Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14 - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-13, 18:07   #1651
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
Brzmi to raczej jakby powodem bylo nie to, że jest niezaszczepiony, tylko uprawia w mediach społecznościowych propagandę antyszczepionkową.
Tak. Dokładnie chodziło o teorie spiskowe, a nie o to, że jest niezaszczepiony. Poniżej dowód...:

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
The judge's decision, made at the end of last month in Quebec province, suspends the father's visitation rights until February, unless he decides to get vaccinated.
Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
To może i faktycznie lepiej go odizolować od dzieci, żeby im nie prał mózgu jakimiś teoriami spiskowymi.
No super sprawa odbierać rodzicom prawa rodzicielskie bo mają nieodpowiednie dla niektórych poglądy. Ja bym np. zabierał za to, że rodzice są niewierzący i w takim razie wg mnie są heretykami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 18:24   #1652
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
Brzmi to raczej jakby powodem bylo nie to, że jest niezaszczepiony, tylko uprawia w mediach społecznościowych propagandę antyszczepionkową. To może i faktycznie lepiej go odizolować od dzieci, żeby im nie prał mózgu jakimiś teoriami spiskowymi.
Idąc tym tokiem rozumowania, można odmówić widzenia z dzieckiem bo poglądy/religia/styl życia / seksualność rodzica nam się nie podobają, lub nie są w zgodzie z "jedynymi słusznymi".
Poza tym sędzina zaznaczyła, że wizyty są zawieszone do lutego aż ojciec się zaszczepi. To matce przeszkadza że jej ex jest niezaszczepiony i odkryła to po tym gdy ojciec wyraził swój sprzeciw w mediach społecznościowych. Ja rozumiem to tak, że dopóki się nie zaszczepi, nie może widzieć się ze swoim dzieckiem, które prawdopodobnie nie jest dzieckiem z grupy zagrożonej, bo nic o tym artykuł nie wspomina.
Gdyby dziecko było z obciążeniami, to rozumiem strach matki i podstawę do wydania takiego wyroku. Ale w sytuacji gdy dziecko jest zaszczepione i zdrowe to dla mnie bardzo kontrowersyjny wyrok, nie mający nic wspólnego ze sprawiedliwością.
Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
A ja tak średnio rozumiem. Złościć się, bo jeden z drugim w tv palnął głupotę. I dlatego się nie szczepić. Niby każdy chce mieć wolny wybór, a uzależnia swoje decyzje od tego, że w tv mówią za dużo, za mało, za głośno, za cicho, nie takim tonem. Może mniej mediów, skoro to aż tak wpływa?
Z resztą się zgadzam - ewentualne konsekwencje takiej decyzji poniesie tylko dana osoba i jej bliscy, nikt więcej się tym nie przejmie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będę mówić za siebie- mnie nie złosci że ktoś palnie głupotę, mnie złosci wciskanie bzdur, straszenie, nakręcanie paniki i wypowiadanie się gdy jeszcze nie ma badań by potwierdzić swoje teorie. I nie mówię tutaj o politykach, ale o lekarzach i naukowcach, nie wszystkich oczywiście, ale ci bardziej opanowani którzy próbowali ostudzić panikę nie mieli zbyt dużej siły przebicia, zresztą nikt ich nie chciał słuchać.
Wystarczy że wygooglasz kilka artykułów z przełomu listopada/grudnia i zobaczysz o czym mówię.
Nim mi napiszesz że wiedzy się nie czerpie z mediów, ja się zapytam skąd szary człowiek bez wykształcenia medycznego ma tą wiedzę na temat szczepionek i covida czerpać? Z fachowej prasy medycznej, której większości nie zrozumie? .
Wiesz dlaczego duża część "nieszczepów" nie chce się zaszczepić? Bo od początku tej pandemii czują się oszukiwani i traktowani jak głupcy którym można wcisnąć każdą ściemę. A jak ośmielają się pytać to dostają łatkę szurów. Nie neguje że wśród osób niezaszczepionych jest grono idiotów którzy wierzą w czipy i śmiercionki. I do tych ludzi nic nie trafi, może tylko kary pieniężne. Ale reszta dałaby się przekonać, gdyby nie traktowano ich jak idiotów i nie kręcono cyrku z pandemii.
Omikron tak straszny, że większość przechodzi go jak przeziębienie.
Maski tak skuteczne, że kolejne "zamaskowane" kraje biją rekordy przyrostów.
Maski tak "potrzebne" w szkołach, że jakiś czas temu podano do wiadomości ze ich wpływ na transmisję wirusa w szkołach jest marginalny.
Booster tak potrzebny dla wszystkich bez wyjątku , że brytyjski komitet ds szczepień (JVCI) odmówił rekomendacji boostera dla zdrowych dorosłych.
Ten sam komitet nie chce zatwierdzić szczepień dla dzieci i nie chciał pierwotnie rekomendować tej szczepionki dla zdrowych nastolatków, bo uważa że szczepienia grup z tak małym prawdopodobieństwem ciężkiego przebiegu covida, nie przewyższa ryzyka potencjalnych skutków ubocznych, plus nie wpływa w znaczący sposób na ograniczenie transmisji wirusa.
No coś tu nie halo z tym wszystkim. I to mnie wkurza, a nie że jakiś polityk palnie głupotę w TV.

Że szczepionki uratowały nam tyłek-widać jak na dloni. I nadal uważam że każdy dorosły powinien się zaszczepić podstawową dawką, bo daje wysoką ochronę przed "starymi" wariantami i zmienia strategię w walce z pandemią, natomiast czy kolejne dawki są niezbędne dla wszystkich, tu mam wątpliwości. I budzi moją złość, że ludziom wciska się kolejne dawki, "bo tak" grożąc paszportami covidowymi. Chciałoby się napisać "a wsadź se pan ten paszport w *upe".


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Tak. Dokładnie chodziło o teorie spiskowe, a nie o to, że jest niezaszczepiony. Poniżej dowód...:





No super sprawa odbierać rodzicom prawa rodzicielskie bo mają nieodpowiednie dla niektórych poglądy. Ja bym np. zabierał za to, że rodzice są niewierzący i w takim razie wg mnie są heretykami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Świat się kończy, zgadzam się z Bumblebee


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Czarina
Czas edycji: 2022-01-13 o 18:26
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 18:34   #1653
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Idąc tym tokiem rozumowania, można odmówić widzenia z dzieckiem bo poglądy/religia/styl życia / seksualność rodzica nam się nie podobają, lub nie są w zgodzie z "jedynymi słusznymi".
Poza tym sędzina zaznaczyła, że wizyty są zawieszone do lutego aż ojciec się zaszczepi. To matce przeszkadza że jej ex jest niezaszczepiony i odkryła to po tym gdy ojciec wyraził swój sprzeciw w mediach społecznościowych. Ja rozumiem to tak, że dopóki się nie zaszczepi, nie może widzieć się ze swoim dzieckiem, które prawdopodobnie nie jest dzieckiem z grupy zagrożonej, bo nic o tym artykuł nie wspomina.
Gdyby dziecko było z obciążeniami, to rozumiem strach matki i podstawę do wydania takiego wyroku. Ale w sytuacji gdy dziecko jest zaszczepione i zdrowe to dla mnie bardzo kontrowersyjny wyrok, nie mający nic wspólnego ze sprawiedliwością. Będę mówić za siebie- mnie nie złosci że ktoś palnie głupotę, mnie złosci wciskanie bzdur, straszenie, nakręcanie paniki i wypowiadanie się gdy jeszcze nie ma badań by potwierdzić swoje teorie. I nie mówię tutaj o politykach, ale o lekarzach i naukowcach, nie wszystkich oczywiście, ale ci bardziej opanowani którzy próbowali ostudzić panikę nie mieli zbyt dużej siły przebicia, zresztą nikt ich nie chciał słuchać.
Wystarczy że wygooglasz kilka artykułów z przełomu listopada/grudnia i zobaczysz o czym mówię.
Nim mi napiszesz że wiedzy się nie czerpie z mediów, ja się zapytam skąd szary człowiek bez wykształcenia medycznego ma tą wiedzę na temat szczepionek i covida czerpać? Z fachowej prasy medycznej, której większości nie zrozumie? .
Wiesz dlaczego duża część "nieszczepów" nie chce się zaszczepić? Bo od początku tej pandemii czują się oszukiwani i traktowani jak głupcy którym można wcisnąć każdą ściemę. A jak ośmielają się pytać to dostają łatkę szurów. Nie neguje że wśród osób niezaszczepionych jest grono idiotów którzy wierzą w czipy i śmiercionki. I do tych ludzi nic nie trafi, może tylko kary pieniężne. Ale reszta dałaby się przekonać, gdyby nie traktowano ich jak idiotów i nie kręcono cyrku z pandemii.
Omikron tak straszny, że większość przechodzi go jak przeziębienie.
Maski tak skuteczne, że kolejne "zamaskowane" kraje biją rekordy przyrostów.
Maski tak "potrzebne" w szkołach, że jakiś czas temu podano do wiadomości ze ich wpływ na transmisję wirusa w szkołach jest marginalny.
Booster tak potrzebny dla wszystkich bez wyjątku , że brytyjski komitet ds szczepień (JVCI) odmówił rekomendacji boostera dla zdrowych dorosłych.
Ten sam komitet nie chce zatwierdzić szczepień dla dzieci i nie chciał pierwotnie rekomendować tej szczepionki dla zdrowych nastolatków, bo uważa że szczepienia grup z tak małym prawdopodobieństwem ciężkiego przebiegu covida, nie przewyższa ryzyka potencjalnych skutków ubocznych, plus nie wpływa w znaczący sposób na ograniczenie transmisji wirusa.
No coś tu nie halo z tym wszystkim. I to mnie wkurza, a nie że jakiś polityk palnie głupotę w TV.

Że szczepionki uratowały nam tyłek-widać jak na dloni. I nadal uważam że każdy dorosły powinien się zaszczepić podstawową dawką, bo daje wysoką ochronę przed "starymi" wariantami i zmienia strategię w walce z pandemią, natomiast czy kolejne dawki są niezbędne dla wszystkich, tu mam wątpliwości. I budzi moją złość, że ludziom wciska się kolejne dawki, "bo tak" grożąc paszportami covidowymi. Chciałoby się napisać "a wsadź se pan ten paszport w *upe".


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Świat się kończy, zgadzam się z Bumblebee


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi nie chodzi o ludzi zagubionych w gąszczu informacji, tylko o ludzi, którzy uważają, że szczepionki ok, są skuteczne i nie szkodliwe, ale nie zaszczepi się, bo w tv ludzi oszukują. Naprawdę nie wiem, komu chcą zrobić tym na złość. Politykom? Lekarzom? Dziennikarzom? Mamie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 18:41   #1654
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Dziękuję

Dawno nie pisałam co z moim dziadkiem- wyszedł z covida, ale znaleźli u niego raka, także ciągle jest w szpitalu. To będzie już jakieś 2 miesiące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo przykre. Najgorszy chyba ten szpital tak długo, macie chociaż jakąś możliwość zobaczenia się z nim jakoś przez okno, żeby chociaż mógł popatrzeć na Was, pomachać?


U nas odwrotnie. Tato miał iść na operacje bo ma nowotwór, a dzień przed przyjęciem sru - test wyszedł pozytywny. I cała procedura odsunęła się o 6 tygodni i dopiero będą znów wyznaczać termin nowy.
Na szczęście przeszli to bardzo łagodnie, ze 3 dni posmarkali i 1 dzień mieli trochę gorączki. I już.

A dziś nowy bal.
Siostra wynik pozytywny.
Testują ich raz w tygodniu wszystkich pracowników w firmie.


Już mam serdecznie dość tego goofna, ciągnie się ten kowid jak stare zapierdziane gacie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 19:06   #1655
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Mi nie chodzi o ludzi zagubionych w gąszczu informacji, tylko o ludzi, którzy uważają, że szczepionki ok, są skuteczne i nie szkodliwe, ale nie zaszczepi się, bo w tv ludzi oszukują. Naprawdę nie wiem, komu chcą zrobić tym na złość. Politykom? Lekarzom? Dziennikarzom? Mamie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robią na złość sami sobie. Akurat w tym przypadku, to jedynie oni i ich rodzina poniesie konsekwencje w razie ciężkiego przebiegu.
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Bardzo przykre. Najgorszy chyba ten szpital tak długo, macie chociaż jakąś możliwość zobaczenia się z nim jakoś przez okno, żeby chociaż mógł popatrzeć na Was, pomachać?


U nas odwrotnie. Tato miał iść na operacje bo ma nowotwór, a dzień przed przyjęciem sru - test wyszedł pozytywny. I cała procedura odsunęła się o 6 tygodni i dopiero będą znów wyznaczać termin nowy.
Na szczęście przeszli to bardzo łagodnie, ze 3 dni posmarkali i 1 dzień mieli trochę gorączki. I już.

A dziś nowy bal.
Siostra wynik pozytywny.
Testują ich raz w tygodniu wszystkich pracowników w firmie.


Już mam serdecznie dość tego goofna, ciągnie się ten kowid jak stare zapierdziane gacie.
Matka mi mówiła, że pozwolili jej wejść raz, na święta. Tak to nie wpuszczają. Dziadek leży, jest bardzo zrezygnowany i taki bez sił i życia. Matka mi pisała, że lekarzy niepokoi stan psychiczny dziadka, że nie chce za bardzo wstawać i ćwiczyć, mało je, więc lekarze przepisali mu antydepresanty. Szczerze mówiąc myślę że dziadek już z tego szpitala nie wyjdzie, co mnie smuci że umrze tam w samotności.

Cieszę się, że Twoi rodzice łagodnie przeszli chorobę. Mieli te same objawy co ja tylko bez gorączki , dodatkowo pobolewa mnie lekko głowa wieczorami.
Jak narazie moja rodzina "czysta", mam nadzieję że jeśli do tej pory się nie zarazili to już się nie zarażą.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Czarina
Czas edycji: 2022-01-13 o 19:12
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 19:15   #1656
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Robią na złość sami sobie. Akurat w tym przypadku, to jedynie oni i ich rodzina poniesie konsekwencje w razie ciężkiego przebiegu.
Matka mi mówiła, że pozwolili jej wejść raz, na święta. Tak to nie wpuszczają. Dziadek leży, jest bardzo zrezygnowany i taki bez sił i życia. Matka mi pisała, że lekarzy niepokoi stan psychiczny dziadka, że nie chce za bardzo wstawać i ćwiczyć, mało je, więc lekarze przepisali mu antydepresanty. Szczerze mówiąc myślę że dziadek już z tego szpitala nie wyjdzie, co mnie smuci że umrze tam w samotności.

Cieszę się, że Twoi rodzice łagodnie przeszli chorobę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest najczarniejsza strona pandemii.
Samotność, często bardzo chorych ludzi w szpitalach.

Bardzo Wam współczuję, nigdy nie zapomnę jak w tamtym roku moja córka leżała w szpitalu i jakie to było straszne, właśnie ten brak możliwości wejścia i spotkania się.
Mieliśmy chociaż to szczęście, ze leżała w sali, której okno wychodziło na ulicę, to jak zaczęła wstawać to codziennie przyjeżdżaliśmy pomachać i pogadać przez telefon chwilkę jak nas widziała.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 19:38   #1657
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To jest najczarniejsza strona pandemii.
Samotność, często bardzo chorych ludzi w szpitalach.

Bardzo Wam współczuję, nigdy nie zapomnę jak w tamtym roku moja córka leżała w szpitalu i jakie to było straszne, właśnie ten brak możliwości wejścia i spotkania się.
Mieliśmy chociaż to szczęście, ze leżała w sali, której okno wychodziło na ulicę, to jak zaczęła wstawać to codziennie przyjeżdżaliśmy pomachać i pogadać przez telefon chwilkę jak nas widziała.
Ogólnie mi się wydaje, że ta pandemia obnażyła wszystkie najgorsze cechy społeczeństwa- bezduszność, obojętność, głupotę, samolubstwo. Te zasady w szpitalach są po prostu bezduszne. Personel przecież chodzi sobie gdzie chce, nie ma narzuconych ograniczeń, więc nie rozumiem tego zakazu wizyt. Wirusa może przynieść każdy. I personel i odwiedzający. Ale łatwiej jest czegoś zakazać, niż stworzyć bezpieczne warunki do odwiedzin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-13, 19:40   #1658
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Rozumiem Twoją złość, bo z tego samego powodu nie zapisałam się na 3 dawkę (co prawdopodobnie mądre wcale nie było, ale już przepadło), ale w ogóle nie szczepiąc się robisz na złość tylko samej sobie. Tak naprawdę to ci którzy wzbudzają Twoją wściekłość mają w nosie i Ciebie i Twoje zdrowie. Im jest obojętne czy zachorujesz, czy nie i jak przejdziesz chorobę.
Ale ja nie jestem zła.

Moim zdaniem są rzeczy, za które warto umrzeć.

Ja tej przekłamanej nauki na szybko na kolanie i pod publiczkę popierać nie będę, bo są dla mnie pewne świętości na tym świecie.

Naiwne? Najprawdopodobniej, ale nie potrafi mnie to obchodzić.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 19:49   #1659
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale ja nie jestem zła.

Moim zdaniem są rzeczy, za które warto umrzeć.

Ja tej przekłamanej nauki na szybko na kolanie i pod publiczkę popierać nie będę, bo są dla mnie pewne świętości na tym świecie.

Naiwne? Najprawdopodobniej, ale nie potrafi mnie to obchodzić.
Dziwne masz priorytety.
Dobrze pamiętam że Twoja mama jest lekarzem? Jakie ona ma do tego podejście- do szczepionek, covida i do Twego rozumowania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 20:58   #1660
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Dziwne masz priorytety.
Dobrze pamiętam że Twoja mama jest lekarzem? Jakie ona ma do tego podejście- do szczepionek, covida i do Twego rozumowania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ujmijmy to tak. Może już nie być lekarzem od marca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 21:03   #1661
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ujmijmy to tak. Może już nie być lekarzem od marca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lekarz antyszczepionkowiec?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-13, 21:07   #1662
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Lekarz antyszczepionkowiec?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No. Przykuwa się też do drzew z czapeczką z folii aluminiowej co środę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 21:18   #1663
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No. Przykuwa się też do drzew z czapeczką z folii aluminiowej co środę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mało to są śmieszne żarciki. Zwłaszcza w kraju, w którym dzień w dzień umierają setki ludzi na COVID, a rządzący robią wszystko, żeby antyszczepionkowcom nie zrobiło się smutno.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 21:38   #1664
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No. Przykuwa się też do drzew z czapeczką z folii aluminiowej co środę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aj tam, Limonka. Znowu pokazujesz że nie można Cię traktować poważnie i piszesz pierdoły.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 22:35   #1665
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Mam pytanie - czy wirusa można złapać np z zakupów dotykanych przez kogoś zarażonego? Skoro na plastiku potrafi się utrzymać do kilku dni to teoretycznie istnieje ryzyko, że ktoś kichnie sobie na rękę, pomaca opakowanie z serem na półce w sklepie a ja potem taki serek przyniosę do domu? Ktoś coś na ten temat? Dezynfekujecie jakoś zakupy?
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 22:57   #1666
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Mam pytanie - czy wirusa można złapać np z zakupów dotykanych przez kogoś zarażonego? Skoro na plastiku potrafi się utrzymać do kilku dni to teoretycznie istnieje ryzyko, że ktoś kichnie sobie na rękę, pomaca opakowanie z serem na półce w sklepie a ja potem taki serek przyniosę do domu? Ktoś coś na ten temat? Dezynfekujecie jakoś zakupy?
Byly na ten temat badania juz rok temu. Z tego co pamietam to nie ma sensu to dezynfekowanie zakupow. Ja tak nigdy nie robilam.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 06:06   #1667
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Nie dezynfekuje zakupów, nie robię kwarantanny makaronowi.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 09:32   #1668
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Mi już ręce opadają, tamten i ten rok to jakiś horror w mojej rodzinie.

Dziś dzwonie do mamy a ta że moja ciocia i jej mąż w szpitalu z covidem,
ciocia pod respiratorem , ma zajęte 80% płuc.
Oboje nieszczepieni bo... nie ma takiej potrzeby, ściema z tym covidem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 09:43   #1669
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mi już ręce opadają, tamten i ten rok to jakiś horror w mojej rodzinie.

Dziś dzwonie do mamy a ta że moja ciocia i jej mąż w szpitalu z covidem,
ciocia pod respiratorem , ma zajęte 80% płuc.
Oboje nieszczepieni bo... nie ma takiej potrzeby, ściema z tym covidem.
kurczaki, cava, wspolczuję tych stresów. Czarina - Tobie tez i zyczę, żeby dziadka wypuścili do domu.

W mojej rodzinie była niedawno taka sytuacja, że senior 70+ 2 dni po 3ciej dawca sie rozchorował na covid, ale przekaszlał tydzień w domu i już smiga po mieście. Jego domownik sie nie zaraził.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-14, 10:20   #1670
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mi już ręce opadają, tamten i ten rok to jakiś horror w mojej rodzinie.

Dziś dzwonie do mamy a ta że moja ciocia i jej mąż w szpitalu z covidem,
ciocia pod respiratorem , ma zajęte 80% płuc.
Oboje nieszczepieni bo... nie ma takiej potrzeby, ściema z tym covidem.
Znam to...rodzina u mnie mocno podzielona przez te szczepienia.
Część w tej sposób właśnie odkryła, że jednak covid istnieje.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 10:22   #1671
0daff299eefa15f5762663572addb4c5552f87fb_61fc6c8245002
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 262
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mi już ręce opadają, tamten i ten rok to jakiś horror w mojej rodzinie.

Dziś dzwonie do mamy a ta że moja ciocia i jej mąż w szpitalu z covidem,
ciocia pod respiratorem , ma zajęte 80% płuc.
Oboje nieszczepieni bo... nie ma takiej potrzeby, ściema z tym covidem.
Z mojej malej rodziny jeszcze nikt w szpitalu nie był, ale szwagra rodzice-starsi ludzie przeszli to na tyle ciężko, że spędzili tam trochę czasu. Od choroby minęły ze 2 miesiace, ale do dzisiaj nie mają siły normalnie funkcjonować. Niezaszczepieni. Dlaczego nie zaszczepieni? Prawdopodobnie dlatego, bo mój szwagier im nagadał, że to spisek. Rodzice w końcu wyszli ze szpitala, ale to jego zdania nie zmieniło, że covid to jeden wielki spisek. Kiedy pojawił się covid moja mama uwierzyła, zaczela nam szyć maseczki. Parę miesięcy później zrobil się z niej antycovidowiec i antyszczepionkowiec również przez szwagra. Nie powiem, trochę się o nią boję, jest przed 60, jej tryb życia do najzdrowszych nie należy, nałogowa palaczka, prawdopodobnie alkoholiczka. Ale to jej wybór.. Sama niby delikatnie przeszłam covida, coś jak przeziębienie, ale jednak to było trochę inne. Okropnie osłabiona, szczególnie rano, kiedy szlam do toalety siku+ nos wysmarkać, to myslalam, że nie dam rady, ze zaraz zemdleję, a moje serce waliło jak nienormalne. Wiele razy byłam przeziębiona, raz naprawdę chora, ale to było coś innego niż do tej pory. Wciąż powtarza, że to tylko "grypka", ale czy serio chciałaby mieć tę "grypkę", biorąc po uwagę jak ostatnimi czasy przechodziła grypy żołądkowe, zatrucia, nie sądzę po prostu, że koronawirusa by lekko przeszła.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0daff299eefa15f5762663572addb4c5552f87fb_61fc6c8245002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 10:27   #1672
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Ja nie wiem jak bardzo trzeba być odpornym na fakty żeby po 2 latach pandemii opowiadać, że covid to taka nowa grypka. Na niektórych to chyba tylko tragedia w rodzinie by zadziałała. Ja mam dwóch antyszczepionkowców z znajomych, non stop wklejają jakieś bzdury, muszę ich chyba wywalić albo ograniczyć widoczność postów chociaż...

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 10:29   #1673
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89075004]Ja nie wiem jak bardzo trzeba być odpornym na fakty żeby po 2 latach pandemii opowiadać, że covid to taka nowa grypka. Na niektórych to chyba tylko tragedia w rodzinie by zadziałała. Ja mam dwóch antyszczepionkowców z znajomych, non stop wklejają jakieś bzdury, muszę ich chyba wywalić albo ograniczyć widoczność postów chociaż...

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Z tego, co słyszę wokół, to:
1) na niektórych nie działają nawet zgony w najbliższej rodzinie;
2) niektórzy przedstawiciele zawodów medycznych też twierdzą, że to taka "nowa grypka", mimo, że sami z takimi przypadkami pracują
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 11:28   #1674
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Z tego, co słyszę wokół, to:

1) na niektórych nie działają nawet zgony w najbliższej rodzinie;

2) niektórzy przedstawiciele zawodów medycznych też twierdzą, że to taka "nowa grypka", mimo, że sami z takimi przypadkami pracują
Mnie zawsze dziwi nazywanie koronawirusa "grypa" - przecież to dwa różne patogeny? Szczegolnie, jak mowia to przedstawiciele zawodów medycznych - oni powinni to już w szczególności odróżniać... W ogole porównywanie tych dwóch chorób to jakis kosmos.

No ale cóż, mam wrażenie że im dalej w las tym jest ostatnimi czasy gorzej.


Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 11:31   #1675
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Z tego, co słyszę wokół, to:

1) na niektórych nie działają nawet zgony w najbliższej rodzinie;

2) niektórzy przedstawiciele zawodów medycznych też twierdzą, że to taka "nowa grypka", mimo, że sami z takimi przypadkami pracują
No cóż, jak to się mówi- jakby głupota miała skrzydła to niektórzy by latali na niebie.
Ja wiem, że cała ta pandemia ma drugie dno i jest wykorzystywana do trzepania hajsu, ale to nie zmienia faktu, że covid jest i wcale nie jest lajtowy.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 12:04   #1676
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Mnie zawsze dziwi nazywanie koronawirusa "grypa" - przecież to dwa różne patogeny? Szczegolnie, jak mowia to przedstawiciele zawodów medycznych - oni powinni to już w szczególności odróżniać... W ogole porównywanie tych dwóch chorób to jakis kosmos.

No ale cóż, mam wrażenie że im dalej w las tym jest ostatnimi czasy gorzej.


Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89075108]No cóż, jak to się mówi- jakby głupota miała skrzydła to niektórzy by latali na niebie.
Ja wiem, że cała ta pandemia ma drugie dno i jest wykorzystywana do trzepania hajsu, ale to nie zmienia faktu, że covid jest i wcale nie jest lajtowy.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]"Europa powoli dojrzewa do decyzji, by COVID-19 zacząć traktować jak chorobę endemiczną, taką jak grypa. W tym tygodniu do takiej zmiany podejścia wezwała Hiszpania. To pierwszy duży kraj europejski, który wyraźnie zasugerował, że ludzie powinni normalnie żyć z wirusem SARS-CoV-2.

Jak komentuje agencja Bloomberg, taka koncepcja stopniowo zyskuje w Europie na popularności, a to oznacza, że strategie rządów wobec pandemii mogą ulec zmianie. Brytyjski sekretarz ds. edukacji Nadhim Zahawi powiedział w niedzielę BBC, że Wielka Brytania jest "na drodze do przejścia z pandemii do endemii"."

https://www.onet.pl/?utm_source=busi...acd173&utm_v=2



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 12:45   #1677
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
"Europa powoli dojrzewa do decyzji, by COVID-19 zacząć traktować jak chorobę endemiczną, taką jak grypa. W tym tygodniu do takiej zmiany podejścia wezwała Hiszpania. To pierwszy duży kraj europejski, który wyraźnie zasugerował, że ludzie powinni normalnie żyć z wirusem SARS-CoV-2.

Jak komentuje agencja Bloomberg, taka koncepcja stopniowo zyskuje w Europie na popularności, a to oznacza, że strategie rządów wobec pandemii mogą ulec zmianie. Brytyjski sekretarz ds. edukacji Nadhim Zahawi powiedział w niedzielę BBC, że Wielka Brytania jest "na drodze do przejścia z pandemii do endemii"."

https://www.onet.pl/?utm_source=busi...acd173&utm_v=2



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 12:56   #1678
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
"Europa powoli dojrzewa do decyzji, by COVID-19 zacząć traktować jak chorobę endemiczną, taką jak grypa. W tym tygodniu do takiej zmiany podejścia wezwała Hiszpania. To pierwszy duży kraj europejski, który wyraźnie zasugerował, że ludzie powinni normalnie żyć z wirusem SARS-CoV-2.

Jak komentuje agencja Bloomberg, taka koncepcja stopniowo zyskuje w Europie na popularności, a to oznacza, że strategie rządów wobec pandemii mogą ulec zmianie. Brytyjski sekretarz ds. edukacji Nadhim Zahawi powiedział w niedzielę BBC, że Wielka Brytania jest "na drodze do przejścia z pandemii do endemii"."

https://www.onet.pl/?utm_source=busi...acd173&utm_v=2



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale żeby traktować covida jak chorobę endemiczną trzeba zaszczepić społeczeństwo w wysokim procencie tak jak np Hiszpania, Portugalia, Uk, Malta itp. Lub liczyć na szczęście że omikron to ostatnia tak duża fala i że wirus będzie mutował w stronę mniej zjadliwego.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 13:14   #1679
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Ale żeby traktować covida jak chorobę endemiczną trzeba zaszczepić społeczeństwo w wysokim procencie tak jak np Hiszpania, Portugalia, Uk, Malta itp. Lub liczyć na szczęście że omikron to ostatnia tak duża fala i że wirus będzie mutował w stronę mniej zjadliwego.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Społeczeństwo, wolne i demokratyczne, niech się troszczy o siebie samo.
Tez już dojrzałam do zdania, ze covid powinien zacząć być traktowany jak każda choroba. Masz objawy, siedzisz na L4, nie masz, idziesz do pracy.
To tak w skrócie, bo oddziały covidowe i testowanie przed zabiegami przed przyjęciem powinny zostać - to środowiska zwiększonego ryzyka.
Jakoś lekarze mogą chodzić do pracy nawet na oddzialy covidowe, gdzie kowid dosłownie lata w powierzy chmara. To reszta tez powinna sama o siebie zadbać , żeby moc do roboty iść, a nie wysiadywać jajca w domu na kwadratowo, bo kwarantanna 17 dni, bo się nie chciało zaszczepić.

Już świata nie stać na to, a Polska w czołówce tych których nie stać, żeby się cackać z chronieniem tych, którzy chronić się nie chcą sami. I to kosztem tych, którzy się zaszczepili czym zmniejszyli swoje szanse na ciężki przebieg.

A przecież powodem całej tej szopki, jest właśnie ciężki przebieg covida i ewentualne wylądowanie na oddziale covidowym i pod respiratorem.

Niech ludzie zaczną być odpowiedzialni sami za siebie, a nie ze pieniążki ktoś da, o wszytko ktoś zadba, ktoś palcem pogrozi, może nakazy nałoży.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 13:16   #1680
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Jeszcze, żeby ludzie nie łazili do pracy z gorączką zbitą rano gripexem.
A z drugiej strony jest często to wynik desperacji, bo ledwo przed a np. Pracodawca ucina premię za l4. :/
Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.