Polecamy - odradzamy :) - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-30, 10:10   #1531
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;15570161]Kilka razy już czytałam o fridzie i gruszce - a czy jest jakaś mamusia, która radzi sobie bez tych przyrządów? Pytam, bo moja kuzynka nie ma żadnej z tych rzeczy, normalnie paluszkiem wyciąga to, co młodemu wisi, dziecko zadowolone - ani razu nie krzyczało (za to widziałam gruszkę nieraz w akcji - jakby dzieciaka ze skóry obdzierać ).[/QUOTE]
Hej
Też jestem ciekawa czy ktoś radzi sobie bez tych przyrządów, zwłaszcza jeśli chodzi o Fridę. Nic tak dobrze nie wyciąga z małego noska kataru, który przecież oczyszczać trzeba dla dobra maluszka. No i nic tak nie przyprawia o wrzask moją córkę jak właśnie to urządzenie I jeszcze Sterimar - również nieoceniony przy katarze.
Jeśli ktoś radzi sobie bez Fridy, chętnie poczytam
Oczywiście 'wyciągania' kataru palcem nie biorę pod uwagę. Przecież wydzielina zalega też dużo wyżej

Słyszałam, że w katarze pomaga również Inhanol - olejek miętowy - można skropić tym poduszę lub piżamkę dziecka - ułatwia oddychanie - ale nie próbowałam.
Pozdrawiam
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 11:26   #1532
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Hej
Też jestem ciekawa czy ktoś radzi sobie bez tych przyrządów, zwłaszcza jeśli chodzi o Fridę. Nic tak dobrze nie wyciąga z małego noska kataru, który przecież oczyszczać trzeba dla dobra maluszka. No i nic tak nie przyprawia o wrzask moją córkę jak właśnie to urządzenie I jeszcze Sterimar - również nieoceniony przy katarze.
Jeśli ktoś radzi sobie bez Fridy, chętnie poczytam
Oczywiście 'wyciągania' kataru palcem nie biorę pod uwagę. Przecież wydzielina zalega też dużo wyżej
Słyszałam, że w katarze pomaga również Inhanol - olejek miętowy - można skropić tym poduszę lub piżamkę dziecka - ułatwia oddychanie - ale nie próbowałam.
Pozdrawiam
Ja używam oleju olbas i jest bardzo dobry skrapiam małemu maskotke albo poduszke i spi lepiej jak ma katar . Przy fridzie się nie drze i daje sobie glutki wyjąc ale musi stac a nie lezeć i nigdy nie robie tego z zaskoczenia . To samo jest z lekami daje sobie zwykle podać bez problemów
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 11:51   #1533
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Hej
Też jestem ciekawa czy ktoś radzi sobie bez tych przyrządów, zwłaszcza jeśli chodzi o Fridę. Nic tak dobrze nie wyciąga z małego noska kataru, który przecież oczyszczać trzeba dla dobra maluszka. No i nic tak nie przyprawia o wrzask moją córkę jak właśnie to urządzenie I jeszcze Sterimar - również nieoceniony przy katarze.
Jeśli ktoś radzi sobie bez Fridy, chętnie poczytam
Oczywiście 'wyciągania' kataru palcem nie biorę pod uwagę. Przecież wydzielina zalega też dużo wyżej
Słyszałam, że w katarze pomaga również Inhanol - olejek miętowy - można skropić tym poduszę lub piżamkę dziecka - ułatwia oddychanie - ale nie próbowałam.
Pozdrawiam
ja radziłam sobie zwykłą guszką albo wlewałam do noska zwykłą sól fizjologiczną która ładnie "rozcieńczała" i póżniej łatwo już było oczyścić nosek.
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 12:18   #1534
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Ja używam oleju olbas i jest bardzo dobry skrapiam małemu maskotke albo poduszke i spi lepiej jak ma katar . Przy fridzie się nie drze i daje sobie glutki wyjąc ale musi stac a nie lezeć i nigdy nie robie tego z zaskoczenia . To samo jest z lekami daje sobie zwykle podać bez problemów
Olejek Olbas jest wskazany od 3 go roku życia, dla mojej małej odpada
Co do Fridy, to na stojąco lub siedząco jest lepiej niż na leżąco, nigdy z zaskoczenia, zawsze 10 minut 'wdrażamy' ją w temat, ale i tak mała nie za dobrze to znosi
.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 15:21   #1535
pf4i4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Witam.

plusy

laktator- Miałam problemy z laktacją (cesarkie cięcie i przez to córkę dostałam później niż inne mamy, a pokarmu zero!!!) i dzięki niemu i mojej zawziętości po dwóch dniach odsyssania sobie mleka, mogłam sama nakarmić córcie. Ale ostrzegam, że początek jest dość męczący - trzeba wywołać pokarm w piersiach, a to nie zadziała od razu. Na początku moich wysiłków prze 30 minut udało mi się "wydoić" dno buteleczki. Karmiłam piersią do połowy 11mc dziecka (przez antybiotyk, który musiałam wziąść - stan zapalny dziąsła) bez żadnych problemów czy zastojów pokarmu, a mleko odciągałam sobie raz na kilka dni. Ja miałam z firmy canpol - babies premium - to jest laktator ręczny i naprawdę jestem zadowolona, natomiast kobietą, które wrócą do pracy radziłabym zainwestować w laktator elektryczny, bo ręczny nie nada się na tak częste szybkie używanie.
karuzela- Posiadamy z firmy chicco - karuzela domek - reaguje na głos dziecka i na ruch kołyski (mimo, że nie ma tej opcji w opisie, ale działa). Po zdemontowaniu pałąków domek posłuży za "pianinko", a dwie maskotki (królik - uszka i pszczółka - szkrzydełka) szeleszczą, co stanowi dodatkową atrakcję dla dziecka
kołyska- Przydatna na pierwsze półrocze dziecka (dopóki dziecko nie zacznie siadać, bądź zbyt energicznie się przekręcać). W nocy wystarczyło tylko córcie pobujać i w mig zasypiała. Ważne jest też to, że kołyska jest mniejsza od łóżeczka i nie "gineła" mi w nim.
łóżeczko turystyczne- Łóżko podróżne chicco z plecaczkiem W domu posiadamy zwykłe drewniane łóżko, raz w miesiącu jesteśmy na weekend u teściów w innym mieście i te łóżeczko naprawdę się sprawdza. Plusem są odpinane boki, dzięki którym mała usypiała ze mną w łóżku, a potem mogłam ją tylko "przeturlać" do łóżeczka - nie musiałam wstawać i od góry ją przekładać. Boki są wysokie więc wkładanie dziecka od góry byłoby lekko kłopotliwe :P Łóżeczko posiada w cenie składany materac i plecaczek (kwiatek lub biedronka). Łóżeczka są w różnych kolorach.
nawilżacz do noska- W aptekach zazwyczaj proponują wodę morską do oczyszczania noska. Na początku używałam firmy disnemar i byłam bardzo zadowolona, starczyło na około rok. Obecnie używam firmy sterimar, ale moim zdaniem dawka jest zbyt duża jak na małe dziecko.
Woda morska - nie zależnie od firmy - ładnie nawilża nosek i moje dziecko nie miało problemu zatkanego noska
maść na dziąsełka- Córka marudziła przy wyżynaniu ząbków i maść bobodent się sprawdziła. Obecnie córce wychodzą wszystkie trójki naraz i specyfik działa bardzo dobrze. Tubka ma 10g i myślę, że na drugiemu dziecku też posłuży (córka ma 18 mc a za 3 mc urodzę drugie )
termometr elektroniczny - Jest szybki, dzięki czemu nawet najbardziej marudzącemu dziecku można sprawdzić temperaturę. Radzę kupić specjalny termometr dla niemowląt. Ja posiadam firmy braun - ThermoScan IRT 3020 - i jest to termometr douszny. Natomiast nie polecam termometrów dotykowy do czoła bądź termometrów w smoczkach, są niedokładne i nie wygodne.
krzesełko - Do końca 6mc karmiłam samą piersią i krzesełko przydało się dopiero koło roczku. Polecam z firmy chicco - polly2w1 - jest rewelacyjny. Oparcie ma rozkładane - dwa poziomy - pół siedzący i leżący - przydatny, gdy dziecko zaśnie i żal wyciągać pociechę z niego. Można sadzać pociechę nawet, gdy samo nie potrafi siedzieć. Krzesełko posiada siatkę na małe przedmioty, tackę dla dziecka z kolorową nakładką, dodatkową tackę dla rodziców, regulowany podnóżek, 5 punktowe pasy bezpieczeństwa i dwie tapicerki (w tym jedna służy jako dodatkowa nsadka dla małego maluszka) obydwie się zdejmuje, oraz regulację wysokości. Polecany dla dzieci w wieku 6mc-3latka, natomiast można sadzać starsze dzieci - sprawdzone pod ciężarem bratanic (4 i 5 lat), wtedy można obniżyć krzesełko na dół, zdemontować tacę i dzieciaczek może sam siadać nim.
wanienka + foczka - Radzę kupić dużą, nieprofilowaną i do tego dokupić plastikową foczkę. Wanienka służyła do mniej więcej roku a foczkę używam do tej pory - przy myciu główki woda nie leci na oczka
okrycie kąpielowe - Najlepiej kupić dwa, mniejsze (najmniesze jest chyba 45x45cm) i duże (100x100cm), większe używam do tej pory i nie wyobrażam sobie lepszego okrycia dla mojego dziecka.
pieluchy tetrowe - Przydatne przy pieluchowaniu - lekarze zalecają wkładać zwiniętą pieluchę pomiędzy nóżki dziecka, nawet jeśli nie ma problemu z bioderkami. Warto mieć choćby parę sztuk np.,do przykrycia w upalne dni. Ja używam jako śliniaczka, łatwo się pierze.



Resztę plusów wypiszę innym razem, tak samo jak minusy.
Odpiszę też prywatnie

Pozdrawiam.

Edytowane przez pf4i4
Czas edycji: 2009-12-03 o 15:23
pf4i4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 15:30   #1536
moniaaag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Polecamy - odradzamy :)

spam!
3 pkt karne

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-12-03 o 16:26
moniaaag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 10:48   #1537
vanesa280
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 43
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

A czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat śpiworków do wózka i na sanki. Chcę kupić taki nieprzemakalny, ale nie wiem, czy warto. A jak tak to jakiej firmy?
vanesa280 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-30, 15:07   #1538
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Odradzam zakup wózka DIPPO

kolego dippo, idź wylewać swoje żale gdzie indziej. Zamiast narzekać poczytaj akty prawne i reklamuj, a jak nie to UKOiK.
Zaśmiecasz forum, allegro.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 12:25   #1539
belfegoreczka
Raczkowanie
 
Avatar belfegoreczka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Górny- Śląsk
Wiadomości: 260
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Witam serdecznie

Z gory przepraszam , ale nie mam mozliwosc przekopac calego watku, bo moja 3 miesieczna coreczka to maly przylep
Mam prozbe do mamus ktore uzywalu Oillanu, zeby napisaly jak sie sprawdzal?
I czy mozna go stosowac u niemowlat - chodzi mi o balsam natluszczajacy, bo na nim pisze ze od 3 roku zycja
__________________
Moja kochana Paulinka!

belfegoreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 12:01   #1540
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez belfegoreczka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

Z gory przepraszam , ale nie mam mozliwosc przekopac calego watku, bo moja 3 miesieczna coreczka to maly przylep
Mam prozbe do mamus ktore uzywalu Oillanu, zeby napisaly jak sie sprawdzal?
I czy mozna go stosowac u niemowlat - chodzi mi o balsam natluszczajacy, bo na nim pisze ze od 3 roku zycja
nie używałam, ale jeśli o mocne natłuszczenie dzidka chodzi, to bardzo dobra jest oliwa z oliwek.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 09:19   #1541
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez belfegoreczka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

Z gory przepraszam , ale nie mam mozliwosc przekopac calego watku, bo moja 3 miesieczna coreczka to maly przylep
Mam prozbe do mamus ktore uzywalu Oillanu, zeby napisaly jak sie sprawdzal?
I czy mozna go stosowac u niemowlat - chodzi mi o balsam natluszczajacy, bo na nim pisze ze od 3 roku zycja
ja używałam zwykłej oliwki bambino i wlewałam ja do kąpieli i było super.
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-19, 11:02   #1542
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez belfegoreczka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

Z gory przepraszam , ale nie mam mozliwosc przekopac calego watku, bo moja 3 miesieczna coreczka to maly przylep
Mam prozbe do mamus ktore uzywalu Oillanu, zeby napisaly jak sie sprawdzal?
I czy mozna go stosowac u niemowlat - chodzi mi o balsam natluszczajacy, bo na nim pisze ze od 3 roku zycja
Ja używałam Oillanu, ale do kąpieli. No i jest ok.
Ale wolałam Oilatum. Oillan mało wydajny mi się wydawał - może przez ten korek duży, bo tam dawkowanie jest podane na korki . Bardzo szybko się skończył, więc jak mi było trzeba czegoś takiego, to kupowałam Oilatum, a tak w ogóle to inne płyny do kąpieli. (Johnson's, Nivea)
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 23:30   #1543
iasmeen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Witam

Dziekuje za watek.

Podpinajac sie pod ostatnie posty: tez uzywalam Oilatum, a raczej moj TZ (zawsze chcialam spytac co ten skrot oznacza - czy towarzysza zycia?) i uznalismy ilosc pol nakretki za wystarczajaca do kapieli zdrowego noworodka. Wlasnie nam sie skonczyl plyn i ratowalam sie Mustela dla dzieci, ale jest duzo mniej wydajna ("tlusta") niz Oilatum i na dodatek drozsza.

Chcialam natomiast spytac czym smarujecie buzie 3-miesiecznego dziecka przy spacerach jesienno-zimowych. Rozumiem, ze pytanie w tej chwili ma ograniczony sens, ale:
- po poleconym przez polozna ochronnym Bambino malej wychodzily male czerwone pryszcze - po jednym, ale zawsze to pryszcz;
- Nivea baby, ta bez wody, zrobila skore nieprzyjemna. Lepi sie, sama probowalam na sobie.
- poszlam po rozum do glowy i zaczelam ja smarowac mascia Bepanthenol, ta sama co do pupy i skora zrobila sie przyjemna, ma tylko sucho tam gdzie nie dosmarowalam w epoce Nivea.
- moze Oilatum krem? - pytam, bo z rozpedu zakupilam.

I czy cos na usta - gdzies czytalam o zwyklej wazelinie. Ja roslam na kremie do buzi z witamina A marki krem do buzi z witamina A, ale to bylo dawno i bylam starsza. Wtedy tez uzywalam masci do nosa (lub pod) Ben Gay czy Gey, pieklo ale szlo oddychac.

I dlaczego tylko raz ktos wspomnial o Bisfenolu A? Czy to bylo na innych postach? Pytam w kontekscie butelek. Nawet w Mothercare nie potrafili mi powiedziec ktore sa z, a ktore bez. Dopiero w katalogu Mothercare znalazlam wyrazne oznaczenie produktow bez Bisfenolu A (np. Medela i Tommie Tippee, ale juz nie butelek tak popularnego Aventu).

Uff, to mi ulzylo.

Przepraszam za brak polskich czcionek - pisze na AZERTY.
iasmeen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 08:56   #1544
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez iasmeen Pokaż wiadomość
Chcialam natomiast spytac czym smarujecie buzie 3-miesiecznego dziecka przy spacerach jesienno-zimowych. Rozumiem, ze pytanie w tej chwili ma ograniczony sens, ale:
- po poleconym przez polozna ochronnym Bambino malej wychodzily male czerwone pryszcze - po jednym, ale zawsze to pryszcz;
- Nivea baby, ta bez wody, zrobila skore nieprzyjemna. Lepi sie, sama probowalam na sobie.
- poszlam po rozum do glowy i zaczelam ja smarowac mascia Bepanthenol, ta sama co do pupy i skora zrobila sie przyjemna, ma tylko sucho tam gdzie nie dosmarowalam w epoce Nivea.
- moze Oilatum krem? - pytam, bo z rozpedu zakupilam.
ja już 3 miesięcznego synka smarowałam ZIAJKĄ- krem bardzo tani- około 4zł, ale super się rozprowadza, ładnie pachnie, chroni buźke niemowlaka przed warunkami atmosferycznymi i mój syn nie miał po nim żadnej wysypki/uczulenia/ wyprysków.
Są dwie wersje tego kremu- na zimę z rysunkiem żółwika na opakowaniu.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 10:44   #1545
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez iasmeen Pokaż wiadomość


Chcialam natomiast spytac czym smarujecie buzie 3-miesiecznego dziecka przy spacerach jesienno-zimowych. Rozumiem, ze pytanie w tej chwili ma ograniczony sens, ale:
- po poleconym przez polozna ochronnym Bambino malej wychodzily male czerwone pryszcze - po jednym, ale zawsze to pryszcz;
- Nivea baby, ta bez wody, zrobila skore nieprzyjemna. Lepi sie, sama probowalam na sobie.
- poszlam po rozum do glowy i zaczelam ja smarowac mascia Bepanthenol, ta sama co do pupy i skora zrobila sie przyjemna, ma tylko sucho tam gdzie nie dosmarowalam w epoce Nivea.
- moze Oilatum krem? - pytam, bo z rozpedu zakupilam.

I czy cos na usta - gdzies czytalam o zwyklej wazelinie. Ja roslam na kremie do buzi z witamina A marki krem do buzi z witamina A, ale to bylo dawno i bylam starsza. Wtedy tez uzywalam masci do nosa (lub pod) Ben Gay czy Gey, pieklo ale szlo oddychac.

I dlaczego tylko raz ktos wspomnial o Bisfenolu A? Czy to bylo na innych postach? Pytam w kontekscie butelek. Nawet w Mothercare nie potrafili mi powiedziec ktore sa z, a ktore bez. Dopiero w katalogu Mothercare znalazlam wyrazne oznaczenie produktow bez Bisfenolu A (np. Medela i Tommie Tippee, ale juz nie butelek tak popularnego Aventu).

Uff, to mi ulzylo.

Przepraszam za brak polskich czcionek - pisze na AZERTY.
Buzię smaruję małemu kremem na zimę Musteli, bardzo wydajny i fajny. Do ust kupiłam mu sztyft też Musteli (chyba zresztą jedyna firma, która robi sztyfty do ust tylko dla niemowląt).
Co do biosfenolu - nie wiem czy warto robić takie wielkie larum koło tego - ja uważam, ze nie. Szkodliwe związki przenikają do żywności tylko w określonej temperaturze - nie pamiętam już jakiej, bo interesowałam sie tym kiedyś, jak miałam dziecko na butelce - ale jest to temperatura za wysoka do podawania mleka czy jakiegokolwiek napoju. Ja podawałam napoje i mleko w temperaturze letniej -jakieś 36 stopni - w tej temperaturze nic nie przenika.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 11:26   #1546
olala10
Raczkowanie
 
Avatar olala10
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 47
GG do olala10
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kasiulka Pokaż wiadomość
A mysmy się własnie z mezem ostatnio zastanawiali do czego służy taki baldachim i jakos nie umielismy znaleźć zastosowania . Bo komar przeca i tak wlezie jak bedzie chciał, mąż stwierdzil ze to moze sie przydac jak komus sypie się tynk z sufitu .... wiec tego na pewno nie kupie.
A łóżeczko - przydaje sie od samego początku? Moja znajoma twierdzi ze nie, jej dziecko nie chciało spac w łóżeczku i od samego poczatku zabierali je do siebie do łóżka... ja bym sie chyba bała
Moja dzidzia nie chciała spać w łożeczku pod baldachimem, ani bez niego i tez sie bałam połozyc go z nami do łóżka, bo mąż śpi nieprzytomnie i mogłby zgnieść małą istotkę. Wymyśliliśmy wiec inne rozwiązanie- Mały przez pierwszy miesiąc spał ...w wózku Dokupiliśmy wymiarowy materac, z kocyka zrobiłam rożek żeby miał ciasno i ciepło. Mały był wniebowzięty, a ja spokojna, bo przecież z gondoli nie wypadnie, ani w nic sie nie uderzy
olala10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 13:22   #1547
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Olejek Olbas jest wskazany od 3 go roku życia, dla mojej małej odpada
Co do Fridy, to na stojąco lub siedząco jest lepiej niż na leżąco, nigdy z zaskoczenia, zawsze 10 minut 'wdrażamy' ją w temat, ale i tak mała nie za dobrze to znosi.
Ja używam go od roczku tak samo jak i wiele osób które znam , zreszta poleciła mi go kolezanka która tez ma roczną z hakiem córcie . Chyba tak sobie fimry pisza a nie ma co przesadzać to wkońcu eukaliptus z dodatkami tylko, na katar tez maść majerankową stosuje

Cytat:
Napisane przez belfegoreczka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

Z gory przepraszam , ale nie mam mozliwosc przekopac calego watku, bo moja 3 miesieczna coreczka to maly przylep
Mam prozbe do mamus ktore uzywalu Oillanu, zeby napisaly jak sie sprawdzal?
I czy mozna go stosowac u niemowlat - chodzi mi o balsam natluszczajacy, bo na nim pisze ze od 3 roku zycja
Ja używałam od pierwszego miesiąca emulsji i balsamu dla mnie dobre i cenowo lepsze niż oilatum

Cytat:
Napisane przez iasmeen Pokaż wiadomość
Chcialam natomiast spytac czym smarujecie buzie 3-miesiecznego dziecka przy spacerach jesienno-zimowych. Rozumiem, ze pytanie w tej chwili ma ograniczony sens, ale:
- po poleconym przez polozna ochronnym Bambino malej wychodzily male czerwone pryszcze - po jednym, ale zawsze to pryszcz;
- Nivea baby, ta bez wody, zrobila skore nieprzyjemna. Lepi sie, sama probowalam na sobie.
- poszlam po rozum do glowy i zaczelam ja smarowac mascia Bepanthenol, ta sama co do pupy i skora zrobila sie przyjemna, ma tylko sucho tam gdzie nie dosmarowalam w epoce Nivea.
- moze Oilatum krem? - pytam, bo z rozpedu zakupilam.

I czy cos na usta - gdzies czytalam o zwyklej wazelinie. Ja roslam na kremie do buzi z witamina A marki krem do buzi z witamina A, ale to bylo dawno i bylam starsza. Wtedy tez uzywalam masci do nosa (lub pod) Ben Gay czy Gey, pieklo ale szlo oddychac.

I dlaczego tylko raz ktos wspomnial o Bisfenolu A? Czy to bylo na innych postach? Pytam w kontekscie butelek. Nawet w Mothercare nie potrafili mi powiedziec ktore sa z, a ktore bez. Dopiero w katalogu Mothercare znalazlam wyrazne oznaczenie produktow bez Bisfenolu A (np. Medela i Tommie Tippee, ale juz nie butelek tak popularnego Aventu).

Uff, to mi ulzylo.

Przepraszam za brak polskich czcionek - pisze na AZERTY.
Ja mam krem na zime bubchena i dla mnie dobry .
Co do tych butelek to dla mnie to ważne skoro wycofali je w wielu krakach tym bardziej jak ktoś karmi butla małe dziecie i te butle sterylizuje to wtedy ten syf się moze wydzielac , jak się podaje same soczki czy wode a butle tylko myje to wiadomo problem odpada
Na butelkach czesto są napisy typu BPA free- tak ma np. TT lub 0%BPA i te butle bez sa jakby mniej przezroczyse

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Buzię smaruję małemu kremem na zimę Musteli, bardzo wydajny i fajny. Do ust kupiłam mu sztyft też Musteli (chyba zresztą jedyna firma, która robi sztyfty do ust tylko dla niemowląt).
Co do biosfenolu - nie wiem czy warto robić takie wielkie larum koło tego - ja uważam, ze nie. Szkodliwe związki przenikają do żywności tylko w określonej temperaturze - nie pamiętam już jakiej, bo interesowałam sie tym kiedyś, jak miałam dziecko na butelce - ale jest to temperatura za wysoka do podawania mleka czy jakiegokolwiek napoju. Ja podawałam napoje i mleko w temperaturze letniej -jakieś 36 stopni - w tej temperaturze nic nie przenika.


---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

kasiulka - baldachim co kto lubi jednym się podoba innym nie . ale jak są ludzie co mieszkaja w jednym pokoju np. ( kawalerka itp ) to może być przydatny jak dziecie idzie spac a Ty chcesz np. TV ogladać czy miec włączone jakies światło to taki jakiś mniej prześwitujący może się przydac . Ja osobiście miałam i zdjęłam za 2 tyg
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 13:45   #1548
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Olejek Olbas jest wskazany od 3 go roku życia, dla mojej małej odpada
Co do Fridy, to na stojąco lub siedząco jest lepiej niż na leżąco, nigdy z zaskoczenia, zawsze 10 minut 'wdrażamy' ją w temat, ale i tak mała nie za dobrze to znosi.
Jest specjalny olejek Olbas dla dzieci i mozna go stosowac od 3-go miesiaca zycia.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 18:27   #1549
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Jest specjalny olejek Olbas dla dzieci i mozna go stosowac od 3-go miesiaca zycia.
Olejek eteryczny od 3-go miesiąca? Hmmm.. Nie widziałam takiego

Ja zakupiłam ten od 3 roku życia i pokropiłam mojej 2 latce ręcznik na kaloryferze (w ilości 3 krople) w czasie kataru i teraz ma strasznie duszący kaszel (aż do wymiotów). Pediatra kazała zdecydowanie odstawić Olbas jako silnie uczulający. Tam poza Eukaliptusem jest wiele innych olejków.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-21, 19:59   #1550
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;16606626]ja już 3 miesięcznego synka smarowałam ZIAJKĄ- krem bardzo tani- około 4zł, ale super się rozprowadza, ładnie pachnie, chroni buźke niemowlaka przed warunkami atmosferycznymi i mój syn nie miał po nim żadnej wysypki/uczulenia/ wyprysków.
Są dwie wersje tego kremu- na zimę z rysunkiem żółwika na opakowaniu. [/QUOTE]Muszę to sprostować. Ziajka ma dwa kremy - ten z żółwikiem jest pielęgnacyjny, a drugi z barankiem - jest do pupci. Nie ma specjalnego na zimę. Pielęgnacyjny nie nadaje się na niskie temperatury, bo zawiera wodę. Do ochrony skóry twarzy u maluszka zimą musi być używany krem bez wody w składzie.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 20:35   #1551
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Muszę to sprostować. Ziajka ma dwa kremy - ten z żółwikiem jest pielęgnacyjny, a drugi z barankiem - jest do pupci. Nie ma specjalnego na zimę. Pielęgnacyjny nie nadaje się na niskie temperatury, bo zawiera wodę. Do ochrony skóry twarzy u maluszka zimą musi być używany krem bez wody w składzie.
smaruję tym kremem i siebie i syna przed spacerem, i jakoś nic nam z powodu tej wody nie dolega. wystarczy posmarować buzię pół godzinki wcześniej- woda wchłonie, a tłusta warstwa zostanie na buzi.
Syn spędza na podwórku sporo czasu- nawet do 1,5 godziny jednorazowo przy kilku stopni na minusie, i nic mu się nie dzieje.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 21:38   #1552
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;16623540]smaruję tym kremem i siebie i syna przed spacerem, i jakoś nic nam z powodu tej wody nie dolega. wystarczy posmarować buzię pół godzinki wcześniej- woda wchłonie, a tłusta warstwa zostanie na buzi.
Syn spędza na podwórku sporo czasu- nawet do 1,5 godziny jednorazowo przy kilku stopni na minusie, i nic mu się nie dzieje. [/QUOTE]Jak uważasz. Ja ten pielęgnacyjny stosuję teraz tylko do smarowania suchych nóżek i rączek oraz buzi, ale tylko w domu. Na dwór używamy Nivea Baby na każdą pogodę. Jest tłusty i stanowi świetną ochronę podczas mrozów nawet dla twarzy dorosłych. No i nie uczula.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 13:32   #1553
elita
Przyczajenie
 
Avatar elita
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Kupiłam dla dziecka po urodzenia magiczny kocyk red castle, który jak kaftan bezpieczeństwa więzi dziecko i ma mu zapewnić komfort, ale to kompletna porażka. dziecko chce machać rączkami i nie można go więzić. Jeśli chodzi o buciki to dla niechodzącego dziecka jest to wyłącznie dekoracja Polecam chustę raczej nie do noszenia dziecka, ale do uspokajania - naprawdę działa rewelacyjnie! Co się tyczy pieluszek pampersy faktycznie są do kitu, dziecko trzeba pieluszkować szeroko i z pampersów przerzuciłam się na te z biedronki - trzymają wszystko nawet lepiej od pampersów i są odpowiednio szerokie między nóżkami. Kupiłam też kołyskę coneco simplicity, ale taką zabudowaną i jakbym drugi raz kupowała, to wybrałabym drewnianą, żeby dziecko mogło oglądać świat przez sztachetki. pozdrawiam wszystkie Mamy i chętnie pogadam
elita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 14:01   #1554
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

elita, ja polecam chustę do noszenia. Zamiast telepać się z wózkiem po "szybkie zakupy" pakowałam małego w chustę i do sklepu. Ręce wolne, dzieć na rękach zadowolony. Jak padał deszcz, a ja musiałam wyjść to małego w chustę, parasol w ręke nad nami i jeszcze jedna ręka wolna. No i kawałek świata zwiedzialismy z chustą.

Dziewczyny, czy Wasze dzieci miały takie coś jak "pchacz"? My taki dostaliśmy i nie wiem czy dobre to dla dziecka.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 20:34   #1555
Monia2800
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK, Surrey
Wiadomości: 192
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

U mnie bardzo sprawdzil sie kosz na zuzyte pieluszki Tommee Tippee. Tyle razy trzeba przewijac malucha, ze ciagle zawijanie nawet specjalne torebeczki i noszenie do kosza to jednak uciazliwe. Tutaj szybko i sprawnie, wciskasz pieluszke, przekrecasz mechanizm i juz jest odizolowana w srodku. Zero smrodu, dzieki wymiennej kasetce z folia zapachowa. Jedynie co, to trzeba dokupowac te wklady, ale mimo wszystko wedlug mnie koszt warty tego udogodnienia.

Kolejny strzal w 10 to butelki antykolkowe Dr Brown, o niebo lepiej sprawdzaja sie niz TT. Pomagaja przyswajac witaminy z mleka, jak rowniez sprawnie odpowietrzaja i dziecko nie polyka babelkow powietrza. Poza tym latwiejsze w manewrowaniu niz TT, szczegolnie jak dziecko zaczyna sie wiercic i rozgladac na boki.

Nie sprawdzil sie za to w moim przypadku przewijak. Mam taki standardowy z PCV na lozko, niewygodnie mi bylo go za kazdym razem wyciagac na lozko, o wiele lepiej sprawdzil sie taki podrozny cieniutki przewijak jakie czesto mozna znalesc w Travel System. CZesto tez nie uzywam niczego przy przewijaniu. Za to ten duzy przewijak z PCV wyladowal jako podkladka pod wanienke, bo kapie mala w pokoju
Monia2800 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 21:08   #1556
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wasze dzieci miały takie coś jak "pchacz"? My taki dostaliśmy i nie wiem czy dobre to dla dziecka.
Pchacz jest ok
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 06:41   #1557
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Witajcie Mamusie, ponieważ sama korzystałam z tego wątku podzielę się z Wami moimi spostrzenieniami

(+)
- karuzela
- krem dla niemowląt z wit F18 ( do pupy)
- najlepsze przy odparzeniach: wietrzenie, przemywanie wodą przegotowaną i płatkami kosmetycznymi
- frida + sól fizjologiczna
- do spania(póki dziecko trzeba jeszcze przewijać w nocy) body+półśpiochy ( jeśli jest zimno)
- śliniak gumowy ( wystarczy spłukać i jest gotowy do ponownego użycia)
- przewijak na komodę lub podkłady poporodowe
- do przemywania pępka roztwór spirytusu( 1 kieliszek spirytusu na 2 kieliszki wody przegotowanej) latem używaliśmy tego roztworu do przemywania potówek
- do kąpieli oliwa z oliwek
- kocyk bobas( jednokolorowy tłoczony) nic się z nim nie dzieje nawet po wielu praniach
- pieluchy firmowe schleckera
- butelki lovi
- nauczyć dziecko picia przegotowanej wody( najzdrowsza)
- na kolki plantex, dobrym specyfikiem jest tez viburcol( np po szczepieniu)
- duża wanienka, którą można postawić na desce do pracowanie ( pomysł wizazanki Judy_21)
- na ciemieniuche linomag maść ( pomysł podsunęła wizazanka e.m.i.l.k.a)
-huśtawka

(-)
- rożek ( dla mnie okazał się całkowicie zbędny)
- pajac dopóki dziecko nie przesypia nocy
- wszystkie ubranka zapinane z tyłu
- droga mata edukacyjna
-nożyczki z zaokrągloną końcówką

wybór wózka( na co wg mnie należy zwracać uwagę)
*duże pompowane koła z amortyzacją
*duży kosz na zakupy
*by miał taką budę, która chroni przed słońcem lub przekładana rączka
*jeśli wózek typu parasolka to na tyle szeroki, żeby dziecko w kombinezonie miało w nim wygodnie

jeśli coś mi się przypomni dopisze
pozdrowienia dla Was i bobasków
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55

Edytowane przez monix0
Czas edycji: 2010-01-26 o 07:04
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 12:53   #1558
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez elita Pokaż wiadomość
Co się tyczy pieluszek pampersy faktycznie są do kitu, dziecko trzeba pieluszkować szeroko i z pampersów przerzuciłam się na te z biedronki - trzymają wszystko nawet lepiej od pampersów i są odpowiednio szerokie między nóżkami. Kupiłam też kołyskę coneco simplicity, ale taką zabudowaną i jakbym drugi raz kupowała, to wybrałabym drewnianą, żeby dziecko mogło oglądać świat przez sztachetki. pozdrawiam wszystkie Mamy i chętnie pogadam
Szerokie pieluchowanie nie ma wpływu na stawy biodrowe i jest mitem Nie trzeba tego robić dziecku do rowoju bioder potrzebny jest ruch a nie szeroka pielucha .

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
elita, ja polecam chustę do noszenia. Zamiast telepać się z wózkiem po "szybkie zakupy" pakowałam małego w chustę i do sklepu. Ręce wolne, dzieć na rękach zadowolony. Jak padał deszcz, a ja musiałam wyjść to małego w chustę, parasol w ręke nad nami i jeszcze jedna ręka wolna. No i kawałek świata zwiedzialismy z chustą.

Dziewczyny, czy Wasze dzieci miały takie coś jak "pchacz"? My taki dostaliśmy i nie wiem czy dobre to dla dziecka.
Pchac rewelka dziecko samo staje kiedy chce itp. Nie uszkadza kręgosłupa jak chodzik pozwala na swobodny ruch a jesli ma jakies guziki co graja to już tym bardziej . Mój synek bardzo lubił się bawic pchaczem i nauczył się przy nim chodzić

Cytat:
Napisane przez Monia2800 Pokaż wiadomość
U mnie bardzo sprawdzil sie kosz na zuzyte pieluszki Tommee Tippee. Tyle razy trzeba przewijac malucha, ze ciagle zawijanie nawet specjalne torebeczki i noszenie do kosza to jednak uciazliwe. Tutaj szybko i sprawnie, wciskasz pieluszke, przekrecasz mechanizm i juz jest odizolowana w srodku. Zero smrodu, dzieki wymiennej kasetce z folia zapachowa. Jedynie co, to trzeba dokupowac te wklady, ale mimo wszystko wedlug mnie koszt warty tego udogodnienia.

Kolejny strzal w 10 to butelki antykolkowe Dr Brown, o niebo lepiej sprawdzaja sie niz TT. Pomagaja przyswajac witaminy z mleka, jak rowniez sprawnie odpowietrzaja i dziecko nie polyka babelkow powietrza. Poza tym latwiejsze w manewrowaniu niz TT, szczegolnie jak dziecko zaczyna sie wiercic i rozgladac na boki.
czy moge prosić o rozwinięcie tematu bo nie bardzo rozumiem co ma butelka do przyswajania witamin ?
Kosz tez mam ale taki na zwykłe worki też nie przepuszcza zapach a jest tańszy w użytkowaniu niż TT
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 19:15   #1559
Monia2800
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK, Surrey
Wiadomości: 192
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

No ja tez nie wierzylam, zajrzyj na strone producenta, poza tym jesli ktos chce szklane butelki, to oni tez produkuja http://www.drbrowns.co.uk/ . Oczywiscie mozna uzywac zwyklego kosza, ale jak dla mnie to rozwiaznie TT jest super wygodne.

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Dr Browns to obok TT najczesciej uzywane butelki w UK, za to Avent okupuje polki sklepowe. Sama wyprobowalam butelke Aventu i nie umywa sie nawet do Dr Brown. Poza tym wszystkie te butelki sa tez dostepne w Polsce, wiec zadne wynalazki.
Monia2800 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 20:04   #1560
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Monia2800 Pokaż wiadomość
Kolejny strzal w 10 to butelki antykolkowe Dr Brown, o niebo lepiej sprawdzaja sie niz TT. Pomagaja przyswajac witaminy z mleka, jak rowniez sprawnie odpowietrzaja i dziecko nie polyka babelkow powietrza. Poza tym latwiejsze w manewrowaniu niz TT, szczegolnie jak dziecko zaczyna sie wiercic i rozgladac na boki.
Że co?

Cytat:
Napisane przez Monia2800 Pokaż wiadomość
No ja tez nie wierzylam, zajrzyj na strone producenta, poza tym jesli ktos chce szklane butelki, to oni tez produkuja http://www.drbrowns.co.uk/ . Oczywiscie mozna uzywac zwyklego kosza, ale jak dla mnie to rozwiaznie TT jest super wygodne.

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Dr Browns to obok TT najczesciej uzywane butelki w UK, za to Avent okupuje polki sklepowe. Sama wyprobowalam butelke Aventu i nie umywa sie nawet do Dr Brown. Poza tym wszystkie te butelki sa tez dostepne w Polsce, wiec zadne wynalazki.
Producent, żeby sprzedać towar, wymyśli każdą bzdurę. Jak butelka ma pomagać przyswajać witaminy? Witaminy są rozpuszczone w mleku, które przepływa przez smoczek. Czy smoczki mają na tyle maleńkie dziurki, by zatrzymywać witaminy o mikroskopijnych rozmiarach? Sorry, ale dla mnie brzmi to jak pogląd, że AIDS przenika przez prezerwatywy.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.