Majówki 2017 cz. I ! <3 - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-28, 08:59   #1591
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez Magnificence Pokaż wiadomość
Decorail to miałaś brudną robotę od rana
Ja jak zaczęłam mała karmic o 3 to zasnęłam z nią i obudziłam się o 4:45 wygodna pozycja to to nie była wiec położyłam się wygodnie ale cóż z tego jak za chwilę moje dziecko znów chciało jeść też jestem dziś zmęczona.
Teraz karmie i jedziemy do pediatry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas to samo, przysypiam i budze sie na zmiane piersi, a potem nie wiem ile razy karmilam, wiem tylko, ze jestem zmeczona haha


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
U nas płacz od rana - nie wiem o co chodzi

U mnie tez, TZ sie wkurzyl, ze "mlody wymysla" i siegnal po ciezki kaliber-suszarke . Brzuszek go chyba nie bolal, bo tylko poplakiwal, poza tym kupka poszla ladnie, ale na wszelki wypadek wymasowalam, na rekach be, ale jak odkladalam to ryk i rzucanie sie, piers nie, dopiero go uspokoila melodyjka z zabawki, ktora puszczalam mu jak byl w brzuszku i teraz zasnal . Obstawiam drugi skok, bo u nas w sobote 6tygodni, a jest przenoszony.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Probowalam dac wody, myslalam, ze moze goraco, jak sprobowal to az sie wzdrygnal .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 09:03   #1592
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

U nas noc w miarę ok., ale męczyły Leonka wzdęcia. Za to po karmieniu o 7 pospał pół godziny, a później dłuuugo nie mogłam go uspokoić. Przytulanie nie działa, pręży się, na piersi też nie - bo walczy z główką, leżenie obok i tulenie też nie... w końcu jakoś się uspokoił w pozycji kołyski ze smokiem w buzi - to w ogóle jedyna opcja, żeby uspokoił się na rękach (poza pozycją tygrysa, którą uwielbia), to smok w buzi i kołysanie, bez smoka nie wychodzi. Obstawiam, że to efekt wczesnego odstawienia piersi, eh...

W każdym razie po utuleniu, gdy znów zaczął być niezadowolony odłożyłam go na łóżko i nagle... uśmiechnął się i zaczął merdać rączkami i nóżkami. I zabawa w najlepsze

Aniu, zdrówka Ci życzę! Dobrze, że będziesz miała pomoc.

Co do skoków, to ja mam aplikację i niby to się trochę sprawdza, ale z drugiej strony myślę, że łatwo skokiem sobie tłumaczyć każdy dyskomfort... ja w każdym razie tak robię, a nie wiem, czy ma to przełożenie na rzeczywistość

Magnificence, super, że maluszek przybiera

Co do kup, to u nas poza pierwszym tygodniem życia jeszcze się nie zdarzyło, żeby wyskoczyła z pieluchy u nas kupy jak w zegarku, szkoda, że trawiastozielone no, wczoraj była zielonożółta
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 09:15   #1593
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Aixa - kurczę u nas to jest po prostu przeplatanka - jeden dzień super, drugi słaby i tak w kółko i to mnie mega frustruje...

Emilka - też się zastanawiam nad tymi skokami czy to nie jest naciągana teoria, ale też mimo wszystko tym sobie to tłumaczę, bo tak jest łatwiej

Vikunia - no u nas suszarka w stałym użyciu jest bo też już nie raz nie mam siły i pomysłu, co jeszcze mogę zrobić

Zamotałam gada w chustę i chociaż śniadanie zjadłam. Śpi na razie, ale no huśtawkę nastrojów ma gorszą niż ja Płacze ja płacze razem z nim, a on mi nagle uśmiech zapodaje. Żartowniś

Ania - biedna jesteś okropnie z tą chorobą
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 09:19   #1594
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

dzieci mają dziwne jazdy płaczą, drą się a za chwilę piękny uśmiech i zabawa na całego są nieprzewidywalne
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 09:47   #1595
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Vikunia dziękuje, ze pytasz. Po pogrzebie strasznie, widziałam ze wuja i ciocia ledwo dają radę dopiero na stypie po silnych środkach jakos dali radę rozmawiać. Chciałam wejść do kaplicy bo tam sie modlili przed pogrzebem, ale jak zobaczyłam otwarta trumnę to nie wchodziłam, wole zapamiętać go uśmiechniętego niż leżącego w trumnie ;( teraz jako matka jestem w stanie choć troche poczuć to co moja ciocia. Ale zryczalam sie wczoraj jak nigdy wcześniej. Nigdy nie chce tego przechodzić.
Maks chyba wyczuł nasze emocje i wczoraj był bardzo marudny i nie chciał spać, dopiero po kąpieli padł przed 20i wstał o 5:30 na mleko.
Dzisiaj jedziemy do dziadków bo obiecałam ,ze wpadniemy jak jesteśmy juz u rodziców. Jeszcze na cmentarz do dziadka zajadę.
Co do komarów, to chicco ma bezpieczne urządzenie dla dzieci. Sa w rossmanach ale nie wszystkich. Ja muszę kupić to Maksowi jak wrócimy do domu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 10:04   #1596
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Ja wlasnie czytam ksiazke o dzieciach i troche niby pomaga, wczoraj bylo super, ale dzisiaj juz jakas zgadywanka, nie wiem, o co mu chodzi. Raz tak, raz tak... zasnal, a po pol godzinie placz. U nas pozycja kolyski nie wchodzi w gre, tylko taka jak do odbicia go zadowala do zasniecia, a do chodzenia lubi opierac sie tez o moje plecy (przodem do swiata) lub na tygrysa. Kolyska nagle jest be i w ogole jak matka moze myslec, ze mi sie to podoba...
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 10:08   #1597
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &amp;amp;amp;lt;3

Aixa kolki podobno mogą się pojawić w każdym momencie po 3 tygodniu życia i zniknąć tak nagle jak się pojawiły po 3 miesiącu życia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Pozycja na tygrysa to ta na zdjęciu która się pojawia przy naszym wątku w aplikacji?

Edit: już teraz jest poduszka do karmienia na zdj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Magnificence
Czas edycji: 2017-06-28 o 10:10
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-28, 10:38   #1598
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &amp;amp;amp;lt;3

tz wzial malego na spacer.. jak go kocham tak sie ciesze samotnoscia dopiero jem sniadanie...
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 10:43   #1599
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Ja wlasnie czytam ksiazke o dzieciach i troche niby pomaga, wczoraj bylo super, ale dzisiaj juz jakas zgadywanka, nie wiem, o co mu chodzi. Raz tak, raz tak... zasnal, a po pol godzinie placz. U nas pozycja kolyski nie wchodzi w gre, tylko taka jak do odbicia go zadowala do zasniecia, a do chodzenia lubi opierac sie tez o moje plecy (przodem do swiata) lub na tygrysa. Kolyska nagle jest be i w ogole jak matka moze myslec, ze mi sie to podoba...
ha ha, no właśnie, co za pomysł
Ja nie umiem nosić na tygrysa, musze się nauczyć, póki co tylko TŻ to ogarnia.

U nas nadal sny niespokojne... to, co mnie najbardziej zastanawia, to fakt, że w domu możemy odkurzać, pralka może chodzić na maksa, możemy głośno rozmawiać, głośno rozmawiać z teściami, którzy bardzo krzyczą, a maluch śpi jak anioł, a czasem wystarczy zbliżyć się na paluszkach do łóżeczka i się wybudza!


Cytat:
Napisane przez Magnificence Pokaż wiadomość

[/COLOR]Pozycja na tygrysa to ta na zdjęciu która się pojawia przy naszym wątku w aplikacji?

Edit: już teraz jest poduszka do karmienia na zdj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To takie coś:
http://3.bp.blogspot.com/-F5PCZmjOG-...%2Bdziecka.jpg

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Szukam zabawek do pałąka (nie kupuję specjalnie maty edukacyjnej) i polecam Wam bardzo zabawki polskiej firmy Hencz Toys, seria Mom's Care.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 10:55   #1600
talusiax33
Zadomowienie
 
Avatar talusiax33
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 722
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Hej

U Nas noc spoko ale mała dużo się budziła. Oczywiście ja zamiast położyć się spać o 22.. to zasnęłam o 1 a o 2 była już pobudka

Właśnie zjadłam śniadanie, mała śpi w łóżeczku ale strasznie nie spokojnie.. suszarkę musiałam włączyć żeby zasnęła

Była u nas położna, już ostatni raz. Dzisiaj mamy 5 tygodni a Hania waży 4400

Moja też ma takie ataki płaczu a za chwilę humorem dopisuje, nigdy nie zrozumiem dzieci 😁
Od wczoraj zaczęły się świadome uśmieszki jeszcze jest ich niewiele i takie skromniutkie ale za to jak cieszą!

Emilka - Ja również polecam zabawki Mom's Care cenowo spoko, super wykonanie i jakość! Hania uwielbia żyrafe czarno biała ♡

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
talusiax33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 10:59   #1601
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Emilka - no też mnie ta specyfika snu zadziwia - u nas to samo...

Ja noszę go na tygrysa, ale nie wiedziałam, że to się tak nazywa Ale u nas to zależy od dnia jaką pozycję chce... Długo lubił tylko jak przy odbiciu, a ostatnio już jest beee Lubi teraz najbardziej przodem do świata - szczególnie jak siedzimy na balkonie.

Po naszej gównianej przygodzie robi się już trzecie pranie Najpierw były jego ciuszki, potem pościel, a teraz kołdra
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 11:00   #1602
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Miałam na noc brosa włączonego zdala od Małej i nie zauważyłam nic niepokojącego nie licząc tego że o 1 nad ranem biegalam z muchozolem za wredną, spasioną muchą co mi spać nie dawała 😂😂

W co wasze pociechy są ubrane? Jagode ubieram w krótkie body bądź samą sukienke i wydaje mi sie być ok. Ewetualnie w łóżeczku bądź w wózku przykryta jest tetrą/ cienkim kocykiem. Za to od mojej koleżanki chlopczyk- dwa tygodnie starszy- ubierają go w koszulkę, spodnie z długimi nogawkami i skarpety. Twierdzą że dzieci w takim wieku powinno się grubiej ubierać nawet przy takich upałach.. zgłupiałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 11:13   #1603
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
ha ha, no właśnie, co za pomysł
Ja nie umiem nosić na tygrysa, musze się nauczyć, póki co tylko TŻ to ogarnia.

U nas nadal sny niespokojne... to, co mnie najbardziej zastanawia, to fakt, że w domu możemy odkurzać, pralka może chodzić na maksa, możemy głośno rozmawiać, głośno rozmawiać z teściami, którzy bardzo krzyczą, a maluch śpi jak anioł, a czasem wystarczy zbliżyć się na paluszkach do łóżeczka i się wybudza!




To takie coś:
http://3.bp.blogspot.com/-F5PCZmjOG-...%2Bdziecka.jpg

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Szukam zabawek do pałąka (nie kupuję specjalnie maty edukacyjnej) i polecam Wam bardzo zabawki polskiej firmy Hencz Toys, seria Mom's Care.
U nas to samo jest ze spaniem odkurzacz może chodzić ale wejdź do pokoju małej i niech podłoga zaskrzypi 🤣🤣🤣

Maya też lubi pozycję na tygrysa ale teraz upodobala sobie pozycję do odbijania, lubi patrzeć co się za mną dzieje:p

Właśnie od 1.5.h próbuje ja ululac.. zasypia na 5 minut i się budzi kręcąc się stekajac chrzakajac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 11:17   #1604
bunnybe
Zadomowienie
 
Avatar bunnybe
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 756
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Kiwaczka u nas body z krotkim i cienkie skarpetki a przykrywam cienka pieluszka bo maly lubi byc czyms otulony. Czasem zostawiam mu gole stopki ale zwykle sie mocno rozkopuje przez sen i ma potem lodowate wiec wole jak ma skarpetki

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
__________________
16.05.2017 G.
bunnybe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 11:22   #1605
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Kiwaczka - u nas body na ramiączkach tylko albo nawet sam pampers jak drzemie to tetrą przykrywam czasem

Effpe - u nas suszarka poszła w ruch, bo się już poddaję... Młody już nie płacze tylko krzyczy tak, że zamknęłam okna, bo wstyd
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 11:22   #1606
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

My krótkie body na noc i przykryty cienka pieluszka.

Mam dość, mały tak wyje że nie wiem co robić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 11:22   #1607
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
ha ha, no właśnie, co za pomysł
Ja nie umiem nosić na tygrysa, musze się nauczyć, póki co tylko TŻ to ogarnia.

U nas nadal sny niespokojne... to, co mnie najbardziej zastanawia, to fakt, że w domu możemy odkurzać, pralka może chodzić na maksa, możemy głośno rozmawiać, głośno rozmawiać z teściami, którzy bardzo krzyczą, a maluch śpi jak anioł, a czasem wystarczy zbliżyć się na paluszkach do łóżeczka i się wybudza!




To takie coś:
http://3.bp.blogspot.com/-F5PCZmjOG-...%2Bdziecka.jpg

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Szukam zabawek do pałąka (nie kupuję specjalnie maty edukacyjnej) i polecam Wam bardzo zabawki polskiej firmy Hencz Toys, seria Mom's Care.
O dziękuję
A gdzie kupujecie te zabawki na Allegro??
Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
Miałam na noc brosa włączonego zdala od Małej i nie zauważyłam nic niepokojącego nie licząc tego że o 1 nad ranem biegalam z muchozolem za wredną, spasioną muchą co mi spać nie dawała 😂😂

W co wasze pociechy są ubrane? Jagode ubieram w krótkie body bądź samą sukienke i wydaje mi sie być ok. Ewetualnie w łóżeczku bądź w wózku przykryta jest tetrą/ cienkim kocykiem. Za to od mojej koleżanki chlopczyk- dwa tygodnie starszy- ubierają go w koszulkę, spodnie z długimi nogawkami i skarpety. Twierdzą że dzieci w takim wieku powinno się grubiej ubierać nawet przy takich upałach.. zgłupiałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mała w samych body. Przykrywamy tylko tetra jak śpi.
Pediatra mi dziś powiedział, że w takie upały można dziecko wykapac w ciągu dnia w samej wodzie, żeby się lepiej poszuło.

Inezz odnośnie mlekopednych dziś mi pediatra małej powiedział że arbuz działa mlekopednie. może to na Ciebie zadziała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 11:26   #1608
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Camomiles - no to piąteczka

Magnificence - może wsadzę gada do umywalki i go opłukam, bo cały biedny się lepi i może stąd ten płacz! Bo wanienki sama nie dźwignę...

Edytowane przez decorail
Czas edycji: 2017-06-28 o 11:28
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 11:30   #1609
talusiax33
Zadomowienie
 
Avatar talusiax33
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 722
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Kiwaczka - U nas tylko bodziaki z krótkim rękawkiem ewentualnie tshirt też z krótkim i tyle na noc tak samo, czasami założę jej skarpetki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
talusiax33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 11:37   #1610
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Camomiles - no to piąteczka

Magnificence - może wsadzę gada do umywalki i go opłukam, bo cały biedny się lepi i może stąd ten płacz! Bo wanienki sama nie dźwignę...
Spróbuj co Ci szkodzi może akurat się lepiej poszuje i odpręży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 11:48   #1611
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
Miałam na noc brosa włączonego zdala od Małej i nie zauważyłam nic niepokojącego nie licząc tego że o 1 nad ranem biegalam z muchozolem za wredną, spasioną muchą co mi spać nie dawała 😂😂

W co wasze pociechy są ubrane? Jagode ubieram w krótkie body bądź samą sukienke i wydaje mi sie być ok. Ewetualnie w łóżeczku bądź w wózku przykryta jest tetrą/ cienkim kocykiem. Za to od mojej koleżanki chlopczyk- dwa tygodnie starszy- ubierają go w koszulkę, spodnie z długimi nogawkami i skarpety. Twierdzą że dzieci w takim wieku powinno się grubiej ubierać nawet przy takich upałach.. zgłupiałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja staram się mała ubierać trochę cieplej od siebie lub tak samo i kocykiem przykrywam. Ale jak jest upał, to wystarczy samo body, bo zakładam, że skoro mi za gorąco to jej też.


Cytat:
Napisane przez Magnificence Pokaż wiadomość
O dziękuję
A gdzie kupujecie te zabawki na Allegro??


Moja mała w samych body. Przykrywamy tylko tetra jak śpi.
Pediatra mi dziś powiedział, że w takie upały można dziecko wykapac w ciągu dnia w samej wodzie, żeby się lepiej poszuło.

Inezz odnośnie mlekopednych dziś mi pediatra małej powiedział że arbuz działa mlekopednie. może to na Ciebie zadziała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O dzięki, spróbuję 😊

My już po spacerze i zakupach. Upał u nas straszny, to wolałam wyjść wcześniej. Mała coś dziś niespokojna, może przez ciepło. Uspokaja się na rękach albo leżąc przy mnie. Właśnie leżymy i robi przez sen śmieszne miny 😀 chciałam zrobić papryki i cukinie faszerowane, a to dość pracochlonny obiad i nie wiem jak to z nią ogarnę 😀 ale może najpierw drzemka, bo mnie starszak dziś o 6 obudził, akurat jak po godzinie marudzenia, odkładałam mała do łóżeczka...



Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 11:59   #1612
Martirybka
Rozeznanie
 
Avatar Martirybka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 786
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez megan_86 Pokaż wiadomość
Przebijam! Lenka wczoraj skonczyla 5 tygodni, dzis ja wazylismy i wazy 5 670g Urodzeniowa 4400, 3 tygodnie temu wazyla 4 580g. Wyslalam poloznej srodowiskowej sms z informacja o wadze i dostalam sms z odpowiedzia: 'Fantatycznie' U nas tylko kp. Cud, ze udalo mi sie tak rozhulac laktacje, biorac pod uwage nasze przejscia w szpitalu: pilne CC w trakcie indukcji porodu, potem mala na patologii przez 3 dni, przystawilam ja dopiero na 3 dobe. Plus tygodniowego pobytu w szpitalu z mala taki, ze mi polozne pomogly rozkrecic laktacje.



Witam sie po dlugiej przerwie, czytam Was caly czas.

Megan, gratuluje samozaparcia, widać efekty!
Mój mały tez klocuszek 5460 wczoraj!
Niestety mamy anemię i dostał żelazo. Teraz czekam na wyniki moczu. Martwię się bardzo o tego okruszka
Podobno może to być spowodowane zbyt szybkim wzrostem. Waga urodzeniowa to 3650. Mamy w czwartek 7 tygodni


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martirybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 12:06   #1613
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
Ja staram się mała ubierać trochę cieplej od siebie lub tak samo i kocykiem przykrywam. Ale jak jest upał, to wystarczy samo body, bo zakładam, że skoro mi za gorąco to jej też.




O dzięki, spróbuję 😊

My już po spacerze i zakupach. Upał u nas straszny, to wolałam wyjść wcześniej. Mała coś dziś niespokojna, może przez ciepło. Uspokaja się na rękach albo leżąc przy mnie. Właśnie leżymy i robi przez sen śmieszne miny 😀 chciałam zrobić papryki i cukinie faszerowane, a to dość pracochlonny obiad i nie wiem jak to z nią ogarnę 😀 ale może najpierw drzemka, bo mnie starszak dziś o 6 obudził, akurat jak po godzinie marudzenia, odkładałam mała do łóżeczka...



Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
O mniam faszerowane cukinie czekam aż teściową będzie miała cukinie. Ja osobiście uwielbiam cukinie ale jem ja tylko w sezonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 12:14   #1614
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7502364 1]U nas to samo jest ze spaniem odkurzacz może chodzić ale wejdź do pokoju małej i niech podłoga zaskrzypi 🤣🤣🤣

Maya też lubi pozycję na tygrysa ale teraz upodobala sobie pozycję do odbijania, lubi patrzeć co się za mną dzieje:p

Właśnie od 1.5.h próbuje ja ululac.. zasypia na 5 minut i się budzi kręcąc się stekajac chrzakajac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

A co by było gdybyś nie lulała? Płacz? U nas czasem sam przestaje płakać i albo zasypia, albo zaczyna się czymś interesować... ale to różnie... generalnie nie usypiam dłużej niż 30 minut, w razie czego stwierdzam, że pewnie jest głodny i daje butle (po min. 2 godzinach, chyba że po karmieniu jest wyraźnie niedojedzony)...

Co do ilości jedzenia i skoku, to może tak być, że je mniej. U nas było z kolei zwiększone zapotrzebowanie na jedzenie. Może Mayi minie po kilku dniach i wróci apetyt.

Cytat:
Napisane przez bunnybe Pokaż wiadomość
Kiwaczka u nas body z krotkim i cienkie skarpetki a przykrywam cienka pieluszka bo maly lubi byc czyms otulony. Czasem zostawiam mu gole stopki ale zwykle sie mocno rozkopuje przez sen i ma potem lodowate wiec wole jak ma skarpetki

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
Ja chyba mam tendencje do cieplejszego ubierania. Na noc kaftanik i śpioszki (to nasza piżamka), przykrywam lekkim kocykiem lub flanelką.
Wychodzę z założenia, że jeżeli mi samej zimno, gdy leżę i muszę się przykryć kołdrą, to co dopiero maluchowi.

Na dzień body z krótkim lub z długim rękawem + skarpetki lub bez - w zależności od temperatury.

Na dwór - jak jest bardzo gorąco, to body z krótkim rękawkiem + tetra, jak jest wiaterek lub chłodniej, to zakładam spodenki.



Cytat:
Napisane przez Magnificence Pokaż wiadomość
O dziękuję
A gdzie kupujecie te zabawki na Allegro??


Moja mała w samych body. Przykrywamy tylko tetra jak śpi.
Pediatra mi dziś powiedział, że w takie upały można dziecko wykapac w ciągu dnia w samej wodzie, żeby się lepiej poszuło.

Inezz odnośnie mlekopednych dziś mi pediatra małej powiedział że arbuz działa mlekopednie. może to na Ciebie zadziała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W smyku można zamówić. Teraz są promocje, również na ubrania, właśnie wydałam 200 zł.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 12:26   #1615
Martirybka
Rozeznanie
 
Avatar Martirybka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 786
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7499019 1]Bidulka
Nas to czeka za tydzień i Jestem trochę przerażona

Dziewczyny czy wy codziennie wychodzicie na spacer z maluchami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


My jutro mamy pneumokoki i rotawirusy.

Wychodzę codziennie, deszcz udało mi sie jakoś ominąć. Staram sie tez o tej samej porze dnia ok 11. Czasem zdarzy mam sie jeszcze po południu wiec sa dwa spacery w ciagu dnia. No chyba ze jest niemiłosierny upał to wychodzę późnym popołudniem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martirybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 12:29   #1616
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
A co by było gdybyś nie lulała? Płacz? U nas czasem sam przestaje płakać i albo zasypia, albo zaczyna się czymś interesować... ale to różnie... generalnie nie usypiam dłużej niż 30 minut, w razie czego stwierdzam, że pewnie jest głodny i daje butle (po min. 2 godzinach, chyba że po karmieniu jest wyraźnie niedojedzony)...

Co do ilości jedzenia i skoku, to może tak być, że je mniej. U nas było z kolei zwiększone zapotrzebowanie na jedzenie. Może Mayi minie po kilku dniach i wróci apetyt.



Ja chyba mam tendencje do cieplejszego ubierania. Na noc kaftanik i śpioszki (to nasza piżamka), przykrywam lekkim kocykiem lub flanelką.
Wychodzę z założenia, że jeżeli mi samej zimno, gdy leżę i muszę się przykryć kołdrą, to co dopiero maluchowi.

Na dzień body z krótkim lub z długim rękawem + skarpetki lub bez - w zależności od temperatury.

Na dwór - jak jest bardzo gorąco, to body z krótkim rękawkiem + tetra, jak jest wiaterek lub chłodniej, to zakładam spodenki.





W smyku można zamówić. Teraz są promocje, również na ubrania, właśnie wydałam 200 zł.
Hmmm a ja jeszcze jakiś rabat do smyka mam dostałam przy wyjściu ze szpitala dzięki zajrzę tam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 12:40   #1617
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Kiwaczka - u nas body na ramiączkach tylko albo nawet sam pampers jak drzemie to tetrą przykrywam czasem

Effpe - u nas suszarka poszła w ruch, bo się już poddaję... Młody już nie płacze tylko krzyczy tak, że zamknęłam okna, bo wstyd
Ojeju może skok ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Ja miałam iść na spacer z nią ale zasnęła na mnie.. I co mam teraz zrobić ? 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 12:41   #1618
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Ja na noc ubieram krótkie body a mimo tego mały i tak mi się grzeje jak przykryje czymś cieplejszym niż tetrowa pielucha. Mam wrazenie ze jemu jest ciepłej niż mi i ubieram go tak samo jak siebie.

U nas dzisiaj bardzo ciepło. Właśnie jestem z psem i małym, przebiegł mi zajac a chwile później jakiś wąż. Fuj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 12:42   #1619
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Chciałam iść do fryzjera dzisiaj ale myślę czy mała nie będzie marudzić. Bo ta będzie o 17:30 A najpóźniej na 17:15 jest wolny termin ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 12:51   #1620
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Decorail ja też zamykam okna bo wstyd.. zjadł,.zrobił kupe i się uspokoił..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-05 20:18:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:33.