Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2) - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-04, 20:08   #1501
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez danana Pokaż wiadomość
Dzieki.
Mam jeszcze jedno pytanie:wczoraj zamiast po 10 rano wzięłam o 16 tabletke i dzisiaj normalnie o 11 przed południem ,w porzadku jest?(chociaz ogólnie teraz przez miesiac bede bez seksu wiec w sumie chyba nie ma co sie stresowac
Tak, jest wszystko ok
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 20:14   #1502
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

przeczytaj ulotkę
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 20:26   #1503
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
przeczytaj ulotkę
a możesz cytować? bo nie wiadomo do kogo mówisz a to konkretne zdanie w tym wątku mogłoby padać pod niemal każdym pytaniem
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 21:09   #1504
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
a możesz cytować? bo nie wiadomo do kogo mówisz a to konkretne zdanie w tym wątku mogłoby padać pod niemal każdym pytaniem
jasne, odpowiedź była do danana, najpierw otworzyłam karty z wątkami a później czytałam i odpowiadałam, myślałam że cytat nie będzie konieczny ale malootka mnie ubiegła
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 00:03   #1505
blue_cat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 570
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dobra, pomyliłam się, wzięłam 14 tabletek. Nie wziełam więc 15 i 16.
blue_cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 18:46   #1506
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez blue_cat Pokaż wiadomość
Dobra, pomyliłam się, wzięłam 14 tabletek. Nie wziełam więc 15 i 16.
To powinno być ok, w przeciwnym wypadku mogłaś odblokować owulację
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 20:55   #1507
olakucola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 29
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Witajcie!

Mam pytanko Co powinnam zrobić, jeśli wzięłam dziś tabletkę o 19:30, a mniej więcej godzinę później miałam biegunkę? Chyba się czymś przytrułam, rano było ok, potem około godziny 15 zaczęłam odczuwać w brzuchu jakieś bulgotanie, raz byłam w toalecie, ale był to tylko luźny stolec, ale potem, właśnie godzinę po przyjęciu tabletki, zawartość jelit wyleciała ze mnie jak woda.
I nie wiem za bardzo co mam teraz zrobić, w ulotce jest napisane, żeby postąpić tak jak w przypadku pominięcia tabletki, ale którą tabletkę mam wziąć, skoro jej nie pominęłam, tylko po prostu mogła się nie wchłonąć całkowicie?
Biorę tabletki jednoskładnikowe- Limetic (w czwartek rozpoczęłam drugie opakowanie). Powinnam wziąć jeszcze jedną tabletkę, opisaną na poniedziałek i do końca blistra tak dalej ( we wtorek tabletkę środową, w czwartek piątkową itd), czy mogłabym wziąć ostatnią tabletkę z blistra, żeby nie myliła mi się ta kolejność?
A potem normalnie zacząć nowe opakowanie, tylko dzień wcześniej?


Czy może nie brać, a tylko zabezpieczać się jakoś dodatkowo?

Dopiero zaczęłam drugi miesiąc stosowania tabletek i nie bardzo wiem, co zrobić w takiej sytuacji, a ulotka niezbyt mi to rozjaśnia, więc będę bardzo wdzięczna za pomoc!!

Dodam, że dziś rano kochałam się z chłopakiem i skończył we mnie.
olakucola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-08, 21:09   #1508
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez olakucola Pokaż wiadomość
Witajcie!

Mam pytanko Co powinnam zrobić, jeśli wzięłam dziś tabletkę o 19:30, a mniej więcej godzinę później miałam biegunkę? Chyba się czymś przytrułam, rano było ok, potem około godziny 15 zaczęłam odczuwać w brzuchu jakieś bulgotanie, raz byłam w toalecie, ale był to tylko luźny stolec, ale potem, właśnie godzinę po przyjęciu tabletki, zawartość jelit wyleciała ze mnie jak woda.
I nie wiem za bardzo co mam teraz zrobić, w ulotce jest napisane, żeby postąpić tak jak w przypadku pominięcia tabletki, ale którą tabletkę mam wziąć, skoro jej nie pominęłam, tylko po prostu mogła się nie wchłonąć całkowicie?
Biorę tabletki jednoskładnikowe- Limetic (w czwartek rozpoczęłam drugie opakowanie). Powinnam wziąć jeszcze jedną tabletkę, opisaną na poniedziałek i do końca blistra tak dalej ( we wtorek tabletkę środową, w czwartek piątkową itd), czy mogłabym wziąć ostatnią tabletkę z blistra, żeby nie myliła mi się ta kolejność?
A potem normalnie zacząć nowe opakowanie, tylko dzień wcześniej?


Czy może nie brać, a tylko zabezpieczać się jakoś dodatkowo?

Dopiero zaczęłam drugi miesiąc stosowania tabletek i nie bardzo wiem, co zrobić w takiej sytuacji, a ulotka niezbyt mi to rozjaśnia, więc będę bardzo wdzięczna za pomoc!!

Dodam, że dziś rano kochałam się z chłopakiem i skończył we mnie.


Weź dodatkową tabletkę dzisiaj, najlepiej z zapasowego blistra, jeśli taki masz, jeśli nie - skróć opakowanie o jedną tabletkę i zacznij następne dzień wcześniej.
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 21:11   #1509
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez olakucola Pokaż wiadomość
Witajcie!

Mam pytanko Co powinnam zrobić, jeśli wzięłam dziś tabletkę o 19:30, a mniej więcej godzinę później miałam biegunkę? Chyba się czymś przytrułam, rano było ok, potem około godziny 15 zaczęłam odczuwać w brzuchu jakieś bulgotanie, raz byłam w toalecie, ale był to tylko luźny stolec, ale potem, właśnie godzinę po przyjęciu tabletki, zawartość jelit wyleciała ze mnie jak woda.
I nie wiem za bardzo co mam teraz zrobić, w ulotce jest napisane, żeby postąpić tak jak w przypadku pominięcia tabletki, ale którą tabletkę mam wziąć, skoro jej nie pominęłam, tylko po prostu mogła się nie wchłonąć całkowicie?
Biorę tabletki jednoskładnikowe- Limetic (w czwartek rozpoczęłam drugie opakowanie). Powinnam wziąć jeszcze jedną tabletkę, opisaną na poniedziałek i do końca blistra tak dalej ( we wtorek tabletkę środową, w czwartek piątkową itd), czy mogłabym wziąć ostatnią tabletkę z blistra, żeby nie myliła mi się ta kolejność?
A potem normalnie zacząć nowe opakowanie, tylko dzień wcześniej?


Czy może nie brać, a tylko zabezpieczać się jakoś dodatkowo?

Dopiero zaczęłam drugi miesiąc stosowania tabletek i nie bardzo wiem, co zrobić w takiej sytuacji, a ulotka niezbyt mi to rozjaśnia, więc będę bardzo wdzięczna za pomoc!!

Dodam, że dziś rano kochałam się z chłopakiem i skończył we mnie.
Jesli to wystapilo zaraz po wzieciu i byla to silna biegunka to tabletka mogla sie nie wchlonac czyli tak jakbys ja pominela. Nalezy wziac dodatkowa tabletek i potem kontynuowac branie do ostatnieh, z ta roznica ze tak jak pisalas skonczysz dzien wczesniej opakowanie i przesunie Ci sie wszystko o ten jeden dzien.
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 22:03   #1510
olakucola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 29
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez spodkoldry Pokaż wiadomość
Weź dodatkową tabletkę dzisiaj, najlepiej z zapasowego blistra, jeśli taki masz, jeśli nie - skróć opakowanie o jedną tabletkę i zacznij następne dzień wcześniej.

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Jesli to wystapilo zaraz po wzieciu i byla to silna biegunka to tabletka mogla sie nie wchlonac czyli tak jakbys ja pominela. Nalezy wziac dodatkowa tabletek i potem kontynuowac branie do ostatnieh, z ta roznica ze tak jak pisalas skonczysz dzien wczesniej opakowanie i przesunie Ci sie wszystko o ten jeden dzien.
Bardzo Wam dziękuję za tak szybką pomoc!!!!!!!!!!!!
olakucola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 10:36   #1511
efula
Raczkowanie
 
Avatar efula
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 49
Zapomniałam wziąć 2 tabletek i dostałąm okres

Zapomniałam wziąć 2 tabletek pod rząd. 10 i 11 tabletka z blistra. 12 dnia wzięłam 3 naraz i dostałam też wtedy okres. Co robić? Kontynuować branie do końca blistra, potem 7 dni przerwy i zacząć nowe opakowanie? Czy działanie antykoncepcyjne zostanie zachowane?
efula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-09, 10:44   #1512
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Zapomniałam wziąć 2 tabletek i dostałąm okres

Niestety my wróżki nie jestesmy. Mysle ze antykoncepcja nie jest zachowana. A najlepiej zrob tak jak radzi ulotka czyli jezeli pominelas wiecej niz jedną tabletke skonsultuj sie z lekarzem
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 11:57   #1513
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Zapomniałam wziąć 2 tabletek i dostałąm okres

Cytat:
Napisane przez efula Pokaż wiadomość
Zapomniałam wziąć 2 tabletek pod rząd. 10 i 11 tabletka z blistra. 12 dnia wzięłam 3 naraz i dostałam też wtedy okres. Co robić? Kontynuować branie do końca blistra, potem 7 dni przerwy i zacząć nowe opakowanie? Czy działanie antykoncepcyjne zostanie zachowane?
Zrob jak mowi ulotka, skonsultuj sie z lekarzem. Obawiam sie ze w takim przypadku antykoncepcja nie jest zachowana
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 06:51   #1514
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Hej dziewczyny mam problem. Zapomniałam wczoraj wziąc tabletki, jestem w 2 tygodniu blistra (tabletki jednoskładnikowe), tabletkę wzięłam rano o 6 (10 godzin przerwy) po czym po godzinie ją zwymiotowalam. O 7 wzięłam druga tabletkę i znowu po pol godziny ją zwymiotowalam. Czy powinnam brać 3, stosować dodatkowe zabezpieczenie? Zapewne niewiele się wchłonęło od kiedy je zastosowałam. Nie wiem co robić, pierwszy raz jestem w takie sytuacji.
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.




Edytowane przez Paratrophy
Czas edycji: 2016-05-11 o 06:54
Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 07:56   #1515
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Paratrophy Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam problem. Zapomniałam wczoraj wziąc tabletki, jestem w 2 tygodniu blistra (tabletki jednoskładnikowe), tabletkę wzięłam rano o 6 (10 godzin przerwy) po czym po godzinie ją zwymiotowalam. O 7 wzięłam druga tabletkę i znowu po pol godziny ją zwymiotowalam. Czy powinnam brać 3, stosować dodatkowe zabezpieczenie? Zapewne niewiele się wchłonęło od kiedy je zastosowałam. Nie wiem co robić, pierwszy raz jestem w takie sytuacji.
Drugi tydzien jest najbezpiecznuejszy na szczescie dobierz 3 tabletke i przyjmij kolejne wraz z dzosiejsza o normalnej porze. Zabezpieczenie nie jest konieczne.
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 14:18   #1516
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Drugi tydzien jest najbezpiecznuejszy na szczescie dobierz 3 tabletke i przyjmij kolejne wraz z dzosiejsza o normalnej porze. Zabezpieczenie nie jest konieczne.
Bzdura. to są tabletki jednoskładnikowe a nie dwu. To zasadnicza różnica.

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Paratrophy Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam problem. Zapomniałam wczoraj wziąc tabletki, jestem w 2 tygodniu blistra (tabletki jednoskładnikowe), tabletkę wzięłam rano o 6 (10 godzin przerwy) po czym po godzinie ją zwymiotowalam. O 7 wzięłam druga tabletkę i znowu po pol godziny ją zwymiotowalam. Czy powinnam brać 3, stosować dodatkowe zabezpieczenie? Zapewne niewiele się wchłonęło od kiedy je zastosowałam. Nie wiem co robić, pierwszy raz jestem w takie sytuacji.
Co robić? ulotkę przeczytać.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 18:06   #1517
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Bzdura. to są tabletki jednoskładnikowe a nie dwu. To zasadnicza różnica.

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------


Co robić? ulotkę przeczytać.


W ulotce nie jest napisane czy po każdych wymiotach dobrać tabletkę, nie jestem głupia, zajrzałam do ulotki .
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.



Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 19:22   #1518
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Paratrophy Pokaż wiadomość
W ulotce nie jest napisane czy po każdych wymiotach dobrać tabletkę, nie jestem głupia, zajrzałam do ulotki .
skoro zwymiotowałaś po wzięciu tabletki to tak. Jeśli znów zwymiotowałaś po wzięciu drugiej to też. Generalnie chyba lepiej ostatecznie wziąć 2 niż nie wziąć wcale, prawda?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 19:34   #1519
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
skoro zwymiotowałaś po wzięciu tabletki to tak. Jeśli znów zwymiotowałaś po wzięciu drugiej to też. Generalnie chyba lepiej ostatecznie wziąć 2 niż nie wziąć wcale, prawda?
Tak też zrobiłam.
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.



Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-11, 19:36   #1520
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Paratrophy Pokaż wiadomość
Tak też zrobiłam.
No to czym się martwisz? Jak jeszcze masz wątpliwości to zadzwoń do swojego ginekologa.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 10:40   #1521
Cioccolatina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 55
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczyny pomóżcie! W piątek miałam rozpocząć nowe opakowanie tabletek, ale nie wiem jak to się stało, że zapomniałam. Teraz uzmysłowiłam to sobie i chciałam się zapytać, co mam zrobić w takiej sytuacji aby za bardzo nie rozregulować sobie cyklu i wogóle. Jakby nie patrzeć nie wzięłam 2 pierwszych tabletek.
Dodam, że tabletki biorę z powodu kłopotów z cerą i dla regularności okresów, ochrona antykoncepcyjna w moim przypadku niepotrzebna, bo nie współżyję. I zależy mi na tym aby cykl nie był zaburzony.
A nie wiem jak mam teraz brać tabletki tak aby okres mi się nie rozregulował. Zazwyczaj biorę je o 20. I nie wiem czy mam zacząć je brać normalnie, czyli pierwszą dziś w 10 dniu przerwy czy może odczekać do kolejnej miesiączki. Nie chcę sobie zrobić krzywdy. Tabletki przyjmuję od roku i nie mam pojęcia jak to się stało, że zapomniałam.
Cioccolatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 16:18   #1522
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

Kurcze, w zeszłym miesiącu przyjmowałam tabletki dopochwowe z Estradiolem, bardzo mocno bolały mnie piersi, a krwawienie przyszło wcześniej, trwało dłużej o było żywa krwią. Przedwczoraj 1 czerwca albo 31 maja zapomniałam kompletnie jednej tabletki i przyjęłam ja następnego dnia z kolejną tabletka. Dziś 3.06 mam brązowe plamienie ale jednocześnie przyjmuje natamycyne dopochwowo aczkolwiek w jej skutkach ubocznych nie ma czegoś takiego. Mogło to być rozregulowanie od 2 tabletek na raz?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 18:01   #1523
Monii07
Wtajemniczenie
 
Avatar Monii07
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 250
GG do Monii07
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Hej,
prosze Was o radę. Dziś o północy przyjełam przedostatnią tabletkę Logestu z opakowania. Natomiast o 4:30 wylądowałam w toalecie z wodnistą jednorazową biegunką i skręcaniem w brzuch. Nie brałam dodatkowej tabletki bo teoretycznie zdarzyło się to po 4h więc założyłam że się wchłonęło, oraz stwierdziłam, że ta którą przyjme dziś w nocy i tak kończy opakowanie więc może branie nadprogramowej nie jest konieczne. Teraz moje pytanie: Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Czy powinnam teraz zrobić normalnie 7 dni przerwy i przyjmować dalej czy może jednak wziąć kolejne opakowanie od jutra bez robienia przerw? Który wariant będzie mimo wszystko bezpieczniejszy?
__________________

if that is tragic… then give me tragedy.

Edytowane przez Monii07
Czas edycji: 2016-06-08 o 18:02
Monii07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 19:01   #1524
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Monii07 Pokaż wiadomość
Hej,
prosze Was o radę. Dziś o północy przyjełam przedostatnią tabletkę Logestu z opakowania. Natomiast o 4:30 wylądowałam w toalecie z wodnistą jednorazową biegunką i skręcaniem w brzuch. Nie brałam dodatkowej tabletki bo teoretycznie zdarzyło się to po 4h więc założyłam że się wchłonęło, oraz stwierdziłam, że ta którą przyjme dziś w nocy i tak kończy opakowanie więc może branie nadprogramowej nie jest konieczne. Teraz moje pytanie: Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Czy powinnam teraz zrobić normalnie 7 dni przerwy i przyjmować dalej czy może jednak wziąć kolejne opakowanie od jutra bez robienia przerw? Który wariant będzie mimo wszystko bezpieczniejszy?
Dobrze zrobilas, minelo 4h to raz, a dwa jako pominiecie liczy sie silna biegunke a nie jednorazowa sprawe wszystko jest ok nie trzeba zadnego laczenia opakowan tylko dalej normalnie przyjmuj tabsy

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 12:29   #1525
Kaarou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Hej dziewczyny! Mam takie pytanie. W środę o 20 przyjęłam standardowo siódmą tabletkę Belary, niestety koło 22:30 zwymiotowałam. Nie przyjęłam dodatkowej tabletki, a standardowo ósmą tabletkę z blistra w czwartek następnego dnia o 20. Pytanie, jak długo mam się dodatkowo zabezpieczać? Czyli po jakim czasie będę mogła znowu współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia?
Kaarou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 13:23   #1526
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

7 dni dodatkowego zabezpieczenia, ale pamietaj ze to pierwszy tydzień czyli stosunki na pare dni orzed zaponnieniem nie sa bezpieczne tak jak te tydzień po zapomnieniu.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Kaarou Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam takie pytanie. W środę o 20 przyjęłam standardowo siódmą tabletkę Belary, niestety koło 22:30 zwymiotowałam. Nie przyjęłam dodatkowej tabletki, a standardowo ósmą tabletkę z blistra w czwartek następnego dnia o 20. Pytanie, jak długo mam się dodatkowo zabezpieczać? Czyli po jakim czasie będę mogła znowu współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia?

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 13:50   #1527
Kaarou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Na szczęście nie współżyłam na tydzień przed tą tabletką, więc chodziło tylko o to ile muszę się dodatkowo zabezpieczać. Czytałam ulotkę, ale miałam wątpliwości własnie przez to, że nie wzięłam dodatkowej tabletki, tylko brałam tak jak zawsze. Dziękuję za pomoc!
Kaarou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 15:13   #1528
a33d9c54a9823943171d2a20540daa745217b90f_615b87963f9c9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Zapomniałam trzech tabletek antykoncepcyjnych.

Cześć dziewczyny, jestem tu nowa chciałam się zapytać czy któraś z Was była w takiej sytuacji jak ja - mianowicie nie wzięłam w sumie trzech tabletek yaz jednej z pierwszego tygodnia i dwóch z drugiego. Od razu zaznaczę, że mój partner o tym wie, ja nie zrobiłam tego specjalnie - po prostu mamy teraz oboje bardzo duzo rzeczy na glowie. Stwierdzilismy ze nawet fajnie jesli przypadkiem sie uda, poniewaz nie mamy juz na co czekac a wczesniej rozmawialismy o tym ze moze by tak zrezygnowac z antykoncepcji. Czy ktoras z Was zaszla w ciaze jak nie brala dobrze tabletek? licze na normalne odpowiedzi. Dodam tylko ze biore Yaz
a33d9c54a9823943171d2a20540daa745217b90f_615b87963f9c9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 15:15   #1529
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Zapomniałam trzech tabletek antykoncepcyjnych.

Tak to na pewno przypadek dlatego wspominasz,że to nie specjalnie i w sumie to jesteście za...

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Tak możesz jak najbardziej zajść zapominając tabletek.
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 15:20   #1530
a33d9c54a9823943171d2a20540daa745217b90f_615b87963f9c9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Zapomniałam trzech tabletek antykoncepcyjnych.

Dodam, że po tym jak nie wzielam pierwszej tabletki (z pierwszego tyg) zrobilam test - 2 tyg po tej sytuacji i wyszedl negatywny.
a33d9c54a9823943171d2a20540daa745217b90f_615b87963f9c9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:59:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.