Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-23, 19:06   #1531
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Super że wszystko przebiegło dobrze
Ale zastanawia mnie to laparoskopowe wyłuszczenie torbieli - 13cm????????????????????? ?? Przeciez to niemożliwe
a co z Twoim jajnikiem - usunęli go czy zostawili?
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 19:15   #1532
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Dziewczyny, ale okresu normalnie nie dostaje się po 37dniach tylko po 30stu. Dziś tez sie nie zapowiada.
Na wizyte do mojej gin czeka sie 3 miechy chyba że ktoś zrezygnuje .. muszę poczekać do 20 kwietnia ..
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 19:20   #1533
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez seniorita24 Pokaż wiadomość
WITAM KOCHANE DZIEWCZYNKI

JAK PISAŁAM WCZEŚNIEJ - OBIECAŁAM ZE SIE ODEZWĘ.

A WIĘC

Juz jest po wszystkim. Moja torbiel miała 13 centymetrum. prawie REKORD. Kurcze i miałam Laparoskopie. Byłam w totalnym szoku.
Nerwy przed opercają rozbroiły mnie kompletnie . płakałam jak głupia. Prawie non stop. Na początku zaczne od lewatywy. Jest w tej chwili nowa metoda. Dzień przed operacją jestes szykowana. Musiałam sobie kupić 2 litry wody niegazowanej. Położna przyniosła mi 2 torebki proszku który musiałam wsypać do tych 2 litrów wody. Do tego 2 czopki pomagające mi sie wypróżnic i jakieś 4 tabletki. + na koniec buteleczke z płynem i długim dziubkiem który po całym wypiciu tej substancji i połkieciu tabletek musiałam sobie sama wprowadzic do odbytu i wpuścić do pupci ten płyn. Szczerze wyglada to wszystko nawet przyjemnie tylko trzeba przestrzegać czasu brania tego wszystkiego.

OJ BOLAŁA MNIE DUPKA PO CAŁYM OCZYSZCZENIU. ALE CZUŁAM SIĘ TAKA LECIUTKA ( oczywiście zaczynajac picie i branie tego wszystkiego juz nie mogłam jesc az do następnego dnia. Tylko mogłam pic samą wode do 22:00)


Nastepnego dnia operacja. Przed samą operacja miałam jeszcze USG dopochwowo i ja my brzusznej.

Za chwile dostałam połowe GŁUPIEGO JASIA. Przyszła Pani położna i poszłymy sobie spacerkiem na 4 pietro na BLOK OPERACYJNY. Na sali rozebrałam sie do golaska i położyłam się na wysokim i waskim łóżeczku. Pani Anestezjolog razem z pielęgniarka zakładały mi wenflom. I wsytrzknęły mi cos do niego. Drugi anestezjolog zadawał mi pytania apropo mojego stanu zdrowia. ITP.
Założyli mi Maske Tlenowa i odleciałam. Obudziłam sie juz na Sali pooeracyjne. Czułam sie tak dobrze że poprosiłam Położną żeby mi przyniosła komórkę bo muszę zadzwonić do Meża , że juz jest po wszystkim i zeby przyjechał. Zadzwoniłam nawet do Mojej Mamy która jest w Niemczech w pracy. Najgorsze byo to ze strasznie mi sie chciało siusiu. Nie miałam juz cewnika w pipce ale parcie miałam niesamowite. Ale gdy przyjechał Mój Mężuś i zaczał robic "" psi psi psi "" siusiałam i siusialam. Czułam sie na tyle dobrze ze po chyba 3 lub 4 godzinach zabrali mnie na moja salę.
Ale jedno co było nie przyjemne do dren w w jednej ranie. Miałam do brzuszka prowadzoną gumowa harmonijke i przymocowany woreczke dzieki czemu odpływały nie potrzebne płyny poperacyjne.

Nie będę więcej pisać.

ROZPOZNANIE
Torbiel endometrialna jajnika lewego. Endometrioza


Zastosowano Leczenie (napiszę dokładnie jak mam na wypisie)

LPSC. LAPAROSKOPOWE Wyłuszczenie torbieli endometrialnej jajnika lewego oraz elektrokoagulacja ognisk endometriozy. Drenaż jamy otrzewnowej




************************* ************************* ******



TAKZE DZIEWCZYNY GŁOWA DO GÓRY. RZECZY KTÓRE WYPISUJA NIEKTÓRY FORUMOWICZKI SA DLA MNIE BARDZO DZIWNE. I AZ JESTEM W SZOKU ŻE SIĘ TAK CZUŁY. MOŻNA TO WSZYSTKO DELIKATNIEJ OPISAĆ. BO STRASZYCIE INNYCH. KAZDY JEST INNY I INACZEJ SIE CZUJE
Ciesze sie ze juz po ja tez mam podejrzenie o endometrioze 3 stopnia w dodatku.. jestem teraz na danazolu a dzis wrocilam do pracy operacje mialam poltora tygodnia temu...

A co do opisywania wiesz kazda inaczej to przezywa i kazdy organizm jest inny jedenz niesie laparoskopie ciezko inna bedzie skakala na drugi dzien ja sama poz abiegu juz na drugi dzien chcialam isc do domu... raczej gorzej znioslam narkoze a sam zabieg byl malo straszny i nie bylam specjalnie obolala ... tylko duszenie po narkozie bylo okropne.
Pozdrawiam cieplo dostalas jakies leki? bo endo nie leczona odrazu niestety moze sie objawic nowymi torbielami po pierwszym okresie...
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK

Edytowane przez francuski pocalunek
Czas edycji: 2009-02-23 o 19:21
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 19:22   #1534
Czarna018
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 657
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

ja miałam torbiela na jajniku po lewej stronie (torbiel 5cm)
dostałam na 3 miesiace tabletki anty.
potem po 3 mies. byłam na usg i wykazało że już nie ma torbiela <happy>

ale teraz 2 marca mam kontrole czy wszystko ok.

pewnie tabletki dostaniesz a jak jest bardzoo duży to zabieg beda robić....
3małe dziórki koło pępka i pod...
ale młodym osoba raczej nie usuwaja odrazu tylko leczą.
Czarna018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 19:24   #1535
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klaudens Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale okresu normalnie nie dostaje się po 37dniach tylko po 30stu. Dziś tez sie nie zapowiada.
Na wizyte do mojej gin czeka sie 3 miechy chyba że ktoś zrezygnuje .. muszę poczekać do 20 kwietnia ..
kochana nawet w waznej sprawie nie przyjmie ginekolog? to troche dziwne bo raczej jesli sie cos dzieje t o powinnas byc przyjeta od razu

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarna018 Pokaż wiadomość
ja miałam torbiela na jajniku po lewej stronie (torbiel 5cm)
dostałam na 3 miesiace tabletki anty.
potem po 3 mies. byłam na usg i wykazało że już nie ma torbiela <happy>

ale teraz 2 marca mam kontrole czy wszystko ok.

pewnie tabletki dostaniesz a jak jest bardzoo duży to zabieg beda robić....
3małe dziórki koło pępka i pod...
ale młodym osoba raczej nie usuwaja odrazu tylko leczą.
ale do kogo posta pisalas?
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 19:27   #1536
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez francuski pocalunek Pokaż wiadomość
kochana nawet w waznej sprawie nie przyjmie ginekolog? to troche dziwne bo raczej jesli sie cos dzieje t o powinnas byc przyjeta od razu

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------


ale do kogo posta pisalas?
To jest specjalista jeden z lepszych w Trójmieście, przyjmuje w jeden dzień i okreslone godziny, przed w szpitalu pracuje i po też ..

Dziwi mnie to że kolezance wyzej od razu po operacji nie wyjeli cewnika, ja miałam cała dobę. Dziwię się tez, ze z brzuszka rozne płyny wyciekały. Ile masz dziurek po laparo?
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 19:31   #1537
Czarna018
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 657
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

ogólnie ... że też miałam torbiel.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

francuski pocałunek ...

jak ja zapisywałam sie do ginekologa tez mnie strasznie bolało i tez mialam czekac 3 miesiace ... :/

po paru dnaich już przesatło mnie bolec...a to tak jest ze boli a potem na chwile przestaje.

głupie jest to ze az 3 miechy trzeba czekac ;/ z bólem.

teraz znalazłam taka ginekolog ze czekam tylko pare dni
Czarna018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 19:48   #1538
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klaudens Pokaż wiadomość
To jest specjalista jeden z lepszych w Trójmieście, przyjmuje w jeden dzień i okreslone godziny, przed w szpitalu pracuje i po też ..

Dziwi mnie to że kolezance wyzej od razu po operacji nie wyjeli cewnika, ja miałam cała dobę. Dziwię się tez, ze z brzuszka rozne płyny wyciekały. Ile masz dziurek po laparo?
Kochana ja tez cewnik mialam cala dobe.. wyjeli mi na drugi dzien rano po operacji.. i sila rzeczy wstac musialam bo mi sie chcialo siusiu a dziurek mam trzy.. dwie na dole brzuszka w sumie jedna prawie na nektarynce jest i jedna w pepuszku... ja mialam dren takze wlozony do jednej z dziurek... i w nocy mi sie ten dren odlaczyl zaplamilam cala koszule i przescieradlo...

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarna018 Pokaż wiadomość
ogólnie ... że też miałam torbiel.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

francuski pocałunek ...

jak ja zapisywałam sie do ginekologa tez mnie strasznie bolało i tez mialam czekac 3 miesiace ... :/

po paru dnaich już przesatło mnie bolec...a to tak jest ze boli a potem na chwile przestaje.

głupie jest to ze az 3 miechy trzeba czekac ;/ z bólem.

teraz znalazłam taka ginekolog ze czekam tylko pare dni
ja juz poz abiegu jestem mialam go poltora tygodnia temu .. moja torbiel nie zniknela po tabletach

Do gina nie czekam bo chodze prywatnie .. na szczescie mam takiego co pracuje klinice ginekologicznej i nie zawsze musze chodzic prywatnie bo czasami jezdze tam i mam na fundusz ale ja zrazilam sie do panstwowych ginekologow bo wczesniej chodzilam dwa lata do przychodni i ginekolozka nie zauwazyla ze mam torbiel a ja juz wtedy mialam straszne bole brzucha i miesiaczki b.obfite... nie zrobila mi ani jednego usg dopochwowego.. wiec poszlam prywatnie i na pierwszej wizycie wyszlo ze mam torbiela.
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK

Edytowane przez francuski pocalunek
Czas edycji: 2009-02-23 o 20:06
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 20:10   #1539
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja na szczescie nic nie miałam, a malutko tylko poplamiłam przescieradło.
A co do pytania o dziurko to chciałam spytac Senioritę, ale zapomniałam dodac ze Ją
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 23:05   #1540
elineana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Mam torbiel. lekarz mówi, ze to czekoladowa. Od wykrycia (ok poł roku) zmiejszyła sie ok połowe (teraz ma ok, 2-3 cm). Cały czas, bez przerw biore tabletki anty (maja one wysuszyc torbiele).
Lekarz mówi, że bez zabiegu sie nie obejdzie.
Mam dwie opcje tradycyjne rozciecie brzucha i laser.
Z tym, ze laserem czasem nie wychodiz. Moga to zrobić niedokładnie, albo zbyt mocno (. Tak przynajmniej mówi lekarz (tłumaczy ze to zwykłe wypalanie czyli ze jest czarny slad i nie widac czy cos zostało).
Narazie wybrałam zwykłe cięcie ale nie jestm pewna czy dobrze. Zabieg planuje na kwiecień. Przed matura i woim rocznym wyjazdem.

Czy którąś z was miała taki wybór? (lecze sie prywtanie)
Co lepiej wybrac?


Pomocy.
elineana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 06:50   #1541
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Zalamana jestem... dostalam okres a nie powinnam przeciez.... wczoraj zaczelo sie plamienie a dzis mam krwawienie .. moze nie jakies wielkie ale w sumie mam 26 dzien cyklu wiec to mi na okres wyglada ... i jak ja mam to endo leczyc jak wciaz bede miala okres? ten danazol nie dziala czy jak?w piatek ide do gina i sie musze o to zapytac... chyba ze go za krotko jeszcze biore zeby zadzialal
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 08:37   #1542
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Bez przesady, po operacji @ może się pojawić wcześniej(w większości przypadków tak jest właśnie)- tak mi mój gin mówił, jak mu powiedziałam że u mnie się opóźnia już1,5 tyg - poza tym 26 dzień to wcale nie tak wcześnie - myślisz że organizm nie odczuł operacji, ma swoje prawo do wahań.

Poza tym czego się spodziewałaś, że nie będziesz mieć w trakcie leczenia w ogóle miesiączki przez kilka miesięcy Bo tak zrozumiałam Twój post
Pojawienie się miesiączki wcale nie oznacza, że znów zrobią ci się torbiele - po to bierze hormony prawda? Przecież tabletki anty też się bierze przez 21 dni, a potem jest 7dniowa przerwa na @
Przystopuj trochę, bo serio strasznie się nakręcasz i nie zdziwię się jak je w końcu swoją paniką wyhodujesz - panikujesz, pewnie jak zwykle niepotrzebnie - Calm down
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka



Edytowane przez oshinek
Czas edycji: 2009-02-24 o 08:39
oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 10:50   #1543
Andzia10
Przyczajenie
 
Avatar Andzia10
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja również miałam laparaskopię , prawego jajnika i rozpoznaniem była endometrioza. Pobyt w szpitalu nie był taki zły. Dren jest nieprzyjemny, ale da się wytrzymać. Lewatywka też nie jest taka straszna. Najgorsze to to, że laparaskopię miałam w kwietniu 2008, a teraz mam znowu torbiel, ale na lewym jajniku. I znowu się boję....
Andzia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 12:05   #1544
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
Bez przesady, po operacji @ może się pojawić wcześniej(w większości przypadków tak jest właśnie)- tak mi mój gin mówił, jak mu powiedziałam że u mnie się opóźnia już1,5 tyg - poza tym 26 dzień to wcale nie tak wcześnie - myślisz że organizm nie odczuł operacji, ma swoje prawo do wahań.

Poza tym czego się spodziewałaś, że nie będziesz mieć w trakcie leczenia w ogóle miesiączki przez kilka miesięcy Bo tak zrozumiałam Twój post
Pojawienie się miesiączki wcale nie oznacza, że znów zrobią ci się torbiele - po to bierze hormony prawda? Przecież tabletki anty też się bierze przez 21 dni, a potem jest 7dniowa przerwa na @
Przystopuj trochę, bo serio strasznie się nakręcasz i nie zdziwię się jak je w końcu swoją paniką wyhodujesz - panikujesz, pewnie jak zwykle niepotrzebnie - Calm down
Oshinek tak mam nie miec miesiaczki wlasnie kilka miesiecy.
w tym caly sek ze danazol biore by mi miesiaczke wstrzymal pozniej mam brac tabsy bez 7 dniowych przerw na miesiaczke bo wlasnie podczas miesiaczki torbiele i endo sie rozwija... tak sprawa leczenia endo wyglada... na szczescie dzwonilam do gina i gin stwierdzil ze teraz jeszcze biore danazol poltora tygodnia i krwawienie moze wystapic... jesli sie to powtorzy dawke danazolu trzeba bedzie zwiekszyc. to nie sa moje paniki ani wymysly po prostu zaniepokoil mnie fakt ze mam miesiaczki nie miec na danazolu a mam Pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Andzia10 Pokaż wiadomość
Ja również miałam laparaskopię , prawego jajnika i rozpoznaniem była endometrioza. Pobyt w szpitalu nie był taki zły. Dren jest nieprzyjemny, ale da się wytrzymać. Lewatywka też nie jest taka straszna. Najgorsze to to, że laparaskopię miałam w kwietniu 2008, a teraz mam znowu torbiel, ale na lewym jajniku. I znowu się boję....
a mialas jakies leki? bo jak Cie zostawili bez leczenia to bedziesz miala torbiele endometrialne wkolo... niestety one nawracaja.
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK

Edytowane przez francuski pocalunek
Czas edycji: 2009-02-24 o 12:08
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 13:25   #1545
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez francuski pocalunek Pokaż wiadomość
Oshinek tak mam nie miec miesiaczki wlasnie kilka miesiecy.
w tym caly sek ze danazol biore by mi miesiaczke wstrzymal pozniej mam brac tabsy bez 7 dniowych przerw na miesiaczke bo wlasnie podczas miesiaczki torbiele i endo sie rozwija... tak sprawa leczenia endo wyglada... na szczescie dzwonilam do gina i gin stwierdzil ze teraz jeszcze biore danazol poltora tygodnia i krwawienie moze wystapic... jesli sie to powtorzy dawke danazolu trzeba bedzie zwiekszyc. to nie sa moje paniki ani wymysly po prostu zaniepokoil mnie fakt ze mam miesiaczki nie miec na danazolu a mam Pozdrawiam
Ja też miałam torbiele endometrialne na obu jajnikach, ale nie mam rozpoznania endometriozy, bo same torbiele nie musza koniecznie oznaczać endometriozy.
Może jeżeli przyjmujesz Danazol to faktycznie nie możesz robić przerw - tyle, że w jaki sposób wpłynie to na organizm lepiej nie myśleć - i tak i tak niedobrze. Po tych naszych leczeniach więcej będzie zaburzeń w organizmie niż po operacjach:/
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka



Edytowane przez oshinek
Czas edycji: 2009-02-24 o 13:32
oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 13:31   #1546
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
Ja też miałam torbiele endometrialne na obu jajnikach, ale nie mam rozpoznania endometriozy, bo same torbiele nie musza koniecznie oznaczać endometriozy.
Może jeżeli przyjmujesz Danazol to faktycznie nie możesz robić przerw - tyle, że w jaki sposób wpłynie to na organizm lepiej nie myśleć - o tak i tak niedobrze. Po tych naszych leczeniach więcej będzie zaburzeń w organizmie niż po operacjach:/
Mam ponoc endo rozsiane po jamie brzusznej i macicy... czekam tylko na potwierdzenie histopatologiczne a odbiore wynik we czwartek bo jutro nie mam jak gdyz caly dzien jestem w pracy... stresuje sie tym wynikiem
a dzis jeszcze mnie boli brzuch i jajniki przy okresie...
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK

Edytowane przez francuski pocalunek
Czas edycji: 2009-02-24 o 13:35
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 13:39   #1547
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Mi właśnie lekarz powiedział na samym początku, że radzi mi laparotomię po to, aby sprawdzić wszystko, oczyścić, bo często w swojej praktyce obserwuje, ze po laparoskopii nie udaje się pozbyć wszystkich ognisk i kobiety po pół roku wracają z tym samym problemem - decyzja należała do mnie. Stwierdziłam, że lekarz lepiej zna się na tym niż ja, więc zdecydowałam się na laparotomię. Poza tym gdyby nie kontrolne usg to pewnie nie zorientowałabym się ze coś mi tam wyrosło - nie miałam żadnych objawów.

Mi po operacji lekarz powiedział, że w lewym jajniku faktycznie była czekoladowa torbiel, a co do prawego nie był pewny - wspominał coś o potworniaku, ale badanie histo potwierdziło, ze na obu jajnikach miałam torbiele endometrialne. O endometriozie ani słowa.

Zresztą nie mam zamiaru zawracać sobie głowy i podporządkowywać życia nieustannym myśleniem, czy mam, czy będę mieć endo - bo w takim przypadku to życie stanie się strasznie jałowe.
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka



Edytowane przez oshinek
Czas edycji: 2009-02-24 o 13:41
oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 14:27   #1548
seniorita24
Przyczajenie
 
Avatar seniorita24
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 12
GG do seniorita24
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Moje Kochane nie moge czytać niektórych wypowiedzi bo mnie osłabiają.
Operacje miałam 20 lutego 2009 roku a 22 lutego, 2 dni po operacji dostałam okres. Odrazu poleciałam z tym do Mojego lekarza na oddziale i powiedział ze jest to mozliwe i zebym sie niczym nie przejmowała. Zapytałam sie także czy bede brać hormony. Na to pytanie odpowiedział mi że - nie muszę brać żadnych hormonów. Nie ma takiej koniecznosci. Następnym moim pytaniem było czy mogę palić papierosu. Tu lekarz zrobił ponura minkę i powiedział że muszę niestety rzucic poniewaz przez to można dostać zakrzepicy i moze powstać zator.

Jajnik mam uratowany. Jest calutki. Też jestem w szoku. Nacięcia po LAPAROSKOPII SA BARDZO MALUTKIE. Maks 1,5 cm.

Najgorsze z tego wszystkiego jest to że boli mnie kregosłup

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

przed operacja podpisywałam różne papierzyska zwiazane z zabiegiem. Wrazie gdyby przy laparoskopii okazało sie ze jest nie dobrze moga mi zrobic Laparotomię. Jezeli Mój jajnik byłby w bardzo złym stanie mieli takze prawo go usunac. Za 2 tygodnie jadę po wyniki wiec pogadam jeszcze z moim lekarzem.




********** *********** ********** *******************

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ @@@@@@@@@@@@@@@


DZIEWCZYNY NAPISZCIE W JAKIM MIASTACH I W JAKICH SZPITALACH BYŁYŚCIE OPEROWANE


Ja byłam operowana

SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY
im. prof. W.Orłowskiego CMKP
ODDZIAŁ KLINICZNY GINEKOLOGII I POŁOŻNICTWA
00-416 Warszawa , ul. Czerniakowska 231
tel.: 022-584-11-60; 022-584-11-62
seniorita24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:45   #1549
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez seniorita24 Pokaż wiadomość
Moje Kochane nie moge czytać niektórych wypowiedzi bo mnie osłabiają.
Operacje miałam 20 lutego 2009 roku a 22 lutego, 2 dni po operacji dostałam okres. Odrazu poleciałam z tym do Mojego lekarza na oddziale i powiedział ze jest to mozliwe i zebym sie niczym nie przejmowała. Zapytałam sie także czy bede brać hormony. Na to pytanie odpowiedział mi że - nie muszę brać żadnych hormonów. Nie ma takiej koniecznosci. Następnym moim pytaniem było czy mogę palić papierosu. Tu lekarz zrobił ponura minkę i powiedział że muszę niestety rzucic poniewaz przez to można dostać zakrzepicy i moze powstać zator.

Jajnik mam uratowany. Jest calutki. Też jestem w szoku. Nacięcia po LAPAROSKOPII SA BARDZO MALUTKIE. Maks 1,5 cm.

Najgorsze z tego wszystkiego jest to że boli mnie kregosłup

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

przed operacja podpisywałam różne papierzyska zwiazane z zabiegiem. Wrazie gdyby przy laparoskopii okazało sie ze jest nie dobrze moga mi zrobic Laparotomię. Jezeli Mój jajnik byłby w bardzo złym stanie mieli takze prawo go usunac. Za 2 tygodnie jadę po wyniki wiec pogadam jeszcze z moim lekarzem.




********** *********** ********** *******************

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ @@@@@@@@@@@@@@@


DZIEWCZYNY NAPISZCIE W JAKIM MIASTACH I W JAKICH SZPITALACH BYŁYŚCIE OPEROWANE


Ja byłam operowana

SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY
im. prof. W.Orłowskiego CMKP
ODDZIAŁ KLINICZNY GINEKOLOGII I POŁOŻNICTWA
00-416 Warszawa , ul. Czerniakowska 231
tel.: 022-584-11-60; 022-584-11-62
Co Cie oslabia bo ja nie rozumiem kazda z nas to inny przypadek ja biore leki na zahamowanie okresu wiec sie zdziwilam ze go dostalam przy tych lekach bo jakbym nie brala takich lekow wcale bym sie nie przejmowala czy mam okres wczesniej pozniej czy dwa dni po operacjipoza tym ja mam podejrzenie o endometrioze 3 stopnia a nie zwykle torbieele i ja bede na lekach hormonalnych napewno dluuugia czas... wiec moze czytaj ze zroumieniem dobrze? a nie pisz zes oslabiona.
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK

Edytowane przez francuski pocalunek
Czas edycji: 2009-02-24 o 15:54
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 19:46   #1550
Agnieszka 1976
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 38
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja bezpośrednio po operacji tez nie miałam żadnych hormonów, ponieważ chcieliśmy starać się o dzidziusia. Lekarz uznał że ciąża będzie lepsza w leczeniu endo niż hormony. Jednak po okolo roku stwierdził, że skoro nie moge zajśc w ciążę to pewnie gdzies w jajowodach mogły zostać jakieś małe zrosty i dlatego przepisał mi hormony na zachamowanie miesiączki. Ja zdecydowałam się na nieco droższa wersje leczenia i lekarz przepisał mi trzy zastrzyki w miesiecznych odstępach z Diphelerine. U mnie okazało się to skuteczne nie miałam miesiaczki przez pół roku.
Co do długości cyklu to przed operacją miałam cykle 30-32 dni, po operacji do teraz czyli już 5,5 roku mam cykle 26 dniowe i są one jak najbardziej normalne. Torbiele mogą zaburzać prace jajników i ich usunięcie często zmienia długość cyklu.
Kaludens jak chcesz to mogę Ci polecić świetnego ginekologa endokrynologa, który przyjmuje w Gdyni i Gdańsku. A co ważne w przypadku gdy prowadzi leczenie pacjentki daje numer swojej komórki, tak że jak coś się dzieje to w każdej chwili możesz do niego zadzwonić. Aha i jeszcze jedno brak miesiączki nie jest objawem niedrożności jajowodów. Krwawienie masz z macicy, która jest położona poniżej jajników i jajowodów. I żeby Was pocieszyć to napiszę, ze ja miałam torbiele na dwóch jajnikach (3 i 5 cm średnicy) i rozległe zrosty w jamie brzusznej, na dokładkę jeszcze mięśniaka macicy i też byłam prawie pewna że mam niedrożne jajowody. Bardzo się bałam badnia HSG, które służy ocenie drożności i co..... zrobiłam je w ostatni czwartek i okazalo się że jajowody mam drożne i z nimi wszystko jest ok. Także głowy do góry, pozytywne nastawienie może zdziałać cud.
Przepraszam się ze tak się rozpisalam.
Agnieszka 1976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 22:35   #1551
Melodia mgieł nocnych
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 479
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

A ja wczoraj byłam u lakarza i prawdopodobnie odpukać wszystko mi się ładnie wchłonie
__________________


All the single ladies, now put your hands up!!!


Pani Magister


OPENER 2010
Melodia mgieł nocnych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 16:01   #1552
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Szczesciara
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 19:21   #1553
maryska80
Raczkowanie
 
Avatar maryska80
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 238
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez francuski pocalunek Pokaż wiadomość
Zalamana jestem... dostalam okres a nie powinnam przeciez.... wczoraj zaczelo sie plamienie a dzis mam krwawienie .. moze nie jakies wielkie ale w sumie mam 26 dzien cyklu wiec to mi na okres wyglada ... i jak ja mam to endo leczyc jak wciaz bede miala okres? ten danazol nie dziala czy jak?w piatek ide do gina i sie musze o to zapytac... chyba ze go za krotko jeszcze biore zeby zadzialal

a ja jestem załamana bo nadal nie mam okresu. a lekarz nic mi nie mówił, że mi się on całkowicie ma zatrzymać
__________________


Bo jeszcze nie pora na tych
Co przed złem uciekają
maryska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 20:16   #1554
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

ja tez jak na razie nie dostałam ponad 40 dzień chyba nie dobrze?
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 06:42   #1555
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Dzwonilam do mojej kliniki i nie ma jeszcze moich wynikow beda dopiero w przyszlym tygodniu...dobije mnie to czekanie

maryska a orgametril ma tez wplynac na zahamowanie okresu? bo danazol tak ale mnie jakos narazie nie zahamowal... i w dodatku sobie dziwnie krwawie bo raz nie leci prawie nic a raz bardzo duzo... ale to ponoc tak moze byc .
Oszalec idzie z takim leczeniem... ja bede prosila o zmiane na tabsy anty jakies bez przerw bede brala wole to niz danazol ktory mi wszytsko w organizmie poprzestawia.Tylko zeby sie moj gin zgodzil

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka 1976 Pokaż wiadomość
Ja bezpośrednio po operacji tez nie miałam żadnych hormonów, ponieważ chcieliśmy starać się o dzidziusia. Lekarz uznał że ciąża będzie lepsza w leczeniu endo niż hormony. Jednak po okolo roku stwierdził, że skoro nie moge zajśc w ciążę to pewnie gdzies w jajowodach mogły zostać jakieś małe zrosty i dlatego przepisał mi hormony na zachamowanie miesiączki. Ja zdecydowałam się na nieco droższa wersje leczenia i lekarz przepisał mi trzy zastrzyki w miesiecznych odstępach z Diphelerine. U mnie okazało się to skuteczne nie miałam miesiaczki przez pół roku.
Co do długości cyklu to przed operacją miałam cykle 30-32 dni, po operacji do teraz czyli już 5,5 roku mam cykle 26 dniowe i są one jak najbardziej normalne. Torbiele mogą zaburzać prace jajników i ich usunięcie często zmienia długość cyklu.
Kaludens jak chcesz to mogę Ci polecić świetnego ginekologa endokrynologa, który przyjmuje w Gdyni i Gdańsku. A co ważne w przypadku gdy prowadzi leczenie pacjentki daje numer swojej komórki, tak że jak coś się dzieje to w każdej chwili możesz do niego zadzwonić. Aha i jeszcze jedno brak miesiączki nie jest objawem niedrożności jajowodów. Krwawienie masz z macicy, która jest położona poniżej jajników i jajowodów. I żeby Was pocieszyć to napiszę, ze ja miałam torbiele na dwóch jajnikach (3 i 5 cm średnicy) i rozległe zrosty w jamie brzusznej, na dokładkę jeszcze mięśniaka macicy i też byłam prawie pewna że mam niedrożne jajowody. Bardzo się bałam badnia HSG, które służy ocenie drożności i co..... zrobiłam je w ostatni czwartek i okazalo się że jajowody mam drożne i z nimi wszystko jest ok. Także głowy do góry, pozytywne nastawienie może zdziałać cud.
Przepraszam się ze tak się rozpisalam.
Dokladnie ja takze mam od mojego gina numer komorki zeby w razie gdyby sie cos dzialo moc sie skontaktowac w kazdej chwili i takiego ginekologa szukalam bo dla mnie to istotne zeby moc w kazdym momencie sie do niego dodzwonic iz apytac .
Ja tez mialam niedroze jajowody ... robili mi ich udraznianie w czasie zabiegu ale to ponoc trzeba jeszcze powtorzyc za trzy miesiace w moim wypadku...No i mam nadzieje ze cholerne torbiele sie mi nie odnowia jakos szybko skoro biore danazol.Pozdrawiam
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK

Edytowane przez francuski pocalunek
Czas edycji: 2009-02-26 o 06:44
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 17:23   #1556
maryska80
Raczkowanie
 
Avatar maryska80
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 238
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klaudens Pokaż wiadomość
ja tez jak na razie nie dostałam ponad 40 dzień chyba nie dobrze?
no właśnie nie mam pojęcia, a najbliższy termin do mojego lekarza mam 9 marca
__________________


Bo jeszcze nie pora na tych
Co przed złem uciekają
maryska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 19:44   #1557
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

U mnie dalej brak okresu, za to moja mama po 1.5tygodnia dostała następny, co sie dzieje u licha. U mnie to może stres silny, ale nigdy nie miałam takich problemów. Moja wizyta to 20ktorys kwiatnia..
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 19:46   #1558
maryska80
Raczkowanie
 
Avatar maryska80
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 238
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Klaudens u mnie już jest 1,5 tygodnia jak czekam na okres. to jakaś paranoja dosłownie. najgorsze jest to, że czuję się tak, jakbym go miała dostać, a nic się nie dzieje
__________________


Bo jeszcze nie pora na tych
Co przed złem uciekają
maryska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 19:50   #1559
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Mnie od kliku dni lekki ból tłumi się w brzuchu, ale ani widu ani słychu. Naprawdę mam czarne myśli już, że tfu tfu jakieś niedrozne jajniki
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 22:01   #1560
samotronka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 20
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witam

Nom Byłam we wtorek na USG dopochwowym i lekarz wykrył mi jajnik prawy z torbielą krwotoczną o śr:55 mm :-/ w sumie nie wiem co to znaczy...
Powiedział mi że jak było jajeczkowanie to pękło zrobiła się narośl i mam w środku krew :/ to źle???
Przepisał mi antybiotyki Duomox w sumie mnie to ździwiło bo takie antybiotyki czasami brałam jak byłam chora :/ Powiedział że mam brać je aż mi się opakowanie skączy nom i do czasu jak dostane okres nie moge kochac się z chłopakiem i potem mam przyjśc na kontrole bo powiedział że może się ten torbiel wchłonąć i powiedział ze lepiej to kontrolowac czy jest coraz mniejszy czy wiekszy fakt teraz się wyprowadzam i do tego lekarza juz nie będe chodzić może jest tu ktoś z Kielc?? i zna dobrego ginekologa??
Nom ogólnie to chodze prywatnie może się skusze na ginekologa Kurzeja prywatny w Kielcach pójde do niego na 1 wizyte zobacze jaki jest ale na internecie ma bardzo dobre opinie
Ps: Jest różnica w chodzeniu do ginekologa prywatnego bo w 1 dzień miałam zrobione zwyłke badanie usg potem badanie dopochwowe.
Ps pozdrawiam
samotronka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:27.