Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72 - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-15, 09:28   #1531
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U nas to jest dziwne, ale np. we Włoszech normą jest że wchodzisz do małego mięsnego i Pan Ci poleca co dzisiaj fajnego przyjechało i co z tego zrobić. A nawet podpowie u kogo kupić pozostałe składniki i zapisze przepis babci na kartce.
U nas to się nigdy nie przyjmie, ale jak dla mnie jest to fajny przykład życia w tempie slow, chciałabym kiedyś tego doświadczyć samodzielnie.

Tak, dlatego nienawidzę tych krajów. Włochy, Hiszpania, kompletnie nie moje klimaty i strzelałabym do tych ludzi.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 09:30   #1532
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U nas to jest dziwne, ale np. we Włoszech normą jest że wchodzisz do małego mięsnego i Pan Ci poleca co dzisiaj fajnego przyjechało i co z tego zrobić. A nawet podpowie u kogo kupić pozostałe składniki i zapisze przepis babci na kartce.
U nas to się nigdy nie przyjmie, ale jak dla mnie jest to fajny przykład życia w tempie slow, chciałabym kiedyś tego doświadczyć samodzielnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W mniejszych norweskich marketach też tak jest. Nawet nie rzadko chodzi się z klientem po sklepie i mu doradza. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, które sobie nie radzą już z zakupami.
Czy w Polsce kasjerzy też pakują zakupy ? Ostatnio byłam 2 lata temu i sobie tego nie przypominam. Strasznie mnie pośpieszano przy kasie, wręcz chamsko przesuwano moje zakupy na tej krótkiej taśmie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 09:37   #1533
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 09:39   #1534
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Czy w Polsce kasjerzy też pakują zakupy ? Ostatnio byłam 2 lata temu i sobie tego nie przypominam. Strasznie mnie pośpieszano przy kasie, wręcz chamsko przesuwano moje zakupy na tej krótkiej taśmie.
Ja się z tym nie spotykam, raz, dobrych kilka lat temu jakieś harcerki pakowały moje zakupy za drobne do puszki na charytatywny cel.
Ostatnio w Kauflandzie pani o mało co nie pozrzucała mi zakupów, bo kasowała w tempie błyskawicy, nie było czasu tego pakować. Jak mnie to denerwuje, to rzucanie z naburmuszeniem, zwłaszcza, że mam zakupy za 200 zł a nie trzy rzeczy
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 09:48   #1535
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak, dlatego nienawidzę tych krajów. Włochy, Hiszpania, kompletnie nie moje klimaty i strzelałabym do tych ludzi.
ooo nieźle
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 09:52   #1536
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mnie też, nie wiem może w Polsce nie płacą od godziny, a za ilość obsłużonych na kasie klientów.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 09:56   #1537
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 982
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-15, 09:57   #1538
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
od bardzo dawna już tak nie pakują. tak z 5 lat? coś koło tego
i moim zdaniem bardzo dobrze
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 09:58   #1539
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W mniejszych norweskich marketach też tak jest. Nawet nie rzadko chodzi się z klientem po sklepie i mu doradza. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, które sobie nie radzą już z zakupami.
Czy w Polsce kasjerzy też pakują zakupy ? Ostatnio byłam 2 lata temu i sobie tego nie przypominam. Strasznie mnie pośpieszano przy kasie, wręcz chamsko przesuwano moje zakupy na tej krótkiej taśmie.
W odzieżowych pakują ubrania do eko brązowych toreb (ale nie zawsze pytają czy pakować i kasują bez torby i potem jest zdziwko, jak to zabrać ). W spożywczych nie pakują, dalej jest przepychanka kolejkowa. Coraz bardziej popularne są własne materiałowe torby lub zwykłe wielorazowe, natomiast zwykłe foliowe siatki też jeszcze można spotkać.
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 10:21   #1540
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To prawda. Nikt się już tak nie dziwi, że odmawia się też reklamówki.

Mnie też, nie wiem może w Polsce nie płacą od godziny, a za ilość obsłużonych na kasie klientów.
Pracowałam krótko na kasie w ogromnym Carrefourze, tam był licznik ilości skasowanych produktów na minutę. Po kasowaniu stopowało się go. To był taki wyścig szczurów, że odpadłam po dwóch miesiącach, listy na ścianach kto dobrze a kto słabo kasuje, kto jest produktywny, o matko
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 10:25   #1541
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Pytają o wiele rzeczy, sama nigdy nie zapytałabym się, bo jak można pytać, czy ta kiełbasa będzie strzelać na patelni? Wiem tyle ile sama kupię, chyba, że rozłożę sobie zestaw małego kucharza i będę testować towar
Jakiego koloru była kaczka, której szyje tutaj leżą?
Czy mogłaby pani mi zetrzeć ser na maszynie do krojenia?
Kilka dni temu miałam prośbę by wymacać, dosłownie!, parówki i wybrać 3 najbardziej pękate

Piszę to z przymrużeniem oka, jako anegdotki, bo ludzie są różni i dziwni, ale przynajmniej jest co opowiadać

O wow, ale akcje. Nie wpadłabym, żeby o coś takiego pytać w sklepie. Skąd miałabyś wiedzieć jakiego koloru była kaczka, lol.


Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U nas to jest dziwne, ale np. we Włoszech normą jest że wchodzisz do małego mięsnego i Pan Ci poleca co dzisiaj fajnego przyjechało i co z tego zrobić. A nawet podpowie u kogo kupić pozostałe składniki i zapisze przepis babci na kartce.
U nas to się nigdy nie przyjmie, ale jak dla mnie jest to fajny przykład życia w tempie slow, chciałabym kiedyś tego doświadczyć samodzielnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O nie, to nie dla mnie totalnie. Ja lubię robić zakupy szybko i nie znoszę pogawędek przy okazji zakupów. Nie chciałabym być tak zaczepianą.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-15, 10:25   #1542
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To prawda. Nikt się już tak nie dziwi, że odmawia się też reklamówki.

Mnie też, nie wiem może w Polsce nie płacą od godziny, a za ilość obsłużonych na kasie klientów.
Zdziwiłabyś się w jakich miejscach zwracana jest uwaga na to,jak szybko obsługujesz klienta. To nie dotyczy tylko sklepów.


Co mnie dziwi - torby sa od x lat płatne (nawet już nie wiem od ilu?),a ludzie dalej proszą o darmowa reklamówkę,rzucają fochami bo takiej nie dostaną albo jeszcze się wydzierają,że jak to tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 10:34   #1543
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Co do reklamówek, to wczoraj byłam w drogerii i klientka przede mną "macie reklamówki, ale takie foliowe, bo tych papierowych mam dość". To by było na tyle, jeśli chodzi o eko
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 10:43   #1544
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Pracowałam krótko na kasie w ogromnym Carrefourze, tam był licznik ilości skasowanych produktów na minutę. Po kasowaniu stopowało się go. To był taki wyścig szczurów, że odpadłam po dwóch miesiącach, listy na ścianach kto dobrze a kto słabo kasuje, kto jest produktywny, o matko
Też to przerabiałam, tylko w Tesco. Byli bardzo zdziwieni, że nie chcę przedłużyć umowy po 3 miesiącach
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 10:52   #1545
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Pracowałam krótko na kasie w ogromnym Carrefourze, tam był licznik ilości skasowanych produktów na minutę. Po kasowaniu stopowało się go. To był taki wyścig szczurów, że odpadłam po dwóch miesiącach, listy na ścianach kto dobrze a kto słabo kasuje, kto jest produktywny, o matko
To ja tu w wakacje miałam na odwrót, że za szybko kasuję, choć ja tego nie zauważyłam, ale mam porównanie do Polski
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 10:58   #1546
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 678
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Ja się cieszę, że nikt mi nie pakuje zakupów - wolę sama.

W ogóle powinny być kasy fast i kasy slow bo czasem się spieszę i jak ktoś przede mną zagaduje kasjera, potem po skasowaniu szuuuuka portfela, potem odlicza drobne a potem pakuje ... mam bardzo złe myśli wtedy.

A innym razem jestem nie w formie i mam problem spakować sama duże zakupy szybko żeby kolejka nie czekała bo wiem jak to wkurza. Albo bym pogadała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 11:15   #1547
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Ja się cieszę, że nikt mi nie pakuje zakupów - wolę sama.

W ogóle powinny być kasy fast i kasy slow bo czasem się spieszę i jak ktoś przede mną zagaduje kasjera, potem po skasowaniu szuuuuka portfela, potem odlicza drobne a potem pakuje ... mam bardzo złe myśli wtedy.
Popieram. Stoi jak słup w czasie kasowania, potem 5 minut czekać aż zapłaci i się powooooli spakuje. Niech będą kasy na takie przypadki. Teraz prawie wszędzie samoobsluga więc mniej się człowiek z tym użera, ale czasem się ma parę zgrzewek wody czy tam alkohol i łatwiej do zwykłej niż to wpakowywac do pojemnika lub czekać az ktoś zejdzie z kasy zaakceptowac...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 11:25   #1548
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Też to przerabiałam, tylko w Tesco. Byli bardzo zdziwieni, że nie chcę przedłużyć umowy po 3 miesiącach

Ja miałam w Auchan. Wieczne problemy, bo źle kasuję, bo jeden ziomek wydarł na mnie ryja, odmówiłam obsługiwania i jeszcze miałam go przeprosić. No chyba nie. I jeszcze te raporty, kto ile kasuje na minutę, a kto miał 2 grosze manka, no żenua.



Jak zrezygnowałam to jeszcze mi mówili, żebym się zastanowiła, bo stabilna posada, a drugi raz mnie nie przyjmą.



31 listopada dostałam grafik z tekstem, że nie ma reklamacji. Prosiłam o wolne 8 grudnia (80 urodziny babci), zmiana 14 - 20. Plus Wigilia i Sylwester do zamknięcia, a miałam tydzień wypowiedzenia. No więc im powiedziałam, że się zwalniam.



I ja rozumiem, że ktoś pracować musi, no ale w większości prac wybierało się, czy wolisz święta czy sylwestra, albo się dogadywało. A wykorzystali, że jestem młoda i dali mi pełen pakiet licząc nie wiem na co.



Może to nie było najdojrzalsze zachowanie, ale zaśmiałam się i wyszłam.


EDIT. A, no i praca 5 dni w tygodniu po 6 godzin. Najgorszy możliwy tryb pracy we wszechświecie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2021-12-15 o 11:28
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 11:53   #1549
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Tak, tylko, że u nas uśmiechniesz się do kogoś to pomyślą, żeś nienormalna. Raz uśmiechnęłam się podchodząc do klienta a on na mnie z mordą czemu się pani śmieje
Także u nas taka kultura.



Pani, dobra była ta szynka ostatnio, ale plastry są za duże i wystają z kromki chleba to ja wolę coś mniejszego
Tak, u nas uprzejmość nie jest mile widziana. Smutne to, szczególnie w takiej sytuacji jaką opisałaś z klientem.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak, dlatego nienawidzę tych krajów. Włochy, Hiszpania, kompletnie nie moje klimaty i strzelałabym do tych ludzi.
Teraz na co dzień pewnie by mnie to irytowało, ale na wakacjach czy emeryturze sądzę że byłoby fajne. Po prostu jestem już zmęczona naszym typowym wyścigiem szczurów, dlatego trochę zazdroszczę im takiego spokojnego życia. Choć możliwe że po kilku tygodniach miałabym dość
Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W mniejszych norweskich marketach też tak jest. Nawet nie rzadko chodzi się z klientem po sklepie i mu doradza. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, które sobie nie radzą już z zakupami.
Czy w Polsce kasjerzy też pakują zakupy ? Ostatnio byłam 2 lata temu i sobie tego nie przypominam. Strasznie mnie pośpieszano przy kasie, wręcz chamsko przesuwano moje zakupy na tej krótkiej taśmie.
Standardowo kasjerzy nie pakują, ale często widzę że pomagają jak ktoś sobie nie radzi.
Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
O wow, ale akcje. Nie wpadłabym, żeby o coś takiego pytać w sklepie. Skąd miałabyś wiedzieć jakiego koloru była kaczka, lol.





O nie, to nie dla mnie totalnie. Ja lubię robić zakupy szybko i nie znoszę pogawędek przy okazji zakupów. Nie chciałabym być tak zaczepianą.
Też lubię szybkie zakupy, ale od czasu do czasu mogłabym pójść do takiego małego sklepiku i pogadać z obsługą. W hipermarkecie nikt się tam tak nie wczuwa, poza tym raczej nikt nie zaczepia klientów tylko odpowiada jak sami poproszą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-15, 11:58   #1550
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Zauważyliście ostatnio wysyp rozmów z botami na you tubie? (albo tylko mnie się wyświetlają, bo raz oglądałam)

Coś takiego -

- Do jakiej miejscowości się dodzwoniłam?
- Na Marsa
- A jaki jest tam kod pocztowy?
- Mars jeszcze nie ma przyznanego kodu pocztowego
- Yhm, rozumiem, natomiast tutaj w systemie widzę, że to o czym mówię, obowiązuje również w pana regionie

Zaczęłam się zastanawiać, czy ja kiedyś nie rozmawiałam przez telefon ze sztuczną inteligencją, nie widząc o tym .
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:02   #1551
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Zauważyliście ostatnio wysyp rozmów z botami na you tubie? (albo tylko mnie się wyświetlają, bo raz oglądałam)

Coś takiego -

- Do jakiej miejscowości się dodzwoniłam?
- Na Marsa
- A jaki jest tam kod pocztowy?
- Mars jeszcze nie ma przyznanego kodu pocztowego
- Yhm, rozumiem, natomiast tutaj w systemie widzę, że to o czym mówię, obowiązuje również w pana regionie

Zaczęłam się zastanawiać, czy ja kiedyś nie rozmawiałam przez telefon ze sztuczną inteligencją, nie widząc o tym .
Do mnie wiecznie wydzwania bot z jakiegoś programu "dbam o zdrowie"..? Babka jest tak nagrana, że serio można się nie zorientować
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:12   #1552
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Co do reklamówek, to wczoraj byłam w drogerii i klientka przede mną "macie reklamówki, ale takie foliowe, bo tych papierowych mam dość". To by było na tyle, jeśli chodzi o eko
nienawidzę tych papierowych toreb - ostatnio sobie tak przecięłam palca o ostry brzeg chodzę z wielorazową, ale akurat wtedy zapomniałam i musiałam wziąć w sklepie.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:13   #1553
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
nienawidzę tych papierowych toreb - ostatnio sobie tak przecięłam palca o ostry brzeg chodzę z wielorazową, ale akurat wtedy zapomniałam i musiałam wziąć w sklepie.
Ja też mam sporo wielorazówek, zawsze w torebce i samochodzie, ale jak już nie mam to wolę papierowe
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:37   #1554
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość


A ja jestem babą co sobie lubi pogadać w sklepie.


I np. kiedyś w rybnym dostałam przepis na nie bolenie kolan- pani mi kazała robić przysiady. Jedna z najlepszych rad życiowych. Serio, bez kitu. W ogóle bardzo lubiłam ta pania, zawsze sobie uciełyśmy pogadankę o życiu i wszystkim, nie mogę odżałowac że sklep się przeniósł. :/


W innym rybnym, na problem: co na obiad babka mnie najpierw namówiła na kalmary a potem z za lady nauczyła je patroszyć do jedzenia i dała przepis na risotto z kalmarami. Jakby nie ona bym nigdy ani nie zjadła, ani tym bardziej sama nie zrobiła, ani nie umiała tego obrobić.
Risotto z takimi świeżutkimi kalmarami- bomba!!!!



Steki smażę zawsze tak, jak mi x lat temu powiedział żeby to robić pan sprzedawca z mięsnego. Najlepszy sposób.
Daj przepis
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:43   #1555
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Pytają o wiele rzeczy, sama nigdy nie zapytałabym się, bo jak można pytać, czy ta kiełbasa będzie strzelać na patelni? Wiem tyle ile sama kupię, chyba, że rozłożę sobie zestaw małego kucharza i będę testować towar
Jakiego koloru była kaczka, której szyje tutaj leżą?
Czy mogłaby pani mi zetrzeć ser na maszynie do krojenia?
Kilka dni temu miałam prośbę by wymacać, dosłownie!, parówki i wybrać 3 najbardziej pękate

Piszę to z przymrużeniem oka, jako anegdotki, bo ludzie są różni i dziwni, ale przynajmniej jest co opowiadać

Ludzie zadają takie głupie pytania, że to głowa mała Ja jakiś czas temu stałam w kolejce w mięsnym z kolesiem co takie durne pytania zadawał. Ile ma czegoś tam wziąć i czy tyle mu wystarczy


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość


A ja jestem babą co sobie lubi pogadać w sklepie.


I np. kiedyś w rybnym dostałam przepis na nie bolenie kolan- pani mi kazała robić przysiady. Jedna z najlepszych rad życiowych. Serio, bez kitu. W ogóle bardzo lubiłam ta pania, zawsze sobie uciełyśmy pogadankę o życiu i wszystkim, nie mogę odżałowac że sklep się przeniósł. :/


W innym rybnym, na problem: co na obiad babka mnie najpierw namówiła na kalmary a potem z za lady nauczyła je patroszyć do jedzenia i dała przepis na risotto z kalmarami. Jakby nie ona bym nigdy ani nie zjadła, ani tym bardziej sama nie zrobiła, ani nie umiała tego obrobić.
Risotto z takimi świeżutkimi kalmarami- bomba!!!!



Steki smażę zawsze tak, jak mi x lat temu powiedział żeby to robić pan sprzedawca z mięsnego. Najlepszy sposób.

Jak możesz to podaj proszę przepis na te kalmary, bo brzmi smacznie


Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U nas to jest dziwne, ale np. we Włoszech normą jest że wchodzisz do małego mięsnego i Pan Ci poleca co dzisiaj fajnego przyjechało i co z tego zrobić. A nawet podpowie u kogo kupić pozostałe składniki i zapisze przepis babci na kartce.
U nas to się nigdy nie przyjmie, ale jak dla mnie jest to fajny przykład życia w tempie slow, chciałabym kiedyś tego doświadczyć samodzielnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To akurat jest fajne, że w spożywczym coś tam polecają, bo akurat przyszło i jest dobre i świeże


Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dlatego nie znosiłam chodzić do mięsnego. Zwłaszcza kiedy chciałam kupić jedną rzecz, a co druga baba 10 wędlin po 3 plasterki plus co chwilę pytania "a co to? a czy dobre?" itd
Tak. Dla mnie mięsny to największy koszmar spożywkowy. Ludzie przychodzą, nie wiedzą po co i w jakiej ilości i myślą pół godziny.



Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To prawda. Nikt się już tak nie dziwi, że odmawia się też reklamówki.

Mnie też, nie wiem może w Polsce nie płacą od godziny, a za ilość obsłużonych na kasie klientów.

Niestety, ale oni muszą to robić szybko i w sumie to się nawet nie dziwę, że bywają niemili.


Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Co do reklamówek, to wczoraj byłam w drogerii i klientka przede mną "macie reklamówki, ale takie foliowe, bo tych papierowych mam dość". To by było na tyle, jeśli chodzi o eko

Ja najbardziej lubię jak ludzie pakują np. każdy owoc albo warzywo w osobne foliówki jakby nie można tego luzem do koszyka włożyć


Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Popieram. Stoi jak słup w czasie kasowania, potem 5 minut czekać aż zapłaci i się powooooli spakuje. Niech będą kasy na takie przypadki. Teraz prawie wszędzie samoobsluga więc mniej się człowiek z tym użera, ale czasem się ma parę zgrzewek wody czy tam alkohol i łatwiej do zwykłej niż to wpakowywac do pojemnika lub czekać az ktoś zejdzie z kasy zaakceptowac...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W Lidlu jest spoko na kasach samoobsługowych, bo zwykle ktoś jest, ale w Biedronce to się czeka i czeka jak alko kupujesz. Wg mnie tam powinien ktoś na stałe stać.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:51   #1556
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja też mam sporo wielorazówek, zawsze w torebce i samochodzie, ale jak już nie mam to wolę papierowe
Mi ostatnio talerze pani zapakowała w papierową torbe

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 12:58   #1557
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Aż mem mi sie przypomniał:
https://demotywatory.pl/5003752/--Co...-to-Co-to-A-to
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 13:18   #1558
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 13:31   #1559
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
I naprawdę ludzie pytają o takie rzeczy ? Nigdy mi nie przyszło do głowy, żeby podczas kupowania mięsa zapytać ekspedientki, co zrobić na obiad

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mojego TŻ kiedyś facet w sklepie zaczepił po zajrzeniu w koszyk co będzie z tego gotował. Innym razem jakaś pani go zapytała, czy wie może, czy w majonezie jest gluten. Zaznaczę, że był zwykłym klientem 😄
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U nas to jest dziwne, ale np. we Włoszech normą jest że wchodzisz do małego mięsnego i Pan Ci poleca co dzisiaj fajnego przyjechało i co z tego zrobić. A nawet podpowie u kogo kupić pozostałe składniki i zapisze przepis babci na kartce.
U nas to się nigdy nie przyjmie, ale jak dla mnie jest to fajny przykład życia w tempie slow, chciałabym kiedyś tego doświadczyć samodzielnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uwielbiałam te pogawędki o żarciu. Ale jak się gdzieś spieszysz i chcesz coś po prostu kupić to szlag trafia.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 13:44   #1560
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Zauważyliście ostatnio wysyp rozmów z botami na you tubie? (albo tylko mnie się wyświetlają, bo raz oglądałam)

Coś takiego -

- Do jakiej miejscowości się dodzwoniłam?
- Na Marsa
- A jaki jest tam kod pocztowy?
- Mars jeszcze nie ma przyznanego kodu pocztowego
- Yhm, rozumiem, natomiast tutaj w systemie widzę, że to o czym mówię, obowiązuje również w pana regionie

Zaczęłam się zastanawiać, czy ja kiedyś nie rozmawiałam przez telefon ze sztuczną inteligencją, nie widząc o tym .
Ja obstawiam, że mi kiedyś na reklamację z komunikacji miejskiej odpisała sztuczna [nie]inteligencja. Odpowiedź była tak bardzo z odbytu, że nie wierzę, że to pisał żywy człowiek. Chciałam pociągnąć temat, ale sprawa dotyczyła 15zł, więcej by mnie wyniosło wysyłanie kilku poleconych, bo raczej na jednym by się nie skończyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-23 16:24:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.