Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-19, 11:45   #1561
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Pytacie o kwas salicylowy czy mlekowy we wcierkach? Bo już się pogubiłam

Ja robię sobie wcierki z kwasem salicylowym, teraz się spieszę, ale potem mogę napisać, co dokładnie robię.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 11:53   #1562
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Nie stosuj salicyla na włosy!!!! bo zrobi ci się puch na głowie!!! Przeczytaj moją wcześniejszą wypowiedź, napisaną w tym kolorze, absolutnie n ie salicylowi na wosy!!
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 11:58   #1563
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Obawiam sie Virko, że jeszcze nikt tutaj nie stosował tego kwasu na włosy, bo jest to świeży przepis i raczej niewiele osób miało możliwość go wypróbować.
Wiem, ale spróbować zawsze warto
Może ktoś stosował go w swoim przepisie...może zna jego działanie od strony praktycznej.

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Pytacie o kwas salicylowy czy mlekowy we wcierkach? Bo już się pogubiłam

Ja robię sobie wcierki z kwasem salicylowym, teraz się spieszę, ale potem mogę napisać, co dokładnie robię.
Jesteś pewna, że stosujesz kwas salicylowy , kilka postów wyżej Limaria pisała o szkodliwości jego działania...Jeszcze wyżej pisała o tym Maria...
A jeśli stosujesz kwas mlekowy, to chętnie poczytam o Twoich doświadczeniach z nim
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 14:19   #1564
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Jeszcze parę słow:

Kwas migdałowy, wg madrej literatury mu poświeconej, takich pozapalnych przebarwień nie powoduje i dlatego nie jest konieczne stosowanie filtrów. Spokojnie można je sobie podarowac jeśli stosujemy toniki z niskim stężeniem tego kwasu, np. 5%,
Lidia Kobyłka
Ja cie, to zabrzmialo normalnie jak profanacja w takich ustach

Dziekuje za odpowiedz, ulozylo mi to troche w glowie i w zasadzie to upewnilo, ze filtry i tak trzeba stosowac, bo moj dermatolog powiedzial mi dzis, ze przebarwienia pozapalne a te od slonca brazowe plamki to co innego i ze jak sie zluszczam, to mam sie zawsze chronic, moze nie panicznie, ale chronic.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 13:01   #1565
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario, jestes nieoceniona,
mój numer zamówienia (pierwszego ale na pewno nie ostatniego w mazidłach)to 2657, ale tak sobie mysle, ze jesli byłaby potrzeba to moge spisac wszystkie produkty które mam z mazideł w tym próbki , zeby oszczezic Ci czasu na szukanie.
Musze się przyznac , ze nawet wymieszałam sobie z tego co miałam koncentrat pod maseczke troalgowa, ale to nie z powodu geniuszu chemicznego a tylko dlatego, ze skladniki odpowiadały przepisowi na stronce. Szczególnie zależałoby mi na tej centelli asiatica , moze jako cos do miejscowego stosowania na wypryski?

Dzięki raz jeszcze, bede cierpliwie czekac na sugestie
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 15:47   #1566
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario,

Zbieram zamówienie do ciebie, ale nadal nie moge się zdecydować jakie hydrolaty bym chciała (najlepiej wszystkie), ale np. różany z jedwabiem i ekstensyną mnie podrażnił, strasznie mnie potem szczypało, więc zostawię go na włosy. Mam cerę mieszaną, ale na policzkach mam dość delikatna, przetłuszcza się tylko nos, troszkę czoło. Jaki byłby najlepszy, który mogę stosować takze w formie 100% toniku. Na razie na oku mam rumiankowy (dodatkowo jako serum na włosy z twojego przepisu), może jakiś jeszcze? np. Neroli albo oczarowy? nie jestem pewna.

Ktoś je w ogóle stosował?
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 15:58   #1567
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mario, zerknij do wątku o olejkach i hydrolatach, tam jest całkiem sporo wiadomości na temat różnych hydrolatów. W skrócie - ja stosowałam wszystkie i jestem zachwycona, jednymi bardziej (różany, neroli, oczarowy, lawendowy), innymi mniej (rumianek, głóg, bławatek) - ale ja mam tłustą cerę...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-20, 19:20   #1568
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mam skromne doświadczenia w stosowaniu kwasu mlekowego na włosy - dodawałam ociupinkę do szamponu babydream (na dłoń porcja szamponu i minimalna ilość - jakieś 3 krople - kwasu, mieszałam przed myciem). Kwas "uzdatniał" szampon, był mniej tępy, zaś włosy były takie bardziej "lejące" i cięższe optycznie - byłam z tego efektu bardzo zadowolona, bo mam cienkie i miękkie włosy skłonne do puszenia (i przetłuszczania zarazem )
Po zużyciu 2 butli babydreamu powróciłam jednak do "normalnych" szamponów (obecnie seboradin z żeńszeniem) - jednak są prostsze w obsłudze. Ale na półce mam jeszcze jeden babydream, zakupiony w jakimś ataku kompulsywnych zakupów kosmetycznych - pewnie jeszcze do niego wrócę. Mam w lodówce owies hydrolizowany, który też był niezły...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 22:08   #1569
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Mam skromne doświadczenia w stosowaniu kwasu mlekowego na włosy - dodawałam ociupinkę do szamponu babydream (na dłoń porcja szamponu i minimalna ilość - jakieś 3 krople - kwasu, mieszałam przed myciem). Kwas "uzdatniał" szampon, był mniej tępy, zaś włosy były takie bardziej "lejące" i cięższe optycznie - byłam z tego efektu bardzo zadowolona, bo mam cienkie i miękkie włosy skłonne do puszenia (i przetłuszczania zarazem ).
Mam w lodówce owies hydrolizowany, który też był niezły...
Dziękuję Ci pięknie za odpowiedź
Jak się cieszę, że znalazłam kogoś, kto na własnej skórze testował kwas mlekowy Pozwolę sobie zadać Ci jeszcze kilka pytań
Czy zauważyłaś wpływ kwasu mlekowy na przetłuszczanie się włosów? Czy widziałaś jakieś efekty wzmacniające cebulki włosów?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 22:49   #1570
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Nie stosuj salicyla na włosy!!!! bo zrobi ci się puch na głowie!!! Przeczytaj moją wcześniejszą wypowiedź, napisaną w tym kolorze, absolutnie n ie salicylowi na wosy!!
A ja mysle, ze z tym salicylem to zalezy od formuly, moze ta osoba uzyla go za duzo, moze nie wazyla dokladnie i moze ph bylo za niskie, bo ja mam wcierke gotowa z salicylem pisze, że jest do skóry z łupieżem i łuszczycą, czyli, że się stosuje do włosów i że wolno.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 07:23   #1571
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja dostałam wyczekiwane zamówienie z "mazideł" i ... mam mieszane odczucia jeśli chodzi o próbki - tylko jedna pozycja była z zasugerowanych przeze mnie.
prosiłam o hydrolat rumianku lub głogu, dostałam różany - naprawdę bardzo mi zależało na tych wymienionych;
prosiłam o olej z czarnej porzeczki a dostałam z komosy[tu akurat nie ma problemu];
dostałam tez próbkę czegoś, co zamówiłam jako pełnowymiarowy produkt.
Ponadto mam jeszcze próbkę owsa hydrolizowanego i suchego wyciągu z aloesu - do czego mogę ich użyć?
Dysponuję olejami, olejkami eterycznymi, lecytyną, gliceryną, NMF i próbką kwasu HA.
Złożę to na karb pielęgnacji dzieciątka, bo sama mam dwójkę zazwyczaj chorą w jednym czasie i wiem jak to jest wtedy "różowo".
Szczególnie, że mam jeszcze parę rzeczy na liście do zamówienia.


Już sobie wszystko wyjaśniłam z panią Lidią
Po prostu w złym miejscu wpisałam prośbę o próbki
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2007-11-21 o 18:35
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-21, 07:29   #1572
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Czy zauważyłaś wpływ kwasu mlekowy na przetłuszczanie się włosów? Czy widziałaś jakieś efekty wzmacniające cebulki włosów?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Przetłuszczanie - nie wiem, myję włosy codziennie (taka fobia ) do wieczora są świeże. Ale zawsze były.
Cebulki - ciężko powiedzieć - stosowałam ten kwas dość krótko, a oprócz niego sporo innych specyfików mazidlanych. Włosy mi się poprawiły, ale naprawdę nie mam pojęcia czy to od kwasu. Wydaje mi się że mniej mi wypadają, ale to może być zasługa wielu czynników... (w sierpniu zaczęłam brać vitaral - nie jest to preparat specjalnie "na włosy" ale taki zaleciła mi lekarka jak przy oddawaniu krwi przyznałam się, że mięso mi nie wchodzi. No i skoro jem te prochy to już nie chcę brać innych żeby nie przedobrzyć).

Trochę z innej beczki: jest fantastyczna odżywka proteinowa: hydrolat różany, jedwab i ekstensyna - moje włosy są w niej zakochane - niestety, Limaria nie sprzedaje już ekstensyny... ale obiecała inne odżywki, z keratyną.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 09:36   #1573
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Schaetzchen bardzo Ci dziękuję . To bardzo cenne dla mnie informacje, a zwłaszcza taka, że włosy nie rozpoczęły zmasowanej migracji po kwasie (bo przy mojej ilości, nie byłoby to wskazane )
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 16:28   #1574
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dostałam właśnie paczkę z mazideł (od poniedziałku wyglądałam listonosza jak upragnionego kochanka )
Już spieszę z pochwałami:
- na naklejkach z nazwami produktów pojawiła się informacja jak należy je przechowywać - niby drobiazg, a cieszy mnie bardzo, bo do tej pory sprawdzałam w internecie i pisałam sobie "L" na rzeczach które mieszkają w lodówce. Oszczędzę trochę czasu!
- zamówiłam lipoderminę - jest w bajeranckim opakowaniu z pompką, super.
- zostałam naprawdę rozpieszczona próbkami: colostrum i owies Limaria dodała chyba przerażona ilością kwasów które kupiłam
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 16:30   #1575
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
- zamówiłam lipoderminę - jest w bajeranckim opakowaniu z pompką, super.
Czy lipoderminę zamierzasz też stosować na włosy?
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 21:28   #1576
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Również
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 21:50   #1577
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja też dzisiaj dostałam paczkę z próbek mam ekstrakty roślinne, które bardzo mi się przydadzą. Limaria jak zwykle jest niezawodna.
Wysmarowałam się już na noc olejem porzeczkowym, a na jutro zrobiłam krem z trikenolem - ma kolor zjadliwie groszkowy, bo dodałam oczywiście mojego ulubionego oleju... właśnie porzeczkowego.
Na opakowaniach faktycznie pojawiły się opisy sposobu przechowywania, co jest bardzo wygodne
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 22:40   #1578
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Również
To również bardzo Cię poproszę o podzielenie się wrażeniami, jak będziesz "po" Z góry dziękuję
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-22, 07:03   #1579
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Oczywiście zdam relację.

Wczorajszy wieczór upłynął mi na mieszaniu mikstur - z nowości serum z trikenolem (moje jest żółte, na oleju z orzechów włoskich, co za cudny olej!) i antyoksydacyjne z sylimaryną (właśnie mam na paszczy, trochę ciągnie, ma hydromanil, ale zaraz się zafiltruję i będzie OK), wybielające z n-acetyl cysteiną i hardcore'ową ilością wit. C (na paszczę punktowo, głównie na dłonie).
A dziś może sobie walnę migdałka (póki co na dekolt, zawsze to łatwiej zakryć)
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-22, 16:40   #1580
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Wczorajszy wieczór upłynął mi na mieszaniu mikstur - z nowości serum z trikenolem (moje jest żółte, na oleju z orzechów włoskich, co za cudny olej!)
A które serum robiłaś, Schaetzchen? Bo ja poprzednio walnęłam sobie serum z trikenolem, niacynamidem i pine bark (też na oleju z orzecha włoskiego), a wczoraj zaeksperymentowałam z kremem, żeby mieć coś bardziej treściwego na zimę. Jest cudny, nie mogę się napatrzec i nawąchać (poperfumowałam go olejkiem lawendowym)/
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-22, 20:18   #1581
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Nie stosuj salicyla na włosy!!!! bo zrobi ci się puch na głowie!!! Przeczytaj moją wcześniejszą wypowiedź, napisaną w tym kolorze, absolutnie n ie salicylowi na wosy!!
Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że stosujesz kwas salicylowy , kilka postów wyżej Limaria pisała o szkodliwości jego działania...Jeszcze wyżej pisała o tym Maria...
A jeśli stosujesz kwas mlekowy, to chętnie poczytam o Twoich doświadczeniach z nim

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
A ja mysle, ze z tym salicylem to zalezy od formuly, moze ta osoba uzyla go za duzo, moze nie wazyla dokladnie i moze ph bylo za niskie, bo ja mam wcierke gotowa z salicylem pisze, że jest do skóry z łupieżem i łuszczycą, czyli, że się stosuje do włosów i że wolno.

mrs. doubtfire już napisała, o co chodzi: o wcierki z salicylem, które pomagają przy łupieżu. Ja od kilku miesięcy używam takiej i nic mi się z włosami nie dzieje. Używam jej tak raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, w zależności od potrzeb.
Wcześniej używałam gotowych szamponów z kwasem salicylowym, ale włosy były po nim takie jakieś niefajne: na dłuższą metę pewnie też mi mi osłabił włosy. Potem znalazłam w aptece taką oliwkę salicylową Salicylol. Jest na oleju rycynowym i ciężko się nakłada. Zaczęłam sobie robić własną w domu: kwas salicylowy +/- 5% i 95% oleju (jojoba lub jojoba + rycynowy).
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-22, 20:44   #1582
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A które serum robiłaś, Schaetzchen? Bo ja poprzednio walnęłam sobie serum z trikenolem, niacynamidem i pine bark (też na oleju z orzecha włoskiego), a wczoraj zaeksperymentowałam z kremem, żeby mieć coś bardziej treściwego na zimę. Jest cudny, nie mogę się napatrzec i nawąchać (poperfumowałam go olejkiem lawendowym)/
Zrobiłam to:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=253&Itemid=2

poperfumowałam olejkiem cytrynowym. Z nadmiaru wrażeń nie posmarowałam się nim wczoraj w jakimś mało widocznym miejscu (próba alergiczna, robię tak zawsze nauczona przykrym doświadczeniem...), muszę dziś je wypróbować.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-22, 21:31   #1583
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja właśnie posmarowałam się moim zielonym kremem - sprawia wrażenie tłustwego, ale wchłania się szybko. Zostawia na twarzy lekką warstewkę (to structure, jak sądzę), ale na noc mi to nie przeszkadza.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 17:04   #1584
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario,

Czy w twojej wcierce na włosy z lipoderminą mogę mleczko owsiane zamienić na mleczko kwinoa albo waniliowe? i czy zamiast rozmatyny mogę dodać ekstrakt z zielonej herbaty/żeńszenia/pestek winogron lub cantelli asiatici?

Czy wiesz już może wstępnie kiedy będzie olej camelia?
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-27, 07:42   #1585
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Dostałam właśnie paczkę z mazideł (od poniedziałku wyglądałam listonosza jak upragnionego kochanka )
Miałam podobne odczucia! W końcu się okazało, że listonosz po znajomości zostawił paczkę sąsiadce, więc oddałam się przez weekend majstrowaniu i zrobiłam sobię tą miksturę:
Nawilżająco-odżywcze serum do twarzy z karagenianem, mleczkiem migdałowym i aloesem - dla suchej cery
http://mazidla.com/index.php?option=...d=265&Itemid=2

Jest super, choć ewidentnie do stosowania tylko na noc, ze względu na olej i inne składniki, które niestety nie wchłaniają się ekspresowo.

Cytat:
- zamówiłam lipoderminę - jest w bajeranckim opakowaniu z pompką, super.
- zostałam naprawdę rozpieszczona próbkami: colostrum i owies Limaria dodała chyba przerażona ilością kwasów które kupiłam
Zgadzam się w 100%. Lipodermina sama w sobie jest trochę ciężka w stosowaniu, więc pompka ułatwia dozowanie.
Poza tym mam wrażenie, że jest lepsza niż przesłana przez Limarię próbka, ale to chyba wrażenie subiektywne!

niezamienna_juz_na_nic, robisz krem zgodnie z jakąś recepturą, czy sama kombinujesz? Mi niestety Limaria podrzuciła masło karite, jako próbkę i jestem nim zachwycona! Niestety, bo nie mam po ostatnich zakupach kasy , więc w zachwycie nadal mogę potrwać, a po świętach kupię.

Ogólnie, to muszę Wam powiedzieć, że oprócz serum z wit. C (stężenie 5%), do którego moja skóra się już przyzwyczaiła, to w zasadzie, na wszystkie mazidła reaguje najpierw zaczerwienieniem i lekkim podrażnieniem. Ostatecznie pozytywnie odbieram ich stosowanie, tyle, że jakoś mi dziwnie z tym, że niby serum ma być łagodzące, a ja w pierwszej kolejności wyglądam jakby mi ktoś przypieprzył
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-27, 09:35   #1586
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Ogólnie, to muszę Wam powiedzieć, że oprócz serum z wit. C (stężenie 5%), do którego moja skóra się już przyzwyczaiła, to w zasadzie, na wszystkie mazidła reaguje najpierw zaczerwienieniem i lekkim podrażnieniem. Ostatecznie pozytywnie odbieram ich stosowanie, tyle, że jakoś mi dziwnie z tym, że niby serum ma być łagodzące, a ja w pierwszej kolejności wyglądam jakby mi ktoś przypieprzył
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-27, 18:09   #1587
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
niezamienna_juz_na_nic, robisz krem zgodnie z jakąś recepturą, czy sama kombinujesz? Mi niestety Limaria podrzuciła masło karite, jako próbkę i jestem nim zachwycona! Niestety, bo nie mam po ostatnich zakupach kasy , więc w zachwycie nadal mogę potrwać, a po świętach kupię.
Utrapienie, ten krem, o którym pisałam, zrobiłam według przepisu Limarii: http://mazidla.com/index.php?option=...d=238&Itemid=2
ale czasem zdarza mi się i trochę eksperymentować. Najważniejsze to zachować ogólne proporcje między fazą tłuszczową, wodną i emulgatorami.
Jeśli różne składniki Cię podrażniają, stawiaj na najprostsze sposoby - właśnie delikatne oleje, masła itp., ograniczaj składniki aktywne, ewentualnie wprowadzaj je stopniowo.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 06:59   #1588
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Ogólnie, to muszę Wam powiedzieć, że oprócz serum z wit. C (stężenie 5%), do którego moja skóra się już przyzwyczaiła, to w zasadzie, na wszystkie mazidła reaguje najpierw zaczerwienieniem i lekkim podrażnieniem. Ostatecznie pozytywnie odbieram ich stosowanie, tyle, że jakoś mi dziwnie z tym, że niby serum ma być łagodzące, a ja w pierwszej kolejności wyglądam jakby mi ktoś przypieprzył
Utrapienie:

Ja dzisiaj miałam czerwone, swędzące plamy na szyi i dekolcie Wczoraj położyłam na twarz wymieszane na oko składniki serum z jedwabiem: kwas hialuronowy dwie duże kropy, po 2 krople jedwabiu i NMF i dałam po ok. 6-10 kropel oleju z orzechów włoskich i maceratu z brzozy. Może ktoś się orientuje w czym tu może być problem, bo nie chcę mieć plam ..???
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 11:37   #1589
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

To może być jedwab albo kwas hialuronowy (też coś takiego miałam), ale chyba własnie po jedwabiu
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 13:50   #1590
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja też bym stawiała na jedwab, żel hialuronowy jest delikatny mnie zawsze łągodzi i jeszcze nigdy mnie nie podrażnił.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.