Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-15, 19:05   #1651
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

proszę o pomoc. Kupiłam na BU tonik BHA i muszę dokupić " Spirytus rektyfikowany 95% vol. (alkohol etylowy) powszechnie dostępny w sklepach monopolowych; cena za butelkę 50ml wynosi ok. 5.50 zł." jest jakaś powszechna nazwa tego alkoholu? Bo raczej nie powiem, że poproszę spirytus rektyfikowany
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:17   #1652
biedronqa
Rozeznanie
 
Avatar biedronqa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 648
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
proszę o pomoc. Kupiłam na BU tonik BHA i muszę dokupić " Spirytus rektyfikowany 95% vol. (alkohol etylowy) powszechnie dostępny w sklepach monopolowych; cena za butelkę 50ml wynosi ok. 5.50 zł." jest jakaś powszechna nazwa tego alkoholu? Bo raczej nie powiem, że poproszę spirytus rektyfikowany
Ale on się właśnie tak nazywa - spirytus rektyfikowany
I pod taka nazwą można go dostać w sklepach monopolowych
biedronqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:36   #1653
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez biedronqa Pokaż wiadomość
Ale on się właśnie tak nazywa - spirytus rektyfikowany
I pod taka nazwą można go dostać w sklepach monopolowych
aa, heh, nie wiedziałam, nieobeznana jestem w alkoholach :P
dziękuję
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 22:08   #1654
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
cathy
pytanko do ciebie, bo wiem że ty fanka lukrecji,
dosypałam ciut do kremu i mi na brązowo zabarwiła i krem i w efekcie twarz
i teraz nie wiem do czego jej używać...
ja dodaję głównie do hydrolatu
odrobinkę dosłownie, bo barwi rzeczywiście, ale hydrolat z nią nie zostawia mi opalenizny na twarzy
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 22:13   #1655
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A ja mam pytanko o frakcję sojową. Mieszacie z czymś czy tak samą nakładacie?

Tonik Lorri już używałam wiosną i teraz znowu zaczęłam - polecam
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 22:14   #1656
batkab
Raczkowanie
 
Avatar batkab
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 499
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez biedronqa Pokaż wiadomość
Ale on się właśnie tak nazywa - spirytus rektyfikowany
I pod taka nazwą można go dostać w sklepach monopolowych
Czy można zastąpić spirytus spożywczy spirytusem kosmetycznym z aloesem (nie mam na myśli spirytusu salicylowego). Składowo to woda, alkohol etylowy i wyciąg z aloesu.
http://www.hub30.com/opinie-uzytkown...agiem-z-aloesu
batkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 22:16   #1657
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez batkab Pokaż wiadomość
Czy można zastąpić spirytus spożywczy spirytusem kosmetycznym z aloesem (nie mam na myśli spirytusu salicylowego). Składowo to woda, alkohol etylowy i wyciąg z aloesu.
http://www.hub30.com/opinie-uzytkown...agiem-z-aloesu
Ja odradzam, to jednak nie to samo co czysty spiryt, a chodzi, żeby nasze mazidło miało takie właściwości jakie mieć powinno - aloes może to zmienić.
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 15:52   #1658
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez T3kla Pokaż wiadomość
Nie bójcie się PHA, spróbować trzeba, zwłaszcza jak macie go juz w domu. Te dziewczyny którym krzywdy nie zrobił mniej tu piszą, np ja.
To ja się odezwę . Stosuję PHA od lat, najpierw 15% w kremach NeoStraty (dobre, zwłaszcza do bardziej suchych cer, z perspektywy czasu stwierdzam jednak, że mają za ciężkie podłoża jak dla mnie), teraz w samoróbkach. Od wielu miesięcy używam serów z glukonolaktonem (nieneutralizowanym), początkowo 10%, teraz 6%, stosuję je codziennie, mało tego, dwa razy dziennie (kosmetyki bez kwasów dla mnie nie istnieją , tylko tonik na dzień acid-free). Do tego na noc tonik z AHA, dawniej mlekowy, teraz migdał (również nieneutralizowany ).

Ostatnio postanowiłam zrobić zamiankę i sypnęłam glukonolakton do toniku, a migdałowy do serum na noc (w serum na dzień nadal mam PHA). Na razie efektów nie mogę ocenić, bo zaczęłam się oczyszczać bratkiem po weselnym żarciu i mam fazę kryzysową (delikanie mówiąc ). Chyba jednak wolę glukonolakton w serum, a tonik z migdałowym. Przy porównywalnym pH (ok. 4) roztór wodny z migdałem jest, w moim odczuciu, delikatniejszy (zupełny brak pieczenia), a złuszcza zabójczo.
Jeszcze się zastanowię .

Nigdy nie miałam problemów z gulami, nie obserwuję żadnych negatywnych skutków stosowania PHA, bardzo dobrze wpływa na moją skłonną do przesuszeń cerę, wspomaga walkę z zaskórnikami (sam jednak by sobie z nimi nie poradził).

Pamiętam, że pisałam kiedyś z dwiema Wizażankami, które miały problem z gulami przy zbyt niskim pH kosmetyku, samoróbki z glukonolaktonem dawały u nich właśnie taki efekt, bo jak wiadomo, glukonolakton jest pod względem pH zdradliwy z uwagi na powolną hydrolizę do kwasu. Nie żebym podawała w wątpliwość wiarygodność informacji z BU, ale czy ktoś sprawdzał pH ich toniku? Nie wiem, dlaczego oni podają tak nieprecyzyjne zakresy, nie mierzą pH-metrem, czy pH takie niestabilne ? Ja bym jednak sprawdziła chociaż papierkiem ten tonik.

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Ja polecam tonik oczyszczajacy by Lorri.
To ja dodam, że najlepiej stosować go przez 4 miesiące, a potem zrobić przerwę.

Sama już nie wrócę do tego toniku. Z hydrolatem różanym rozstałam się na wieki, bo mnie uczula , a kwas mlekowy po dłuższym czasie aplikowania zaczął mnie bardzo podrażniać.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-09-17 o 16:11
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 21:23   #1659
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

dzięki cathy,
czyli wsypać do butelki, tak na zapas?może stać razem i nie zaszkodzi?
braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 10:48   #1660
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

dziewczątka, przymierzam się do zakupów w naturalisie dla mnie ale głownie dla mamy. Kobitka 53l, śniada, cera sucha ze zmarszczkami trochę i przebarwieniami. Moja lista:
1. żel HA 1,5%
2. niacynamid
Co wziąć dla niej jeszcze????? (a dla mnie - no bo jak to zakupy i nic sobie nie brać)
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 10:51   #1661
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Atoju ja Ci nie pomogę w liście zakupowej, ale niacynamid to sobie weź próbkę na początek. Moja skóra go nie toleruje w ogóle, chociaż ja nie mam skóry skłonnej do podrażnień. Frantic np też nie toleruje niacynamidu.
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-18, 10:56   #1662
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dałam mojej mam ostatnio próbkę, którą dostala - była zachwycona i właśnie dlatego musze jej zrobić zakupy. pozbyła się tą małą próbką plamy z szyi, którą miała x lat i niczym nie mogła jej wywabić żadnym drulą itp...
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 11:31   #1663
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Jak chcesz Tylko żeby nie było że nie uprzedzałam

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Lorri a ja mam pytanie odnośnie tego ph, bo mnie zaciekawiło to i chcę sobie sprawdzić jakie ma mój tonik BU. Jeśli będzie za niskie to co zrobić?
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 12:05   #1664
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
dziewczątka, przymierzam się do zakupów w naturalisie dla mnie ale głownie dla mamy. Kobitka 53l, śniada, cera sucha ze zmarszczkami trochę i przebarwieniami. Moja lista:
1. żel HA 1,5%
2. niacynamid
Co wziąć dla niej jeszcze????? (a dla mnie - no bo jak to zakupy i nic sobie nie brać)
Atoju, nie napisalas jaka masz cere, wiec ciezko cos doradzic
Do dojrzalej cery fajne sa peptydy, moja mama jest zachwycona
Poza tym moge polecic skwalan, witamine A, ceramidy. Jesli dodatkowo skora jest przesuszona to nawilzacz cukrowy jest cudny w polaczeniu z ceramidami na takie sprawy
lorane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 19:46   #1665
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Długo was nadrabiałam ale myślę, że było / będzie warto jestem chwilę przed swoim pierwszym zamówieniem z BU. Koszyk od dawna załadowany, po przeczytaniu wątku trochę jego zawartość zweryfikowałam.

Jako totalnie początkująca mam do was kilka pytań (mam wrażenie, że im więcej przeczytałam tym większy mam mętlik) - bardzo proszę o pomoc

Zdecydowałam się na:

peeling enzymatyczny z bromelainą
puder bambusowy z jedwabiem + puder bambusowy z jedwabiem i owsem
mleczko jedwabne do włosów
olej kokosowy ECO (do włosów)

oraz co najważniejsze :

tonik PHA
hydrolat z kwiatu kocanki ECO (by wspomóc cerę przy stosowaniu PHA, zredukować stare blizny itp.)
hydrolat z kwiatu pomarańczy
olej MONOI
olejek myjący pomarańczowy
serum Granat ECO (na dzień)
serum Lemon + tamanu (na noc)
żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem

Plus buteleczki, pojemniczki, zlewki...


Mam 22 lata, cerę mieszaną, problematyczną strefę T (odwieczne zaskórniki na nosie i brodzie, świecenie), sporadyczne wypryski także na policzkach - chciałabym oczyścić i wzmocnić cerę, zwęzić pory, zmniejszyć nieco wydzielanie sebum rozkoszując się przy tym przyjemnymi zapachami


Proszę o wskazówki:

1. czy nie przesadziłam z zakupami? w sensie czy zdołam upchnąć to wszystko na jeden dzień
2. czy ten żel HA z alantoiną i pantenolem nadaje się do wszystkiego? wyczytałam, że dobrze mieszać go z kocanką podczas leczenia blizn, ale czy równie dobrze spisze się jako dodatek do serów, olejów? czy może lepiej wziąć też "zwykły" HA (zmieszać mało- i wielkocząsteczkowy?)
3. czego najlepiej używać po oczyszczeniu i przetarciu hydrolatem cery dla nawilżenia NA DZIEŃ? olej? serum granat? nie jestem pewna, czy jest sens brać oba te produkty naraz.

Pod oczy na noc zamierzam stosować maść ochronną z wit. A, a na dzień używam kremów FlosLeku - obecnie z arniką.

W domu mam już ZitZapa (lubię jego zapach wieczorem w łóżku mam wrażenie że się inhaluję, jak to podczas choroby w dzieciństwie bywało; stwierdzam że działa) oraz NTBT (jeszcze nie wiem czy działa ale stosuję).


Najbardziej będę wdzięczna za krótką, łopatologiczną istrukcję jak, co i po czym stosować, co zamiast czego i co ile dni... Ale każda najdrobniejsza wskazówka będzie dla mnie cenna
__________________

310813

Edytowane przez Viollet87
Czas edycji: 2009-09-20 o 19:47
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 19:54   #1666
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

z naturalisa polecam wszystko co jest potrzebne do zrobienia koncentratu peptydowego, cudo
Dipeptide - 20%
Tripetide - 10%
Nawilżacz cukrowy - 10%
Roślinny kwas hialuronowy - 60%

ja dodałam jeszcze retinolu roślinnego i liposomów.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 21:58   #1667
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

odpowiadam na czerwono

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Długo was nadrabiałam ale myślę, że było / będzie warto jestem chwilę przed swoim pierwszym zamówieniem z BU. Koszyk od dawna załadowany, po przeczytaniu wątku trochę jego zawartość zweryfikowałam.

Jako totalnie początkująca mam do was kilka pytań (mam wrażenie, że im więcej przeczytałam tym większy mam mętlik) - bardzo proszę o pomoc

Zdecydowałam się na:

peeling enzymatyczny z bromelainą - ja bardzo lubię
puder bambusowy z jedwabiem + puder bambusowy z jedwabiem i owsem - sam bambus mam i chwalę sobie innych nie próbowałam
mleczko jedwabne do włosów - nie polubiłam, moje włosy były jakieś tempe po tym mleczku
olej kokosowy ECO (do włosów) - stosuję na zmianę z monoi, nie wyobrażam sobie życia bez niego

oraz co najważniejsze :

tonik PHA - u mnie ten onik nic nie robił
hydrolat z kwiatu kocanki ECO (by wspomóc cerę przy stosowaniu PHA, zredukować stare blizny itp.)
hydrolat z kwiatu pomarańczy - hydrolaty wszelakie zamniast toników stosuję oraz robię na nich maski.
olej MONOI - jak kokos do włosów
olejek myjący pomarańczowy - wolę klasyczny, ale ten ma piękny zapach
serum Granat ECO (na dzień) - mnie jakoś nie służy - żużywam teraz go na nogi i ręce. Ja wolę inny bardziej wodnisty antyoksydant
serum Lemon + tamanu (na noc) - mój ulubiony
żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem - lub zwykły - niezbędnik do wszystkiego.

Plus buteleczki, pojemniczki, zlewki...


Mam 22 lata, cerę mieszaną, problematyczną strefę T (odwieczne zaskórniki na nosie i brodzie, świecenie), sporadyczne wypryski także na policzkach - chciałabym oczyścić i wzmocnić cerę, zwęzić pory, zmniejszyć nieco wydzielanie sebum rozkoszując się przy tym przyjemnymi zapachami


Proszę o wskazówki:

1. czy nie przesadziłam z zakupami? w sensie czy zdołam upchnąć to wszystko na jeden dzień
2. czy ten żel HA z alantoiną i pantenolem nadaje się do wszystkiego? wyczytałam, że dobrze mieszać go z kocanką podczas leczenia blizn, ale czy równie dobrze spisze się jako dodatek do serów, olejów? czy może lepiej wziąć też "zwykły" HA (zmieszać mało- i wielkocząsteczkowy?)
3. czego najlepiej używać po oczyszczeniu i przetarciu hydrolatem cery dla nawilżenia NA DZIEŃ? olej? serum granat? nie jestem pewna, czy jest sens brać oba te produkty naraz.

Pod oczy na noc zamierzam stosować maść ochronną z wit. A, a na dzień używam kremów FlosLeku - obecnie z arniką. Jak Ci służy to stosuj nadal

W domu mam już ZitZapa (lubię jego zapach wieczorem w łóżku mam wrażenie że się inhaluję, jak to podczas choroby w dzieciństwie bywało; stwierdzam że działa) oraz NTBT (jeszcze nie wiem czy działa ale stosuję).


Najbardziej będę wdzięczna za krótką, łopatologiczną istrukcję jak, co i po czym stosować, co zamiast czego i co ile dni... Ale każda najdrobniejsza wskazówka będzie dla mnie cenna
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 22:58   #1668
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Zawahałam się, czy nie powinnam założyć osobnego wątku, ale jednak nie - na biochemię z tym przecież nie pójdę, za wysokie progi a zależy mi na opinii minerałoholiczek stosujących naturalną pielęgnację.


Po zamieszczeniu poprzedniego postu dostałam niepokojącą wiadomość na temat pielęgnacji z BU od jednej z Wizażanek (pozostanie anonimowa, o ile sama nie zdecyduje inaczej). Z tego powodu chwilowo zaniechałam swojego pierwszego zamówienia naturalno-pielęgnacyjnego. Wysłałam kilkunastu z was PW w tej sprawie (i dostałam już kilka odpowiedzi, za które bardzo dziękuję), ale za radą Winly wklejam swoje wątpliwości na forum, do szerszej oceny.


Wizażanka przestrzega mnie przed kosmetykami z BU. Pisze (słusznie zresztą) że większość ich olejów i serów opartych jest na oleju słonecznikowym, że oczyszczanie to bzdura a problemy skórne klientek BU to zwykły wysyp, który nie zniknie tak szybko jak się pojawił, że ona długo borykała się z pryszczami po używaniu kosmetyków BU (a teraz używa bardziej zaawansowanej naturalnej pielęgnacji i jest o niebo lepiej)... Trochę mnie nastraszyła, zwłaszcza że dotychczas jestem w miarę zadowolona ze stanu swojej cery (mieszana z zaskórnikami i sporadycznymi wypryskami, bez tragedii) i nie chcę by to się pogorszyło. Chcę po prostu nakarmić swoją buzię czymś naturalnym, zrezygnować z chemii nawet gdyby miało to nie dać żadnych spektakularnych efektów - choć oczywiście i na nie liczę.

Tu pytanie do was, drogie Wizażanki - czy zauważyłyście u siebie negatywne skutki stosowania pielęgnacji konkretnie z BU? Jeśli tak - co dokładnie jest obiektem tego niezadowolenia, jaki produkt i jaki objaw po nim następujący? Czy problemy skórne utrzymują / utrzymywały się długo od rozpoczęcia pielęgnacji produktami z BU? A może wprost przeciwnie - wcale ich nie było? Proszę każdą wypowiadającą się o określenie rodzaju swojej cery.

Puder bambusowy, peeling z bromelainą, kokos do włosów... to zamawiam na pewno, ale mam zagwozdkę co z tymi olejami, serami itp. Może warto skoczyć od razu na głęboką wodę pomijając etap gotowców z BU?

Będę wdzięczna za relacje i opinie o wpływie kosmetyków BU na wasze cery.
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 07:53   #1669
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Viollet87, szczerze mówiąc nie wiem o co chodziło tej anonimowej wizażance. Skąd informacja że oleje oparte są na oleju slonecznikowym? Olejki myjące owszem, ale to jest wyraźnie napisane, używam ich od roku i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jakoś dziwnie mi brzmią te oskarżenia wobec BU - jakieś dowody? Przecież jest wątek o BU, dziewczyny zachwycone, ale też dzielące się informacjami o produktach, które mogą nie podejść - np tonik PHA 6%.

Też mam cerę mieszaną i wypryski sporadyczne, stan mojej skóry się poprawił, ale jestem w szoku, że ktoś stwierdza, że BU to bzdura. Chcę zobaczyć DOWÓD!!
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-21, 08:43   #1670
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Viollet87, szczerze mówiąc nie wiem o co chodziło tej anonimowej wizażance. Skąd informacja że oleje oparte są na oleju slonecznikowym? Olejki myjące owszem, ale to jest wyraźnie napisane, używam ich od roku i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jakoś dziwnie mi brzmią te oskarżenia wobec BU - jakieś dowody? Przecież jest wątek o BU, dziewczyny zachwycone, ale też dzielące się informacjami o produktach, które mogą nie podejść - np tonik PHA 6%.

Też mam cerę mieszaną i wypryski sporadyczne, stan mojej skóry się poprawił, ale jestem w szoku, że ktoś stwierdza, że BU to bzdura. Chcę zobaczyć DOWÓD!!
szczerze mówiąc tez jestem w szoku! Może wolę inne sklepy ale to dlatego że mnie kręci kręcenie od A do Z ale BU ma produkty pierwszej klasy i nie rozumiem tych oskarżeń. Sera są świetne, używałam kilku i nie mam zastrzeżeń. Moja cera jest wymagająca i kapryśna-nic ją nie zapchało. Oleje do mycia są na bazie słonecznikowego ale nie zapychają, mają przecież krótki kontakt ze skórą, zresztą jest jasno napisane w przepisie że są na bazie tego oleju! Czy myślicie że olejek myjący kosztowałby niecałe 10 zł gdyby był na bazie droższego oleju?Nie rozumiem zupełnie zarzutów odn. BU.
W ogóle wiele produktów myjących naturalnych nie ma super hiper składów-mój ulubieniec z naturalnego piękna ma trójglicerydy które w normalnym kremie pozapychałyby mnie strasznie ale w myjącym środku ani trochę. Większość olejków z ZSK ma olej słonecznikowy lub ratyfikowany ze słodkich migdałów który tez lubi zapychać cery skłonne do tego (ale w produktach które pozostawiamy na skórze a nie zmywamy). Sama gdy robię olejek do mycia stosuję dobry olej słonecznikowy lub oliwę z oliwek bo tak jest ekonomicznie. Moja skóra jest bardzo skłonna do zapychania czy podrażniania ale w tym przypadku nic się nie dzieje.
Owszem, są cery które źle reagują na olejki myjące z BU ale jest znakomita większość która jest zachwycona nimi.
Nie rozumiem też zarzutu odn. olejów. Jak to większośc jest oparta na słonecznikowym? Ja w ich ofercie widzę czyste tłoczone oleje z konkretnych składników, tylko olej z kocanki jest maceratem na oleju słonecznikowym. Zresztą BU wyraźnie to podkreśla .
Sera mają świetne, ja w zasadzie pomijajac przygodę z mazidłami pielęgnację naturalną zaczęłam właśnie od BU i moja cera od razu na tym zyskała. Nie widzę by wszystkie miały coś wspólnego z olejem słonecznikowym, tylko nieliczne mają w składzie maceraty w takiej ilości że raczej nie zapychają cery podatnej na to. Owszem, to kwestia indywidualna co i kogo może pozapychać ale składniki są jasno wymienione i BU nikogo tu nie oszukuje.

BTW przeglądając receptariusz na mazidlach można tez zauważyć obecność maceratów w serach, kremach.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2009-09-21 o 08:57
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 09:07   #1671
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

cały czas zapominamy, że to co jednej osobie może zaszkodzić dla drugiej może być super produktem - każda skóra jest inna i każda inaczej reaguje, żeby się przekonać co dla kogo należy sprawdzić to na własnej skórze - koniec. kropka. inaczej się nie da
generalizowanie typu - mnie produkty z firmy X szkodzą więc się jej wystrzegajcie jest czystą ignorancją, albo ...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 09:15   #1672
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ja z BU duzej stycznosci nie mialam, ale niektore ich produkty sobie chwale- m.in. serum lemon (do przyrzadzenia ktrego zreszta znowu sie przymierzam) lubie tez olejki myjace-pomaranczowy jak dla mnie rewelacja, i choc teraz uzywam tego na bazie cromollientu z przepisu z Mazidel, to jak go skoncze mam zamiar wrocic do tego z BU (jednak nie podchodzi mi kupowanie tylu olei zeby ukrecic olejek myjacy, tym bardziej ze starcza mi na mniej czasu niz ten z BU- nie wiem czemu)
probowalam kilku ich olei i zaden mnie nie zapchal. hydrolaty tez sa super.
i ogolnie, mimo ze teraz robie zakupy glownie na mazidlach (bo jest tam wiecej rzeczy ktorych potrzebuje) i w innych sklepach, to po niektore produkty bede wracac wlasnie do BU.

aha i Violl, buteleczki, opakowania owszem, ale moim zdaniem zlewki nie sa Ci potrzebne. BU ma wszystko odmierzone i daje opakowanie na gotowy produkt wiec wszystko od razu do niego wlewasz. a nawet jesli chcialabys sie przerzucic na mieszanie kosmetykow samodzielnie- praktycznie wszystko mozna zrobic w naczyniach jakie mamy w domu (kieliszek, szklanka, wieksza miseczka) ja tak robie i jest ok.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 09:22   #1673
frenka
Zadomowienie
 
Avatar frenka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 751
GG do frenka
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

jestem z natury dość wygodna, dlatego do tej pory zawsze wybierałam produkty z BU- wszystko odmierzone, w lodówce nie zostają mi żadne buteleczki z resztkami półproduktów (kiedyś się przemogę i wejdę na wyższy level )

nie wiem, czy mogę się tu wypowiedzieć, bo nie mam porównania z innymi firmami. ALE naturalnej pielęgnacji (z BU) używam od około roku- cera bardzo mi się poprawiła (po zastąpieniu minerałami podkładu mineralnego było jeszcze lepiej), nie miałam problemów z nasileniem się jakiś zmian skórnych etc. oczywiście każda skóra jest inna i inaczej reaguje na te same produkty, więc chyba nie ma podstaw, żeby stwierdzić, że BU jest BE, a reszta cacy

poza tym właśnie sprawdziłam skład wszystkich serów i olejków- olejki myjące wszystkie są na bazie z oleju słonecznikowego (ale tu uważam tak, jak aga, że to krótkotrwały kontakt ze skóra), ale w żadnym serum nie ma tego składnika!
__________________
Black is the new black.

Edytowane przez frenka
Czas edycji: 2009-09-21 o 09:39
frenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 09:42   #1674
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez frenka Pokaż wiadomość
jestem z natury dość wygodna, dlatego do tej pory zawsze wybierałam produkty z BU- wszystko odmierzone, w lodówce nie zostają mi żadne buteleczki z resztkami półproduktów (kiedyś się przemogę i wejdę na wyższy level )

nie wiem, czy mogę się tu wypowiedzieć, bo nie mam porównania z innymi firmami. ALE naturalnej pielęgnacji (z BU) używam od około roku- cera bardzo mi się poprawiła (po zastąpieniu minerałami podkładu mineralnego było jeszcze lepiej), nie miałam problemów z nasileniem się jakiś zmian skórnych etc. oczywiście każda skóra jest inna i inaczej reaguje na te same produkty, więc chyba nie ma podstaw, żeby stwierdzić, że BU jest BE, a reszta cacy

poza tym właśnie sprawdziłam skład wszystkich serów i olejków- olejki myjące wszystkie są na bazie z oleju słonecznikowego (ale tu uważam tak, jak aga, że to krótkotrwały kontakt ze skóra), ale w żadnym serum nie ma tego składnika!
Frenko, jest słonecznik w serach, niektóre zawierają maceraty a one są na bazie oleju słonecznikowego
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 09:44   #1675
frenka
Zadomowienie
 
Avatar frenka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 751
GG do frenka
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Frenko, jest słonecznik w serach, niektóre zawierają maceraty a one są na bazie oleju słonecznikowego
chyba mi się mieni przed oczami, nie jest ze mną dobrze
__________________
Black is the new black.
frenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 09:45   #1676
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez frenka Pokaż wiadomość
chyba mi się mieni przed oczami, nie jest ze mną dobrze
hehe, nie jest tak źle
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 09:48   #1677
frenka
Zadomowienie
 
Avatar frenka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 751
GG do frenka
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
hehe, nie jest tak źle
co nie zmienia faktu, że serum granat, którego używam (a w składzie ma jak właśnie zauważyłam olej słonecznikowy), nie szkodzi mi nic a nic.
__________________
Black is the new black.
frenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 10:14   #1678
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 391
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cieszę się Viollet, że zamieściłaś tu swoje wątpliwości. I tak jak Ci pisałam na PW uważam, że to poważny zarzut, bo sugeruje, że BU nas oszukuje. Chciałabym poznać dowody tej Wizażanki, bo w sumie, żadna z klientek BU nie chciałaby być nabijana w butelkę, więc prosimy o dowody

I znów napiszę, że jestem zachwycona pielęgnacją z BU, gdyby nie moje wędrujące paluszki, miałabym cerę jak po ingerencji PS
Jeśli obawiasz się oleju słonecznikowego, z początku też miałam obiekcje, choć nie słuszne, bo nie zrobił mi żadnej krzywdy, nawet w maceratach, to odpuść go sobie na jakiś czas, testuj delikatniejsze rzeczy.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 16:29   #1679
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Violl, wiem, że tonik PHA wzbudza mieszane odczucia, ale ja jestem zachwycona a bliska mi kobieta w wieku mojej mamy zużyła sumiennie całą butelkę przez 3 miesiące więc chyba też jest zadowolona (nie mam okazji zapytać).

te zarzuty wobec BU wydają mi się abstrakcyjne.
Co do wysypów, to anonimowa wizażanka kręciła może sama toniki z kwasami i nie przeszła oczyszczania? Trudne do uwierzenia.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 17:11   #1680
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A może po prostu dziewczyna trafiła na produkty które jej kompletnie nie pasowały - wiadomo przecież, że to co jednemu pasuje drugiemu już niekoniecznie. Ale to nie jest powód, żeby od razu stwierdzać, że wszystko jest złe itd.

Odnośnie tego oleju słonecznikowego - sama mam cerę tłustą, skłonną do przesuszania się, trądzikowa, bardzo łatwo się zapycha - używam olejku myjącego- pomarańczowego (co prawda dopiero 1,5 tygodnia, ale jakby się coś miało dziać złego to by się działo) i nie zauważyłam u siebie na twarzy nic złego. A wręcz przeciwnie - jest to jeden z niewielu produktów do twarzy, który mi nie wysusza skóry, a delikatnie nawilża jeszcze (albo ja to tak odczuwam, ale tyle już różnych kremów/pianek/żelów itd miałam że ten olejek przy tych innych jest po prostu cudowny, uczucie czystej twarzy, nie przesuszonej, nie podrażnionej...)



Ja mam jeszcze inne pytanie:
czy jeśli macie np. dwie maseczki do twarzy i na każdej pisze, żeby używać raz w tygodniu, to używacie je 'jednocześnie'? Tzn. że obie stosujecie w jednym tygodniu, ale w inne dni, czy najpierw jedną, a jak się skończy to drugą? Nie ma żadnych ALE do używania ich jednocześnie? I jak się ma to do peelingów/maseczek?
Dokładnie jeśli o mnie chodzi, to mam maseczkę wulkaniczną i peeling z bromelainą - i chcę wiedzieć czy nie zaszkodzę sobie jeśli np. w piątki będę robić peeling, a w poniedziałki maseczkę... bo w ciągu jednego dnia, to chyba nie ma sensu kompletnie...
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.