Ćwiczenia na szpagat - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Pokaż wyniki sondy: W które dni ćwiczymy?
pn, wt, czw, sob 1 6,67%
pn, śr, pt, sob 10 66,67%
wt, śr, pt, sob 1 6,67%
wt, śr, pt, niedz 1 6,67%
śr, czw, sob, niedz 2 13,33%
Głosujący: 15. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-11, 19:21   #1651
Super laska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Cytat:
Napisane przez Super laska Pokaż wiadomość
Wysłałabym wam fotke mojego szpagatu,ale nie wiem jak,jeżeli ktoś mi powie jak to wyślę.No jasne że się udał,a jak coś się nie uda to zadzwonię do mojego osobistego trenera.
Dobra rada dla wszystkich którzy nie umieją szpagatu-wynająć osobistego trenera,przetestowałam na sobie!!!!!!!!Pozdro.Prada
Super laska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 20:02   #1652
marta88888888
Przyczajenie
 
Avatar marta88888888
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Mam do was jedno pytanie. Jak powinien wyglądac prawidlowy szpagat rozkroczny? Sa na to jakies specjalne "reguly"? Zaczęlam rozciągac sie do wlasnie tego szpagatu, co prawda brakuje mi jeszcze ok. 15 cm, ale wolalabym od początku unikac mozliwych bledow...
marta88888888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 20:05   #1653
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Coście mi zrobiły ... ? Machnęłam przed chwilą ten zestawik z pierwszej strony i po rozgrzewce już miałam dość ... mam nadzieje, że dam radę jutro zwlec się z łóżka Ale ćwiczenia wydają się całkiem fajne, mam nadzieje, że wytrwam...
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 20:07   #1654
cool girl
Raczkowanie
 
Avatar cool girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 276
Dot.: Ćwiczenia na szpagat

Cytat:
Napisane przez Super laska Pokaż wiadomość
Wysłałabym wam fotke mojego szpagatu,ale nie wiem jak,jeżeli ktoś mi powie jak to wyślę.No jasne że się udał,a jak coś się nie uda to zadzwonię do mojego osobistego trenera.
jak bierzesz ODPOWIEDZ to pod miejscem gdzie wpisujesz tekst masz przycisk ZARZADZAJ ZALACZNIKAMI, a dalej to mysle ze sobie dasz rade
__________________
cool girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 20:13   #1655
cool girl
Raczkowanie
 
Avatar cool girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 276
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez marta88888888 Pokaż wiadomość
Mam do was jedno pytanie. Jak powinien wyglądac prawidlowy szpagat rozkroczny? Sa na to jakies specjalne "reguly"? Zaczęlam rozciągac sie do wlasnie tego szpagatu, co prawda brakuje mi jeszcze ok. 15 cm, ale wolalabym od początku unikac mozliwych bledow...
mysle ze przede wszystkim to musisz byc prostopadle od podlogi (nie wiem czy wiesz o co mi chodzi, najprosciej bedzie ci jesli bedziesz robila go przy scianie, majac piety przy scianie i dotykajac jej pupa zjezdzala w dol) i miec proste kolana.
__________________
cool girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 20:28   #1656
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

na urazy, nadciągnięcia itp. ja uzwam zelu deep relief. Ze wszystkich chyba zeli sportowych on ma najmniej intensywną woń... ale i tak na dzień za nic bym sie nie posmarowałą. tosuje go na noc. I pomaga.
__________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić."

Albert Einstein


rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 09:40   #1657
wygimnastykowana43
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 127
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez marta88888888 Pokaż wiadomość
Mam do was jedno pytanie. Jak powinien wyglądac prawidlowy szpagat rozkroczny? Sa na to jakies specjalne "reguly"? Zaczęlam rozciągac sie do wlasnie tego szpagatu, co prawda brakuje mi jeszcze ok. 15 cm, ale wolalabym od początku unikac mozliwych bledow...
Przedewszystkiem musisz pamiatać by twoje nogi proste w kolanach oraz ba oraz jak już usiądziesz w tym szpagacie twoje nogi powinyy twotzyc idealnie linie prosta.
Ja wolę robić szpagat rozkroczny ze stopami skierowanymi do przody przed siebie wydaje mi się ze ładnej wyglada.
wygimnastykowana43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-12, 11:35   #1658
aniuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 46
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Ojjj ja wczoraj zaczelam cwiczenia, a dzisiaj mialam problem ze wstaniem z lozka nie lubie zakwasow
__________________

Et je cesserais pour toujours de te toucher...
aniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 13:31   #1659
marta88888888
Przyczajenie
 
Avatar marta88888888
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Dzięki wam bardzo
No to będe probowac
marta88888888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 14:35   #1660
VIVO71
Raczkowanie
 
Avatar VIVO71
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 301
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez deutsches Pokaż wiadomość
hmmm, a ja mam takie pytanie z innej beczki, znacie może jakieś dobre, skutecznie ćwiczenia,aby ćwiczyć równowagę ?? może to trochę głupie, ale tak jestem ciekawa, co jeszcze może ją poprawić .....
Hallo Deutches!
Poruszyłaś fajny temat. Podczas ćwiczeń równoważnych musisz być maksymalnie skupiona. Najlepiej jest patrzeć w jeden punkt ,gdzieś przed sobą, na wysokości Twoich oczu. Jest dosyć dużo ćwiczeń na poprawienie równowagi ciała. Musisz na początku wykonywać ruchy z mniejszą amplitudą, na niższej wysokości, stopniową ją zwiększając. Jest dużo fajnych ćwiczonek z jogi, ale nie tylko. Świetne są ćwiczenia równoważne zaczerpnięte z tańca klasycznego. Cool Girl pisała np. o wadze bokiem i przodem - świetna sprawa! Później spróbuję dać Ci kilka ćwiczonek, dobrze? Pójdę tylko zjeść obiad. Może wieczorkiem,ok?
__________________
VIVO 71
VIVO71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 19:54   #1661
deutsches
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: śląsk :D
Wiadomości: 16
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez VIVO71 Pokaż wiadomość
Hallo Deutches!
Poruszyłaś fajny temat. Podczas ćwiczeń równoważnych musisz być maksymalnie skupiona. Najlepiej jest patrzeć w jeden punkt ,gdzieś przed sobą, na wysokości Twoich oczu. Jest dosyć dużo ćwiczeń na poprawienie równowagi ciała. Musisz na początku wykonywać ruchy z mniejszą amplitudą, na niższej wysokości, stopniową ją zwiększając. Jest dużo fajnych ćwiczonek z jogi, ale nie tylko. Świetne są ćwiczenia równoważne zaczerpnięte z tańca klasycznego. Cool Girl pisała np. o wadze bokiem i przodem - świetna sprawa! Później spróbuję dać Ci kilka ćwiczonek, dobrze? Pójdę tylko zjeść obiad. Może wieczorkiem,ok?
Powiem Ci, że byłabym bardzo wdzięczna, naprawdę ))) Bo jako tako rozciągnięta jestem, ale zauważyłam, że mam czasem problemy z równowagą .... tzn np wyciągając nogę w przód, w bok, czy tam w tył robię to tylko przy ścianie, a jak już staram się bez, to masakra .... Także, jak byś znalazła chwilkę i coś napisała było by super ))))
deutsches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-13, 10:35   #1662
VIVO71
Raczkowanie
 
Avatar VIVO71
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 301
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez deutsches Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że byłabym bardzo wdzięczna, naprawdę ))) Bo jako tako rozciągnięta jestem, ale zauważyłam, że mam czasem problemy z równowagą .... tzn np wyciągając nogę w przód, w bok, czy tam w tył robię to tylko przy ścianie, a jak już staram się bez, to masakra .... Także, jak byś znalazła chwilkę i coś napisała było by super ))))
Mam jakiś problem z wklejaniem zdjęć. Mam już kilka ćwiczeń z jogi,ale sam opis,to chyba za mało. Spróbuję jeszcze raz z tymi zdjęciami. Poczekaj jeszcze troszkę,o.k
__________________
VIVO 71
VIVO71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 11:52   #1663
Selebrim 1992
Raczkowanie
 
Avatar Selebrim 1992
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 280
GG do Selebrim 1992
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Eh... a ja męcze szpagat na lewą nogę przypuszczam że gdzieś do środy - piątku bede juz robic na dwie nogi znaczy to takie moje myśli ale wierze że się uda zwłaszcza że ból ustąpił ..
__________________
Selebrim
(...)zanim zniknę w chłodnej mgle,
zanim czas wymarze mnie(...)

Selebrim 1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 12:36   #1664
cool girl
Raczkowanie
 
Avatar cool girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 276
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

wiec wszystko wraca do normy trzymam kciuki, ale nie spiesz sie tak bardzo z tym szpagatem zebys znowu nie przesadzila
__________________
cool girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 18:31   #1665
VIVO71
Raczkowanie
 
Avatar VIVO71
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 301
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez deutsches Pokaż wiadomość
hmmm, a ja mam takie pytanie z innej beczki, znacie może jakieś dobre, skutecznie ćwiczenia,aby ćwiczyć równowagę ?? może to trochę głupie, ale tak jestem ciekawa, co jeszcze może ją poprawić .....
ZDJĘCIE PIERWSZE
Podam przykładowy zestaw ćwiczeń w oparciu o zasady z tańca klasycznego(ćwicz obie nogi). Podczas wszystkich ćwiczeń pilnuj pleców - nie pochylaj ich do przodu. Wzrok najlepiej żeby skierowany był w jeden p-nkt.
1.Moim zdaniem najpierw mogłabys ćwiczyć wysuwanie nogi do przodu, do boku i do tył - trzymając się np. krzesełka. Oparcie krzesełka powinno byc mniej więcej na wysokości Twojego pasa, nie wyżej. Zmiana nogi.
2.Później rób to samo, czyli wysuwanie nogi,ale unosząc ją nad podłogę - ok. 45 stopni (następna seria do 90 stopni) nad ziemią. Zmiana nogi.
3. Następnie wymachy (a może nawet lepiej byłoby dla osiągnięcia równowagi,żeby były to wznosy niz wymachy). Zmiana nogi.
4. Spróbuj wznieść maksymalnie nogę do przodu i wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund. Nie pochylaj tułowia w przód. Zmiana nogi.
5. Jak wyżej,ale do boku. Nie pochylaj tułowia w przód. Zmiana nogi.
6. Jak wyżej,ale do tyłu. Nie pochylaj tułowia w przód. Zmiana nogi.
7. Teraz możesz spróbować wykonać wszystkie ćwiczenia bez oparcia. Koncentruj się na wykonywaniu ćwiczenia. Ręce możesz trzymać do boku - będzie Ci łatwiej utrzymać równowagę.

ZDJĘCIE DRUGIE
Możesz poćwiczyć sobie równowagę podczas arabesek. (Na tym zdjęciu jest dodatkowo jakaś pozycja jogi,ale nie pamiętam jak się nazywa).

Kilka ćwiczeń zmierzających do uzyskania lepszej równowagi - zaczerpnięte z jogi.
1) NA ZDJĘCIU TRZECIM: Tadasana: pozycja góry
Postawa stabilna. Dociśnij stopy, palce razem, dociśnij równo przód i tył stopy.
Podnieś rzepki kolan.
Wydłuż boki ciała – podnieś ręce.
Barki w tył i w dół.
2) NA ZDJĘCIU TRZECIM: Uthita trikonasana: pozycja rozciągniętego trójkąta.
Skręć lewą stopę o 15 stopni do środka a prawą 90 stopni na zewnątrz – stopy pod nadgarstkami.
Podciągnij rzepki kolan.
Wyciągnij się w prawo.
Prawa ręka w dół na łydce, lewa ręka w górę.
Skręć tułów do sufitu.
Spójrz na lewy kciuk.
3) NA ZDJĘCIU TRZECIM: Ardha candrasana: pozycja półksiężyca
Ciało przyjmuje kształt półksiężyca.
Stań w Tadasanie.
Wdech, z wydechem skok.
Ramiona w bok – Trikonasana.
Ugnij prawą nogę, dosuń lewą nogę do prawej.
Połóż dłoń prawą 30 cm przed stopą, lekko po zewnętrznej stronie.
Przesuń ciężar ciała na nogę z przodu.
Unieś lewą nogę na wysokość bioder i wyprostuj nogę na której stoisz.
Lewa ręka do sufitu.
Ugnij nogę, na której stoisz, przejdź do Trikonasany.
Do góry wdech, stopy do centrum, zmiana strony.
4) NA ZDJĘCIU TRZECIM: Urdhva hastasana: pozycja z podniesionymi rękami do góry.
Stań w tadasanie.
Wyprostuj ręce przed siebie i powoli podnieś je do góry.
Połącz nadgarstki, utrzymuj ręce wyprostowane w łokciach.
Patrz prosto przed siebie.
5) ZDJĘCIE CZWARTE: Vriksasana: pozycja drzewa.
Stań w Tadasanie.
Ugnij prawą nogę i ułóż prawą stopę na lewym udzie, pięta jak najbliżej pachwiny.
Cofnij kolano nogi zgiętej w tył.
Opuść ręce i skręć wnętrza dłoni do sufitu, z wdechem podnieś ręce po jak największym łuku.
Złącz dłonie.

Może na razie tyle. Ćwicz sobie również wspięcia na palce - obunóż, jednonóż z trzymaniem i bez trzymania się ściany, czy krzesła. Świetnie ćwiczy się Również równowagę podczas wszelkiego rodzaju ćwiczeń przygotowujących do piruetów,gdzie trzeba trzymać pion.
To co Ci napisałam, to oczywiście przykłady. Nie wiem,czy dobrze załadują się zdjęcia,ale mam nadzieję,że tak. Mam nadzieję,że jakoś się w tym wszystkim połapiesz. Za jakiś czas mogę znowu Ci coś napisać,jeżeli będziesz chciała.
Przy zachowaniu równowagi ciała w statyce musi być spełniony podstawowy warunek: rzut środka ciężkości ciała musi padać w obrębie pola podstawy. Trzeba nauczyć się prawidłowo ustawiać ciało: stopy, tułów, głowę. Każdy człowiek podczas stania "chwieje się",ale mozna to wtrenować.
Przy utrzymaniu równowagi ważną rolę odgrywa gibkość - jeżeli jesteś dobrze rozciągnięta, to łatwiej Ci jest ją utrzymać. Musisz wzmacniać mięśnie nóg, to podstawa. Silne mięśnie, to połowa zwycięstwa. Mam nadzieję,że coś pomogłam. Pa!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ContactSheet_001.jpg (8,4 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kkkkkkkkkkk.jpg (21,2 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (19,9 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kopia ContactSheet_001.jpg (4,7 KB, 51 załadowań)
__________________
VIVO 71

Edytowane przez VIVO71
Czas edycji: 2007-10-14 o 09:35 Powód: ponowna próba załadowania zdjęć
VIVO71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 09:00   #1666
ulcia997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 15
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez Konsuela Pokaż wiadomość
Cześć!

Na początku chciałam was serdecznie przywitać, gdyż jest to mój pierwszy raz na forum wizażu

A teraz do rzeczy. Czy któraś (lub któryś) z was potrafi zrobić szpagat? Czy możecie opisać w jaki sposób doszliście do celu? W jaki sposób należy ćwiczyć i przez jaki czas? Rozumiem, że chodzi o rozciąganie nóg, ale czy tylko? Jakiś czas temu ostro wzięłam się właśnie za ćwiczenia rozciągające, ale lekko przegięłam w efekcie czego nadwyrężyłam swoje kolana A szpagatu jak nie umiałam zrobić tak nie umiem, a jest to moje malutkie marzenie

Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Pozdrawiam!
Słuchaj!!!Zrobiłam już kilka razy szpagat i uwierz że to nie jest łatwe zadanie.Jeżeli tak jak inne tematy chcesz zrobić szpagat w 3 tygodnie to odpada.Dlaczego?Dlatego że mięśnie muszą najpierw się rościągnąć na tyle aby móc zrobić szpagat.Następnie rozgrzewki i zmęczenie,zakwasy.Nie morzesz robić wszystko na raz dlatego zajmie ci to pzynajmniej miesiąc pzry w ogóle nie rozciągniętych mięśniach.Dlatego zastanów się nad tym czy masz czas silną wolę i czy chcesz na pewno poświęcić wiele miesięcy...
ulcia997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 09:39   #1667
Błękitny Frędzelek
Raczkowanie
 
Avatar Błękitny Frędzelek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 198
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Hmmm.... ten wątek uzmysłowił mi, jak bardzo jestem niewygimnastykowana.... Az wstyd powiedzieć ile cm brakuje mi do szpagatu , ale chyba przebijam wszystkich. Coż ćwiczenia czas zacząć. Moze szpagatu nie zrbię, ale przynajmniej się porozciągam
A wszystko tak boli.... - sport to zdrowie!!!???- trudno mi w to teraz uwierzyć
Błękitny Frędzelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 10:27   #1668
Selebrim 1992
Raczkowanie
 
Avatar Selebrim 1992
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 280
GG do Selebrim 1992
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Ja juz normalnie nie wyrabiam już praiwe wycwiczyłam lewą noge do szpagatu i co ? a znów sie przesliliłam ja nie wyrobie co za złośliwosc ... och
__________________
Selebrim
(...)zanim zniknę w chłodnej mgle,
zanim czas wymarze mnie(...)

Selebrim 1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 10:42   #1669
cool girl
Raczkowanie
 
Avatar cool girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 276
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez Selebrim 1992 Pokaż wiadomość
Ja juz normalnie nie wyrabiam już praiwe wycwiczyłam lewą noge do szpagatu i co ? a znów sie przesliliłam ja nie wyrobie co za złośliwosc ... och
a ja ostrzegalam!!
__________________
cool girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-14, 14:22   #1670
Selebrim 1992
Raczkowanie
 
Avatar Selebrim 1992
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 280
GG do Selebrim 1992
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Ale to jest chore akórat jak chciałam foto robic to mnie zaczeło bolec normalnie jestem wściekła na to...co za złośliwosc losu ale ja sie nie poddam i tak dopne swego w końcu
__________________
Selebrim
(...)zanim zniknę w chłodnej mgle,
zanim czas wymarze mnie(...)

Selebrim 1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 14:34   #1671
VIVO71
Raczkowanie
 
Avatar VIVO71
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 301
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez Selebrim 1992 Pokaż wiadomość
Ale to jest chore akórat jak chciałam foto robic to mnie zaczeło bolec normalnie jestem wściekła na to...co za złośliwosc losu ale ja sie nie poddam i tak dopne swego w końcu
Z kontuzjami nie wolno żartować. Powinnaś ją wyleczyć, ale oczywiście zrobisz, jak uważasz,to przecież Twoje zdrowie...
__________________
VIVO 71
VIVO71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 19:06   #1672
Selebrim 1992
Raczkowanie
 
Avatar Selebrim 1992
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 280
GG do Selebrim 1992
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Oj spokojnie odpoczne znów ze 2 - 3 dni i zaczne znowu
__________________
Selebrim
(...)zanim zniknę w chłodnej mgle,
zanim czas wymarze mnie(...)

Selebrim 1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 19:16   #1673
deutsches
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: śląsk :D
Wiadomości: 16
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez VIVO71 Pokaż wiadomość
ZDJĘCIE PIERWSZE
Podam przykładowy zestaw ćwiczeń w oparciu o zasady z tańca klasycznego(ćwicz obie nogi). Podczas wszystkich ćwiczeń pilnuj pleców - nie pochylaj ich do przodu. Wzrok najlepiej żeby skierowany był w jeden p-nkt.
1.Moim zdaniem najpierw mogłabys ćwiczyć wysuwanie nogi do przodu, do boku i do tył - trzymając się np. krzesełka. Oparcie krzesełka powinno byc mniej więcej na wysokości Twojego pasa, nie wyżej. Zmiana nogi.
2.Później rób to samo, czyli wysuwanie nogi,ale unosząc ją nad podłogę - ok. 45 stopni (następna seria do 90 stopni) nad ziemią. Zmiana nogi.
3. Następnie wymachy (a może nawet lepiej byłoby dla osiągnięcia równowagi,żeby były to wznosy niz wymachy). Zmiana nogi.
4. Spróbuj wznieść maksymalnie nogę do przodu i wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund. Nie pochylaj tułowia w przód. Zmiana nogi.
5. Jak wyżej,ale do boku. Nie pochylaj tułowia w przód. Zmiana nogi.
6. Jak wyżej,ale do tyłu. Nie pochylaj tułowia w przód. Zmiana nogi.
7. Teraz możesz spróbować wykonać wszystkie ćwiczenia bez oparcia. Koncentruj się na wykonywaniu ćwiczenia. Ręce możesz trzymać do boku - będzie Ci łatwiej utrzymać równowagę.

ZDJĘCIE DRUGIE
Możesz poćwiczyć sobie równowagę podczas arabesek. (Na tym zdjęciu jest dodatkowo jakaś pozycja jogi,ale nie pamiętam jak się nazywa).

Kilka ćwiczeń zmierzających do uzyskania lepszej równowagi - zaczerpnięte z jogi.
1) NA ZDJĘCIU TRZECIM: Tadasana: pozycja góry
Postawa stabilna. Dociśnij stopy, palce razem, dociśnij równo przód i tył stopy.
Podnieś rzepki kolan.
Wydłuż boki ciała – podnieś ręce.
Barki w tył i w dół.
2) NA ZDJĘCIU TRZECIM: Uthita trikonasana: pozycja rozciągniętego trójkąta.
Skręć lewą stopę o 15 stopni do środka a prawą 90 stopni na zewnątrz – stopy pod nadgarstkami.
Podciągnij rzepki kolan.
Wyciągnij się w prawo.
Prawa ręka w dół na łydce, lewa ręka w górę.
Skręć tułów do sufitu.
Spójrz na lewy kciuk.
3) NA ZDJĘCIU TRZECIM: Ardha candrasana: pozycja półksiężyca
Ciało przyjmuje kształt półksiężyca.
Stań w Tadasanie.
Wdech, z wydechem skok.
Ramiona w bok – Trikonasana.
Ugnij prawą nogę, dosuń lewą nogę do prawej.
Połóż dłoń prawą 30 cm przed stopą, lekko po zewnętrznej stronie.
Przesuń ciężar ciała na nogę z przodu.
Unieś lewą nogę na wysokość bioder i wyprostuj nogę na której stoisz.
Lewa ręka do sufitu.
Ugnij nogę, na której stoisz, przejdź do Trikonasany.
Do góry wdech, stopy do centrum, zmiana strony.
4) NA ZDJĘCIU TRZECIM: Urdhva hastasana: pozycja z podniesionymi rękami do góry.
Stań w tadasanie.
Wyprostuj ręce przed siebie i powoli podnieś je do góry.
Połącz nadgarstki, utrzymuj ręce wyprostowane w łokciach.
Patrz prosto przed siebie.
5) ZDJĘCIE CZWARTE: Vriksasana: pozycja drzewa.
Stań w Tadasanie.
Ugnij prawą nogę i ułóż prawą stopę na lewym udzie, pięta jak najbliżej pachwiny.
Cofnij kolano nogi zgiętej w tył.
Opuść ręce i skręć wnętrza dłoni do sufitu, z wdechem podnieś ręce po jak największym łuku.
Złącz dłonie.

Może na razie tyle. Ćwicz sobie również wspięcia na palce - obunóż, jednonóż z trzymaniem i bez trzymania się ściany, czy krzesła. Świetnie ćwiczy się Również równowagę podczas wszelkiego rodzaju ćwiczeń przygotowujących do piruetów,gdzie trzeba trzymać pion.
To co Ci napisałam, to oczywiście przykłady. Nie wiem,czy dobrze załadują się zdjęcia,ale mam nadzieję,że tak. Mam nadzieję,że jakoś się w tym wszystkim połapiesz. Za jakiś czas mogę znowu Ci coś napisać,jeżeli będziesz chciała.
Przy zachowaniu równowagi ciała w statyce musi być spełniony podstawowy warunek: rzut środka ciężkości ciała musi padać w obrębie pola podstawy. Trzeba nauczyć się prawidłowo ustawiać ciało: stopy, tułów, głowę. Każdy człowiek podczas stania "chwieje się",ale mozna to wtrenować.
Przy utrzymaniu równowagi ważną rolę odgrywa gibkość - jeżeli jesteś dobrze rozciągnięta, to łatwiej Ci jest ją utrzymać. Musisz wzmacniać mięśnie nóg, to podstawa. Silne mięśnie, to połowa zwycięstwa. Mam nadzieję,że coś pomogłam. Pa!

Jasne, że pomogłaś!!!! na prawdę jestem bardzo wdzięczna. Jutro mam zamiar zacząć ćwiczenia Napiszę w późniejszym czasie jak rezultaty )
deutsches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 16:20   #1674
Selebrim 1992
Raczkowanie
 
Avatar Selebrim 1992
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 280
GG do Selebrim 1992
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Hah umiem stac na głowie bez sciany hah jestem dumna jak paw i to stoje aż tak koło 10 sekund xD normalnie umre z zachwytu :P
__________________
Selebrim
(...)zanim zniknę w chłodnej mgle,
zanim czas wymarze mnie(...)

Selebrim 1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 16:57   #1675
VIVO71
Raczkowanie
 
Avatar VIVO71
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 301
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez deutsches Pokaż wiadomość
Jasne, że pomogłaś!!!! na prawdę jestem bardzo wdzięczna. Jutro mam zamiar zacząć ćwiczenia Napiszę w późniejszym czasie jak rezultaty )
Polecam do poczytania
http://www.afcp.com.fr/Kow_physio_pi...hap_4_pol.html
Dołączam kilka póz równoważnych z jogi.
Pa! Trzymaj się cieplutko!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ContactSheet_001.jpg (47,5 KB, 70 załadowań)
__________________
VIVO 71
VIVO71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 17:18   #1676
cool girl
Raczkowanie
 
Avatar cool girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 276
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez Selebrim 1992 Pokaż wiadomość
Hah umiem stac na głowie bez sciany hah jestem dumna jak paw i to stoje aż tak koło 10 sekund xD normalnie umre z zachwytu :P
moje gratulacje moze wklej fote to skomentujemy
__________________
cool girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 19:14   #1677
deutsches
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: śląsk :D
Wiadomości: 16
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez VIVO71 Pokaż wiadomość
Polecam do poczytania
http://www.afcp.com.fr/Kow_physio_pi...hap_4_pol.html
Dołączam kilka póz równoważnych z jogi.
Pa! Trzymaj się cieplutko!


a więc jeszcze raz dzięki !!! )))
deutsches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 20:38   #1678
VIVO71
Raczkowanie
 
Avatar VIVO71
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 301
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez deutsches Pokaż wiadomość
a więc jeszcze raz dzięki !!! )))
Prosze bardzo! Polecam się na przyszłość! Dla mnie to sama przyejmność!~
Pa!
__________________
VIVO 71
VIVO71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 21:43   #1679
Selebrim 1992
Raczkowanie
 
Avatar Selebrim 1992
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 280
GG do Selebrim 1992
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Cytat:
Napisane przez cool girl Pokaż wiadomość
moje gratulacje moze wklej fote to skomentujemy
Ok ale jutro bo jestem w pidżamce jutro postaram sie wkleić
__________________
Selebrim
(...)zanim zniknę w chłodnej mgle,
zanim czas wymarze mnie(...)

Selebrim 1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 15:48   #1680
Selebrim 1992
Raczkowanie
 
Avatar Selebrim 1992
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 280
GG do Selebrim 1992
Dot.: Akcja: Robimy szpagat!

Specjalnie na życzenie cool girl dziś rano przed sql zrobiłam fotki ...
S6300984.JPG S6300982.JPG

Czekam na opinie ;D
__________________
Selebrim
(...)zanim zniknę w chłodnej mgle,
zanim czas wymarze mnie(...)

Selebrim 1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-04 13:08:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.