Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80. - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-24, 08:33   #1531
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Dziwią mnie Wasze opisy ciężkich plecaków u najmłodszych dzieci. W szkołach do których chodziły lub chodzą dzieciaki mojej rodziny i znajomych zawsze były szafki w których można było zostawić podręczniki. I podręczników zazwyczaj nikt nie nosi, jak już trzeba zabrać coś do domu to zeszyty albo jakaś cienką książkę z ćwiczeniami. Oczywiście mam na myśli szkoły w Polsce, nie gdzieś za granicą.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 08:48   #1532
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dziwią mnie Wasze opisy ciężkich plecaków u najmłodszych dzieci. W szkołach do których chodziły lub chodzą dzieciaki mojej rodziny i znajomych zawsze były szafki w których można było zostawić podręczniki. I podręczników zazwyczaj nikt nie nosi, jak już trzeba zabrać coś do domu to zeszyty albo jakaś cienką książkę z ćwiczeniami. Oczywiście mam na myśli szkoły w Polsce, nie gdzieś za granicą.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
Szafki w szkole to ja widziałam na filmach
Ja miałam chyba dopiero w liceum.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 08:55   #1533
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dziwią mnie Wasze opisy ciężkich plecaków u najmłodszych dzieci. W szkołach do których chodziły lub chodzą dzieciaki mojej rodziny i znajomych zawsze były szafki w których można było zostawić podręczniki. I podręczników zazwyczaj nikt nie nosi, jak już trzeba zabrać coś do domu to zeszyty albo jakaś cienką książkę z ćwiczeniami. Oczywiście mam na myśli szkoły w Polsce, nie gdzieś za granicą.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
Te szafki to jakiś wymóg ministerialny? Jeśli nie, to wiadomo, że nie jest to wprowadzone w większej liczbie szkół.
Ja szafki też znam tylko z amerykańskich filmów. Bywał nawet problem z zostawieniem ciapów w szatni, a gdzie tam inne rzeczy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 09:08   #1534
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Nie jest to żaden wymóg i powiedziałabym ze nie sa one spotykane często w polskich szkołach, w mojej wiejskiej szkole ich nie ma, ale również w sąsiedzkim mieście nie ma w żadnej podstawowce.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 09:17   #1535
Asuka99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 81
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
no, jesli ktos twierdzi, ze te 5 minut spaceru to prewencja otylosci u dziecka to sie niestety przeliczy, wszyscy widmy, ze to nie wystarczy, a skoro i tak poza tym dziecko musi miec ruch w ciagu dnia, to zabranie tych 5 minut nie decyduje o otylosci czy jej braku, w zwiazku z czym nie rozumiem czemu ten argument sie tu przewija i pada narracja, ze rodzic, ktory wozi dziecko powoduje otylosc
cos jak by mowic, ze jak rano zjesz jablko to zapobiegasz otylosci
gdyby to bylo takie proste to nikt nie bylby otyly
No własnie taka spontaniczna, codzienna aktywność fizyczna (NEAT) jest bardzo ważna w zapobieganiu nieprawidłowej masy ciała i jej zrzucaniu. Wybieranie spaceru zamiast samochodu: do pracy, do szkoły, do sklepu, itp., to jej podstawowy element.
Asuka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 09:26   #1536
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Asuka99 Pokaż wiadomość
No własnie taka spontaniczna, codzienna aktywność fizyczna (NEAT) jest bardzo ważna w zapobieganiu nieprawidłowej masy ciała i jej zrzucaniu. Wybieranie spaceru zamiast samochodu: do pracy, do szkoły, do sklepu, itp., to jej podstawowy element.
mowisz o czyms zupelnie innym niz dyskusja, ktora rozpoczela sie od tego, ze dziecko ma jezdzic same, bo potrzebuje ruchu, bo inaczej otylosc
jak juz pisalam slacer na przystanek nie jest ruchem, ktory cokolwiek zmieni, ani wystarczajaca dawka ruchu sama w sobie, wiec ten argument nie ma sensu
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 09:32   #1537
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Szafki w szkole to ja widziałam na filmach
Ja miałam chyba dopiero w liceum.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie ja na żadnym etapie edukacji nie miałam szafek, ani w SP ani w liceum, szatnie były, ale strach było tam cokolwiek zostawiać.
W liceum szatnie były na numerki i panie woźne tego pilnowały, ale to tylko na ubrania wierzchnie
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-24, 09:38   #1538
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Te szafki to jakiś wymóg ministerialny? Jeśli nie, to wiadomo, że nie jest to wprowadzone w większej liczbie szkół.
Ja szafki też znam tylko z amerykańskich filmów. Bywał nawet problem z zostawieniem ciapów w szatni, a gdzie tam inne rzeczy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest obowiązek zapewnienia dzieciom miejsca do przechowywania rzeczy, to nie muszą być koniecznie szafki ale zazwyczaj jest to najlepsze rozwiązanie. Wiem że nawet w niektórych przedszkolach dzieci mają zamykane szafki.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 09:40   #1539
Asuka99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 81
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
mowisz o czyms zupelnie innym niz dyskusja, ktora rozpoczela sie od tego, ze dziecko ma jezdzic same, bo potrzebuje ruchu, bo inaczej otylosc
jak juz pisalam slacer na przystanek nie jest ruchem, ktory cokolwiek zmieni, ani wystarczajaca dawka ruchu sama w sobie, wiec ten argument nie ma sensu
No właśnie może zmienić, bo to jeden z elementów aktywności NEAT, której w ciągu dnia powinno być dużo, bo są to właśnie przejawy krótkiej, spontanicznej aktywności. Sam w sobie nie jest wystarczający, ale w połączeniu z innymi drobnymi aktywnościami może znacznie zwiększyć zapotrzebowanie energetyczne w ciągu dnia.
Asuka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 09:41   #1540
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

U mojej córki w szkole szafki są, ale generalnie w szafkach tych dzieci mają trzymać buty i kurtki. Na książki za bardzo miejsca nie ma, chociaż pewnie niektórzy coś tam zostawiają.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 10:27   #1541
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Ja w liceum miałam masę dodatkowych zajęć plastycznych, oprócz zwykłych, by przygotować się do matury, ale też zrobić portfolio. Nie wiem, dlaczego w Polsce nie może być tak, jak np w UK, gdzie można wybrać A Levels Art i cały 'egzamin' oparty jest wtedy na coursework. Polska szkoła po prostu przygniata osoby, które chcą wykonywać w przyszłości zawody artystyczne.

Ja jestem po PLSP i ASP, mój mąż po PLSP, moja siostra po PLSP i potem architekturze, moja kuzynka po PLSP i potem ASP, moja jedna córka po PLSP, wiec jest u nas przekrój pokoleniowy i osobowy dość duzy jeśli chodzi o ten temat, i serio kompletnie nie rozumiem o jakim przygnieceniu mówisz.


Ja owszem biegałam po różnych dodatkowych zajeciach na etapie szkoły podstawowej i średniej i miałam przez to bardzo mało czasu, ale ja to po prostu bardzo lubiłam, sama sobie wyszukiwałem i się na nie zapisywalam i potem sama chodziłam. I te zajęcia były różnotematyczne, poza moja córka nikt z nas nie chodził na zajecia przygotowawcze w punkt pod zdanie do PLSP, córka chodziła ale to był krótki kurs, nieobowiązkowy, organizowany przez PLSP. I wątpię czy jakkolwiek wpłynął na wynik przyjęcia do szkoły, bo przyjęto i takich co chodzili i takich co nie chodzili, tak samo odpadli i tacy co chodzili i nie chodzili.

Tak samo teraz latam na fitnes. Nikt mi nie każe, po prostu lubię spędzać cześć czasu aktywnie, coś robiąc z grupą ludzi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2023-09-24 o 10:29
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-24, 10:44   #1542
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Asuka99 Pokaż wiadomość
No właśnie może zmienić, bo to jeden z elementów aktywności NEAT, której w ciągu dnia powinno być dużo, bo są to właśnie przejawy krótkiej, spontanicznej aktywności. Sam w sobie nie jest wystarczający, ale w połączeniu z innymi drobnymi aktywnościami może znacznie zwiększyć zapotrzebowanie energetyczne w ciągu dnia.
jak sama zauwazylas, jednym z elementow, a nie decydujacym o czymkolwiek
w zwiazku z czym argument, ze dojezdzanie autobusem chroni przed otyloscia jest mocno na wyrost i jest dopasowany do tezy
dobilismy do brzegu
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 11:07   #1543
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Ja miałam szafki w szkole podstawowej i w gimnazjum. W liceum już nie miałam. Tzn. były szafki, ale to była nagroda dla najlepszej klasy za wyniki w nauce
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 11:39   #1544
Yunalesca
Raczkowanie
 
Avatar Yunalesca
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 99
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

U nas nie było szafek w żadnej szkole, najbliższe tego były własne półki w zerówce
Yunalesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 12:09   #1545
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 842
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jest obowiązek zapewnienia dzieciom miejsca do przechowywania rzeczy, to nie muszą być koniecznie szafki ale zazwyczaj jest to najlepsze rozwiązanie. Wiem że nawet w niektórych przedszkolach dzieci mają zamykane szafki.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
Tak jest u syna w przedszkolu - są szafki, i w szkole podstawowej, która przynależy, też. Placówka prywatna.
Z kolei u mojej mamy w szkole (podstawówka państwowa) są szafki na korytarzu dla dzieciaków 4-8 i w salach dla 1-3.

Edytowane przez SteveS
Czas edycji: 2023-09-24 o 12:14
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 12:15   #1546
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dziwią mnie Wasze opisy ciężkich plecaków u najmłodszych dzieci. W szkołach do których chodziły lub chodzą dzieciaki mojej rodziny i znajomych zawsze były szafki w których można było zostawić podręczniki. I podręczników zazwyczaj nikt nie nosi, jak już trzeba zabrać coś do domu to zeszyty albo jakaś cienką książkę z ćwiczeniami. Oczywiście mam na myśli szkoły w Polsce, nie gdzieś za granicą.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
U nas szafek nie ma i córka codziennie nosi do szkoły podręczniki, ćwiczenia i zeszyty.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 12:19   #1547
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 734
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Mi najbardziej brak szafek doskwierał w gimnazjum. Mieliśmy wtedy basen i szatniarki nawet nie chciały nam otworzyć szatni, żeby po basenie zostawić siatki z mokrymi ciuchami, więc trzeba było je nosić ze sobą przez całą resztę dnia
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 13:04   #1548
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
no, jesli ktos twierdzi, ze te 5 minut spaceru to prewencja otylosci u dziecka to sie niestety przeliczy, wszyscy widmy, ze to nie wystarczy, a skoro i tak poza tym dziecko musi miec ruch w ciagu dnia, to zabranie tych 5 minut nie decyduje o otylosci czy jej braku, w zwiazku z czym nie rozumiem czemu ten argument sie tu przewija i pada narracja, ze rodzic, ktory wozi dziecko powoduje otylosc

cos jak by mowic, ze jak rano zjesz jablko to zapobiegasz otylosci

gdyby to bylo takie proste to nikt nie bylby otyly







nie mieliscie szafek? u nas pod koniec podstawowki kazdy mial na klucz i zostawilo sie ksiazki, ktore nie byly potrzebne do zrobienia pracy domowej na jutro, a we wczesniejszych klasach kazdy mial polke na ksiazki w klasach, nie bylo problemu ciezkich plecakow

+ jak ja chodzilam do szkoly to byl szal na plecaki na kolkach

dzielenie ksiazek na wiecej czesto bylo praktykowane jak bylam mala, ale wiazalo sie to z duzo wyzsza cena

idealnie by bylo gdyby przerzucic sie z ksiazek na ebooki na komputerach czy ipadach
No wlasnie to by byla najlepsza prewencja otylosci - zwiekszenie codziennego, spontanicznego ruchu. Bo jakos silownie w Polsce sa pelne, a problem z nadwaga i otyloscia nie znika, a wrecz rosnie. 5 minut spaceru niczego nie zmieni, ale 5 minut x15 juz jak najbardziej, a problem jest teraz taki, ze ludzie najchetniej z parkingu wzieliby jezcze helikopter, zeby ich wysadzil bezposrednio na 2 pietrze - aby bron cie borze szumiacy nie musiec korzystac ze schodow. Jasne, jesli rodzicowi akurat po drodze, dziecko ma ciezki plecak, warunki pogodowe nie sprzyjaja, to luz, ale takie wozenie dzieci absolutnie wszedzie to dla mnie rowniez przesada.

Wysłane z mojego LM-X540 przy użyciu Tapatalka
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 13:07   #1549
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 501
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-12-08 o 08:39
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-24, 13:13   #1550
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Można też wszystki robić za dzieci, samodzielność jest przereklamowana.

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

No tak, samochód w garażu na podwórku albo na parkingu pod blokiem to rzadkość Normalnie 15 minut trzeba iść do samochodu. Nie mówiąc już o tym jak daleko rodzice "wysadzają" dzieci - czytaj: pod samą szkołą.
Moim zdaniem niektorzy rodzice przeginaja i robia wszystko, by wychowac niezdolne do samodzielnej egzystencji sierotki. Wiadomo, kiedys tej swobody bylo tyle, ze dzis mozna by to uznac za zaniedbanie, ale szczerze? Jak posluchalam rozmowy kolezanek o tym, czy maja aplikacje sledzaca dla dzieci, to ja sie jednak bardzo ciesze, ze sie nie urodzilam 15 czy 20 lat pozniej.

Wysłane z mojego LM-X540 przy użyciu Tapatalka
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 13:57   #1551
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

zdziwilo mnie co tu piszecie, ja w szkole szafki mialam od podstawowki do liceum, znajomi z innych szkol chyba tez, nie wiedzialam, ze to luksus
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 14:02   #1552
Yunalesca
Raczkowanie
 
Avatar Yunalesca
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 99
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
To ja doczekałam się szafek dopiero na studiach, i to dopiero na drugim kierunku, w dodatku było ich chyba tylko 100 dla kilku wydziałów uczelni, więc trzeba się było czaić, żeby w godzinach szczytu znaleźć wolną szafkę

A w podstawówce i liceum mieliśmy tylko szatnie.

W sumie nie rozumiem, czemu nie wprowadzą obowiązkowych szafek ze wszystkich szkołach. To jest taka wygoda... I zapewnienie własnego miejsca, gdzie możesz schować wszystkie swoje rzeczy bezpiecznie, nawet nie musisz łazić z plecakiem pomiędzy salami, tylko wyciągasz z szafki to, czego akurat potrzebujesz... Same plusy, żadnych minusów. I nie wierzę, żeby koszt zbudowania takich szafek był nie do przeskoczenia.
Nasze liceum to był stary poniemiecki budynek, korytarze były w nim tak wąziutkie że nie było opcji na szafki, to samo gimnazjum.

Ale już np podstawówka to była typowa przestronna "tysiąclatka" i tam aż dziwne, że nie było.
Yunalesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 14:16   #1553
Harmonia_95
Raczkowanie
 
Avatar Harmonia_95
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 317
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

dotyczy braku szafek w szkole:
podręczniki można zawsze zostawiać w klasie. w domu przydają się tylko przed kartkówkami czy pracami klasowymi. myślę, że żaden nauczyciel tego nie zabroni, bo wszyscy są świadomi, ile ważą plecaki.
__________________
Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle
Harmonia_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 14:33   #1554
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Harmonia_95 Pokaż wiadomość
dotyczy braku szafek w szkole:

podręczniki można zawsze zostawiać w klasie. w domu przydają się tylko przed kartkówkami czy pracami klasowymi. myślę, że żaden nauczyciel tego nie zabroni, bo wszyscy są świadomi, ile ważą plecaki.
Ale gdzie w klasie? Na ławce? Kto będzie odpowiedzialny za to aby nic nie zginęło?
Jestem z ery przed-gimnazjalnej i za moich czasów szafki były tylko w amerykańskich szkołach i nowej podstawówce, która się otworzyła w moim mieście kiedy miałam 14 lat. W połowie lat 90 to było wielkie wooow (kilka pozostałych, w tym moja, nawet nie myślało o takiej fanaberii choć miejsce było ). Szafek nie spotkałam też ani w liceum ani na studiach.
Trochę mnie zmartwilyscie, bo sądziłam że obecnie szafki w szkole to standard i moja córka będzie miała łatwiej niż ja te 30 lat temu.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2023-09-24 o 14:35
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 14:33   #1555
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Harmonia_95 Pokaż wiadomość
dotyczy braku szafek w szkole:

podręczniki można zawsze zostawiać w klasie. w domu przydają się tylko przed kartkówkami czy pracami klasowymi. myślę, że żaden nauczyciel tego nie zabroni, bo wszyscy są świadomi, ile ważą plecaki.
U nas nie było miejsca na książki

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 14:48   #1556
Yunalesca
Raczkowanie
 
Avatar Yunalesca
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 99
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Harmonia_95 Pokaż wiadomość
dotyczy braku szafek w szkole:
podręczniki można zawsze zostawiać w klasie. w domu przydają się tylko przed kartkówkami czy pracami klasowymi. myślę, że żaden nauczyciel tego nie zabroni, bo wszyscy są świadomi, ile ważą plecaki.
... co?

Czy coś się zmieniło w szkole i nie ma juz wyrywkowego brania uczniów do odpowiedzi ustnej, robienia prac domowych w oparciu o materiał z podręcznika i generalnego wymuszania nauki z lekcji na lekcje? Nie ma już niezapowiadanych kartkówek?

Bo jeżeli nie to jest to największa bzdura jaka czytałam.
Yunalesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 15:13   #1557
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 15:38   #1558
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Harmonia_95 Pokaż wiadomość
dotyczy braku szafek w szkole:

podręczniki można zawsze zostawiać w klasie. w domu przydają się tylko przed kartkówkami czy pracami klasowymi. myślę, że żaden nauczyciel tego nie zabroni, bo wszyscy są świadomi, ile ważą plecaki.
Ale w której? Bo są szkoły że owszem klasa ma zajęcia jednej klasie ale są też szkoły gdzie dzieci mają zajęcia w różnych klasach i swoją klasę to ma raczej nauczyciel niż klasa.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 15:40   #1559
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Nie jest to żaden wymóg i powiedziałabym ze nie sa one spotykane często w polskich szkołach, w mojej wiejskiej szkole ich nie ma, ale również w sąsiedzkim mieście nie ma w żadnej podstawowce.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w mieście są szafki w większości szkół. Zwłaszcza w klasach 1-3.
Dla starszaków są na korytarzach.

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Szafki na książki to są, bo szatnia jest oddzielnie.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 15:50   #1560
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
W sumie nie rozumiem, czemu nie wprowadzą obowiązkowych szafek ze wszystkich szkołach. To jest taka wygoda... I zapewnienie własnego miejsca, gdzie możesz schować wszystkie swoje rzeczy bezpiecznie, nawet nie musisz łazić z plecakiem pomiędzy salami, tylko wyciągasz z szafki to, czego akurat potrzebujesz... Same plusy, żadnych minusów. I nie wierzę, żeby koszt zbudowania takich szafek był nie do przeskoczenia.
Uwaga. Kontrowersyjna opinia.

Na pewno byłyby tańsze i bardziej przydatne niż laptopy dla wszystkich.

U mnie w szkole zrobili tak, że nasi rodzice chcieli dla nas szafki. Więc je zakupili. Po prostu, każdy zapłacił stówę i postawili na korytarzach.

A potem zostały już dla następnych pokoleń.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 14:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.