Podobno ok 6 tygodnia pojawia się też problem z karmieniem i trzeba przykładać cały czas dziecko. Ja doświadczyłam tego przy starszym i prawie płakałam, że pokarm się skończył. Kilka dni wiszenia na cycku i znów rzeka mleka pewnie stąd u wrzesniowek teraz walki
U mnie przy Matim w 6 tygodni pojawił się nawał. Miałam stan podgoraczkowy i czerwony oraz bolący cyc za to kiedy to minęło, mleka miałam ogrom. Położna mówiła, że dziecko po 6 tygodniach potrzebuje bardziej tłustego mleka i stąd to.
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Też ostatnio mnie to zainteresowało, bo u nas chyba każda kp plus mm czy odciąganie jak potrzeba? Ciekawe, że tam trafiło na tyle dziewczyn z trudnościami z laktacją. Na szczęście przeczytałam o tym niedawno, bo znowu bym pogłębiała w sobie poczucie, że jestem beznadziejną matką i się nie interesuję wystarczająco. Bardzo podziwiam za wytrwałe i regularne odciąganie, podgrzewanie, za walkę. Ja bym olała kp.

Skoro mąż ją słyszy, niech cię budzi albo sam przejmie. Każdy ma inną tolerancję niewyspania. Nie dokładaj sobie wyrzutów.

Wrócił mi okres
Też bym przeszła na mm.
Fubizka, dobrze, że mała śpi. Niech odsypia. Ty widocznie byłaś już tak zmęczona, że spalas snem sprawiedliwego lepiej się czujesz?
Mego małego ewidentnie boli brzuch. Kupy robi aż po pachy, ale drze się przy tym tak, że i ja ryczę. Daję mu kropelki, ale kurcze, kiedy to minie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 07:53   #1494
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Mówiłam, że jestem inna Śpię zamiast karmić i takie są skutki

Śpi, bo dzieciaki nie ogarniają ciągle czasu, a akurat ma potrzebę, więc sobie nie żałuje

Też mi się wydaje, że u nas wyjątkowo obficie i łatwo idzie kp.

A mój przy bilirubinie 10 miał tylko białka żółte, ale on był bardzo siny, a potem wpadał w róż. Położne się dziwiły, że taki zupełnie nieżółty mój chłopak
A u mnie mowila ze przy takim zazolceniu dziecko innej pacjentki wczoraj mialo 18 i poszlo do szpitala. Takze chyba nijak sie ma ten kolor skory do poziomu bilirubiny. Ja chyba jej sprawdze jeszze w przyszlym tygodniu zanim jej nie zejdzie to zoltko.

Mysle ze odsypia te histerie z poprzednich dni
Odpukac moze podawanie tej laktazy rano zamiast wieczorem pomaga. Noc przespala tylko cofal jej sie pokarm bez ulewania i wtedy jeczala troche to ja podnosilam, wiec moze tez refluks sie przypaletal.

Podobno przechodza w 3 miesiacu zycia. Ale chyba wtedy zaczyna sie z zebami takze marne pocieszenie
Ja sie czuje o wiele lepiej na razie


Ja zawsze mialam mocny sen z wyjatkami jak mialam jakies stresy i duzo spalam. Dlatego sie obawialam jak ja dam rade przy malym dziecku. No i mam odpowiedz - kiepsko
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 08:32   #1495
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U mnie mala preferuje lewa strone i ciezko ja lrzekonac do lezenia na drugiej, patrzenia w druva strone ale glowka na razie chyba prosta.

Za to jak to drżenie i prężenie sie nie skonczy do 6 tygodnia to mamy isc do neurologa takze mam nadzieje ze obedzie sie bez tego.

Dzisiaj raz wstalam do niej jak juz chwile plakala - nie moglam sje dobudzic z polsnu i dopiero po chwili sie zorientosalam ze dziecko mi placze. A drugi raz w ogole sie nie obudzilam, maz z drugiego pokoju przyszedl bo tam dzisiaj spal. Masakra. Nikt kogo znam tak nie ma. Nie chce zeby lezala i plakala ale jak to przeskoczyc?
Dzisiaj też mi było ciężko obudzić się do karmienia. Z tym ze moja nie płacze w nocy, wierci się tylko i już wiem że kupka uwiera i brzuszek pusty. Nie czekam aż zacznie płakać bo nie chce żeby się wybudziła. Najwyraźniej jestem wyspana. Z Alicja pamiętam też przyszedł taki moment że chwila mijała zanim ja usłyszałam.
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
On ja tez raz slyszy raz nie. I nie wstaje od razu. Dzisiaj sie dosc wyspalam wiec mam nadzieje zd bedzid lepiej...

No wlasnie ja bylam w szoku co tam sie dzieje na watku. Podziwiam, ja robie drame ze do cycka musze przystawiac i leci jak z kranu.
Ale np w szpitalu na noworodkach bylo 5 osob i tylko ja karmilam z cycka. Reszta odciagala albo mm. Wiec widocznie u nas wyjatkowo wszystkie karmia glownie z piersi.

Juz?! O matko no to winszuje... modle sie zeby mi nie wrocil z rok
Mi w szpitalu gratulowali że karmię wyłącznie piersią. Dziwne to było jakby to jakaś rzadkość była..
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Kiedy mija ból brzucha u dzieciaków?


U mnie przy Matim w 6 tygodni pojawił się nawał. Miałam stan podgoraczkowy i czerwony oraz bolący cyc za to kiedy to minęło, mleka miałam ogrom. Położna mówiła, że dziecko po 6 tygodniach potrzebuje bardziej tłustego mleka i stąd to.

Też bym przeszła na mm.
Fubizka, dobrze, że mała śpi. Niech odsypia. Ty widocznie byłaś już tak zmęczona, że spalas snem sprawiedliwego lepiej się czujesz?
Mego małego ewidentnie boli brzuch. Kupy robi aż po pachy, ale drze się przy tym tak, że i ja ryczę. Daję mu kropelki, ale kurcze, kiedy to minie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak minie ten nieszczesny czwarty trymestr powinno być lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 09:56   #1496
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Matka roku. Śniło mi się, że dałam dziecku do jedzenia czekoladowy wafelek

Nie straszcie, faktycznie ten 6 tydzień taki trudny? Właśnie się zbliżamy do tego momentu. Nie pamiętam czegoś takiego u pierwszej, ale wtedy też wszystkie dni od początku były trudne, więc ciężko stwierdzić

Fubizka ja też czasem się nie wybudzam, zazwyczaj jak mój mózg wplecie też płacz w to, co mi się śni. Na szczęście nie zdarza się to często. Niania to może być dobry pomysł, może dałabyś radę też zdrzemnąć się w ciągu dnia, żeby nie kłaść się aż tak padnięta?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 10:57   #1497
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Gaiete dokladnie tak jest. Ona zaczyna plakac to mi sje sni np ze ja nosze a ona placze. Genialny sposob mojego mozgu zeby sje nie obudzic.

Kupimy ta nianie bo i tak mielismy zamiar. Tylkp musze doczytac jak ja mozna polaczyc z monitorem oddechu bo ten monitor nie moze byc zaburzony przez inne urzadzenia. W ciagu dnia jest mi bardzo trudno zasnac ale staram sie polozyc ok 19-20 po wieczornym karmieniu. Jak ona nie wpadnie w histerie przez brzuszek to wtedy w nocy jestem bardziej przytomna.

Co robicie jak dzieci Wam uleją po podaniu leku? Mi dzisiaj rzygnela chwile po dicoflorze. Chyba musze podawac przed jedzeniem to wieksza szansa ze pojdzie na dno ten lek a nie na materac

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Carmelove - napisalam maila prosto do izraelskiej siedziby producenta babysense i odpowiedzieli mi dosc obszernie na te problemy z urzadzeniem jak byscie mieli tez jakis problem to moge ci przeslac ta korespondencje.
I jeszcze zadzwonili do mnie z polskiego serwisu z wyjasnieniami ze wszystko wytlumacza bo dzwobili z centrali i chyba przez przypadek rozpetalam miedzynarodowa afere

Edytowane przez Fubizka
Czas edycji: 2019-11-07 o 11:13
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 12:29   #1498
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Chyba mamy pierwsze świadome usmiechy

Az się popłakałam z radosci

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 12:39   #1499
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Chyba mamy pierwsze świadome usmiechy

Az się popłakałam z radosci

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Aaaaa ja też chcę czekam na to jak nic

Hejka



Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 12:48   #1500
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Kiedy mija ból brzucha u dzieciaków?


U mnie przy Matim w 6 tygodni pojawił się nawał. Miałam stan podgoraczkowy i czerwony oraz bolący cyc za to kiedy to minęło, mleka miałam ogrom. Położna mówiła, że dziecko po 6 tygodniach potrzebuje bardziej tłustego mleka i stąd to.

Też bym przeszła na mm.
Fubizka, dobrze, że mała śpi. Niech odsypia. Ty widocznie byłaś już tak zmęczona, że spalas snem sprawiedliwego lepiej się czujesz?
Mego małego ewidentnie boli brzuch. Kupy robi aż po pachy, ale drze się przy tym tak, że i ja ryczę. Daję mu kropelki, ale kurcze, kiedy to minie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ból brzucha minie jak się zacznie ząbkowanie a tak serio to różnie bywa. U Starszaka minął po 7 tygodniach
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Dzisiaj też mi było ciężko obudzić się do karmienia. Z tym ze moja nie płacze w nocy, wierci się tylko i już wiem że kupka uwiera i brzuszek pusty. Nie czekam aż zacznie płakać bo nie chce żeby się wybudziła. Najwyraźniej jestem wyspana. Z Alicja pamiętam też przyszedł taki moment że chwila mijała zanim ja usłyszałam.Mi w szpitalu gratulowali że karmię wyłącznie piersią. Dziwne to było jakby to jakaś rzadkość była..Jak minie ten nieszczesny czwarty trymestr powinno być lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi gratulują, że w ogóle karmię piersią Fakt, że po takim długim pobycie w szpitalu nie jest to takie proste. Moja laktacja jest opóźniona 2 tygodnie w stosunku do dziecka Słabiej też niż przy Starszaku działają na mnie wspomagacze laktacyjne. Nie ma lekko
Z okazji pierwszej miesięcznicy zaliczyliśmy ortopedę rano. Wszystko ok. Kazał kłaść go na brzuch na 8 godzin dziennie. Niewykonalne W chuście pozwolił nosić po skończeniu 3 miesięcy.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.