Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-12, 19:20   #1651
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Czyli to normalne? Bo już się bałam, że może okres czy coś. Po pierwszym porodzie myślał może z 5 dni i definitywny koniec, stąd zdziwiona jestem
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Jutro przyjdzie pediatra. Zobaczymy co powiei w ogole o co chodzi ze to ku... rosnie :/

Martus a u Was spadlo?
Kciuki za jutrzejszą wizytę. Oby lekarz coś sensownego wymyślił.
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Oo i ja tak mam. Kilka dni/tydzień spokoju i znów plamienie. Dobrze, że to zima nie lato, bo tylek by mi się odparzył
Mój pierworodny zabrał dziś Mateusza ze sobą do sklepu. Mały miał atrakcje co nie miara, bo po zakupach poszli na ślizgawke wrócił cały w błocie a ja w tym czasie byłam z Igim. Dziwnie było i cicho już zapomniałam jak to jest z jednym na stanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jak Wojtek idzie do przedszkola, to też mam lajta, acz gdyby jeszcze to moje młodsze dziecko było bardzie odkładalne to bym miała wakacje codziennie od 8 do 15

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 19:36   #1652
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Jutro przyjdzie pediatra. Zobaczymy co powiei w ogole o co chodzi ze to ku... rosnie :/

Martus a u Was spadlo?
Jutro bedzie wynik. Teraz walczymy o powrót do kp. Mały się z jednej piersi nie najada a druga po zapaleniu jest pusta, laktatorem odciągam po 20 ml plus mam tam dziurę zamiast sutka i boję się przystawiac małego ktory z glodu strasznie się szarpie i ciągnie za pierś;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 20:26   #1653
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Jutro bedzie wynik. Teraz walczymy o powrót do kp. Mały się z jednej piersi nie najada a druga po zapaleniu jest pusta, laktatorem odciągam po 20 ml plus mam tam dziurę zamiast sutka i boję się przystawiac małego ktory z glodu strasznie się szarpie i ciągnie za pierś;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki. A nakladki silikonowe? Mozesz tez sprobowac jakis femilakter albo piulatte.
Obawiam sie ze mi tez jutro kaza odstawic a mimo ze nie jestem fanka kp to jednak troche z tym jest przebojow zeby odstawic i podtrzymac laktacje.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 21:01   #1654
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Chyba ze sto razy dzisiaj tworzyłam posta, cytowałam i gdy już prawie wstawiałam to coś mi za każdym razem przeszkadzało. A więc dobry wieczór!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 21:10   #1655
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cześć dziewczyny kurde tak kompletnie wypadlam z forum, że nie jestem w stanie was nadgonic. W tym tygodniu mam wrażenie, że w końcu zderzenie z rzeczywistością jako rodzic mnie nie przerasta... Ogarnęłam mieszkanie, zrobiłam obiad i czułam się jak mistrz świata :P Ostatnio mała była tak nieodkladalna, że nie miałam siły, a przede wszystkim czasu na nic. Podziwiam te z Was co mają jeszcze starszaków do ogarniecia, pózna jesien momentami robi się bardzo przygnebiajaca, ciężko byłoby mi zwlec się z łóżka, żeby np. odprowadzić dziecko do przedszkola, kiedy w nocy trzeba się zajmować maluchem. Choć z drugiej strony nie narzekam na moją córkę, śpi już praktycznie tylko ze mną, budzi mnie kiedy chce jesc, a kiedy o 05:00 postanawia już nie spać to ją tule, glaszcze po włosach i rączkach, aż da się uśpić i czasami zdarza nam się wstać o 10:00,a dziś był rekord, bo zwleklysmy się o 11:00😳
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 22:47   #1656
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Chyba ze sto razy dzisiaj tworzyłam posta, cytowałam i gdy już prawie wstawiałam to coś mi za każdym razem przeszkadzało. A więc dobry wieczór!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam identyko
Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny kurde tak kompletnie wypadlam z forum, że nie jestem w stanie was nadgonic. W tym tygodniu mam wrażenie, że w końcu zderzenie z rzeczywistością jako rodzic mnie nie przerasta... Ogarnęłam mieszkanie, zrobiłam obiad i czułam się jak mistrz świata :P Ostatnio mała była tak nieodkladalna, że nie miałam siły, a przede wszystkim czasu na nic. Podziwiam te z Was co mają jeszcze starszaków do ogarniecia, pózna jesien momentami robi się bardzo przygnebiajaca, ciężko byłoby mi zwlec się z łóżka, żeby np. odprowadzić dziecko do przedszkola, kiedy w nocy trzeba się zajmować maluchem. Choć z drugiej strony nie narzekam na moją córkę, śpi już praktycznie tylko ze mną, budzi mnie kiedy chce jesc, a kiedy o 05:00 postanawia już nie spać to ją tule, glaszcze po włosach i rączkach, aż da się uśpić i czasami zdarza nam się wstać o 10:00,a dziś był rekord, bo zwleklysmy się o 11:00😳
Nie szkoda ci dnia? Ja codziennie wyczekuję aż wreszcie będzie jasno i odsłonię okno

Chudziaszek, ja miałam krwawienie z 3-4 dni, koło tygodnia przerwy i znowu kilka dni, ale tak mega fest. A potem okres 5 dni! To nie w moim stylu.

Mój dzieciak nie jest w stanie przespać ciągiem 2h. No za nic. Ani w dzień, ani w nocy. Za to podejrzewam, że niebawem rozbierze swój kosz albo wyskoczy z bujaka. Potrzebuje tylko opanować chwytanie... Na szczęście fajnieje, mniej wyje dla wycia, coraz mniej, niech to minie i będzie gites. Byle do wiosny

Czuję się złym człowiekiem jak was czytam. Jakbym nie dość się przejmowała rzygawkami, walkami z bólem brzucha, humorami itd.

O co chodzi z czerwoną wstążeczką?

Kciuki za spadki bilirubiny

PS Mama mi zdradziła, że jedno z jej dzieci też było typem '15 minut drzemki i do przodu, bo szkoda życia'

PS2 Jak wstałam w nocy, tż się przemieścił na moją część łóżka, a rano sam był zaskoczony, co tam robi
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 23:37   #1657
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Laura Rose nie szkoda mi dnia jak się obie wyspimy porządnie to wtedy ten dzień jest albo przyjemny albo do przeżycia - zależy od nastroju Lilii :P Poza tym fakt mała uśmiecha się coraz częściej świadomie, zdarzy jej się glużyć, zaczyna interesować się grzechotkami, maskotkami... Ale szybko jej się to nudzi i zaczyna marudzić, więc dopóki nic nie zajmuje jej dłużej to wolę poświęcić nasz wspólnie spedzany czas na spanie 😂
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-13, 00:49   #1658
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Laura jak troche boli ja brzuch i poplakuje i prezy sie da bąków to tez sie specjalnie nie przejmuje. Jak wyje rozpaczliwie z mina blagajaca o pomoc i zawodzi okrutnie az jej glosu braknie to serce peka. Moze u Was do az takich brewerii nie dochodzi

Ja tez jak jestem w stanie to odsypiam rano i fakt, wtedy dzien jest dolujaco krotki. Ale zazwyczaj glod mnie i tak wyciaga z lozka.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 03:52   #1659
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka, to o czym piszesz, efekt zachodzacego slonca, to jeszcze niedojrzaly układ nerwowy. Przechodziłam przez to, też się oczytałam i glupialam. Przeszło. Zdarzało się nam, gdy Olo był zaskoczony, zdziwiony.
Co do okresu, jestem w gronie "szczęśliwców" , które dostały go 2 dni po połogu. Trwał 2 tygodnie i był uciążliwy. Teraz spóźnia się o miesiąc. Kilka testów ciążowych już za mną. I też w trakcie połogu tak miałam, że tydzień spokoju, a potem 3,4 dni plamien.
U nas wózek się sprawdził. W nocy odlot po 10 minutach. I mamuska wyspana. Dzis już na koncie mam 5h snu. Mały spi, także ja tez idę lulac.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Calineczka81
Czas edycji: 2019-11-13 o 03:54
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 07:37   #1660
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

A ja mam wyniki i bilirubina spadla ze 190 na 77 więc bajka, co prawda przeplacimy to meczarnia z powrotem do kp ale jego zdrowie najwazniejsze. Teraz juz może sobie powoli spadać do normy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 07:43   #1661
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Calineczka wspolczuje okresu.
Mam nadzieje ze u nas to tez kwestia niedojrzalosci tylko u was byl wczesniak wiec im sie wiecej wybacza niz mojemu klockowi 4,5 kg.

Martus - super!!! Najwazniejsze ze pomoglo
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-13, 08:07   #1662
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Calineczka wspolczuje okresu.
Mam nadzieje ze u nas to tez kwestia niedojrzalosci tylko u was byl wczesniak wiec im sie wiecej wybacza niz mojemu klockowi 4,5 kg.

Martus - super!!! Najwazniejsze ze pomoglo
Mój kloc ma już ponad 6kg. Idzie jak burza.
Poza tym neurolog i okulista mówił mi, że taki efekt musiałby być ciągle widoczny u dziecka, by podejrzewac to, co zapewne wyczytałas.. Jeśli jest przy chwilach ekscytacji, to układ nerwowy. I te drzenia też o tym świadczą. Nam jeszcze czasem warga drży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 09:10   #1663
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Dzień Dobry.
Dziś przychodzi do mnie położna. Próbuje coś ogarnąć, ale przy moim wyjcu trudno. Rączki i rączki.
Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Fubizka, to o czym piszesz, efekt zachodzacego slonca, to jeszcze niedojrzaly układ nerwowy. Przechodziłam przez to, też się oczytałam i glupialam. Przeszło. Zdarzało się nam, gdy Olo był zaskoczony, zdziwiony.
Co do okresu, jestem w gronie "szczęśliwców" , które dostały go 2 dni po połogu. Trwał 2 tygodnie i był uciążliwy. Teraz spóźnia się o miesiąc. Kilka testów ciążowych już za mną. I też w trakcie połogu tak miałam, że tydzień spokoju, a potem 3,4 dni plamien.
U nas wózek się sprawdził. W nocy odlot po 10 minutach. I mamuska wyspana. Dzis już na koncie mam 5h snu. Mały spi, także ja tez idę lulac.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co ? Już masz okres? Współczuję. Ja liczę przynajmniej na kilka miesięcy spokoju.
No i dobrze że wózek działa. Nie ma co siebie i dziecka męczyć, skoro jest sposób
Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
A ja mam wyniki i bilirubina spadla ze 190 na 77 więc bajka, co prawda przeplacimy to meczarnia z powrotem do kp ale jego zdrowie najwazniejsze. Teraz juz może sobie powoli spadać do normy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo za spadek. No i kciuki aby to kp jakoś poszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 10:15   #1664
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
A ja mam wyniki i bilirubina spadla ze 190 na 77 więc bajka, co prawda przeplacimy to meczarnia z powrotem do kp ale jego zdrowie najwazniejsze. Teraz juz może sobie powoli spadać do normy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najważniejsze, że spada. A teraz dużo cierpliwości w powrocie do kp

Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Fubizka, to o czym piszesz, efekt zachodzacego slonca, to jeszcze niedojrzaly układ nerwowy. Przechodziłam przez to, też się oczytałam i glupialam. Przeszło. Zdarzało się nam, gdy Olo był zaskoczony, zdziwiony.
Co do okresu, jestem w gronie "szczęśliwców" , które dostały go 2 dni po połogu. Trwał 2 tygodnie i był uciążliwy. Teraz spóźnia się o miesiąc. Kilka testów ciążowych już za mną. I też w trakcie połogu tak miałam, że tydzień spokoju, a potem 3,4 dni plamien.
U nas wózek się sprawdził. W nocy odlot po 10 minutach. I mamuska wyspana. Dzis już na koncie mam 5h snu. Mały spi, także ja tez idę lulac.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze, że się wyspałaś

Może to jeszcze było krwawienie pologowe?





Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Mam identyko

Nie szkoda ci dnia? Ja codziennie wyczekuję aż wreszcie będzie jasno i odsłonię okno

Chudziaszek, ja miałam krwawienie z 3-4 dni, koło tygodnia przerwy i znowu kilka dni, ale tak mega fest. A potem okres 5 dni! To nie w moim stylu.

Mój dzieciak nie jest w stanie przespać ciągiem 2h. No za nic. Ani w dzień, ani w nocy. Za to podejrzewam, że niebawem rozbierze swój kosz albo wyskoczy z bujaka. Potrzebuje tylko opanować chwytanie... Na szczęście fajnieje, mniej wyje dla wycia, coraz mniej, niech to minie i będzie gites. Byle do wiosny

Czuję się złym człowiekiem jak was czytam. Jakbym nie dość się przejmowała rzygawkami, walkami z bólem brzucha, humorami itd.

O co chodzi z czerwoną wstążeczką?

Kciuki za spadki bilirubiny

PS Mama mi zdradziła, że jedno z jej dzieci też było typem '15 minut drzemki i do przodu, bo szkoda życia'

PS2 Jak wstałam w nocy, tż się przemieścił na moją część łóżka, a rano sam był zaskoczony, co tam robi
Te kilka dni przerwy to mogłoby być ze zapchalo się skrzepy mi i potem lało się jak z fontanny miałam to samo

Czerwoną wstąrzeczkę wiążemy, żeby nikt nam Dziecia nie zauroczył. Takie wierzenia ludowe ps. Nie nabijaj się z nas

Ciekawe, które z dzieci Twojej Mamy takie było?

Źli ludzie żyją spokojniej wiec nie masz się o co martwic

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Dzień Dobry.
Dziś przychodzi do mnie położna. Próbuje coś ogarnąć, ale przy moim wyjcu trudno. Rączki i rączki. Co ? Już masz okres? Współczuję. Ja liczę przynajmniej na kilka miesięcy spokoju.
No i dobrze że wózek działa. Nie ma co siebie i dziecka męczyć, skoro jest sposób Brawo za spadek. No i kciuki aby to kp jakoś poszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Udało się coś ogarnąć?



Fubizka daj znać po wizycie u lekarza .

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 10:55   #1665
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Jestem po pierwszej wizycie u pediatry i oczywiście masa trudności... Wizyta o 10, mąż w pracy, ja bez prawka, więc wzięłam małą w chustę, odprowadziłam starszą do szkoły i idę na tramwaj. No i przypomniało mi sie, że biletu nie kupię, bo moja karta jest zablokowana u nich w systemie (we Wro w tramwajach bilety można kupić tylko kartą zbliżeniową i on się fizycznie nie drukuje, tylko koduje na karcie). Mało jest biletomatów poza tramwajami, ale udało mi się jakiś znaleźć. Kupuję bilet. Kartę mi odrzuciło. Spróbowałam zapłacić gotówką - pożarło kasę, biletu nadal brak. No to próbuje blikiem - akurat net w telefonie przestał działać. Wszystko źle!
Na szczęście udało mi się dodzwonić na infolinię, zgłosić reklamację i kupić bilet - ostatecznie kartą na pin. To wszystko w deszczu z córką w chuście.

Z małą wszystko ok, waży 4700, mamy też skierowanie na USG bioderek, ale na razie nie ma terminów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 10:57   #1666
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Dobry!
Nam mija miesiąc, Marta ma już 4,4kg to ponad kilogram więcej od wagi urodzeniowej. Taka pyza się z niej robi Ile wasze przybrały w 1 miesiącu?
Wczoraj pierwszy raz pojawił się problem ze spaniem. Po kąpieli koło 21 poszła spać, zdrzemneła się z 45min i później placz. Ja ją próbowałam uśpić. Noszę, lulam, tulam, karmię, smoczka wtykam i nic - spać nie może, płacze wkurza się. O godz 1 wpada tatuś, świeci światło i bierze małą do zabawy. Dziecko najszczęśliwsze na świecie 1,5h rozrywki i padła. Mam nadzieję że to jednorazowa akcja i jej się nie pokićkały dzień z nocą. Teraz odczuwam skutki jej wojaży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 11:42   #1667
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ultra moja przybrała 660 gram w cztery tygodnie i urosła 3 cm. Widzę po niej, że teraz zaczęła więcej tyc i szybko rosnąć, bo wyrasta nagle z większości 56, robi się bardziej tlusciutka :P

A i dzięki dziewczyny za polecenie laktatora easy start Super się sprawdza
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 12:04   #1668
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Ultra moja przybrała 660 gram w cztery tygodnie i urosła 3 cm. Widzę po niej, że teraz zaczęła więcej tyc i szybko rosnąć, bo wyrasta nagle z większości 56, robi się bardziej tlusciutka

A i dzięki dziewczyny za polecenie laktatora easy start Super się sprawdza
No to super, że Ci pasuje też mnie dzisiaj czeka sesja z laktatorem, bo idę na tańce.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 12:49   #1669
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ola wczoraj padła o północy. Myślałam, że dzisiaj będzie odsypiać. A gdzie tam... Spala 20min mi na rękach. Teraz śpi w foteliku, bo wróciłam z Tosia z przedszkola. Ale śpi jak mysz pod miedza...

Szczerze, to ja wiem, że wszystko mija, że czas szybko leci, że z dnia na dzień będzie lepiej, inaczej. Ale, załamuje mnie to dziecko. Myślałam, że Tosia jest trudna. Mylilam się...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-13, 12:53   #1670
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Była położna. 5360g waży moja kluska. Czyli od najniższej wagi w niecały miesiąc zrobił 1,5kg
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Najważniejsze, że spada. A teraz dużo cierpliwości w powrocie do kp


Dobrze, że się wyspałaś

Może to jeszcze było krwawienie pologowe?







Te kilka dni przerwy to mogłoby być ze zapchalo się skrzepy mi i potem lało się jak z fontanny miałam to samo

Czerwoną wstąrzeczkę wiążemy, żeby nikt nam Dziecia nie zauroczył. Takie wierzenia ludowe ps. Nie nabijaj się z nas

Ciekawe, które z dzieci Twojej Mamy takie było?

Źli ludzie żyją spokojniej wiec nie masz się o co martwic

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Udało się coś ogarnąć?



Fubizka daj znać po wizycie u lekarza .

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
A położyłam wyjca w łóżeczku i obok pranie wieszałam 3 minuty płaczu było, ale późnej przeprosiłam dziecko i już noszę jak królewicz każe.

Ej ja też miałam wstążkę przy pierworodnym i fakt, był spokojniejszy niż brat. Chyba kupię i założę znowu. Może pomoże
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Jestem po pierwszej wizycie u pediatry i oczywiście masa trudności... Wizyta o 10, mąż w pracy, ja bez prawka, więc wzięłam małą w chustę, odprowadziłam starszą do szkoły i idę na tramwaj. No i przypomniało mi sie, że biletu nie kupię, bo moja karta jest zablokowana u nich w systemie (we Wro w tramwajach bilety można kupić tylko kartą zbliżeniową i on się fizycznie nie drukuje, tylko koduje na karcie). Mało jest biletomatów poza tramwajami, ale udało mi się jakiś znaleźć. Kupuję bilet. Kartę mi odrzuciło. Spróbowałam zapłacić gotówką - pożarło kasę, biletu nadal brak. No to próbuje blikiem - akurat net w telefonie przestał działać. Wszystko źle!
Na szczęście udało mi się dodzwonić na infolinię, zgłosić reklamację i kupić bilet - ostatecznie kartą na pin. To wszystko w deszczu z córką w chuście.

Z małą wszystko ok, waży 4700, mamy też skierowanie na USG bioderek, ale na razie nie ma terminów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to miałaś przygodę A jak Ty się uchowałaś bez prawka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 13:29   #1671
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Mój kloc ma już ponad 6kg. Idzie jak burza.
Poza tym neurolog i okulista mówił mi, że taki efekt musiałby być ciągle widoczny u dziecka, by podejrzewac to, co zapewne wyczytałas.. Jeśli jest przy chwilach ekscytacji, to układ nerwowy. I te drzenia też o tym świadczą. Nam jeszcze czasem warga drży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, że to napisałaś. U mnie przez tą bilirubinę i bezdechy poziom stresu wzrasta to już wszystko mnie martwi

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Jestem po pierwszej wizycie u pediatry i oczywiście masa trudności... Wizyta o 10, mąż w pracy, ja bez prawka, więc wzięłam małą w chustę, odprowadziłam starszą do szkoły i idę na tramwaj. No i przypomniało mi sie, że biletu nie kupię, bo moja karta jest zablokowana u nich w systemie (we Wro w tramwajach bilety można kupić tylko kartą zbliżeniową i on się fizycznie nie drukuje, tylko koduje na karcie). Mało jest biletomatów poza tramwajami, ale udało mi się jakiś znaleźć. Kupuję bilet. Kartę mi odrzuciło. Spróbowałam zapłacić gotówką - pożarło kasę, biletu nadal brak. No to próbuje blikiem - akurat net w telefonie przestał działać. Wszystko źle!
Na szczęście udało mi się dodzwonić na infolinię, zgłosić reklamację i kupić bilet - ostatecznie kartą na pin. To wszystko w deszczu z córką w chuście.

Z małą wszystko ok, waży 4700, mamy też skierowanie na USG bioderek, ale na razie nie ma terminów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I po co komu ta technologia
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dobry!
Nam mija miesiąc, Marta ma już 4,4kg to ponad kilogram więcej od wagi urodzeniowej. Taka pyza się z niej robi Ile wasze przybrały w 1 miesiącu?
Wczoraj pierwszy raz pojawił się problem ze spaniem. Po kąpieli koło 21 poszła spać, zdrzemneła się z 45min i później placz. Ja ją próbowałam uśpić. Noszę, lulam, tulam, karmię, smoczka wtykam i nic - spać nie może, płacze wkurza się. O godz 1 wpada tatuś, świeci światło i bierze małą do zabawy. Dziecko najszczęśliwsze na świecie 1,5h rozrywki i padła. Mam nadzieję że to jednorazowa akcja i jej się nie pokićkały dzień z nocą. Teraz odczuwam skutki jej wojaży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mniej, w 4 tygodnie 770 gram.
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Ola wczoraj padła o północy. Myślałam, że dzisiaj będzie odsypiać. A gdzie tam... Spala 20min mi na rękach. Teraz śpi w foteliku, bo wróciłam z Tosia z przedszkola. Ale śpi jak mysz pod miedza...

Szczerze, to ja wiem, że wszystko mija, że czas szybko leci, że z dnia na dzień będzie lepiej, inaczej. Ale, załamuje mnie to dziecko. Myślałam, że Tosia jest trudna. Mylilam się...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem jak niewiele daje świadomość, że KIEDYŚ (za 2 miesiące a może 6..?) to przejdzie. Dwa dni z płaczem to jest jak rok

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Była położna. 5360g waży moja kluska. Czyli od najniższej wagi w niecały miesiąc zrobił 1,5kgA położyłam wyjca w łóżeczku i obok pranie wieszałam 3 minuty płaczu było, ale późnej przeprosiłam dziecko i już noszę jak królewicz każe.

Ej ja też miałam wstążkę przy pierworodnym i fakt, był spokojniejszy niż brat. Chyba kupię i założę znowu. Może pomożeNo to miałaś przygodę A jak Ty się uchowałaś bez prawka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogólnie mam polew z wiązania wstążek ale po tym poście chyba jakąś kupię

Byliśmy na usg całego dziecka Wszystko w normie, mózg też, wątroba normalna. Niestety ma układ przełyku czy tam wpustu sprzyjający refluksowi, więc nie dziwne, że pali ją w gardło i ulewa, ale jest to anatomia adekwatna do wieku, nie ma żadnej patologii.
Bioderka też ok.

Rano była pediatra, rewelacyjna babka, wizyta trwa godzinę, każde pytanie wyjaśnione na 150%. Dopiero teraz ktoś mi wytłumaczył, że zrozumiałam w końcu o co chodziło z tym CRP po porodzie i dlaczego dostała antybiotyk.

Odruchy, które mnie i położną martwią są wg niej ok. Z tym zachodzącym słońcem to tak jak Calineczka napisała - to nie to. Ogólnie dzieciak ok, ale kupa zbyt wodnista, co zgłaszałam już wcześniej ale położna mówiła, że w normie. Możliwe że dziś trafiło na jeszcze bardziej wodnistą. W połączeniu z objawami brzuszkowymi będziemy więc szukać alergii...

Żółtaczka jest niepokojąca, będziemy sprawdzać czy rośnie czy to wahnięcie związane np z lekkim odwodnieniem spowodowanym tymi kupami. Mam ją karmić najwięcej jak się da i pilnować znowu godzin karmień (aczkolwiek z nią to nie problem bo sama się domaga) i rozbudzać jak przysypia na cycku.
Mam jeszcze zbadać krew, kał i mocz (życzcie mi powodzenia w pobraniu ) i hormony tarczycy.
Modlę się, żeby to było od tej sraczki, bo inne opcje są znacznie gorsze i to bardzo znacznie

Bezdechy też niepokojące i ma leżeć koniecznie w nocy pod monitorem.

No i "dziecko strasznie silne". Słyszę to na każdej wizycie
Także dobrze, że fizjo spojrzy.

Ogólnie dziecko to nie jest przygoda na moje nerwy.

A po usg bioderek kazali robić profilaktycznie ćwiczenia stawów przy przewijaniu. Także teraz to już matka ma 0 godzin na sen i jedzenie bankowo
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 13:32   #1672
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Szczerze, to ja wiem, że wszystko mija, że czas szybko leci, że z dnia na dzień będzie lepiej, inaczej. Ale, załamuje mnie to dziecko. Myślałam, że Tosia jest trudna. Mylilam się...
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znam to. Nadawałam na Matiego, że źle śpi. Zwracam honor. Teraz wiem co to znaczy, że dziecko źle śpi.
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Była położna. 5360g waży moja kluska. Czyli od najniższej wagi w niecały miesiąc zrobił 1,5kgA położyłam wyjca w łóżeczku i obok pranie wieszałam 3 minuty płaczu było, ale późnej przeprosiłam dziecko i już noszę jak królewicz każe.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mego to samo. W miesiąc 1,52 kg!
Ignaś dobrze śpi do 3 w nocy. Od trzeciej coś się dzieje. Kręci się, wierci, stęka.. I wybudza oczywiście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez sharlotka87
Czas edycji: 2019-11-13 o 16:01
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 16:10   #1673
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Kurde to jak tak czytam, moja mało przybrała - 1kg w 6 tygodni. Pediatra mówiła, że jest ok, ale hmmm

No i wtf - moja mała przewróciła się z brzuszka na plecy. To chyba za wcześnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 16:17   #1674
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Kurde to jak tak czytam, moja mało przybrała - 1kg w 6 tygodni. Pediatra mówiła, że jest ok, ale hmmm

No i wtf - moja mała przewróciła się z brzuszka na plecy. To chyba za wcześnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wychodzi 23/24 g na dzień więc ok nie każdy bobas musi robić masę i być minipulpecikiem

Z przewracaniem nie jestem pewna ale chyba ok 3 miesiąca ?
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 16:32   #1675
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Kurde to jak tak czytam, moja mało przybrała - 1kg w 6 tygodni. Pediatra mówiła, że jest ok, ale hmmm

No i wtf - moja mała przewróciła się z brzuszka na plecy. To chyba za wcześnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gaiete moja z brzucha na plecy odwraca się już od pierwszych dni życia I też byłam w szoku ale nie doszukiwałam się w tym nieprawidłowości, powinnam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 16:58   #1676
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Dzięki, że to napisałaś. U mnie przez tą bilirubinę i bezdechy poziom stresu wzrasta to już wszystko mnie martwi


I po co komu ta technologia

Moja mniej, w 4 tygodnie 770 gram.

Wiem jak niewiele daje świadomość, że KIEDYŚ (za 2 miesiące a może 6..?) to przejdzie. Dwa dni z płaczem to jest jak rok


Ogólnie mam polew z wiązania wstążek ale po tym poście chyba jakąś kupię

Byliśmy na usg całego dziecka Wszystko w normie, mózg też, wątroba normalna. Niestety ma układ przełyku czy tam wpustu sprzyjający refluksowi, więc nie dziwne, że pali ją w gardło i ulewa, ale jest to anatomia adekwatna do wieku, nie ma żadnej patologii.
Bioderka też ok.

Rano była pediatra, rewelacyjna babka, wizyta trwa godzinę, każde pytanie wyjaśnione na 150%. Dopiero teraz ktoś mi wytłumaczył, że zrozumiałam w końcu o co chodziło z tym CRP po porodzie i dlaczego dostała antybiotyk.

Odruchy, które mnie i położną martwią są wg niej ok. Z tym zachodzącym słońcem to tak jak Calineczka napisała - to nie to. Ogólnie dzieciak ok, ale kupa zbyt wodnista, co zgłaszałam już wcześniej ale położna mówiła, że w normie. Możliwe że dziś trafiło na jeszcze bardziej wodnistą. W połączeniu z objawami brzuszkowymi będziemy więc szukać alergii...

Żółtaczka jest niepokojąca, będziemy sprawdzać czy rośnie czy to wahnięcie związane np z lekkim odwodnieniem spowodowanym tymi kupami. Mam ją karmić najwięcej jak się da i pilnować znowu godzin karmień (aczkolwiek z nią to nie problem bo sama się domaga) i rozbudzać jak przysypia na cycku.
Mam jeszcze zbadać krew, kał i mocz (życzcie mi powodzenia w pobraniu ) i hormony tarczycy.
Modlę się, żeby to było od tej sraczki, bo inne opcje są znacznie gorsze i to bardzo znacznie

Bezdechy też niepokojące i ma leżeć koniecznie w nocy pod monitorem.

No i "dziecko strasznie silne". Słyszę to na każdej wizycie
Także dobrze, że fizjo spojrzy.

Ogólnie dziecko to nie jest przygoda na moje nerwy.

A po usg bioderek kazali robić profilaktycznie ćwiczenia stawów przy przewijaniu. Także teraz to już matka ma 0 godzin na sen i jedzenie bankowo
Uspokoiła Cię ta wizyta? Mocne kciuki, żeby już był spokój z tą żółtaczką
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Kurde to jak tak czytam, moja mało przybrała - 1kg w 6 tygodni. Pediatra mówiła, że jest ok, ale hmmm

No i wtf - moja mała przewróciła się z brzuszka na plecy. To chyba za wcześnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasza wątkowa położna pisała gdzieś, że maluch ma w ciągu miesiąca zrobić minimum 500g. Więc jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 17:11   #1677
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Kurde to jak tak czytam, moja mało przybrała - 1kg w 6 tygodni. Pediatra mówiła, że jest ok, ale hmmm

No i wtf - moja mała przewróciła się z brzuszka na plecy. To chyba za wcześnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja tez prawie sie lrzewrsca i podpiera sie rekami i trzyma glowe od pierwszych dni zycia (oczywiscie nie caly czas). To podobno znacznie za wczesnie. Idziemy z tym do fizjo sie porozluzniac ale pediatra mowila ze to nie jest prawdopodobnie zadne schorzenie tylko w jakims pasmie za duze napiecie.

Ona w ogole w lezeniu na brzuchu potrafi wygiac plecy w luk tez w ta strone, ze glowa na podlozu a tylek i nogi w pionie do gory Ewidentnie to jest przesada
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Uspokoiła Cię ta wizyta? Mocne kciuki, żeby już był spokój z tą żółtaczkąNasza wątkowa położna pisała gdzieś, że maluch ma w ciągu miesiąca zrobić minimum 500g. Więc jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Troche uspokoila a troche wiadomo - dalej nerwy. Szczegolnie ze te bezdechy tez ta kobiete zmartwily. No i wciaz nad nami widmo szpitala. :/ W ogole sie okazalo, ze konflikt serologiczny moze byc nie tylko w zakresie rh ale tez grup glownych. I to tez moze nasilac zoltaczke ale mam nadzieje ze to nie to :/
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 17:32   #1678
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Kurde to jak tak czytam, moja mało przybrała - 1kg w 6 tygodni. Pediatra mówiła, że jest ok, ale hmmm

No i wtf - moja mała przewróciła się z brzuszka na plecy. To chyba za wcześnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój dziś ma 7 tyg. i 1 kg na plus od wagi ur.

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Gaiete moja z brzucha na plecy odwraca się już od pierwszych dni życia I też byłam w szoku ale nie doszukiwałam się w tym nieprawidłowości, powinnam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najpierw z pleców na brzuch, potem z brzucha na plecy, chyba że to przypadkowe obroty wg mamy fizjo.

Jeeeej, 5h od drugiej walczył młodzieniec z brzuchem. Dziś już z siedem kup strzelił. Do tego całe dwie drzemki, w sumie z 45 min. Muszę pomyśleć, co będę z życiem robić, gdy zacznie odsypiać

Generalnie wierzę w teorię o IV trym., więc daję mu czas na adaptację do końca roku, a potem zacznę jojczyć, jeśli nie ustabilizuje się
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 17:39   #1679
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Moja w 4 tyg bez dwóch dni 500 gram i to podobno ok więc się przestałam przejmować ,. Noni zołza w ciągu dnia śpi że dwa razy po maks godzinę no i co tu z takim maluszkiem robić :/

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 17:45   #1680
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Mój dziś ma 7 tyg. i 1 kg na plus od wagi ur.



Najpierw z pleców na brzuch, potem z brzucha na plecy, chyba że to przypadkowe obroty wg mamy fizjo.

Jeeeej, 5h od drugiej walczył młodzieniec z brzuchem. Dziś już z siedem kup strzelił. Do tego całe dwie drzemki, w sumie z 45 min. Muszę pomyśleć, co będę z życiem robić, gdy zacznie odsypiać

Generalnie wierzę w teorię o IV trym., więc daję mu czas na adaptację do końca roku, a potem zacznę jojczyć, jeśli nie ustabilizuje się
Potem żłobek z internatem
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Moja w 4 tyg bez dwóch dni 500 gram i to podobno ok więc się przestałam przejmować ,. Noni zołza w ciągu dnia śpi że dwa razy po maks godzinę no i co tu z takim maluszkiem robić :/

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
A co robi resztę dnia?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:09.