aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-12, 11:00   #1561
darla13
Rozeznanie
 
Avatar darla13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 927
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Hejo
Potrzebuję rady - szukam aparatu, w zasadzie na wakacje; zawsze skądś wracam i żałuję, że nie mam takich świetnych fotek jak niektórzy Do tej pory używałam malutkiego kompaktu Olympusa, beznadziejny...Ale wystarczył mi. Chciałabym wreszcie porobić ciekawe zdjęcia , i potrzebuję do tego jakiegoś konkretnego sprzętu. Wykluczam lustrzanki, bo pewnie nawet nie umiałabym się nimi posługiwać, wystarczy mi kompakt , ale powinien mieć duży obiektyw Jakichś szczególnych kryteriów nie mam, bo ani trochę się na tym nie znam. Budżet jaki mam zamiar przeznaczyć mieści się w granicach od 700-1100zł. Byłabym wdzięczna za jakieś wskazówki

EDIT: Już znalazłam, zamówiłam Fuji FinePix S3300
__________________
"Lubię czytać tylko to, czego nie rozumiem. Nie rozumiejąc, mogę wymyślić najróżniejsze interpretacje."

Edytowane przez darla13
Czas edycji: 2011-06-21 o 11:07
darla13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 00:16   #1562
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Polecicie mi jakąś najzwyklejsza cyfrówkę taka dla siebie żeby móc popstrykać fotki na wakacjach budżet jakiś ogromny nie jest bo jedyne 200zl , najbardziej zależy mi na jakości zdjęć, nie musi mieć dużo funkcji

Dziekuje za pomoc
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 22:37   #1563
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Dziewczyny, obecnie mam Canona Photoshop A520 i chciałabym kupić cyfrową lustrzankę w rozsądnej cenie, pomożecie?
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 11:57   #1564
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Co sądzicie o Nikonie L23?

Nie znam się kompletnie na aparatach, potrzebuję jakiejś niedrogiej (do 300zł) cyfróweczki w celu robienia zdjęc na wakacjach, imprezach itp. Poradzicie mi coś? Na jakie parametry zwracac uwagę żeby nie kupic jakejś kiszki..?
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 13:24   #1565
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, obecnie mam Canona Photoshop A520 i chciałabym kupić cyfrową lustrzankę w rozsądnej cenie, pomożecie?
Powershot chyba
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 18:02   #1566
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Powershot chyba


Dzięki
Jestem na etapie przeglądania programów do obróbki zdjęć
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 14:55   #1567
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
Jestem na etapie przeglądania programów do obróbki zdjęć
Podpowiedzi: GIMP (za darmo), Adobe Photoshop Elements (dla użytkowników domowych, niskie kilkaset zł), Corel PaintShopPro (niskie kilkaset zł), Adobe Photoshop (zależnie od pakietu, od średnich kilku tys. zł, do ponad 10tys.zł), dla każdego coś odpowiedniego

Co to jest rozsądna cena? Najtańsze zestawy (aparat+obiektyw) są poniżej 2000zł, ale bardziej sensowne to 2000-4000zł (i to są "rozsądne" ceny jak na możliwości).
Jakie zdjęcia głównie chcesz robić? W kompakcie kupuje się aparat z przykręconym na stałe uniwersalnym obiektywem, w hybrydach (wygląda jak mała lustrzanka, ale to dalej kompakt) te obiektywy są nieco lepsze i o "większym przybliżaniu", w lustrzankach wybierasz aparat i do niego obiektyw do takich zdjęć, jakie chcesz robić (albo kilka obiektywów). Najczęściej kupuje się lustrzanki w zestawie ("kit") z jakimś obiektywem, ale w większości przypadków jest to najgorszy, najtańszy obiektyw, mogący zniechęcić do robienia zdjęć.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-12, 22:00   #1568
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Witajcie
Czy mogę prosić o poradę?
Jestem na etapie wybierania aparatu dla siebie do robienia czysto amatorskich zdjęć wyłącznie na pamiątkę. Gł. fotki dziecka, z jakiś wakacji itp.
Nie chcę lustrzanki, tylko coś prostego, jakiś kompakcik. Przedział cenowy powiedzmy do 800 zł. I znalazłam takie dwa aparaty:
1. Samsung WB5500
i
2. Kodak EasyShare Z981.

Parametry mają bardzo podbne. Dlatego chciałabym spytać, czy macie z nimi jakieś doświadczenia? Czy któryś jest obiektywnie lepszy? Któryś bardziej warto kupić, a może któryś na pewno nie?
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 21:32   #1569
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cóż nadeszła pora na zmianę aparatu a raczej zakup pierwszej lustrzanki.
Zdjęcia robię amatorsko, dla przyjemności, także nie musi to być coś bardzo profesjonalnego.
Głównie: krajobraz, architektura, zwierzęta, ludzie ( Makro
bardzo wskazane)
Fundusz do 1700-2000tys.

Co możecie polecić wartego uwagi, tak żeby posłużyło przez dłuższy czas ?
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 01:00   #1570
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Cóż nadeszła pora na zmianę aparatu a raczej zakup pierwszej lustrzanki.
Zdjęcia robię amatorsko, dla przyjemności, także nie musi to być coś bardzo profesjonalnego.
Głównie: krajobraz, architektura, zwierzęta, ludzie ( Makro
bardzo wskazane)
Fundusz do 1700-2000tys.

Co możecie polecić wartego uwagi, tak żeby posłużyło przez dłuższy czas ?
Tak ogólnie to o lustrzankach jest sąsiedni wątek, ten: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=28233322

Chcesz kupić nowy czy używany?
Jak nowy, to w podanej cenie znajdziesz tylko najprostsze, najtańsze aparaty w zestawie z najgorszymi, najtańszymi obiektywami.
Twój zakres fotografii jest bardzo szeroki, za jakiś czas sama dojdziesz do tego, że dobre obiektywy do tego zakresu zdjęć to kilkanaście tys. zł.
Kupując lustrzankę, nie kupujesz "całości" (jak przy kompaktach), kupujesz "system". A w tym systemie możesz dobierać obiektywy zależnie od tematu zdjęć (i zasobności portfela). Dziś kupiony, nowy aparat, za pół roku będzie stary, a za 2 lata przestarzały. Z obiektywami jest inaczej, bez problemu można używać tego samego obiektywu kilka-kilkanaście lat. Dlatego proponuję wybranie jakiegoś lepszego obiektywu, i w miarę nowego, lekko używanego aparatu.
Przykłady: Nikon d90 + Nikkor 18-105, nieco drożej (w granicach 2200-2300). W Twoim budżecie to Canon 450d + Sigma 17-70 albo Canon 17-85IS, albo lepiej Canon 40d (obiektywy jak poprzednio). Jak chcesz obiektyw o dobrej jakości, ale o mniejszym zakresie, to pooglądaj Sigma 18-50/2.8 albo Tamron 17-50/2.8. To wszystko używane sprzęty, ale nie ma co się bać aparatów mających np. 20tys. zdjęć, producenci określają trwałość migawki (najbardziej obciążony element) np. na 100tys. zdjęć.
W Twojej cenie ciężko znaleźć zestaw spełniający wszystkie wymagania, tzn. da się, ale będzie znacznie starszy, jednak dający całkiem dobre efekty. Może to być Canon 400d (700-800zł), wspomniana Sigma lub Tamron (600-900zł), do tego jakiś długi zoom "do przyrody i zwierząt", np. Canon 70-210/3.5-4.5 (600-800zł), Sigma 70-300 (w jak najnowszej wersji, im więcej literek tym lepiej, 400-500zł). Do makro albo konwerter Raynox (chyba ok.300zł), albo hardcore czyli stary obiektyw od Zenita (30-50zł), pierścienie pośrednie M42 (20-30zł), adapter M42->Canon EOS z potwierdzeniem ostrości (40-90zł). Jak dobrze poszukać, można złożyć kompletny zestaw w okolicy 2000zł, dający lepszą (technicznie) jakość zdjęć i o wiele większe możliwości, niż nowy 1100d + obiektyw 18-55.
Dopisze ktoś podobną propozycję z Nikona? Pamiętam tylko d70s, ale może jakiś nowszy (ma mieć wbudowany silnik) też jest warty uwagi?
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 09:49   #1571
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Tak ogólnie to o lustrzankach jest sąsiedni wątek, ten: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=28233322

Chcesz kupić nowy czy używany?
Jak nowy, to w podanej cenie znajdziesz tylko najprostsze, najtańsze aparaty w zestawie z najgorszymi, najtańszymi obiektywami.
Twój zakres fotografii jest bardzo szeroki, za jakiś czas sama dojdziesz do tego, że dobre obiektywy do tego zakresu zdjęć to kilkanaście tys. zł.
Kupując lustrzankę, nie kupujesz "całości" (jak przy kompaktach), kupujesz "system". A w tym systemie możesz dobierać obiektywy zależnie od tematu zdjęć (i zasobności portfela). Dziś kupiony, nowy aparat, za pół roku będzie stary, a za 2 lata przestarzały. Z obiektywami jest inaczej, bez problemu można używać tego samego obiektywu kilka-kilkanaście lat. Dlatego proponuję wybranie jakiegoś lepszego obiektywu, i w miarę nowego, lekko używanego aparatu.
Przykłady: Nikon d90 + Nikkor 18-105, nieco drożej (w granicach 2200-2300). W Twoim budżecie to Canon 450d + Sigma 17-70 albo Canon 17-85IS, albo lepiej Canon 40d (obiektywy jak poprzednio). Jak chcesz obiektyw o dobrej jakości, ale o mniejszym zakresie, to pooglądaj Sigma 18-50/2.8 albo Tamron 17-50/2.8. To wszystko używane sprzęty, ale nie ma co się bać aparatów mających np. 20tys. zdjęć, producenci określają trwałość migawki (najbardziej obciążony element) np. na 100tys. zdjęć.
W Twojej cenie ciężko znaleźć zestaw spełniający wszystkie wymagania, tzn. da się, ale będzie znacznie starszy, jednak dający całkiem dobre efekty. Może to być Canon 400d (700-800zł), wspomniana Sigma lub Tamron (600-900zł), do tego jakiś długi zoom "do przyrody i zwierząt", np. Canon 70-210/3.5-4.5 (600-800zł), Sigma 70-300 (w jak najnowszej wersji, im więcej literek tym lepiej, 400-500zł). Do makro albo konwerter Raynox (chyba ok.300zł), albo hardcore czyli stary obiektyw od Zenita (30-50zł), pierścienie pośrednie M42 (20-30zł), adapter M42->Canon EOS z potwierdzeniem ostrości (40-90zł). Jak dobrze poszukać, można złożyć kompletny zestaw w okolicy 2000zł, dający lepszą (technicznie) jakość zdjęć i o wiele większe możliwości, niż nowy 1100d + obiektyw 18-55.
Dopisze ktoś podobną propozycję z Nikona? Pamiętam tylko d70s, ale może jakiś nowszy (ma mieć wbudowany silnik) też jest warty uwagi?

Dziękuję za odpowiedź
Zapoznam się z tym wszystkim jeszcze raz, poczytam itd...
Trochę boję się używanych, ale może tak jak mówisz nie warto.

Tak na szybkiego znalazłam takie:
1. http://allegro.pl/mega-hit-canon-40d...725663978.html
2. http://allegro.pl/canon-40d-2-obiekt...716761543.html
3. http://allegro.pl/nikon-d90-18-105-v...723168621.html
4. http://allegro.pl/canon-eos-40d-sigm...721220028.html
5. http://allegro.pl/canon-eos-40d-28-1...725020001.html

Co o tym myślicie? Wydaje mi się, że może ten pierwszy....

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2011-07-20 o 09:58
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 10:00   #1572
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Cóż nadeszła pora na zmianę aparatu a raczej zakup pierwszej lustrzanki.
Zdjęcia robię amatorsko, dla przyjemności, także nie musi to być coś bardzo profesjonalnego.
Głównie: krajobraz, architektura, zwierzęta, ludzie ( Makro
bardzo wskazane)
Fundusz do 1700-2000tys.

Co możecie polecić wartego uwagi, tak żeby posłużyło przez dłuższy czas ?
Jakiś czas temu byłam w takiej samej sytuacji z podobnymi funduszami.
W związku z tym że nie jestem profesjonalnym fotografem to zupełnie odpuściłam sobie chęć posiadania drogiego aparatu z wieloma funkcjami.
Postawiłam na prostotę bo myślę że od tego trzeba zacząć. Kupiłam Nikona d3000. Po roku dokupiłam sobie obiektyw 70-300mm. Aparat mam już 1,5 roku i jestem bardzo zadowolona. I nie żałuję że nie kupiłam jakiejś używki bo nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Ponad to uważam że nie można pakować pieniędzy w aparat których funkcji nawet nie potrafi się wykorzystać, trzeba zacząć od początku, od podstaw.

__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 10:12   #1573
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez skaz Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu byłam w takiej samej sytuacji z podobnymi funduszami.
W związku z tym że nie jestem profesjonalnym fotografem to zupełnie odpuściłam sobie chęć posiadania drogiego aparatu z wieloma funkcjami.
Postawiłam na prostotę bo myślę że od tego trzeba zacząć. Kupiłam Nikona d3000. Po roku dokupiłam sobie obiektyw 70-300mm. Aparat mam już 1,5 roku i jestem bardzo zadowolona. I nie żałuję że nie kupiłam jakiejś używki bo nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Ponad to uważam że nie można pakować pieniędzy w aparat których funkcji nawet nie potrafi się wykorzystać, trzeba zacząć od początku, od podstaw.

Słyszałam, że na zdjęciach występuje duże śnieżenie przy nie wysokim ISO, to prawda ?
A czy mogłabyś przesłać kilka fotek zrobionym tym aparatem?
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 12:38   #1574
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że na zdjęciach występuje duże śnieżenie przy nie wysokim ISO, to prawda ?
A czy mogłabyś przesłać kilka fotek zrobionym tym aparatem?
Przy większej wprawie można tego uniknąć.
Jeśli podasz mi mail na priv to nie ma sprawy
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 20:33   #1575
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Lustrzanka - jest
Program do obróbki zdjęć - jest
Chęci i zapał do pracy - są

Drogie Wizażanki i Wizażanie, potrzebuję Waszej pomocy.
Bardzo chcę robić świetne zdjęcia czarnobiałe, ale brak mi warsztatu i mistrza, który mógłby mnie tego nauczyć. Czy Ktoś z Was zna bardzo dobry podręcznik, z którego będę mogła się nauczyć warsztatu? Dziękuję.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 01:06   #1576
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Paweł Wójcik "Kompozycja obrazu fotograficznego"
Kiedyś polecano kawałek (ciemno)niebieskiej folii, aby podczas szukania kadrów można było "wyłączyć kolorowe myślenie" patrząc przez tą folię.
Konwersja zdjęć na monochromatyczne to temat rzeka, poszukaj w swoim programie funkcji "mieszanie kanałów" i baw się do znudzenia (+ poziomy, +krzywe, + lokalne rozjaśnianie/ściemnianie itd). Dla PSa można znaleźć (darmowe) akcje do konwersji, które mają symulować różne typy filmów, ale najlepiej znaleźć samodzielnie taki sposób, który Tobie będzie odpowiadał.

Czy moderator może wydzielić tą dyskusję do odrębnego wątku? Temat konwersji nie ma wiele wspólnego z wyborem aparatu.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 17:27   #1577
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Paweł Wójcik "Kompozycja obrazu fotograficznego"
Kiedyś polecano kawałek (ciemno)niebieskiej folii, aby podczas szukania kadrów można było "wyłączyć kolorowe myślenie" patrząc przez tą folię.
Konwersja zdjęć na monochromatyczne to temat rzeka, poszukaj w swoim programie funkcji "mieszanie kanałów" i baw się do znudzenia (+ poziomy, +krzywe, + lokalne rozjaśnianie/ściemnianie itd). Dla PSa można znaleźć (darmowe) akcje do konwersji, które mają symulować różne typy filmów, ale najlepiej znaleźć samodzielnie taki sposób, który Tobie będzie odpowiadał.

Czy moderator może wydzielić tą dyskusję do odrębnego wątku? Temat konwersji nie ma wiele wspólnego z wyborem aparatu.

Dziękuję
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 12:13   #1578
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Czy to normalne, że aparat tak "cyka", jak ustawiam zdjęcie? Nie pamiętam jak było z moją poprzednią cyfrówką, a teraz mam nową i właśnie tak "cyka"..
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 16:35   #1579
emeraldgreen
Raczkowanie
 
Avatar emeraldgreen
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 81
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Zwracam się z prośbą o pomoc .

Odkąd tylko pamiętam uwielbiałam robić zdjęcia, czasem lepiej czasem gorzej ale zawsze sprawiało mi to wielką przyjemność. Do tej pory miałam zwyczajną cyfrówkę sony. Już 2 rok noszę się z zamiarem zakupu czegoś lepszego (najlepiej lustrzanki). Sama nie wiem czemu 2 lata temu uparłam się na sony alfa 350. Jednak z różnych przyczyn zostałam przy starej cyfrówce. Teraz jednak marzenia o czymś bardziej profesjonalnym wróciły. I tutaj wielka prośba do Was Wizazanki, czy mogłybyście mi coś zaproponować? Jakieś konkretne modele?
Chciałabym aby był to "aparacik" jak najbardziej profesjonalny, z możliwością dokupywania z czasem nowych obiektywów (miałby mi posłużyć lata ). Fajnie by było gdyby miał możliwość nagrywania filmików ale nie jest to niezbędne, bardziej zależy mi na lepszej lustrzance niż na 2w1. Oczywiście jakieś fajne dodatkowe funkcje są mile widziane.
Biorę pod uwagę zarówno zakup nowej jak i używanej lustrzanki.
Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
emeraldgreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 02:23   #1580
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez emeraldgreen Pokaż wiadomość
Sama nie wiem czemu 2 lata temu uparłam się na sony alfa 350.
Jak to dlaczego, przecież Martyna reklamowała Sony

Cytat:
Napisane przez emeraldgreen Pokaż wiadomość
Chciałabym aby był to "aparacik" jak najbardziej profesjonalny
Klasa półprofesjonalna zaczyna się powyżej 5000zł, profesjonalna powyżej 15000zł. Za sam aparat, bez żadnego obiektywu, bez żadnej karty pamięci.

Cytat:
Napisane przez emeraldgreen Pokaż wiadomość
z możliwością dokupywania z czasem nowych obiektywów (miałby mi posłużyć lata )
Dodatkowe obiektywy założysz i do najtańszych lustrzanek, za 1500zł.
Jak już mowa o obiektywach, to prezentujesz typowe podejście odD... niewłaściwej strony Lustrzanka służy o wiele krócej niż obiektywy, które do niej dokupisz. Gdy chcesz robić zdjęcia dobrej jakości technicznej, to na obiektywy wydasz ok. 2x tyle, co na aparat (zaawansowany amatorski).

Cytat:
Napisane przez emeraldgreen Pokaż wiadomość
Fajnie by było gdyby miał możliwość nagrywania filmików ale nie jest to niezbędne, bardziej zależy mi na lepszej lustrzance niż na 2w1.
Dobrze się to czyta, ale zazwyczaj lepsze lustrzanki mają nagrywanie filmików, i to w jakości bijącej na głowę każdą kamerę kosztującą poniżej kilkudziesięciu tys.zł.

Cytat:
Napisane przez emeraldgreen Pokaż wiadomość
Oczywiście jakieś fajne dodatkowe funkcje są mile widziane.
Fajnie, tylko w profesjonalnych lustrzankach najlepszą funkcją jest ... brak dodatkowych funkcji Mają robić to, co wymyślił fotograf, a nie to, co aparatowi się wydaje, że powinien zrobić.

Cytat:
Napisane przez emeraldgreen Pokaż wiadomość
Biorę pod uwagę zarówno zakup nowej jak i używanej lustrzanki.
Profesjonalnie, to najtaniej można znaleźć Canon EOS 1d Mk II N. Aparat może mieć 5-6lat, może mieć ponad 100000 zrobionych zdjęć (tam jest pięć zer), i można go znaleźć w widełkach 3000-4000zł. Producent gwarantuje, że migawka wytrzyma jeszcze raz tyle zdjęć, aparat nie boi się deszczu i śniegu. Matryca wystarczająca do większości zastosowań, 8Mpix. Oczywiście to tylko aparat, trzeba dokupić obiektyw, a dobry obiektyw swoje kosztuje.
Nadal myślisz o profesjonalnym?
Jak nie, to podaj kwotę, jaką możesz przeznaczyć na zakup zestawu, wtedy będzie wiadomo, co doradzać.
Gdy myślisz o kwotach 2000-2500, to możesz kupić używany Canon 40d (1200-1700zł) i dokupić jakiś używany średniej klasy obiektyw, np. Sigma 18-50/2.8, Tamron 17-50/2.8, Sigma 17-70/2.8-4.5. Druga możliwość: nowy Canon 550d (klasę niżej od 40d, ale ma dobre filmy HD) z najtańszym, najprostszym obiektywem 18-55/3.5-5.6 IS (najtańszy nie może być najlepszy).

Uprzedzając ewentualne pytania, skargi, wnioski i zażalenia: amatorskie aparaty to Canon 1000d, 1100d (to "entry level"-najprostsze, najtańsze lustrzanki amatorskie), Canon 550d, 600d (przeciętna klasa amatorska), Canon 60d (klasa zaawansowany amator). Dopiero od 7d i 5d możemy mówić o klasie "prosumer", czyli granicy pomiędzy sprzętem amatorskim i profesjonalnym. Canon ma tylko dwa modele profesjonalne: 1d i 1ds.

Mam podchwytliwe pytanie, czy czytałaś kilka ostatnich wiadomości z ostatniego tygodnia, w tym wątku? Było bardzo podobne pytanie Może napiszesz, jakie są różnice pomiędzy Twoimi oczekiwaniami, a oczekiwaniami Deborah100?

I tak ogólnie to o lustrzankach jest sąsiedni wątek, ten: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=28233322
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 10:35   #1581
emeraldgreen
Raczkowanie
 
Avatar emeraldgreen
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 81
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Dziękuje za odpowiedź.
Przeskakuje więc do tego drugiego wątku.
Nie czytałam tego wątku kilka stron wcześniej. A co do ALFY to stwierdzenie nietrafione Najpierw upatrzyłam sobie ALFE350 a dopiero po jakimś czasie pojawiła się Wojciechowska z reklamą sony.
Mam tylko jeszcze pytanie: dlaczego polecasz same marki Canon? Tak szczerze to nie brałam nawet pod uwagę tej marki. Pewna byłam że prędzej będzie to jakiś z modeli Nikona albo jeszcze coś innego.
emeraldgreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 16:10   #1582
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez emeraldgreen Pokaż wiadomość
Mam tylko jeszcze pytanie: dlaczego polecasz same marki Canon? Tak szczerze to nie brałam nawet pod uwagę tej marki. Pewna byłam że prędzej będzie to jakiś z modeli Nikona albo jeszcze coś innego.
Wiedziałem, i właśnie dlatego
Aparaty różnych firm w podobnych cenach mają bardzo podobne możliwości, więc to jaki wybierzesz, to często sprawa np. wyglądu (i ergonomii dla Ciebie). Używam systemu Canona, dlatego mogę coś o nim napisać, ktoś inny może dodać o Nikonie albo Sony. W każdym systemie znajdziesz praktycznie to samo, ale różnice mogą się pojawić przy rozwijaniu zestawu (Sony nie jest najtańsze).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 16:35   #1583
emeraldgreen
Raczkowanie
 
Avatar emeraldgreen
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 81
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

To jeszcze pytanie zanim przejdę do drugiego wątku: która marka ma w miarę tańsze obiektywy? tzn do której (canon, sony, nikon) obiektywy są tańsze? Sony chyba jest z tych tutaj najdroższy.
emeraldgreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 16:45   #1584
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

I tu jest niespodzianka: faktycznie obiektywy do Sony nie są najtańsze, ale jeśli zrezygnujesz z obiektywów firmowych, a wybierzesz producentów niezależnych (Sigma, Tamron, Tokina), to obiektywy do każdego systemu są w podobnej cenie.
Pozostaje jeszcze rynek używanych. Do tanich lustrzanek Nikona (czterocyfrowe) możesz używać tylko obiektywów z wbudowanym napędem AF - odpada dużo niedrogich i dobrych optycznie. Do Canona założysz praktycznie każdy sensowny, jaki został wyprodukowany. Do Pentaxa założysz bez problemu nawet stare obiektywy z ręcznym ustawianiem ostrości bez żadnych przejściówek. Do Sony (bagnet Minolta AF) jest dość mało. Możesz wejść na allegro, i zobaczyć ile jest w kategorii fotografia-obiektywy dla różnych systemów. Jak większy wybór, teoretycznie łatwiej coś znaleźć
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 16:46   #1585
syla39
Wtajemniczenie
 
Avatar syla39
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 639
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez emeraldgreen Pokaż wiadomość
To jeszcze pytanie zanim przejdę do drugiego wątku: która marka ma w miarę tańsze obiektywy? tzn do której (canon, sony, nikon) obiektywy są tańsze? Sony chyba jest z tych tutaj najdroższy.
I to jest bardzo dobre pytanie Poczekam na odpowiedź

Ja już się chyba zdecydowałam na Nikon'a d5100 Myślicie że to dobry zakup? czy może poleca ktoś coś lepszego w tej cenie? Obiektyw 18-105VR oczywiście
__________________
Nasze szczęście Lenka ur.18.08.2009

syla39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 16:33   #1586
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Odpowiedź, jest prosta największy wybór i tańsze obiektywy ma canon (od odpowiedników konkurencji)
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 18:55   #1587
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Chcę sobie sprawić nowy aparat, ale nie znam się na jakości sprzętów. Mogę wydać do 1000 zł na taki aparat, nie sądzę, żeby lustrzankę dało się kupić w takiej cenie, ale jakiś całkiem porządny kompakt myślę, że tak. Czy mógłby mi ktoś polecić coś dobrego ? Proszę
__________________
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.


— Gabriel García Márquez





agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 13:38   #1588
Hisaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 9
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Pokaż wiadomość
Chcę sobie sprawić nowy aparat, ale nie znam się na jakości sprzętów. Mogę wydać do 1000 zł na taki aparat, nie sądzę, żeby lustrzankę dało się kupić w takiej cenie, ale jakiś całkiem porządny kompakt myślę, że tak. Czy mógłby mi ktoś polecić coś dobrego ? Proszę
A jakie funkcje są dla Ciebie ważne w aparacie? Do 1000 zł na pewno mogę polecić Canona SX220HS -bardzo dobra optyka, szybko robi zdjęcia, wyświetlacz bardzo wysokiej jakości do tego możliwość kręcenia filmów w jakości fullHD. A na stronie optyczne.pl został uznany najlepszym kompaktem turystycznym
Hisaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 08:27   #1589
redroses
Zakorzenienie
 
Avatar redroses
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 540
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

hej ja zamierzam kupic lustrzanke. Potrzebuje kogos doswiadczonego kto na PW mi doradzi (na PW poniewaz chce podrzucic kilka linkow z all) do wykorzystanie mam 3000 zł. Jezeli jest ktos taki kto moglby mi troszke pomoc (jestem kompletnie zielona) proszę pisać na PW ;*
redroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 07:03   #1590
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Witam,
poszukuję podstawowej lustrzanki dla osoby, która dopiero się będzie uczyć. Budżet do 2000 za kit. Proszę o radę i pozdrawiam serdecznie
W interesującej mnie cenie znalazłam:
Sony Alpha 290 i 390
Nikon D3000
Canon EOS 1000D
Zwracam szczególną uwagę na stabilizację obrazu, na co jeszcze powinnam?

Edytowane przez magratka
Czas edycji: 2011-08-19 o 07:25
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-13 01:02:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.