Nasze codzienne jadłospisy, część XII - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-04, 19:58   #1591
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

R niezobowiązujące:

I: owsianka z 4 łyżek płatków z maślanką, bananem, migdałami i mnóstwem cynamonu
II: jogurt naturalny, kilka orzechów włoskich, duża śliwka;
III: zupa cytrynowa zabielana mlekiem z odrobiną ryżu; na drugie dwa placuszki z kaszy gryczanej (z jajkiem i niewielką ilością sera, usmażone na odrobince oliwy) z duszonymi maślakami; sałatka z groszku, konserwowego, ogórka kiszonego i jajka na twardo, zaprawiona jogurtem;
IV: dwa jabłka pieczone z cynamonem, ozdobione kleksem z serka homogenizowanego i musem malinowym bez cukru;
V: sałatka z dwóch pomidorów, dwóch ogórków kiszonych i kawałka sera feta; mała kromka razowca z masłem.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 20:00   #1592
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
R niezobowiązujące:

I: owsianka z 4 łyżek płatków z maślanką, bananem, migdałami i mnóstwem cynamonu
II: jogurt naturalny, kilka orzechów włoskich, duża śliwka;
III: zupa cytrynowa zabielana mlekiem z odrobiną ryżu; na drugie dwa placuszki z kaszy gryczanej (z jajkiem i niewielką ilością sera, usmażone na odrobince oliwy) z duszonymi maślakami; sałatka z groszku, konserwowego, ogórka kiszonego i jajka na twardo, zaprawiona jogurtem;
IV: dwa jabłka pieczone z cynamonem, ozdobione kleksem z serka homogenizowanego i musem malinowym bez cukru;
V: sałatka z dwóch pomidorów, dwóch ogórków kiszonych i kawałka sera feta; mała kromka razowca z masłem.
No i super. Smacznie, zdrowo, fajnie
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 20:38   #1593
antagonistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Proszę o ocenkę, moje U:
I - 4 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki otrębów pszennych, łyżeczka kaszy manny, ok 70 g twarogu chudego, banan, trochę rodzynek, lekko posypane fitellą
II - makaron razowy (ok.50g), szpinak w sosie śmietanowym (made by Lidl ;-) ) z garstką sera pleśniowego
III - 1 kawałek z średniej pizzy z pepperoni, wołowiną i pieczarkami maźnięty sosem pomidorowym, brzoskwinia
IV - Big milk z garścią malin i borówek amerykańskich
V - 3 kromki chleba tostowego: serek topiony + pomidor x2 / masło czosnkowe + pomidor x1
i jak?
antagonistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 21:24   #1594
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

MojeR (nadal proszę o pomoc przy podstawach )

śniadanie (jedno, bo późno zjedzone): 2 kromki razowca - jedna z serkiem almette pomidorowym i pomidorem, druga z serkiem almette jogurtowym i łyżeczką dżemu, herbata
przekąska: kawa z mlekiem i jabłko
obiad: kotlet mielony (pewnie to jest złe, ale mama gotowała, nie wypadało kaprysić), 1 łyżka gotowanych ziemniaków, 2 łyżki gotowanych buraczków, 1 łyżka kurek z gorgonzolą, kubek soku pomarańczowego
podwieczorek (pewnie kiepski, ale nie miałam ochoty na nic bardziej pożywnego - na redukcji chyba nie trzeba w siebie "wmuszać"..? Czy trzeba? ): 3 ciastka lu go kakaowe, garść winogron, zielona herbata
kolacja: kubek activii truskawkowo-poziomkowej, garść płatków kangus, garść wingoron

Może być?
invissible jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 21:47   #1595
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez invissible Pokaż wiadomość
MojeR (nadal proszę o pomoc przy podstawach )

śniadanie (jedno, bo późno zjedzone): 2 kromki razowca - jedna z serkiem almette pomidorowym i pomidorem, druga z serkiem almette jogurtowym i łyżeczką dżemu, herbata ładnie, może zamiast almette inny serek? ten ma chyba dużo tłuszczu, miast tego - Bieluch, homonat.?
przekąska: kawa z mlekiem i jabłko okaay
obiad: kotlet mielony (pewnie to jest złe, ale mama gotowała, nie wypadało kaprysić), 1 łyżka gotowanych ziemniaków, 2 łyżki gotowanych buraczków, 1 łyżka kurek z gorgonzolą, kubek soku pomarańczowego skoro domowy, to niech będzie ale wydaje mi się mało, może na przyszłość zjedz kotleta, ale dla siebie ugotuj brązowy ryż/kaszę, zrób własną sałatkę?
podwieczorek (pewnie kiepski, ale nie miałam ochoty na nic bardziej pożywnego - na redukcji chyba nie trzeba w siebie "wmuszać"..? Czy trzeba? ): 3 ciastka lu go kakaowe, garść winogron, zielona herbata nie musisz, ale 2 śń. nie było więc podwieczorek by się przydał. tutaj niestety same węgle, jeśli lubisz słodkości to może usmaż przynajmniej placek owsiany z białym serem, orzechami...?
kolacja: kubek activii truskawkowo-poziomkowej, garść płatków kangus, garść wingoron jogurt słodzony na kolację się nie nadaje, tak samo jak płatki i winogrona. Tutaj mogłabyś zjeść jajka - gotowane, jajecznicę czy omlet, albo sałatkę z tuńczykiem, rybą wędzoną czy biały ser...

Może być?
Wg mnie brakuje trochę węgli złożonych, dobrego źródła białka. 2 ostatnie posiłki to praktycznie same węgle proste, to może Ci utrudnić utratę kilogramów. Może zaproponujesz mamie przyrządzanie potraw, które nadawałyby się również na Twoją redukcję?
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 21:51   #1596
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

kolejne podejście do P

śniad; 200ml mleka 1,5%,po 2 łyżki płatków owsianych, zbozowych fitness,otrębów pszennych,2 kromki razowca z chudym twarogiem, pomidor
2śniad; jabłko,mandarynka,150 g jogurtu nat.
obiad; 200ml zupy pieczarkowej niezabielanej, 5 pierogów z kapustą i chudym twarogiem(niepolane żadnym tłuszczem)
podw; sałatka owocowa; szklanka malin, jabłko, gruszka
kolacja; 2 kromki razowca z serkiem śmietankowym, 50 g prtrąga wędzonego, pomidor, ogórek kiszony
po; 150 g lekkiego serka wiejskiego


prosze o ocene i ewentualne poprawki
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 21:59   #1597
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
kolejne podejście do P

śniad; 200ml mleka 1,5%,po 2 łyżki płatków owsianych, zbozowych fitness,otrębów pszennych,2 kromki razowca z chudym twarogiem, pomidor mleko daj przynajmniej 2%, jakiś owoc może do owsianki? masło na chlebek. czemu twaróg chudy?
2śniad; jabłko,mandarynka,150 g jogurtu nat. mało konkretnie, jakaś bułka może do tego, albo ciacho?
obiad; 200ml zupy pieczarkowej niezabielanej, 5 pierogów z kapustą i chudym twarogiem(niepolane żadnym tłuszczem) niezabielana, bo nie lubisz, prawda? jakieś ziemniaki tam były chociaż? nie wiem jakiej wielkości te pierogi, szkoda, że z chudym twarogiem dobrze, że dwa dania. może deser?
podw; sałatka owocowa; szklanka malin, jabłko, gruszka zalana jogurtem greckim, z orzechami, startym paskiem czeko i byłoby ok.
kolacja; 2 kromki razowca z serkiem śmietankowym, 50 g prtrąga wędzonego, pomidor, ogórek kiszony na U ok
po; 150 g lekkiego serka wiejskiego lekkiego, szał


prosze o ocene i ewentualne poprawki
P to to nie jest
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 22:03   #1598
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez yousuck Pokaż wiadomość
Wg mnie brakuje trochę węgli złożonych, dobrego źródła białka. 2 ostatnie posiłki to praktycznie same węgle proste, to może Ci utrudnić utratę kilogramów. Może zaproponujesz mamie przyrządzanie potraw, które nadawałyby się również na Twoją redukcję?
Dzięki serdeczne za ocenę.
Co do gotowania mamy - na tygodniu zwykle gotuję sama, zresztą od października powrót na studia, więc też będę gotować po swojemu. I wtedy rzeczywiście staram się trzymać zasad. Tylko weekendowe obiady są takie, bo akurat taki u nas zwyczaj.
A co do reszty - postaram się o zmianę. I jeszcze pytanie - czy do jajecznicy można dodać jakieś mięsko (szynka chuda np.)?
invissible jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 23:04   #1599
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez antagonistka Pokaż wiadomość
Proszę o ocenkę, moje U:
I - 4 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki otrębów pszennych, łyżeczka kaszy manny, ok 70 g twarogu chudego, banan, trochę rodzynek, lekko posypane fitellą idealne śniadanie
II - makaron razowy (ok.50g), szpinak w sosie śmietanowym (made by Lidl ;-) ) z garstką sera pleśniowego mniam, zjadłabym Ci szpinak z lidla to fenomen
III - 1 kawałek z średniej pizzy z pepperoni, wołowiną i pieczarkami maźnięty sosem pomidorowym, brzoskwinia smacznie
IV - Big milk z garścią malin i borówek amerykańskich + orzeszki?
V - 3 kromki chleba tostowego: serek topiony + pomidor x2 / masło czosnkowe + pomidor x1 też smakowicie, chociaż pro-zdrowotnie proponuję tostowe pełnoziarniste albo domowy serek topiony - lepszy i dużo zdrowszy
i jak?
Normalne, luźne i zdrowe U. Jak wyżej, dodałabym jakieś zdrowe tłuszcze, ale też nie ma co przesadzać, nie codziennie się je jada.

Cytat:
Napisane przez invissible Pokaż wiadomość
I jeszcze pytanie - czy do jajecznicy można dodać jakieś mięsko (szynka chuda np.)
Moim zdaniem jak najbardziej, ja zawsze dodaję też dużo niskokalorycznych dodatków: paprykę, pomidory, oliwki, pieczarki - można się najeść i wolę nawet bez pieczywa.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 09:25   #1600
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
No i super. Smacznie, zdrowo, fajnie
Dziękuję za dobre słowo
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 09:28   #1601
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Ryryryr
Śniadanie - owsianka (3ł. płatków, 2ł. zdrowego błonnika) z jabłkiem i 4 malutkimi śliwkami
jabłko
Obiad - gulasz z indyka na oliwie, 3 łyżki (ugotowanej) kaszy pęczak, pokrojony ogórek kiszony
ćwiczenia
Podwieczorek - omlet z 2 jaj z musem z 2małych jabłek z cynamonem
Kolacja (out) - 2 kromki razowca posmarowane serkiem homo, złożone w kanapkę, w środku wędlina, ser biały i szczypiorek, herbatka w termosie

Miłej niedzieli

Wiem, że dużo jabłek, ale inne owoce się pokończyły
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-05, 09:58   #1602
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

wklejam wczorajsze Uuuuuuuuu





  1. jasna bułka z pestkami dyni :z masłem,jajkiem na twardo ( w sumie całe jajko na 2 połówki), szynką chudą,pomidorem malinowym,cebulą...2 plasterki salami, szklanka kefiru
  2. kilkanaście winogron, jogurt naturalny, wkrojony pomidor i ogórek
  3. dorsz zapiekany w folii z ziołami, 1 ziemniak, 250g surówki pekińskiej
  4. długi, naprawdę spory brzuszek wędzonego łososia + 3 łyżki homo z papryką czerwoną i ogórkiem konserwowym



czy nie za dużo trochę?
nie chcę wpaść ze skrajności w skrajność...







Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 10:02   #1603
carmel_
Rozeznanie
 
Avatar carmel_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 704
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
wklejam wczorajsze Uuuuuuuuu





  1. jasna bułka z pestkami dyni :z masłem,jajkiem na twardo ( w sumie całe jajko na 2 połówki), szynką chudą,pomidorem malinowym,cebulą...2 plasterki salami, szklanka kefiru
  2. kilkanaście winogron, jogurt naturalny, wkrojony pomidor i ogórek
  3. dorsz zapiekany w folii z ziołami, 1 ziemniak, 250g surówki pekińskiej
  4. długi, naprawdę spory brzuszek wędzonego łososia + 3 łyżki homo z papryką czerwoną i ogórkiem konserwowym



czy nie za dużo trochę?
nie chcę wpaść ze skrajności w skrajność...







Dużo lepiej i wcale nie za dużo, mogłoby być więcej
__________________
mój blog******
fanpage
carmel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 10:15   #1604
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez carmel_ Pokaż wiadomość
Dużo lepiej i wcale nie za dużo, mogłoby być więcej
no ale ten 1 ziemniak...ehmm
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 10:19   #1605
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez carmel_ Pokaż wiadomość
Dużo lepiej i wcale nie za dużo, mogłoby być więcej



ja raczej dążę do Redukcji...
wiem,że salami nie bardzo....ale mam obiekcje co do wędzoengo łososia na kolację..
można/ nie można?
ocenicie pod kątem R?
Bardzo proszę...
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 10:25   #1606
carmel_
Rozeznanie
 
Avatar carmel_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 704
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
ja raczej dążę do Redukcji...
wiem,że salami nie bardzo....ale mam obiekcje co do wędzoengo łososia na kolację..
można/ nie można?
ocenicie pod kątem R?
Bardzo proszę...
Ja bym pieczywo zmieniła na jakieś ciemne, razowe. Do obiadu kasza lub ryż brązowy, z pół woreczka - ewentualnie pełnoziarnisty makaron. No i kolacja raczej białkowa, ale wędzone ryby chyba mają dużo soli.
__________________
mój blog******
fanpage
carmel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 10:30   #1607
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

ocena według wizażowego R
Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
wklejam wczorajsze Uuuuuuuuu






1. jasna bułka z pestkami dyni :z masłem,jajkiem na twardo ( w sumie całe jajko na 2 połówki), szynką chudą,pomidorem malinowym,cebulą...2 plasterki salami, szklanka kefiru na R jasne pieczywo out, lepsze pełnoziarniste, razowe itp . poza tym skład ok , jezeli szynki duzo. Salami

2. kilkanaście winogron, jogurt naturalny, wkrojony pomidor i ogórek winogrona mają za dużo cukru na R, lepszy inny owoc

3. dorsz zapiekany w folii z ziołami, 1 ziemniak, 250g surówki pekińskiej 2 ziemniaki , surowke zrobić samemu (po wadze wnioskuje ,ze kupna, a tam nie wiadomo co "siedzi" ). Ew. bez węgli, a z oliwa/olejem

4. długi, naprawdę spory brzuszek wędzonego łososia + 3 łyżki homo z papryką czerwoną i ogórkiem konserwowym ok
czy nie za dużo trochę?
nie chcę wpaść ze skrajności w skrajność...







ocenione na "wizazowe R"

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Cytat:
Napisane przez carmel_ Pokaż wiadomość
Ja bym pieczywo zmieniła na jakieś ciemne, razowe. Do obiadu kasza lub ryż brązowy, z pół woreczka - ewentualnie pełnoziarnisty makaron. No i kolacja raczej białkowa, ale wędzone ryby chyba mają dużo soli.
łosoś też bialko ;P
a na kolacje sie nie je samego bialka, tylko z warzywem (o matko, węgle!!!... ), albo z połączeniem NNKT.
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 10:31   #1608
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

dziękuję!!!!
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 10:48   #1609
zabqa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U/P(dziesiejsze, więc w razie czego moge poprawic)
śniadanie
2 bułki wieloziarniste(takie ze słonecznikiem) z twarożkeim śmietankowym mocarz,pomidor, szklanka mleka 2 %, kawa z tymże mlekiem
obiad
zupa ogórkowa zabielana z makaronem,kawałek smażonej polędwiczki drobiowej, 3 łyzki kus-kus, marchewka, pomidroy, ogórki
deser;kinder bueno
podwieczorek
jogurt waniliowy do picia 400ml,jabłko
kolacja
1,5 grahamki z rama, szynką z indyka, serek wiejski 200g,pomidor, herbata z sokiem malinowym
2 szklanki soku pomarańczowego
i jak?
zabqa92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-05, 11:09   #1610
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

kolejne podejście do P

śniad; 200ml mleka 1,5%,po 2 łyżki płatków owsianych, zbozowych fitness,otrębów pszennych,2 kromki razowca z chudym twarogiem, pomidor
2śniad; jabłko,mandarynka,150 g jogurtu nat.
obiad; 200ml zupy pieczarkowej niezabielanej, 5 pierogów z kapustą i chudym twarogiem(niepolane żadnym tłuszczem)
podw; sałatka owocowa; szklanka malin, jabłko, gruszka
kolacja; 2 kromki razowca z serkiem śmietankowym, 50 g prtrąga wędzonego, pomidor, ogórek kiszony
po; 150 g lekkiego serka wiejskiego

czy może jeszcze ktos ocenic moje P? bardzo prosze;(
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 11:13   #1611
zabqa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

może zamień, lekki,chudy na normalny?coś słodkiego?
zabqa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 11:45   #1612
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
kolejne podejście do P

śniad; 200ml mleka 1,5%,po 2 łyżki płatków owsianych, zbozowych fitness,otrębów pszennych,2 kromki razowca z chudym twarogiem, pomidor
2śniad; jabłko,mandarynka,150 g jogurtu nat.
obiad; 200ml zupy pieczarkowej niezabielanej, 5 pierogów z kapustą i chudym twarogiem(niepolane żadnym tłuszczem)
podw; sałatka owocowa; szklanka malin, jabłko, gruszka
kolacja; 2 kromki razowca z serkiem śmietankowym, 50 g prtrąga wędzonego, pomidor, ogórek kiszony
po; 150 g lekkiego serka wiejskiego

czy może jeszcze ktos ocenic moje P? bardzo prosze;(
kto się bawi w mililitry, gramy i takie tam na P?
bez'zenzu'

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Napisane przez zabqa92 Pokaż wiadomość
U/P(dziesiejsze, więc w razie czego moge poprawic)
śniadanie
2 bułki wieloziarniste(takie ze słonecznikiem) z twarożkeim śmietankowym mocarz,pomidor, szklanka mleka 2 %, kawa z tymże mlekiem
obiad
zupa ogórkowa zabielana z makaronem,kawałek smażonej polędwiczki drobiowej, 3 łyzki kus-kus, marchewka, pomidroy, ogórki
deser;kinder bueno
podwieczorek
jogurt waniliowy do picia 400ml,jabłko
kolacja
1,5 grahamki z rama, szynką z indyka, serek wiejski 200g,pomidor, herbata z sokiem malinowym
2 szklanki soku pomarańczowego
i jak?
kolejne jadło z wieśniakiem przy kolacji
nudaaa

__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 11:48   #1613
zabqa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

ale te nudne wieśniaki są smaczne
zabqa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 11:53   #1614
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez zabqa92 Pokaż wiadomość
ale te nudne wieśniaki są smaczne
do czasu, uwierz.
^^
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 11:57   #1615
zabqa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

oby ten czas nadszedł..
a tak btw to z tarczyca wszystko w porząsiu..
zabqa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 12:06   #1616
Nymphetamina
Wtajemniczenie
 
Avatar Nymphetamina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 087
GG do Nymphetamina
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Witam
Chciałabym poprosić o ocenienie mojego jadłospisu dzisiejszego. Chciałabym schudnąć, obecnie ważę 75kg na 170 cm wzrostu. Jakiś czas temu ważyłam ok 78 kg ale dzięki wyeliminowaniu znacznej ilości słodyczy, fast-foodów i tego typu jadła i zwiększeniu ruchu udało mi się zejść do obecnej wagi. Niby wiem jak powinno się układać posiłki ale czasem pojawiają się wątpliwości,a po za tym ostatnio nie mogę zejść poniżej 75 kg Tak więc:
R
I śn. cztery kromki chleba słonecznikowego z twarogiem + na każdej kromce dżem truskawkowy, nektarynka
II śn. Owsianka na mleku 3.2%, twarożek waniliowy z rodzynkami, garść musli, surówka: dwie starte marchewki, wkrojona nektarynka, dwie łyżki oleju lnianego
O. Omlet + warzywa ( brokuł, kalafior), ryż
Podw.I tu pojawia się mały problem: będę szła na bardzo długi spacer do lasu, pewnie zejdzie z 4 godziny( jeśli nie więcej ) na łażeniu i zastanawiam się co mogłabym tu wziąć, myślałam nad tym, żeby zabrać jakieś pieczywo, jogurt i owoc ale nie wiem, czy to się będzie nadawać
K. serek wiejski i jakieś warzywo - chociaż może po takim długim spacerze powinnam coś bardziej pożywnego wszamać ?

Czekam na sugestie i opinie
__________________







Nymphetamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 12:14   #1617
kogel mogel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 17
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U (48kg, 167 cm)

1. 2 kromki domowego chleba orkiszowego: z masłem, serem, pomidorkami koktajlowymi / z masłem, pastą jajeczną i szczypiorkiem
kogel mogel z kakao
2. Serek homo z konfiturą jagodową i borówkami, garść migdałów
3. Ryż biały&brązowy (razem ok. woreczka) w sosie z drobiowym mięsem, buraczki, kilka ogórków korniszonych
4. Bran flakesy z mlekiem 3,2% i łyżką cukru
5. 3 kromki chleba żytniego, każda z masłem, polędwicą/serem, ozdobione przeróżnymi warzywami

Proszę o ocenę?
kogel mogel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 12:21   #1618
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Nymphetamina Pokaż wiadomość
Witam
Chciałabym poprosić o ocenienie mojego jadłospisu dzisiejszego. Chciałabym schudnąć, obecnie ważę 75kg na 170 cm wzrostu. Jakiś czas temu ważyłam ok 78 kg ale dzięki wyeliminowaniu znacznej ilości słodyczy, fast-foodów i tego typu jadła i zwiększeniu ruchu udało mi się zejść do obecnej wagi. Niby wiem jak powinno się układać posiłki ale czasem pojawiają się wątpliwości,a po za tym ostatnio nie mogę zejść poniżej 75 kg Tak więc:
R
I śn. cztery kromki chleba słonecznikowego z twarogiem + na każdej kromce dżem truskawkowy, nektarynka
II śn. Owsianka na mleku 3.2%, twarożek waniliowy z rodzynkami, garść musli, surówka: dwie starte marchewki, wkrojona nektarynka, dwie łyżki oleju lnianego
O. Omlet + warzywa ( brokuł, kalafior), ryż
Podw.I tu pojawia się mały problem: będę szła na bardzo długi spacer do lasu, pewnie zejdzie z 4 godziny( jeśli nie więcej ) na łażeniu i zastanawiam się co mogłabym tu wziąć, myślałam nad tym, żeby zabrać jakieś pieczywo, jogurt i owoc ale nie wiem, czy to się będzie nadawać
K. serek wiejski i jakieś warzywo - chociaż może po takim długim spacerze powinnam coś bardziej pożywnego wszamać ?

Czekam na sugestie i opinie
jadłospis fajny. Ćwiczysz?
Rzuciło mi się w oczy jedynie to, że brakuje u Ciebie nnkt. Zadbaj o nie, bo zdrowe tłuszcze bardzo pomagają w chudnięciu i być może ich deficyt przeszkadza Ci w utracie wagi.

Cytat:
Napisane przez kogel mogel Pokaż wiadomość
U (48kg, 167 cm)

1. 2 kromki domowego chleba orkiszowego: z masłem, serem, pomidorkami koktajlowymi / z masłem, pastą jajeczną i szczypiorkiem
kogel mogel z kakao
2. Serek homo z konfiturą jagodową i borówkami, garść migdałów
3. Ryż biały&brązowy (razem ok. woreczka) w sosie z drobiowym mięsem, buraczki, kilka ogórków korniszonych
4. Bran flakesy z mlekiem 3,2% i łyżką cukru
5. 3 kromki chleba żytniego, każda z masłem, polędwicą/serem, ozdobione przeróżnymi warzywami

Proszę o ocenę?
waga jest Twoja naturalna, czy uzyskana dietą? bo jak dla mnie,trochę za niska.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 12:25   #1619
kogel mogel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 17
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
jadłospis fajny. Ćwiczysz?
Rzuciło mi się w oczy jedynie to, że brakuje u Ciebie nnkt. Zadbaj o nie, bo zdrowe tłuszcze bardzo pomagają w chudnięciu i być może ich deficyt przeszkadza Ci w utracie wagi.



waga jest Twoja naturalna, czy uzyskana dietą? bo jak dla mnie,trochę za niska.
naturalna, nigdy się nie odchudzałam
kogel mogel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 12:33   #1620
Nymphetamina
Wtajemniczenie
 
Avatar Nymphetamina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 087
GG do Nymphetamina
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
jadłospis fajny. Ćwiczysz?
Rzuciło mi się w oczy jedynie to, że brakuje u Ciebie nnkt. Zadbaj o nie, bo zdrowe tłuszcze bardzo pomagają w chudnięciu i być może ich deficyt przeszkadza Ci w utracie wagi.
Danke
Moje ćwiczenia to głównie długie spacery, ostatnio zaczęłam również ćwiczyć w domu z hantelkami, planuję wrócić do biegania. Na początku wakacji trochę biegałam ale jakoś tak wyszło, że mi się nie chciało później

Postaram się o więcej nnkt
__________________







Nymphetamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.