Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-10, 21:44   #1591
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Licea W Katowicach

Dzień dobry, nieśmiało się przyłączę do dyskusji : >

Jak sporo dziewczyn tutaj, jestem w trzeciej gimnazjalnej i zastanawiam się nad wyborem liceum. Ogólnie rzecz biorąc, to jestem dobra z wszystkiego poza geografią i chemią xd także to niestety odpada. Najbardziej kocham i wielbię języki, aktualnie angielski (finalistka, odrobinkę brakło do laureata - wredne kulturoznawstwo -.-) i niemiecki (zaczęłam już ten etap "zabawy" językiem i lubię to ), również podoba mi się matematyka, rozwiązywanie tych zadań i takie tam tak mnie jara xd potrzebuję z tych przedmiotów dość wymagających nauczycieli - mam kiepsko z samodzielną motywacją xd pomimo tej całej zabawy matmą i wysokim jej poziomem, lepsza jestem jednak z polskiego O.o (żałuję strasznie, że nie przyłożyłam się wcześniej, bo na olimpiadzie olałam ten przedmiot i uczyłam się z biologii i angielskiego, a pomimo tego miałam dobry wynik). Kiedyś najprawdopodobniej chciałabym studiować lingwistykę stosowaną ;D

Kalkulator gimnazjalisty (lol, śmieszy mnie ta nazwa) : na podstawie odp do testów gimnazjalnych sobie go uzupełniłam i najmniej optymistyczna wersja wyszła mi 173 punkty, taka normalna+ wyszła jakieś 180, ale jeszcze nie wiem, co się wydarzy, może mi się uda coś więcej podskoczyć.

Nie mieszkam w Katowicach, tylko w małej wrednej wioseczce, więc dojazd mam mierny i tak sobie pika upatrzyłam - blisko dworca i dobra szkoła

Profil - najlepiej dwujęzyczny niemiecki, tylko jednego się boję - że nie jestem z niego tak dobra, jak z angielskiego, ciężko mi mówić gramatycznie (trochę lepiej piszę) i ogólnie jak wysoki poziom tego języka muszę mieć na tym profilu? I czy w ogóle mnie przyjmą, jeśli gimnazjalny pisałam z angielskiego? Po za tym odrobinę boję się 4 godzin geografii (pal licho, że po niemiecku!) bo po prostu nienawidzę geografii, okropnie ciężko mi się jej uczyć i coś mi się robi, jak ja mam geografię kuć! Oprócz tego poziom angielskiego - nie chcę go zapomnieć, tylko zdawać też z niego maturę rozszerzoną (którą teraz napisałabym spokojnie powyżej 90%)

Alternatywą jest angielski - matma - historia w tej samej szkole, ale boję się trochę tej geografii - szczerze jej nienawidzę, a czytałam, że często "drobnym maczkiem dopisane jest rozszerzenie z geografii". Oprócz tego - poziom angielskiego. Mam bardzo dobrą pamięć, szybko się uczę, kojarzę, na angielskim w mojej obecnej szkole śpię i czy będzie tam w ogóle poziom B2 (a może ponad B2??) czy nie warto tam iść?

No i czy w tej szkole bardzo tępią pomalowane paznokcie, makijaż? Ja jestem typem niereformowalnym i tyle

Oprócz tego jaka inna szkoła/klasa by pasowała? Any ideas? ;d
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 21:55   #1592
goska_z_pika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
Dzień dobry, nieśmiało się przyłączę do dyskusji : >

Jak sporo dziewczyn tutaj, jestem w trzeciej gimnazjalnej i zastanawiam się nad wyborem liceum. Ogólnie rzecz biorąc, to jestem dobra z wszystkiego poza geografią i chemią xd także to niestety odpada. Najbardziej kocham i wielbię języki, aktualnie angielski (finalistka, odrobinkę brakło do laureata - wredne kulturoznawstwo -.-) i niemiecki (zaczęłam już ten etap "zabawy" językiem i lubię to ), również podoba mi się matematyka, rozwiązywanie tych zadań i takie tam tak mnie jara xd potrzebuję z tych przedmiotów dość wymagających nauczycieli - mam kiepsko z samodzielną motywacją xd pomimo tej całej zabawy matmą i wysokim jej poziomem, lepsza jestem jednak z polskiego O.o (żałuję strasznie, że nie przyłożyłam się wcześniej, bo na olimpiadzie olałam ten przedmiot i uczyłam się z biologii i angielskiego, a pomimo tego miałam dobry wynik). Kiedyś najprawdopodobniej chciałabym studiować lingwistykę stosowaną ;D

Kalkulator gimnazjalisty (lol, śmieszy mnie ta nazwa) : na podstawie odp do testów gimnazjalnych sobie go uzupełniłam i najmniej optymistyczna wersja wyszła mi 173 punkty, taka normalna+ wyszła jakieś 180, ale jeszcze nie wiem, co się wydarzy, może mi się uda coś więcej podskoczyć.

Nie mieszkam w Katowicach, tylko w małej wrednej wioseczce, więc dojazd mam mierny i tak sobie pika upatrzyłam - blisko dworca i dobra szkoła

Profil - najlepiej dwujęzyczny niemiecki, tylko jednego się boję - że nie jestem z niego tak dobra, jak z angielskiego, ciężko mi mówić gramatycznie (trochę lepiej piszę) i ogólnie jak wysoki poziom tego języka muszę mieć na tym profilu? I czy w ogóle mnie przyjmą, jeśli gimnazjalny pisałam z angielskiego? Po za tym odrobinę boję się 4 godzin geografii (pal licho, że po niemiecku!) bo po prostu nienawidzę geografii, okropnie ciężko mi się jej uczyć i coś mi się robi, jak ja mam geografię kuć! Oprócz tego poziom angielskiego - nie chcę go zapomnieć, tylko zdawać też z niego maturę rozszerzoną (którą teraz napisałabym spokojnie powyżej 90%)

Alternatywą jest angielski - matma - historia w tej samej szkole, ale boję się trochę tej geografii - szczerze jej nienawidzę, a czytałam, że często "drobnym maczkiem dopisane jest rozszerzenie z geografii". Oprócz tego - poziom angielskiego. Mam bardzo dobrą pamięć, szybko się uczę, kojarzę, na angielskim w mojej obecnej szkole śpię i czy będzie tam w ogóle poziom B2 (a może ponad B2??) czy nie warto tam iść?

No i czy w tej szkole bardzo tępią pomalowane paznokcie, makijaż? Ja jestem typem niereformowalnym i tyle

Oprócz tego jaka inna szkoła/klasa by pasowała? Any ideas? ;d
Gratuluję wyników Miło, że myślisz o Piku. Sporo osób do nas dojeżdża z poza Katowic. Co do geografii to tak to już u nas jest, że jest na wysokim poziomie. Jeśli jej szczerze nienawidzisz, to będzie ciężko, ale po prostu raz na jakis czas będziesz musiała czegoś się nauczyć na pamięć na spr ( ale spoko są inne klasy, które chetnie opowiedzą co miały na spr ). Po za tym nie wiem czy będzie was ( klasy niemieckie) uczyć obecna nauczycielka.
Co do wysokości poziomu w niemieckiej klasie, to nie mam pojęcia, bo nie wiem czy wiesz, ale to nowy profil w naszej szkole, więc będzię to zależeć od ludzi jacy przyjdą. Myślę, że Cię spokojnie przyjmą bez niemieckiego na egzaminie.
Ja osobiście mam poziom B1, a wiem, że są takie klasy w roczniku z B2 ( chyba kwadraty), więc chyba jesli chodzi o poziom angielskiej klasy to powinien być co najmniej B2 ( skoro my mat-fiz-inf mamy B1).
Co do wymagajacych nauczycieli, to z matmy są na pewno, z polskiego przynajmniej moja nauczycielka, reszty nie znam, nie wiem czy jakieś inne przedmioty Cię jeszcze interesują.
Co do malowania paznokci i makijażu: jeżeli nie przesadzasz, zachowujesz umiar to spoko nie czepiają się ( po prostu byle by nie było tapety na twarzy)
Pozdrawiam i czekam na dalsze pytania
goska_z_pika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 02:18   #1593
AppleCandy
Raczkowanie
 
Avatar AppleCandy
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 132
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez goska_z_pika Pokaż wiadomość
No to postaram się odpowiadać na twoje pytania dotyczące PIKa Jeśli chodzi o atmosferę panującą w szkole, to naprawdę jest miło i sympatycznie. Mnie ona po moim gimnazjum bardzo ujęła. Ludzie z starszych klas nie dokuczają młodszym rocznikom, jest lekka rywalizacja pomiedzy klasami w roczniku, ale pozytywna, nakręcająca do działania.
Jeśli chodzi o liczbę dziewczyn w klasach C ( bo o te ci chodzi ) to jest to zależne od rocznika, a ogólnie liczba waha się w granicach 9-13. Chłopaków jest 20 kilku, ale przynajmniej w moim przypadku większość jest spoko, z więcej niż połową da się pogadać.
Jeżeli chodzi o kartkówki, prace domowe no to wszystko zależy od nauczycieli jakich się ma. Pytanie w naszej szkole preferuje mniejsza część nauczycieli, a pewna część z nich tylko pytała w pierwszym semestrze, chyba tylko tak dla postrachu. Więc raczej nie trzeba kuc przed każdą lekcją. A co do wkuwania, to tylko z kilku przedmiotów, a to wszystko zalezy od Ciebie jakie chcesz mieć oceny.
Ogólnie polecam przede wszystkim wspaniała atmosfera ( m.in.brak wyścigu szczurów) i ludzie ( poznałam moich obecnych genialnych przyjaciół). A jeśli masz wiecej pytań to chetnie na nie odpowiem ( lepsze by były bardziej szczegółowe). Mam nadzieję, że wybierzesz Pika
Po pierwsze, dzięki za odpowiedź. Już myślałam, że nie znajdę tu żadnej dobrej duszy ;] Miałam mnóstwo pytań, ale kilka wyleciało mi z głowy, więc postaram się zadać te, które sobie przypomniałam.
1. Czy w klasach jest wielu laureatów lub finalistów olimpiad? Albo jakichś innych geniuszów? ^^
2. Czy jeśli np. ktoś mieszka na wsi, to jakoś mu z tego powodu dokuczają? (moja kuzynka tak miała w swoim liceum...)
3. Wiem, że to zależy od nauczyciela... ale tak ogólnie, to prac domowych jest umiarkowanie dużo, bardzo dużo czy nieskończenie wiele? To był zawsze mój największy problem...
4. Czy "Kwadraty" różnią się od innych klas czymś poza zwiększoną ilością godzin matmy? (może podsuniesz jakieś argumenty, dzięki którym mama przestanie mnie zadręczać tą klasą... ^^)
5. Nauczyciele surowi, wymagający, na luzie, wyrozumiali, zabawni...?

Chyba ciągle niektóre pytania niezbyt precyzyjne... ale nieważne, o trzeciej nad ranem nie myślę zbyt jasno, ja już zasypiam przed monitorem...

Z góry dzięki, pozdrawiam ; ))
AppleCandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 11:41   #1594
Ephel Brandir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: Licea W Katowicach

Piszcie proszę jak najwięcej o Piku. Mam pytanie-jestem osobą trochę wyobcowaną,nie chcę tu pisać co i jak.Przez to mam troche problemów z komunikowaniem się.Trudno znosze porażki,ale chcę do Pika lub Micka.Dam radę?


Ciekawi mnie Długosz,choć na razie nie biore pod uwagę tej szkoły.Śledząc z iloma punktami można ie było tam dostać(30 pkt) to sądzę że nie jest tam za wygórowany poziom.Prosze opiszcie poszczególne profile Długosza,nauczycieli,uczn iów itd
Ephel Brandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 14:07   #1595
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Licea W Katowicach

goska - dziękuję ci
Tapety to raczej nie mam, ale paznokcie malować uwielbiam i nie mam zamiaru przestawać ; p tak samo jak jakaś turkusowa kreska na oku czy coś, ale to nie jest za bardzo tapeta xd
Cieszę się, że z matmy wymagają, tak samo z polskiego. Reszta jest mi już raczej obojętna, co będzie to będzie
Oby było B2+, oby było!
Bo w Piku już kiedyś były klasy dwujęzyczne, wiem na pewno o maturzystach 2000, że była tam klasa dwujęzyczna - dalej, to już nie wiem, więc nie wiadomo, czy i jak nauczyciele się pozmieniają.
Dziękuję bardzo za twoją odpowiedź! Chyba jednak składam na pierwsze miejsce Pika, klasa dwujęzyczna, a na drugim miejscu preferencji daję mat-ang-hist, uhuhu

Ephel - Powiedz coś o tym, jak się uczysz, o twoich wynikach, bo nie wiem, czy dasz radę bez tego - jeśli masz trudności z nauką to szczerze wątpię, ale jeśli jesteś dobra, to powinno być ok. Nie napisałaś też nic o profilach.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 20:33   #1596
Brygidkaaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Smile ;)

ojj, może jest tu jakaś laureatka/finaliska z olimpiady biologicznej?
Brygidkaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 21:42   #1597
Ephel Brandir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: ;)

Uczę się dobrze.Zależy mi na dobrej szkole,w której są nauczyciele potrafiący przekazać wiedzę,zaciekawić tematem.W tym wieku nie mogę jeszcze podjąć decyzji co do swej przyszłości zawodowej.Mogę jeszcze być jak chorągiewka,mam prawo ,tak uważam.Dlatego tak się waham. goska z pika ma na mnie duży wpływ.Coraz bardziej tam chcę iść. Kiedyś były obawy bo tam matma itp.Ale przecież na maturze jest obowiązkowa,tak samo jak język.Może w Piku dobrze się przygotuję do matury(wiem,uczyć się też będę). Rozważam też klasę niemieckojęzyczną. Ciekawe czy w Piku będzie test predyspozycji językowych jak to jest np w Konopie albo czy będzie test z języka jak to jest w Koperniku.
Ephel Brandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 10:22   #1598
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: ;)

Na 95% nie będzie takiego testu. Na stronie nic o tym nie ma, a ja byłam na dniach otwartych i pytałam się o klasę niemieckojęzyczną zarówno dziewczyny, która mnie oprowadzała (swoją drogą bardzo sympatyczna, konkretna i nic nie przeinaczała na korzyść szkoły, jak to często w innych liceach bywało) jak i jednej z nauczycielek niemieckiego i żadna z nich nic nie mówiła o teście kompetencji/językowym.

Swoją drogą, tak mi się przypomniało że tam było jakoś dużo wysokich chłopaków z długimi włosami - takie "trendy główne" czasem są widoczne xd

Ephel - jako też zainteresowana tą klasą (ale mniej chorągiewkowata xd) chciałabym się ciebie zapytać o twój poziom języków - tak po prostu żeby wiedzieć, czy na pewno wiem, na co się porywam, jeśli tam 80% klasy to mogą być laureaci i finaliści z j. niemieckiego, a ja się tam wybiorę z angielskim, lol
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 11:14   #1599
wymyslonaa
Przyczajenie
 
Avatar wymyslonaa
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20
Dot.: ;)

Cytat:
Napisane przez Brygidkaaa1 Pokaż wiadomość
ojj, może jest tu jakaś laureatka/finaliska z olimpiady biologicznej?
Ja jestem laureatką z tamtego roku
wymyslonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 11:31   #1600
Ephel Brandir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: ;)

Trudno mi ocenić na jakim poziomie mam języki.Nie chodzę na żadne dodatkowe.Niemiecki był przeze mnie poznawany w klasach IV-VI. Poza tym różnie w gimnazjach uczą.Mogę mieć w swoim 5 a winnym to by było na 3. Nie umię odp na pytanie.Zapytam się mojej nauczycielki jaką daje mi szansę w liceum w klasie językowej.Tak prywatnie z nią porozmawiam.
Może wypowiedzą się tu uczniowie z Konopnickiej lub z Kopernika jak wyglądają lekcje np geografii w obcym języku. Chyba nie jest możliwością by zrozumieć wszystko co mówi nauczyciel. Czy biorą prywatnie jakieś konwersacje np. Ale z drugiej strony 8 godz niemieckiego w tygodnie w ramach lekcji powinno mnie nauczyć.
Ephel Brandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 15:09   #1601
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: ;)

Moja nauczycielka niemieckiego mówi, że jakby miała kogoś wybierać do takiej klasy, to tylko mnie xd i że się na prawdę nadaję.
O poziom języka chodziło mi na przykład tak:
Z niemieckiego rozumiem, co przeciętny Niemiec do mnie mówi, potrafię przeczytać i zrozumieć krótki artykuł w prasie niemieckojęzycznej, piszę z błędami, za to rozbudowane wypowiedzi, komunikuję się w sposób pozostawiający sporo do życzenia czasem muszę się posłużyć gestami itd.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 17:53   #1602
goska_z_pika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: Licea W Katowicach

Cieszę się, że tak ciepło o mnie myślicie wszystkie trzy a teraz już postaram się odpowiedzieć na pytania AppleCandy
1. Zawsze jacyś są jeśli chodzi o finalistów olimpiad ( u mnie jest nawet ich troszkę, ale całkiem nie związanym z profilem np. polski, angielski, chemia, a takich związanych z profilem to może jest 3-4 ) geniusze zawsze się zdarzają, ale to w moim przypadku dwóch laureatów ( z resztą dobrze ich mieć, bo przynajmniej pomogą jak czegoś nie kumasz ) a tak to w miarę równy poziom.
2. Raczej się to nie zdarza, może tam ktoś zażartuję, ale żeby kogoś przesladować za to że jest ze wsi to nie ( mamy 2 chłopaków np. z Chełmu i są lubiani w klasie
3.No to Ci trochę nie pomogę, bo mi prace akurat nie sprawiają jakiegoś poblemu, ale ogólnie rzecz biorąc w pierwszych miesiąc było bardzo dużo ( znowu chyba jakiś postrach dla pierwszaków), ale później nie wróciło do normy, trzeba się po prostu nastawić, że zawsze coś jest do zrobienia na następny dzień ( chociaż bywają takie przyjemne tygodnie, gdy nic nie ma )
4. Kwadraty to większa ilość godzin matmy jak wiesz, ale też i wyższy poziom matmy, w sumie to tak bardziej się nie róznią od klas C, ale jeśli chodzi o ludzi to tam jest o wiele więcej olimpijczyków i można powiedzieć geniuszy ^^ taki argument dla Ciebie, to wiem że w moim roczniku brak tam przystojnych i fajnych chłopaków, po prostu kwadraty są specyficzne nie umiem tego wyjaśnić. Ale jeśli pasjonujesz się matmą to może jednak ?
5. Jak sama wiesz, zależy na kogo trafisz. Bywają i tacy którzy przejeżdżają się po uczniach ( ehh - " ty nie nadajesz się do myślenia" ), ale są też tacy genialni, którzy wymagają i przy tym rozbawiają całą klasę, i strasznii nudziarze i luzacy, którym pod koniec semestru przypomina się -" a wy żadnych ocen jeszcze nie macie, a to napiszemy sobie kartkówkę na następnej lekcji" <3 Jeśli będziesz chodzić do Pika i będziesz wiedziec kto Cię uczy to będe Ci mogła więcej poopowiadać

Do Ephel Brandir:
Do matury z matmy na pewno Pik Cię dobrze przygotuje, podstawę spokojnie zdasz. A osoby, które wolą się trzymać z boku też chodzą do nas do szkoły, mam bardzo skrytego chłopaka w klasie, ale jakoś tak po prostu zaakceptowaliśmy go i jest parę osób z którymi rozmawia i na które może liczyć. Jeśli nie wiesz co chesz robić po liceum, to przygotuj się na samodzielną naukę z niektórych przedmiotów, ale to już Ci pisałam

Do NattiTt :
Co do paznokci to nauczyciele się nie czepiają, kreska na oku też przejdzie, nawet farbowane włosy ( byle by nie ostra czerwień, lub nie naturalne kolory jak zieleń ). W piku były klasy z rozszerzonym niemieckim kiedyś, dwujezyczna to nowość
Cieszę się że wybierasz na pewno PIKa

Jeśli macie jeszce jakieś pytania piszcie. Pozdrawiam was
goska_z_pika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 14:40   #1603
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Licea W Katowicach

Również się cieszę
Nawet z mojej pięknej wsi szkolnej, wsi wesołej idzie ze mną jeszcze jedna dziewczyna, ale ona idzie na kwadraty - laureatka z fizy, typ geniusza, a jej znajomi (laureaci matma/fiza, typy geniuszy) też idą właśnie do Pika, kwadraty, więc, Ephel, nie polecam tego profilu komuś, kto nie jest wybitny xd

Mam jeszcze jedno pytanie: jak w Piku jest z wymianami? Są jakieś? Bo kurczę nic o tym nie słyszałam, a chętnie bym pojechała na takie coś.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 16:41   #1604
Ephel Brandir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: Licea W Katowicach

[QUOTE=NattiTt;34116519]Również się cieszę
Nawet z mojej pięknej wsi szkolnej, wsi wesołej idzie ze mną jeszcze jedna dziewczyna, ale ona idzie na kwadraty - laureatka z fizy, typ geniusza, a jej znajomi (laureaci matma/fiza, typy geniuszy) też idą właśnie do Pika, kwadraty, więc, Ephel, nie polecam tego profilu komuś, kto nie jest wybitny xd

Geniuszem matematycznym to nie jestem,kwadraty wogóle nie były brane pod uwagę,ale klasa z rozszerzonym angielskim
Ephel Brandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 17:20   #1605
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Licea W Katowicach

Powiem ci, że jeśli rozważasz właśnie te dwie klasy, to bardzo prawdopodobne jest, że będziemy w jednej : > składam papiery w pierwszej kolejności do dwujęzycznej, drugą w kolejności jest angielski->matma->(chyba historia)
Jesteś z Katowic, czy będziesz dojeżdżać?
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:10   #1606
Marle96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Dot.: Licea W Katowicach

Witam, jestem nowa Chodzę do 3 klasy gimnazjum i nie wiem jak dalej iść. Myślę nad Maczkiem, o profilu lingwistycznym. Jakie macie opinie na temat Maczka?
Marle96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 19:57   #1607
goska_z_pika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
Również się cieszę
Nawet z mojej pięknej wsi szkolnej, wsi wesołej idzie ze mną jeszcze jedna dziewczyna, ale ona idzie na kwadraty - laureatka z fizy, typ geniusza, a jej znajomi (laureaci matma/fiza, typy geniuszy) też idą właśnie do Pika, kwadraty, więc, Ephel, nie polecam tego profilu komuś, kto nie jest wybitny xd

Mam jeszcze jedno pytanie: jak w Piku jest z wymianami? Są jakieś? Bo kurczę nic o tym nie słyszałam, a chętnie bym pojechała na takie coś.
Oczywiście, że są. Jeździmy do Niemiec, bodajże do Kolonii, a oni do nas Osobiscie nie brałam udziału w wymianie, ale jeśli ktoś chce to trzeba się co roku orientować u germanistek, wymiany organizuje akurat moja
Pozdrawiam
goska_z_pika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 21:25   #1608
AppleCandy
Raczkowanie
 
Avatar AppleCandy
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 132
Dot.: Licea W Katowicach

Patrzę sobie na te statystyki na stronie i przeraża mnie to, co widzę (41/96 chętnych, 16 z I preferencji...) A to dopiero wtorek! Wczoraj się zaczęło... o Boże... Ja tam nic nie zaznaczyłam, poczekam z miesiąc... Zastanowię się, mam jeszcze dwie inne szkoły do wyboru [Staszic w TG, Wyspian w Będzinie...]. Mam nadzieję, że próg punktowy będzie taki, jak w zeszłym roku ^^ Wtedy byłabym w bezpiecznych okolicach średniej. A przynajmniej tak sądzę, bo nie mam pojęcia, ile punktów mogę mieć.

Dzięki za odpowiedzi. Na razie przyszło mi do głowy pytanie o poziom języków. Angielski najbardziej mnie interesuje, uwielbiam go! Mam nadzieję, że wszystko tu z nim okej. Niemiecki nie idzie mi zbyt dobrze, a te die/der/das to już wgl tragedia. Dziwne, bo miałam z niego 5, teraz 4. W ofercie czytałam też o rosyjskim. Których ty sie uczysz i co sądzisz o poziomie, nauczycielach?
Czy na w-f bardzo męczą?
I może jeszcze jakie jest twoje zdanie na temat chemii? Nie znoszę jej i nie rozumiem. Może przez wakacje się douczę, ale mam nadzieję na dobrych nauczycieli ; )

Pozdrawiam.
AppleCandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 22:28   #1609
staachue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Licea W Katowicach

Hej,
mam problem z wyborem szkoły, interesuje mnie biol-chem ale niestety nie jestem laureatką ani nawet finalistką żadnej z olimpiad, natomiast punktów będę miała dość sporo, bo szacunkowo coś do 160. Z tego co wiem w tym roku jest dużo lau z biologii i chemii dlatego boję się, że nie dostanę się do Micka, jakie inne licea w Kato mają bardzo dobry biol-chem i czy mają do rozszerzenia fizykę i ew. dodatkowo łacinę?
staachue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 05:57   #1610
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Licea W Katowicach

Goska - To świetnie, dzięki

staachue - Na pierwsze miejsce daj Micka, a nuż się dostaniesz, w zeszłym roku dostawali się od 154. Słyszałam, że dobry biol - chem ma jeszcze Konopa
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 12:00   #1611
Ephel Brandir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: Licea W Katowicach

Jestem z Katowic. Przeczytawszy ten wątek mam już jako takie rozeznanie.Mam swój jak gdyby ranking i tak np klasa biol chem na pewno nie w Paderewie.Chyba że potem myślicie o pielęgniarstwie lub położnictwie ale nie lekarskim Tylko Konopa lub Mickiewicz,human dobry w Paderewie,chyba też w Mickiewiczu. Matematyka wiadomo-PIK,Mickiewicz i chyba Kopernik.

A właśnie co myślicie o Koperniku?

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Marle96 Pokaż wiadomość
Witam, jestem nowa Chodzę do 3 klasy gimnazjum i nie wiem jak dalej iść. Myślę nad Maczkiem, o profilu lingwistycznym. Jakie macie opinie na temat Maczka?
Chcesz iść do klasy włoskiej? Czytając ten wątek można wywnioskować że jest dobrze.Podobno human oraz mat fiz też. Ile osób tyle opinii.Powtarza się fakt żę trzeba sporo przysiąść przed maturą i samemu przerabiać materiał ale to zależy od nauczyciela.

czasem żałuję że nie mam zdecydowanych predyspozycji i zamiłowań i np pójście do technikum,zdobycie konkretnego zawodu byłoby najlepszym rozwiązaniem.A tak przebieram w liceach i w końcu sie okaże że wyląduję na Obrokach.
Też słyszycie że po LO jest bez sensu bo nic po tym nie ma?
Ephel Brandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 16:01   #1612
majkaa55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Licea W Katowicach

Właśnie, co myślicie o Koperniku? Chodzi mi dokładnie o klasę dziennikarską. Wiem, że bardzo fajne są tam te wszystkie wyjścia i wyjazdy, ale co z nauką? Zdoła mnie Kopernik dobrze przygotować do matury?
majkaa55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 13:30   #1613
dominuka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Licea W Katowicach

Witam

Również w tym roku kończę gimnazjum, a że edukację chciałabym kontynuować prawdopodobnie właśnie w Katowicach, to trafiłam tutaj. I pojawia się parę pytań, także jakby ktoś miał chwilkę to byłoby bardzo miło

Interesują mnie profile mat-fiz (ewentualnie mat-inf-fiz, w każdym razie coś w tym stylu). Na chwilę obecną biorę pod uwagę Konopę, Smolenia (ale to Bytom, także nie w temacie za bardzo) i Paderewskiego. Zastanawiam się, czy Smolenia nie zamienić na PIK'a... Co byście polecali?

No i najważniejsze - czy z wynikiem około 145-160 pkt jest realna szansa na dostanie się do którejś z nich? (mowa o Konopie, Paderewie i PIK'u) Orientuje się ktoś może jak to wyglądało w poprzednich latach na mat-inf-fiz'ach?

Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra dusza z którejś z powyższych szkoł

Pozdrawiam
dominuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 20:03   #1614
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: Licea W Katowicach

dominuka - do Paderewy powinnaś się dostać z takim wynikiem
__________________
summer au pair - UK! - trzeci raz!
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 13:10   #1615
magdunia93
Raczkowanie
 
Avatar magdunia93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 71
Dot.: Licea W Katowicach

Potwierd
Cytat:
Napisane przez MUTD Pokaż wiadomość
dominuka - do Paderewy powinnaś się dostać z takim wynikiem
Potwierdzam
magdunia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 20:51   #1616
goska_z_pika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez AppleCandy Pokaż wiadomość
Patrzę sobie na te statystyki na stronie i przeraża mnie to, co widzę (41/96 chętnych, 16 z I preferencji...) A to dopiero wtorek! Wczoraj się zaczęło... o Boże... Ja tam nic nie zaznaczyłam, poczekam z miesiąc... Zastanowię się, mam jeszcze dwie inne szkoły do wyboru [Staszic w TG, Wyspian w Będzinie...]. Mam nadzieję, że próg punktowy będzie taki, jak w zeszłym roku ^^ Wtedy byłabym w bezpiecznych okolicach średniej. A przynajmniej tak sądzę, bo nie mam pojęcia, ile punktów mogę mieć.

Dzięki za odpowiedzi. Na razie przyszło mi do głowy pytanie o poziom języków. Angielski najbardziej mnie interesuje, uwielbiam go! Mam nadzieję, że wszystko tu z nim okej. Niemiecki nie idzie mi zbyt dobrze, a te die/der/das to już wgl tragedia. Dziwne, bo miałam z niego 5, teraz 4. W ofercie czytałam też o rosyjskim. Których ty sie uczysz i co sądzisz o poziomie, nauczycielach?
Czy na w-f bardzo męczą?
I może jeszcze jakie jest twoje zdanie na temat chemii? Nie znoszę jej i nie rozumiem. Może przez wakacje się douczę, ale mam nadzieję na dobrych nauczycieli ; )

Pozdrawiam.
Jeśli chodzi o języki ja uczę się niemieckiego i angielskiego Angielski u nas jest na wysokim poziomie, póki mi nie zmienili nauczyciela to miałam na bardzo wysokim poziomie jak dla mnie, w końcu to B1, które po mojej słabej wiedzy z gim jest ciut za wysokie, ale cóż. Lepsi uczniowie nie narzekają na niski poziom, więc myslę, ze jest tak jak powinno być. Z piewrszym nauczycielem właściwie przed każdą lekcją kuło się słówka, teraz tylko przed spr. Niemiecki, jestem w słabszej grupie, więc jesteśmy traktowani ulgowo, ponieważ pani zdaje sobie sprawę, że nikt z nas nie chce go zdawać na maturze, lepsza grupa jednak ostro idzie do przodu, uczy się wielu słówek itd. Podobno i tak nasza klasa ma luz na niemcu, a u innych nauczycielek to podobno jest dopiero poziom. Jeżeli chodzi o rosyjski, osobiście bym go nie wybrała, nie wiem jak jest z poziomem, chyba tylko od podstaw można się uczyć. Mam z babką od rosyjskiego Podstawy Przedsiębiorczości i szczerze, to jej nie cierpię ( tylko ona i dyrektorka u nas uczy rosyjskiego), podobno lepiej traktuje klasy, które uczy języka niż PP. NIe wiem czy Ci pomogłam, starałam się

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Cytat:
Napisane przez dominuka Pokaż wiadomość
Witam

Również w tym roku kończę gimnazjum, a że edukację chciałabym kontynuować prawdopodobnie właśnie w Katowicach, to trafiłam tutaj. I pojawia się parę pytań, także jakby ktoś miał chwilkę to byłoby bardzo miło

Interesują mnie profile mat-fiz (ewentualnie mat-inf-fiz, w każdym razie coś w tym stylu). Na chwilę obecną biorę pod uwagę Konopę, Smolenia (ale to Bytom, także nie w temacie za bardzo) i Paderewskiego. Zastanawiam się, czy Smolenia nie zamienić na PIK'a... Co byście polecali?

No i najważniejsze - czy z wynikiem około 145-160 pkt jest realna szansa na dostanie się do którejś z nich? (mowa o Konopie, Paderewie i PIK'u) Orientuje się ktoś może jak to wyglądało w poprzednich latach na mat-inf-fiz'ach?

Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra dusza z którejś z powyższych szkoł

Pozdrawiam
Ja już się dużo wypowiadam na temat PIKa, ale jakbyś miała jakieś pytania to pisz W poprzednim roku z taką punktacją dostałabyś się do PIKA na mat-fiz-inf, do kwadratów raczej nie.
Pozdrawiam
goska_z_pika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 13:57   #1617
Ephel Brandir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: Licea W Katowicach

Też mam pytanie czy za bardzo nie męczą na wf-ie? Najbardziej interesuje mnie jak to jest w Mickiewiczu, PIKu, Koperniku,Paderewskim i w Maczku?
Czy możecie coś powiedzieć o nauczycielach niemieckiego w Koperniku?
I kolejne pytanie-moja średnia na koniec 4,0 ,czy do PIKa i Mickiewicza to mało?
Ephel Brandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 18:55   #1618
Ethien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 29
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez Ephel Brandir Pokaż wiadomość
Też mam pytanie czy za bardzo nie męczą na wf-ie? Najbardziej interesuje mnie jak to jest w Mickiewiczu, PIKu, Koperniku,Paderewskim i w Maczku?
Czy możecie coś powiedzieć o nauczycielach niemieckiego w Koperniku?
I kolejne pytanie-moja średnia na koniec 4,0 ,czy do PIKa i Mickiewicza to mało?
Oj, o wiele za mało. Tam żeby składać papiery to minimum 4,75 musisz mieć. Pkt najlepiej od 140... A ile będziesz mieć ?
Ethien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:10   #1619
Ephel Brandir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez Ethien Pokaż wiadomość
Oj, o wiele za mało. Tam żeby składać papiery to minimum 4,75 musisz mieć. Pkt najlepiej od 140... A ile będziesz mieć ?
Spodziewam się ok130-140. Zrobiłam sobie nadzieję na w.wym. licea.Moja mama ma znajomą,ktora ma córke uczy się w Micku chyba w klasie mat-fiz iz tego co wiem na świadectwie miała 3,8o.I pamiętam jak dziś jak jej mama rozmawiając z moją dziwiła się że ona tam się dostała,chyba w 2-gim naborze. Ja kontaktu nie mam,trudno tu mi wyjaśniać jak i dlaczego. Naprawdę zależy mi.Nie nadaję się do klasy wojskowej np,weterynaryjnej.Nie chcę chodzić na Obroki,Broniewskiego.
Ephel Brandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 14:05   #1620
Ethien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 29
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez Ephel Brandir Pokaż wiadomość
Spodziewam się ok130-140. Zrobiłam sobie nadzieję na w.wym. licea.Moja mama ma znajomą,ktora ma córke uczy się w Micku chyba w klasie mat-fiz iz tego co wiem na świadectwie miała 3,8o.I pamiętam jak dziś jak jej mama rozmawiając z moją dziwiła się że ona tam się dostała,chyba w 2-gim naborze. Ja kontaktu nie mam,trudno tu mi wyjaśniać jak i dlaczego. Naprawdę zależy mi.Nie nadaję się do klasy wojskowej np,weterynaryjnej.Nie chcę chodzić na Obroki,Broniewskiego.
Hmmm jeżeli mówisz, że w naborze to może po prostu miała jakieś znajomości ??
Średnia ilość pkt z tamtego roku to 168pky. No, ale wiadomo, że trafiają się uczniowie z mniejszą ilością pkt. W tym roku jest niż demograficzny więc teoretycznie łatwiej się dostać Składaj papiery, a nóż Ci się uda
Choć z takimi pkt to bardziej kierunek: Paderewa,Maczek ewentualnie Konopa czy Kopernik. Na Mickiewicza może braknąć, ale może się uda.
Zależy też jaki profil, bo jak biol-chem to z góry twierdzę,że tam to na pewno będzie ciężej. Próbuj do klasy D albo E, one są mniej oblegane
Ethien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-24 22:37:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.