Mamusie listopadowe 2015 - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-01, 21:02   #1561
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Kasiula8708 Pokaż wiadomość
Dzis dzwonilam i mamy termin na 30marca,az sie zestresowalam ze tak szybko,bedziemy miec zabieg w Łodzi w matce polce,ja slyszalam ze kepiej taki zabieg przed rokiem robic bo wlasnie wtedy dziecko mniej pamieta i nie ma narkozy,a czy bedzie miala znieczulenie to nawet nie spytalam z tego wszystkiego wiem tylkotzezod razurdo domu sie jedzie,ja bede jeszcze masowac,moze sie uda







Daj spokoj u nas podobnie,juz nie wiem co robuc z ta moja maruda,dzis mi takie cyrki odstawiala ze glowa mala,tak plakala,ciagle jęczy i jęczy,nie wiem czy to skok,tylko sie modle zeby to jej marudzenie jak najszybciej przeszlo i czasem mam mysli ze sie nie sprawdzam jako matka bo nie wiem co jej jest i jak pomoc
Teraz usnela w wozku po polgodzinnym bujaniu pewnie jakjja do lozeczka przeloze to sie zacznie od nowa

Editbudzila sie i jeczy,dajcie mi sile
no ta Mala tez miala miec przed rokiem. ale ciagle bylo zeby masowac i kolejne masci i antybiotyki. w szpitalu byla trzy dni. poerwszy dzien badania drugi zabieg a trzeci obserwacja. zabieg trwal okolo 15 minut ale cala procedura narkozy dla takiego malenstwa jest trudna.
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 21:41   #1562
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Juz jestem. Ogolnie lekarz kazal masowac brzuszek duzo mocniej niz do tej pory i przepisal syropek debridat. Zrobil tez usg brzuszka i ogolnie jest ok. Zadnych mas kalowych zalegajacych nie ma, nerki, trzustka, zoladek ok. Jutro musze pobrac mocz do badania. Wedlug pediatyry to najprawdopodobniej infekcja ukladu moczowego ktora objawia sie bolami brzuszka, mniejszym apetytem. Syropek dzis podalismy 2 razy i przy wieczornym karmiemu mala juz normalnie jadla. Ciekawe jak wyjdzie ten mocz.

Pediatra marudzila ze mala za malo sie rusza i dostalismy skierowanie na rehabilitacje. Glowke bardzo ladnie trzyma ale nie potrafi podciagac sie za rece i wedlug nej powinna juz unosic klatke do gory. Wiec chyba czeka nas jeszcze wizyta w poradni rehabilitacyjnej.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 06:14   #1563
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
no ta Mala tez miala miec przed rokiem. ale ciagle bylo zeby masowac i kolejne masci i antybiotyki. w szpitalu byla trzy dni. poerwszy dzien badania drugi zabieg a trzeci obserwacja. zabieg trwal okolo 15 minut ale cala procedura narkozy dla takiego malenstwa jest trudna.

U nas od urodzenia ropialy oczka z tym ze jedno przestalo,tez miala dwa razy antybiotyk,mam nadzieje ze jeszcze moje masowanie pomoze


Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
Juz jestem. Ogolnie lekarz kazal masowac brzuszek duzo mocniej niz do tej pory i przepisal syropek debridat. Zrobil tez usg brzuszka i ogolnie jest ok. Zadnych mas kalowych zalegajacych nie ma, nerki, trzustka, zoladek ok. Jutro musze pobrac mocz do badania. Wedlug pediatyry to najprawdopodobniej infekcja ukladu moczowego ktora objawia sie bolami brzuszka, mniejszym apetytem. Syropek dzis podalismy 2 razy i przy wieczornym karmiemu mala juz normalnie jadla. Ciekawe jak wyjdzie ten mocz.

Pediatra marudzila ze mala za malo sie rusza i dostalismy skierowanie na rehabilitacje. Glowke bardzo ladnie trzyma ale nie potrafi podciagac sie za rece i wedlug nej powinna juz unosic klatke do gory. Wiec chyba czeka nas jeszcze wizyta w poradni rehabilitacyjnej.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Moj lekarz pewnie by mnie olal i stwierdzil ze to normalne takie kupki i bol brzyszka a twoj nawet usg zrobil,dobrze ze juz troszke lepieja po czym stw ze za malo sie rusza?moja teztjeszcze glowy nie unosi jak ja podciagam
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 08:13   #1564
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Kasiula nie powiem bo tez myslalam ze nas odesle z kwitkiem a serio powaznie pideszla do tematu.
Co do tej rehabilitacji to chyba narazie odpuscimy, gabinet byl kolorowy jak to u pediatry i mala lezala i ogladala zabawki i kolorowe naklejki. Byla po prostu zajeta i lezala spokojnie. Na codzien duzo wiwcej szaleje.

Oby i u was oczko doszlo do siebie.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

U nas juz sa efekty syropku. Podany dwa razy po 2, 5 ml. Hania wlasnie zrobila kupke starym sposobem czyli bez zadnego wysilku, jeden maly stek i pieluszka zawalona. jupi

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 08:16   #1565
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Aasik nacisk na brzuszek aby przyniósł ulgę faktycznie musi być silniejszy. Ja zawsze masowalam tak delikatnie aż Poszłam na kurs z masażu szantala i tam pokazali właściwy docisk.

Ja mam jakieś dziwne Uczucie w piersiach. Jak karmie to w drugiej piersi czuje jakby lekkie klucie albo jak od ostatniego karmienia minęła godzina to tez to klucie. Jakbym czuła produkcję pokarmu, no sama nie wiem. Dziwne to Strasznie.

Iclosemyeyes ja generalnie potrawie zebrać się do kupy bardzo szybko i radzę sobie z nerwowym sytuacjami. Ale dziecko to opieka 24 h na dobę. Taka mądra byłam przed porodem a teraz widzę, że to ciężka robota, fakt satysfakcja jak z niczego innego na świecie ale jednak trudniejsza niż zakładałam. Jest jedno co mnie wkurza bo tak naprawdę to ja nie mam jak odpocząć. Nawet jak zostawię mała z tata to nie mogę się Wyłączyć bo karmie, bo musze mu przypomnieć żeby przewinal. Ostatnio opuściłem pilotowanie go i mała leżą w jednej Pieluszcce 6 godzin! No myślałam, że go ☠☠☠☠☠☠☠ne. Sorry za dosadnosc. Ja przewijam często, mam fisia. Tym, a mała nie ma żadnych odparzen za to. Nie używam żadnych kosmetyków na pupę.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 08:25   #1566
peachella
Rozeznanie
 
Avatar peachella
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 865
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Hej tak jak pisalam mam cale dni zawalone obowiazkami domowymi i opieka nad mezem i mala. Jakos daje rade. W poniedzialek jedziemy do chirurga na wizyte kontrolna, zobaczymy co powie. Mam nadzieje, ze obedzie sie juz bez gipsu.
Moja dzidzia cos ostatnio marudzi spiac sama w lozeczku i musze ja brac do nas do lozka. Sama sie potrafi budzic co godzine, a znami potrafi przespac ciagiem 5 h. Jak wczesniej jadla w nocy po 150 ml tak teraz w ogole nie zje albo tylko z 30 ml i usypia. Moze to juz ten etap ze nie potrzebuje jesc w nocy tylko sie wybudza?

Wspolczuje Wam problemow zdrowotnych a maluszkami. Moja jak do tej pory miala tylko ropiejace oczko ale tylko przez 2 dni. Na drugi dzien jak zauwazylam bylysmy u lekarza i dostala krople. Uzylam ze 3 razy i przeszlo. Kupki tez normalne, chociaz prawie za kazdym razem wylatuje przez pieluche

Wasze dzieciaczki spia same czy z Wami?
peachella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 08:29   #1567
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Wonderka wczoraj pediatra tez nam pokazala prawidlowy nacisk i w szoku bylam. Ja malej tez czesto zmieniam pieluszke i nawet zaczerwiemionej pupy nigdy nie miala. Co do piersi to ja tez wasze czuje ze jak np. Karmie prawa to w lewej takie mocne mrowienie i po cheili piers robi sie twarda i mleko samo cieknie.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Peachela kciuki za tzta.
Nasza mala spi w lozeczku. Do karmienia tylko kladziemy sie na naszym lozku i przytulamy jak tylko zasnie jedt przenoszona do lozeczka.

Dziewczyny czy woreczek do pobierania moczu mozna zalozyc pod pampersa i normalnie ubrac malucha???

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 08:59   #1568
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Aasikk, pediatra bardzo profesjonalnie się wami zajął daj znać jak wyjdzie badanie. Ja jeszcze moczu nie pobieralam więc nie pomogę.

Wonderka u mnie jest tak samo, myślę o małej non stop. Chyba dopiero po jej osiemnastce sobie odpoczne psychicznie. A fizycznie też w opiece nikt mi nie pomaga, wiadomo mąż po pracy czasami, ale i tak cycka nie da. Wychowanie dziecka to chyba najcięższe wyzwanie z jakim kiedykolwiek przyjdzie mi się spotkać.


Peachella wcześniej mała spala głównie z nami, od jakiegoś czasu większą część nocy przesypia u siebie. Teraz najczęściej biorę ja do łóżka rano jak mąż już wstał i sobie razem jeszcze dosypiamy



Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 16:28   #1569
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

A u nas zapalenie oskrzeli 😢 ja też niestety jestem chora, wlosy wypadają mi już garściami masakra 😔
Co do kp, ja mam tak samo, jak karmię jedna piersia to w drugiej czuje mrowienie i samo z niej mleczko kapie...
Peachella, moja śpi trochę u siebie trochę u nas, nieraz jestem tak odjechana ze zasypiam z gołym cyckiem to gdzie tu mowa żeby jeszcze ją odłożyć 😁

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Dziewczyny kp ile zamierzacie karmić wasze dziesiątka?
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 16:35   #1570
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
[/COLOR]Dziewczyny kp ile zamierzacie karmić wasze dziesiątka?
Do roku.

Widzę, że nie tylko u nas wczoraj był marudny dzień. Nie dość, że się nie wyspała, to jeszcze te zęby... Dziś jest o wiele lepiej
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 17:22   #1571
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cynamon, zdrówka Ja też chyba do roku będę kp. Krócej raczej nie, a może dłużej. Ostatnio koleżanka powiedziała mi, że ona kp 2 lata, na początku trochę mnie to zszokowało, a później pomyślałam: a dlaczego nie?

Mojej małej się dzisiaj coś poprzestawiało i zamiast kilku krótszych drzemek padła dopiero po ponad 4 h od przebudzenia i spała z 3 h i tym sposobem nie wyrobiłyśmy się na spacer, udało mi się tylko zafundować jej wietrzenie na balkonie
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 17:23   #1572
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Aasik jak najbardziej na woreczek możesz Założyć pampka.

Cynamon zdrówka i współczuję.

Ja na pewno do pół roku będę karmić potem zobaczę.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 18:59   #1573
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez peachella Pokaż wiadomość
Hej tak jak pisalam mam cale dni zawalone obowiazkami domowymi i opieka nad mezem i mala. Jakos daje rade. W poniedzialek jedziemy do chirurga na wizyte kontrolna, zobaczymy co powie. Mam nadzieje, ze obedzie sie juz bez gipsu.
Moja dzidzia cos ostatnio marudzi spiac sama w lozeczku i musze ja brac do nas do lozka. Sama sie potrafi budzic co godzine, a znami potrafi przespac ciagiem 5 h. Jak wczesniej jadla w nocy po 150 ml tak teraz w ogole nie zje albo tylko z 30 ml i usypia. Moze to juz ten etap ze nie potrzebuje jesc w nocy tylko sie wybudza?

Wspolczuje Wam problemow zdrowotnych a maluszkami. Moja jak do tej pory miala tylko ropiejace oczko ale tylko przez 2 dni. Na drugi dzien jak zauwazylam bylysmy u lekarza i dostala krople. Uzylam ze 3 razy i przeszlo. Kupki tez normalne, chociaz prawie za kazdym razem wylatuje przez pieluche

Wasze dzieciaczki spia same czy z Wami?
Generalnie spi sam ale nad ranem kolo 5 juz jest taki wybudzony ze biore go do siebie i dosypia z nami do 7. Czasem juz o 3 a czasem o 6. Problem teraz jest taki ze wczesnie sie robi jasno i od dwoch dni o 6 zupelnie gotowy do zabawy. Co to bedzie w lato z usypianiem...




Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Aasikk, pediatra bardzo profesjonalnie się wami zajął daj znać jak wyjdzie badanie. Ja jeszcze moczu nie pobieralam więc nie pomogę.

Wonderka u mnie jest tak samo, myślę o małej non stop. Chyba dopiero po jej osiemnastce sobie odpoczne psychicznie. A fizycznie też w opiece nikt mi nie pomaga, wiadomo mąż po pracy czasami, ale i tak cycka nie da. Wychowanie dziecka to chyba najcięższe wyzwanie z jakim kiedykolwiek przyjdzie mi się spotkać.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Tez jestem pod wrazeniem pediatry Aasika ze w ogole ma usg na miejscu? Tez zdziwko ale fajnie ze zajela sie na powaznie problemem. Ostatnio to ja lekarzowi sugerowalam co jest malemu, porazka...

Co do zmeczenia to tez tak mam. Sory ze to mówię ale tak mysle- czasem mam dosyc dziecka. Ale tez ciagle o nim mysle i dopiero teraz naprawde rozumiem jak ktos mi mowil (czego nie lubilam)- zobaczysz jak bedziesz miala swoje... Raz maz wzial małego a ja poszlam sie zdrzemnac w ciagu dnia- nie moglam, po prostu nie moglam. A bylam padnieta jak kon po westernie.




Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
A u nas zapalenie oskrzeli 😢 ja też niestety jestem chora, wlosy wypadają mi już garściami masakra 😔
Co do kp, ja mam tak samo, jak karmię jedna piersia to w drugiej czuje mrowienie i samo z niej mleczko kapie...
Peachella, moja śpi trochę u siebie trochę u nas, nieraz jestem tak odjechana ze zasypiam z gołym cyckiem to gdzie tu mowa żeby jeszcze ją odłożyć 😁

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Dziewczyny kp ile zamierzacie karmić wasze dziesiątka?
Wapolczuje, trzymajcie sie. Mi tez leci z drugiej piersi podczas karmienia i mrowi. Ale tylko z prawej gdy karmie lewa-nigdy na odwrot
Mam zamiar karmic na pewno pol roku, do roku, chyba ze wczesniej pokarm sie skonczy plakac nie bede. Słabo wyobrazam sobie karmienie i prace, tym bardziej ze sciagam gora 30ml

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Boszsz bylismy dzis u znajomych i na przejazdzce, plan dnia lekko zaburzony i maly zaserwowal dramatyczny koncert spazmastyczny:| czy wasze dzieci tez tak reaguja na zmiany, nowych ludzi, sytuacje?
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 19:42   #1574
Misiulka1
Zadomowienie
 
Avatar Misiulka1
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 579
GG do Misiulka1
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Aasikk wow usg od ręki nie wierzę. Lekarz złoto!!!

Cynamon - duzo zdrówka

Miśka śpi u siebie w łóżeczku, chociaż ona raczej nie śpi tzn. często sie budzi wiec czasami biorę ją nad rad ranem do nas do łóżka żeby dospać i o dziwo u nas śpi.

Novakia u nas są takie sytuacje, np. jak zmieniamy otoczenie i jest duzo ludzi, jest duży szum, przyjdą do nas znajomi i np. zrobi sie głośno.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h12fl2n2e.png

29tc - 1230g
33tc - 1919g
37tc - 2538g
40t3d - 3440g, 54cm

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4pc0z1lc1asm8.png
Misiulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 20:02   #1575
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Misiulka z tym usg to sie udalo bo akurat we wtorki jest lekarz. No ale tez zasluga pediatry bo jakby nie powiedziala w rejestracji to pewnie od reki by nie zrobili.
Mocz pobrany, wynik bedxie w piatek bo posiew dluzej sie robi. Tylko ciekawe czy byl dobrze pobrany. Ale po samym syropie widze ogromna roznice, mala je normalnie, nie placze, baczki tez normalne.

Novakia u nas z nowym otoczeniem jest tak samo.

Ja planuje karmic max do 11 miesiaca jezeli bedzie pokarm bo jakos trzeba wrocic do pracy ale tez nie krocej niz 6 mcy

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 20:21   #1576
peachella
Rozeznanie
 
Avatar peachella
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 865
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Moja konczy pojutrze 4 miesiace. Bylam dzis w sklepie i zakupilam juz 3 sloiczki na pierwszy tydzien :-D kleiki ryzowy, kukurydziany i kasze manne. Planuje od przuszlego tygodnia zaczac malej podawac papki ciemawa jestem co to bedzie ciezko mi sobie wyobrazic jak je z lyzki.

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Kleik i kasze do mleka bede dawac lub do papki kasze manne.
peachella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 21:05   #1577
Misiulka1
Zadomowienie
 
Avatar Misiulka1
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 579
GG do Misiulka1
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez peachella Pokaż wiadomość
Moja konczy pojutrze 4 miesiace. Bylam dzis w sklepie i zakupilam juz 3 sloiczki na pierwszy tydzien :-D kleiki ryzowy, kukurydziany i kasze manne. Planuje od przuszlego tygodnia zaczac malej podawac papki ciemawa jestem co to bedzie ciezko mi sobie wyobrazic jak je z lyzki.

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Kleik i kasze do mleka bede dawac lub do papki kasze manne.

Co mogę Ci doradzić to jak będziesz podawała słoiczki to np. jak podasz jeden dzień to zrób przerwę dwa dni żeby zobaczyć jaka będzie reakcja. Nie mieszaj też np. Zupka plus deserek, ponieważ jeżeli, źle zareaguje to nie będziesz wiedziała na jaki produkt

Aasikk podajesz debridat jeśli dobrze pamietam a to na co na te kupki, bóle brzucha?
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h12fl2n2e.png

29tc - 1230g
33tc - 1919g
37tc - 2538g
40t3d - 3440g, 54cm

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4pc0z1lc1asm8.png
Misiulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 21:21   #1578
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
Novakia u nas z nowym otoczeniem jest tak samo.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka


Cytat:
Napisane przez Misiulka1 Pokaż wiadomość

Novakia u nas są takie sytuacje, np. jak zmieniamy otoczenie i jest duzo ludzi, jest duży szum, przyjdą do nas znajomi i np. zrobi sie głośno.
Ale to sie dzieje w czasie tej sytuacji? Bo moj to przy ludziach całkiem ok ale jak wrócimy albo goscie pojda to sie zaczyna. I sie domyslam ze to odreagowywanie bo tylko wtedy kreci takie afery
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 21:38   #1579
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

U nas tez raczej jak sytuacja wraca do normy. Przy ludziach ok a pozniej marudzenie ale nie zawsze

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 22:13   #1580
peachella
Rozeznanie
 
Avatar peachella
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 865
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Misiulka1 Pokaż wiadomość
Co mogę Ci doradzić to jak będziesz podawała słoiczki to np. jak podasz jeden dzień to zrób przerwę dwa dni żeby zobaczyć jaka będzie reakcja. Nie mieszaj też np. Zupka plus deserek, ponieważ jeżeli, źle zareaguje to nie będziesz wiedziała na jaki produkt

Aasikk podajesz debridat jeśli dobrze pamietam a to na co na te kupki, bóle brzucha?
Dzieki za rade mam zamiar isc wedlug schematu. Tydzien pojedyncze warzywa. Pozniej mieszane, nastepnie owoce. No i kaszki i kleik na mleku modyfikowanym. Kasze manne po pol lyzeczki dziennie do mleka do butelki. Nie chce zbytnio dawac slodkich kaszek owocowych no ale zobaczymy.
Jakie soczki 100 % przecierowe polecacie ? co do picia? Wolalabym zwykla przegotowana wode, ale moze znacie cos bez cukru a ze smakiem.
Kurcze teraz to sie dopiero zacznie jazda haha. O ile latwiej jak dziecko tylko mleko pije
peachella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 02:15   #1581
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość

Pediatra marudzila ze mala za malo sie rusza i dostalismy skierowanie na rehabilitacje. Glowke bardzo ladnie trzyma ale nie potrafi podciagac sie za rece i wedlug nej powinna juz unosic klatke do gory. Wiec chyba czeka nas jeszcze wizyta w poradni rehabilitacyjnej.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
Mi z kolei mowila ze jaki to moj nadruchliwy. Widza fragment aktywnosci i zawracaja gitare
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 06:58   #1582
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Misiulka debridat jest na zlagodzenie bolu przewodu pokarmowego i drog zolciowych oraz w celu skorygowania zaburzen motoryki i dolegliwosci jelitowych zwiazanych z czynnosciami zaburzenia przewodu pokarmowego np. Ew. Refluks

Ja to slabo sie orientuje w kwestii rozszwrzenia diety musze o tym poczytac.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 07:49   #1583
Misiulka1
Zadomowienie
 
Avatar Misiulka1
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 579
GG do Misiulka1
Mamusie listopadowe 2015

Novakia tak u nas takie histerie w trakcie wizyt itp. no ale my cały czas same w domu wiec jak jest juz większy szum to jej się nie podoba - tak sobie tłumaczę

Peachella co do soków nie pomogę, starszej córce wogole nie podawałam tylko wodę mineralną

Aasikk dzięki właśnie nie wiedziałam na co ten syrop. Super, ze pomaga.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h12fl2n2e.png

29tc - 1230g
33tc - 1919g
37tc - 2538g
40t3d - 3440g, 54cm

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4pc0z1lc1asm8.png

Edytowane przez Misiulka1
Czas edycji: 2016-03-03 o 07:56
Misiulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 08:00   #1584
201604151126
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 384
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Misiulka1 Pokaż wiadomość
Novakia tak u nas takie histerie w trakcie wizyt itp. no ale my cały czas same w domu wiec jak jest juz większy szum to jej się nie podoba - tak sobie tłumaczę

Peachella co do soków nie pomogę, starszej córce wogole nie podawałam tylko wodę mineralną

Aasikk dzięki właśnie nie wiedziałam na co ten syrop. Super, ze pomaga.
Jaka wodę mineralna ? Tez właśnie myslałam o wodzie bo są takie dla dzieci, i gotowałas ja czy taka z butelki
201604151126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 09:18   #1585
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Ja dziś mam kolejne szczepienie. Mam nadzieje, ze pójdzie równie gładko jak pierwsze.

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Woda mineralna nisko minerwlizowana bo nerki dziecka nie dają rady z normalną mineralną.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 09:35   #1586
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Ja dziś mam kolejne szczepienie. Mam nadzieje, ze pójdzie równie gładko jak pierwsze.

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Woda mineralna nisko minerwlizowana bo nerki dziecka nie dają rady z normalną mineralną.
Powodzenia. U nas po drugim juz bylo gorzej choc pierwsze tez bylo spoko. Ale nie wiem czy masz skojarzone czy nie
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 09:48   #1587
Misiulka1
Zadomowienie
 
Avatar Misiulka1
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 579
GG do Misiulka1
Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez magdalena111111 Pokaż wiadomość
Jaka wodę mineralna ? Tez właśnie myslałam o wodzie bo są takie dla dzieci, i gotowałas ja czy taka z butelki

Na początku gotowałam, ale podobno nie trzeba jeśli jest to ta przeznaczona dla dzieci , ma ona znaczek Instytutu Matki i Dziecka

Wonderka u nas drugie też było przechodzone niż pierwsze. Ja wczoraj miałam iść z mała na już trzecie ale jakoś złe obliczyłam i zagapiłem sie ze to wczoraj wiec pójdziemy za tydzień i tak ze starsza muszę załatwić bilans, ale aż sie boję jak przejdzie to trzecie.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h12fl2n2e.png

29tc - 1230g
33tc - 1919g
37tc - 2538g
40t3d - 3440g, 54cm

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4pc0z1lc1asm8.png

Edytowane przez Misiulka1
Czas edycji: 2016-03-03 o 09:51
Misiulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 10:53   #1588
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

A u nas drugą dawkę na szczęście mała zniosła tak samo dobrze jak pierwszą Wonderka

Peachella, może herbatki do picia?
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 13:11   #1589
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Jesteśmy po, Narazie jest ok. Mała waży 6.1 kg i dzisiaj ma 16 tygodni. Wzrostu mi nie mierzą. Tylko długość do pupy.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 15:59   #1590
peachella
Rozeznanie
 
Avatar peachella
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 865
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
A u nas drugą dawkę na szczęście mała zniosła tak samo dobrze jak pierwszą Wonderka

Peachella, może herbatki do picia?
Myslalam o herbatkach, sa tez soczki po 4 miesiacu. Zdecydowalam jednak ze narazie starczy woda. Chociaz i tak podobno nie trzeba dopajac dziecka nawet przy mm. Ja daje filtrowana przegotowana wode od poczatku. Nie chce zeby sie przyzwyczaila do slodkiego. Nawet gdybym jej dawala soczki to i tak rozrobione z woda.

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Oczywiscie chodzi mi o nie dopajanie bez potrzeby ;-)
peachella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-01 15:52:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.