Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-19, 06:20   #1591
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Kwas pirogronowy to akurat jest polecany do skory tradzikowej Za to jak sie robi mikro to ropne zmiany trzeba omijac o ile wiem

Wiem, ze to marne pociezenie... ale ja mam ten problem od jakiegos 13-14 roku zycia...a lat mam 27 ....polowe zycia w sumie sie z tym mecze...
Mikro z tego co mi wiadomo w ogóle nie pownno sie robić, gdy osoba ma ropne syfy, bo przecież ryzyko przeniesienia jest ogromne...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 09:24   #1592
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Mikro z tego co mi wiadomo w ogóle nie pownno sie robić, gdy osoba ma ropne syfy, bo przecież ryzyko przeniesienia jest ogromne...
Fakt, jesli to jest liczba mnoga to raczej nie wskazane Ale jak nam wyskoczyla jakas jedna krostka to podobno spokojnie kosmetyczka moze po prostu ominac ta okolice

za to peeling pirogronowy to jak najbardziej, nawet w fazie aktywnej tradziku

http://www.bio-med.pl/pirogronowy_peel.html
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 12:19   #1593
mika94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 54
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Mam wizytę kontrolną, w poniedziałek, ale jak będę się dobrze czuła, to nie pójdę...Eh, serio lekarz może mi wypisać receptę na diff.?
Jeżeli epiduo ma podobny skład co diff. a epiduo jeszcze nie miałam, to poprosze aby lekarz wypisał mi differin, gdyż wiem już sporo o nim i o jego działaniu i akurat do kolejnej wizyty u dermatologa zużyje opakowanie...
Hm. tylko żebym poszła na tą kontrole i żeby mi wypisali, ciekawe, bo dermatolog w mieście tez jeden jest, w dodatku dojezdza ciekawe czy w w aptece nie będą przyjmowali recept tylko wypisanych przez dermatologa...nie innego lekarza...
ale spróbowac można.
mika94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 12:36   #1594
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez mika94 Pokaż wiadomość
.Eh, serio lekarz może mi wypisać receptę na diff.?
Moc to moze. Jesli jest rozsadny i wyjasnisz co i jak to nie powinno byc problemu.
Cytat:
Napisane przez mika94 Pokaż wiadomość
Jeżeli epiduo ma podobny skład co diff.
Ma jeden z dwoch skladnikow taki jak differin ale drugi ma inny.
Cytat:
Napisane przez mika94 Pokaż wiadomość
gdyż wiem już sporo o nim i o jego działaniu i akurat do kolejnej wizyty u dermatologa zużyje opakowanie...
Akurat dzialanie jest troche inne...bo to polaczenie dwoch skladnikow epiduo moze bardziej wysuszac, wiec i czestotliwosc stosowania moze byc inna.

Szczerze, ja bym poprosila o differin. Wlasnie dlatego, ze wiesz juz dokladnie co i jak...no i dlatego, ze co do epiduo to musialabys raczej "nasciemniac" lekarzowi , ze juz go stosowalas

Cytat:
Napisane przez mika94 Pokaż wiadomość
ciekawe czy w w aptece nie będą przyjmowali recept tylko wypisanych przez dermatologa...nie innego lekarza...
Bez przesady Farmaceutce nic do tego od kogo jest recepta Nie ma czegos takiego, ze recepte na dany lek moze wypisac jedynie dermatolog. Mi wiele razy recepty na leki dermatologiczne wypisywala ciocia, ktora jest anestezjologiem akurat
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 16:32   #1595
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Każdy lekarz może przepisać każdy lek A już szczególnie wszystko jak leci przepisują lekarze pierwszego kontaktu, bo to częsta sytuacja, że ktoś przewlekle chory potrzebuje lekarstw a ma wizytę u specjalisty za jakis czas. Na pewno nie zdziwi aptekarki, że internista przepisuje leki na grypę, cukrzyce, nadciśnienie czy jeszcze jakieś inne schorzenia.
W zeszłym roku poprosiłam tak lekarkę przy jakiejś okazji o aknemycin i nawet się nie pytała czy kiedys stosowałam i nie próbowała spojrzec pod warstwę makijażu czy w ogóle będzie mi takowy potrzebny... No ale co lekarz to lekarz, jak wytłumaczysz po co ci i że nie chcesz przerywać terapii i że nie mogłaś iść do dermatologa przez chorobę (którą nota bene u niego leczysz) to nawet najbardziej zatwardziały służbista Ci wypisze
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 18:28   #1596
p4trycja
Raczkowanie
 
Avatar p4trycja
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 63
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Hej, używam differin już od 8 dni. Dermatolog przepisała mi go, uprzedziła, że stan cery może się pogorszyć, mogą wystąpić zaczerwienienia itp. No to by było dziwne, żeby u minie tego nie było, więc już po pierwszym dniu jakieś krosty się pojawiły, great. Potem troche zeszło, ale za to strasznie mi wysuszło nos i koło nosa te policzki więc przerwałam stosowanie na 2 dni i nawilżałam czym się dało łypkę ;pA od 4 dni mam wysyp, już troche przechodzi, używałam punktowo davercin żel. Kurcze starałam się nie dziąbać twarzy mej ale nie za bardzo mi to wyszło, ale i tak to co mogłam to zostawiłam w spokoju. No to tak po krótce moja opowieść ;p
A teraz chciałam się zapytać jak sądzicie, można używać podkładów takich do cery trądzikowej (mam jeszcze na dodatek tłustą) czy zwykłych tylko matujących?
I jeszcze dostałam ulotki od dermy o różnych kosmetykach m.in. La roche-posay, SVR, Iwostin no i mam dylemat.
Kiedyś używałam kremu LRP effeclar K + żel do mycia twarzy też effeclar no i jakoś specjalnie nie zauważyłam różnicy między nim a kosmetykami z drogerii za 10 zł. No a jakich wy używacie i polecacie?
(sorki, jeśli sie powtarzam po kimś, próbuję czytać od początku cały wątek, ale mogło się zdarzyć, że cos przeoczyłam)
__________________
Don't look back in anger, I heard you say

Edytowane przez p4trycja
Czas edycji: 2009-11-19 o 18:30
p4trycja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 18:30   #1597
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Każdy lekarz może przepisać każdy lek
Wyjatkiem sa chyba tylko jakies tam silne rzeczy typu leczenie onkologiczne itp. ale to inna bajka zupelnie.

Na pewo tabletki anty, rzeczy od dermatologa itp spokojnie moze normalny lekarz przepisac wlasnie jak nie mozna pojsc do specjalisty z jakiegos powodu, a po prostu kontynuuje sie leczenie
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 19:30   #1598
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez p4trycja Pokaż wiadomość
Hej, używam differin już od 8 dni. Dermatolog przepisała mi go, uprzedziła, że stan cery może się pogorszyć, mogą wystąpić zaczerwienienia itp. No to by było dziwne, żeby u minie tego nie było, więc już po pierwszym dniu jakieś krosty się pojawiły, great. Potem troche zeszło, ale za to strasznie mi wysuszło nos i koło nosa te policzki więc przerwałam stosowanie na 2 dni i nawilżałam czym się dało łypkę ;pA od 4 dni mam wysyp, już troche przechodzi, używałam punktowo davercin żel. Kurcze starałam się nie dziąbać twarzy mej ale nie za bardzo mi to wyszło, ale i tak to co mogłam to zostawiłam w spokoju. No to tak po krótce moja opowieść ;p
A teraz chciałam się zapytać jak sądzicie, można używać podkładów takich do cery trądzikowej (mam jeszcze na dodatek tłustą) czy zwykłych tylko matujących?
I jeszcze dostałam ulotki od dermy o różnych kosmetykach m.in. La roche-posay, SVR, Iwostin no i mam dylemat.
Kiedyś używałam kremu LRP effeclar K + żel do mycia twarzy też effeclar no i jakoś specjalnie nie zauważyłam różnicy między nim a kosmetykami z drogerii za 10 zł. No a jakich wy używacie i polecacie?
(sorki, jeśli sie powtarzam po kimś, próbuję czytać od początku cały wątek, ale mogło się zdarzyć, że cos przeoczyłam)
Ja również używałam Differinu. Zaczęłam w wakacje.(a przed używaniem Differinu też używałam LRP Effaclaru K i żelu do mycia z tej serii ). Moja twarz długo musiała się do niego "przyzwyczajać" (tzn. sporo czasu minęło zanim przestałam wyglądać jakby mnie coś przypaliło na twarzy, bo działanie Differinu było dla mnie wyjątkowo silne, mimo że nakładałam jego niewielką ilość. Potem stopniowo tę ilość zwiększałam.) Stosowałam go tylko wieczorem, a rano nakładałam Brevoxyl. Do nawilżenia dermatolog przepisała mi Humektan. Ciężko było, bo Diff i Brevoxyl strasznie mnie wysuszały. Nie zauważyłam jakiegoś wielkiego wysypu, ale był etapy pojawiania się krostek. Spektakularnego sukcesu też nie było - idealnie gładka cera leży jeszcze w sferze moich marzeń, choć muszę przyznać, że jest dużo lepiej. Przerwałam stosowanie jakieś 3 tygodnie temu, używam teraz tylko Humektanu.
Od początku kuracji uzywałam do mycia twarzy żelu Bioderma Sebium. Pani dermatolog powiedziała, żeby absolutnie odstawić wszystkie kosmetyki typowo przeciwtrądzikowe (tzn. żele z drogerii, inne kremu przeciwtrądzikowe, toniki itd.) i pozwolić działać przepisanym lekarstwom, ale pozwoliła używać podkładu, pudru itd.

Dlatego myślę, że lepiej byłoby gdybyś zdecydowała się na zwykły matujący podkład, a nie ten przeciwtrądzikowy.

Jutro zapisuję się na wizytę do dermtologa, zobaczymy co powie
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 20:13   #1599
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
.Do nawilżenia dermatolog przepisała mi Humektan.
Czyzby pani dermatolog czytajac wizaz Zartuje ale pierwszy raz slysze by lekarz polecal ten krem Swoja droga moj ulubiony
Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
Ciężko było, bo Diff i Brevoxyl strasznie mnie wysuszały.
Fakt, oba razem sa ciezkie. Jeden mocno wysusza, a drugi moze nie tyle stricte mocno wysusza co jeszcze niestety podraznia.

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
Spektakularnego sukcesu też nie było - idealnie gładka cera leży jeszcze w sferze moich marzeń, choć muszę przyznać, że jest dużo lepiej.
Niestety , jak ktos ma cere problemowa to nie ma cudow, idealnie gladkiej raczej nie osiagnie. Wazne, ze jest sporo lepiej.

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
Przerwałam stosowanie jakieś 3 tygodnie temu, używam teraz tylko Humektanu.
A tak Ci kazala lekarka? Bo moja mi kazala stosowac nawet po zakonczeniu intensywnego leczenia jeszcze differin tak raz na tydzien by efekt sie dluzej utrzymal

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
Pani dermatolog powiedziała, żeby absolutnie odstawić wszystkie kosmetyki typowo przeciwtrądzikowe (tzn. żele z drogerii, inne kremu przeciwtrądzikowe, toniki itd.) i pozwolić działać przepisanym lekarstwom
No i ma racje Bo to straszne wysuszacze i nic dobrego nie robia.

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
Dlatego myślę, że lepiej byłoby gdybyś zdecydowała się na zwykły matujący podkład, a nie ten przeciwtrądzikowy.
Tylko tu sie nie zgodze Bo akurat podklad matujacy ani troche lepszy nie jest,a takie zwykle to juz w ogole moga byc za ciezkie i za tluste. Za to te do cery tradzikowej czesto sa lzejsze i beztluszczowe.

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
Jutro zapisuję się na wizytę do dermtologa, zobaczymy co powie
To daj znac po wizycie Co ci ciekawego powiedziala I jak masz okazje to zapytaj co sadzi o tych podkladach
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 20:16   #1600
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez p4trycja Pokaż wiadomość
A teraz chciałam się zapytać jak sądzicie, można używać podkładów takich do cery trądzikowej (mam jeszcze na dodatek tłustą) czy zwykłych tylko matujących?
I jeszcze dostałam ulotki od dermy o różnych kosmetykach m.in. La roche-posay, SVR, Iwostin no i mam dylemat.
Kiedyś używałam kremu LRP effeclar K + żel do mycia twarzy też effeclar no i jakoś specjalnie nie zauważyłam różnicy między nim a kosmetykami z drogerii za 10 zł. No a jakich wy używacie i polecacie?
(sorki, jeśli sie powtarzam po kimś, próbuję czytać od początku cały wątek, ale mogło się zdarzyć, że cos przeoczyłam)
-podkład do cery trądzikowej odstaw, na ulotce jest napisane, żeby zrezygnować z kosmetyków do cery tradzikowej, kup sobie lekki ale dobrze kryjący podkład (dobrze kryjący bo masz wysyp)
-effaclar k i na mnie zbytniego wrażenia nie zrobił... ale moim zdaniem przy diff wskazane są lekkie, nie zapychające, dobrze nawilżające kosmetyki, do mycia buzi polecam cetaphil - podobno świetny, sama noszę się z zamiarem jego kupna już niedługo, do nawilżania buzi physiogel, cetaphil dermoprotektor, albo wspominany już wcześniej przez qleczke rossmanowski krem baby dream z d-pantenolem, wit E i innymi z tego co pamiętam [jak pomyliłam nazwę ro poprawcie mnie]
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 20:20   #1601
mika94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 54
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

dzięki dziewczyny za odp.
hmmm... ja bym poprosiła o epiduo bo diff, stosuje jakoś ok. 3 miesiecy i takowego efektu nie widzę, znaczy na początku to zauważałam różnice, ale przy dłuższym stosowaniu i skóra się przyzwyczaja i wiadomo jak to jest...

no jak bedzie trzeba cos nazmyslac to powiem ze juz stosowałam... itop itd, oby mi wypisala tylko ; D zalezy jeszcze na jakiego mlakarza trafie, hm...

a potem za 2 miesiące jak pojde do dermatologo i mi przepisze epiduo, to jej nie powiem ze bez jej zgody sobie wykupiłam epiduo bo mnie zabije, jest strasznie ostra, a jesli da mi cos innego, gdzie nie mozna stosować wczesniej takich leków jak epiduo... mNie wiem, mysle ze w ciagu tego czasu epiduo zdąze zużyć, a zostalo mi jeszcze troche diff. ale to ciupke doslownmie to sobie na koniec kuracij go użyje czy coś... Ale skoro pani mi chciała na tej wizycie, na ktorej nie bylam wypisac mi epiduo, bo wczesniej mowila, to mysle ze tak jakby 'dała pozwolenie' bynajmniej uprzedziła ze chciała mi go wypoisać, a ze mnie nie było to... no tako.

a jeszcze kolezanka mi powiedziała, ze epiduo tylko otwiera pory.
Czy to prawda?
Bo na codzien stosuje podkład i korektor, nie chce sobie zatykać porów, a jak będą otwarte to jest większe ryzyko...

Edytowane przez mika94
Czas edycji: 2009-11-19 o 20:23
mika94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 20:23   #1602
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Niestety , jak ktos ma cere problemowa to nie ma cudow, idealnie gladkiej raczej nie osiagnie. Wazne, ze jest sporo lepiej.
Ja będę miała...

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
A tak Ci kazala lekarka? Bo moja mi kazala stosowac nawet po zakonczeniu intensywnego leczenia jeszcze differin tak raz na tydzien by efekt sie dluzej utrzymal
Jak to? Tzn, że do końca życia skazane jesteśmy stosować te wysuszające masci na trądzik nawet raz na tydzień, aby efekt się utrzymał? No do cholery [za przeproszeniem] ręcę opadają i się aż ryczeć chce. Jak długo jeszcze pytam i za jakie grzechy !!!???

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez mika94 Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny za odp.
hmmm... ja bym poprosiła o epiduo bo diff, stosuje jakoś ok. 3 miesiecy i takowego efektu nie widzę, znaczy na początku to zauważałam różnice, ale przy dłuższym stosowaniu i skóra się przyzwyczaja i wiadomo jak to jest...

no jak bedzie trzeba cos nazmyslac to powiem ze juz stosowałam... itop itd, oby mi wypisala tylko ; D zalezy jeszcze na jakiego mlakarza trafie, hm...

a potem za 2 miesiące jak pojde do dermatologo i mi przepisze epiduo, to jej nie powiem ze bez jej zgody sobie wykupiłam epiduo bo mnie zabije, jest strasznie ostra, a jesli da mi cos innego, gdzie nie mozna stosować wczesniej takich leków jak epiduo... mNie wiem, mysle ze w ciagu tego czasu epiduo zdąze zużyć, a zostalo mi jeszcze troche diff. ale to ciupke doslownmie to sobie na koniec kuracij go użyje czy coś... Ale skoro pani mi chciała na tej wizycie, na ktorej nie bylam wypisac mi epiduo, bo wczesniej mowila, to mysle ze tak jakby 'dała pozwolenie' bynajmniej uprzedziła ze chciała mi go wypoisać, a ze mnie nie było to... no tako.
A nie możesz po prostu zadzwonić do niej i zapytać co masz w takiej sytuacji zrobić? To chyba będzie najodpowiedniejsze, a nie chodzenie do rodzinnego i proszenie, żeby wypisał co chcesz... leczenie na własną ręke jest ryzykowne;>
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 20:37   #1603
mika94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 54
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

tak tylko ze ona powie ze mnie nie widziała i ze nie moze nic w tej sytuacij doradzić...
i co, bede musiała tak czy siak czekac do kolejnej wizyty, a tak jakoś przez 4 dni nie uzywałam diff. jakoś tak nie chciało mi się, i od razu sie pogorszyło, takze musze używac czegoś ciągle, bo sie pogorszy...
mika94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 21:49   #1604
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Jak to? Tzn, że do końca życia skazane jesteśmy stosować te wysuszające masci na trądzik nawet raz na tydzień, aby efekt się utrzymał? No do cholery [za przeproszeniem] ręcę opadają i się aż ryczeć chce. Jak długo jeszcze pytam i za jakie grzechy !!!??
Nie wiem za jakie grzechy Ale tak, moze nie do konca zycia ale tak dlugo jak nasza skora ma taka tendencje Bo niestety raczej nie ma szansy, ze takie zewnetrzne leczenie zlikwiduje problem raz na zawsze. Pozniej po leczeniu tez trzeba tej skory "pilnowac"

Cytat:
Napisane przez mika94 Pokaż wiadomość
tak tylko ze ona powie ze mnie nie widziała i ze nie moze nic w tej sytuacij doradzić...
Nie przesadzaj, tam gdzie masz dermatologa na pewno moga Ci doradzic co zrobic. Czy przyjsc do przychodni gdzie jest po sama recepte, czy tez lepiej pojsc po recepte do lekarze ogolnego czy moze tez Cie "wcisnie" gdzies miedzy innych pacjentow skoro juz i tak bylas zapisana na NFZ tylko ci termin przepadl i tylko wypisze recepte... na pewno warto sie sprobowac dowiedziec co robic w takiej sytuacji

Albo mozesz po prostu pojsc do ogolnego po differin. Akurat na retinoidy skora sie nie uodparnia specjalnie, tak jak na antybiotyki Jedyne efekty jej "przyzwyczajenia sie" to takie, ze nie ma juz podraznienia...ale lek nadal dziala
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 09:11   #1605
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez mika94 Pokaż wiadomość
tak tylko ze ona powie ze mnie nie widziała i ze nie moze nic w tej sytuacij doradzić...
i co, bede musiała tak czy siak czekac do kolejnej wizyty, a tak jakoś przez 4 dni nie uzywałam diff. jakoś tak nie chciało mi się, i od razu sie pogorszyło, takze musze używac czegoś ciągle, bo sie pogorszy...
A nie możesz przełożyc wizyty na bliższy termin, czemu w ogóle teraz na nią nie pójdziesz?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 09:13   #1606
mika94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 54
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

do przychodni, tam gdzie przyjmuje derm. to raczej odpada, gdyż ona dojeżdża i to tylko we środy, czasami nawet co 2 tygodnie jest, a chciałam się wcisnąć na za tydzień, bo tyle czakałam i teraz przepadło, ale nie ma miejsc, terminy zajęte i przepełnione, że dopiero wolny jest za 2 miesiące... nie ma rady...
mika94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 09:17   #1607
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez mika94 Pokaż wiadomość
do przychodni, tam gdzie przyjmuje derm. to raczej odpada, gdyż ona dojeżdża i to tylko we środy, czasami nawet co 2 tygodnie jest, a chciałam się wcisnąć na za tydzień, bo tyle czakałam i teraz przepadło, ale nie ma miejsc, terminy zajęte i przepełnione, że dopiero wolny jest za 2 miesiące... nie ma rady...
Ja bym poprosiła rodzinnegoo wypisanie tego, co do tej pory używałaś czyli diff, a nie epiduo, bo epiduo Ci nikt nie wypisał.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 17:01   #1608
mika94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 54
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

no dobra, mam lek ; )
poprosiłam panią doktór o recepte i wypisała mi ją, o nic nie pytała, ja jej troche powiedziałam, ona tylko szukała w swoim spisie leków ale go nie było, to zazymala karteczke z obrazkiem jaką przyniosłam... No i zakupiłam epiduo, mały strasznie jest... ale jakos bedxzie...

mam tylko pytanie, bylam w aptece i pan zacza sie smiac ze to to samo co benzacne tylke ze z innej zagranicznej firmy dlatego drozsze, a skład ten sam, serio tak jest ?
mika94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 17:19   #1609
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Pan sie nie zna i tyle...i chyba czystac nie umie Na tej samej zasadzie mozna powiedziec, ze to jest to samo co differin Epiduo ma dwa skladniki - jeden to retinoid o nazwie adapalen ( dokladnie to co differin), a drugi to nadtlenek benzoilu (dokladnie to co benzacne) ale w epiduo jak sama nazwa "duo" wskazuje sa polaczone

I jest to jeden z najnowszych wymyslonych lekow Ma podobno lepiej dzialac wlasnie przez polaczenie dwoch skladnikow dzialajacych w rozny sposob

Tylko sie z nim nie rozpedz na poczatku....przede wszystkim cienka warstwka bo to potrafi mocno wysuszac i podrazniac, no i lepiej zacznij tak co 3 dzien na noc...nie czesciej, przynajmniej pierwsze ze 3-4 razy, a pozniej mozesz zwiekszyc jak bedzie ok

No i tak jak przy differinie, unikac slonca, wszystkich innych drazniacych/przeciwtradzikowych rzeczy do twarzy itp itd

A jak znasz angielski to http://www.epiduo.com/UsingEpiduo/WhatToExpect.aspx

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2009-11-20 o 17:20
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-20, 20:03   #1610
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

mika94 nie zapomij o dobrym kremie nawilżającym, bo ponoć epiduo mocno wysusza i podraznia na początku !!!
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 20:58   #1611
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Zgadzam sie

Nie wiem jak u Ciebie z kasa ale moja dermatolog przy leczeniu retinoidami polecila mi ten i bardzo dobrze sie sprawdza. Z nieco tanszych ale raczej nie do codziennego stosowania w momencie przesuszenia to ten tez jest sensowny.

Niestety tanszych takich naprawde dobrze nawilzajacych nie znam. Jest oczywiscie jeszcze humektan ale on moze byc za slaby przy czyms takim.

p.s. przypominalo mi sie, ze jest jeszcze cethapil. Opis na wizazu jest tutaj. Wychodzi najtaniej po pojemnosc znacznie wieksza (az 250ml), bo on jest w sumie wymyslony do calego ciala.

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2009-11-20 o 21:37
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 05:55   #1612
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ostatnio się dowiedziałam, że krem z rossmana babydream jest w porządku, ładnie nawilża, jest delikatny kosz kilka zł.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 09:36   #1613
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Fakt, tez o nim czytalam na wizazu ale nie mialam okazji sprawdzic No i nawet nie do konca wiem o ktory chodzi bo na liscie jest ich troche http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 10:18   #1614
mika94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 54
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

okok będę jakoś nawilżała twarz ; )
a cetaphil uzywam i wczoraj pan w aptece zapytal czy stosuje coś doustnie ja na to ze nie, a on ze powinnam i polecił mi humavit tabletki do łykania... na skórę, włosy i paznokcie, czy ja wiem czy na trądzik pomogą... ale kupiłam to suplement diety a propos.

a co do epiduo, mnie po jednym uzyciu nie wysuszał, ale to wiadomo pierwszy raz, i strasznie go mało, diff. uzywalam 3 razy tyle co teraz epiduo normalnie nie wiem jak to ma starczyc na miesiąc... difff. mi jedno opakowanie na miesiąc starczałe ledwo a pani kazala 2 miesiace miec...
nie wiem czy epiduo mi pomoze skoro takie 'malutkie' warstewki nakładam...
mika94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 12:38   #1615
Ulllaa
Raczkowanie
 
Avatar Ulllaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 169
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez mika94 Pokaż wiadomość
nie wiem czy epiduo mi pomoze skoro takie 'malutkie' warstewki nakładam...
To, że nakładasz grubszą warstwę nie znaczy, że szybciej Ci pomoże więc taka cieńka warstwa wystarczy
Ulllaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 13:10   #1616
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez Ulllaa Pokaż wiadomość
To, że nakładasz grubszą warstwę nie znaczy, że szybciej Ci pomoże więc taka cieńka warstwa wystarczy
Dokladnie, wieksza warstwa powoduje tylko wieksze podraznienie, a nie szybsze dzialanie

Cytat:
Napisane przez mika94 Pokaż wiadomość
a co do epiduo, mnie po jednym uzyciu nie wysuszał
Bo to nigdy nie wysusza po jednym razie Po dwoch tez nie ale bywa "zdradliwe" i jak juz sie zauwazy wysuszenie to sie czlowiek luszczyc zaczyna ....wiec naprawde sugeruje nie zaczynac od codziennego stosowania bo mozna sie "naciąć"
Cytat:
Napisane przez mika94 Pokaż wiadomość
uzywalam 3 razy tyle co teraz epiduo normalnie nie wiem jak to ma starczyc na miesiąc... difff. mi jedno opakowanie na miesiąc starczałe ledwo a pani kazala 2 miesiace miec...
No to widac sporo dawalas Ma byc tyle by sie dalo cienka warstwka pokryc wszystkie miejsca i tyle...wiecej jest zbedne bo lepszego/szybszego efektu i tak nie da

Z oficjalnej amerykanskiej stronki epiduo:
Cytat:
Using a pea-sized amount, apply a thin layer of Epiduo® Gel to each affected area of the face (e.g. forehead, chin, each cheek).[...]Remember, less is more. Using a larger amount of medication will not speed up the process, and it could cause irritation.
Czyli w wolnym tlumaczeniu "Uzyj ilosci wilkosci ziarnka groch i rozprowadz cienka warstwke Epudo Zel na kazdy z chorych obszarow (czolo, broda, policzki). [...]Pamietaj, mniej znaczy wiecej. Uzycie wiekszej ilosci preparatu nie przyspieszy procesu,a moze powodowac podraznienia.

quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 14:12   #1617
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Fakt, tez o nim czytalam na wizazu ale nie mialam okazji sprawdzic No i nawet nie do konca wiem o ktory chodzi bo na liscie jest ich troche http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty
jakiś w niebieskiej tubce, z wit E, pantenolem i czymś tam jeszcze bodajże rumiankiem
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 19:55   #1618
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

witam
ja również leczę się differinem, ale sezonowo zawsze na jesień przepisuje mi go dermatolog. nawilżam się zwykłym kremem nawilżającym AA. widziałam, że derma polecała komuś humektan - wg mnie też jest spoko jak zaczną się mrozy będę musiała zamienić mój AA na humektan
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 20:53   #1619
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
jak zaczną się mrozy będę musiała zamienić mój AA na humektan
??? humektan ma 80% wody....to raczej nie jest krem na ktory nalezy zmieniac gdy przyjda mrozy...
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 11:46   #1620
mika94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 54
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Czyli epiduo mam uzywać...wielkości grocha, o to muszę nie zwiększyć a zmienjszyć dawkę bo brałam 'trochę' wiecej ;P
No ja wiem, rozumiem, że wiecej nie znaczy szybciej i lepiej... Tylko tak jakoś sama nie wiem dlaczego, wydaje mi się, że więcej czyli tak bardziej precyzyjnie i dokładnie, bo ja muszę wszystko dokładnie...

a wiecie coś na temat humavit tabletek, suplementu diety wlasnie na wlosy skore i paznokcie ...?

a propos differinu, to moja kolezanka powiedziała, ze jej pani derm. zaleciła zmarować tylko gdzieniegdzie, punktowo, a mi ta sama dermatolog powiedziala ze diff.trzeba nanieść na całą twarz i ja tak caly czas robilam, mimo ze trądziku nie mam, prawie, tylko zaskorniki w niektorych miejscach i tak diff. nakladalam na calą twarz i mnie pomogło, troche z początku ale pomogło, a jej nie...
mika94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-24 22:59:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.