Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy. - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-04, 05:39   #1681
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Ja też robię Advanced Grammar in Use i nie jestem w stanie robić więcej niż jeden Unit (przy okazji przerabiam tez książkę Collocation i Vocabulary ). W ogóle językowe te wakacje, boję się, że potem czasu nie będzie
Vocaburay też advanced? I jak wrażenia? Przerobiłam rozdziały oznaczone cyframi rzymskimi, 2 - 3 normalnych rozdziałów, ale jak na razie wymiękłam
Na razie pod względem słówek spokojnie mogę polecić tę książkę, bardzo mi się podoba http://www.bookcity.pl/slownictwo-an...anych/pid/8434

Paseczkowa, spoko, rozumiem, tak tylko ostrzegałam Nawet przy CAE ta książka wydaje mi się wymagająca.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 06:19   #1682
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Nie, na razie Upper Później może się zabiorę za coś mniej przyjemnego, ale na razie dobrze mi się pracuje z serią 'In Use'. Ja na dzisiaj hiszpański już zakończony, jeszcze tylko dla przyjemności trochę książki i jakieś artykuły
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 09:19   #1683
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Fajna książka do słownictwa jest także ta:

http://www.bookcity.pl/advanced-gram...cabulary/pid/1
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 09:20   #1684
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Paseczkowa, spoko, rozumiem, tak tylko ostrzegałam Nawet przy CAE ta książka wydaje mi się wymagająca.
I dobrze, bo jak robię coś co nie wymaga wysiłku intelektualnego to szybko się nudzę

Misja 'wstać rano i nie wchodzić na Wizaż zanim nie zrobię czegoś z języków' spełniona Za mną już 185 powtórek w Henrym, 3 rozdziały z Murphy'ego i 3 rozdziały parafraz

Edytowane przez Paseczkowa
Czas edycji: 2012-07-04 o 10:09
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 09:26   #1685
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Można się dołączyć?

Pomyślałam, że czas najwyższy wrócić do samodzielnej nauki języków, bo jak wiadomo przerwa w tym przypadku chyba nikomu nie służy

Na początek: znacie może jakąś stronę z testami z języka angielskiego/niemieckiego, po którym można określić w miarę precyzyjnie swój poziom?
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 10:01   #1686
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Paseczkowa Pokaż wiadomość
Misja 'wstać rano i nie wchodzić na Wizaż zanim nie zrobię czegoś z języków spełniona' Za mną już 185 powtórek w Henrym, 3 rozdziały z Murphy'ego i 3 rozdziały parafraz
ja ogladalam rano BBC i napisalam notke po niemiecku na lang
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 10:02   #1687
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

busuu jest super, dlaczego dopiero teraz was posłuchałam i się zarejestrowałam?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 11:28   #1688
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Witam, dołączam do wątku. Zamierzam doszkalać cały czas angielski. Cały czas chociaż nie zawsze regularnie uczę się słownictwa z Henrym, zamierzam też się wziąć za gramatykę, a od października dodatkowo zapisać się na kurs językowy.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 12:39   #1689
szafire90
Raczkowanie
 
Avatar szafire90
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 52
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cześć dobry pomysł, żeby w jednym miejscu było naprawdę dużo różnorodności językowych! Aktualnie uczę się języka Włoskiego i Norweskiego od podstaw, więc nie mam problemu, żeby sobie zorganizować lekcje, gorzej jest z angielskim... Podobno umie go na poziomie B2 ale mam kłopot: jak się uczyć, co przerabiać.. Jestem wzrokowcem więc zapamiętuje to co pisze ale to się nie sprawdza jeśli mam wklepać słówka na kompie np tak jak w przypadku ang.pl gdzie mam napisać słowo po angielsku wg polskiego tłumaczenia, -bo zapamiętuje układ wyrazów i wiem jakie słówko przyporządkować-automatycznie (wiem, to bez sensu), ale nie potrafię go skojarzyć w życiu codziennym.
Może macie jakieś super tajne metody nauki i jak układacie sobie lekcje na dany dzień?? ) Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi!
szafire90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 12:49   #1690
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez szafire90 Pokaż wiadomość
Cześć dobry pomysł, żeby w jednym miejscu było naprawdę dużo różnorodności językowych! Aktualnie uczę się języka Włoskiego i Norweskiego od podstaw, więc nie mam problemu, żeby sobie zorganizować lekcje, gorzej jest z angielskim... Podobno umie go na poziomie B2 ale mam kłopot: jak się uczyć, co przerabiać.. Jestem wzrokowcem więc zapamiętuje to co pisze ale to się nie sprawdza jeśli mam wklepać słówka na kompie np tak jak w przypadku ang.pl gdzie mam napisać słowo po angielsku wg polskiego tłumaczenia, -bo zapamiętuje układ wyrazów i wiem jakie słówko przyporządkować-automatycznie (wiem, to bez sensu), ale nie potrafię go skojarzyć w życiu codziennym.
Może macie jakieś super tajne metody nauki i jak układacie sobie lekcje na dany dzień?? ) Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi!
Jeśli chodzi o angielski, to może sprawdź książkę 'Destination B2' Jest w niej gramatyka i słownictwo podzielone tematami, bardzo mi się podobała
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 14:40   #1691
Alexanderka91
Raczkowanie
 
Avatar Alexanderka91
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Także przyłączę się do powtórki z angielskiego z pomocą English Grammar In Use- za każdym razem jak do niej zaglądam przypominam sobie moją nauczycielkę z liceum, od której pożyczyłam tę książkę 4 lata temu i już nie mamy ze sobą kontaktu .....

Mam motywację, bo obiecałam sobie, że nie kupię Advanced Grammar in Use dopóki nie przerobię całej niebieskiej książki .

Mogę się także pochwalić, że już oficjalnie ukończyłam dwa semestry kursu z czeskiego a za tydzień (mam nadzieję) powinnam już oficjalnie dowiedzieć się o przyjęciu mnie na filologię.

Dla uczących się czeskiego- polecam najmocniej serial Vyprávěj dostępny online z możliwością włączenia czeskich napisów
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1...ypravej/video/
Alexanderka91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 15:59   #1692
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Hej!
Dziewczyny czy Profesor Henry ściągnięty z chomika będzie działał poprawnie? Ktoś korzysta może? Czy kupujecie jednak?
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 16:25   #1693
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Fajna książka do słownictwa jest także ta:

http://www.bookcity.pl/advanced-gram...cabulary/pid/1
Prawda

Cytat:
Napisane przez szafire90 Pokaż wiadomość
jak się uczyć, co przerabiać.. Jestem wzrokowcem więc zapamiętuje to co pisze ale to się nie sprawdza jeśli mam wklepać słówka na kompie np tak jak w przypadku ang.pl gdzie mam napisać słowo po angielsku wg polskiego tłumaczenia, -bo zapamiętuje układ wyrazów i wiem jakie słówko przyporządkować-automatycznie (wiem, to bez sensu), ale nie potrafię go skojarzyć w życiu codziennym.
Może macie jakieś super tajne metody nauki i jak układacie sobie lekcje na dany dzień?? ) Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi!
Mam dokładnie tak samo: zapamiętuję układ wyrazów, a nie sam wyraz, umiem powiedzieć w którym miejscu się znajdował, ale przecież nie o to tu chodzi. Moja rada jest taka, ale bardziej pracochłonna: załóż sobie specjalny segregator i w nim rób notatki. Flamastry, ramki, podkreślenie, to bardzo ułatwia naukę, a przy przepisywaniu od razu zapamiętuje się i utrwala materiał Nic odkrywczego, a jakie dobre

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Hej!
Dziewczyny czy Profesor Henry ściągnięty z chomika będzie działał poprawnie? Ktoś korzysta może? Czy kupujecie jednak?
Jeśli nie jest to jakaś wybrakowana wersja to powinno działać, ale musisz ściągnąć też program do wirtualnego dysku. Już kiedyś w tym wątku dziewczyny dokładnie pisały krok po kroku co robić.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 18:36   #1694
szafire90
Raczkowanie
 
Avatar szafire90
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 52
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

[QUOTE=Maguda_;35106115]Prawda


Mam dokładnie tak samo: zapamiętuję układ wyrazów, a nie sam wyraz, umiem powiedzieć w którym miejscu się znajdował, ale przecież nie o to tu chodzi. Moja rada jest taka, ale bardziej pracochłonna: załóż sobie specjalny segregator i w nim rób notatki. Flamastry, ramki, podkreślenie, to bardzo ułatwia naukę, a przy przepisywaniu od razu zapamiętuje się i utrwala materiał Nic odkrywczego, a jakie dobre

haha żebyś Ty widziała ile ja mam zeszytów do angielskiego, pokreślonych, zaznaczanych, poklejonych, żeby tylko coś zapamiętać... nowy zeszyt to jakas nowa super metoda heh

----- uuuu a dlaczego mi się nie udało zrobić ładnego cytatu??

Edytowane przez szafire90
Czas edycji: 2012-07-04 o 18:37
szafire90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 18:40   #1695
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ale to nie chodzi o taki zwykły zeszyt. Tę metodę w sumie nauczyła mnie nauczycielka: tworzysz coś na zasadzie własnego słownika, ale nie tylko Do tego właśnie potrzebny jest segregator, żeby dołączać kartki kiedy zajdzie taka potrzeba.
Podział np. na pisanie, kolokacje i idiomy, słówka, phrasale i wiele innych, miałam też mówienie, bo przygotowywałam się pod certyfikat.
Ostatecznie masz wielką księgę ze wszystkim, gdzie łatwiej jest znaleźć materiał, bo już jest uporządkowany.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 18:44   #1696
szafire90
Raczkowanie
 
Avatar szafire90
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 52
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

segregator... hmm chyba to bedzie fajna sprawa, bo jak ja mam zeszyt to sie denerwuje, że mam na jednej stronie słówka a na stronie obok jakieś czasy i notatki o wszystkim i o niczym... a jak chce coś znaleźć to po prostu czarna dziura się otwiera heh Dzięki!
szafire90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 18:46   #1697
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Bardzo proszę Muszę uzupełnić kolekcję cienkopisów, bo ostatnio już grubymi kredkami bazgrałam, a wiadomo, że dla wzrokowca kolor jest bardzo ważny
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 18:48   #1698
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Ale to nie chodzi o taki zwykły zeszyt. Tę metodę w sumie nauczyła mnie nauczycielka: tworzysz coś na zasadzie własnego słownika, ale nie tylko Do tego właśnie potrzebny jest segregator, żeby dołączać kartki kiedy zajdzie taka potrzeba.
Podział np. na pisanie, kolokacje i idiomy, słówka, phrasale i wiele innych, miałam też mówienie, bo przygotowywałam się pod certyfikat.
Ostatecznie masz wielką księgę ze wszystkim, gdzie łatwiej jest znaleźć materiał, bo już jest uporządkowany.
ogólnie segregatory to genialny sposób na uporządkowanie różnych rzeczy przy nauce języków! Korzystam z nich od czasów podstawówki i jeśli tylko dobrze się taki segregator zorganizuje (i nie ma tendencji do gubienia pojedynczych kartek ) to jest to najlepsza pomoc przy nauce I podobnie jak Ty uważam, że (jak ja to mówię) "trzeba cofnąć się w rozwoju" i znowu bawić w flamastry, szlaczki, podkreślenia, wykrzykniki, itp. Im więcej kolorów, im ciekawsze notatki (ja uwielbiam po prostu robić ilustracje!), tym nauka łatwiejsza
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 18:51   #1699
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Undi, dokładnie, żeby te kartki tak nie uciekały
Ej, kolory to nie jest cofanie się w rozwoju
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 18:53   #1700
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Undi, dokładnie, żeby te kartki tak nie uciekały
Ej, kolory to nie jest cofanie się w rozwoju
jakbyś zobaczyła mój segregator to byś stwierdziła że jednak w moim przypadku jest
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 18:56   #1701
Olimpiamiko
Raczkowanie
 
Avatar Olimpiamiko
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 213
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Hej dziewczyny!

Można się przyłączyć?

Od dawna chcę się nauczyć j.hiszpańskiego. Nawet kupiłam profesora Pedro.

Da radę się samemu nauczyć?? bez żadnych kursów itd?

__________________
zapuszczam włoski-ok 32cm ---> cel 70cm

wracam do naturalnego koloru od 11.2010 - cel prawie osiągnięty! już 12 cm naturalnych
Olimpiamiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 18:59   #1702
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Olimpiamiko Pokaż wiadomość
Da radę się samemu nauczyć?? bez żadnych kursów itd?

da radę tylko naprawdę musisz wiedzieć że tego chcesz i być gotowa na ciężką pracę. Bez tego - no way
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 19:00   #1703
nekofood
フワフワの猫
 
Avatar nekofood
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 936
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez szafire90 Pokaż wiadomość
Aktualnie uczę się języka Włoskiego i Norweskiego od podstaw
High five. Z czego korzystasz jeśli chodzi o norweski?
nekofood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 19:10   #1704
szafire90
Raczkowanie
 
Avatar szafire90
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 52
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez nekofood Pokaż wiadomość
High five. Z czego korzystasz jeśli chodzi o norweski?
Kupiłam w empiku kurs z norweskiego
http://www.empik.com/norweski-multim...0327,ksiazka-p

narazie tylko ją mam, wiec szału nie ma hehe
szafire90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 19:12   #1705
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
jakbyś zobaczyła mój segregator to byś stwierdziła że jednak w moim przypadku jest
ja bym chetnie zobaczyla
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 19:28   #1706
anig
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 11
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Magdua ja mialam na kursie Aspekte C1 i bylam z tej ksiazki bardzo zadowolona. Nie polecam natomiast serii 'Ziel' - duzo trudnego materialu, potrzebne rzeczy potraktowane po lepkach, niezrozumiale (czasem nawet dla naszej nauczycielki) polecenia, ogolnie porazka. Z innych ksiazek ciekawa wydaje mi sie seria Mittelpunkt. Bezsposrednie przygotowanie do egzaminu znajdziesz w serii Mit Erfolg (swietne) i oczywiscie gramatyka Dreyer Schmitt
W internecie mozna poogladac sporo niemieckiej TV, mily i bezbolesny sposob na nauke Polecam zajrzec na strony ZDF, VOX, RTL, wiele materialow z ostatniego tygodnia jest ogolnodostepna.
Bardzo popularne babskie forum to gofeminin ale to napewno juz wiecie
Jakie tematy cie interesuja? Kiedy zamierzasz zdawac egzamin?

PS. Undercia a ciacha sie tez zdarzaja
anig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 19:38   #1707
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

niem:
- notka na lang
- prof Klaus (powt i 10 nowych slow)
- rozdzial w repetytorium tematyczno-leksykalnym
- ocinek Jim wie lepiej

ang:
- 30min ogladania BBC przy sniadaniu
- ok 15 str Twilight
- odcinek Gotowych na wszystko

weg:
- odcinek Jak poznalem wasza matke
- artykul

niderl:
- 1 lekcja kursu podstawowego (dobre kilka razy)
- piosenki
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 19:41   #1708
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ooo tak, segregator świetna sprawa Miałam cały rok kserówki z dodatkowego angielskiego poupychane do teczek (ale przynajmniej miałam, nie pogubiłam, jak to mam w zwyczaju ) i kilka dni temu kupiłam segregator i koszulki i wszystko ładnie powpinałam i podzieliłam na matury, CAE i business english

Pora na podsumowanie dzisiejszego dnia i kilka uwag:
-185 powtórek i 20 nowych słówek w Henrym - postanowiłam przystopować z dodawaniem nowych słówek, bo boję się, że jak gdzieś wyjadę, to się potem nie wygrzebię z powtórek
-3 rodziały 'English grammar in use'
-1 rozdział 'Advanced grammar in use' - system 'zacznę Advanced jak skończę Murphy'ego' jednak zawodził, bo chciałam jak najszybciej go zrobić i się zanudzałam, dlatego postanowiłam robić wolniej obie na raz
-3 rozdziały 'Zdań angielskich w parafrazach' - bardzo mi się podoba ta książka
-10 stron ‘Pride and prejudice’ - potem jeszcze poczytam, bo wcześniej coś mnie oderwało od lektury
-BBC - włączyłam robiąc obiad i słuchałam/zerkałam w międzyczasie
-3 odcinki ‘Pretty Little liars’ bez napisów - głupie to to jak nie wiem, ale wciąga strasznie

Jestem zadowolona z tego co zrobiłam Doszłam do wniosku, że mogę robić dużo, ale muszę mieć urozmaicony materiał, bo gdybym miała tłuc w kółko to samo to bym się zanudziła. Ogółem zrobiłam dziś więcej niż zazwyczaj, bo byłam zmuszona wcześniej wstać i tu nasuwa się kolejny wniosek - nie mogę przespać tych wakacji tak jak wszystkich poprzednich. Od razu inaczej się czuję, jak wstanę wcześniej niż o 13, jak to mam w zwyczaju Dlatego jutro nastawiam budzik na 9 i nie włączę komputera dopóki nie zrobię czegoś w kierunki języków. No i wypadałoby wreszcie ruszyć coś innego niż tylko angielski

Rozpisałam się Ale jak wszystko tak wypiszę to mam lepszą motywację.

Edytowane przez Paseczkowa
Czas edycji: 2012-07-04 o 19:44
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 19:42   #1709
szafire90
Raczkowanie
 
Avatar szafire90
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 52
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

niemiecki, angielski, niderlandzki i węgierski tak? Nie pomiesza Ci się to?
szafire90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 19:58   #1710
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez anig Pokaż wiadomość
Magdua ja mialam na kursie Aspekte C1 i bylam z tej ksiazki bardzo zadowolona. Nie polecam natomiast serii 'Ziel' - duzo trudnego materialu, potrzebne rzeczy potraktowane po lepkach, niezrozumiale (czasem nawet dla naszej nauczycielki) polecenia, ogolnie porazka. Z innych ksiazek ciekawa wydaje mi sie seria Mittelpunkt. Bezsposrednie przygotowanie do egzaminu znajdziesz w serii Mit Erfolg (swietne) i oczywiscie gramatyka Dreyer Schmitt
W internecie mozna poogladac sporo niemieckiej TV, mily i bezbolesny sposob na nauke Polecam zajrzec na strony ZDF, VOX, RTL, wiele materialow z ostatniego tygodnia jest ogolnodostepna.
Bardzo popularne babskie forum to gofeminin ale to napewno juz wiecie
Jakie tematy cie interesuja? Kiedy zamierzasz zdawac egzamin?
O, bardzo dziękuję za odpowiedź Chodziło mi właśnie głównie o podręczniki, bo mam kilka stron zapisanych do tej przyjemniejszej części nauki języka No cóż, w moim przypadku sprawa jest trochę skomplikowana, pomijając szczegóły chciałabym zdać w czerwcu, ale trochę się tego obawiam (chodzi nie tylko o stopień znajomości języka, ale też o pewne inne kwestie natury zawodowej), więc od października zapiszę się na specjalistyczny kurs pod egzamin w pracy. Mam nadzieję, że się uda i się na tym nie przejadę Jakbym nie zdążyła z ZMP, to przynajmniej ta druga opcja może wypali.
Ogólnie jestem zła, że na studiach zostawiłam niemiecki odłogiem, no ale teraz nie mam już co sobie wypominać, tylko brać się do roboty.

Cytat:
Napisane przez Paseczkowa Pokaż wiadomość
Ogółem zrobiłam dziś więcej niż zazwyczaj, bo byłam zmuszona wcześniej wstać i tu nasuwa się kolejny wniosek - nie mogę przespać tych wakacji tak jak wszystkich poprzednich. Od razu inaczej się czuję, jak wstanę wcześniej niż o 13, jak to mam w zwyczaju Dlatego jutro nastawiam budzik na 9 i nie włączę komputera dopóki nie zrobię czegoś w kierunki języków. No i wypadałoby wreszcie ruszyć coś innego niż tylko angielski
Dobra robota Pewnie też ranek mogłabym spędzić bardziej efektywnie, ale wystarczy mi już wstawanie o 5.30 - 6 codziennie, siedzenie z kubkiem kawy i robieniem prasówki ... jednak ta pora nie jest dobra na języki

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2012-07-04 o 20:00
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.