Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-01, 07:48   #1621
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Mikrodermabrazja
Należy do zabiegów mechanicznego ścierania naskórka i\lub skóry właściwej. Pozwala na powolne ścieranie powierzchni skóry, mikrowarstwa po mikrowarstwie, aż do pożądanego poziomu, pod stałą kontrolą wizualną. Wykonuje się go przy pomocy kryształów korundu lub specjalną głowicą diamentową. W porównaniu z innymi zabiegami takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy resurfacing laserowy, mikrodermabrazja jest zabiegiem obarczonym minimalnymi powikłaniami, nie niesie ryzyka przebarwień i blizn, a efekty są widoczne od razu i można wrócić do normalnej aktywności.
Pomimo powierzchniowego oddziaływania, zmiany histologiczne obserwowane w mikroskopie elektronowym dotyczą nie tylko naskórka ale też skóry właściwej. Obserwuje się pogrubienie naskórka i wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny. Dzięki temu metoda ta znalazła szerokie zastosowanie do odmładzania skóry, korekcji zmarszczek i blizn, eliminacji plam przebarwieniowych, czyszczenia skóry, leczenia trądzika.
Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest to, że jest on bezbolesny, prosty, trwa krótko i po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z zajęć życia codziennego. Aparat do mikrodermabrazji w rękach doświadczonego personelu jest niezwykle skuteczny, a metoda ta pozostająca pod pełną kontrolą osoby wykonującej zabieg jest niezwykle bezpieczna.
Laser-Medica posiada 2 aparaty do mikrodermabrazji diamentowej. Zaletą urządzeń jest to, że nie wykorzystuje on żadnych związków chemicznych (np. tlenku glinu), przez co może być stosowany u osób o wrażliwej skórze:
DiamondSkin jest aparatem łączącym ścierające działanie głowicy z drobinkami diamentu (6 rodzajów głowic), pompy zasysającej i tlenu.
Diamond Dermabrasion Chima Beauty - posiada głowice diamentowe oraz dodatkowo ultradźwięki i głowicę hot/cold.
Wskazania do mikrodermabrazji:

  • trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy)
  • blizny potrądzikowe
  • łojotok
  • zaskórniki, prosaki
  • rogowacenie przymieszkowe
  • rozszerzone pory
  • blizny zanikowe i przerosłe
  • przebarwienia i odbarwienia
  • szorstki, zrogowaciały naskórek
  • rozstępy
  • odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek wokół oczu ust i szyi
  • wiotkość skóry
  • zabieg jest idealnym przygotowaniem do zabiegów laserowych: fotoodmładzania, rozszerzonych, popękanych naczyń krwionośnych oraz przebarwień
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 18:53   #1622
promyczek609
Przyczajenie
 
Avatar promyczek609
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 11
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dziś zaczynam kurację- 3 razy dziennie po 2 tabletki Tetracykliny, raz w tygodniu Fluconazol przeciw drożdżakom i Skinoren na twarz- ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie, bo bardzo piecze... No i lekarz kazał iść na peeling glikolowy... Mam nadzieję, że trądzik zniknie w końcu...
__________________
Kobieta wybacza... ale nigdy nie zapomina...
promyczek609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 18:57   #1623
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Kariinkaa Pokaż wiadomość
dziewczyny,jakie bierzecie jeszcze tabletki oslonowe? ja wzielam juz miesieczna kuracje tetralysalu i moja dermatolog nie przepisala mi żadnych osłonowych, a sama o tym zapomniałam. mam nadzieje,że moja wątroba na tym nie ucierpi. jutro koniecznie lece do apteki.
Ja brałam linex forte - dwa razy razy dziennie. Chroni przed niekorzystnym działaniem antybiotyków na przewód pokarmowy, ogranicza rozwój szeregu bakterii chorobotwórczych, przywraca właściwą mikroflorę bakteryjną przewodu pokarmowego.

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez promyczek609 Pokaż wiadomość
Dziś zaczynam kurację- 3 razy dziennie po 2 tabletki Tetracykliny, raz w tygodniu Fluconazol przeciw drożdżakom i Skinoren na twarz- ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie, bo bardzo piecze... No i lekarz kazał iść na peeling glikolowy... Mam nadzieję, że trądzik zniknie w końcu...
3 razy dziennie po dwie tabletki??? Domyślam się, że masz tabletki w dawce 150mg, a więc 3 razy dziennie dawkę 300 mg? Zgadza się?
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 21:03   #1624
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

mikrodermabrazja bezbolesna?!
ja się zwijam z bólu na fotelu ;|
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 06:48   #1625
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
mikrodermabrazja bezbolesna?!
ja się zwijam z bólu na fotelu ;|
Może powinnaś poprosić kosmetyczkę, żeby wykonywała ją delikatnie? Wiecie, że ze skórą twarzy trzeba się obchodzić jak z jajkiem, a zwłaszcza z cerą, która jest problemowa.
Mnie mikrodermabrazja nie boli, za to oczyszczanie kawitacyjne trochę, gdy jest robione przy nosie. Ale za pierwszym razem, kiedy miałam robioną kawitację, kosmetyczka jeździła po mojej twarzy bezlitośnie, miałam wrażenie jakby zdzierała mi skórę nożem... Drugi raz do niej nie poszłam i poprosiłam inną o delikatne obchodzenie się z moją skórą.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 07:35   #1626
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Mnie nigdy nie bolało przy mikro, ale kosmetyczka mówiła, że niektórzy odczuwają to intensywniej i że boli ich nawet przy najsłabszej końcówce.
Mnie z kolei bolały wszystkie zabiegi usuwania włosów laserem na nogach- dla mnie makabra jakaś a niektórych to ponoć w ogóle nie boli- a ja nawet płakałam z bólu
Zresztą każda kosmetyczka (w rzeczywistości są to wyjątki) widząc, że coś jest nie tak i że pacjentkę boli jak przesuwa zbyt mocno tą końcówką po twarzy, to powinna robić to delikatniej, z wyczuciem i stopniowo. Mnie nie boli a moja kosmetyczka i tak się pyta czy wszystko ok, czy może teraz trochę mocniej pomęczymy skórkę a może zmienimy końcówkę itp. itd. Więc ona jest super jeśli chodzi o mikro. Na innych zabiegach u niej jeszcze nie byłam.
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 07:41   #1627
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja dziś zaczynam swą "przygode" z tetrą Moja dermatolog powiedziała mi ze przeciez nie mam takiego wielkiego trądziku i że wymyślam ale postawiłam ją pod murem bo studiuje w szkole kosmetycznej i moja cera to przecież moja najwieksza wizytówka
Boje sie o moją wątrobę boje sie o to że po odstawieniu to wróci ale co tam trzeba spróbować bo a nóż tym razem sie uda
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-02, 10:05   #1628
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez siokoladka Pokaż wiadomość
Ja dziś zaczynam swą "przygode" z tetrą Moja dermatolog powiedziała mi ze przeciez nie mam takiego wielkiego trądziku i że wymyślam ale postawiłam ją pod murem bo studiuje w szkole kosmetycznej i moja cera to przecież moja najwieksza wizytówka
Boje sie o moją wątrobę boje sie o to że po odstawieniu to wróci ale co tam trzeba spróbować bo a nóż tym razem sie uda
A próbowałaś mniej inwazyjnych metod leczenia. Tetralysal to silny antybiotyk mający dość szerokie działanie uboczne i skoro nawet dermatolog nie widział większego sensu w przepisywaniu ci go, to może mogłaś spróbować czegoś do stosowania zewnętrznego w połączeniu z serią zabiegów kosmetycznych? Aha i tetralysal to nie jest jakiś cudowny lek, który wyleczy trądzik raz na zawsze. Działa tylko wtedy, gdy się go zażywa, a po odstawieniu trądzik wróci jeżeli nie zastosujemy leczenia zapobiegawczego. Więc pamiętaj o używaniu czegoś zewnętrznie (przepisał ci coś dermatolog) i o braniu leków osłonowych. Życzę bezproblemowej terapii. powodzenia.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 10:06   #1629
waldi1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 109
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Jak juz pisalem tetralyasl bralem na posterydowe zapalenie skory i poseryowy tradzik od tego czasu sporo minelo podsylam link http://img444.yfrog.com/i/waldiii.png/ otoz dziewczynki mmam pytanie od tamtego czasu mam problemy z cera rumience itd na zdjeciu to jest pieknie zatuszowane kremem na naczynka i kremem na slonce z filtrem uv50 co mi moze pomoc oprocz laserowego usuwania rumienia ipl ? na nosie mam paskudne odbarwienia ktore mi rozjasnia krem z filtrem photoderma max 50 a pod okiem mam jedno malo naczynko ) mikrodermobrazja czy jak to sie nazywa pomoze mojej skorze oprocz zaiegow laserowych prosze o rade ? :
waldi1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 10:22   #1630
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez waldi1990 Pokaż wiadomość
Jak juz pisalem tetralyasl bralem na posterydowe zapalenie skory i poseryowy tradzik od tego czasu sporo minelo podsylam link http://img444.yfrog.com/i/waldiii.png/ otoz dziewczynki mmam pytanie od tamtego czasu mam problemy z cera rumience itd na zdjeciu to jest pieknie zatuszowane kremem na naczynka i kremem na slonce z filtrem uv50 co mi moze pomoc oprocz laserowego usuwania rumienia ipl ? na nosie mam paskudne odbarwienia ktore mi rozjasnia krem z filtrem photoderma max 50 a pod okiem mam jedno malo naczynko ) mikrodermobrazja czy jak to sie nazywa pomoze mojej skorze oprocz zaiegow laserowych prosze o rade ? :
Drpgo kolego z tego co widać na zdjęciu twoja cera jest idealna, ja tam nie widzę ani trądziku ani innych zmian. No, ale wierze na słowo, że jeszcze się z tym zmagasz. Co do naczynek to uważam, że laser IPL jest najskuteczniejszą metodą. Ja na serię zabiegów wybieram się jesienią, bo leki na trądzik spowodowały u mnie uwrażliwienie skóry, zaczerwienienie i widoczne naczynka (policzki). Jeden zabieg u mnie to koszt 100zł na całe policzki, zabiegi wykonuje się raz w miesiącu od 3 do 5. Dodatkowo u mojej kosmetyczki IPL jest połączony z falami radiowymi dzięki czemu efekt jest szybszy. Co do mikrodermabrazji to broń Boże jak masz naczynka!!! Nie wolno. Tylko tam ewentualnie gdzie ich nie ma. Na naczynka może pomóc peeling kawitacyjny (jednocześnie oczyści cerę), oraz niektóre kwasy. Ale ich działąnie na naczynka jest niewielkie, ich głównym zadaniem jest oczyszczenie i wygładzenie cery. Tutaj masz link do innych metod usuwania problemów naczyniowych: http://www.bio-med.pl/naczynka.html
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 10:35   #1631
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez gorzka prawda Pokaż wiadomość
A próbowałaś mniej inwazyjnych metod leczenia. Tetralysal to silny antybiotyk mający dość szerokie działanie uboczne i skoro nawet dermatolog nie widział większego sensu w przepisywaniu ci go, to może mogłaś spróbować czegoś do stosowania zewnętrznego w połączeniu z serią zabiegów kosmetycznych? Aha i tetralysal to nie jest jakiś cudowny lek, który wyleczy trądzik raz na zawsze. Działa tylko wtedy, gdy się go zażywa, a po odstawieniu trądzik wróci jeżeli nie zastosujemy leczenia zapobiegawczego. Więc pamiętaj o używaniu czegoś zewnętrznie (przepisał ci coś dermatolog) i o braniu leków osłonowych. Życzę bezproblemowej terapii. powodzenia.
Próbowałam mniej inwazyjnych metod przez 11 lat w połączeniu z zabiegami kosmetycznymi. Efekty takie ze zamiast "pizzy" na całej buzi mam gdzie niegdzie "wulkany" i kaszke
A i owszem dermatolog przepisała mi tez zewnetrznie kilka maści jedną ponoc mam zacząc traktowac jak członka rodziny bo bede z nią do końca życia Leki osłonowe też kupione.
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-02, 11:05   #1632
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez siokoladka Pokaż wiadomość
Próbowałam mniej inwazyjnych metod przez 11 lat w połączeniu z zabiegami kosmetycznymi. Efekty takie ze zamiast "pizzy" na całej buzi mam gdzie niegdzie "wulkany" i kaszke
A i owszem dermatolog przepisała mi tez zewnetrznie kilka maści jedną ponoc mam zacząc traktowac jak członka rodziny bo bede z nią do końca życia Leki osłonowe też kupione.
No to możemy podać sobie ręce, bo też tyle czasu zmagam się z tym paskudztwem i tetralysal owego czasu uporał się z moja pizzą . Teraz mam jedynie ślady po tym co miałam kiedyś i trochę zaskórników i czasem takie małe białe krosteczki gdzie nie gdzie. Na razie walczę z tym u kosmetyczki i maściami. Jak zaczną mi znowu wyskakiwać takie ropne duże gule to na pewno pójdę po tetralysal. Byłam teraz u mojego dermatologa i zapytała mnie sama czy nie chce podtrzymująco brać jeden miesiąc tetry, to powiedziałam, że może poczekamy i jak pojawią się takie duże krosty to dopiero. Teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłam, może na ten miesiąc mogłam się zgodzić.

A zdradzisz co to za nowy członek rodziny . I pisz na bieżąco czy tetra daje radę z tym co masz teraz na buzi, będę wdzięczna.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 11:15   #1633
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Clindacne póki co jestem z niego zadowolona bo już go używam. Zobaczymy jak bedzie działał w duecie z tetrą
Boje sie tylko tych słonecznych dni które nadchodzą... :P
A co do twoich obaw szczerze powiedziawszy nie wiem bo ja dopiero raczkuje w tym temacie. Ale pewnie wziełabym na podtrzymanie już teraz
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 11:26   #1634
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Może powinnaś poprosić kosmetyczkę, żeby wykonywała ją delikatnie? Wiecie, że ze skórą twarzy trzeba się obchodzić jak z jajkiem, a zwłaszcza z cerą, która jest problemowa.
Mnie mikrodermabrazja nie boli, za to oczyszczanie kawitacyjne trochę, gdy jest robione przy nosie. Ale za pierwszym razem, kiedy miałam robioną kawitację, kosmetyczka jeździła po mojej twarzy bezlitośnie, miałam wrażenie jakby zdzierała mi skórę nożem... Drugi raz do niej nie poszłam i poprosiłam inną o delikatne obchodzenie się z moją skórą.
Cytat:
Napisane przez metamorfoza Pokaż wiadomość
Mnie nigdy nie bolało przy mikro, ale kosmetyczka mówiła, że niektórzy odczuwają to intensywniej i że boli ich nawet przy najsłabszej końcówce.
Mnie z kolei bolały wszystkie zabiegi usuwania włosów laserem na nogach- dla mnie makabra jakaś a niektórych to ponoć w ogóle nie boli- a ja nawet płakałam z bólu
Zresztą każda kosmetyczka (w rzeczywistości są to wyjątki) widząc, że coś jest nie tak i że pacjentkę boli jak przesuwa zbyt mocno tą końcówką po twarzy, to powinna robić to delikatniej, z wyczuciem i stopniowo. Mnie nie boli a moja kosmetyczka i tak się pyta czy wszystko ok, czy może teraz trochę mocniej pomęczymy skórkę a może zmienimy końcówkę itp. itd. Więc ona jest super jeśli chodzi o mikro. Na innych zabiegach u niej jeszcze nie byłam.
ja chodzę do dermatolog i ona zawsze się spieszy, bo ma dużo innych pacjentów w poczekalni. nigdy nie pytała się czy zmienić czy coś- nawet kiedy widziała, że płakałam to powiedziała tylko, że zaraz koniec i muszę się trochę przemęczyć.
ale mi to obojętne czy boli, czy nie.. ważne żebym nie miała już tych przebarwień^
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 12:34   #1635
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

"ale mi to obojętne czy boli, czy nie.. ważne żebym nie miała już tych przebarwień^"

Przebarwień można się pozbyć i bez bólu więc po co się niepotrzebnie męczyć. Szkoda, że ta dermatolog patrzy tylko na to aby jednego dnia "obrobić" jak najwięcej pacjentów.. A ile płacisz za zabieg u dermatologa jeśli można wiedzieć?
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 14:53   #1636
waldi1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 109
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

gorzko prawda na tym zdjeciu nie widac poniewaz tam pisalem ze mam nalozone na twarz 2 kremy krem na rumien i krem z filtrem uv50 photoderma max 50 i mi rozjasnia buzie, ale tak naprawde po sterydach zniszczylem sobie cere bez kremow ochronnego na slonce nie moge wychodzic. czy to juz tak do grobowej deski bedzie ze bede musial tak zyc?

Metamorfozo a ty co sadzisz przsylalem powyzej linka ze swoim zdjeciem na ktorym jestem wysmarowany kremem z wysokim filtrem uv50 jak myslisz skoro mam problem z naczynkami i rumieniem moge isc na ta mikrodermobrazje? mam odbarwienia na nosie nie wiem co to jest piegi czy co nie widac na zdjeciu bo krem z filtrem ogolnie rozjasnia twarz piegi i nie wiesz moze jeszcze jakies sposoby na walke z rumieniem. wkurzaja mnie jeszcze wory pod oczami i jedno male naczynko pod okiem ale z tym chyba nic sie nie da zrobic ;/

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

metamorfozo obejrzyj te zdjecie jak mozesz i powiedz mi cos widac ? niezle sie tuszuje co nie ^^ mam na polikach i nosie problemy z rumieniem ogolnie mam wrazliwa cere jasniutka karnacje i jak sie nie posmaruje kremem na slonce to policzki wyrozniaja sie od pozostalych czesci twarzy
waldi1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 15:26   #1637
promyczek609
Przyczajenie
 
Avatar promyczek609
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 11
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Z tego co widzę, to tam jest 250 mg, czyli 3 razy dziennie po 500 mg...
__________________
Kobieta wybacza... ale nigdy nie zapomina...
promyczek609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 17:10   #1638
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez promyczek609 Pokaż wiadomość
Z tego co widzę, to tam jest 250 mg, czyli 3 razy dziennie po 500 mg...
Zapytałam, bo bardzo mnie zdziwiło to, że dostałaś ,,końską" dawkę. Maksymalna dawka na dzień to 300mg przy trądziku pospolitym i 600mg przy różowatym i to tylko przez niecałe dwa tygodnie na początku kuracji, potem dawkę zmniejsza się. Mam nadzieję, że twój lekarz wie co robi, ale ja osobiście bym się trochę bała.

siokoladka dziękuje za odpowiedź. Poczekam i poobserwuję co z moją buzią zrobią smarowidełka i pani kosmetyczka i wtedy ewentualnie pójdę po tetrę, chociaż bardzo bym chciała już mieć śliczną buzię (jak my wszyscy).

waldi wierzę, że masz problemy z cerą, mimo iż na zdjęciu ich nie widać. A czy ten krem z filtrem który masz na zdjęciu to ten z biodermy tonujący (kryjący, nadający cerze delikatny kolor).
Masz gorszą sytuację, bo ja np. mogę po nałożeniu kremu z filtrem (tłuściocha) przypudrować sobie buzię i nic nie widać. Ty nie bardzo . Sterydy bardzo niszczą twarz (nie tylko), ty o tym wiesz doskonale. Wczoraj rozmawiałam nawet o tym z kosmetyczką. Na krem z filtrem będziesz skazany do końca życia, zero opalania. W przeciwnym razie problem nasili się. Nawet jak usuniesz naczynka, to będziesz musiał używać filtrów, bo inaczej problem wróci. Tak już twoja uroda, nawet sam piszesz: ,,mam na polikach i nosie problemy z rumieniem ogolnie mam wrazliwa cere jasniutka karnacje".
Mam jeszcze jedno pytanie, czemu stosowanie kremu z filtrem jest dla ciebie udręką?
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 18:09   #1639
waldi1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 109
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

gorzko prawda nie przeszkadza mi moze ale poprostu chcialbym byc kiedys opalonym ale widze ze juz nigdy sie nie opale i jestem skazany na krem z filtrem juz na zawsze tata sie ze mnie smieje ze sie chronie przed sloncem i to te zmnie wkurza

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

koledzy wszyscy opaleni na buzce a ja blady jak sciana
waldi1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-02, 18:46   #1640
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witam, czy komuś z Was oprócz tetralysalu dermatolog przepisał cynk(zincasforte)?
Przeczytałam dziś, że cynk zmniejsza wchłanianie pochodnych tetracykliny.. Mam jednak nadzieję, że doktor wie co robi i nie wpłynie to na późniejszy ewentualny nawrót..

*metamorfoza - ile tabletek Lacidofilu bierzesz? Profilaktycznie, czy leczniczo?
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 18:54   #1641
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

gorzka prawdo a jakie masz smarowidełka? pewnie już było na wątku ale zanim sie przekopie przez cały wątek to troche minie
Wszyscy chcielibyśmy miec fajna cere a na wakacje to już w ogóle

Himee Zincasforte to są te tabletki w których jest najwieksze stężenie" cynku w cynku" ?
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 19:01   #1642
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Himee Zincasforte to są te tabletki w których jest najwieksze stężenie" cynku w cynku" ?
Nie wiem, informacja z opakowania:
"1 tabletka zawiera
: 150 mg Zinci hydroaspartas (cynku wodoroasparaginianu dwuwodnego), co odpowiada 27 mg jonów cynku"

Edytowane przez Himee
Czas edycji: 2010-04-02 o 21:09
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 20:33   #1643
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez siokoladka Pokaż wiadomość
gorzka prawdo a jakie masz smarowidełka? pewnie już było na wątku ale zanim sie przekopie przez cały wątek to troche minie
Wszyscy chcielibyśmy miec fajna cere a na wakacje to już w ogóle

Himee Zincasforte to są te tabletki w których jest najwieksze stężenie" cynku w cynku" ?
Tym razem dostałam epiduo i aknemycin plus w płynie. A co do tetralysalu jeszcze (jeśli nie czytałaś) to powiem ci ku pokrzepieniu, że ja skończyłam brac go w lutym 2009 i mam do dzisiaj ładną buźkę, prócz tego co pisałam wcześniej. W porównaniu do tej ,,pizzy" (), którą miałam przed tetrą jest ładnie. Oby to cholerstwo nie wróciło, bo życie bez pryszczy jest piękne . A temu co tetralysal wymyślił dałabym nobla.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 21:03   #1644
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez gorzka prawda Pokaż wiadomość
Tym razem dostałam epiduo i aknemycin plus w płynie. A co do tetralysalu jeszcze (jeśli nie czytałaś) to powiem ci ku pokrzepieniu, że ja skończyłam brac go w lutym 2009 i mam do dzisiaj ładną buźkę, prócz tego co pisałam wcześniej. W porównaniu do tej ,,pizzy" (), którą miałam przed tetrą jest ładnie. Oby to cholerstwo nie wróciło, bo życie bez pryszczy jest piękne . A temu co tetralysal wymyślił dałabym nobla.
Miód na moje serce
Naczytałam się że to zło sodoma i gomoria.
Ale zasadniczo jestem zdania że tak samo jak gustów jest wiele tak samo różne leki różnie działają na ludzi.
No życie bez pryszczy z pewnością jest piękne
Chciałabym doczekać dnia kiedy wyjdę gdzieś dalej niż do sklepu czy przyjaciółki bez full podkładu. O ile z włosami spiętymi wysoko nie mam juz problemu to bez tego drugiego nie ujedzie...
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 21:08   #1645
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez siokoladka Pokaż wiadomość
Miód na moje serce
Naczytałam się że to zło sodoma i gomoria.
Ale zasadniczo jestem zdania że tak samo jak gustów jest wiele tak samo różne leki różnie działają na ludzi.
No życie bez pryszczy z pewnością jest piękne
Chciałabym doczekać dnia kiedy wyjdę gdzieś dalej niż do sklepu czy przyjaciółki bez full podkładu. O ile z włosami spiętymi wysoko nie mam juz problemu to bez tego drugiego nie ujedzie...
No ja bez podkładu nie wychodzę, bo teraz zmagam się z naczynkami . Ale porzuciłam opanowaną do perfekcji godzinną sztukę kamuflażu uprawianą niegdyś każdego ranka.
Powodzenia, trzymam kciuki. Zdawaj relacje z tego jak piękniejesz.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 08:53   #1646
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez metamorfoza Pokaż wiadomość
"ale mi to obojętne czy boli, czy nie.. ważne żebym nie miała już tych przebarwień^"

Przebarwień można się pozbyć i bez bólu więc po co się niepotrzebnie męczyć. Szkoda, że ta dermatolog patrzy tylko na to aby jednego dnia "obrobić" jak najwięcej pacjentów.. A ile płacisz za zabieg u dermatologa jeśli można wiedzieć?
za jeden zabieg place 200zl..
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 16:09   #1647
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez waldi1990 Pokaż wiadomość
gorzko prawda na tym zdjeciu nie widac poniewaz tam pisalem ze mam nalozone na twarz 2 kremy krem na rumien i krem z filtrem uv50 photoderma max 50 i mi rozjasnia buzie, ale tak naprawde po sterydach zniszczylem sobie cere bez kremow ochronnego na slonce nie moge wychodzic. czy to juz tak do grobowej deski bedzie ze bede musial tak zyc?

Metamorfozo a ty co sadzisz przsylalem powyzej linka ze swoim zdjeciem na ktorym jestem wysmarowany kremem z wysokim filtrem uv50 jak myslisz skoro mam problem z naczynkami i rumieniem moge isc na ta mikrodermobrazje? mam odbarwienia na nosie nie wiem co to jest piegi czy co nie widac na zdjeciu bo krem z filtrem ogolnie rozjasnia twarz piegi i nie wiesz moze jeszcze jakies sposoby na walke z rumieniem. wkurzaja mnie jeszcze wory pod oczami i jedno male naczynko pod okiem ale z tym chyba nic sie nie da zrobic ;/

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

metamorfozo obejrzyj te zdjecie jak mozesz i powiedz mi cos widac ? niezle sie tuszuje co nie ^^ mam na polikach i nosie problemy z rumieniem ogolnie mam wrazliwa cere jasniutka karnacje i jak sie nie posmaruje kremem na slonce to policzki wyrozniaja sie od pozostalych czesci twarzy


Jak dla mnie na tym zdjęciu to masz buźkę jak pupa niemowlaka Ja tam nic nie widzę: ani rumieni ani trądziku ani blizn: NIC Po Twoich wcześniejszych wupowiedziach myślałam że jest masakra jakaś, ale widzę że jest naprawdę w porządku Pozdrawiam

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
za jeden zabieg place 200zl..

Też tak myślałam- u mnie w Poznaniu dermatolog bierze też 200.... A długo łuszczy Ci się skóra po zabiegu? Bo mi tylko na drugi dzień po zabiegu a później już nie. Wstaw jakieś zdjęcie po zabiegu jak są już widoczne efekty. U mnie jak już będę zadowolona z buźki to też jakieś wstawię

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
Witam, czy komuś z Was oprócz tetralysalu dermatolog przepisał cynk(zincasforte)?
Przeczytałam dziś, że cynk zmniejsza wchłanianie pochodnych tetracykliny.. Mam jednak nadzieję, że doktor wie co robi i nie wpłynie to na późniejszy ewentualny nawrót..

*metamorfoza - ile tabletek Lacidofilu bierzesz? Profilaktycznie, czy leczniczo?
Profilaktycznie 1 tabletkę dziennie

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez promyczek609 Pokaż wiadomość
Z tego co widzę, to tam jest 250 mg, czyli 3 razy dziennie po 500 mg...
Ja przez pierwszy tydzień brałam 2 x po 300mg a później dziennie 1 x 300mg. Derma mówiła, że te 600mg na dzień to max nie tylko dla mnie ale w ogóle... więc mam nadzieję, że Twój lekarz wie co robi..

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

A i bym zapomniała: Życzę wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych! Smacznego jajka i obfitego Dyngusa!
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 19:01   #1648
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez metamorfoza Pokaż wiadomość
Też tak myślałam- u mnie w Poznaniu dermatolog bierze też 200.... A długo łuszczy Ci się skóra po zabiegu? Bo mi tylko na drugi dzień po zabiegu a później już nie. Wstaw jakieś zdjęcie po zabiegu jak są już widoczne efekty. U mnie jak już będę zadowolona z buźki to też jakieś wstawię
na razie nie jestem az tak zadowolona z efektow, zeby pokazac wg mnie nie widac w ogole zmian.
ale to dopiero drugi zabieg, ponoc dopiero od trzeciego widac lekkie rozjasnienie ew.
ale u mnie cos sie zapowiada na dluzsza przygode.

nie zauwazylam u siebie wielkiego luszczenia. od razu po przyjsciu do domu myje twarz, smaruje alantanem i na drugi dzien mam buzie gladka jak pupe niemowlecia bez zadnych skorek itd.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 19:14   #1649
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez waldi1990 Pokaż wiadomość
gorzko prawda nie przeszkadza mi moze ale poprostu chcialbym byc kiedys opalonym ale widze ze juz nigdy sie nie opale i jestem skazany na krem z filtrem juz na zawsze tata sie ze mnie smieje ze sie chronie przed sloncem i to te zmnie wkurza

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

koledzy wszyscy opaleni na buzce a ja blady jak sciana
Nie zrozum mnie źle, ale myślę że się za bardzo nakręcasz. Twój świat chyba kręci się wokół twojej twarzy. Początkowo myślałam tak jak metamorfoza (wnioskując po twoich opisach), że masz masakrę na twarzy. Na zdjęciu natomiast nie widzę ŻADNYCH zmian na twojej twarzy. O ile naczynka i czerwone policzki zbladły pod kremem, to trądzik posterydowy można było by zauważyć bez zbędnego przyglądania się. Pomijam już jakość zdjęcia, bo wiele ujęła, ale twoje problemy istnieją nadal w twojej głowie, a nie na twarzy. Nie pisze, że masz idealną cerę, bo wierzę na słowo, ale tragiczna jak piszesz ona nie jest na pewno. Poza tym jakby była taka nie wklejałbyś linka do swojego zdjęcia gdzie popadnie i otwarcie prosił o opinię. Powód: zwyczajny wstyd i kompleksy. Moja rada zdystansuj się. Zacznij patrzeć na siebie inaczej. Z naczynkami możesz sobie poradzić, jest dużo skutecznych metod i wcale nie trzeba mieć na nie majątku. Z trądzikiem posterydowym już sobie poradziłeś, ewentualne blizny usuwasz laserem (jak pisałeś). Nie wymagaj od siebie za dużo, nie ma ludzi idealnych. I powtarzam twoje kompleksy są w twojej głowie, a nie na twarzy! Tu jest twój problem i na nim się skup.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 12:11   #1650
waldi1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 109
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Gorzko prawdo chyba wlasnie zle cie zrozumialem . Nie jestem zapatrzonym w siebie narcyzem tylko poprostu na tym zdjeciu nie widac bo mam 2 kremy na twarzy na naczynka i z filtrem jasny a jak ich nie mam na twarzy jest o wiele gorzej. i nie kreci sie u mnie wszystko wokol mojej twarzy poprostu chcialbym kiedys spokojnie wyjsc na podworko bez smarowania roznymi kremami dla mnie jako dla faceta to bardzo meczace ty mnie za jakiegos narcyza bierzesz a ja chce normalnosci mam napady czerwonosci itd problemy z naczyynkami przez sterydy tak mnie pani doktor urzadzila wiem ze tto siedzi w glowie bo jestem zznerwicowany slaby psychicznie jak i rowniez za wrazliwy jak na faceta mam isc do psychologa na terapie juz pisalem jak nie pomoze ttto moze psychiatra ? wiem gorzko prawdo mam niska samoocene i problem jest wiekszy u mnie w glowie myslisz ze o tym nie wiem pozdrawiam ale za narcyza mnie tu nie bierz co sie interesuje wiecznie swoja ttwarza

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

bo narcyzem skupionym na sobie nie jestem
waldi1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:06.